Controle minicampings werkt PZC PZC Sociaal pension helpt bij toekomst opbouwen Plan vaste veerdienst krijgt veel steun -13 Vlissingen kiest voor vergaderen nieuwe stijl Gemeente Veere constateert minder overtredingen lEscada Pizzakoerier beroofd zaterdag 1 oktober 2005 oor Edith Ramakers - De Vlissingse emcenteraad heeft voor een ndere vergaderwijze gekozen als doel om belangheb- nauwer te betrekken bij politieke besluitvorming, ingang van het nieuwe jaar al er op elke donderdagavond een vergadering worden gehou den. Een meerderheid van de raad heeft besloten om de vergade ring nieuwe stijl in januari in te laten gaan. Dat is twee maan den voor de verkiezingen. De ge meenteraad ziet de eerste maan den als proefdraaien, waarvan de nieuwe raad profijt kan heb ben. In het nieuwe jaar zal van elk onderwerp alle noodzakelij ke informatie worden verza meld, die in een keer besproken wordt. De maandelijkse raads vergadering op donderdag blijft gehandhaafd. Op dit moment worden in een week drie commissievergaderin gen gehouden: samenleving, grondgebied en openbaar be stuur. In de nieuwe opzet ver dwijnt deze verdeling en wordt het onderwerp als centraal uit gangspunt genomen. De ver wachting is dat er een efficiënte re manier van vergaderen ont staat en dat er debat wordt ge voerd. In het vervolg zullen be zoekers van een commissieverga dering van tevoren precies zien hoe laat hun onderwerp aan bod komt. Het idee is dat in verschil lende zalen politici, deskundi gen en belanghebbenden onge- dwongener met elkaar van ge dachten kunnen wisselen. loor Miriam van den Broek - De strikte contro van minicampings in de ge- necnte Veere lijken vruchten af werpen. Dit jaar is negen keer overschrijding van het aan- toegestane standplaatsen Vorig jaar waren er tweeëntwintig overtredin- in Veere mogen meer dan vijftien stand- bezet hebben. De afge- iopen jaren is de gemeente daar steeds strenger op gaan controle ren. Vorig jaar kregen de onder nemers die in overtreding waren drie dagen de tijd om het aantal standplaatsen terug te brengen. Degenen cüe bij een hercontrole zich nog steeds niet aan de re- seis hielden, konden een dwang som krijgen. Hercontrole jaar werden de boetes al met de eerste keer uitgeschre Er werden 167 minicam in het hoogseizoen be Bij de eerste controleron waren drie ondernemers in Bij de hercontrole er op één minicamping steeds één standplaats te Bij een tweede controleron waren vier kampeerboeren in Opnieuw was er bij hercontrole één minicamping één plaats te veel bezet had. Advertentie KOZIJNEN-ZONWERING WWW.AAZET.NJ/' Kapelle -Tel. 0113-330.^3 (Advertentie) Antonette Gunex Christ MaxMara StEmtle Alexander Strenesse |Citi zens of humanity I Wolford Bogner Van Laack Armani Jeans Openingstijden dmsdag-t/m vrijdag 9.00 - 17.30 uitren zaterdag 9.30 -17.00 uur Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Van de negen geconstateerde overtredingen ging het vijf keer om één plaats te veel. Eén kam- peerboer had twee plaatsen te veel in gebruik en bij drie ver schillende minicampings wer den vier extra standplaatsen ge teld. De gemeente wil volgend jaar doorgaan met het direct uit schrijven van boetes. „De doel stelling van het controle- en sanctiebeleid is en blijft strikte handhaving van het toegestane aantal eenheden. Nogmaals is gebleken dat ondanks de verrui ming van tien naar vijftien standplaatsen, een aantal mini- campinghouders zich niet houdt aan het toegestane maximum", zegt het college van B en W in de evaluatienota minicampings, „Het gaat om een gering aantal, maar dat mag vanzelfsprekend niet worden goedgekeurd." Taakstraf voor hennepteler MIDDELBURG - De buren klaagden over de stroomvoor ziening. Zo viel een 26-jarige man uit Sint-Jansteen door de mand. De politie trof in augustus vorig jaar in de wo ning van de verdachte 145 hennepplanten aan. Daarvoor moest hij zich gisteren tegenover de Middelburgse politie rechter verantwoorden. „Het was voor mij de eerste keer, ik heb nooit