[2340 Laat mij maar lekker op de keitjes dokkeren ma c PZC W13 Missies in Kazachstan vragen om teamwork B.B. King heeft vrienden Genot van begin tot einde Jal strijdt met zijn muziek Op de broeierige dansvloer Hoe overleef ik-boeken van Oomen verfilmd zaterdag 1 oktober 2005 James Blunt - You're Beautiful (1) The Pussycat Dolls - Don't Cha (2) Racoon - Love You More (3) The Black Eyed Peas - Don't Lie (4) Nickelback - Photograph (12) Gwen Stefani - Cool (6) Brace - Hartendief (7) Dj Jean - Feel It (10) Chipz- Carnival (5) Sugababes - Push The Button (18) Akcent- Kylie (8) Sean Paul - We Be Burnin' (16) Gavin Degraw - Follow Through (14) Shakira-La Tortura (11) Bon Jovi - Have A Nice Day (9) Supafly Vs Fishbowl - Let's Get Down (13) Mylo Vs Miami Sound Machine - Doctor Pressure (31) The Rasmus-No Fear (21) Kelly Clarkson - Behind These Hazel Eyes (-) Kane - Fearless (19) Andre Hazes - Vaag En Stil (15) DhtFt. Edmee - Listen To Your Heart (-) Elize- I'm No Latino (17) Belle Perez - Que Viva La Vida (22) Rolling Stones - Streets Of Love (24) Freemasons Ft Amanda Wilson - Love On My Mind (30) 50 Cent Ft. Mobb Deep - Outta Control (32) Trijntje Oosterhuis - See You As I Do (29) Rihanna - Pon De Replay (20) Hind-Give Me A Sign (-) Jamie Cullum - Get Your Way (36) Katie Melua - Nine Million Bi cycles (34) Daniel Powter - Jimmy Gets High (37) Di-rect - Webcam Girl (25) Backstreet Boys - Just Want You To Know (38) Lil' Love - Little Love (27) Gregor Salto Ft. Red - Looking Good (28) Queen Paul Rodgers - Rea ching Out/Tie Your Mother Down (33) Jessica Simpson - These Boots Are Made For Walkin' (35) Kelly Clarkson - Since U Been Gone (23) 1. Bon Jovi - Have A Nice Day (-) 2. Andre Hazes - Het Complete Hitoverzicht (2) The Rolling Stones - A Bigger Bang (1) i. De Dijk - Later Is Nu (-) S.James Blunt - Back To Bedlam (3) 5. Trijntje Oosterhuis - See You As I Do (5) Racoon - Another Day (7) Kroes - Laat Me Zweven (-) II Divo - II Divo (4) Jan Smit - Jansmit.com (6) 1, Paul Mccartney - Chaos And Creation In The Backyard (8) Barbra Streisand - Guilty Pleasu res (-) dEUS - Pocket Revolution (9) Coldplay - X&Y (10) Jannes - Als Het Zonnetje Schijnt (11) Jamie Cullum - Twenty Some thing (13) Jack Johnson - In Between Dreams (12) I. Katie Melua - Call Off The Search (14) Queen Paul Rodgers - Return Of The Champions (-) - Hopes And Fears (15) Chipz-The World Of Chipz (16) Guus Meeuwis -10 Jaar - Le vensecht (19) I.John Legend - Get Lifted (22) I. Eric Clapton - Back Home (17) i. Michael Buble - It's Time (18) Joss Stone - Mind, Body Soul (28) The Black Eyed Peas - Monkey Business (20) Simple Minds - Black White (25) Gerard - Rene - Gordon - Toppers In Concert (29) Kane - Fearless (24) David Gray - Life In Slow Motion (23) Jamiroquai - Dynamite (32) Herbie Hancock - Possibilities 1-) Belle Perez - Que Viva La Vida (30) Anouk - Hotel New York (37) Craig David - The Story Goes... (26) The Rasmus - Hide From The Sun (27) After Forever - Remagine (21 Tracy Chapman - Where You Live (38) Within Temptation - The Silent Force (-) larconi Awards oor Radio 3FM adio 3FM heeft afgelopen Week de meeste Marconi in de wacht gesleept tij- as het Omroepcongres in Bus- De publieke popzender net maar liefst drie van de- radioprijzen naar huis. De ac- voor Darfur werd uitgeroe- tot beste programma, beste is - naar het oordeel van de '.V- Giel Beelen en het