>zc Pnrust over vervuiling Philippine Straf geëist voor mishandelen van ex Walter Dierick kan geen duimen draaien TpêSjT 10-jarig bestaan De Sincfalbode Ophalen gft-afval in buitengebied blijft AAZET ]ewoner Kasteelstraat krijgt advies geen groente uit eigen tuin te eten Winter 2005 êjssddfi nrad(?s (Advertentie) ZEEUWS VEILINGHUIS VANDAAG VEILING Aanvang 19.00 uur KUNST ANTIEK Kijkdag tol 18.00 uur! Herengracht 74, 4331 PX. Middelburg, Tel. 0118 - 650 680 Kw.zecuwsyeilinghuis.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAAJMDEREIM Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst ichef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax:(0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Eindredacteur Walter Dierick vindt het na tien jaar tijd om het stokje aan een ander over te dragen. door Raymond de Frel AARDENBURG - Hij vindt het een mooi moment om wat gas terug te ne men: het tienjarig bestaan van De Sinc falbode, die gepaard gaat met de 250e editie van het dorpsblad voor Aarden burg, Sluis en omgeving. Maar waag het niet te vragen of Walter Dierick de pen definitief neerlegt, want al voordat de vraag is gesteld volgt een resoluut 'nee'. „Man, duimen draaien achter de geraniums... da's helemaal niets voor mij." Een kikkertje op het naambordje aan zijn voordeur onderstreept het nog maar eens: Walter Dierick is verweven met alles wat de kikkerstad te bieden heeft. Hij is vergroeid met de gemeen schap in Aardenburg, vindt het leuk om zaken - al dan niet op de achtergrond - te sturen en kan zich druk maken over allerlei dingen die zijn woonplaats aan gaan. Dierick is dirigent van het West-Zeeuws-Vlaams Gregoriaans Koor, bestuurslid van Ondernemend Aardenburg, voorzitter van de taak groep PR en VVV, uitvaartvrijwilliger en hij verricht hand- en spandiensten voor de parochie in Aardenburg. Maar hij blijft toch vooral de drijvende kracht achter de Sincfalbode. Nu hij de leeftijd van 69 nadert, vindt hij het ech ter welletjes. „Ik wil van de druk af, de Sincfalbode is toch altijd een belemme ring geweest om andere dingen te doen. Erop uittrekken bijvoorbeeld was haast onmogelijk, omdat er altijd weer aan een nieuwe editie moest worden ge werkt. Ik wil niet meer 25 weken per jaar dag in dag uit achter de computer zitten om een nieuwe editie rond te krij gen. Maar laat er geen misverstand over bestaan: ik heb het eindredactiewerk veel meer als een lust dan een last erva ren, hoor." Aan een definitief afscheid wil Dierick nog niet denken. Hij is nog altijd stapel gek op taal en dus blijft hij voorlopig nog gewoon als vrijwilliger actief voor het blad. „Ik schrijf nog ontzettend graag. Ik vind het heerlijk om met taal te spelen, om zinnen tot leesbaar Neder lands om te bouwen. En ik ben echt al lergisch voor stijlfouten, vreselijk! Dierick verwacht dat hij de komende tijd af en toe op de rem zal moeten trap pen om zich niet te bemoeien met zaken die hij uit handen heeft gegeven. Lo gisch, Dierick was er vanaf de eerste editie van de Sincfalbode bij. Sterker nog, hij mocht zich toen met veertig jaar ervaring bij de voorganger van de Sincfalbode, Aardenburgs Mededelin genblad 't Kwakertje, al een behoorlijk ervaren rakker noemen. „Toen ik in 1956 als leerling-ambtenaar in dienst kwam bij de gemeente Aardenburg, raakte ik betrokken bij 't Kwakertje. Na de samenvoeging van Sluis en Aar denburg in 1995 hield het blad op te be staan, maar de druk vanuit de bevol king was zo groot dat we besloten iets nieuws op de starten. Onder de eiken boom in mijn achtertuin hebben we ver gaderd over de opzet van de Sincfalbo- foto Camile Schelstraete de. Je zou kunnen zeggen dat het blad daar is geboren." Vanaf dag één stond 'onafhankelijk heid' hoog in het vaandel. De Sincfalbo de wilde pertinent voorkomen een soort spreekbuis te worden van bepaalde in stanties. Dierick: „Eén keer hebben we een uitzondering gemaakt, op uitdruk kelijk verzoek van het college van bur gemeester en wethouders van de ge meente Sluis-Aardenburg. Wij hebben ons fel verzet tegen de herindeling met de gemeente Oostburg, ook omdat de he le bevolking er tegen was. Maar verder hebben we altijd onze eigen weg bewan deld." Gisteren kwam de 250e editie van De Sincfalbode uit. En dus was Dierick gis- tèren voor het eerst in een halve eeuw geen eindredacteur meer. Vanaf nu is er dus tijd voor andere zaken, zou je den ken. Toch? Nee, helemaal