PZC Westerschelde moet snel veiliger Water is nog niet overal schoon 0 APK 38 00* F o to tentoonstelling kan leemte in kenni; over Tobago vullen Hulst steunt motie gemeente Reimerswaal over maatregelen Voor een zorgzame begeleiding De Bevelanden j.C. Hoekman OPTIMALE SERVICE Bosch Car Service Daar kom je graag terug UirvaaKTveKZOKging jJ[obse .als u iemand nodig heeft om alles verder te regelen. Monuta Tr' De Voorzorg DIERENKLINIEK 20,-(normaal €28,-) Tel: 0113-572756 winterschilder.nl HELP HET CELUK'H 4 ndeifiu-C zaterdag 1 oktober 2005 door Sheila van Doorsselaer HULST - De gemeente Hulst steunt de motie van de gemeen te Reimerswaal over de onveili ge situatie op de Westerschelde. Burgemeester J.F. Mulder vond het in eerste instantie niet nodig adhesie te betuigen, maar de raadsleden drongen er toch op aan. De gemeenteraad van Reimers waal nam deze week de motie van de Christenunie aan. Rei merswaal constateert dat eerde re verzoeken voor aandacht voor de veiligheid op en rond de Westerschelde niet hebben ge leid tot concrete maatregelen. De gemeenteraad zegt bijzonder teleurgesteld te zijn over de te la ge prioriteit die minister Peijs van Verkeer en Waterstaat geeft aan de veiligheid op de vaarweg en van de mensen en dieren in de buurt. In de motie wordt het Rei- merswaalse college opgeroepen de minister in een open brief kenbaar te maken dat er per direct verregaande maatregelen ter bevordering van de veiligheid op en rond de vaarroute gerealiseerd moeten worden. Ook moet de bevoegd heid voor het wegslepen van vastgelopen schepen worden aangepast. Daarnaast mogen de kosten van voorzorgsmaatregelen voor de veiligheid niet ten laste komen van de gemeente en daarmee de burgers. Onbespreekbaar De gemeenteraad in Reimers waal vindt de plannen voor toe name van het scheepvaartver keer en de plannen voor de ver dieping van de Westerschelde onbespreekbaar. Juist dit woordje zorgde bij de gemeente Hulst voor rumoer. De Hulster CDA-fractie vond 'onbe spreekbaar' te ver gaan en wilde daarom de motie in eerste in stantie niet steunen. Mulder had dit de raad al geadviseerd. „Ik ben immers met mijn collega van Reimerswaal al bezig met het formuleren van een brief aan de minister. Het is zodoen de niet nodig de motie te onder steunen, het is slechts een extra drukmiddel." Algemeen Belang en Progressief Hulst vonden dat het geen kwaad kon de motie toch te onderschrijven. De rest van de raad ging alsnog over stag. Volgens Mulder heeft het woord je onbespreekbaar' later geen nadelige gevolgen voor de gemeente. „Het Rijk maakt uiteindelijk de beslissing of de verdieping er komt. Daar kunnen wij dan toch niks meer aan veranderen." Mulder vindt dat het Rijk er lang over doet om tot een beslissing te komen. „Ik had die namelijk al ver wacht." De bijna-ramp met de Fowairet werd in de Hulster gemeente raadsvergadering nogmaals be sproken. CDA-fractievoorzitter J. Steijaert vindt dat er aan dacht moet komen voor de vaar- afstand van schepen op de Wes terschelde. „Want die afstand wordt nu niet gerespecteerd." Namens Groot Hulst stelt G. Naessens dat ook Antwerpen een financiële bijdrage moet le veren aan de veiligheid op de Westerschelde. door Selma Osman MIDDELBURG - Bij de vijvers in de Middelburgse Edelstenen- buurt en langs de oevers van