Westerschelde moet snel veiliger O APK 38 iisk PZC Vlaamse boswachters praten eens bij 00* Hulst steunt motie gemeente Reimerswaal over maatregelen Scholen werken meer samen bij praktij konder wij s H. Jobse OPTIMALE SERVICE Bosch Car Service Daar kom je graag terug f s winterschilder.nl zaterdag 1 oktober 2005 door Sheila van Doorsselaer HULST - De gemeente Hulst steunt de motie van de gemeen te Reimerswaal over de onveili ge situatie op de Westerschelde. Burgemeester J.F. Mulder vond het in eerste instantie niet nodig adhesie te betuigen, maar de raadsleden drongen er toch op aan. De gemeenteraad van Reimers waal nam deze week de motie van de ChristenUnie aan. Rei merswaal constateert dat eerde re verzoeken voor aandacht voor de veiligheid op en rond de Westerschelde niet hebben ge leid tot concrete maatregelen. De gemeenteraad zegt bijzonder teleurgesteld te zijn over de te la ge prioriteit die minister Peijs van Verkeer en Waterstaat geeft aan de veiligheid op de vaarweg en van de mensen en dieren in de buurt. In de motie wordt het Rei- merswaalse college opgeroepen de minister in een open brief kenbaar te maken dat er per direct verregaande maatregelen ter bevordering van de veiligheid op en rond de vaar route gerealiseerd moeten worden. Ook moet de bevoegd heid voor het wegslepen van vastgelopen schepen worden aangepast. Daarnaast mogen de kosten van voorzorgsmaatregelen voor de veiligheid niet ten laste komen van de gemeente en daarmee de burgers. Onbespreekbaar De gemeenteraad in Reimers waal vindt de plannen voor toe name van het scheepvaartver keer en de plannen voor de ver dieping van de Westerschelde onbespreekbaar. Juist dit woordje zorgde bij de gemeente Hulst voor rumoer. De Hulster CD A-fractie vond 'onbe spreekbaar' te ver gaan en wilde daarom de motie in eerste in stantie niet steunen. Mulder had dit de raad al geadviseerd. „Ik ben immers met mijn collega van Reimerswaal al bezig met het formuleren van een brief aan de minister. Het is zodoen de niet nodig de motie te onder steunen. het is slechts een extra drukmiddel." Algemeen Belang en Progressief Hulst vonden dat het geen kwaad kon de motie toch te onderschrijven. De rest van de raad ging alsnog over stag. Volgens Mulder heeft het woordje onbespreekbaar' later geen nadelige gevolgen voor de gemeente. „Het Rijk maakt uiteindelijk de beslissing of de verdieping er komt. Daar kunnen wij dan toch niks meer aan veranderen." Mulder vindt dat het Rijk er lang over doet om tot een beslissing te komen. „Ik had die namelijk al ver wacht." Vaarafstand De bijna-ramp met de Forwa- reit werd in de Hulster gemeen teraadsvergadering nogmaals besproken. CDA-fractievoorzit- ter J. Steijaert vindt dat er aan dacht moet komen voor de vaar afstand van schepen op de Wes terschelde. „Want die afstand wordt nu niet gerespecteerd." Namens Groot Hulst stelt G. Naessens dat ook Antwerpen een financiële bijdrage moet le veren aan de veiligheid op de Westerschelde. Onder leiding van gids Franklin Tombeur (midden met verrekijker) bezoeken de boswachters Canis ijdens hun jaarlijkse ontmoetings foto Camile Schelstraete door René Hoonhorst WESTDORPE - Boswachters zorgen voor het beheer en het onderhoud van bossen en andere natuurgebieden. De ma nier waarop ze die taak uitoefenen, ver schilt nogal eens per land of streek. Van daar dat het geen overbodige luxe is om af en toe eens met elkaar over het vak te praten. Zo'n dertig boswachters uit drie Vlaande- rens (Zeeuws-, West- en Frans-) ontmoet ten elkaar deze week voor het achtste