I Spelers zoeken hun man niet meer op Verdedigen vakwerk voor Verdonk PZC Killers beslissen Brabantse derby Davids terug, maar niet als aanvoerder Bondscoaches missen kerels in voetbal van nu 4 Hinault wint in Poperinge zaterdag 1 oktober 2005 2l van onze sportredactie ZEIST - Edgar Davids is terug bij Oranje. Bondscoach Marco van Bas ten heeft de middenvelder van Totten- ham Hotspur opgenomen in de selec tie voor de WK-kwalificatieduels met Tsjechië (8 oktober) en Macedonië (12 oktober). Davis kwam bijna een jaar niet uit voor Oranje, omdat hij bij zijn oude club Internazionale nauwelijks aan spelen toekwam. Davids keert weliswaar terug in de se lectie. maar hij zal tegen Tsjechië en Macedonië de aanvoerdersband niet meer dragen. ..We zijn een jaar verder, de ploeg is gegroeid en Edwin van dei- Sar heeft de rol van aanvoerder naar behoren ingevuld", verklaarde bonds coach Marco van Basten gisteren. „We zien geen reden dat te verande ren. Edgar vindt dat heel jammer. maar hij zei: 'Ik heb het maar te accep teren'." Van Bommel Ook George Boateng van het Engelse Middlesbrough maakt deel uit van het keurkorps van Van Basten. Hij ont ving op 16 oktober 2002 voor het laatst een oproep voor Oranje. Roy Ma- kaav viel af. Ook Mark van Bommel is opnieuw met geselecteerd. De speler van Barcelona zat wel in de voorlopi ge selectie, maar heeft geen uitnodi ging gekregen voor de komende duels. De totale groep bestaat uit 23 spelers, waarvan er uiteindelijk nog vier moe ten afvallen. De selectie: doel: Van der Sar (Manchester United), Timmer (AZ); I Marco van Basten was onna- volgbaar als voetballer, tegen- woordig als trainer. De jonge j bondscoach gaat zijn eigen weg, verrast vriend en vijand voortdurend met zijn selectiebe- j leid, maar wint intussen vaker dan wie ook. door Henri van der Steen ZEIST - Van de onafhankelijke denker Van Basten zou je mo gen venvachten, dat hij zich af en toe gerust eens langdurig laat ondervragen door het jour naille, Mispoes. Van Basten koos als speler zijn momenten in de publiciteit al zorgvuldig uit, als bondscoach is hij zo mo gelijk nog voorzichtiger. Een audiëntie bij Van Basten vindt plaats in een kantoor op het KNVB-sportcentrum in Zeist en krijgt een exacte leng te van dertig minuten. „Dat heb ik zo bepaald, ja. Een half uur is goed, dan hou je het zake lijk. Op het moment dat je te lang gaat lullen, ga je het over alles en iedereen hebben en dat is gevaarlijk." Het is donderdagmiddag, een etmaal voordat Van Basten zijn selectie bekendmaakt voor de laatste twee WK-interlands, te gen Tsjechië en Macedonië. Joh nny van 't Schip schuift ook aan. De spelregels zijn vanwe ge de tijdsdruk simpel: vlug vra gen! Je speelt niet graag met drie verdedigersook niet tegen twee aanvallers. Waarom niet. Van Basten: „Normaal spelen we 4-3-3, dat is de basis, daar mee kunnen we ons onderschei den. Met drie of vijf verdedi gers spelen ligt meer de nadruk op verdedigen, wij willen aan vallend spelen, met goed posi tiespel. Wij willen van achter uit voor voetballende oplossin gen zorgen, je moet voetballend op het middenveld komen. Dan kun je ook weer voetballend de aanvallers inspelen en in stel ling brengen. Niet dat werken en lopen en fysiek spelen en dan zien dat een aanvaller te gen vijf verdedigers komt te staan." Van 't Schip: „Je moet achterin vier spelers hebben die kunnen voetballen, bij hen begint het. Daar hameren we op." Is 3-4-3 slecht bevallen, thuis te gen Tsjechië? Van Basten: „Omdat we toen pas net begonnen waren, was dat het meest duidelijke: twee dekkers tegen twee aanvallers en eentje die over is. We spelen normaal met vier man, dan heb je te maken met veel meer af spraken, dan moet je dingen po sitioneel oplossen. Dat vergt tijd. We zijn er inmiddels wel van overtuigd dat dat beter is voor ons, met vier