PZC Kloetinge is op zijn hoede De wil om te slagen is terug bij Lord 19 Bevelandse ploeg in eigen huis tegen Ajax Solberg ligt op koers uitslagen Lionel verzuimt Limburgse derby te beslissen zaterdag 1 oktober 2005 swb rerneuzen maakt zich geen zorgen SOES - Na vier competitiewed strijden wacht Temeuzen nog al tijd op de eerste overwinning. De Zeeuws-Vlaamse eersteklas ser haalde uit vier duels slechts twee punten en bivakkeert in de jnderste regionen. „We spelen goed voetbal, we sco ren alleen niet", zegt trainer Ar- dian Lekaj van Terneuzen. „Toch maak ik me geen zorgen, de resultaten komen heus wel." rerneuzen ontvangt morgen op eigen veld DFC. Arnemuiden Tegenstander: LRC (uit). Afwezig: Walter Crucq, Arjen Kats (beiden ziek), Corné van Belzen (dijbeenblessure). Bijzonderheden: „Als ik de lo vende verhalen over LRC hoor, hoeven we niet eens meer af te reizen", zegt trainer Ad Roovers. „Toch pakte Roda Boys ook een puntje tegen LRC." SSV'65 Tegenstander: Rijsoord (uit). Afwezig: Marcel Kole, Jaimy Bloppoel (beiden liesklachten) en Stefan Paardekooper (vakan tie). Bijzonderheden: Chinedu Chuk- wugbo is terug na een blessure. SSV'65 won in acht duels nog nooit van Rijsoord. Oostkapelle Tegenstander: GJS (uit) Afwezig: Matthijs Lugtenburg (knie), Arjen Pattenier (studie). Angelo Schaalje (geschorst). Bijzonderheden: Matthijs Lug tenburg kreeg vorige week na zijn rentree weer vocht in zijn geopereerde knie en doet van daag niet mee. De laatste drie duels GJS-Oostkapelle leverden in totaal achttien doelpunten op (3-1,4-4 en 2-4). Terneuzen Tegenstander: DFC (thuis). Bijzonderheden: Het is nog onze ker of Daryl Rawidjan en Den nis de Kraker in actie kunnen komen. Beiden zijn licht gebles seerd. door Jan Dagevos KLOETINGE - Kloetinge is ge waarschuwd. Ajax, de tegen stander van vandaag, verzamel de alle punten tot nog toe in de uitwedstrijden. De Amsterdam mers wonnen dit seizoen in de hoofdklasse A van het zaterdag voetbal zowel van Hoek (0-2) als Quick Boys (0-2). „Aan ons de taak om die serie van Ajax te breken", zegt trainer Diederik Hiensch van Kloetinge. De Bevelandse formatie ont vangt Ajax vanmiddag op het Wesselopark. Het is de tweede keer in de historie dat beide ploegen elkaar treffen in compe titieverband. In het seizoen 1995/1996 won Kloetinge in ei gen huis met 2-0 van Ajax (twee goals van John Bentschap Knook) en ging het op vreemde bodem met 2-0 onderuit. „Ik kijk ernaar uit", zegt Hiensch. „Ajax is een ploeg die wil voetballen en het ook van het voetbal moet hebben. Ze spe len heel duidelijk 4-3-3. Volgens mij kan het een leuke wedstrijd worden." De oefenmeester heeft deze week op de trainingen gemerkt dat de gretigheid bij de spelers groot is. Als jonge honden dar telde iedereen over het veld. „Het is een druistige groep", zegt Hiensch. „Dat is prima. Be ter zo dan dat je er gedreven heid in moet brengen, maar op de juiste momenten zul je ook beheerst moeten voetballen. Je kunt niet 90 minuten lang 200 kilometer per uur voetballen. Je zult een