geoogst", verklaarde de man. Hij vertelde dat hij uit geldgebrek was begonnen met hennepteelt en hield daarbij vol dat hij de stroom gewoon via de meter had laten lopen. Uit het dossier bleek dat man wel dege lijk illegale stroom had afgetapt. De officier van justitie en de rechter waren het erover eens: het oogde als een pro fessioneel opgezette kwekerij. In eerste instantie had de man een transactie van 1200 euro thuis gekregen. Omdat hij die rekening niet kon betalen had hij de zaak voor de rechter laten komen. Uiteindelijk werd hij veroordeeld tot een taakstraf van zestig uur. Boete voor dronken zeiler MIDDELBURG - Een 58-jarige man uit Breskens is giste ren door de Middelburgse politierechter veroordeeld tot 585 euro boete omdat hij vorig jaar september met een slok te veel over de Westerschelde zeilde. „Dronken varen is levensgevaarlijk, dat blijkt wel uit het feit dat u veel te weinig afstand hield tot een zeeschip", reageerde de rech ter. De waterpolitie was bij de man aan boord geklom men nadat hij op slechts 150 meter afstand een zeeschip kruiste. Het schip had de claxon gebruikt en haar koers moeten wijzigen om een aanvaring te voox-komen. ,,Ik wist heus wel wat ik deed", meende de verdachte. Maar toen de navigatiekaart op tafel kwam, bleek de man toch niet meer zo goed te weten hoe hij die dag was gevaren. Toch legde hij zich er niet bij neer. „Ik ben met die agerrt aan boox'd tot in de haven van Breskens gezeild, vervol gens heb ik nog op een moeilijke plaats aangelegd. Dat had ik niet gekund zonder goed inschattingsvermogen." Zijn woorden ten spijt, hechtte de rechter toch meer waax-- de aan het inschattingsvermogen van de waterpolitie. Pleidooi voor autoluw Zierikzee ZIEREEEZEE - Een autoluw centrum in Zierikzee, één ei- landelijk zwembad en de aanwijzing van kernraadsleden zijn enkele punten uit het concept-verkiezingsprogram ma van de VVD. Het programma is gisteren gepresen teerd aan de leden. Heel veel nieuwe zaken bevat het ver kiezingsprogramma niet. Het centnim van Zierikzee moet autoluw wox'den. Het Ha venplein en het loopgebied in de omgeving moeten herin- gericht en de partij wil een onderzoek naar de haalbaar heid van een transferium en een distributiecentx-um bui ten de stad. Bejaarde fietsster komt ten val MIDDELBURG - In de Koestraat in Middelburg is gister middag een 78-jarige fietsster uit Middelburg ten val ge komen. De vrouw fietste over het fietspad aan de Koestraat. Op het fietspad reed een onbekend gebleven vrouw haar op de fiets tegemoet. Toen ze elkaar passeer den, raakten de fietsen elkaar. Hierdoor kwam de 78-jari- ge vrouw ten val. Ze werd met een gebroken been overge bracht naar het ziekenhuis in Vlissingen. De onbekende vrouw reed door. Adri Jansen zoekt als hobby contact met West-Zeeuws-Vlamingen, die hun geboortegx-ond hebben verlaten voor een leven in het buitenland. foto Peter Nicolai door Harold de Puysseleijr door Raymond de Frel OOSTBURG - Als Adri Jansen uit Oost burg met zijn fototoestel geduldig langs de waterkant ligt te wachten tot er een reiger neerstrijkt, gaan zijn gedachten vaak alle kanten op. Hoe zou het met die zijn en waar zou die nu uithangen? En het blijft niet bij denken alleen. Jan sen heeft er door het fotograferen een hobby bijgekregen: hij speurt geëmi greerde West-Zeeuws-Vlamingen op. Gewoon om te weten wat ze nu uitspo ken. Toen Jansen (63) anderhalf jaar geleden zijn fietsenwinkel aan de Brouwerij straat in Oostburg verkocht, zocht hij een hobby. Een fototoestel bood uit komst. Met regelmaat struint Jansen door de West-Zeeuws-Vlaamse polders om plaatjes te schieten van alles wat hij mooi vindt. „Tijdens die tochten heb ik tijd om na te denken. Zo dacht ik weer eens aan een foto, die mijn grootmoeder op de schouw van haar café De Witte Brug in Driewegen had staan. Daarop stond een man met een Amerikaanse auto. Dat was Bram, een familielid, maar waarom hij naar Amerika was vertrokken werd mij niet verteld. Via een neef, die als arts de hele