Leven is hard slikken t Tri PZC Zingen en swingen bij It takes 2 De duettentrein dendert over je heen. Het is swin gen en zingen geblazen bij de voorstelling van It takes 2. Dit muzikaal concept is bedacht en vormgegeven door Hans Ver meulen, Rocq-e Harrell, Marlay- ne en Robert Walker. Twee mannen, twee vrou- wen.Vier zangstemmen, vier ver schillende persoonlijkheden en achtergronden. Hans Vermeu len, een poplegende dankzij San dy Coast en Rainbow Train. Rocq-E Harrell, trok afgeladen schouwburgzalen met Big, Black Beautiful en heeft een grote schare fans dankzij eerde re successen met Female Facto ry, She Got Game en R.E.S.P.E.C.T. Marlayne, allang niet meer het meisje van het Eu rovisie Songfestival, is ook iede re week op meerdere avonden te zien als presentatrice van Hart van Nederland op SBS6. Robert Walker heeft, evenals Rocq-E, zijn wortels in Amerika, maar Nederland leerde hem kennen van onder meer de soulshow R.E.S.P.E.C.T. Hans Vermeulen: Danny Sahu- pala (de bandleider) heeft alle maal nieuwe arrangementen ge maakt, waardoor ons repertoire fris en vernieuwend klinkt. Na tuurlijk speelt ook nostalgie een rol, ook mijn hits met Sandy Coast en Rainbow Train komen aan bod." De rode draad in deze voorstel ling is Het Duet. Marlayne: „Omdat het duet mis schien wel de allermooiste mu ziekvorm is. Het is interessant qua stemmen om deze met el kaar te combineren. Ook het pu bliek heeft nummers aangedra gen via onze website, www.it-ta- kes.2.nl,. Zo is er een top-10 van duetten uitgekomen." Welke muziekgenres komen voorbij? Robert Walker: „Eigenlijk alle muziekstijlen. Van country tot dampende rock and roll. Maar ook swingende soul en zelfs een Nederlandstalige medley. En waar ik heel blij mee ben om te zingen: schitterende gospels. Dat is een van de vele hoogte punten van de voorstelling." Iedere voorstelling hangt er een verrassing in de lucht. Een ge heimzinnige Mystery Guest?? Rocq-E Harrell: „Wie dat is blijft geheim. Ruth Jacott, Gor don, Manuela Kemp, Karin Bloe men, Edsilia Rombley, Esther Hart, Humphrey Campbell, Guus Meeuwis, Julya Lo'Ko, Mark Dakriet of Anita Meyer kunnen zomaar onverwacht er gens het podium oplopen en de microfoon pakken." Ellen van Ree Hans Vermeulen, Rocq-e Harrell, Marlayne en Robert Walker zingen duetten in It Takes two, woensdag in de Stadsschouwburg va7i Middel burg. Het programma begint om 20.00 uur. ij heeft de grootste mond van het duo Reijn en Goed. Toch zit ze als een hondje aan de riem van Renate Reijnders, op het affiche voor hun derde programma Hard Slikken. „Soms lijkt het of ik de baas ben, omdat ik het meeste praat. Maar zij doet wat zij wil. Ik wil ook wel van alles, maar zij bepaalt wat ge beurt", vertelt de uit Vlissin- gen afkomstige cabaretière Kim Goedegebure. II et leven is geen lolletje, om- "*-dat het niet altijd verloopt zoals je zou willen. Dat is vaak een bittere pil. Het is moeilijk teleurstellingen te verwerken. Daarom is het soms hard slik ken. „Nee, er zit geen dubbele bodem in die titel", vertelt Kim Goede gebure (33). „Mensen denken dat weliswaar vaak, maar dat is nooit de bedoeling geweest. Ove rigens zijn we best wel grof in het programma. Het publiek is dus gewaarschuwd." Hard