beste ent is Sander Lantinga. De 'beste zender' ging echter it naar 3FM. Die eer was voor dio 10 Gold. Eerder al maak te jury bekend dat de oeuvre- ardwerd toegekend aan dn-dj Rob Stenders. ANP Agnieta Francke: „Trekken en duwen, het hoort er allemaal bij tijdens een finale." Waar ging het mis? Wat ging er fout? Wielren- ster Agnieta Francke (15) draait zo af en toe de film van het Nederlands kam pioenschap op de weg - in juli van dit jaar - nog eens terug. De renser van wielerclub Theo Middelkamp zat tij dens de finale in het Overijssel se Ootmarsum in een riante posi tie. „De sprint ging bergop en dat ligt me prima. Je gaat voor de eerste plaats en vlak voor de finish werd ik helemaal ingeslo ten. Weg podiumplaats. Sta je naast het podium te kijken hoe de eerste drie worden gehul digd. Dat is best even slikken, maar van zulke ervaringen leer je ook veel. Trekken en duwen, het hoort er allemaal bij tijdens een finale. Het kan dus geen kwaad om jezelf af en toe ook eens breed te maken, als je be grijpt wat ik bedoel." De VWO-scholiere is een snelle leerling. Vier jaar geleden werd ze op slag verliefd op het wiel rennen. „Ik zag de Ster van Wal cheren, een wielerwedtrijd voor dames, en was meteen verkocht. Het begon met dikkebandenra- ces, maar na twee jaar wilde ik het echte werk. Ik leende een fiets en reed in Kortgene m'n eerste wedstrijd. Dat smaakte naar meer en toen ben ik lid ge worden van wielerclub Theo Middelkamp." Onder leiding van ploegleidster Baukje Dóedee draait Agnieta nu haar wekelijkse trainings rondjes door de Zak van Zuid-Beveland. „Rijden in een groep moet je leren. Het vereist heel wat stuurmanskunst om op je zadel te blijven. Rijden in een waaier, kop overnemen, afzak ken naar de staart van de groep; het zijn allemaal onderdelen, die je in dit métier moet beheer sen." Omgaan met wedstrijdspanning is voor haar inmiddels geen pro bleem meer. „Ik wil altijd graag vooraf het parcours verkennen. Beetje kijken waar je eventueel je slag kan slaan. Als het kan, muis ik er tussenuit. Ik rijd het liefst aanvallend, maar ze laten je echt niet zo maar gaan. Asfalt wegen? Hm, ben ik niet echt ka pot van. Laat mij maar op de keitjes dokkeren, zoals twee we ken geleden in Ruinen. Boeren- weggetjes, veel bochten, als het kan flink wat wind, dan is het voor mij optimaal. Dan wordt het hele pak flink door elkaar geschud en blijven in de finale de sterksten over." Met haar derde plaats in Ruinen bewijst Agnieta inmiddels tot die categorie te behoren. Ook de criteriumwinst in Kruiningen en de overwinning in Breda tij dens een omnium onderstrepen dat Agnieta snelle progressie maakt. Waar het allemaal gaat eindigen is voor haar ook nog een vraag. „De sprint wordt steeds beter en ook in de heu vels kan ik goed mee. Ik heb me zelf eens flink getest op de La Redoute. Jaja, die bekende puist uit Luik-Bastenaken-Luik. Dat viel me niet echt tegen." Vandaag kan Agnieta haar wie- Ierseizoen van een gouden rand je voorzien. In Hoogezand- Sap- pemeer komt ze met Anne Evers- dijk, Lisa Phernambucq en Susan Lavooij aan de start tij dens het Nederlands kampioen schap ploegentijdrit voor da- foto Mechteld Jansen mes. Een race tegen de klok over 37 kilometer. „Ik heb met de damesploeg van Theo Middel kamp afgelopen weken keihard getraind. Vooral het overnemen, het kop-over-kop rijden, het soe pel in het wiel büjven, dat moet allemaal vlekkeloos verlopen. Kansen? Tja, kansloos ben je nooit. We hebben een sterke ploeg, we hebben ons goed voor bereid, maar de tegenstand zal groot zijn." Ladyshave Haar grote voorbeeld is Leon- tien van Moorsel. „Ik vroeg haar tijdens een clinic of er nog een plekje vrij was in haar oplei- dingsploeg voor juniordames. 