de Mannezeesche Watergang blijft het oppassen. Monsters hebben uitgewezen dat het water op die plaatsen nog niet volledig vrij is van bacteriën. Daarom blijven er waarschuwingsborden staan en wordt de bevolking aangera den om uit de buurt van het wa ter te blijven. Op andere plaatsen in de ge meente zijn de bordjes deze week weggehaald. Daar raakte het water niet verontreinigd, of heeft het zich inmiddels weer hersteld. De waarschuwingsbor den werden twee weken geleden geplaatst toen de gemeente Mid delburg en waterschap Zeeuwse Eilanden vanwege een kapotte persleiding in de Mortiere onge zuiverd rioolwater moesten lo zen via de watergang. In de Edel- stenenbuurt raakte het vijverwa ter vervuild door overstorten van regen- en afvalwater, tij dens hevige regenval. De ontlas tingsresten in het rioolwater be vatten verschillende vormen van de coli-bacterie, die diarree en misselijkheid kan veroorza ken. Uit monsters is gebleken dat de kwaliteit van het water van de Mannezeesche Watergang en de vijvers in de Edelstenenbuurt vooruitgaat, maar nog niet vol doende is. Daarom blijven mede werkers van het waterschap de komende tijd monsters nemen. De nieuwe persleiding in de Mortiere is sinds zondag 18 sep tember weer in bedrijf. Gemeen te en waterschap blijven het functioneren kritisch volgen. Medio september scheurde de buis op twee plaatsen als gevolg van een instabiele ondergrond. De grond rondom de plekken waar de breuken zijn ontstaan wordt tijdelijk onder controle gehouden door het grondwater in een sloot te pompen. De aan nemer is, samen met een inge nieursbureau, op zoek naar een manier om de grond blijvend te versterken. De resultaten daar van worden volgende week ver wacht. Ook het water aan de Roosenburglaan in Middelburg is nog niet vrij van bacteriën. foto Ruben Oreel door Rolf Bosboom VLISSINGEN - Zeeuwen heb ben een kennisachterstand als het gaat om Tobago en de Zeeuwse geschiedenis van het ei land. De fotocollectie waarmee de vaste presentatie van het Mu- zeeum in Vlissingen is uitge breid, kan helpen die leemte op te vullen. Dat zei M. van Gelder gisteren bij de opening van de tentoon stelling van de foto's die Lex de Meester op Tobago heeft ge maakt. Van Gelder nam vorig jaar het initiatief tot de exposi tie nadat ze samen met haar echtgenoot, commissaris van de koningin W. van Gelder, het Ca ribische eiland had bezocht. Het bezoek was ter gelegenheid van het 350-jarig bestaan van hoofdstad Scarborough, in 1654 gesticht als Lampsinsburg, na dat de Vlissingse reders en koop lieden Adriaan en Comelis Lampsins zo'n zeshonderd men sen naar Tobago hadden ge stuurd. In 1632 vestigden de eerste Zeeuwse immigranten zich op het eiland, toen nog onrechtma tig. „Naar onze maatstaven wa ren het, kort gezegd, boeven", al dus Van Gelder. Met de Vrede van Westminster in 1654 kregen de Zeeuwen rechten op Tobago. In 1677 kwam er een einde aan de Zeeuwse periode na een bloe dige slag met de Fransen. Het was Van Gelder bij het be zoek aan Tobago opgevallen hoe goed de mensen er op de hoogte zijn van het Zeeuwse verleden en bovendien exact weten waar Zeeland op de kaart ligt, terwijl het omgekeerde veel minder waarschijnlijk is. Om die kennis achterstand in te lopen vroeg zij de Vlissingse fotograaf Lex de Meester naar het Caribisch