zekere rust moeten op brengen. Daar zijn we afgelopen week heel erg mee bezig ge weest. Hopelijk krijgen we daar door iets meer kansen dan tegen Scheveningen (0-0) en kunnen we van Ajax winnen." Mocht Kloetinge in die opzet sla gen, dan komt de ploeg na vier duels op zeven punten. Dat-is een aardig gemiddelde. „Dan praat je over een goede start", vindt Hiensch, „maar laten we niet te veel op de zaken vooruit lopen." De trainer kan vanmiddag op oorlogssterkte aantreden. Ook Niels Kole is weer inzetbaar. De middenvelder kampte sinds de eerste competitiewedstrijd met een hamstringblessure, maar is daarvan hersteld. De verwach ting is dat Kole vanmiddag in de basis begint. Als diepe mid denvelder is hij iemand die voor de benodigde rust kan zorgen en de spitsen in stelling kan bren gen. Hoek Na drie nederlagen op rij pakte Hoek afgelopen zaterdag het eer ste punt van deze competitie. Er had in het thuisduel met Quick Boys (1-1) zelfs meer ingezeten, maar het gelijkspel was in ieder geval goed voor het vertrouwen. Vandaag staat voor Hoek de uit wedstrijd tegen Katwijk op het programma. De plaatsgenoot en aartsrivaal van Quick Boys versterkte zich flink voor dit seizoen en hoopt eindelijk weer eens een vooraan staande rol te spelen in de hoofd klasse. „Ik heb begrepen dat Katwijk de verbeterde versie van Quick Boys is", zegt Djamel Buyse. „Het is een voetballende ploeg en dat ligt ons denk ik wel. Als we in Katwijk kunnen winnen, zijn we vertrokken." Volgens Buyse, de langst dienen de speler in de huidige selectie van Hoek, heeft niemand van de selectie of technische staf na de desastreuze seizoenstart getwij feld aan de kwaliteiten van de spelersgroep. Klik Buyse: „Wij weten dat het goed komt, maar de eerste weken heeft alles wat tegen kon zitten ook tegen gezeten. Als de klik van afgelopen seizoen weer te- rugkomt, gaat het vanzelf weer lopen. We moeten weer de ma chine worden die we vorig jaar waren. Daar hebben we ook een beetje geluk voor nodig en daar ontbrak het zaterdag tegen Quick Boys aan. Anders win je die wedstrijd gewoon." Djamel Buyse fungeerde zelf de afgelopen twee weken als inval ler en de kans is groot dat dat vandaag weer het geval is. Pie- ter de Munnik werkte donder dag een looptraining af en lijkt opnieuw speelklaar. Nyim Mel- ki, die vorige week met een ham stringblessure kampte, deed het twee dagen rustig aan, maar trainde donderdag weer hon derd procent mee. Charly Okone- do is nog niet fit genoeg om in het eerste elftal te spelen. OBIHIRO - Autocoureur Petter Solberg ligt op koers om zijn winst van 2004 te prolongeren in de Rally van Japan. De Noor had een vrijwel rimpelloze eerste wedstrijddag in Obihiro. In drie van de ne gen proeven zette hij de snelste tijd neer in zijn Impreza WRC2005. Zijn naaste belagers - op 22 seconden - zijn Sebastien Loeb en Mar cus Gronholm. foto Manrico Martella/EPA Padmos ziet af van Kustmarathon GOES - Wim Padmos doet vandaag niet mee aan de Zeeuwse Kustmarathon. De atleet uit Rockanje vindt dat hij de