Slikken is volgens Kim vooral heel persoonlijk gewor den. „We laten niet veel heel van elkaar. Er wordt ook stevig tegen heilige huisjes getrapt; mishandeling en homoseksue len." Kim spreekt in het programma haar verlangen uit om solo te gaan. „Er zit altijd spanning bij een duo. Wat is datgene, wat je niet uitspreekt? Wij zoeken die grens op. In een relatie zijn er altijd dingen die je anders zou willen. We kijken naar het gras van de buren, willen het altijd beter. Maar dat kan niet altijd. Mij stemt dat ontevreden. Daar kun je in blijven hangen. Wan neer je de realiteit niet onder ogen wilt zien, kun je die uit ja loezie gaan verdraaien. Renate legt er zich veel eerder bij neer." Kim en Renate (31) hebben el kaar leren kennen aan de hoge school voor de kunsten in Arn hem, waar zij de docentenoplei ding drama volgden. „Eigenlijk vonden we elkaar niet zo aar dig. We hebben elkaar aanvan kelijk echt ontweken. Maar op een gegeven moment gaat dat niet meer. Toen merkten wij dat we dezelfde soort humor hebben en dezelfde visie op school." Twee jaar werken ze als docent op een middelbare school. Dan winnen ze in 2000 het Leids Ca baret Festival, met de voorstel ling Glad ijs. „Die is vooral op gevoel ont staan. Met het tweede program ma ga je een eigen stijl zoeken. Maar steeds is dat vanuit bepaal de associaties ontstaan. Nu is het allemaal veel meer berede neerd, zodat je grappen daarop kunt afstemmen. Collega Rob Urger, die ook uit Zeeland komt, heeft ons deze keeer gehol pen met het schrijven van de grappen. Dat betekent anders denken, minder associatief. Het programma is daardoor manne lijker geworden, wat directer in de grappen." Provincies De liedjes zijn deze keer ook iets anders van karakter. „De vorige waren altijd geschreven om de lach. Nu zit er ook een heel mooi serieus liedje bij", ver klaart Kim. Zo zingen zij over de Nederlandse provincies, Renate over Limburg, waar zij vandaan komt en Kim over Zee land. „Daaruit blijkt dat wij toch een gezamenlijke achter grond hebben, ook al zijn dat an dere streken in het land." Het programma bevat ook veel onzin. Niet elk onderdeel heeft hetzelfde thema. „We wijken daar ook van af. Het blijft puz zelachtig, allemaal kleine stuk jes, waarvan je de optelsom maakt. Maar er liggen nog enke le gaten." Vlissingen is de zevende try-out voor het duo. „In ons hoofd is het helemaal af, maar alle lijnen zijn nog niet helemaal doorge zet." Opmerkelijk veel artiesten lij ken Zeeland geschikt te vinden voor de ontwikkeling van een nieuwe voorstelling. Freek de Jonge, Liesbeth List en nu ook Reijn en Goede. Is het Zeeuwse publiek minder kieskeurig? Volgens Kim is dat absoluut niet aan de orde. Zeeland heeft er volgens haar gewoon goede podia voor. Kleine en intieme theaters, zoals Vestzak 99 in Vlissingen en de Wegwijzer in Nieuw- en Sint Joosland, waar zij vrijdag 21 oktober staan. De Meiboom in Krabbendijke (vrij dag 12 mei) is weer iets groter. „Uiteindelijk hopen we dan in de Mythe in Goes uit te komen. Natuurlijk willen wij ook graag in Middelburg staan. Maar tja, wanneer?" Hans Tabbers Reijn en Goed met Hard Slikken, morgen in Vestzak 99 te Vlissingen, 21 oktober in Theater de Wegwijzer in