ge bied te reizen en het dagelijks le ven op het eiland in beeld te brengen. Het Prins Bemhard Cultuurfonds ondersteunde het initiatief. Zeeland en Tobago hebben vo rig jaar al de intentie uitgespro ken om te komen tot een culture le uitwisseling. Dat moet vc gebeuren door een wissel king tussen het maritiem seum in Vlissingen en het t we museum op Tobago. Del tentoonstelling in het Muze is het eerste resultaat van uitwisseling. Van Gelder opende de expo als vervanger van M. van Gaag, de Nederlandse amba deur op Trinidad en Tobago moest afzeggen vanwege soonlijke omstandigheden 'het bezuinigingsbeleid van ministerie van Buitenlandse ken'. Uitgaansleven Hulst moet we< veilig worden HULST - Nog dit jaar wot afspraken vastgelegd die het gaansleven in Hulst veil moeten maken. Een en at komt in een overeenkomsl staan tussen de gemeente, de recaondernemers, politie en titie. Dat zegt burgemeester J.F. II der van Hulst. Centrumbeshi der B. Picavet van de afdel Oost-Zeeuws-Vlaanderen brancheorganisatie Horeca i derland kondigde in mei ditj al aan dat er plannen waren hardleerse raddraaiers en na makers te weren uit het Hul uitgaansleven. Ambtelijke molens malen ed traag, zodat het in het voon zicht gestelde convenant Ve Uitgaan er nog altijd niet is. Inmiddels is er volgens Mul wel groen licht van het Op baar Ministerie voor het pak maatregelen om plezier stap] in de binnenstad van Hulst veel mogelijk te garanderen. Gemeenteraadslid D. Steijs (CDA) liet in de raadsverga ring weten 'heel verontrust' zijn, aangezien er volgens h twee weken geleden in het we einde opnieuw een vechtpa had plaatsgevonden in Hulst. Hartverwarmend waren de lieve woorden, de vele kaarten, telefoontjes en bezoekjes, tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve man, vader en schoonvader IZAK STOKMAN Het medeleven was ons tot grote steun. Wij willen u daarvoor hartelijk bedanken. Marie Stokman-Ketelaar Pierre en Sabien Marjon en Rob Oktober 2005 1 oktober 2003 1 oktober 2005 Ruud Verkaart Al is het een vogel, Ik vind je er in terug. - Jasper Anneke, Eveline, Sandra en Jasper Begrafenis- en Crematieverzorging OVERTOOM-GROEN Kantoor en rouwcentrum: Van Dishoeckstraal 620 4382 XW Vlissingen Telefoon: 0118-413417 Het gemis zal altijd blijven De lege plek doet pijn Maar in gedachten zal hij altijd bij ons zijn. Voor uw belangstelling en deelneming na het overlijden van mijn man en onze vader, groot- en overgrootvader Jan Wilschut betuigen wij u hiermede onze oprechte dank. Namens zijn vrouw, kinderen, kleinkinderen en achterkleinkind Overal te ontbieden Alle voorzieningen om thuis op te baren Aandacht voor uw persoonlijke Wensen informatie pakket op aanvraag verkrijgbaar (gratis en vrijbuivend) UITVAARTZORGCENTRUM Hoofdkantoor: Geldeloozepad 20,4463 AJ Goes (0113) 227525 Rouwcentra: Geldeloozepad 20 Goes - Kitskinderseweg 1 kapelle Facilitair Bedrijf: Langeweg 1 's-Gravenpoloer .Hu-utf www.uitvaartzorgcentrum.nl BEDANKT! We willen graag iedereen bedanken, die ons op welke wijze dan ook, gesteund, geholpen en belangstelling heeft getoond tijdens Jans ziekenhuis- en revalidatieverblijf. Mede hierdoor zijn we deze moeilijke tijd doorgekomen. Jan zal verder revalideren vanaf thuis. Het gaat goed, maar we zijn er nog lang niet. Jan, Elien, Rico en