kabinet opent jacht op grote auto VtJK? Verstoord kabinet houdt brede discussie over EU voor gezien PZC m Suiker sector voert actie tegen prijsverlaging PZC Unisteries willen parkeren SUV's in stad duur maken Vier gewonden bij ongeval Heinkenszand h 8 okt Open Huizen Route... MEEK DAM SinkeKomejan 40 WOM1MGEM Grandioze Kerstreizen in luxe Tophotels**** Spectaculaire Haardenshow 17° 19° W 4 ipklarend egtrekkende regen, snel gevolgd door iklaringen, maar ook enkele buien, aximumtemperatuur 17 graden. Je jaargang no. 232 erdag 1 oktober 2005 nummer 1,80 rPaul Koopman N HAAG - Parkeren in binnenstad van grote ste- i moet voor zwaar vervui- de auto's duurder ge- akt kunnen worden. De listeries van Vrom en menlandse Zaken willen via een wetswijziging gelijk maken. menteel is het differentiëren parkeertarieven nog niet gestaan. Volgens staatssecre- s Van Geel (Milieu) ontko- grote steden er niet aan atieve maatregelen' te ne- om de milieuvervuiling in centra terug te dringen. „Er een alternatief, want anders igt binnen een paar jaar een .wstop omdat de milieunor- i niet worden gehaald." Geel werkt met zijn collega nkes (Binnenlandse Zaken) de Vereniging Nederlandse jneenten (VNG) aan een aan- sing van de Gemeentewet, het extra belasten van ver lende auto's mogelijk moet ken. „Ik ben daar positief jr," stelt hij. „Gemeenten eten alles uit de kast kunnen en om samen met provincies aet rijk de luchtvervuiling te- te dringen." VNG heeft eerder om de atregel gevraagd. Volgens i woordvoerder zitten aan ho- •e parkeertarieven voor ver lende auto's nog wat haken ogen. eerdere gemeenten kijken er- ir. Maar je zit wel met uitvoe ringskosten en administratieve lasten. Want je moet het ook kunnen handhaven." De Amsterdamse gemeenteraad besloot deze week zwaar vervui lende SUV's uit de binnenstad te weren. Voor deze auto's zou den geen parkeervergunningen meer worden afgegeven. De VNG onderzoekt momenteel of deze maatregel wettelijk moge lijk is. GPD pagina 3 lucht in steden moet schoner Parkeren /oor Osama :ELZATE - Wie in Zclzate ;eld in de parkeermeter ooit, loopt het risico dat tij Osama bin Laden beunt. Die suggestie wekt het Zel- ;atense raadslid Dirk Goe- naere (PvdA) in vragen lan burgemeester en sche penen. Zijn vragen zijn geïnspireerd op krantenbe richten als zou het parkeer- bedrijf Apcoa, via moeder maatschappij Investcorp in Luxemburg, banden heb ben met de terroristenlei der, Via Khalid Bin Maf- houz, de tweede man bij In vestcorp zouden verschil lende betalingen aan Bin Laden zijn verricht. Met dit geld zouden terrorisme en drug- en wapenhandel worden gefinancierd. Apcoa exploiteert ook in Antwerpen, Lokeren, Turn hout en Tienen het betaald parkeren. De directie van Apcoa doet de aantijgingen af als onzin. Bij de Suikerunie in Groningen hangt de actieleuze al op vrachtwagens en het fabrieksgebouw. door Ben Jansen GOES - Met de slogan 'Houd sui ker in Nederland' begint de Ne derlandse suikersector een cam pagne voor verlaging van de ge garandeerde suikerprijs binnen de Europese Unie. Vrachtwagens die bieten naai de suikerfabrieken vervoeren (Advertentie) Zie onze wekelijkse vacature-index zie pagina 18 katern 2 worden beplakt met meterslan ge stickers waarop de actieleus prijkt. De actie, die gisteren in Gronin gen werd ingeluid, is uiterste po ging van de suikertelers, bieten transporteurs en de suikerindus trie om de hervorming van de Europese suikermarktordening tegen te gaan. Ze willen de politiek in Den Haag en in Brussel overtui gen van de ernstige gevolgen die de voorgestelde maatrege len van landbouwcommissa ris Fischer Boel hebben. Becij ferd is, dat die plannen 11.500 banen in Nederland kunnen kos ten. De campagne van de suikersec tor loopt de komende maanden nog door. Er staan onder meer bijeenkomsten met politici en bestuurders op stapel in voor de suikersector belangrijke regio's. In het Europees Parlement lijkt het protest dat de suikerboeren in Europa de afgelopen maan den al hebben laten horen, succes te hebben gehad. In een ontwerp-advies staat dat de suikersector minder hard moet worden aangepakt. Voorgesteld wordt de vaste suikerprijs in twee jaar hooguit 25 procent te laten dalen in plaats van 39 procent verlaging, zoals de Eu ropese Commissie wil. Het par lement dringt bovendien aan op een ruimere compensatie voor de prijsverlaging. Het Euro parlement spreekt zich er waarschijnlijk half oktober over uit. het alfabet van Zeeland Advertentie Zonder afspraak te bezichtigen! Kijk voor de deelnemende panden bij de 'kleintjes' Vestigingen in: Qfl NVM Bergen op Zoom, Goes, Middelburg Vlissingen, Zierikzee www.smke.nl WONING MAKELAARDIJ B E D R1J F S 0 N R 0 E R EN D GO E D TAXATIES HYPOTHEKEN M door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Op de Drie weg tussen 's-Heer Arendskerke en Heinkenszand zijn gister avond bij een verkeersongeluk vier gewonden