Nieuio- en Sint Joosland en vrij dag 12 mei in De Meiboom in Krab bendijke. Kim Goedegebure (links) zit als een hondje aan het riempje van Renate Reijnders. ANTWERPEN Strandwandeling. Toneelstuk van Jor- gen Cassier over de verwikkelingen van drie jongvolwassenen, die sinds hun jeugdjaren vrienden zijn, maar el kaar niet vaak meer zien. do. vr. en di. Zuidpool 20.00 uur. S.T.O.E.M.P. Voorstelling door al lochtone jongeren uit Brussel over hun wereld en gevoelens, gecoachet door Paul Pourveur. wo. en do. Grote zaal van Het Paleis 20.00 uur. Parel van een meid. Komedie van Mare Camoletti rond huwelijksperike len. vr. en za. Noordtheater 20.15 uur, zo. 15.00 uur. Op blote voeten in het park. Komedie van Neil Simon over een pas gehuwd koppeltje, do. vr. en za. EWT 20.30 uur, zo. 15.00 uur. Voorstellingen in het Raamtheater: De genodigde, komedie van David Pharao, over de situatie van een wer keloze, do. vr. en za. Raamtheater op 't Zuid 20.00 uur, zo. 15.00 uur. Voorstellingen in het Fakkeltheater: Fuck You (De menopauzemonoloog), tekst (van Peter Perceval) en bloemle zing van liederen door An Nelissen en d'ouwe venten, een band van 50 mannen, do. vr. za. en zo. Rode Zaal 20.30 uur; Bladgoud, komedie van Thomas Smith met handleiding voor het leven, wo. rode zaal 20.30 uur; Oranje Boven, scrambled Eggs pro ductie met cabaret door actrice Karin Struyf, vr. za. en zo. zwarte zaal 20.30 uur. Voorstellingen in de Arenberg: Theatershow K-Boom van Alex Ag- new en Maybe Yes, over de liefde door Bubblicious, bestaande uit de dames Barbara Callewaert en Griet Desutter, do. 20.15 uur; Noah, muzi kaal prentenboek en visueel concert over de zondvloed; in moderne klan ken (jazz-funkmuziek) en actuele beelden door Theater De Spiegel, zo. 15.00 uur; Killusion, theater-perfor mance en carrousel, zo. 20.30 uur. Voorstellingen in Rataplan en Roma: De Elzenkoning, theaterstuk waarin de mythe van de Elzenkoning ver vlochten wordt met de legende van Sint-Christoffel, hij die het kind redt, door De barre Weldaad met spel van Carl Ridder, do. Rataplan 20.30 uur; DJ Grazzhoppa's DJ Big Band, Vi sual Vectorz Project met hedendaags concert, do. Roma 20.30 uur; Wim Mertens Ensemble, concert door mul ti-instrumentalist annex componist Mertens m.m.v. zes damesstemmen en vijf violen, vr. Roma 20.30 uur; De Matroesjka's, marathonvertoning van tv-serie over vrouwenhandel van uit het vroegere Oostblok, za. Roma 15- 24 uur. Voorstellingen in het Zuiderpershuis: Some Voices, muziektheater over het harde leven in de grootstad, vertolkt door drie mannen, vr. 20.30 uur; La Fille du Grand Monsieur, documentai re van Georges Kamanayo Gengoux over Emma Dardenne uit Rwanda, za. 20.30 uur; Abdelwahab Doukali, concert met Chaabi: hedendaagse Ma rokkaanse muziek, zo. 20.30 uur. Voorstellingen in De Singel: Men in Tribulation, monodrama met muziek van Eric Sleichim en tekst van Jan Fabre, dat zich afspeelt in het hoofd van dichter, theatermaker, denker en visionair Antonin Artaud, door Muziektheater Transparant, wo. rode zaal 20.00 uur; Cantus Colnn met Concerto Palatino o.l.v. Konrad Junghanel, concert met werk van Bach (Altbachisches Archiv), wo. blauwe zaal 20.00 uur; Amerika, con cert met