'Rijd maar goede uitslagen, dan komt het vanzelf', zei Leontien toen. Nou ja, daar ben ik dus nu mee bezig", stelt Agnieta laco niek. Ook qua outfit spiegelt de blonde Agnieta zich aan haar grote idool. „Schone schoenen, verzorgde nagels, beetje masca ra en geen stoppels op je benen. Overdreven? Nou nee, zonder la dyshave in m'n sporttas stap ik de deur niet uit. Gladde benen zijn niet alleen esthetisch, maar ook erg praktisch. Bij een val partij heb je minder kans op in fecties, vandaar." Hans Segboer Summit Strike wordt als een uitbreiding van Ghost Re- con op de markt gezet, maar had beter een vervolg kunnen heten. Er is namelijk een com pleet nieuwe zogeheten single- player campagne op gezet, er zijn nieuwe mogelijkheden gedu rende het online spelen en nog meer nieuwe maps. Da's bedui dend meer dan een doorsnee uit breiding. De singleplayer mode omvat elf compleet nieuwe missies. Ze vin den plaats in Kazachstan, met de bekende Tom Clancy-scena rio's als goed verborgen bases, rotspartijen en dergelijke. Of het in het echt ook zo is doet er niet toe. Kazachstan heeft het allemaal. Van jungle en woes tijn tot berg; dat komt de varia tie van het spel ten goede. De omgevingen zien er gelikt uit. Dit spel is een lust voor het oog. De missies zijn gebaseerd op teamwork. Je beschikt vaak over drie teammaatjes die je rug dekking kunnnen geven. Deze dienen uiteraard ook gestuurd te worden en de speler is de man aan de knoppen. De maps zijn opener dan die in Ghost Recon Spelbeeld uit Ghost Recon 2 - Summit Strike. 2, zo kun je nu vaak op meer ma nieren op een plek komen. Ook kun je alle missies in willekeuri ge volgorde uitvoeren, dus als eentje even niet lukt probeer je gewoon een andere.Alom veel méér dan een simpele uitbrei ding dus. Django Drost Ghost Recon 2 - Summit Strike: €60, zie www.ghostrecon.com. AA A K u K HAD ME HEEL ANDERS VOORGESTELD Hij kan het dus nog steeds, Eric Clapton. Op zijn nieu we album Back Home mag de blues dan ver te zoeken zijn, als gastmuzikant op het verjaar dagsalbum 80 van B.B. King laat hij zijn gitaar als vanouds zingen. Clapton speelt de klas sieker 'The Thrill Is Gone' en be vindt zich tussen onder anderen Van Morrison, Roger Daltrey, John Mayer en soulzanger Bob by Bland in goed gezelschap. Verrassend is het duet 'There Must Be A Better World Some where' met Gloria Estefan, die aanzienlijk oprechter klinkt dan haar collega Sheryl Crow. Elton John nam voor de gelegen heid zijn eigen band mee naar de studio, zodat B.B. King eigen lijk bij hém te gast was, in plaats van andersom. Toch pakt ook dit duet, 'Rock This House', bijzonder goed uit. Martin Groenewold B.B. King Friends: 80 - Geffen/Universal, 54.36 min. Een bijna compleet nieuwe band, zes jaar radiostilte, een rampzalig opnameproces. De voortekenen waren beroerd voor de nieuwe dEUS. Des te be wonderenswaardiger is het re sultaat: vanaf het langzaam in extase rakende 'Bad Timing' tot het lieve 'Nothing Really Ends' is Pocket Revolution een genot. Het is een laat maar logisch ver volg op voorganger Ideal Crash, een album