afgelopen weken door ziekte en blessures te weinig getraind heeft om goed voorbereid aan de start te komen. Padmos eindigde vorig jaar als tweede, nadat hij in de slotkilometers een grote voorsprong op Sébastièn Schlet- terer uit Middelburg prijs had gegeven. De absentie van Padmos wordt gecompenseerd door de deelname van Steve Brooks. De in het Limburgse Slena- ken woonachtige Engelsman (35), liep de marathon van Londen in 1997 in 2.13.55. Dit jaar finishte hij in Rotter dam in 2.25.00, een voor hem tegenvallende prestatie. In Zeeland schreef hij onder meer de halve marathon van Cadzand en de Stratenloop van Middelburg op zijn naam. Brooks is getrouwd met de Zeeuwse Karin Glerum, vijf tien jaar geleden een talentvolle middenafstandloopster. De Belg Mare Papanikitas staat vandaag zeker aan de start. De inwoner van Stekene twijfelde over zijn deelname van wege en hardnekkige buikblessure. Chinese atleten betrapt op doping PEKING - Drie Chinese atleten zijn betrapt op het ge bruik van het verboden middel norandrosteron. Het trio is uitgesloten van de nationale sportspelen, een reeks be langrijke wedstrijden in oktober. Bij controle tijdens trainingen werden de verspingster Li- na Wang, de sprintster Nana Niu en de 400-meterloper Honfeng Sun positief getest. De atleten hangt een tweeja rige schorsing door de internationale atletiekunie IAAF boven het hoofd. China pakt dopezondaars momenteel hard aan. Het streeft met het oog op de Olympische Spe len van 2008 in Peking een schoon imago na. ANP/DPA Dopinggeval bij Roland Garros PARIJS - Een niet bij naam genoemde tennisser heeft po sitief getest bij Roland Garros in juni. Dit meldde de Fran se krant L'Equipe gisteren. De spelersvakbond ATP wil de naam pas prijsgeven als de tennisser voor het doping- panel is verschenen. De speler werd in de tweede week van het grandslamtoernooi in Parijs betrapt. ANP/AFP Rentree Löwik in peloton HOOGEZAND-SAPPEMEER - Gerben Löwik maakt van daag zijn rentree in het wielerpeloton. De renner van Ra bobank neemt met zijn club De Zwaluwen Almelo deel aan de Nationale Club Kampioenschappen in Hooge- zand-Sappemeer. Löwik reed sinds hij met een zitvlak blessure de Ronde van Frankrijk verliet geen wedstrijd meer. Löwik, die in het voorjaar al geplaagd werd door een knie blessure, liep in de Tour een ontsteking aan zijn zitvlak op en moest nog voor de Pyreneeën naar huis. Pas na de Tour kon hij operatief worden geholpen omdat de wond eerst rust moest hebben. Het herstel duurde uiteindelijk twee maanden. Löwik zou aanvankelijk in de rittenkoers Circuit Fran co-Beige zijn rentree maken. „Maar in overleg is besloten dat niet te doen, het zou misschien nog te zwaar zijn", al dus de Twent die hoopt in oktober nog één of meer wed strijden te rijden. Aan het NCK, een ploegentijdrit voor clubteams, nemen tal van beroepsrenners deel. ANP Aanvaller uit Vlissingen wil via Fortuna Sittard weer stap hogerop zetten Via Vlissingen, Heerenveen, Leeuwarden, Dordrecht en het Duitse Siegen is Lionel Lord in Sittard