werk van Adams, Ives, Co pland en Dvorak door het Symfo nieorkest van Vlaandei-en o.l.v. Etien- ne Siebens m.m.v. solist Henri De Roeck op klarinet, zo. blauwe zaal 15.00 uur; Boris Berezovski, piano concert met werk van Chopin, Godo- vski en Skrjabin, ma. blauwe zaal 20.00 uur; Ariadne auf Naxos, opera van Richard Strauss, di. 20.00 uur. Concerten in Koningin Elisabethzaal: 15 Jaar Funculi Funicula, vr. 20.00 uur; ZOO-Concert 1, concert met werk Haydn, Strawinsky, Mozart en Skrjabin door Nationaal Orkest van Vlaanderen o.l.v. dirigent Andrej Bo- reyko m.m.v. solist Pavel Nersessian, piano i.s.m. Europalia, ma. 20.00 uur GENT De ideale echtgenoot. Toneelstuk naar Oscar Wilde. zo. NTGent Area 20.30 uur. Vincent van Gogh. Toneel van Jo ge vers en Jo Decaluwé, gebaseerd op brieven van Vincent aan broer Theo, zijn moeder, Paul Gauguin, Pissarro e.a.. ma. Tinnenpot 20.00 uur. Het liegen en de zwaluw. Theater voorstelling waarin leugen en vertel ling centraal staan, met tekst, muziek en beeldende kunst door Het Muziek Lod. wo. t/m za. Minard 20.00 uur. Voorstellingen in Vooruit: Dead Cat Bounce, theaterperforman ce door videokunstenaar Klis Kon- dek (US) over Wallstreet, wo. do. en vr. 20.30 uur; David Eugene Edwai'ds Wooven Hands (US), popconcert met muziek van Blush en Puur (Van- dekeybus), wo. 23.00 uur; Heliogabal, theaterstuk over een kindkeizer, door Josse De Paauw/Toneelhuis, do. 20.00 uur; Killing Joke, concert punk-rock-electroband, do. 21.00 uur; City Queens, concei't, za. 23.00 uur; Concert X-Ecutioners (US), Gun- khole (US), HI Mighty (US) en Lef- to (B), ma. 20.00 uur; Uitgelezen: Vlaamse Oogst, di. 20.00 uur. Festival van Vlaanderen 2005 Gent Puur: dans van Wim Vandekeybus, door Ultima Vez, gebaseerd op oude verhalen over de moord op onschuldi ge mensen, wo. en do. Vlaamse Opera 20.00 uur; La Petite Bande o.l.v Sigis- wald Kuijken met werk van Vivaldi, wo. en do. Sint-Baafskathedraal 20.00 uur; Hommage aan Alfred Sch- nittke, Russisch componist: concert door Irina Schnittke, Tatjana Grin- denko en Alexander Ivashkin, do. Handelsbeurs 20.15 uur; Fluistercon- certen van de Sint Baafs met Ad lau- des, Ad missan, Pro prefunctis en Ad vesperas door Ensemble Organum Marcel Peres, Capilla Flamenca Dirk Snellings, II Fondamento, En semble Psallentes en La Caccia, za. Sint-Baafskathedraal 20.00 uur; Slot- concei'ten Masterclasses door jonge Vlaamse musici en laureaten van de Gouden vleugels e.a., Handelsbeurs zo. 15.00 en 20.15 uur. Concerten in de Vlaamse Opera: Puur, dans van Wim Vandekeybus door Ultima Vez, zie festival van Vlaanderen, wo. en do. 20.00 uur; Lunchconcert: door de Canadese te nor Pascale Charbonneau met liedjes van latijns raffinement en Duitse ro mantiek, vr. 12.30 uur; Jullie, die we ten, premiere theaterstuk, gebaseerd op de opei'a Le Nozze di Figaro van Mozart, vertaald naar een actueel ver haal door Stefan Hertmans door Mu ziektheater Transparant m.m.v. Poe- ziecentrum Vlaanderen en I Solisti del Vento, vr. 20.00 uur; Concert in het kader van Europalia met liefdes- muziek van Tsjaikovski, Prokofiev en Moessorgski door het Orkest van de Vlaamse Opera, zo. 20.00 uur. Concerten in de Rode Pomp: Ax'gentijns duo met