?zc Vlisstanden in Hulster seksshops De kinderen willen alles leren Geen collectieve zorgverzekering Zeeuws-Vlamingen SPRINTPHOTO TILROE OPTIEK GRATIS UW FOTO'S OP CD PvdA Hulst beschuldigt CDA van verkiezingskoorts 'akbond voor prostituees signaleert diverse overtredingen Fowairet versleept naar kade Verbrugge C) AutoTrack.nl Containers Steen blijven staan Nieuw onderzoek zwembad bepleit Woning zelf oorzaak van scheuren Automobiliste ploegt door akker Spectaculaire Haardenshow GEBR. DOMINICUS BV V Beleefd jactie: 0113-315649 iw.pzc.nl -3jl:redactie@pzc.nl gbus 314460 AA Goes grtentie-exploitatie: ofd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; suvvs-Vlaanderen: 0114-372770; jonaal: 020-4562500. oensdag 28 september 2005 editie Zeeuws-Vlaanderen Sheila van Doorsselaer gLST - De Hulster PvdA-frac- is niet te spreken over het lA, dat de fractie volgens de democraten in een sad daglicht probeert te stel- De PvdA meent dat het lijdt aan 'verkiezings- irts'. )A-fractievoorzitter J. Steij- aert sprak zijn PvdA-collega D. van Darnme onlangs vermanend toe, omdat PvdA'er R. de Kort 'gelekt' zou hebben over een be sloten vergadering in het ge meentehuis. De Kort zou zijn fractiegenoten per e-mail op de hoogte hebben gebracht van wat er tijdens de bijeenkomst was besproken. Steij aert vroeg Van Damme daar De Kort op aan te spreken omdat hij het ge drag van De Kort „ongepast" vindt. De PvdA op haar beurt vindt de opmerking van Steijaert onge past. „Het klopt dat De Kort ons een mailtje heeft gestuurd over wat er in die vergadering is besproken", zegt Van Damme. „Onze fractieleden lichten el kaar hier altijd over in en die in formatie blijft dan ook vertrou welijk tussen ons vieren. Het is belangrijk dat elk fractielid weet wat er speelt als het over de gemeente gaat, we doen im mers allemaal hetzelfde werk. Ik begrijp dan ook niet waar het CDA zich zo over opwindt." Volgens Van Damme staat haar partij voor openheid. „Dus ook onderling tussen de fractiele den. Ik vind het erg jammer dat De Kort zo door het slijk wordt gehaald." Van Damme meent dat het CDA, een halfjaar voor de ge meenteraadsverkiezingen, last heeft van verkiezingskoorts. „Hier zijn pilletjes voor, het CDA kan ze zo bij me komen ha len." llST - De Rode Draad, de ibond voor prostituees, heeft istanden gesignaleerd in ilster seksshops. Uitbaters aden en gezondheidsverkla- ig eisen van de dames, wat mag. Ook zou er gesjoemeld orden met het ondernemer- hap van de prostituees. odewerkers van De Rode raad bezochten onlangs de ops in Hulst. „We hebben zaken vernomen die abso- at niet kloppen", zegt een erdvoerster van de vakbond, imoeten prostituees die in be dde shops werken een ge- sdheidsverklaring overleg- Dat is wettelijk niet toege- an, want een werkgever mag d werknemer geen vragen stel- iover diens gezondheid. •amaast wordt volgens De Ro- Draad door de shops gesjoe- old met het zelfstandig onder- merschap van de prostituees, ïrploitanten van clubs vertel de dames dat ze zelfstandig dememer zijn, maar dat is akhelemaal niet zo", aldus de wrdvoerster. Jkeringsinstantie UWV en de P lastingdienst bepalen of een «tituee zelfstandig onderne- rSheila van Doorsselaer door Wout Bareman VLISSINGEN - De ber- gingscombinatie Multraship/Unie van Red- i- en Sleepdienst be- ant vandaag in de Quarles- haven in Vlissingen-Oost met het lossen van de rui men van het gehavende con tainerschip Fowairet. Gis terochtend tegen negen uur werden de laatste van 600 containers, die bovendeks gestapeld stonden, van boord gehesen. 's Middags keurde loco-bur- ïster L. Poppe-de Looff van Vlissingen het losplan voor de ruimen goed. Het werd opgesteld door havenschap Zeeland Seaports, in samenspraak met de regionale brand weer, Rijkswaterstaat en de bergers, die gisteren ook een deel van de stookolie dt de brandstoftanks van bet schip overpompten. Vanochtend om acht uur werd de Fowairet vanaf de ats op de boeien in de monding van de Sloehaven versleept naar de kade van Verbrugge Terminals in de Quarleshaven. Daar wor den voor alle zekerheid nog olieschermen rond het schip gelegd. De bergingscombinatie idie in totaal zestig mensen inzet) is direct begonnen met het 'gecontroleerd' los- van de 1300 containers int de ruimen. Dat karwei vergt nog een dag of tien. h één van de ruimen staan drie lagen containers onder water. Ze bevatten geen ge vaarlijke stoffen, maar wor den op het terrein van Ver- wje wel voor alle zeker heid gescheiden van de 'droge' containers opgesla- Ook de containers die wel gevaarlijke stoffen be vatten, krijgen een speciale behandeling. Het is nog on duidelijk wat er na het los sen met de Fowairet, die vo- week strandde op een zandplaat voor Perkpolder, gebeurt. Het schip gaat zo goed als zeker eerst voor in spectie in dok bij reparatie wed