achtereenvolgende jaar. Deze keer na men ze een kijkje in Zeeuws-Vlaanderen. Ze bezochten onder meer het Verdron ken Land van Saeftinge, de groeve van Nieuw-Namen, de fortengordel onder Axel en natuurgebied Canisvliet. Fransen en Vlamingen keken niet alleen naar de mooie natuur, maar ook naar de manier waarop die wordt beheerd en - soms - toegankelijk wordt gemaakt. Want de ontmoetingen zijn vooral be doeld om van elkaar te leren en ideeën op te doen. Ideeën die overigens niet altijd direct in de praktijk zijn uit te voeren. De taken en bevoegdheden van fores- tiers, woudmeesters, houtvesters en bos wachters lopen nogal eens uit elkaar. Zo is een Nederlandse boswachter vaak gids en voorlichter voor het publiek en zijn Vlaamse of Franse collega's meer met het veldwerk bezig. De buitenlan dei's hebben vaak ook meer opsporingsbe voegdheden. Op diverse terreinen wijkt ook de wet- en regelgeving sterk af. Maar uiteindelijk zijn de verschillen min der groot dan de overeenkomsten. Ook al door Europese regelgeving, stellen woud- meester Theo Vitse van Bos en Groen West-Vlaanderen en forestier Frederik Plancke van de boswachterijen rondom het Franse Steenvoorde. De Zeeuws-Vlaamse boswachter Hans van Hage, gastheer dit jaar, beaamt dat. Hij vindt het vooral leerzaam om te ho ren hoe ze het elders doen. „Je leert er van en belt elkaar ook gedurende het jaar nog eens. Bijvoorbeeld bij de aan schaf van een machine als je weet dat ze daar elders al ervaring mee hebben." Van Hage neemt ook een vooroordeel weg. Hoewel Staatsbosbeheer meer doet aan de publieke toegankelijkheid van haar terreinen kan de organisatie af en toe nog wat leren van buitenlandse colle ga's. „Zo zijn er perfecte recreatieve over gangen tussen verschillende types natuur gebieden in West-Vlaanderen." De Fransen en Vlamingen prijzen Neder land dan weer voor de grotere openheid en doorzichtigheid van het beleid, ook voor de burger. Vitse: „Hoewel we weer moeten oppassen voor het doorschieten naar het ambtelijke. Ik zit tegenwoordig als projectleider zelf al meer op kantoor, maar Nederlandse collega's nog veel meer. En het beroep van boswachter is toch het leukst en het effectiefst als het in het veld wordt uitgeoefend." door Jan van Zuilen TERNEUZEN - De vier middel bare scholen in Zeeuws-Vlaan deren gaan samen initiatieven ontplooien om het beroepsonder wijs beter op de praktijk af te stemmen. Dat maakte rector Ti tus Frankemölle van het Zeiden- rust-SteelantcoIlege uit Terneu- zen gisteren bekend. Frankemölle zei dat bij de offi ciële opening van het nieuwe technologielokaal op zijn school, een voorziening die ook bedoeld is om school en praktijk dichter bij elkaar te brengen. De samenwerking tussen de vier middelbare scholen in Zeeuws-Vlaanderen moet er voor zorgen dat dat nog meer gaat gebeuren, aldus Frankemölle. Het gaat er daar bij vooral om, leerlingen van het vmbo te enthousiasmeren voor techniek. Een van de manieren waarop de scholen dat willen be reiken, is de inrichting van een zogenaamd werkplekkenlokaal. Niet alleen voor technische vak ken maar ook voor de richtin gen handel en administratie en zorg en welzijn. In de werkplek- kenlokalen worden werksitua ties nagebootst zoals leerlingen die later tegenkomen in fabrie ken en kantoren. Het nieuwe technologielokaal op het Zeldenrust-Steelantcolle- ge is een voorbeeld van het af stemmen van het onderwijs op situaties uit de praktijk. Het lo kaal staat vol met computers. Tijdens de lessen technologie krijgen de leerlingen opdrach ten die ze daarmee