n Openbaar onderwijs zelfstandig College teruggefloten over verhoging toeristenbelasting MIDDELBURG STAD!! OR gemeente haalt opgelucht adem choolleiding blij met nieuwe kansen nu gemeente afstand neemt DIGITALE FOTO'S AFDRUKKEN VOOR EEIU LAGE PRIJS va mmrn ct per foto www.goedkopefotos.nl Burgemeester wil weinig kwijt over Middelburgse moordzaak Erdal Asil Zondag 2 Oktober koopzondag zeeuwse almanak Feestje 'mm wiii&y' yj-yilmj&g www.familievermaak.nl Galé DESAFINADO MIDDELBURG aerssens pateer Ëfwum 'vtieve Mode voor dames heren lactie. 0113-315649 mSredactie@pzc.nl stbus 31,4460 AA Goes vertentie-exploitatie: ird-en Midden-Zeeland: 0113-315520; uws-Vlaanderen: 0114-372770; Jonaal: 020-4562500. terdag 1 oktober 2005 waarin opgenomen de Zlerikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland POWERED BY IVERSCHOORE Brandjes in containers ZIERIKZEE - Vrijdagochtend vroeg zijn op vier verschil lende plaatsen in Zierikzee kliko's en vuilniszakken in de brand gestoken. Daarbij raakte een gevel van een pand in de Korte Sint Jansstraat beschadigd. Drie brandjes konden met een brandblusser geblust worden. Voor een brandje in de Meelstraat is de brandweer geroepen. Hier stonden ver schillende vuilniszakken, een tapijt en een oud kastje in de brand. SGP-wethouder in Middelburg MIDDELBURG - Huub van Klinken (49, SGP) wordt de nieuwe wethouder van Middelburg. Gisteren bereikten het CDA en de PvdA een akkoord voor de vijf maanden tot aan de verkiezingen. Het is voor het eerst in de geschie denis dat Middelburg een SGP-wethouder krijgt. Van Klinken krijgt verkeer, sociale zaken, volksgezondheid en personeelszaken in zijn portefeuille. Dat waren de onder werpen waar L. Luitwieler (ChristenUnie) zich tot nu toe mee bezighield. De portefeuille van de andere opgestapte wethouder, A. van 't Westeincle (GroenLinks) wordt verdeeld tussen de drie wethouders die het nieuwe college gaan vormen. Over het theater is geen akkoord met de SGP. Afgespro ken is dat de partij tegen nieuwbouw mag stemmen als een besluit over het theater moet worden genomen. Dat besluit wordt in februari van volgend jaar verwacht. De SGP is vanwege godsdienstige overwegingen tegen thea ter. Taxi rijden gratis uit protest MIDDELBURG - Dick Valkenier, eigenaar van vervoers bedrijf Z Tax Tour Centraal uit Middelburg, vindt dat hij niks onrechtmatigs heeft gedaan. Daarom blijven zijn me dewerkers uit protest rijden. Gratis. De Inspectie Verkeer en Waterstaat nam donderdag de kentekens van de taxi's in beslag en legde daarmee het be drijf stil. Volgens woordvoerder John Kusters van IVW is het bedrijf in overtreding omdat het de vervoersvergun- ning van een onderneming in Rozenburg zou pachten. Dit zou blijken uit de in beslaggenomen administratie. Onzin, zegt Valkenier. „Het klopt dat ik voor Z Tax Tour Centraal geen vervoersvergunning heb. Maar ik mag wel mijn personeel en taxi's uitlenen. Ik heb daar een con tract over afgesloten met een vervoersbedrijf uit Rozen burg. We doen niks buiten de regels om." Z Tax Tour Centraal is in april ontstaan na een doorstart van de failliete bedrijven de Zeeuwse Taxi Centrale en Zeeland Tours. De beslissing van de IVW houdt verband met dat faillissement. Valkenier vroeg het faillissement aan omdat hij in een juridisch steekspel was verwikkeld met de stichting voor de controle op de CAO. door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - De toegangsre geling naar de Vlasmarkt in Mid delburg is nog niet veranderd. Van de gemeente mochten pizza koeriers voortaan niet meer met hun bezorgauto het straatje in- en uitrijden. Dat staat in een ver ordening. Maar de eethuizen hebben daar nog geen bericht over gehad. Waarom de