Danique Jobse Uw handdruk, brieven, kaarten en woorden van troost na het onverwachts overlijden van onze moeder en oma Willemina Vos-Reijnierse hebben ons goed gedaan. Wij willen u hartelijk danken voor uw medeleven. Addieen Egbert Inez Lau Kees en Anja Biggekerke, oktober 2005 I23ESE3 keuring pers. auto excl. afmeldkosten excl. 3-gas- en dieselroetmeting BORSSELE, Autobedrijf de Muynck Quistenburg 8, Telefoon 0113 35 15 51 Dijkwelstraat 59, Telefoon 0113 - 34 13 15 Karreveld 4, Telefoon 0118 - 55 19 91 MIDDELBURG, Autobedrijf Van Liere Herculesweg 12a, Telefoon 0118 - 62 76 80 Vrouwenpolderseweg 75, Telefoon 0118 - 59 15 24 WISSENKERKE, Autobedrijf de Moor Oostvoorstraat 23, Telefoon 0113 - 37 12 10 [e]B0VA6<^ www.boschcarservice.nl Uiv zorg in onze banden vook Geheel Walcbenen Rouwcentra beschikbaar Middelburg Vlissingen Veere Kantooradres: Oude Rijksweg 54 4339 BD Nieuw en Sint Joosland 0118 462205 www hjobse-uitvaart.nl Email: hjobse@hjobse-uHvaart.m Tevens beschikken wij over Na een overlijden krijgt u noodgedwongen te maken met het vele regelwerk. De medewerkers van Monuta De Voorzorg zijn er om u op dat moment te helpen en met u mee te denken. Voor een persoonlijk afscheid, geheel naar eigen wens Onze naam is veranderd; onze dienstverlening is als vertrouwd Uitvaartzorg en-verzekeringen (voorheen De Voorzorg Sinke) Uitvaartcentrum: Vlissingen, Monuta De Voorzorg Industrieweg 20, Tel: (0118) 41 27 60 YERSEKE Chippen honden en katten Dinsdag 4 oktober DIERENDAG Alleen volgens afspraak Om de zoveel tijd is uw woning of bedrijfspand toe aan een fris en nieuw gezicht. Vanwege onderhoud of renovatie, of omdat u gewoon zin hebt in een andere kleur of nieuw behang. U wilt uiteraard dat het werk snel en professioneel wordt uitgevoerd. Denk dan aan de Winterschilder. Wij bieden niet alleen gemak en vakwerk, maar ook ijskoude korting. In de wintermaanden biedt de Winterschilder particuliere en zakelijke opdrachtgevers namelijk een aantrekkelijke korting per man per dag! Zo houdt u nog wat over voor die andere leuke dingen in het leven. Neem contact met ons op voor Winterschilderadvies. Schildersbedrijf Hage Ds. de Bresstraat 11-13 4695 CT St. Maartensdijk Tel. 0166-662455 06-51160916 Schilders- en Afwerkingsbedrijf Noom Kerkstraat 24, 4694 BX Scherpenisse Tel. 0166-663804 www.schildernoom.nl Schildersbedrijf Saman v.o.f. Valckenisseweg 41, Rilland Tel. 0113-551339 Tel. 06-51312879 Schildersbedrijf Dijkwel Kreeft 6B, 4401 NZ Yerseke Tel. 0113-571507 Fax. 0113-574025 Schildersbedrijf A. van de Velde Spanjaardstraat 1, 4472 AR 's-H.H. Kinderen Tel. 0113-220723 www.avdvelde.nl www.iachtschilders.nl Schildersbedrijf A. H. van Sprang Nieuweweg 23, Baarland Tel. 0113-639274 Tel. 06-53541792 Schilders- en Afwerkingsbedrijf M. C. Baarends C. van de Lindenstraat 9 Goes Tel. 0113-227393 Schildersbedrijf De Kraker BV Ooststraat 13 4421 CZ Kapelle Tel. 0113-343607 Uitvaartverzorging Janneke den Besten dag nacht bereikbaar Londensekaai 9, Middelburg tel: 0II8 623359 help kinderen in sloppenwijken. GIRO 3292 den haag. www.kindérstem.ni ZEGT WAAR 'T OP STAAT Let op dit keurmerk Voor vragen over het CBF-Keur: Centraal Bureau Fondsenwerving Tel: 0900 202 55 92 VOOR KINDEREN MET MINDER KANSEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 60