PZC Thuiszorg blijft in De Tij man 12 NAT EEN STAD!! Plan vaste veerdienst krijgt veel steun MIDDELBURG HEU DIGITALE FOTO'S AFDRUKKEN VOOR EEN LAGE PRIJS va mm. ct per foto www.goedkopefotos.nl Burgemeester Middelburg wil weinig kwijt over moord Nieuwe vleugel aan ziekenhuis voorlopig van de baan Zondag 2 Oktober koopzondag Feestje www.familievermaak.nl j café DESAFINADO MIDDELBURG Even stilstaan bij overleden vissers aerssens pateer Jdactie: 0113-315649 Lw.pzc.nl |mail:redactie@ pzc.nl jjstbus 31,4460 AA Goes Jvertentie-exploitatie: bord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; jguws-Vlaanderen: 0114-372770; gtionaal: 020-4562500. Bterdag 1 oktober 2005 POWERED BY ^VERSCHOORE nnr Wendy van den Hurk HDDELBURG - De toegangsre- jling naar de Vlasmarkt in Mid- elburg is nog niet veranderd, an de gemeente mochten pizza- oeriers niet meer met hun be- jrgauto de straat in- en uitlij- en. Dat staat in een verorde- jng. Maar de eethuizen hebben aar nog geen bericht over ge- ad. editie Zeeuws-Vlaanderen Waarom de regeling wel op pa pier, maar nog niet in praktijk is aangepast, wil zowel wethou der L. Luitwieler als burgemees ter K. Schouwenaar niet zeggen. Ze zeggen het onderzoek in de moordzaak rond Erdal Asil niet te willen verstoren. De toegangs regeling zou onderdeel zijn van het 'feitencomplex', waar justi tie zich in verdiept. De shoarmakoerier werd zon dag 21 augustus door een Mid delburgse café-eigenaar doodge stoken. Volgens buren aan de Vlasmarkt omdat hij en zijn au to overlast zouden bezorgen in het straatje. Eerder gaf een par- keerambtenaar aan niets te we ten van spanningen op de Vlas markt. Nu zegt de burgemeester dat frustraties over de toegangs regeling niet nieuw zijn. „Daar is op het stadskantoor eenmaal over gesproken. Maar wij zijn nu niet aan het woord. Dat is justitie." Schouwenaar heeft na de steekpartij een bezoek ge bracht aan de ouders van de ver dachte. Hij is niet bij de familie van Asil geweest. „Rond het slachtoffer hangen nog veel vraagpunten. Rond de dader ook, maar die vraagpunten zijn anders. Bovendien hadden de ouders van de dader om mijn be zoek gevraagd. Op de vraag of hij ook naar de familie van het slachtoffer zou zijn gegaan, als die hem ook een brief zou schrij ven, zegt Schouwenaar: „Ik ga niet in op als-vragen." De voorpagina van Reportage is gewijd aan de Middelburgse moordzaak. Zowel de ouders van de dader als de familie van het slachtoffer komen in inter views aan het woord. Tweede studie naar bad IJzendijke SLUIS - De gemeenteraad zal zich in een commissieverga dering nogmaals buigen over de gevraagde contra-experti se door cle stichting voor het behoud van het zwembad in IJzendijke. Eerder al bleek uit onderzoek dat het zwem bad niet te handhaven is. De initiatiefnemers willen een tweede onderzoek laten uitvoeren, omdat ze twijfelen aan de hoogte van het bedrag voor de opknapbeurt. Taakstraf voor hennepteler MIDDELBURG - De buren klaagden over de stroomvoor ziening. Zo viel de 26-jarige man uit Sint Jansteen door de mand. De politie trof in augustus vorig jaar in de wo ning van de verdachte 145 hennepplanten aan. Daarvoor moest hij zich gisteren tegenover de Middelburgse politie rechter verantwoorden. „Het was voor mij de eerste keer, ik heb nooit geoogst", verklaarde de man. Hij vertelde dat hij uit geldgebrek was begonnen met hennepteelt en hield daarbij vol dat hij de stroom gewoon via de meter had laten lopen. Uit het dossier bleek dat man wel dege lijk illegaal stroom had afgetapt. ,,U weet