PZC Van Klinken nieuwe wethouder MIDDELBURG VAT EEN STAD!! Taxibedrijf verzet zich tegen sluiting SGP-fractie hoopt coalitie na verkiezingen voort te zetten GP mag tegen nieuwbouw theater stemmen DIGITALE FOTO'S AFDRUKKEN VOOR EEN LAGE PRIJS va mmrn ct per foto www.goedkopefotos.nl ém Ml dames heren Zondag 2 Oktober koopzondag Feestje aerssens pateer Burgemeester wil niet veel kwijt over moordzaak www.familievermaak.nl DESAFINADO MIDDELBURG ledactie: 0113-315649 inww.pzc.nl :-mail:redactie@ pzc.nl lostbus 31. 4460 AA Goes dvertentie-exploitatie: oord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; ieuws-Vlaanderen: 0114-372770; ationaal: 020-4562500. aterdag 1 oktober 2005 editie Walcheren oorNadia Berkelder IDDELBURG - Eén van de eest kritische volgers van het iddelburgse college wordt nu jlf wethouder. Huub van Klin- (SGP) werd gistermiddag ge- aagd voor de functie. an Klinken werkt (nog) bij de lastingdienst. Daar houdt hij ih bezig met de behandeling n bezwaarschriften. „Het ac- nt ligt op juridische aspecten, ast financiële. Ik moet afwe gen wie er gelijk heeft. Die erva ring kan nuttig zijn als je deel uitmaakt van een college." Gistermiddag werd gevraagd of hij beschikbaar was. „Het was natuurlijk al een klein beetje in beeld. Het leek er lang op dat on ze fractievoorzitter Chris Dek ker zich vrij kon maken op zijn werk. Dat is uiteindelijk toch niet gelukt. Maandag moet ik zelf afspraken maken met mijn werkgever. Ik denk wel dat ik op korte termijn kan beginnen." Hij vindt het niet vreemd om toe te treden tot een college waarop hij en zijn fractie altijd veel kri tiek hebben gehad. „We zijn over bepaalde onderwerpen kri tisch geweest over het college. Maar we hebben het college ook in het zadel geholpen, vanuit de gedachte dat de grootste par tijen, met wat hulptroepen, in de coalitie horen te zitten. We hebben de ChristenUnie ook ge steund. Wat ons betreft had Leo Luitwieler zijn klus af mogen maken, maar dat is hem onmoge lijk gemaakt." Verkeer is één van de onderwer pen waar Van Klinken zich de komende vijf maanden mee be zig zal houden. Juist op dat on derwerp lag de SGP vaak met Luitwieler overhoop. „Er waren bepaalde punten waar- we verbe tering in wensten. De laatste ja ren wordt er, ambtelijk, geluk kig al meer meegedacht met wat mensen op te merken hebben." Over inhoudelijke afspraken die zijn gemaakt, wil hij niets zeg gen. Van Klinken wil daarmee wachten tot maandag. Het is lang niet zeker of Van Klinken ook na de verkiezingen in maart 2006 nog deel uit maakt van het college. „Er zijn geen afspraken over gemaakt. Maar misschien is het zo dat we de komende maanden aan el kaar wennen. Dat het zo goed bevalt dat we misschien een doorstart kunnen maken, met een vierde partij." Het is voor het eerst in geschie denis dat Middelburg, de stad waar de partij is opgericht, een SGP-wethouder krijgt. Huub van Klinken POWERED BY _J1 VERSCHOORE IJsverkoper Veere moet wachten DEN HAAG - De Raad van State kan zoals verwacht niets doen voor ijs- en souvenirverkoper G. Geelhoed uit Veere. Geelhoed is al jaren bezig om vrijstelling van het bestemmingsplan en bouwvergunning te krijgen om zijn winkel aan de Kaai tot een 'lichte' horecazaak te verbou wen. Geelhoed verkoopt vanuit zijn winkel ijs aan toeris ten en wil een aantal stoelen plaatsen om de mensen te kunnen laten zitten. Geelhoed wijst daarbij op een aantal horecagelegenheden in