't Hart wil tussentijds vertrekken PZC Ik wil het leven weer proeven Plan vaste veerdienst krijgt veel steun De kunst van het ouder worden in Heinkenszand .13 Burgemeester wil niet veel kwijt over moordzaak PvdA 'er wil na verkiezingen aanblijven als wethouder, maar niet voor vier jaar ^Aazet zaterdag 1 oktober 2005 Lnnr Wendv van den Hurk MIDDELBURG - De toegangsre- gcling naar de Vlasmarkt in Mid delburg is nog niet veranderd. Van de gemeente mochten pizza koeriers voortaan niet meer met hun bezorgauto het straatje in- en uitrijden. Dat staat in een ver ordening. Maar de eethuizen aan de Vlasmarkt hebben hier over nog geen bericht over ge- Waarom de regeling wel op pa pier, maar nog niet in praktijk is aangepast, wil zowel verkeers wethouder L. Luitwieler als bur gemeester K. Schouwenaar niet zeggen. Ze zeggen het onder zoek in de moordzaak rond Er- dal Asil niet te willen verstoren. De toegangsregeling zou onder deel zijn in het 'feitencomplex', waar justitie zich op dit mo ment in verdiept. De shoarmakoerier werd zon dag 21 augustus door een Mid delburgse café-eigenaar doodge stoken. Volgens collega-buren aan de Vlasmarkt omdat hij en zijn auto overlast zouden bezor gen in het straatje. Eerder gaf een parkeerambtenaar aan niets te weten van spanningen op de Vlasmarkt. Nu zegt de burge meester dat frustraties over de toegangsregeling niet nieuw zijn. „Daar is inderdaad op het stadskantoor over gesproken. Eenmaal, bij mijn weten. Maar wij zijn nu niet aan het woord. Dat is justitie." De burgemeester heeft na de steekpartij een bezoek gebracht aan de ouders van de verdachte. Hij is niet bij de familie van het Erdal Asil geweest. „Rond het slachtoffer hangen nog veel vraagpunten. Rond de dader ook, maar die vraagpunten zijn toch anders. Bovendien hadden de ouders van de dader zelf om mijn bezoek gevraagd. Op de vraag of hij ook naar de familie van het slachtoffer zou zijn gegaan, als die hem ook een brief zou schrijven, zegt Schou wenaar: „Ik ga niet in op als-vra gen." De voorpagina van Reportage is gewijd aan de Middelburgse moordzaak. Zowel de ouders van de dader als de familie van het slachtoffer komen in inter views aan het woord. rinnrHarmen van der Werf ROES - Wethouder M. 't Hart toil voor zijn partij, de PvdA, na de raadsverkiezingen van maart 2006 opnieuw wethouder wor den, maar niet voor de volle raadsperiode van vier jaar. Hij heeft dit deze week bekend ge- 'maakt op een ledenvergadering Ean de PvdA. jDe PvdA heeft in de huidige [Goese raadsfractie geen gedood verfde en ervaren opvolger voor |t Hart. Enkele nieuwe kandi- Idaat-raadsleden hebben wel [kenbaar gemaakt dat zij voor de [functie van wethouder in aan merking willen komen, 't Hart Ltelt zich voor dat zij zich eerst [boeten kunnen inwerken en dat [het daarom beter is dat hij na de verkiezingen nog enige tijd wet- [houder blijft. Hij durft nog niet |tezeggen hoe lang 'enige tijd' is. ■„Dal: hangt niet alleen van mij laf, maar ook van de mogelijke kandidaten en welke onderwer ken er nog spelen. Het kan één, of drie jaar zijn. Ik kan dat ^ogniet zeggen." Langst zittend |'t Hart (49) is twintig jaar actief de Goese gemeentepolitiek, tarvan de laatste zestien jaar wethouder. Hij is de langst ittende dagelijks bestuurder in „Ik doe deze baan nog al- ijd met veel plezier", zegt hij, i dat zal niet veranderen in volgende periode, maar ik niet nog eens vier jaar volma an. Mijn vriendin en ik hebben [eenkind. Mijn vriendin wil ook leen carrière hebben. Dat is alle- (Advertentie) Automm Gunex Christ - .j MaxMara St. Èmile Alexander Strenesse i Citizens of Bezorgklachten: 10-0231231 opmaandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur BEOACTIE BEVELANDEN7THOLEN Stationspark 28 «60 AA GOES Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 