man achter in spelen. Dat is uiteindelijk ook wat je wilt bereiken, dat je je zo min mogelijk aanpast aan de tegenstander, en dat je zelf voor oplossingen zorgt in het veld." Je hebt middenvelders die op di verse plaatsen kunnen spelen, Sneijder voorop. Van Basten: „Sneijder heeft een aantal posities waar hij goed uit de voeten kan. In de punt naar voren, in de punt naar achteren en links en rechts op het middenveld. Landzaat kan ook op meerdere posities uit de voeten." Dat is het verschil met Van Bommel. Van Basten: „Zijn positie is rechtshalf, misschien kan hij in de punt naar achteren spelen, dat weet ik niet, misschien wel in de punt naar voren, hoewel ik niet denk dat dat zijn sterk ste positie is, maar Van Bom- mei is een jongen met een rede lijk inzicht." En met een beperking. Hij heeft Landzaal en De Jong of Sneij der voor zich als rechtshalf Van Basten: „Dat is niet de re den. Maar daar is al genoeg over gesproken." Niet volgens de mensen. Van Basten: „Als je daar een discussie over begint in de pers, is dat niet goed. Je praat over iemand die er niet bij is. vult het goed in voor ons, maar hij is spits." De eerste spits na Van Nistel rooij, toch? Van Basten: „We hebben een aantal opties: Van Nistelrooij, Makaay, Dirk, Vennegoor, Van Persie zelfs. Van der Vaart. Keuzemogelijkheden zat." Dus heb je Kalou helemaal niet nodig. Van Basten: „Je probeert de se lectie te laten bestaan uit zo nog geen doelpunt heeft ge maakt... Dat is vreemd. Hij heeft niet altijd in de basis ge staan, maar toch wel een aan tal kansen gehad." Intussen boert het voetbal ach teruit, technisch gezien. Van Basten: „Wat je ziet zijn spelers die hun man niet meer opzoeken. Ze zijn er wel heel goed in de bal niet kwijt te ra ken. Dat is minder geworden, de man opzoeken, passeren, sco ren, winnen. Het gaat tegen- geven. Maar het is ook een jon gen die er nog niet goed is in het steeds maar organiseren. Hij is ook nog onervaren. Daar hebben we het voortdurend over met hem." Van 't Schip: „Boulahrouz moet meer doen dan alleen een mannetje uitschakelen." Van Basten: „Hedwiges heeft het. Die speelt ook verstandig, wat heel belangrijk is voor die positie. Hedwiges heeft het overzicht, maar hij moet eerst over de fase heen groeien dat verdediging: Boulahrouz (Hamburger SV), Bouma (Aston Villa), Van Bronck- horst Barcelona). De Cler, Opdam en Vlaar (allen AZ). De Jong (Ajax) en Kromkamp (Villarreal); middenveld: Boateng (Middlesbrough), Davids (Tottenham Hotspur), Landzaat (AZ), Lindenbergh, Maduro en Sneijder (allen Ajax) en Van der Vaart (Hambur ger SV); aanval: Babel (Ajax), Kuijt (Feyenoord), Van Nistelrooij (Manchester United), Van Persie (Arsenal), Robben (Chelsea) en Vennegoor of Hesselink (PSV). ANP/GPD als jij die bedoelt, die alleen bij balbezit meedoet, bestaat niet meer. Van der Vaart kan het spel maken, als hij de vrije posi tie krijgt, Sneijder kan het ook." Sneijder lijkt de laatste maan den sterker geworden in de duels en in de omschakeling. Van Basten: „Precies een jaar geleden, thuis tegen Tsjechië, speelde hij in de punt naar ach teren, fantastische wedstrijd, ook in het omschakelen, ook in het verdedigen. Dat is een jaar geleden, dus... niet van de laat ste tijd." Bondscoach Marco van Basten: „Op het moment dat je te lang gaat lullen, ga je het over alles en iedereen hebben en dat is gevaarlijk." foto GPD/Pro Shots Zo veel mensen zijn vooringeno men, het heeft geen enkele zin. Wij proberen een lijn te volgen en hebben aangegeven dat, als hij zich aanpast, hij weer in beeld kan komen. Zo was de si tuatie een aantal maanden gele den en zo is het nog steeds. De groep moet zo sterk mogelijk zijn en dal kan ten koste gaan van iemand. Dat zij zo." Heb je Nederland-Roemenie nog eens teruggezien? Mun- teanu deed nauivelijks mee. Van Basten: „Hij begon