muziek, do. 20.30 uur; Marie Kobayashi, mezzosopraan en Hiroaki Ooi, piano, za. 20.30 uur. Oogverblindend. Pianoconcei't Leven- te Kende met werk Tsjaikovski en Bartok en schrijver Jef Geeraex*ts als spreker, vr. Oude Abdij 20.00 uur. BRUGGE Proust 4 - De kant van Marcel. Slot van 4-delige Proustcyclus, waarin de kunst centraal staat en het schi'ijvers- schap van Marcel, door het RO-thea- ter. wo. Magdalenazaal 20.00 uur. Voorstellingen in Stadsschouwburg: Een hommage aan Bram Vermeulen, door muzikanten waarmee Vermeu len samenwerkte, do. 20.00 uur; Helio gabal, theaterstuk in concertante ver sie over een kindkeizer, door Josse De Paauw/Toneelhuis, vr. 20.00 uur. De Tango van het blote kontje Acteur Hubert Damen leest erotische gedichten van de Braziliaanse dich ter Carlos Di-ummond de Andrade, in vertaling van August Willemsen, met tangomuziek door Quatuor d'Amore. za. C.C. De Valkaart 20.15 uur. Voorstellingen in De Werf: TAZ. theater aan zee met TAZ on Tour: voorstellingen door jong talent op theater en muzikaal gebied met Wai'mhouwe, cabaret door Ramona Verkerk en Lora Zenn, blueszanger, vr. 20.30 uur en Le Lays promis, mo noloog door Leen Roels en concert Het Zesde Metaal door Wannes Capel- le, za. 20.30 uur. Concerten in het Concertgebouw: ConSerVations/ ConVerSations, con cert met werk van Kris Defoort door jazzensemble Dream Time, Danel Kwai'tet en sopraan Claron McFad- den, wo. 20.00 uur; Hommage aan Bram Vermeulen, do. 20.00 uur; Da- nel im Herbst 1, concert door het Da- nel Kwartet met werk van Stravins ky, Tsjaikofski, Weinberg, Prokofiev en Sjostakovitsj, vr. Kamermuziek zaal 20.00 uur; Clouseau zingt, vr. 20.30 uur; Amerika, concert met werk van Adams, Ives, Copland en Dvoi-ak door het Symfonieoi'kest van Vlaanderen o.l.v. Etienne Siebens m.m.v. solist Henri De Roeck op klari net, za. 20.00 uur; Concert in het ka der van Europalia Rusland met werk van Ajabiev, Dargomyzhski, Borodin, Rimsi-Korsakov, Cui, Tsjaikovski, Sjeremeter, Arenski en Rachmaninov door Aleksej Mocholov, bas en Maria Baranki, piano, zo. 20.00 uur. Koorfestival 2005. Koorconcert Vagantes Morboi'um Cantores, za. Sint-Salvatorskathe- draal 20.00 uur; Het Brugs Mannen koor Jongerenkoor Idoena, zo. Rye- landtzaal 11.00 uur KNOKKE Utopium. Theaterproject over de ont moeting van enkele vrienden op de vooravond van het einde van de we reld door Theatergroep Introvertigo. za. Scharpoord 20.30 uur. Wibi Soerjadi geeft een concert in Kruiningen. Op het programma staan werken van Liszt, Chopin, Schu bert en Schumann. •Ons Dorpshuis, Kruiningen, 20.00 uur Concert Mascha en Arthur den Haan verzorgen een concert. Masha (22) is eerste violiste in het Zuidhollands Symfomeor kest. Haar broer Arthur (20) zit achter de vleugel. Óp hetpro gramma staan preludes van Rachmaninov en werken van Chopin, Tsjaikovsky, Mendelssohn, Wieniawsky, Beethoven en Monti. •Zeeuwse Bibliotheek, Middelburg, 20.00 uur Jump Diverse dj's brengen de housestroming Jump. Hoofdact is de Belgische dj Bjorno. Verdere medewerking verlenen dj Unique uit Bergen op Zoom en dj Davy-denThe Devistators. 