Email: redgoes@pzc.nl F'ank Balkenende (chef) i Huibers Miekevan der Jagt F'eek Janssen Bob Paardekam Koen de Vries (sport) darmen van der Werf centrale redactie Slationspark 28 Postbus 31 «60 AA goes Tel: (0113)315500 pax: (0113)315669 P-mail: redactie@pzc.nl nternet www.pzc.nl P-mail: web@pzc.nl maal steeds moeilijker met het tijdrovende wethouderschap te combineren." Of 't Hart voor of na de verkie zingen vertrekt, hij komt in bei de gevallen in aanmerking voor wachtgeld. Dat loopt op met de jaren. Wil hij daarom na de ver kiezingen nog enige tijd aanblij ven? „Ik kan me niet tegen dat idee verweren. Ik kan alleen zeg gen: ik heb nog nooit van mijn leven stilgezeten en ben dat ook niet van plan." De leden van de PvdA-afdeling zullen uiteinde lijk beslissen of 't Hart weer lijsttrekker wordt en dus kandi daat-wethouder. F. de Kaart, vertrekkend raadslid en secreta ris van de afdeling, kan zich wel verplaatsen in de keuze van 't Hart. „Wij hebben gelukkig enkele nieuwe kandidaten die de poten tie hebben om wethouder te wor den, maar de Goese politiek is nieuw voor hen én ze zijn zeker nog niet zo bekend bij de kie zers." De Kaart noemt ook na men: W. Brouwer uit Goes (53, juriste bij de gemeente Roosen daal) en J. de Pooter uit Katten- dijke (53, hoofd sociale en bur gerzaken bij de gemeente Rei- merswaal). Dat 't Hart van tevo ren heeft aangegeven niet een volle raadsperiode te willen aan blijven, kan De Kaart waarde ren. „Hij is daar gewoon eerlijk in. Dat zou niet iedereen zo doen." De kandidatenlijst van de PvdA Goes wordt dinsdag 6 december op een ledenvergadering vastge steld. Bas geniet van zijn privacy in het sociaal pension in Goes, door Frank Balkenende GOES - Vroeger sliep hij op straat, daarna kreeg hij een bed in het Witte Huis in Vlissingen en nu heeft hij een appartement in het nieuwe sociaal pen sion in Goes. Voor de 25-jarige Peter is dat de springplank naar zelfstandig heid. „Het is prettig dat ik nu begelei ding krijg, maar ik wil natuurlijk ge woon weer baas worden over mijn le ven. Daar werk ik aan." Het sociaal pension van Maatschappelij ke Opvang Zeeland, een onderdeel van Emergis, aan de De Graaffstraat in Goes draait koud tweeënhalve week. In navolging van Zeeuws-Vlaanderen en Walcheren heeft nu ook de Oosterschel- deregio een thuis voor mensen die wer ken aan hun terugkeer naar de maat schappij. Het gaat om mensen die dak loos dreigen te worden en mensen met psycho-sociale en psychiatrische proble men. Het sociaal pension beslaat ander half portiek. Er zijn appartementen voor acht bewoners. Momenteel telt het pension er zes, vier mannen en twee vrouwen. Plet verblijf duurt maximaal twee jaar. „We stellen een aantal voorwaarden. Mensen mogen niet verslaafd zijn en moeten gemotiveerd zijn om hun toe komst weer op te bouwen. Bewoners zijn in principe zelf verantwoordelijk voor hun huishouden, financiën, oplei ding en werk. Ze betalen ook gewoon huur. Het sociaal pension begeleidt ze bij al die zaken. Minstens één keer per week bespreken we met bewoners de stand van zaken, wat wel en wat nog niet goed gaat. Einddoel is dat mensen grotendeels op eigen benen kunnen staan in de maatschappij", zegt Anne- lies Kwast, begeleider van MO Zeeland. Die benen van Peter worden met dag sterker, signaleert Annelies. „Hij heeft goed op een rijtje wat hij wil.Peter komt uit een diep dal. Zijn mobieltjes deden hem de das. om. „Ik was eraan verslaafd, had drie abonnementen en zat diep in de schulden. Daar kwam weer ruzie van met mijn ouders. Na het zoveelste conflict ben ik weggelopen. In die tijd verloor ik ook mijn baantje in de horeca, omdat ik helemaal doordraai de." Een halfjaar zwierf Peter op straat, sliep in de muziektent van de Manhuis- tuin in Goes. Hij begon drugs te gebrui ken, wiet, xtc