net ge vaarlijk te worden. Als je Mun- teanu zijn gang laat gaan. krijg je het moeilijk. Daarom hebben we Mark gewisseld." Dat tijdstip alleen al, de 50e mi nuut'. Van Basten: ..Nog eerder. Woensdag werd hij in de 62e minuut gewisseld." Dat kan, na een uur. Van Basten: „Dat is ook te vroeg. Als je goed speelt..." Van 't Schip: „Het is niet zo dat Sneijder, omdat die op vier po sities kan spelen, er daarom al tijd bij is Kuijt speelt rechts buiten, maar hij is spits. Hij goed mogelijke spelers en Ka lou is een fantastische speler. Als hij zich blijft ontwikkelen, zou hij een verrijking zijn voor het Nederlands elftal." Je snapt het wel dat minister Verdonk zegt dat hij gewoon achteraan moet aansluiten? Van Basten: „Wij vragen haar om een gunst. Als het nee is, hebben we dat te respecteren." Is Kalou geen echte man voor een tweespitsen-systeem? Van Basten: „Hij kan ook van af de zijkant spelen, in de spits, achter de spits. Fantastische voetballer. Multifunctioneel." Makaay is zeker wel een typi sche aanvaller voor 4-4-2. Van Basten: „Makaay rendeert het beste als spits of tweede spits." Hij rendeert vooral bij Bayem Munchen. Van Basten: „Dat is altijd zo ge weest, dat sommige spelers bij hun club uitblinken en bij het Nederlands elftal minder. Je be grijpt het niet. Als je ziet hoe hij bij Bayem en Deportivo presteert, ook internationaal, en je ziet tegelijk dat hij bij ons woordig om wegdraaien, geen balverlies lijden. Dat is niet po sitief." Van 't Schip: „En dat er bijna geen leiders meer zijn, heeft daar ook mee te maken. Op straat regelde je alles zelf. Daar werden leiders gemaakt. Nu zit iedereen in een stramien bij de club, daar wordt voor hen gedacht. Ze doen precies wat de trainer zegt, we halen daarmee een hoop weg van hun ontwikkeling. Wij merken het ook bij het Nederlands elftal: weinig natuurlijke leiders." Van Basten: „Jongens die het heft in handen nemen, de boel organiseren. Je ziet het bij elke comer, elke ingooi, spelers die met hun rug naar de bal weglo pen, bezig met hun eigen posi tie, zonder te kijken wat er ge beurt, zonder te zien waar de anderen staan. Dat is één. Ten tweede: een ander zou dat moe ten corrigeren. Het gebeurt niet." Wie stimuleren jullie? Van Basten: „Van Nistelrooij is zo'n type, Cocu ook, die pro beer je te begeleiden. Barry Op dam, Edwin (Van der Sar) na tuurlijk. Boulahrouz. Wel een jongen die zijn mening durft te hij, zeg maar, verbaasd is dat hij speelt." Het wekt toch wel verwonde ring dat jullie niet van mening zijn dat het. gemiddelde techni sche niveau zo bedroevend is. Van 't Schip: „Als je naar de top kijkt: Robben, Van Persie, Sneijder, Van der Vaart zijn technisch zeer onderlegd, heb ben een zeer hoog niveau. Tuur- lijk, gemiddeld heb je mis schien gelijk, maar vroeger had je ook meer tijd om een bal aan te nemen, tegenwoordig luis tert het allemaal veel nauwer, het spel is veel sneller gewor den. Suurbier was een heel nut tige speler, maar was hij als voetballer beter dan Trabelsi? Er kwam bij Suurbier geen man voorbij maar als hij naai de achterlijn spurtte, liep de rest van de ploeg, bij wijze van spreken, al terug omdat die voorzet wel niet zou komen. Maar er stonden wel elf kerels. Als je dat vergelijkt, staan er bij Ajax nu jochies in het veld, al zijn ze nog zo balvaardig. Voetbal is ook fysieke en menta le kracht." Is de Spielmacher dood? Van Basten: „De spelmaker zo- Wat is de ideale ontwikkeling van Oranje met het oog op het WK? Van Basten: „Dat we een opstel ling maken en dan lekker ach terover leunend op de bank gaan zitten, haha. Nou, ideaal is als we van achteruit voetbal len, een meerderheid op het middenveld creëren, als de aan vallers hun tegenstanders uit spelen, als er een mentaliteit is waarin spelers elkaar corrige ren, als de groep wil winnen, als er leiders