uit moeten voeren. Bijvoorbeeld: ontwerp en bouw een bedrijfskantine voor een fabriek. Leerlingen moeten daarbij in de praktijk brengen wat ze geleerd hebben en moeten ook samenwerken. Samen een ontwerp bedenken, samen uitzoeken wat voor mate riaal er nodig is, samen uitreke nen hoeveel het moet kosten en samen een powerpoint-presenta- tie maken om de raad van be stuur van de gefingeerde fa briek ervan te overtuigen dat hun ontwerp het beste is vak technologie wordt geg in de derde en de vierde kis van wat op het Zek rust-Steelantcollege nog su wordt aangeduid als de ra oftewel in hedendaags ja; vmbo-theoretische leerweg. De officiële opening van technologielokaal werd ven door directeur Gerard van! ten van Dow Chemical. Nit-i heel toevallig, want Dowli de inrichting van het lokaaf sponsord met een donatie 45.000 euro. Want, zo zei! Harten 'de leerlingen die: worden opgeleid kunnen w, ter heel goed gebruiken'. Raad Sluis laat zich niet leiden door rapport SLUIS - De gemeenteraad Sluis pint zich niet vast op aanbevelingen die in het i port Inspice Ne Peream won gedaan om het centrum i Oostburg op te krikken. Het rapport bevat volgens 1 raadsleden nogal wat ideeè nadere studie vereisen of req streeks de prullenbak in nen. „Als dit rapport word™ gesteld, kan het dienen als! derstellend en kunnen alle sis te ideeën worden doorgevoj zonder dat wij ons daartej kunnen verzetten". waarsdÉ de C. Bolijn tijdens de raadsq gadering. J. Bogaard (PvdA) lustreerde dat met een vol beeld. „Het is toch nonsens! er een bioscoop in het voomd ge ABN Amrogebouw opi Markt" is bedacht, terwijl s films in het Ledeltheater j den gedraaid?" Wethod R. Leentfaar vond dat er t spoed een binnenstadsman!| ment voor Oostburg op pol moet worden gezet. En alsl aan hem ligt, blijft het daaroi bij. „Het is wellicht een ideei ook zoiets voor het centrumi Breskens te starten." Familieberichten vorvolg van pagina 10 Hartvel-warmend waren de lieve woorden, de vele kaarten, telefoontjes en bezoekjes, tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve man, vader en schoonvader IZAK STOKMAN Het medeleven was ons tot grote steun. Wij willen u daarvoor hartelijk bedanken. Marie Stokman-Ketelaar Pierre en Sabien Marjon en Rob Oktober 2005 Uw handdruk, brieven, kaarten en woorden van troost na het onverwachts overlijden van onze moeder en oma Willemina Vos-Reijnierse hebben ons goed gedaan. Wij willen u hartelijk danken voor uw medeleven. Addie en Egbert Inez Lau Kees en Anja Biggekerke, oktober 2005 Het gemis zal altijd blijven De lege plek doet pijn Maar in gedachten zal hij altijd bij ons zijn. Voor uw belangstelling en deelneming na het overlijden van mijn man en onze vader, groot- en overgrootvader Jan Wilschut betuigen wij u hiermede onze oprechte dank. Namens zijn vrouw, kinderen, kleinkinderen en achterkleinkind BEDANKT! We willen graag iedereen bedanken, die ons op welke wijze dan ook, gesteund, geholpen en belangstelling heeft getoond tijdens lans ziekenhuis- en revalidatieverblijf. Mede hierdoor zijn we deze moeilijke tijd doorgekomen, lan zal verder revalideren vanaf thuis. Het gaat goed, maar we zijn er nog lang niet. |an, Elien, Rico en Danique Jobse In Memoriam 1 oktober 2003 1 oktober 2005 Ruud Verkaart Al is het een vogel, Ik vind je er in terug. -Jasper Anneke, Eveline, Sandra en Jasper .als u iemand nodig heeft om alles verder te regelen. Na een overlijden krijgt u noodgedwongen te maken met het vele regelwerk. De medewerkers van Monuta De Voorzorg zijn er om u op dat moment te helpen en met