en cocaïne. „Ik voelde me rot en die drugs lieten je je ellende even vergeten. Ik kwam aan geld door zwart te werken, maar soms had ik nauwe lijks geld om eten te kopen. Dan kon ik net een zak chips betalen." Toen hij op een morgen in de muziek tent ontwaakte en zijn gezicht bevroren aanvoelde, meldde hij zich op het poli tiebureau. Daar werd een plaats voor hem geregeld in het Witte Huis in Vlis singen. „Een echt bed, dat was lang ge leden. Ik heb nog nooit zo goed gesla pen als die nacht." Vertrouwen Peter heeft de film van de afgelopen ja ren herhaaldelijk teruggedraaid en ge zien hoe het niet moet. „Ik heb ervan ge leerd. Ik ben nu op de goede weg, ge bruik geen drugs meer. Binnenkort be gin ik aan een opleiding bij het ROC: één dag naar school en vier dagen wer ken. Mijn financiële situatie is in han den van een bewindvoerder, die pro beert mijn schulden te saneren. Tja, en er is weer voorzichtig contact met mijn ouders. Het vertrouwen moet nog wel groeien, een grote wond heelt niet zo snel. Ik moet nog even door de zure ap pel heenbijten." Peter voelt zich op zijn gemak in het so ciaal pension. „Het is veilig en ik vind het ook prettig dat ik begeleiding krijg. Bovendien kan ik bij Annelies mijn ei foto Ronald den Dekker kwijt." Daarnaast is het ook nog eens gezellig. Gisteren hebben twee bewo ners voor de groep bami gekookt, die ge zellig samen is opgepeuzeld. Aanslui tend keek het clubje op tv naar de ver richtingen van Feyenoord. Dompertje voor fan Peter, want de Rotterdammers werden uitgeschakeld in de Uefa Cup. Over zijn verleden wil de 26-jarige Bas weinig kwijt. Hij is overgekomen van uit een beschermde woonvorm van Emergis. „Ik heb mijn problemen voor het grootste deel overwonnen en kijk nu naar de toekomst." Het pension is een verademing voor Bas. „In een bescherm de woonvorm heb je weinig privacy en krijg je veel prikkels vanuit de groep. Hier kan ik meer mijn eigen gang gaan." Bas is graag buiten. Daarom heeft hij een krantenwijkje. Hij doet nog veel meer, Boodschappen, koken, vrienden en familie bezoeken en natuurlijk elke wedstrijd van Ajax volgen. Geluk is het sleutelwoord van Bas. „Voor mij is het erg belangrijk om goed in mijn vel te zitten. Dat gaat steeds be ter. Uiteindelijk wil ik een eigen huisje en een leuke baan zien te vinden. Dat mag betaald maar ook vrijwilligers werk zijn. Als ik er maar plezier in heb, want ik wil het leven weer proeven." De naam Peter is om privacy redenen ge fingeerd. door Harold de Puysseleijr PERKPOLDER - Schipper L. de Brouwer van rederij De Atol wil graag in januari starten met een vaste veerdienst tussen Perk- polder en Hansweert voor scho lieren, woon-werkverkeer en mensen die uit recreatief oog punt regelmatig naar 'de over kant' willen. Om een permanen te veerdienst te kunnen onder houden, heeft hij 1500 regelmati ge gebruikers nodig. De afde ling Hulst van de Socialistische Partij steunt zijn initiatief en za melt handtekeningen in. Dat leverde vorige week tijdens de Bamisfeesten in Kloosterzan- de zeshonderd handtekeningen op. Ook P. Keizer uit Graauw is een (digitale) handtekeningenactie gestart op zijn website http://digitaal.gmcmw.net. „De pagina was deze week site van de week op Zeelamdnet en dat heb ik geweten"zegt Keizer we ten. „898 Mensen bezochten de site en daarvan hebben er 230 daad werkelijk hun digitale handteke ning gezet. Dat betekent dat ruim één op die vier bezoekers voorstander is: van een perma nent fiets-voetveer." De Brouwer is blij met de steun, maar heeft er vooralsnog een hard hoofd in of hij erin slaagt voldoende mensen om zich heen te verzamelen die echt regelma tig gebruik willen maken van de dienst die hij met ingang van ja nuari volgend jaar aan wil gaan bieden. Deze zomer onderhield De Brou wen voor het eerste jaar