opstaan. Als dat allemaal in het elftal verenigd kan worden..." Je hebt ooit spelregelwijzigin gen geopperd, onbeleefd, gezegd was dat nogal wat kletskoek. Van Basten: „Kom maar op." Je wilde buitenspel afschaffen. Van Basten: „Nee, ik heb ge zegd dat je iets moet overwe gen omdat er zo veel fouten worden gemaakt. Ik ben juist voor het handhaven van buiten spel. Ik ben wel tegen de regel dat het geen buitenspel is als het niet hinderlijk buitenspel is. Ik ben voorstander van de af spraak: buitenspel is buiten spel. Net als: hands is hands. Dat is het eerste dat van tafel is. Volgende." Dat was een ander voorstel: hands is hands. Van Basten: „Ja. Duidelijker kun je het niet hebben." Aangeschoten hands is geen hands. Van 't Schip: „En ze gaan tegen je hand en arm aan schieten." Van Basten: „Dan weet je dat je je handen thuis moet hou den. Je kunt het dan niet eens zijn met de regel, maar nu wordt de regel geïnterpreteerd zoals het de scheidsrechter uit komt. Het is juist onrechtvaar dig als de ene scheidsrechter hands anders interpreteert dan de ander." Je ivas ook voor technische hulpmiddelen, inclusief het in stellen van een jury die de scheidsrechter kan corrigeren, na hel zien van de beelden. Van Basten: „Ik heb twee ande re voorstellen: 1. camera's in het doel. Het is onvoorstelbaar dat dat er nog met is, terwijl je elke week een situatie hebt met de vraag of de bal de lijn is ge passeerd of niet. Niemand heeft er last van een camera in het doel. Het is droevig, in het ijshockey hebben ze zoiets al veertig jaar. Het gaat om de eer lijkheid. En punt 2: zuivere speeltijd. Ook weer voor de eer lijkheid. Vaak wordt er effec tief niet eens zestig minuten ge speeld. door dat tijdrekken, dan kun je beter 2 x 35 minu ten zuivere speeltijd instellen." Dat tijdrekken gebeurt ook bij zuivere speeltijd, dan gaan ze de bal achterin rondspelen. Juist dat is zo ergerlijk. Van Basten: „Dan heb je de mo gelijkheid pressie te spelen." Dat doet juist niemand. Van Basten: „Dat is een ander verhaal." GPD Voetbal in Nederland is aanvallen. Kwestie van cultuur. Iedereen wil de spits zijn die in een bomvol stadion wordt bejubeld omdat hij in het belang rijkste duel van hel jaar de winnende goal maakt. Verdedigen? Dat is dus minderwaardig. Klusje voor de talentlo zen. Rita Verdonk steekt anders in elkaar. De minister van Vreemdelingenzaken en Integratie heeft Italiaanse trekjes. Voor Verdonk is verdedigen vakwerk. In haar geval is dat waken over beleid. En dat doet ze met een toewijding die achterhoedespelers in de Serie A zo ei gen is. Dus kan Salomon Kalou de Nederland se nationaliteit voorlopig vergeten. Hoe zeer Hilbrand Nawijn ook zijn best deed de gevreesde spits uit te hangen. Hij zag de voorbije tijd zijn kans schoon bij het (voetbal)volk in het ge vlij te komen, orakelde dat niet ieder een 'talent van het jaar wordt' en werd op maat bediend door Johan Cruijff en Marco van Basten. Ach, hoe vaak droomde hij niet van het inkoppen van die voorzetten? En van de kampioens- speech van de bondscoach: 'Deze we reldtitel draag ik op aan Hilbrand Na- wijn'. Maar net als Marijke Vos van Groen- Links - die voetbal vermoedelijk worst zal zijn, maar de kwestie-Kalou aan greep omdat ze nu eenmaal tot het ba sisteam van de oppositie behoort - on dervond Nawijn dat Verdonk onverzet telijk is. Rots in de branding in de de fensie van het kabinetsbeleid. Waarin nota bene haar ploeggenoot Clémence Ross-Van Dorp gaten probeerde te schieten. Ook zij zag de hoofdrol gloren en teambelang telt dan niet meer mee. Maar Rita Verdonk maakt zich niet schuldig aan het opportunisme dat de voetbalwereld zo eigen is. Of het beleid van haar 'club' nu deugt of niet, zij staat er achter en verdedigt het met hand en tand. Zoals het hoort. Dat er ooit uitzonderingen werden gemaakt, doet voor