op Zeeuwse centrale Nuon PZC PZC Muziek uit de hoogte in Goes Terneuzenaar vormt team voor hulp aan dieren bij rampen PZC Auto raymohdomaandmenu 23,50 \Jieuwe plannen bieden uitkomst voor energie-intensieve bedrijven fel Ginjaar djgt eigen onderwijsprijs Verzorgende 27 Versterking kust aan landzijde Feyenoord verliest Geen grote favoriet in marathon 21 Geen Nederlanderschap voor Salomon Kalou Uitzetten moet makkelijker Bosbrand in Californië Regenachtig Veel bewolking en af en toe lichte regen of motregen. Vrij krachtige tot krachtige zui denwind. Maxima tot 15 graden. 47e jaargang no. 231 rijdag 30 september 2005 nummer 1,25 Vooraf een sandwich Dan een heerlijke En als dessert komkommer en zeebaarsfilet met lekkere flensjes gerookte zalm met een witte wijn met warme een frisse dillecréme dragonsaus kersen tel. (01 18) 441 441 www.raymondo.n jor Jeffrey Kutterink lErnst Jan Rozendaal EN HAAG - Nuon sluit eeland niet uit als ves- gingsplaats voor een nieu- re elektriciteitscentrale, leze en de nog te bouwen loecentrale van Delta kuil en worden betrokken bij en oplossing van de proble- ïen die energie-intensieve ledrijven als Pechiney heb- en met de hoge brandstof- rijzen. Dat stelt CD A-Ka- ïerlid Hessels voor. ij heeft minister Brinkhorst )66) van Economische Zaken steren gevraagd of hij de elek- iciteitscentrale die Nuon wil ouwen aan de Nederlandse nst betrekt bij het overleg dat ij binnenkort voert om de nood in de energie-intensieve bedrij- te verlichten. Woensdag erd duidelijk dat 3000 banen Zeeland, Groningen en Bra- ant op het spel staan. Met de iergie-intensieve bedrijven, de oergieproducenten en de ban en wil Brinkhorst binnen twee eken overeenstemming berei- over de bouw van een euwe, liefst op kolen of bio- gestookte centrale, die de oodlijdende bedrijven geduren- een lange tijd tegen een sta- iele prijs van energie kan voor- len. listeren, een dag na het Kamer- heeft Nuon zijn plan ge- resenteerd voor een elektrici- •itscentrale met een vermogen USSINGEN - Nel Ginjaar- uit Burgh-IIaamstede leeft haar eigen onderwijsprijs gekregen. Het ministerie van ICW heeft ter gelegenheid van laar afscheid van het onderwijs esloten de Nel Ginjaar-Maas rijs in te stellen voor projecten initiatieven waarin leren en [erken worden gecombineerd. Üaatssecretaris M. Rutte maak- dat gistermiddag bij het af- cheid van Ginjaar in de Hoge- chool Zeeland te Vlissingen be- end. aarlijks wordt 20.000 euro uit reikt aan de winnaar van de rijs. De genomineerden krijgen 000 euro. Daarbij wordt wel de oorwaarde gesteld dat het geld esteed wordt in de sfeer van le en en werken. De prijs wordt eeds in de week van het leren itgereikt. injaar-Maas nam gisteren af- heid als voorzitter van de aad van Toezicht van de Hoge- riiool Zeeland. Ze bekleedde il van functies in het onderwijs iwas onder meer staatssecreta- is op dat departement. Volgens utte dragen nog steeds tal van mbtenaren op het ministerie aar een warm hart toe. agina 15: HZ kan geld volgens Rutte best terugbetalen van 1200 megawatt, die draait op een mix van kolen, biomassa en diverse gassen. In verband met de aanwezigheid van koel water en de aanvoer van kolen en biomassa wordt gemikt op een plaats langs de kust, ergens tussen Delfzijl en Terneuzen. Volgens een woordvoerder van Nuon wordt onderhandeld over diverse locaties, ook in Zeeland. De gemeenten Borsele, Vlissin gen en Terneuzen, de meest voor de hand liggende plekken in Zee land, zeggen nog van niets te weten. De Nuon-centrale is in principe bedoeld om vanaf 2011 bestaande centrales te vervan gen, maar Hessels gaat uit van extra opwekkingscapaciteit. Hij vraagt Brinkhorst of die kan worden ingezet voor de ener gie-intensieve bedrijven. Het Zeeuwse energiebedrijf Del ta heeft plannen voor een gasge stookte centrale van 800 mega watt in het Sloegebied. Volgens Hessels kan Brinkhorst die ook in de onderhandelingen betrek ken. „Als we in gang gezette ont wikkelingen meenemen in de problematiek van de