een toe ristische veerdienst tussen Perk- polder en Hansweert als onder deel van het netwerk 'Fiets een Rondje met een Pontje'. „Het valt niet mee", zegt hij. „Buiten het seizoen van Rondje met een Pontje hebben we het plan opgevat op elke tweede zon dag van de maand een toeris tische veerdienst te blijven on derhouden. Maar de eerste keer kwam daar niemand op af. Vol gende week zondag proberen we het nog een keer, maar als dat ook op niets uitdraait zie ik het somberin." De Brouwer vaart'met zijn mo torschip De Onderneming om 11.00 uur en om 16.00 uur vanaf Perkpolder naar Hansweert. Vanuit die plaats vaart hij om 12.00 uur, 15.00 uur en 17.00 uur terug naar Perkpolder. Wie daar belangstelling voor heeft, kan van 13.00 uur tot 15.00 uur tijdens een rondvaart op de Wes- terschelde brunchen aan boord. De Brouwer heeft nog niet aan geklopt bij de gemeenten Hulst en Reimerswaal en bij de provin cie met zijn plan voor de perma nenten veerverbinding. „Eerst moeten we voldoende mensen bij elkaar zien te krijgen. Daar na wil ik met een goed voorbe reid plan naar de gemeenten en de provincie." De Brouwer roept mensen die se rieuze belangstelling hebben om regelmatig gebruik te maken van de veerdienst op zich via email info@de-atol.nlte mel den. Daarin moeten ze aangeven wat de reden is dat ze willen oversteken. Ook wil hij graag weten hoe vaak mensen van de veerdienst gebruik denken te gaan maken, 'ook al is het maar een keer in de maand of een keer in de twee maanden'. Infor matie is te vinden op de website de-atol.nl. Taakstraf voor hennepteler MIDDELBURG - De buren klaagden over de stroomvoor ziening. Zo viel een 26-jarige man uit Sint-Jansteen door de mand. De politie trof in augustus vorig jaar in de wo ning van de verdachte 145 hennepplanten aan. Daarvoor moest hij zich gisteren tegenover de Middelburgse politie rechter verantwoorden. „Het was voor mij de eerste keer, ik heb nooit geoogst", verklaarde de man. Hij vertelde dat hij uit geldgebrek was begonnen met hennepteelt en hield daarbij vol dat hij de stroom gewoon via de meter had laten lopen. Uit het dossier bleek dat man wel dege lijk illegale stroom had afgetapt. De officier van justitie en de rechter waren het erover eens: het oogde als een pro fessioneel opgezette kwekerij. In eerste instantie had de man een transactie van 1200 euro thuis gekregen. Omdat hij die rekening niet kon betalen had hij de zaak voor de rechter laten komen. Uiteindelijk werd hij veroordeeld tot een taakstraf van zestig uur. Boete voor dronken zeiler MIDDELBURG - Een 58-jarige man uit Breskens is giste ren door de Middelburgse politierechter veroordeeld tot 585 euro boete omdat hij vorig jaar september met een slok te veel over de Westerschelde zeilde. „Dronken varen is levensgevaarlijk, dat blijkt wel uit het feit dat u veel te weinig afstand hield tot een zeeschip", reageerde de rech ter. De waterpolitie was bij de man aan boord geklom men nadat hij op slechts 150 meter afstand een zeeschip kruiste. Plet schip had de claxon gebruikt en haar koers moeten wijzigen om een aanvaring te voorkomen. „Ik wist heus wel wat ik deed", meende de verdachte. Maar toen de navigatiekaart op tafel kwam, bleek de man toch niet meer zo goed te weten hoe hij die dag was gevaren. Toch legde hij zich er niet bij neer. „Ik ben met die agent aan boord tot in de haven van Breskens gezeild, vervol gens heb ik nog op een moeilijke plaats aangelegd. Dat had ik niet gekund zonder goed inschattingsvermogen." Zijn woorden ten spijt, hechtte de rechter toch meer waar de aan het inschattingsvermogen van de waterpolitie. Pleidooi voor autoluw Zierikzee ZIERIKZEE - Een autoluw centrum in Zierikzee, één ei- landelijk zwembad en de aanwijzing van kemraadsleden zijn enkele punten uit het concept-verkiezingsprogram