haar niet ter zake. Dit is haar tijd en haar koers. Geaccordeerd door het voltallige bestuur. Het is ook maar de vraag of Kalou wel die vermeende toegevoegde waarde voor Oranje was geworden. Of het zoge heten 'zwaarwegend belang' lang had beklijfd. Misschien was het hem wel net zo vergaan als Ugur Yildirim. Na de nodige slapeloze nachten, en op aan dringen van Van Basten, besloot de be zitter van een Turks en Nederlands pas poort voor Oranje te kiezen. Hij deed één keer mee en hoorde nadien niets meer. Voetballen voor Turkije kan hij vei'geten. Van Basten kan maar beter kijken naar wat hij wél ter beschikking heeft. Zo zou hij kunnen ophouden met zijn favo riete spel 'Van Bommeltje pesten'. Of niet langer stoïcijns negeren dat Claren ce Seedorf een van de meest succesvol le clubspelers in de historie van het Ne derlandse voetbal is. Geen aanvallers zoals Kalou, inderdaad. Maar wie het zich kan veroorloven Roy Makaay thuis te laten, moet niet zeuren over een Ivoriaan die alles nog moet bewij zen. En mocht Van Basten in de aanloop naar het WK nog defensieve hobbels op zijn pad vinden - niet ondenkbaar ge zien de middelmaat (Kromkamp, De Cler, Opdam) in de huidige selectie - dan moet hij Verdonk maar bellen. Geen buitenlander die door de Neder landse linies komt. Want voor de minis ter van Vreemdelingenzaken en Integra tie is verdedigen nog vakwerk. Bauke Boersma nJ ie.il Iaquinta sluit vrede met Udinese MILAAN - Tussen Vincenzo Iaquinta en Udinese is'4. weer goed. De Italiaanse aanvaller verlaat de club nJ maar heeft een nieuw contract getekend. De internaij nal, die eerder deze maand vanwege het conflict buii] het team belandde, tekende bij tot 2010. Iaquinta, die in de eerste wedstrijd in de Champions Lei gue Udinese met drie treffers aan een zege op PanathiuJ kos hielp (3-0), had geweigerd zijn verbintenis te veria gen. Daarop werd hij buiten de selectie gezet en mistel de competitiewedstrijden tegen Juventus en Reggj evenals de ontmoeting in de Champions League met BJ celona. ANP/RTR Guidi vrijgesproken van doping PARIJS - De Italiaanse wielrenner Fabrizio Guidi is ren vrijgesproken van dopegebruik. De 33-jarige cot van Phonak werd eind juli bij een controle rondom HEW Cyclassic positief bevonden op het middel epo. contra-expertise gaf echter een negatief resultaat Phonak stelde Guidi na de eerste test direct op non- tief, maar de Italiaan is onmiddellijk weer opgenome.ii de ploeg. Guidi was extra verdacht omdat in de afgelop twee jaar hij al de vierde Phonak-renner was die op t] ping werd betrapt. De Zwitser Oscar Camenzind, deSp jaard Santiago Perez en de Amerikaan Tyler Hamil werden geschorst na positieve dopingtests. ANP/AFP Darter Van Dijk in finale Perth PERTH - Dick van Dijk heeft gisteren de finale geha: van de World Cup darts in het Australische Perth, was in de halve eindstrijd de Braziliaan Mauricio Ma met 4-1 de baas. Zijn opponent in de finale is de DeenP Laursen, die verrassend de Engelsman Mervyn King u. schakelde: 4-3. King was eerder verantwoordelijk voor uitschakeling van Raymond van Bameveld (4-2). Deh genaar bereikte eerder op de dag met partner Vincents der Voort wel de finale voor de koppels. In het vrouwene kelspel werd zowel Francis Hoenselaar als Mieke deB> verslagen. ANP Oranje onder 17 loopt finale mis CHICLAYO - Het Nederlands elftal onder 17 jaar is gis ternacht uitgeschakeld in de halve finale van het WK; Chiclayo in Peru was Mexico met 4-0 te sterk. Mexico 1(5 de het gemis van enkele basisspelers bij Oranje genadt loos bloot. Het duel begon al ongelukkig doordat Mil van der Kooij zich in de tweede minuut verstapte en pt brancard van het veld moest. Daarmee verdween de de de centrumverdediger, want Dirk Marcellis was ook algi blesseerd en Jordy Buijs geschorst. Spits Marvin Emm was er ook niet bij. GPD