regeling wel op pa pier, maar nog niet in praktijk is aangepast, wil zowel verkeers wethouder L. Luitwieler als bur gemeester K. Schouwenaar niet zeggen. Ze zeggen het onder zoek in de moordzaak rond Er- dal Asil niet te willen verstoren. De toegangsregeling zou onder deel zijn in het 'feitencomplex', waar justitie zich op dit mo ment in verdiept. De shoarmakoerier werd zon dag 21 augustus door een Mid delburgse café-eigenaar doodge stoken. Volgens collega-buren aan de Vlasmarkt omdat hij en zijn auto overlast zouden bezor gen in het straatje. Eerder gaf een parkeerambtenaar aan niets te weten van spanningen op de Vlasmarkt. Nu zegt de burge meester dat frustraties over de toegangsregeling niet nieuw zijn. „Daar is inderdaad op het stadskantoor over gesproken. Eenmaal, bij mijn weten. Maar wij zijn nu niet aan het woord. Dat is justitie." De burgemeester heeft na de steekpartij een bezoek gebracht aan de ouders van de verdachte. Hij is niet bij de familie van het Erdal Asil geweest. „Rond het slachtoffer hangen nog veel vraagpunten. Rond de dader ook, maar die vraagpunten zijn toch anders. Bovendien hadden de ouders van de dader zelf om mijn bezoek gevraagd. Op de vraag of hij ook naar de familie van het slachtoffer zou zijn ge gaan, als die hem ook een brief zou schrijven, zegt Schouwe naar: „Ik ga niet in op als-wa gen." De voorpagina van Reportage is gewijd aan de Middelburgse moordzaak. Zowel de ouders van de dader als de familie van het slachtoffer komen in inter views aan het woord. (Advertentie) is gezellig winkelen Of de elftalleider even ivilde noteren dat de 62-jarige pijl snelle spits van 't vuufde van Terneuzense Boys de volgen de wedstrijd niet beschikbaar is. „Ik heb een familiefeestje, van de eerste generatie", mompelde hij in de kleedka- „Maar gezien de keiharde wet ten der natuur zal de op komst bij dat partijtje vast niet hoog zijn." Een medespe ler kon zijn afzegging daarom niet zo waarderen. „Je laat je team toch niet in de steek voor een veredelde fototen toonstelling?" inr Melita Lanting ERIKZEE - Het openbare ba- onderwijs op Schouwen-Dui- und is per 1 januari zelfstan- f Daarmee krijgt het openba- ondcrvvijs ten opzichte van gemeentebestuur eenzelfde silie als het bi jzonder onder- Een ontwikkeling die met uich is ontvangen. delijk laten zien waar we voor staan. Wat doet het openbaar on derwijs op Schouwen-Duive land. Tot nu waren het veertien zelfstandige schooltjes." Of de ouders in de toekomst ook vaker letterlijk de handen uit de mouwen moeten steken - zoals in het bijzonder onderwijs regel matig gebeurd - hangt af van het bestuur. „Als het stichtings bestuur vindt dat het mogelijk moet zijn is dat prima. In ieder geval is de tijd van gedwongen winkelnering voorbij", zegt De Keijzer. Hij doelt daarbij op het feit dat nu voor iedere kwast verf of schroef in de muur de ge meente moest opdraven. Op 1 januari 2006 wordt de ver zelfstandiging een feit. Voor het zover is moet er echter nog heel wat gebeuren. Op Schou wen-Duiveland is gekozen voor een stichtingsvorm. Dat bete kent dat er een bestuur moet ko men. Binnen enkele weken wordt gestart met het werven van kandidaten. „We zoeken vooral bestuurders. Dat vind ik belangrijker dan pure deskundi gen op bijvoorbeeld het gebied van financiën. Mensen moeten de grote lijnen kunnen zien" ver der is de nieuwe stichting nog naarstig op zoek naar een ruim te om te werken. Door interne verschuivingen is voor de nieu we stichting geen plaats meer in het gemeentehuis. „We hebben al wat opties, maar daar kan ik nog niet meer over zeggen. Het is de bedoeling dat we over drie jaar intrekken bij de brede school en tot die tijd gaan we el ders zitten." Daarnaast moeten veel .prakti sche zaken geregeld als een nieu we naam, een nieuw logo enzo voorts. „Niet alles zal op 1 ja nuari al helemaal afgerond zijn." De Keijzer ziet de toe komst zonnig tegemoet. „Al met al krijgt het onderwijs hierdoor meer slagkracht. POLITIEK CAFÉ ndeüp kan het openbaar on twijs haar vleugels uitslaan", A bovenschools manager E. Keijzer. 