ma van de WD, Het programma is gisteren gepresen teerd aan de leden. Heel veel nieuwe zaken bevat het ver kiezingsprogramma niet. Het centrum van Zierikzee moet autoluw worden. Het Ha venplein en het loopgebied in de omgeving moeten herin gericht en de partij wil een onderzoek naar de haalbaar- heid van een transferium en een distributiecentrum bui ten de stad. Bejaarde fietsster komt ten val MIDDELBURG - In de Koestraat in Middelburg is gister middag een 78-jarige fietsster uit Middelburg ten val ge komen. De vrouw fietste over het fietspad aan de Koestraat. Op het fietspad reed een onbekend gebleven vrouw haar op de fiets tegemoet. Toen ze elkaar passeer den, raakten de fietsen elkaar. Hierdoor kwam de 78-jari- ge vrouw ten val. Ze werd met een gebroken been overge bracht naar het ziekenhuis in Vlissingen. De onbekende vrouw reed door. door Mieke van der Jagt HEINKENSZAND - De werk groep educatie van de Borselse seniorenraad houdt samen met het Vrijwilligershuis een serie bijeenkomsten over de kunst van het ouder worden. De drie avonden zijn bedoeld voor men sen van 55 jaar en ouder en wordt gehouden in De Stenge in Heinkenszand. De eerste avond is op donder dag 13 oktober. Eerst wordt een film getoond met de titel 'De Kunst van het Ouder Worden', waarin ouderen vertellen over de manier waarop ze de proble men van het ouder worden heb ben overwonnen. Daarna is er discussie en kunnen deelnemers vragen stellen. De tweede bijeenkomst is een week later en gaat over voeding Familiebingo GOES - Stichting Buurtwerk Goese Polder houdt vrijdag een familiebingo in wijkgebouw De Spinne. De balletjes gaan om 20.00 uur rollen. Een uur eerder is de zaal open. Politiek café in Sint-Annaland SINT-ANNALAND - De Thool- se afdeling van de VVD houdt maandag een politiek café in Sint-Annaland. De WD stelt tijdens deze debat avond de vraag aan de orde of de gemeente Tholen een be trouwbare overheid is. Ook ko men speelterreintjes ter sprake, evenals behoud van voorzienin gen in de Thoolse kernen. Het debat, dat voor iedereen open staat, begint om 19.30 uur in café Havenzicht in Sint-Anna land. rKOZIJNEN - ZONWERING WWW.AAZET.Nj Kapelle - Tel. 0113-33^333 en bewegen. Met een quiz en een videofilm wordt de discussie aangezwengeld over wat nu pre cies 'een gezonde levensstijl' in houdt. De laatste avond, weer een week later, stelt het vrijwilli gerswerk als zinvolle tijdsbeste ding aan de orde. Alle aspecten van het vrijwilligerswerk, inclu sief haken en ogen als arbo-wet- geving, belastingen en verzeke ringen, worden behandeld. Ook tijdens de laatste avond is er vol op gelegenheid tot discussie en vragen. Alle drie bijeenkomsten beginnen om half acht 's avonds. Ouderen die een of meer van de bijeenkomsten willen bezoeken, kunnen zich opgeven bij het Vrijwilligershuis: 0113 - 311999 of per email: Ouderenwerk@vrijwilligershuis. nl. Rommelmarkt Sint-Philipsland SINT-PHILIPSLAND - In het dorpshuis De Wimpel in Sint- Philipsland wordt vandaag een rommelmarkt gehouden. De opbrengst is voor het op knappen van het verenigingsge bouw van de Nederlandse her vormde gemeente. De markt is van 10.00 tot 15.00 uur. Optreden koren in kerk Waarde WAARDE - Twee kinderkoren treden vanavond op in de kerk van de gereformeerde gemeente in Waarde ter afsluiting van een actie van de stichting Woord en Daad voor de allerarmsten in Khulna in Bangladesh. De kinderkoren komen uit Krab- bendijke (Jong Sursum Corda onder leiding van Jan Luteijn) en uit Waarde (Uit der kinderen mond onder leiding van Diene- ke van Middelkoop). De zang wordt afgewisseld met het voor lezen van een kinderverhaal door mevrouw R. Molenaar van het hoofdkantoor van Woord en Daad. De bijeenkomst begint om zeven uur 's avonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 59