de buurt dat wel allemaal over ter rassen beschikt. De Raad van State stelt dat de gemeente Veere alleen zogeheten lichte horeca mag toestaan nadat zij onderzoek heeft gedaan naar de behoefte aan bijvoor beeld ijs- en theesalons binnen de stadsmuren. De ge meente heeft evenwel pas recent een onderzoek gedaan, waardoor Geelhoed in feite 'te vroeg' was met zijn aan vraag. De Veerse ijsverkoper zal nu opnieuw bij de ge meente moeten aankloppen, zonder garantie op succes overigens. Man beboet voor ruiltruc MIDDELBURG - Het personeel van Agriland in Goes had in februari dit jaar zo zijn twijfels toen een 40-jarige man uit Hansweert zijn nieuwe laarzen kwam ruilen. Een kassabon had hij niet, maar zijn vriendin had per ongeluk de verkeerde maat voor hem meegenomen, zo beweerde de klant. Na enig speurwerk van het personeel bleken de laarzen nooit verkocht. Bovendien was op de bewakings camera duidelijk te zien hoe de man zonder laarzen de winkel was binnen gekomen. Hij dacht door middel van de ruiltruc snel geld te verdienen, maar bereikte het tegen deel. Het werd een duur paar laarzen voor de man. De po litierechter legde hem gisteren een boete van 100 euro op. Brandjes in containers ZIERIKZEE - Vrijdagochtend vroeg zijn op vier verschil lende plaatsen in Zierikzee kliko's en vuilniszakken in brand gestoken. Daarbij raakte een gevel van een pand in de Korte Sint Jansstraat beschadigd. Drie brandjes kon den met een brandblusser geblust worden. Voor een brandje in de Meelstraat is de brandweer geroepen. Boete voor rijden onder invloed OOSTERLAND - een 24-jarige inwoner van de gemeente Schouwen-Duiveland in op de Molenweg in Oosterland betrapt op rijden onder invloed. De man reed achter een politiewagen. Toen hij een stopteken kreeg, reed de man vol gas achteruit een parkeerplaats op en verstopte hij zich onder een vrachtwagen. Hij bleek anderhalf keer de toegestane hoeveelheid drank op te hebben. Hij heeft een boete en een rijverbod van drie uur gekregen. Advertentie Vanaf komend voorjaar onze damesmode ook in Middelburg! sportieve iVALiLlt voor O.A. TOMMY MIITKJF.R a CAASTKA Langstraat 11-13, Zoutclande Tel. (0118) 566003 www.dis-and-that.nl Ook zondags open Gratis parkeren Advertentie is gezellig winkelen zeeuwse almanak Of de elftalleider even wilde noteren dat de 62-jarige pijl snelle spits van 't vuufde van Terneuzense Boys de volgen de wedstrijd niet beschikbaar is. „Ik heb een familiefeestje, van de eerste generatie", mompelde hij in de kleedka- „Maar gezien de keiharde wet ten der natuur zal de op komst bij dat partijtje vast niet hoog zijn." Een medespe ler kon zijn afzegging daarom niet zo waarderen. „Je laat je team toch niet in de steek voor een veredelde fototen toonstelling?" (Advertentie) nieuwe naam Theelen van der Weele oorNadia Berkelder DDELBURG - Huub van inken (49, SGP) wordt de euwe wethouder van Middel- irg. Gisteren bereikte het )A en de PvdA een akkoord or de vijf maanden tot aan de rkiezingen. voorzitter C. Dekker met zijn werkgever geen afspraken kon maken over een verlofregeling. Van Klinken, die bij de be lastingdienst werkt, denkt dat wel te kunnen. De voorkeur van formateur J. Kodde (CDA) ging uit naar Dekker. „Die geniet breed vertrouwen in de raad. Maar Huub van Klinken is ook voor bijna iedereen aanvaard baar." De Politieke Partij Middelburg is afgevallen als coalitiepartner omdat de meeste fracties in de raad aangaven