beland. Bij de plaatselij ke trots Fortuna probeert de 24-jarige Zeeuw na een mislukt avontuur in Duitsland het voet- balgeluk terug te vinden. Hij lijkt inmiddels op de goede weg. \„Ik zit nu nog maar op zeventig procent van mijn kunnen." door Barry van der Hooft SITTARD - De manier waarop hij aan komt lopen, past wel bij hem. Met zijn handen in de zak ken van zijn spijkerbroek schui felt hij het parkeerterrein op. Toch staat hier niet de Lionel Lord van pakweg twee jaar gele den. Hij is veranderd, ouder ge worden, volwassener. Het komt door de ervaringen als voetballer, maar misschien nog wel meer door de ingrijpende verandering in zijn privé-leven. Het overlijden van zijn vader en geboorte van zijn zoontje twee maanden daarna hebben hem een andere kijk op het le ven gegeven. In het centrum van Sittard doet hij even later zijn verhaal en het valt op dat hij makkelijker praat dan in zijn tijd in Leeuwarden. „De wil om te sla gen als profvoetballer heb ik weer helemaal terug", vertelt hij overtuigend. „Ik voetbal nu al vier, vijf wedstrijden op rij en voel dat mijn oude ik aan het terugkomen is. Ik kan weer beslissend zijn en dat ge voel heb ik een hele tijd niet ge had." Hat gevoel heeft hij tijdens zijn seizoen bij Sportfreunde Siegen amper gekend. De ambitieuze club wilde hem graag hebben en een mooi seizoen in de Regional- liga lonkte. Maar blessures zorg den ervoor dat het avontuur in Duitsland beperkt bleef tot ze ven wedstrijden in de hoofd macht. Toch hebben niet aUeen fysieke ongemakken hem parten gespeeld. Lord: „Wat ik daar al lemaal heb meegemaakt... Op een gegeven moment kon ik de trainer wel aanvliegen. Die man maakte zulke vreemde keuzes." Zijn gedachten gaan terug naar de afgelopen winterstop. „Na mijn blessure kon ik weer voluit meetrainen en tijdens het trai ningskamp was ik echt top. Maar bij de eerste wedstrijd zat ik niet eens bij de selectie. Weet je waarom? Omdat ik op de trai ning twee ballen over had ge schoten. 'Die moesten op doel zijn' zei die trainer tegen me. En volgens hem maakte ik geen ac ties, ik speelde de ballen aUeen maar terug. Nou, als er iemand was die acties maakte, dan was ik het wel. Toen hij dat tegen me zei dacht ik: bekijk het maar. Ik heb maandenlang geen woord meer met hem gewis seld." De verbazing bij Lord was groot en die werd voor de laatste com petitiewedstrijd van het seizoen aUeen maar groter. „Plotseling stond mijn naam weer bij de se lectie. En ik begon ook nog in de basis! We moesten winnen om te promoveren naar de tweede Bundesliga. Ik speelde een heer lijke wedstrijd, scoorde één keer en we wonnen met 3-2. Suppor ters kwamen naar me toe en zei den dat ik moest blijven. Ze ver telden me dat ze niet wisten dat ik zo goed kon voetballen. Het was groot feest en de volgende dag werden we in cabrio's door de stad gereden." „Prachtig, maar toch had ik ge mengde gevoelens. Aan de ene kant was ik blij met de promo tie, aan de andere kant wist ik dat ik zou vertrekken. Ik wilde terug naar Nederland, terug