wereld al heeft gezien, ben ik meer te weten gekomen. Hij had een adres van een kleinkind van Bram. Zo ben ik uiteindelijk toch achter zijn be weegredenen om te vertrekken geko men." Die zoektocht naar informatie zette Jan sen aan tot meer. Momenteel heeft hij contact met ongeveer twintig mensen die West-Zeeuws-Vlaanderen verruil den voor een levexx in een ver oord. Jansen: „Zo heb ik contact met een ke rel die nu in Australië woont. Hoewel, ik heb vooral contact met zijn sociaal werker, want die jongen is aan lager wal geraakt. Af en toe moet ik kleine bedragen ovex-maken om informatie los te peuteren, zodat hij weer een beetje vooruit kan. Ik doe dit puur voor mijzelf, omdat ik behoefte heb om te weten 'waar de jongens uit het westen zijn gebleven'. Het is een hobby, al word ik wel steeds meer door mensen gevraagd of ik iets weet van bepaalde personen." Jansen benadrukt echter dat hij niets voelt voor een soort 'rechercheursrol'. Zo zoekt hij momenteel bijvoorbeeld niet specifiek naar informatie over de vermiste oud-Bressiaander Johnny Heijboer, wiens vermissing in Zeeuws- Vlaanderen de voorbije weken tot de wildste geruchten leidde. De in Ooster hout woonachtige Heijboer werd 23 au gustus voor het laatst gezien. Peter R. de Vries „Nee, ik ben geen Peter R. de Vries. Ik zoek puur naar mensen waarvan ik xxxij afvraag hoe het nu met hem of haar zou zijn. Neem bijvoorbeeld Frank Neve uit IJzendijke, die jaren geleden naar Ame rika is verhuisd. Daar is hij nu een top- fotograaf, onder andere voor het mode blad Vogue. En ik heb West-Zeeuws- Vlamingen opgespoord in Cuba en Cos ta Rica. Wie dat zijn? Zeg ik nog niet. Waarom niet? Ik ben in gesprek met een drukkerij, die mijn speurwerk in boek vorm wil uitbrengen." door Frank Balkenende GOES - Vroeger sliep hij op straat, daarna kreeg hij een bed in het Witte Huis in Vlissingen en nu heeft hij een appartement in het nieuwe sociaal pension in Goes. Voor de 25-jarige Peter is dat de springplank naar zelf standigheid. „Het is prettig dat ik nu begeleiding krijg, maar ik wil natuurlijk gewoon weer baas worden over mijn leven. Daar werk ik aan." Het sociaal pension van Maat schappelijke Opvang Zeeland, een onderdeel van Emergis, aan de De Graaffstraat in Goes draait koud tweeënhalve week. In navolging van Zeeuws-Vlaan- deren en Walcheren heeft nu ook de Oosterschelderegio een thuis voor mensen die werken aan him terugkeer naar de maat schappij. Het gaat om mensen die dakloos dreigen te worden en mensen met psycho-sociale en psychiatrische problemen. Het verblijf duurt maximaal twee jaar. „We stellen een aantal voor waarden. Mensen mogen niet verslaafd zijn en moeten gemoti veerd zijn om hun toekomst weer op te bouwen. Bewoners zijn in principe zelf verantwoor delijk voor hun huishouden, fi- s geniet van zijn privacy in het sociaal pension in Goes. nanciën, opleiding en werk. Ze betalen ook gewoon huur. Het sociaal pension begeleidt ze bij al die zaken. Einddoel is dat mensen grotendeels op eigen be nen kunnen staan in de maat schappij", zegt Annelies Kwast, begeleider van MO Zeeland. Die benen van Peter worden met dag sterker, signaleex-t An nelies. „Hij heeft goed op een rij tje wat hij wil." Peter komt uit foto Ronald den Dekker een diep dal. Zijn mobieltjes de den hem de das om, „Ik was er aan verslaafd, had drie abonne menten en zat in de schulden." Een half jaar zwiexi Peter op straat, sliep in de muziektent van de Manhuistuin in Goes. Hij begon drugs te gebruiken. Toen hij op een morgen in de muziektent ontwaakte en zijn gezicht bevroren aanvoelde, meldde hij zich op het politiebu reau. Daar werd een plaats voor hem geregeld in het Witte Huis in Vlissingen. „Een echt bed, dat was lang geleden. Ik heb nog nooit zo goed geslapen als die nacht." Peter voelt zich op zijn gemak in het sociaal pen sion. „Het is veilig en ik vind het ook prettig dat ik begelei ding krijg." De 26-jarige Bas wil over zijn verleden weinig kwijt. Hij is overgekomen vanuit een be- schex'mde