een voorkeur voor de SGP te hebben, zegt Kodde. „Bovendien wilde de PPM een toezegging voor na de verkiezingen. Dat konden we niet doen. Of een partij na de verkiezingen meedoet aan de coalitie is afhankelijk van de verkiezingsuitslag. H. Akdag, fractievoorzitter van de PPM, heeft geen moeite met de keuze van het CDA en de Pv dA. „Ik ga ervan uit dat het col lege de lopende zaken afwik kelt. Na de verkiezingen zien we wel verder." Kodde zegt dat het nieuwe college meer wil doen dan alleen 'op de winkel pas sen'. „Er komt geen stilstand. We moeten alleen wel bij elk onderwerp goed kijken of het ook financieel mogelijk is." Maandagavond beslist de ge meenteraad over de aanstelling van Van Klinken als wethouder. Dan wordt ook het nieuwe coali tieakkoord vastgesteld. Dat wijkt volgens Kodde niet veel af van het raadsprogramma dat er al lag. (Advertentie) POLITIEK CAFÉ Dick Valkenier, eigenaar van vervoersbedrijf Z Tax Tour Centraal, vervoert uit protest zijn klanten gratis. foto Ruben Oreel 'Ri.inArï 7 17 VRIJDAG [el is voor het eerst in de ge- hiedenis dat Middelburg een GP-wethouder krijgt. Van linken krijgt verkeer, sociale iken, volksgezondheid en per- neelszaken in zijn portefeuil- Dat waren de onderwerpen aar L. Luitwieler (Christen- nie) zich tot nu toe mee bezig- ield. De portefeuille van de an- ere opgestapte wethouder, A. an 't Westeinde (GroenLinks) rordt verdeeld tussen de drie ethouders die het nieuwe colle- egaan vormen. jver het theater is geen ak- oord met de SGP. Afgesproken s dat de partij tegen nieuw- ouw mag stemmen als een be- iuitover het theater moet wor- m genomen. Dat besluit wordt februari van volgend jaar ver- cht. De SGP is vanwege gods- instige overwegingen tegen eater. i aandringen van de nieuwe alitiepartij is ook afgesproken it er de komende maanden eil besluit wordt genomen >er de komst van een casino aar Middelburg. Verder wordt op zondag geen betaald parke- n ingevoerd. De streetparade, n evenement waar de SGP al- d fel tegenstander van was, net zich tijdens de komende ilie strikt houden aan de ge- idsnormen. in Klinken is door de partij orgedragen, omdat fractie- ning heb. Maar ik mag wel mijn personeel en taxi's uitlenen. Ik heb daar een contract over afge sloten met een vervoersbedrijf uit Rozenburg. We doen niks buiten de regels om." Z Tax Tour Centraal is in april ont staan na een doorstart van de failliete bedrijven de Zeeuwse Taxi Centrale en Zeeland Tours. De besüssing van de IVW houdt verband met dat faillissement. Valkenier vroeg het faillisse ment aan omdat hij in een juri disch steekspel was verwikkeld met de stichting voor de contro le op de cao. „Na drie jaar stel de de rechter mij in het gelijk. Toen ik hoorde dat de stichting in hoger beroep wilde gaan, zag ik het niet meer zitten. Ik vroeg het faillissement aan zodat die stichting mij niets meer kon ma ken. Het gevolg was dat ook mijn vervoersvergunning moest worden ingetrokken. Direct na het faillissement heb ik een doorstart gemaakt onder de nieuwe B.V. en in samenwer king met het vervoersbedrijf uit Rozenburg."Valkenier heeft met een een nieuwe vervoersvergun ning aangevraagd. „Die is afge wezen omdat wij niet meer over een middenstandsdiploma zou den beschikken. Inmiddels heb ik zelf de opleiding gevolgd. Op 13 september deed ik examen. Het is wachten op de uitslag." Rustig Hoewel de vergunning er lijkt te komen, peinst Valkenier er niet