mis. „Vrij? Nee hoor, ik ben alweer bezig met het schrijven van verhalen voor de volgen de editie. De eindredactie werkzaamhe den worden voorlopig gedaan door drukkerij Durenkamp. De tijd zal leren of er een nieuwe enthousiasteling op- door Katja Loqtenberg DEN HAAG - Voor de stevige mishandeling van zijn toenmali ge echtgenote heeft het Open baar Ministerie (OM) gisteren bij het Haagse gerechtshof in ho ger beroep een geheel voorwaar delijke celstraf van twee maan den geëist tegen een 34-jarige man uit Terneuzen. Het slachtof fer gaf aan dat ze ook helemaal niet wilde dat hij ook daadwer kelijk naar het gevang zou moe ten. Zij hoopte eigenlijk dat haar ex eens grondig zou wor den onderzocht door een psy chiater. De vrouw vertelde gisteren dat de verdachte zijn handjes niet meer thuis kon houden toen ze eenmaal had besloten om van hem te scheiden. Iedere keer als ze hun zoontje kwam ophalen, zou het mis zijn gegaan. Het kind was nog maar drie jaar toen ze hem op 12 fe bruari 2001 kwam halen. Vol gens de vrouw sloeg de verdach te haar hoofd die dag met kracht tegen het fornuis en te gen de muur. Ook zou hij haar keel hebben dichtgeknepen. De man ontkende deze en andere mishandelingen, maar uit een medische verklaring bleek dat de verwondingen van de vrouw overeenkwamen met het ver haal van de vrouw. Volgens het slachtoffer ging het nog altijd niet goed tussen haar en haar ex. Hij zou het inmid dels 8-jarige zoontje vaak te laat terugbrengen. Ook zou hij haar bij tijd en wijlen met de dood bedreigen en rondhangen voor haar huis. De politie moest er een keer aan te pas komen om de man uit de school van het jo chie te verwijderen. „Iedere keer als ik op televisie zie dat een vrouw is vermoord door TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen blijft groente-, fruit en tuinafval ophalen in het bui tengebied. Het college van bur gemeester en wethouders voelt niets voor de suggestie van PvdA-raadslid J. Jonkman daar mee te stoppen, omdat het mees te gft-afval in de buurtschappen in de compostbak terechtkomt of wordt gevoerd aan kippen, geiten en andere dieren. Jonkman kaartte de zaak pre cies een jaar geleden aan bij het college. Het antwoord liet op zich wachten door een misver stand binnen het ambtelijk ap- Het raadslid wees destijds op een onderzoek, waaruit bleek dat het inzamelen van geschei den afval niet veel effect sor teert. Stoppen met ophalen van gft in de buitenkernen zou de vuilnis wagen een ronde kunnen sche len. Jonkman was benieuwd naar de besparing, die dat ople vert. Dat valt volgens het college vies tegen. Het levert een kostenre ductie op van 1,15 euro per aan sluiting per jaar. Bij die bereke ning is uitgegaan van het staken van de gft-inzameling bij perce len buiten de bebouwde kom in clusief de buurtschappen en de lintbebouwing in het gebied rond Koewacht. B en W vinden het onjuist groe pen inwoners ongevraagd uit te sluiten van de inzamelingsservi ce. Het zou ook leiden tot een aanpassing van de afvalstoffen heffing en geschillen daarover. Het college voelt daar niets haar echtgenoot, ben ik bang dat ik de volgende zal zijn", al dus de vrouw. Problemen Hofaanklager mr. M. van der Horst moest toegeven dat het strafrecht niet altijd de juiste op lossing kan bieden bij proble men in de huiselijke sfeer. Hij besloot een geheel voorwaarde lijke straf te eisen om het precai re evenwicht in de huidige rela tie niet nog meer te verstoren. De man werd in eerste instantie veroordeeld tot een boete van 350 euro en drie maanden voor waardelijk. De verdachte ging in beroep omdat hij onschuldig claimde te zijn. Hij kwam giste ren zelf niet opdagen. Het OM eiste geen verplichte gedragsthe rapie. Volgens de hofaanklager heeft een behandeling weinig nut als de man zelf niet wil mee werken. Het hof doet over twee weken uitspraak. woensdag 28 september 2005 (Advertentie) HET FINSE WINKELTJE Langeviele 69, Tel. 0118-629523 4341 LS Middelburg (Advertentie)' KOZIJNEN-ZONWERING WWW. AAZET. Kapelle -Tel. 0113-1 330333 MrWout Bareman IflUPPINE - Bewoners van de jen astcelstraat en omgeving in )0i liilippine maken zich ernstig irgen over zware bodemveront- tiniging in hun achtertuin. De ovincie heeft de eigenaar van ai van de panden geadviseerd aorlopig geen groente uit eigen nn te consumeren. De veront- [iniging is aan het licht geko- m bij verschillende onderzoe- tn in opdracht van de gemeen- Temeuzen en van een