naar mijn familie, mijn vriendin en mijn zoontje." Zijn vriendin Jeanine en de klei ne Ezra woonden een half jaar bij hem in Duitsland. Daarna gingen ze terug naar Zeeland, zodat Lionel Lord alleen in Sie gen bleef. „Het was in de eerste plaats wennen daar. Ver weg van je fa milie, alles was nieuw. En ik was natuurlijk veel weg. Voor veel uitwedstrijden gingen we al een dag van tevoren weg en dan zat Jeanine alleen met de kleine. Hier wordt wel eens geklaagd als we twee uur in de bus moe ten zitten, maar ik heb daar bus reizen van zeven uur meege maakt." „Toch is het een goede ervaring voor me geweest en financieel gezien was het ook aantrekke lijk. Maar ik ben blij dat ik nu weer dichter bij Vlissingen voet bal." Amateurbasis Lord woont in Sittard op een studentenkamer, maar hij reist twee keer per week terug naar Zeeland. Met de trein, want een auto van de club heeft hij niet. „Ik speel op amateurbasis en we hebben afgesproken dat we na tien, vijftien wedstrijden gaan praten over een contract. Ik maak me niet druk, want als ik de kans krijg kan ik zo weg. Mijn zaakwaarnemers Armand Dooren en Ran Roonen hebben goede contacten en met hen praat ik veel over mijn toe komst. Ik weet dat ik het talent en de kwaliteiten heb om te sla gen, alleen is het er de afgelopen jaren nog niet uitgekomen. Toch ben ik overtuigd van mezelf. Ik kan en wil nog beter worden. Als dat lukt, zit er voor mij nog iets moois in." Hij voetbalt niet alleen voor zichzelf. „Ik wil wat terugdoen voor mijn moeder, zij heeft me samen met mijn vader altijd ge steund. Mijn vader is bijna twee jaar geleden plotseling overle den na een hartstilstand. Daar Lionel Lord (rechts) maakte gisteravond de openingstreffer voor Fortuna Sittard in de derby tegen MW. foto Harry Heuts van onze sportredactie SITTARD - Lionel Lord verzuimde gister avond om zich voor even onsterfelijk te ma ken in Sittard. De aanvaller zette Fortuna Sittard in de beladen Limburgse derby te gen MVV weliswaar na twaalf minuten op een 1-0-voorsprong, maar vergat vervolgens om de marge te vergroten. Twee minuten na dat Lord was gewisseld kreeg Fortuna daar de rekening voor gepresenteerd: 1-1. Het doelpunt dat Lord maakte was van een prima kwaliteit. De Vlissinger zette zijn be waker op het verkeerde been en kopte van dichtbij binnen, Daarna was het meeste bal bezit voor MW, maar Lord kreeg na 42 mi nuten de ideale mogelijkheid om de voor sprong uit te breiden. Hij kreeg een vrije doorgang, waarna het schot met zijn minde re linkerbeen in het zijnet belandde. De kansen die Lord na rust kreeg waren nog groter. Na een lange pass van achteruit dook hij alleen voor doelman Van de Ban op, maar de snelle spits schoot recht op de keeper. Vijf minuten later stuitte Lord, opnieuw ge bruik makend van zijn snelheid, na een pri ma steekpass weer op Van de Ban. Fortuna kwam onder druk te staan en die nam na zijn wissel in de 81e minuut alleen maar toe. Dat leidde twee minuten later tot de ge lijkmaker van Caracciolo: 1-1. „Als vanavond één ploeg