ook wel dat zo'n kwekerij anders helemaal niet rendabel is", reageer de de rechter. De officier van justitie en de rechter waren het erover eens: het oogde als een professioneel opgezette kwekerij. Maar hoe kwam de man eigenlijk aan al die ma terialen en informatie? De verdachte liet daarover los dat hij was geholpen door een growshop, maar hij wilde niet vertellen door welke. In eerste instantie had de man een transactie van 1200 euro thuis gekregen. Omdat hij die re kening niet kon betalen had hij de zaak voor de rechter la ten komen. Uiteindelijk is hij veroordeeld tot een taak straf van zestig uur. Vraagtekens bij betaald parkeren SLUIS - Een aantal Sluise raadsfracties vindt dat het be taald parkeren aan de kust, in het centrum van Oostburg en de plannen voor invoering in Breskens nog eens goed tegen het licht moeten worden gehouden. Dat bleek don derdagavond toen de raad bakkeleide over een nieuw par keerbeleid voor de hele gemeente. „Wat mij betreft mo gen we het betaald parkeren in Oostburg helemaal af schaffen. En de plannen voor Breskens moeten we nog eens goed bekijken", sprak raadslid W. Gij'sel van WD/Gemeentebelangen op persoonlijke titel. De rest van zijn fractie is een andere mening toegedaan. S. Quaak (CDA) pleitte voor terughoudendheid bij het invoeren van betaald parkeren. H. Meijer van Nieuw West dacht er net zo over. „In Breskens is geen schaarste aan parkeer plaatsen. Hetzelfde geldt voor de wintermaanden aan de kust." C. Bolijn (D&T) pleitte ervoor elke kern afzonder lijk te bekijken. „Want elke kern heeft zijn eigen identi teit. Het parkeerbeleid moet daarom geen eenheidsworst worden." Advertentie is gezellig winkelen (Advertentie) Vanaf komend voorjaar onze damesmode ook in Middelburg! zeeuwse almanak Of de elftalleider even wilde noteren dat de 62-jarige pijl snelle spits van 't vuufde van Temeuzense Boys de volgen de wedstrijd niet beschikbaar is. „Ik heb een familiefeestje, van de eerste generatie", mompelde hij in de kleedka mer. „Maar gezien de keihar de wetten der natuur zal de opkomst bij dat partijtje vast niet hoog zijn. Een medespeler kon zijn af zegging daarom niet zo waar deren. „Je laat je team toch niet in de steek voor een veredelde fo totentoonstelling STAP IN DÉ WERELD VAN; MET SPEL por René Hoonhorst ERNEUZEN - De Stichting huiszorg Zeeuws-Vlaanderen lijft voorlopig gehuisvest in ge- puw De Tijman aan het Stad- uisplein in Terneuzen. Intrek 1 een nieuwe vleugel van streek- ickenhuis De Honte is voorlo- jg van de baan. jet besluit van Thuiszorg heeft joral een financiële reden, laat jcteur A. Schelfhout weten, juiszorg heeft al de beschik - ig over De Tijman en nieuw- juwis duur. In een tijd dat de iting kampt met teruglopen- linkomsten is dat niet verant woord. Schelfhout: „Mensen oen minder vaak een beroep op jiuiszorg door de verhoging an de eigen bijdrage en de Wrengere indicatiestelling. Bo- jndien krijgen ze vaak minder ren dan voorheen. De inkom- i jendaling heeft ertoe geleid dat i e ons nog eens hebben beraad ver de verhuizing en besloten lebben zeker de eerste vier, vijf lar in De Tijman te blijven." ils de gemeente vorig jaar het j orgpand had aangekocht om er en dag- en nachtopvang voor jerslaafden en daklozen in te chten, was de bouw van een irenes loeien n havengebied NTWERPEN - Bewoners van i jOost-Zeeuws-Vlaamse grens- lek kunnen donderdag opge- ikt worden door loeiende si tes in het Antwerpse havenge- Daar wordt tussen kwart negen en kwart over tien lorgens een test gedaan waar- lachtereenvolgens