belang- [bbende. ie omwonenden van een per- eel van 1400 vierkante meter chter de Kasteelstraat vinden lat de gemeente Terneuzen hen lang in het ongewisse laat iver de: omvang van de veront- aniging en eventuele sanerings- laatregelen. e 3 de grond zouden onder ande- 181 kankerverwekkende PAK's, rare metalen - met name zink- iminerale olie zitten, anvankelijk werd aangenomen at de verontreiniging vooma- elijk afkomstig was van een nkstation, dat in 1994 werd ge- oten. Een eerste sanering be- erkte zich tot de plaats waar tt station had gestaan. Toen al as duidelijk dat de verontreini- ing zich waarschijnlijk over fn groter gebied uitstrekte en at daarbij niet direct een ver and moést worden gelegd met Et bewuste station. oormalig station Ichter de Kasteelstraat lag des- ;ds de omwalling van Philippi- met een gracht. Die diende Ecennia geleden als een soort tortplaats voor de meest uiteen- ipende zaken. Dat werd begin it jaar bevestigd door een ver- olgonderzoek, op het perceel asteelstraat 20, naast het voor- lalige station, Toen kwam aan »t licht dat niet alleen het rondwater was verontreinigd, laar dat ook in de deklaag van et perceel sprake was van lich- i tot sterke verontreiniging, ind juli stelden Gedeputeerde Haten dan ook vast dat het ging m 'een geval van ernstige bo demverontreiniging met een sa- neringsnoodzaak'. De 'buurman' van het tanksta tion werd geadviseerd geen grondwater te gebruiken, geen diepe graafwerkzaamheden te verrichten en geen groente uit de moestuin te eten. Zolang dat advies wordt gerespecteerd, kan sanering nog wel even worden uitgesteld, oordeelden provincie en gemeente. De familie Willem- se (eigenaar van het pand Kasteelstraat 20, dat al geruime tijd te koop staat), maar ook de omwonenden begrijpen daar helemaal niets van. Namens ei genaar C. Willemse, die al gerui me tijd geleden is verhuisd, werd tot nu toe tevergeefs gepro beerd de overheden op andere gedachten te brengen en snel te saneren. Daarbij werd onder meer gewezen op 'gegoochel' met onderzoeksresultaten en verkeerde of afwijkende inter pretaties van het cijfermate riaal. Voor buurtbewoner M. Traas uit de Schorrenkruidlaan is de maat vol. In een brief verwijt hij de gemeente dat er informatie is achtergehouden. „Het verbaast mij dat ik en ook anderen, als ei genaren van een perceel dat di rect aan het onderzochte terrein grenst, niet direct op de hoogte zijn gebracht van de zeer ernsti ge vervuiling. Ook ik heb op die grond jarenlang groente ver bouwd. Als u als raad en B en W zo hoog staan met de volksge zondheid van de inwoners, dan bent u hier toch wel ernstig te kortgeschoten", schrijft Traas. Want al in 1999 was de omvang van de verontreiniging volgens hem bekend. Ook over de inhoud van het re centste onderzoeksrapport wer den de omwonenden tot nu toe niet geïnformeerd, terwijl de fa milie van de eigenaar daar dit voorjaar al op aandrong. De brief van Traas was voor de WD-fractie in de raad aanlei ding de kwestie voor nadere be spreking door te schuiven naar de raadscommissie omgeving. Die komt vanavond in Westdor- pe bijeen. Begrip Wethouder P. Hamelink (mi lieu) begrijpt de ongerustheid van de omwonenden. Hij over weegt binnenkort met hen om de tafel te gaan zitten. „Volgens de deskundigen is de verontrei niging niet van dien aard, dat er direct actie moet worden onder nomen. In het kader van het Bo dembeleidsplan werken we mo menteel aan een prioriteitenlijst met locaties, die dringend moe ten worden aangepakt. Daar voor moeten we 3300 'verdach te' locaties tegen het licht hou den, waaronder die in Philippi ne. Dat vergt tijd. We zijn daar wel een klein jaar mee bezig." De gemeenten in Nederland heb ben tot 2030 de tijd bodemver ontreinigingen ongedaan te ma ken. _LLÏ£'üWSte i li-fsia® oile J'Sb'l' id-LLÜi-LL' Exclusieve kinderschoenen 1950 Nu ook kopen via internet: Iceberg Naturino www.opsoestdijk.nl Clic Destroy Von Dutch Dolce Gabbana Andrea Montelpare Ralph Lauren Polo Stones Bones Scapa Sports Pinco Pallino Bikkembergs Zecchino d'Oro Opril Grote Markt 1 - GOES Lange Vorststraat 1 Aanbieding Wollen coats Van damo 14»^ nu 79,95 Giorgio Armani Toni Gard Annette Gortz Airfield Mart Visser Erny van Reijmersdal Piazza Sempione Yell Angelo Marani Indies Frank Usher Marina Rinaldi Maat 36 t/m 50 oes, 0113-211935 Lepelstraat lYerseke - tel. 01 I 3-57 15 39

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 43