had moeten win nen, was het Fortuna", zei trainer Chris Dekker. „Lionel Lord had de wedstrijd met twee, drie doelpunten kunnen beslissen, maar dat gebeurde niet. Daardoor houd ik gemengde gevoelens over aan deze wed strijd." Topdrie De topdrie in de eerste divisie herstelde zich gisteravond van de eerste seizoennederlaag die ze een week eerder leden. Koploper VW-Venlo versloeg thuis overtuigend De Graafschap (3-0), Volendam won de uitwed strijd bij Stormvogels/Telstar (0-2) en Excel sior won thuis van Veendam: 3-0. Volendam en Excelsior hebben twee punten minder danVW. heb ik het heel moeilijk mee ge had." „In de eerste maanden na zijn overlijden was ik na tien mi nuten voetballen helemaal leeg. Het kwam door de stress en het leek dan wel of ik al twee wed strijden had gevoetbald. Mijn va der kwam elke wedstrijd kijken, uit en thuis. Ook toen ik bij Hee renveen en Cambuur speelde. De wedstrijden die hij in heel mijn leven heeft gemist, kan ik op één hand tellen. Hij was mijn steun en toeverlaat en dan is het heel moeilijk als hij er ineens niet meer is. Als ik nu een doel punt maak, denk ik altijd met een aan mijn vader." En doelpunten maken doet hij sinds dit seizoen weer geregeld. De prestaties van Fortuna Sit tard zijn nog niet hoogstaand, maar Lord heeft tot nu toe een goede indruk achter gelaten. „Dat komt ook door mijn perio de in Duitsland", weet Lord. „Jonge spelers moeten daar al les doen. De doelen neerzetten, de ballen dragen, noem maar op. Zo kweek je mentaliteit. Toen ik hier bij Fortuna kwam, kon ik het verschil meteen mer ken. Mentaal ben ik sterker ge worden en nu moet ik fysiek nog honderd procent worden. Ik heb bijvoorbeeld een vetpercentage van 15,5. Dat is te hoog, maar je ziet het niet aan me. Via Ar mand Dooren heb ik nu een af spraak met de fysiotherapeut van Ajax. Hij gaat wat testen doen, maakt dan een program ma voor me en ik krijg ook een voedingsschema. Ik eet nu nog veel te veel rotzooi." Het stempel dat hij een makke lijke jongen is, wil hij mede daardoor kwijtraken. „Ik ontken niet dat ik af en toe te makkelijk ben, maar ik ben ook kritisch op mezelf. Ik kan op veel gebieden nog winst boe ken. Voor en na de trainingen ben ik ook bezig met afwerken en krachttraining. Ik merk dat ik met de week fitter word. Ik moet mezelf pushen, waardoor ik een goed gevoel krijg." Lord: „Als ik over twee jaar dan nog in de Gouden Gids Divisie speel, ga ik lekker terug naar huis. Dan heb ik iets niet goed gedaan. Daar ga ik echter niet van uit. Ik weet dat ik meer kan en dat moet ik de komende maanden laten zien. Als me dat lukt, kan het heel snel gaan. Zo zit de voetbalwereld nu eenmaal in elkaar." Renesse. Woensdagleague. Juwelier J.P. Staal-Mercedes Louwerse Haamstede 2-2, Schildersbedrijf v/d Ham-Overbeeke Verhuur 2-2, Name- less-BungalowVerhuur de Kam 1-3, Ma ry's Bowlingteam-de Dekker-tjes 1-3. Donderdagleague. Braber Groenvoor ziening Renesse-Rest.de Zeelandbrug 3-1, Cafe Bar de Stuip-Pizzeria La Piazza 4-0, Alprokon-Konsensus 1-3, Si- mar-Bowling