'belangrijkste verandering is ;de dubbelrol van de gemeen- weg is. Enerzijds bepaalt de meente het lokale onderwijs- jeid, anderzijds vormt de ge- jenteraad het schoolbestuur moet in die hoedanigheid de langen van de school verdedi- n, „Straks hebben we een ei- i bestuur, die niet niet te ma- n heeft met andere belangen. Ie besluitvorming zal zich con- atreren op de kwaliteit en de oud van het onderwijs. it openbaar onderwijs op lomven-Duiveland zal hier- irklantgerichter worden, ver- icht De Keijzer. „Ouders zul- in de nieuwe situatie meer jiciperen, ook op bestuurlijk De Keijzer is het belang- kdat het openbaar onderwijs beter kan profileren, I als het bijzonder onderwijs kan. „We kunnen straks dui- Advertentie om de belasting voor deze groep te verhogen tot ruim 170 euro van de baan. Een meerderheid van de gemeen teraad wilde niet instemmen met het collegevoorstel tot ver hoging van de toeristenbelas ting voor vaste standplaatshou ders. „Dit is tegen de afspraak", zei A. Verseput van de VVD tij dens de gemeenteraadsvergade ring, „Als we dit doen zijn we oneigenlijk bezig. Het getuigt van onbehoorlijk bestuur als we achteraf een meeropbrengst gaan inboeken", stelde J. van Fe- lius van Alert!. Gebruikers van seizoensplaat sen of jaarplaatsen betalen een vast bedrag per jaar. In 2004 is in de raad afgesproken, dat wij ze waarop dit bedrag tot stand kwam onderzocht moest wor den. De regeling stamt uit 1993 en sindsdien is er veel veran derd. Gelijktijdig is afgespro ken dat de uitkomsten van het onderzoek niet mochten leiden tot een verhoging van het totale bedrag. Uit het raadsvoorstel blijkt dat het college zich niet aan deze laatste afspraak heeft gehouden. De tarieven stijgen in het voorstel met 15 procent, een meeropbrengst van ongeveer 115.000 euro. Voor de WD-frac- tie was dit voorstel dit niet ac ceptabel. De partij diende daar om tijdens de raadsvergadering een amendement in om deze ta riefstijging te voorkomen. Daar naast ergerden verschillende partijen zich aan het feit dat het college in augustus aan de re creatie-ondernemers heeft laten weten dat het tarief voor vol gend jaar 160 euro is, om vervol gens een paar weken later met een tariefstijging tot ruim 170 euro te komen. „Als er een be drag is doorgegeven kan je het niet maken om dat te verande ren", zei C. Boogerd (CDA). Het amendement is met een rui me meerderheid aangenomen. Alleen de PvdA, LSD en Lijst Raats waren voorstander van de extra tariefsverhoging. De VVD heeft ook een tweede amendement ingediend. Daarin staat dat het college komend sei zoen moet onderzoeken of een speciaal tarief ook mogelijk is voor speciale voor- en naseizoen- sarrangementen. Ook dit amen dement is aangenomen. (Advertentie) door Marcel Modde ZIERIKZEE - De brief met een gepeperde reactie aan het adres van de gemeenteraad lag al klaar. Daags voor de cruciale door Melita Lanting ZIERIKZEE - Gebruikers van jaarplaatsen en vaste seizoens plaatsen gaan volgend jaar 157,70 euro toeristenbelasting betalen. Daarmee is het collegevoorstel VRIJDAG OKTOBER 16.30 uur (Advertentie) H voorheen Theelen van der Weele (Advertentie) naf komend voorjaar onze damesmode k in Middelburg! (Advertentie) „Dat zijn we ondertussen van deze raad, of althans een deel daarvan, wel gewend. Het ty peert deze zittingsperiode. We staan veel