Lafeber klimt in Schotse storm ST. ANDREWS - Maarten Lafeber heeft zichzelf een go- de uitgangspositie verschaft in het Dunhill Links Chan pionship in Schotland. De 30-jarige Eindhovenaar speé de gisteren in een Schotse storm de gruwelijke links va Carnoustie in 70 slagen. Met totaal 142 slagen (-2) belanc de hij op de 27e plaats. „Gezien de omstandigheden ma ik tevreden zijn", zei Lafeber na afloop. ANP door Bas Timmers ROOSENDAAL - Wie enigszins fit was bij NAC, moest gisteren meedoen in Roosendaal. Een zwaar gehavende Bredase for matie bleek toch te kunnen win nen van RBC, dat door de onver diende 1-2-nederlaag nog steeds in de hoek zit waar het nu echt zo snel mogelijk weg moet ko men. „Nu moet het onderhand gaan gebeuren", had RBC-coach Dolf Roks vooraf nog gezegd. Maar het gebeurde niet. Wéér niet. Twee punten uit zeven duels zijn de ontnuchterende cijfers van een desastreuze seizoen start. Het enige hoopgevende voor de toekomst was dat de thuisploeg gisteren eindelijk weer eens wat kansen creëerde. Tot nu toe maakte het alleen te gen Sparta een velddoelpunt. Te gen NAC had het net als tegen Willem II een penalty nodig voor een goal. Paul de Lange werkte het bui tenkansje met veel geluk (via de paal en de rug van doelman Ar no van Zwam) binnen (1-1), na dat scheidsrechter Dick Jol na een niet zo handige overtreding van Sander van Gessel op Tyro ne Loran naar de stip had gewe zen. Daarna ging RBC. waar Frits Paap uit Serooskerke negentig minuten bankzitter was, in fa ses zowaar vlot voetballen. Tim Smolders was met zijn afstands schoten gevaarlijk en Edgar Marcelino met zijn vrije trap pen. Het ontbeerde de Roosenda lers echter aan een koele afma ker. NAC heeft daarentegen twee killers in huis. De ene heet Johan Vonlanthen. De Zwitser se international maakte eerder tegen Willem II en AZ cruciale doelpunten. Gisteren zorgde hij na een klein kwartier voor 0-1 na een counter via Victor Siko- ra. Vonlanthen schepte de bal met enig fortuin achter de kans loze goalie Mark Volders. De andere killer is Pierre van Hooijdonk, die zijn eerste com- petitiedoelpunt sinds zijn terug keer in Breda produceerde. Hij deed dat eveneens uit een penal ty, door Jol na 64 minuten gege ven na een handsbal van Ebbin- ge- Zelfs na de rode kaart van die zelfde Ebbinge kon NAC de in de tweede helft behoorlijk swin gende Roosendalers nauwelijk bedwingen, al kreeg Van Hooi; donk nog een puike kopkar Dat die inzet net naast ging. z: coach Ton Lokhoff net zon deren als het stroeve spel v zijn team. „Je hebt aan deze tegen AZ alleen iets als je oo bij RBC wint", zei hij vooi nog. Zijn ploeg voldeed aan di opdracht, ondanks zes geble seerden en één geschorste. Vooi al door een uitblinkende Patric Zwaanswijk, die de verdienst lijke jongelingen Wilmer Kous maker (uit Tholen) en Ivo va Engelen aanstuurde en zelf de fensief bijna onpasseerbaa was. Daardoor gingen de dn punten mee naar Breda. Adriaanse dreig met opstappen PORTO - „Als de supporteren niet willen, hoeven ze alleen i witte zakdoekjes uit hun broe te trekken en ik ga naar huis zei Co Adriaanse gisteren ti dens zijn wekelijkse persconf rentie als trainer van FC Porto. De Amsterdamse coach reagee I de getergd op de zware kntie (onder anderen van een b stuurslid van de club) op zi speelwijze. Adriaanse is rc van plan zijn offensieve voetb5*^ filosofie vaarwel te zeggen.1 niet na de zware teleurstelt gr gen die Porto in de eerste dut in Champions League moest va werken (twee keer met 3-2 ver;: ren, uit tegen Glasgow Range en thuis tegen Artmedia n" lava). GPD POPERINGE - De Franse w» renner Sebastien Hinault lief y gisteren de tweede etappe fl de rittenkoers Circuit Fra co-Belge gewonnen. ihet 11.9 dne Serci 1,3. sttej öeD "tali Bru; dsdi tlaa irde t

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 80