gevallen, van wie er drie naar het ziekenhuis in Goes zijn gebracht. Het ongeluk gebeurde kort na acht uur ter hoogte van een aard- appelhandel. Een vrachtwa genchauffeur wilde over de Drieweg achteruit het terrein van het bedrijf oprijden. De be stuurder van een personenauto uit de richting van Heinkens zand zag dit vermoedelijk te laat en reed frontaal tegen de zij kant van de vrachtwagen. De be stuurders van twee achterlig gers konden niet meer op tijd remmen. Een kettingbotsing was het gevolg. De twee inzittenden van de auto die op de vrachtwagen reed, zijn met onbekend letsel naar het zie kenhuis vervoerd, evenals de be stuurder van de derde, bij het ongeval betrokken personenwa gen. De bestuurder van de twee de auto raakte licht gewond en hoefde niet naar het ziekenhuis. De vrachtwagenchauffeur bleef ongedeerd. De Drieweg is vanaf de af slag 's-Heer Arendskerke tot Clara's Pad in Heinkenszand ruim twee uur afgesloten ge weest. foto Rolf de Feijter (Advertentie) Al v.a. 165,- incl. 2 Kerstdiners Bel 043 - 3258484 of www.mctreizen.nl Elke week in de zaterdagkrant Reizen Daar moetje naar toe. van onze redactie binnenland DEN HAAG - Het kabinet trekt zich verongelijkt terug uit de 'Brede maatschappelijke discus sie' over Europa, die de regering samen met de Tweede Kamer zou optuigen. Aanleiding is vol gens premier Balkenende de 'versplintering' van standpun ten in het parlement over de or ganisatie van dit debat. „Door het gedoe in de Tweede Kamer wordt de aandacht van het eigenlijke onderwerp afge leid: hoe verder te gaan met Eu ropa. Daar maak ik me zorgen over", aldus Balkenende giste ren. Plet kabinet wil nu zelf gaan peilen hoe de bevolking over Europa denkt na het massa le 'nee' bij het referendum over de grondwet. Donderdagavond bleek dat de PvdA van Wouter Bos niet langer prijs stelt op deelname van het kabinet aan het debat. De WD vindt de hele discussie overbodig. Groen- Links wil eerst een onderzoek. Met name de ommezwaai van de PvdA steekt Balkenende. „Het kabinet wordt nu in diskrediet gebracht. Als je samen zo'n de bat wilt houden moet er wel over en weer vertrouwen zijn" Ook het CDA houdt een brede maatschappelijke discussie over de toekomst van Europa voor ge zien. „Als er zoveel onderling wantrouwen onder de organisa toren van de discussie bestaat, is dat voor ons ook reden om er uit te stappen", aldus het CDA-Tweede-Kamerlid Van Dijk in een reactie op het kabi netsbesluit. Hij zei zich 'na wat er donderdag in de Kamer was gebeurd levendig te kunnen voorstellen dat het kabinet niet langer mee wil doen'. „Er was vooral van de kant van de PvdA sprake van zware aantijgingen aan het adres van de regering. PARTNERS 0118 616617 Middelburgse moord: iedereen heeft verdriet Onder de wieken van korenmolen De Haan Videospelletjes hebben ook een positieve kant foto Niels de VriesA/VFA Kinderboekenweek zit vol magie Regeringsvliegtuig verslindt geld De voorkeur van leden van koningshuis en kabinet voor vliegen vanaf Rotterdam Airport kost handenvol geld. Vanwege het op en neer pendelen van het rege ringsvliegtuig PH-KBX tussen thuishaven Schiphol en Rotterdam is het gebruik dit jaar ten minste 40.000 euro duurder. Zorgen om Zeeuws winkelbestand Plet aantal winkels in Noord- en Midden-Zee land staat onder druk. BRO-Adviseurs dringt daarom bij gemeenten en provincie aan op beleid voor de detail- tfl E handel. i Van Basten haalt Davids terug Edgar Davids maakt voor het eerst sinds bijna een jaar weer deel uit van de selectie van het Nederlands elftal. Bondscoach Marco van Basten selecteerde de speler van Tottenham Hotspur voor de kwalifi- catieduels met Tsjechië en Macedonië. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio Televisie: 8 en 9; Zeeland: 11, 13, 15, 16 en 17; Sport: 19 en 20; Reportage: 21, 22, 23, 25 en 27; Wonen: W1, W3 en W5; Trends: W9 en W11Jong: W12 en W13; Reizen: W15, W16, W17 Advertentie donderdag 29 september, vrijdag 30 september, zaterdag I oktober Op alle haarden 10% korting www.dominicus.nl D(SMcDonolds) (Advertentie) Het CDA zal nu een eigen cam pagne opzetten om er achter te komen wat de burger vindt dat er op Europees vlak geregeld moet worden", aldus het Kamer lid. GPD/ANP (Advertentie) O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor €14.90 Ik geef daarbij éénmalig - proelabonnement gehad. Noteert u mij voor een vast abonnement." De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: - per maand met automatische incasso 20,55). CD per kwartaal met automatische incasso l€ 59.75). CU per jaar met automatische incasso 229,201. |post)bankrekeningnummcr: Handtekening: PZC hv gaal zorgvuldig om mei persoonsgegevens. mik op www.pzc nl/abonneren, bel gratis 0800 - 0231231 of stuur deze bon naar PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer II 8»711688»5555t,7 het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1