energie-in tensieve bedrijven komen we misschien tot een snellere oplos sing dan wanneer we bij nul be ginnen." Woordvoerster M. van Zuilen van Delta juicht het voorstel van Hessels toe. Een gasgestook te centrale ligt volgens haar meer voor de hand dan een op biomassa of kolen. Ze waar schuwt overigens dat ook de per soonlijke bemoeienis van Brink horst de energieprijzen voor grootverbruikers niet doet da len. „Die zijn door een Neder landse minister niet te beïnvloe den. We zijn dus zeer benieuwd waar hij mee komt." Punt Uit speelt op het dak van het 'oude' stadskantoor. foto Ronald den Dekker door Harmen van der Werf GOES - Een leuke stunt moest het zijn en dat was het gisteravond, het 'illega le' popconcert op het dakterras van het straks voormalige stadskantoor van Goes. Het optreden trok in de duister nis dik honderd toeschouwers. Wie er speelde, was direct duidelijk. „Wij zijn Punt Uit", zei zanger René Wirtz, „maar dat hadden jullie natuur lijk al gezien." Een groot spandoek met de tekst 'Punt Uit in concert' hing van af het dakterras. Iets verlaat, om kwart voor acht, klonk de eerste muziek uit de hoogte over de Oostwal. Het had even geregend. En of het daardoor kwam of door iets anders, na ruim een kwartier spelen viel de stroom uit. „Cause when we kiss....", zette René Wirtz het num mer Fire van Bruce Springsteen net goed aan en weg was het geluid. De ver plichte pauze door de stroomstoring duurde een kwartiertje, waarna Punt Uit qua volume des te harder terug kwam. De politie liet zich tot ver na half negen nog niet zien. Zo illegaal was het con cert ook niet. Dick van der Zaag, burge meester van Goes, wist ei-van en had toe stemming gegeven. Hij had zich ook geen levendiger afscheid kunnen wen sen van het 'oude' stadskantoor waar vandaag de ambtenaren hun bureaus moeten leegmaken. Ze beginnen maan dag in het nieuwe stadskantoor aan het Hollandiaplein. Voor alle bezoekers had Punt Uit - met drummer Jürgen Wirtz, gitarist Lex Kosters, toetsenist Sander Lootens en basgitarist Huub van Iwaarden - nog iets anders in petto dan alleen muziek. De stunt was afgeke ken van het rooftop-concert van The Beatles in 1969 in Londen. Alsof de ja ren zestig herleefden, kreeg iedereen gis teravond een plastic zakje met zaadjes van vergeet-me-nietjes mee. door Emile Calon TERNEUZEN - Europa's eerste rampenhulpteam voor dieren is operationeel. Deze Snel Inzet baar Dierenambulancemateri aal (Sidam), met standplaats Terneuzen, is een initiatief van (Advertentie) Rick van Geffen van de die renambulance Zeeuws-Vlaande- De 53-jarige Terneuzenaar pre senteert morgen, tijdens de open dag van de Dierenambulance Rotterdam en Omstreken, het materiaal dat hij bijeen heeft ge bracht in een bestelbus met aan hanger. Van Geffen is al twintig jaar be trokken bij de dierenambulan- (Advertentie) Nieuwe openingstijden kantoor Goes maandag t/m vrijdag 08.30 - 17.00 uur het alfabet van Zeeland VACATURES Bent u de die Stichting Werk voor Ouderen zoekt? Kijk morgen in de het alfabel van Zeeland en maak werk van deze of één van de vele andere vacatures. ce. Hij weet uit eigen ervaring dat de meeste van die negentig Nederlandse dierenambulances redelijk goed voorzien zijn met spullen om bijvoorbeeld een ver dwaalde hond te vangen of een schaap met een gebroken poot te helpen. Het wordt echter iets anders als het om een grote cala miteit gaat en het leven van hon derden dieren wordt bedreigd. Dan hebben die afzonderlijke teams te weinig in huis om lang in actie te zijn. De stichting Sidam beschikt, al dus Van Geffen, als eerste in Eu ropa over al het materieel dat nodig is om gewonde dieren on dersteuning te bieden bij ram pen en calamiteiten. Het materi eel kan volgens hem overal wor den ingezet waar een calamiteit is. „Ook in het buitenland." Zo beschikt het team, volgens Van Geffen, onder meer over een grote opblaastent die in twee minuten overeind staat, ka chel, tafels en stoelen, een aggre gaat voor de stroomvoorziening, lampen, een