't •Club Flaix, Middelburg, 21.00 uur ZATERDAG Orgelconcours Jonge professionele organisten uit de Benelux nemen deel aan het internationaal Orgelconcours Goes 600. De deelnemers demonstreren 's middags hun vaardigheden op het Mai'cussen-orgel tijdens de vooiTonde. De drrie finahs- ten vei'zorgen een avondconcert. •Grote of Maria Magdalenakerk, Goes, 13.00 en 20.00 uur Jeugdtheater Jeugdtheater Ondersteboven speelt Klein Duimpje. Familievoorstelling, geïnspii'eerd door de bewerking die de schrijver Wim Hofman maakte van het sprookje. Vanaf zes jaar. I •Den Dullaert, Hulst, 15.00 uur Duo Follie a deux verzorgt een optreden. Het duo bestaat uit Marina Eckhardt (mandoline) en Monty van Belzen (accordeon). Op het programma staan werken van Piazzolla, Malando, maar ook Russische en Zuid-Euro- pese volksmuziek en eigen arrangementen van filmmuziek. •De Drvkkery, Middelburg, 15.00 uur Zomerfestival Bergen Bis is de afsluiting van het Zomerfestival Het programma begint met Kids, dans voor jongeren, ver zorgd door de stichting Bei'gse Jazzevenementen, in samen werking met Lil'Mo Dance Halsteren en Dansschool JacVai Den Elshout. Een uur later is het tijd voor musicals, ver zorgd door The Voice/CKB en de Zoomerspelen Bergen op Zoom met liedjes uit Schande van Sanne en Diederick. Mede werking verlenen Het Meziekske, The Musicompany en het Markiezaatsmusicalkoor. Sties en Groover brengen pop op het podium, een uur later gevolgd door zang van de koren Vuur en Vlam, CQ, Van Lieverlee, Bittere Tranen, Batraven en Popkoor. Zakdoek sluit het feest om 23.00 uur af. •Grote markt, Bergen op Zoom, 19.00 uur Benefietconcert The Key Singers en No Frontiers geven een benefietconcert voor Clini Clowns. Het interkerkelijk koor zingt liedjes van Queen, Sting, Elton John, John Denver, Michael Jackson en Phill Collins. No Frontiers vult het programma in met Ierse folk. Beide gezel schappen brengen ook gezamenlijk enkele nummers. I •De Stenge, Heinkenszand, 19.30 uur Dance Spirit of the dance is een dansshow, waarin Ierse dans wordt gecombineerd met flamenco en salsa. Zie donderdag •Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur Show Rockin' On Heaven's Door. Deze muzikale show is een hommage aan vier rock 'n roll-aH tiesten: Elvis Presley, Roy Orbinson, Buddy Holly en Eddie Cochran. Vier zangers/acteurs brengen hen opnieuw tot le ven, bijgestaan door een band van zes musici. •Scheldetheater, Terneuzen 20.00 uur Recital Wibi Soerjadi houdt een recital. Zie wij dag. •Ons Dorpshuis, Kruiningen, 20.00 uur Dans Introdans presenteert Dance Design. De productie, met de choreografieën Pui'cell Pieces vanNilsi Christe en de première van Visions van Hans van Manen, zeu de schijnwerper op ontwerper Keso Dekker. Hij presenteert zijn werk door middel van videobeelden, voorzien van com mentaar door Gert-Jan Dröge. Tijdens een levende Parade i komen de dansers voorbij in zijn uitbundige creaties. •Stadsschouwburg De Maagd, Bergen op Zoom, 20.15 uur j Rocktrio Black Hole treedt op in nieuwe bezetting. Drummer David Boegheim is de opvolger van Ronald Bim- mei. Het rocktrio bestaat vei-der uit Ron Bruijnzeel (gitaar/zang) en Suzy Bruijnzeel (basgitaar/zang). •Café Crazy, Scharendijke, 21.00 uur woensdag 28 september 2005 Pianorecital

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 48