alle sirenes I milieugevaarlijke bedrijven prden uitgeprobeerd. Tijdens jtest geeft de sirene een nucle- II alarmsignaal. Dat geeft een jiltoon die na een korte onder ping herhaald wordt. Na dit Jnaal komt de boodschap i joefsignaal'. telg rijdt 67 km i hard in Hoek ®EK - Op de provinciale weg 252bij Hoek moest een 35-jari- 'automobilist uit Gent donder- Eavond om 21.00 uur zijn rij- jvijs inleveren. De man reed Jt een snelheid van 147 kilome- jperuur. Dat was 67 kilome- f te hard. (Advertentie) [POLITIEK CAFÉ VRIJDAG 'OKTOBER 16.30 uur nieuwe vleugel aan De Honte wel doorgegaan. „Dan hadden we een bedrag beschikbaar ge had. We kunnen natuurlijk nog steeds proberen De Tijman te verkopen, maar er zijn te veel onzekerheden over het bedrag dat we nu op de markt kunnen krijgen", legt Schelfhout uit. Hij vindt het jammer dat de bouw van een vleugel aan het ziekenhuis voorlopig niet door gaat. Het ziekenhuis Zeeuws- Vlaanderen en Thuiszorg zitten beiden onder de paraplu van Zorgsaam. „Het is natuurlijk makkelijker als de zorg, de sala- risadministratie en personeelsza ken onder één dak zitten. De zorgfuncties blijven natuurlijk in het ziekenhuis, maar de admi nistratieve takken blijven of gaan weer naar De Tijman. Dat betekent dat sommige functiona rissen regelmatig heen en weer moeten rijden." De stichting Thuiszorg veran dert de organisatie overigens wel enigszins. Zo werken dienst hoofden minder vanuit het cen trale gebouw aan het Stadhuis plein. Zij moeten zichtbaarder in de zijn in de wijk en zetelen daarom in de diverse wijkgebou- wen. De Drieklank in de Temeu zense wijk Oudelandse Hoeve is bijvoorbeeld onlangs aangepast en in Breskens wordt in het nieu we verzorgingscentrum Hoge Platen ook een ruimte voor thuiszorg en wijkverpleging in gelicht. De GGD-jeugdzorg voor 0- tot 19-jarigen, die vroeger door Thuiszorg werd gedaan, komt naar De Tijman, zodat mensen niet naar een andere plek hoe ven voor de geregelde controles. De intrek van de GGD levert huurpenningen op, die weer ge bruikt worden voor het optui gen van de wijkkantoren. De mededeling dat Thuiszorg voorlopig domicilie blijft hou den in De Tijman maakt een eind aan alle speculaties over een dag- en nachtopvang of een bedrijfsverzamelgebouw. Bestuurders van de wijkvereni- ging Java zullen opgelucht ademhalen, want zij uitten deze week nog hun bezorgdheid over het opnieuw opborrelen van ideeën over de huisvesting van daklozen en verslaafden in het zorgpand. Ook het plan van de WD om het gebouw in te rich ten als gemeentelijk verzamel- pand is hiermee definitief van de baan. door Wilma Valk BRESKENS - „De behoefte stil te staan bij dingen die echt van belang zijn, het verlies van een geliefd persoon, daarvoor is dit monument opgericht." I. de Bliek, voorzitter van visserijvereniging Ons Be lang van Breskens verwoordde gisteren de gevoelens van vele nabestaanden, tij dens de herdenking van vissers die op zee zijn overleden. Gisteren werd bij het monument aan de vissershaven van Bres kens een herdenking gehouden. In 1998 werd het monument onthuld. L. Verstraeten, die als fervent hobbyzei ler vele havens aandoet, miste in Bres kens een gedenkteken voor overleden vis sers en nam het initiatief tot oprichting van het monument. Door een van de na bestaanden, S. Steijaert, werden de naamplaatjes van alle overleden vissers, op 27 september 1998 onthuld. Daarna is in 2000 een tweede herdenkingsbijeen komst gehouden. Toen is besloten dit ie dere vijf jaar te herhalen. Dat is gister avond