Renesse 2-2. San Luis. WK. Tweede ronde: Topalov (Bul) - Anand (Ina) 0,5-0,5, Kasimdzjanov (Oez) - Svid- ler (Rus) 0,5-0,5, Adams (Eng) - Polgar (Hon) 0,5-0,5, Leko (Hon) - Morozevitsj (Rus) 0,5-0,5. Stand: 1. Anand, Topalov 1,5, 3. Svidler, Kasimdzjanov, Adams, Morozevitsj 1, 7. Leko, Polgar 0,5. Heerlen. Champions League, vrou wen, eerste speeldag. Fürst Mander- veld (Ned) - TTV Busenbach (Dui) 0-3. Goa Jun - Tie Yana 9-11 4-11 6-11, Ni Xia Lian - Wosik 11-5 5-11 11-9 7-11 5-11, Bollmeier - Selbereisen 11-3 5-11 16-187-11. Seoul. Vrouwen. Kwartfinales: Vai- disova (Tsj/2) - Bartoli (Fra/8) 6-4 6-1, Castano (Col) - Granville (VSt) 2-6 6-1 6-1, Golovin (Fra/3) - Sugiyama (Jap/5) 6-3 6-2. Bangkok. Mannen. Kwartfinales: Nieminen (Fin/6) - Wang (Tai) 6-4 6-7 (3) 6-4, Srichaphan (Tha/7) - Hewitt (Aus) wo, Murray (GBr) - Ginepri (VSt/3) 4-6 6-4 6-3, Federer (Zwi/1) - Muller (Lux) 6-4 6-3. Vrouwen. Kwartfinales: Jan- kovic (SMo/1) - Douchevina (Rus/6) 5-7 6-3 6-3. Ho-Chi-Minh. Mannen. Kwartfina les: Puerta (Arg/1) - Schüttler (Dui) 3-6 6-2 7-6, Stepanek (Tsj/3) - Monaco (Arg) 6-3 6-4, Thomas Johansson (Zwe/2) - Saulnier (Fra/5) 7-6 (2) 6-2, Björkman (Zwe) - Waske (Dui) 6-2 6-3. Guangzhou. Vrouwen. Kwartfina les: Llagostera Vives (Spa/6) - Li (Chn) 3-6 6-4 7-6, Azarenka (WRu) - Peng (Chn/2) 6-4 2-0 opgave Peng, Zi Yan (Chn) - Na Li (Chn/3) 6-7 (5) 7-5 7-6 (4), Jie Zheng (Chn/5) - Kirilenko (Rus/4) 6-3 6-7(10)6-1. Luxemburg. Vrouwen. Kwartfina les: Grönefeld (Dui) - Petrova (Rus/2) 2-6 6-3 6-2, Dechy (Fra/4) - Hantuchova (Slv/5) 6-1 6-4, Safina (Rus/7) - Vinei (Ita) 5-7 6-3 6-4. Eredivisie. RBC Roosendaal - NAC Breda 1-2 (1-1). 13. Vonlanthen 0-1, 20. De Lange 1-1 (strafschop), 64. Van Hooijdonk 1-2 (strafschop). Scheidsrech ter: Jol. Rode kaart: 78. Ebbinge (RBC, 2x geel). Gele kaart: De Lange, Loran, Roumani (RBC), Van Gessel, Rigters (NAC), Aantal toeschouwers: 5000. RBC: Volders; Loran, Fortes Rodriguez, Ebbinge en Roumani; Acuna, De Lange, Smolders (70. De Groot) en Wau; Marce- lino en Kpaka (79. Daelemans). NAC: Van Zwam; Elshot, Van Engelen, Zwaanswijk en Kousemaker; Stam, Van Gessel en Vonlanthen; Jenner (86. Jon ker), Van Hooijdonk en Sikora (67. Rig ters). Stand: Feyenoord 6-18, AZ 6-15, RKC 6-15, PSV 6-13, NAC 7-13, Ajax 6-10, Heracles 6-10, Sparta 6-10, Willem II 6-7, FC Utrecht 6-7, Heerenveen 6-7, Vit esse 6-7, Groningen 6-6, ADO Den Haag 6-5, NEC 6-5, FC Twente 6-4, Roda JC 6-3, RBC 7-2. Gouden Gids divisie. Emmen - FC Zwolle 0-2 (0-1). 34. Zui- dam 0-1, 86. Korf 0-2. Scheidsrechter: Janssen. Gele kaart: Mghizrat, Van Dijk (Emmen), Boer, Korf (FC Zwolle). Aan tal toeschouwers: 4750. Excelsior - BV Veendam 3-0 (2-0). 24. Slory 1-0, 27. Holman 2-0, 62. Sprockel 3-0. Scheidsrechter: Kuipers. Gele kaart: Zijm, Sequeira (Excelsior). Aantal toeschouwers: 1623. VVV Venlo - De Graafschap 3-0 (3-0). 6. Garcia 1-0, 30. Van Kouwen 2-0, 45. Linssen 3-0. Scheidsrechter: Van Dongen. Gele kaart: Meeuwis (VVV Venlo), Bus, Ten Brinke (De Graaf schap). Aantal toeschouwers: 5372. AGOVV - FC Omniworld 5-2 (2-0). 