van broeierige pop liedjes, maar dan ruwer, wrin- gender - de moeilijke jaren zijn te horen - en uitbundiger, zoals de kooruitbarsting van het titel nummer. Gebleven zijn de ken merkende viool van Klaas Jans- zoon en de nog steeds ontroeren de onbevangenheid van zanger en spil Tom Barman. De sterke vernieuwingsdrang die de eerste platen kenmerkte - maar ze ook onrustig maakte - zal door som migen worden gemist, maar Pocket Revolution staat heel fier zonder. Maaike Borsl dEUS: Pocket Revolution - V2, 61.11 min. De 24-jarige Afrikaanse rap per Emmanuel Jal was tot zijn elfde een kindsoldaat tij dens de bloedige burgeroorlog in Soedan. Toen werd hij onder de hoede genomen door een Brit se hulpwerkster, die hem naar het veiliger Nairobi bracht, waar hij naar school kon en in bands ging zingen. Als kind op geleid om te vechten met wa pens, strijdt hij nu met woord en muziek voor vrede. Met suc ces, want Emmanuel is in Afri ka een rijzende ster. Afkomstig uit het christelijke Zuiden werkt de rapper op Ceasefire sa men met de klassiek geschoolde Abdel Gadir Salam uit het isla mitische Noorden. Zo slaat dit album niet alleen bruggen tussen verschillende groeperingen, maar versmelt het ook nog eens op zeer aanste- RMMANUKI. .JAL Et ABDIS. G, J kelijke wijze moderne rap en hiphop met traditionele Afri kaanse ritmes, Afrojazz en Ara bische muziek. Illand Pietersma Emmanuel Jal Abdel Gadir Salim: Ceasefire - Riverboat/ Music Words, 46.41 min. Met Dutty Rock en de op di- wali-ritmes gefundeerde hit 'Get Busy' was Sean Paul te recht een van de grote popsensa ties van 2003. De 32-jarige Ja- maicaan groeide plotsklaps uit tot het boegbeeld van de dance- hall. Hij is nu terug met opvol ger The Trinity. Daarop geen hippe namen als The Neptunes of Sly Robbie, ditmaal moest Sean Paul het doen met minder bekende produ cers. The Trinity mist de onweer staanbare beats van diens voor ganger en vertrouwt te veel op de opzwepende vocalen van Sean Paul. Het geluid is weinig melodieus en niet alleen agres sief vanwege de vele seksuele toespelingen. The Trinity is geen geïnspireerde en breed toe gankelijke cd, maar zal onge twijfeld weer vele broeierige dansvloeren weten te vullen met schuddende achterwerken. Peter van der Heide Sean Paul: The Trinity - VP/ At lantic, 62.22 min. Producent Bos Bros gaat sa men met schrijfster Franci- ne Oomen een film maken die is gebaseerd op haar populaire kin derboekenserie Hoe overleef ik. De nog titelloze film moet in 2007 in de bioscopen te zien zijn. Een regisseur of acteurs zijn nog niet bekend. Schrijfster Francine Oomen schreef vanaf 1998 acht boeken over het pubermeisje Roos, haar vriendje Neuz en de vrienden Jo nas en Esther. Van de Hoe over leef ik-serie zijn in Nederland al meer dan een miljoen boeken verkocht. Ze werden bekroond met talloze onderscheidingen, waaronder driemaal de prijs van de Kinderjury, de Hotze de Roosprijs, twee maal de prijs van de Jonge Jury en de Tina-Bruna Award. Het nieuwste boek in de reeks, Hoe overleef ik mijn ouders? (en zij mij!) ligt sinds afgelopen week in de boekhandel in een eerste oplage van 80.000 exem plaren. Francine Oomen schrijft op dit moment aan het laatste verhaal over Roos en haar vrien den, Hoe overleef ik de eerste keer? (en de laatste!). De auteur blijft nauw betrok ken bij de productie van de film. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 41