verder van de raad af dan ooit tevoren. Je ziet of spreekt de raadsleden bijna nooit meer. Misschien komt dat door het dualisme en misschien is het ook niet altijd verkeerd. Maar wek dan niet de indruk dat je weet hoe het er hier op de werkvloer aan toe gaat." De motie van Alert! werd met twaalf stemmen tegen tien ver worpen. Het concept ging uit van een snelle bezuinigingsslag, sneller en effectiever in ieder ge val dan de afgesproken kernta kendiscussie, meent opsteller C. Schoneman stellig. Om dat doel binnen twee jaar te bereiken, wilde hij een onmiddelijke per soneelsstop instellen en tijdelij ke contracten niet verlengen. De bezuiniging op de personeelskos ten die dat oplevert, maakt ver dere drastische ingrepen ten las te van de burger overbodig, rede neerde de oppositie Daarmee was in de praktijk ech ter een groot gat geslagen in de organisatie, aldus de OR-secre- taris, en zouden de vakbonden zeker zijn ingeschakeld. Heu- tink neemt het voorbeeld over dat wethouder A. Croné noemde na afloop van de raadsvergade ring. De afdeling ruimtelijke or dening heeft momenteel vier va catures die in afwachting van de kerntakendiscussie niet wor den ingevuld. Daarnaast wer ken er zeven mensen op tijdelij ke basis. Zou de motie Alert! zijn aangenomen dat was daar mee in één klap een forse hap uit de afdeling genomen en blijft er werk liggen. Heutink: „Je kunt wel iets oplossen door hier en daar te schuiven met mensen, maar dat is alles behal ve pasklaar." Degelijk De OR staat wel achter de kern takendiscussie, zegt de secreta ris. „Dat een organisatie 'tegen het licht wordt gehouden om te kijken of alles nog wel werkt zo- foto MarijkeFolkertsma als we willen, is de meest norma le zaak van de wereld. Mits dat op basis van degelijke informa tie gebeurt. Daar vertrouwen we op." Wethouder Croné ziet ondanks het optreden van de oppositie geen reden te twijfelen aan het bestuurlijk draagvlak van het kerntakenonderzoek. Dat de vijf partijen in de raad iets an ders roepen dan hun vertegen woordigers in de besloten werk groep schuift hij onder de noe mer 'politiek spel'. Dat geldt volgens hem ook voor de zinsnede in de motie Alert! dat er van het college weinig concrete voorstellen meer mo gen worden verwacht in de dis cussie over de omvang van het ambtelijk apparaat en de kernta ken, 'gelet op de opstelling van het college tot op heden'. Croné gaat er vanuit dat alle partijen hun afspraken in de raadsbrede Werkgroep Onder zoek Gemeentelijke Taken nako men en de ingezette lijn weer op pakken. Het gemeentehuis van Schouwen-Duiveland in Zierikzee. vergadering over de omvang van de ambtelijke organisatie hield de ondernemingsraad haar epistel in de la, omdat er alsnog zekerheid van steun uit de coalitie leek te komen. Dal vertrouwen werd donderdaga vond niet geschonden en dus is de druk even van de ketel, con stateert OR-secretaris R. Heu tink opgelucht. Die brief komt er nog wel, zegt Heutink, maar de toon zal aan zienlijk milder zijn dan in het geval de motie van Alert! was aangenomen. De insteek van de oppositiepartijen heeft zowel intern als bij de buitendiens ten voor onrust gezorgd op de werkvloer. Het voorstel van Alert! (gesteund door Leefbaar Schouwen-Duiveland, Christen- Unie, GroenLinks en de Lijst Raats) om binnen twee jaar 26 banen te schrappen en zo dik ze ven ton te bezuinigen op de kos ten van cle gemeente, was vol gens Heutink 'betrekkelijk wille keurig'. TOMMY H1I.F1GHH Sc GAASTRA ,V McGregor river woods baton rouge Sr. part two "muerland a cottonfield DIS THAT "Sstraat 11-13, Zoutelande Tel. (0118) 566003 u dis-and-that.nl Ook zondags open Gratis parkeren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 65