woonvomx van Emer gis. „Ik heb mijn problemen voor het grootste deel overwon nen en kijk nu naar de toe komst." Het pension is een vera deming voor Bas. „In een be schermde woonvorm heb je wei nig privacy en en krijg je veel prikkels vanuit de groep. Hier kan ik meer mijn eigen gang gaan." Geluk is het sleutel- woord van Bas. „Voor mij is het erg belangrijk om goed in mijn vel te zitten. Uiteindelijk wil ik een eigen huisje en een leuke baan zien te vinden." De naam Peter is om privacyre- denen gefingeerd. PERKPOLDER - Schipper L. de Brouwer van rederij De Atol wil graag in januari starten met een vaste veerdienst tussen Perk- polder en Hansweert voor scho lieren, woon-werkverkeer en mensen die uit recreatief oog punt regelmatig naar 'de over kant' willen. Om een permanen te veerdienst te kunnen onder houden, heeft hij 1500 regelmati ge gebruikers nodig. De afde ling Hulst van de SP steunt zijn initiatief en zamelt handtekenin gen in. Dat leverde vorige week tijdens de Bamisfeesten in Kloosterzan- de zeshonderd handtekeningen op. Ook P. Keizer uit Graauw is een (digitale) handtekeningenactie gestart op zijn website http://digitaal.graauio.net. „De pagina was deze week site van de week op Zeelandnet en dat heb ik geweten", zegt Keizer we ten. „898 Mensen bezochten de site en daar-van hebben er 230 daadwerkelijk hun digitale handtekening gezet. Dat bete kent dat ruim één op de vier be zoekers voorstander is van een permanent fiets-voetveer." De Brouwer is blij met de steun, maar heeft er vooralsnog een hard hoofd in of hij erin slaagt voldoende mensen om zich heen te verzamelen die echt regelma tig gebnxik willen maken van de dienst die hij met ingang van ja nuari volgend jaar aan wil gaan bieden. Dag van ouderen ook in Vlissingen VLISSINGEN - Het Arsenaal theater in Vlissingen staat van daag in het teken van Dag van de Ouderen. Het seniorenorkest Philhai*mo- nie 50+ speelt om 10.30 uur en om 11.15 uur begint een forum discussie over de Wet Maat schappelijke Ondersteuning. Daaraan doen onder andere wet houder E. Walrave-Troost en vertegenwoordigers van zorgin stellingen mee. Piet Brakman, de Zeeuws-Vlaamse trouba dour, treedt om 14.00 uur op. Met pauzes tussendoor zal de oudex-endag om 16.15 uur ten einde zijn. De entree is gratis. Deze zomer onderhield De Brou wen voor het eerste jaar een toe ristische veerdienst tussen Perk- polder en Hansweert als onder deel van het netwerk 'Fiets een Rondje met een Pontje'. „Het valt niet mee", zegt hij. „Buiten het seizoen van Rondje met een Pontje hebben we het plan opgevat op elke tweede zon dag van de maand een toeris tische veerdienst te blijven on derhouden. Maar de eerste keer kwam daar niemand op af. Vol gende week zondag proberen we het nog een keer, maar als dat ook op niets uitdraait zie ik het somber in." De Brouwer vaart met zijn mo torschip De Onderneming om 11.00 uur en om 16.00 uur vanaf Perkpolder naar Hansweert. Vanuit die plaats vaaxd hij om 12.00 uur, 15.00 uur en 17.00 uur terug naar Perkpolder. Wie daar belangstelling voor heeft, kan van 13.00 uur tot 15.00 uur tijdens een rondvaart op de Wes terschelde brunchen aan boord. RITTHEM - Op de Deinsvliet- weg in Ritthem is donderdaga vond tussen 20.35 uur en 20.50 een 17-jarige Middelburgse piz zabezorger beroofd. De jongen is door twee getinte jongemannen in donkere kle ding, onder bedreiging van een wapen, gedwongen zijn geld af te geven. Vei'volgens vluchtte het tweetal op de fiets, via de Ritthemsestraat, weg richting Oost-Souburg. De politie ver zoekt getuigen zich te melden op het politiebureau. World of Silk geeft concert in Zijdemuseum MELISKERKE - In Grand Café La Soie van het Zijdemuseum in Meliskerke brengt Els Ger- brands van World of Silk van daag een concert. Vanaf 14.00 uur brengt zij, met begeleiding van Menno Radema op piano, traditionele en nieuwe jazznum mers. Het Zijdemuseum is geves tigd aan de Dorpsstraat 3 te Me liskerke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 13