u mee te denken Voor een persoonlijk afscheid, geheel naar eigen wens. Onze naam is veranderd; onze dienstverlening is als vertrouwd Monuta De Voorzorg (voorheen De Voorzorg Sinke) Uitvaartcentrum: Vlissingen, Monuta De Voorzorg Industrieweg 20, Tel: (0118) 41 27 60 UiTvaaKTvenzongmg Uw zorg in onze handen voor geheel Walchenen Rouwcentra beschikbaar Middelburg Vlissingen Veere Kantooradres Oude Rijksweg 54 4339 BD Nieuw en Sint Joosland 0118 462205 www.hjobse-uitvaart.nl Email: hjobse@hjobse-uitv; Tevens beschikken wij over Begrafenis- en Crematieverzorging OVERTOOM-GROEN Kantoor en rouwcentrum: Van Dishoeckstraat 620 4382 XW Vlissingen Telefoon: 0118-413417 BOSCH Service keuring pers. auto excl. afmeldkosten excl. 3-gas- en dieselroetmeting BORSSELE, Autobedrijf de Muynck Quistenburg 8, Telefoon 0113 - 35 15 51 Dijkwelstraat 59, Telefoon 0113 - 34 13 15 Karreveld 4, Telefoon 0118 - 55 19 91 Herculesweg 12a, Telefoon 0118 - 62 76 80 Vrouwenpolderseweg 75, Telefoon 0118 - 59 15 24 WISSENKERKE, Autobedrijf de Moor Oostvoorstraat 23, Telefoon 0113 - 37 12 10 KBOVAfi www.boschcarservice.nl «•r Uitvaartverzorging Janneke den Besten dag nacht bereikbaar Londensekaai 9, Middelburg tel: 0II8 623359 SAMEN VOOR DARFUR Help de vluchtelingen van Soedan Giro 999 wwv.htlpdar4ur.nl Om de zoveel tijd is uw woning of bedrijfspand toe aan een fris en nieuw gezicht. Vanwege onderhoud of renovatie, of omdat u gewoon zin hebt in een andere kleur of nieuw behang. U wilt uiteraard dat het werk snel en professioneel wordt uitgevoerd. Denk dan aan de Winterschilder. Wij bieden niet alleen gemak en vakwerk, maar ook ijskoude korting. In de wintermaanden biedt de Winterschilder particuliere en zakelijke opdrachtgevers namelijk een aantrekkelijke korting per man per dag! Zo houdt u nog wat over voor die andere leuke dingen in het leven. Neem contact met ons op voor Winterschilderadvies. Duste's Schilders- en Afwerkingsbedrijf B.V. Neringweg 7, 4501 PB Oostburg Tel. 0117-452941 dustebv@zeelandnet.nl Sartain Schilderwerken v.o.f. Walenstraat 1A 4503 AD Groede Tel. 0117-371612 Schildersbedrijf Johan Dierick Tramstraat 21C 4551 EJ Sas van Gent Tel. 0115-452360 Houtepen Schilderwerken BV Keizer Karelplein 6, 4551 CJ Sas van Gent Tel. 0115-452520 www.houtepen.net Tack Schilder- en Afwerkingsbedrijf B.V. Badhuisweg 52, 4506 BC Cadzand Tel. 0117-391426 info@tack-schilders.nl Schilder- en Afwerkingsbedrijf Wilhelm BV Bedrijvenstraat 14543 NZ Zaamslag Tel. 0115-431692 www.wilhelmbv.nl Hermans Schilderwerken Koninginnestraat 15, 4515 CH IJzendijke Tel. 0117-301282 www.hermans-schildenwerk.nl Wisse Schilders Spaarnestraat 2 4535 GS Terneuzen Tel. 0115-613503 0115-615537 Gehandicapt of chronisch ziek? Of het nu gaat om juridische ondersteuning, belasting- teruggave, uitkeringen, zorg en hulp, woningaanpassingen, vervoer of lotgenotencontact... Kom op voor je belangen! Word ook lid van ANGO! ANGO maak(t) beter leven mogelijk! Tel 43 Aangepaste vakanties voor iedereen! Vanaf 2005 zijn de vakanties van het Reumafonds voor IEDEREEN die behoefte heeft aan een aangepaste vakantie tegen een betaalbare prijs! Cultuur, natuur of zon en stn'il voor elk wat wils en met alle comfort voor mensen die min der mobiel zijn. In Europa en In Nederland, zoaS( het bungalowpark Groot Stokkert op de Veluwe. Bekijk het vakantieaanbodsf www.rcumafonds.nl of bel de I afdeling reizen om de gids te bestellen: T 020 589 64 85 Info Hotel en bungalowpatk Groot Stokkert: T 038 247

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 76