over om zich tot die tijd rustig te houden. „Ik heb geen keuze. Dat zou betekenen dat ik twaalf weken niks kan doen. Over twaalf weken heb ik geen klan ten meer. Bovendien heb ik vijf entwintig mensen in dienst." Om de klanten vast te houden en uit protest tegen de IVW, ver voeren de chauffeurs de passa giers nu gratis. „Als passagiers geld willen geven, kan dat na tuurlijk altijd." Het onderzoek naar Z Tax Tour Centraal wordt verder afge rond. Kusters zegt dat Valke nier, afhankelijk van de uit komst, een proces-verbaal kan verwachten. Valkenier wil een kort geding aanspannen tegen IVW voor de gemiste inkomsten. door Wendy van den Hurk MIDDELBURG - De toegangsre geling naar de Vlasmarkt in Mid delburg is nog niet veranderd. Van de gemeente mochten pizza koeriers voortaan niet meer met hun bezorgauto het straatje in- en uitrijden. Dat staat in een ver ordening. Maar de eethuizen hebben daar nog geen bericht over gehad. De pizzakoeriers rijden dus nog gewoon met hun auto's over de Vlasmarkt. Eigenlijk hebben al leen bewoners en leveranciers toegang. Door een 'foutje in het beleid' schoten daar ook koe riers tussen. Ook zij hadden een pasje waarmee ze paaltjes om laag konden doen. Waarom de regeling wel op papier, maar niet in praktijk is aangepast, wil zowel verkeerswethouder Luitwieler als burgemeester Schouwenaar niet zeggen. Ze zeggen het onderzoek in de moordzaak rond Erdal Asil niet te willen verstoren. De toegangs regeling zou onderdeel zijn in het 'feitencomplex', waar justi tie zich op dit moment in ver diept. De burgemeester zegt dat frustraties over de toegangsrege ling niet nieuw zijn. „Daar is in derdaad op het stadskantoor over gesproken. Eenmaal, bij mijn weten. Maar wij zijn niet aan het woord. Dat is justitie." Vraagpunten De burgemeester heeft na de steekpartij een bezoek gebracht aan de ouders van de verdachte. Hij is niet bij de familie van Asil geweest. „Rond het slachtoffer hangen nog veel vraagpunten. Rond de dader ook, maar die vraagpunten zijn toch anders. Bovendien hadden de ouders van de dader zelf om mijn be zoek gevraagd. Ik had ze gebeld, nadat ik een brief van ze had ontvangen. We hebben met el kaar gepraat over wat er is ge beurd, en hoe ze zich voelen." Of de burgemeester wel naar de familie van het slachtoffer zou zijn gegaan, als die hem ook een brief zou schrijven, daar wil de burgemeester alleen diploma tiek op antwoorden. „Ik ga niet in op als-vragen. Verder houd ik mijn mond over de zaak. De voorpagina van het Reporta gekatern, verderop in deze krant, is gewijd aan de moord zaak. Zoioel de ouders van de da der als de familie van het slacht offer komen aan het woord. (Advertentie) door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Dick Valke nier, eigenaar van vervoersbe drijf Z 'fax Tour Centraal uit Middelburg, vindt dat hij niks onrechtmatigs heeft gedaan. Daarom blijven zijn medewer kers uit protest rijden. Gratis. De Inspectie Verkeer en Water staat nam donderdag de kente kens van de taxi's in beslag en legde daarmee het bedrijf stil. Volgens woordvoerder John Kusters van IVW is het bedrijf in overtreding omdat het de ver voersvergunning van een onder neming in Rozenburg zou pach ten. Dit zou blijken uit de in be slaggenomen administratie. Onzin, zegt Valkenier. „Het klopt dat ik voor Z Tax Tour Centraal geen vervoersvergun- OKTOBER 16.30 uur (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11