boot met buiten boordmotor, oliepakken en kar tonnen dozen voor olievogels. Ook is er een fikse hoeveelheid koffie, thee en soep aan boord en zelfs stretchers, kussens en slaapzakken. Van Geffen ver wacht dat over een aantal jaren er meerdere van deze teams pa raat staan. Citroën DS wordt vijftig De versterking van de West-Zeeuws-Vlaamse kust zal vooral aan de landzijde moeten gebeuren. Bedoeling is de aanpak van de zwakke schakels te combineren met ver sterking van natuur en landschap en ruimte voor recrea tie. De kosten van de kustversterking in West-Zeeuws-Vlaanderen bedragen ongeveer 145 miljoen euro. Waar vooraf niemand bij Feyenoord rekening mee hield, gebeurde gisteren toch. De koploper in de eredivisie verloor van Rapid Boekarest (1-0) en zag de Europese am bities aan diggelen vallen. Willem II verloor ook (1-3), maar AZ (3-1-zege) en Hee renveen (5-0) bereikten wel de tweede ronde het Uefa 19 van Cuptoernooi Aan de Kustmarathon, een wedstrijd van Burgh- Haamstede naar Zoutelan- de, doen morgen liefst 580 atleten mee. Daartussen be vindt zich geen uitgespro ken favoriet. De Zeeuwen Florïs Jan Koole, Al win Vermeulen en Arjan Beije behoren tot de grote groep kanshebbers. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio Televisie: 9; Zeeland: 11, 13, 15, 16 en 17; Sport: 19, 20, 21 en 23; Redactie Reactie: 24; Auto: 25 en 27 DEN HAAG - Feyenoord-speler Salomon Kalou krijgt nog geen Nederlands paspoort. Minister Verdonk van Integratie heeft dat gisteren aan Kalou's advo caat Jelle Kroes laten weten. Verdonk vindt dat er 'geen enke le reden' is om de voetballer uit Ivoorkust versneld te naturalise- „Het Nederlanderschap krijg je niet cadeau", aldus Verdonk gis teren in een spoeddebat in de Tweede Kamer. Het past vol gens haar niet in het restrictieve beleid van de huidige regering om voor de voetballer een uit zondering te maken. „Hij kan hier gewoon voetballen en als hij tot 2008 in Nederland blijft wonen en slaagt voor de inburge- ringstoets, kan hij Nederlander worden." Zelfs als Kalou nu al inburgeringscursussen gaat vol gen, zal Verdonk hem niet voor 2008 een Nederlands paspoort geven. Jelle Kroes, de advocaat van Kalou, wilde gisteravond weinig kwijt over het besluit van Verdonk. Het kamp-Kalou probeert nu bij de rechter als nog versnelde naturalisatie af te dwingen. WD, CDA en LPF steunen Verdonk in haar be sluit. Andere partijen vinden het vreemd dat alle positieve ad viezen worden genegeerd. GPD DEN HAAG - Minister Verdonk (Vreemdelingenzaken en Inte gratie) wil dat vreemdelingen die een misdrijf hebben begaan, Nederland worden uitgezet. De minister bespreekt haar voor stel vandaag in de ministerraad, Het plan is niet van toepassing op erkende vluchtelingen. Nu is het zo dat er pas verblijfsrechte lijke consequenties volgen als een vreemdeling een zwaar mis drijf heeft gepleegd. Verdonk wil dat dat voor alle misdrijven gaat gelden. ANP (Advertentie) i plaats, i telefoon: i (posttbanbekeningnummer: O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geel daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van mijn rekeningnummer Ik heb de laatste zes maanden geen proefabonnement gehad CJ Noteert u mij voor een vast abonnement.* De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: (Zl per maand met automatische incasso 20,551. D per kwartaal met automatische incasso 59,75). per jaar met automatische incasso t€ 229.201 CHATSWORTH - Meer dan duizend brandweerlieden van korpsen uit Los Angeles en omgeving bestrijden een grote bosbrand in Cali fornië. De brand woedt over ongeveer drie hectare in een dal en be dreigt, aangewakkerd door de wind, honderden huizen. Twintig scholen werden gesloten en 450 mensen zijn geëvacueerd. foto Gene Blevins/RTR i Kijk op www pjc. nl/abonneien. bel grabs 1 0500 - 023! 231 of stuur dere bon naar PZC. aldehng lezersservice i Antwoordnummer 713. 4460 WB Goes 8U711688"555530' het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1