34. Ter Heide 1-0, 37. Risamasu 2-0, 49. Biko Brazil 2-1, 50. Van Boxel 3-1, 66. Ter Heide 4-1,81. Ars 4-2, 84. Wegh 5-2. Scheidsrechter: Slager. Aantal toe schouwers: 2360. Cambuur Leeuwarden - Haarlem 4-0 (2-0). 1. Karim 1-0, 30. Roosenburg 2-0, 50. Mulders 3-0, 68. Pique 4-0. Scheids rechter: Van Boekei. Rode kaart: 45. Bez- zai (Haarlem). Gele kaart: Mulders (Cam buur Leeuwarden), Van der Kruis, Van Toor, Ravensbergen, Romer (Haarlem). Aantal toeschouwers: 3055. Fortuna Sittard - MVV 1-1 (1-0). 12. Lord 1-0, 83. Caracciolo 1-1. Scheids rechter: Van Huiten. Aantal toeschou wers: 5541. FC Den Bosch - FC Eindhoven 5-3 (3-2). 2. Bakkal 0-1, 8. Bakkal 0-2, 9. Beekmans 1-2, 29. Powel 2-2, 44. Powel 3-2, 55. Leitoe 4-2, 80. Biekman 5-2, 87. Noyen 5-3. Scheidsrechter: Van Sic- hum. Gele kaart: De Boer (FC Eindho ven). Aantal toeschouwers: 3544. Go Ahead Eagles - FC Dordrecht 2-1 (O-O). 59. Brugge 1-0, 82. Loval 2-0, 84. Van der Laan 2-1. Scheidsrechter: Diks. Gele kaart: Mevel, Loval, Willems (Go Ahead Eagles), Lopes (FC Dordrecht). Aantal toeschouwers: 3200. Stormvogels/Telstar - FC Volendam 0-2 (0-1). 45. El Gaaouiri 0-1, 76. El Gaaouiri 0-2. Scheidsrechter: Koop man. Gele kaart: De Ridder, Meye, Wis se (Stormvogels/Telstar), Cruz Vicente (FC Volendam). Aantal toeschouwers: 1395. WV 10 8 1 1 25 20- 5 Volendam 10 7 2 1 23 19- 6 Excelsior 10 7 2 1 23 16- 6 Helmond Sp 10 6 2 2 20 20- 9 Den Bosch 10 6 2 2 20 20- 13 Emmen 10 6 1 3 19 20- 14 FC Zwolle 10 5 3 2 18 16- 12 AGOW 10 5 1 4 16 18- 16 MW 10 4 3 3 15 15- 11 Dordrecht 10 4 2 4 14 12- 13 GA Eagles 10 3 4 3 13 17- 19 Graafschap 10 3 2 5 11 7-13 Eindhoven 10 3 1 6 10 19- 16 Veendam 10 2 3 5 9 9- 14 Cambuur L 10 1 5 4 8 11- 14 Haarlem 10 2 2 6 8 9 23 Stormv. 10 1 4 5 7 8- 15 Fortuna S 10 1 4 5 7 11- 21 TOP 10 1 3 6 6 7- 19 Omniworld 10 1 1 8 4 11- 26 België, competitie: Charleroi - Brug ge 3-3. Stand aan kop: Standard Luik 8-19, Anderlecht 8-18, Westerlo 8-17, Brugge 9-15, Z-Waregem 8-14, Gent 8-14, Loke ren 7-13, RC Genk 8-13, Charleroi 9-12, Beveren 8-10, St.Truiden 8-9, Roeselare 8-8, Lierse 7-7, FC Brussels 8-7, Moes- kroen 8-6, Germinal B 8-5, La Louviere 8-4 Cercle Brugge 8-4. Amersfoort. LEN Trophy, mannen, voorronde, groep D: VK Nis (SMo) - AZ&PC (Ned) 9-8, CSK Moskou (Rus) - Metu Ankara (Tur) 17-5. Rijeka. LEN Trophy, mannen, voor ronde, groep B: AZC (Ned) - Rijeka (Kro) 6-21, Dinamo Moskou (Rus) - Lan caster City (GBr) 21-6, Bissotti Cremona (Ita) - Kosice (Slw) 10-6. Poperinge. Circuit Franco-Beige. Tweede etappe, Leffrinckoucke - Poperinge: 1. Hinault (Fra) 156 km in 3.53.06, 2. Kirsipuu (Est) 0.02, 3. Eeck- hout (Bel), 4. Zanini (Ita), 5. Casper (Fra), 6. Martias (Fra), 13. Sentjens (Bel), 19. Van Dijk, 23. Tankink. Algemeen klassement: 1 Eeckhout 8.41.53, 2. Hinault 0.02, 3. Breschel (Den) 0.05, 4. Kirsipuu 0.08, 5. Zanotti (Ita), 6. Delage (Fra), 16. Van Dijk 0.14, 20. Sentjens, 28. De Jongh.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 19