gebeurd. „Een zwaar beroep door de week en in het weekend tijd voor plezier. Toch werd het af en toe stil in het dorp, als er weer eens een vissersschip werd vermist en mannen tijdens de uitoefening van hun beroep het leven lieten", zei de Sluise burgemeester J. Sala tijdens de plechtig heid. Namens alle vissers legden, H. Ver meulen (88) en B. v. d. Broecke (84) van de visserijvereniging een krans. Hierna volgden Sala namens de gemeente, verte genwoordigers van het visserijmuseum en nabestaanden en belangstellenden. foto Peter Nicolai door Harold de Puysseleijr PERKPOLDER - Schipper L. de Brouwer van rederij De Atol wil graag in januari starten met een vaste veerdienst tussen Perkpolder en Hansweert voor scholieren, vvoon-werkverkeer en mensen die uit recreatief oog punt regelmatig naar 'de over kant' willen. Om een permanen- THeelen van der Weele te veerdienst te kunnen onder houden, heeft hij 1500 regelmati ge gebruikers nodig. De afde ling Hulst van de Socialistische Partij steunt zijn initiatief en za melt handtekeningen in. Dat leverde vorige week tijdens de Bamisfeesten in Kloosterzan- de zeshonderd handtekeningen op. Ook P. Keizer uit Graauw is een (digitale) handtekeningenactie gestart op zijn website http://digitaal.graauw.net. „De pagina was deze week site van de week op Zeelandnet en dat heb ik geweten", zegt Keizer we ten. „898 mensen bezochten de site en daarvan hebben er 230 daadwerkelijk hun digitale handtekening gezet. Dat bete kent dat ruim één op de vier be zoekers voorstander is van een permanent fiets-voetveer." De Brouwer is blij met de steun, maar heeft er vooralsnog een hard hoofd in of hij erin slaagt voldoende mensen om zich heen te verzamelen die echt regelma tig gebruik willen maken van de dag van de maand een toeris tische veerdienst te blijven on derhouden. Maar de eerste keer kwam daar niemand op af. Vol gende week zondag proberen we het nog een keer, maar als dat ook op niets uitdraait zie ik het somberin." De Brouwer vaart met zijn mo torschip De Onderneming om 11.00 uur en om 16.00 uur vanaf Perkpolder naar Hansweert. Vanuit die plaats vaart hij om 12.00 uur, 15,00 uur en 17.00 uur terug naar Perkpolder. Wie daar belangstelling voor heeft, kan van 13.00 uur tot 15.00 uur tijdens een rondvaart op de Wes- terschelde brunchen aan boord. De Brouwer heeft nog niet aan geklopt bij de gemeenten Hulst en Reimerswaal en bij de provin cie met zijn plan voor de perma nenten veerverbinding. „Eerst moeten we voldoende mensen bij elkaar zien te krijgen. Daar na wil ik met een goed voorbe reid plan naar de gemeenten en de provincie." De Brouwer roept mensen die se rieuze belangstelling hebben om regelmatig gebruik te maken van de veerdienst op zich via email (info@de-atol.nl) te mel den. Daarin moeten ze aangeven wat de reden is dat ze willen oversteken. Ook wil hij graag weten hoe vaak mensen van de veerdienst gebruik denken te gaan maken, 'ook al is het maar een keer in de maand of een keer in de twee maanden'. Infor matie is te vinden op de website de-atol.nl. (Advertentie) dienst die hij met ingang van ja nuari volgend jaar aan wil gaan bieden. Deze zomer onderhield De Brou wen voor het eerste jaar een toe ristische veerdienst tussen Perk polder en Hansweert als onder deel van het netwerk 'Fiets een Rondje met een Pontje'. „Het valt niet mee", zegt hij. „Buiten het seizoen van Rondje met een Pontje hebben we het plan opgevat op elke tweede zon- (Advertentie) Êïumum a&lseeïi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 73