Scheldepoort. mer is of in loondienst werkt. Of er een arbeidscontract is afgeslo ten doet er niet toe, wel of er een gezagsverhouding bestaat tus sen de prostituee en een exploi tant. Als een exploitant de werk tijden van de prostituee bepaalt, of een prijslijst heeft vastge steld, zodat de dame niet vrij is in het bepalen van haar eigen prijzen, dan is er sprake van een gezagsverhouding en is de pros tituee in loondienst. „Het UWV en de Belasting dienst kijken of de 'baas' de da mes terecht als zelfstandige in de boeken heeft opgenomen. Voor de prostituees maakt het niet zoveel uit, maar wel voor de exploitanten. Als die de dames onterecht zelfstandig noemen, moeten ze een enorm bedrag aan achterstallige sociale lasten betalen." De Rode Draad zal zelf niet veel doen met de opgemerkte mis standen. Volgens de woordvoer ster moeten de dames zelf de fis cus inschakelen. Ook de gemeen te, in dit geval Hulst, is geen par tij. De gemeente is wel verant woordelijk voor het verlenen van vergunningen aan de shops en moet ook waken voor de brandveiligheid van de panden. „In onze drie shops was alles in ieder geval in orde", zegt R. Lor- riper. uitbater van de Hulster seksshop Freija. Ook de shops l'Amour en Miranda in Hulst vallen onder dezelfde eigenaar. „De Rode Draad, maar ook de GGD en het prostitutieteam ko men geregeld bij ons langs en we hebben nog nooit een wan klank gehoord. De prostituees die bij ons hun geld verdienen, werken zelfstandig. Ze gaan en staan waar ze willen. Als er een paar afbellen voor die dag, heb ben wij geen dames in de zaak. Dat is dan jammer voor de klan ten." De Rode Draad heeft ook de polderbordelen in de gemeen te Hulst bezocht. De rapporten naar aanleiding van deze bezoe ken, worden momenteel uitge werkt. In de provincies Gronin gen, Friesland en Drenthe stuit te De Rode Draad op forse wan toestanden. Zo worden vele hon derden buitenlandse vrouwen in seksboerderijen in het Noorden gedwongen tot prostitutie. Seksboerderij Club 77 in Kloos- terzande sloot vorig jaar de deu ren toen na een controle door de politie en de vreemdelingen dienst een aantal prostituees ille gaal in Nederland bleek te zijn. De gemeente Hulst heeft momen teel zeven seksshops in de bin nenstad van Hulst en drie pol derbordelen in het buitenge bied. Juffrouw Nele (rechts) en Juf Belinda laten kleuters kennismaken met muziek. door Patricia de Ryck CLINGE - Spelletjes doen. zin gen, dansen, muziek maken, knutselen - kleuters zijn er maar druk mee tijdens de lessen Kleutermuziek. Dit is een nieuw onderdeel van het opleidingscir cuit van Fanfare Weldoen door Vermaak uit Clinge. Op dit moment telt het groepje dat aanstaande zaterdag de eerste les heeft in café-zaal-res- taurant De Troubadour in Clinge negen kleuters. Er is vol gens Belinda Sponselee (34) die samen met Nele de Loos (21) nog plaats voor meer jonge mu ziekliefhebbers. „Het blijven na tuurlijk wel kleuters, dus je moet constant opletten en flexi bel zijn. Daarom is het zo fijn dat we dit met z'n tweetjes doen." De nadruk van de tien bijeen komsten die anderhalf uur du ren, ligt vooral op de muziekbe- leving van de kinderen. Nele: „Door middel van zang, dans, spel en knutselen willen we de kinderen meer over muziek le ren. Het is een aanvulling op het muziekonderwijs dat ze in de kleuterklas krijgen. Tijdens on ze lessen leren de kinderen alles door bezig te zijn. Zo gaan we samen muziekinstrumenten ma ken en we hopen dat de kinde ren op het eind van de cursus zelf iets kunnen spelen." Belinda en Nele zijn zelf al ja ren lid van Weldoen door Ver maak en hebben allebei een pa bo-opleiding succesvol afge- rond. De combinatie van hun liefde voor het werk en muziek resulteert in de nieuwe oplei ding van de Clingse fanfare. Belinda: „We vullen elkaar per fect aan. Op één avond hebben we dit idee uitgewerkt dat af komstig is van Daniëlle Stienen, die les geeft aan onze blazers. We kunnen nog een heleboel les sen verzinnen, want er is genoeg materiaal." De kinderen hoeven geen lid te worden van de fanfare. „Het zou natuurlijk wel ontzettend leuk zijn als de kinderen hierna zin hebben om méér te gaan doen, bijvoorbeeld zelf theorie les te volgen en later zelf een in strument te bespelen", legt Nele uit. De deelnemers hebben al een proefles gevolgd. Dat ging vol gens de enthousiaste vrouwen erg goed. „De kinderen zijn echt ontzettend gretig. Ze willen al les leren. Als je met een doos komt aanlopen willen ze meteen weten wat er in zit. Onze vereni ging houdt 23 oktober een leer lingen manifestatie. We hopen dat we met ons groepje ook al iets kunnen laten zien", besluit Belinda. (Advertentie) (Advertentie) OP DE COMPLETE BRIL (MONTUUR EN GLAZEN) ALLE MERKEN EN SOORTEN GLAZEN - BRILCOLLECTIE 2005/2006 INFORMEER NAAR DE MOGELIJKHEDEN EN VOORWAARDEN WALSTRAAT 81 VLISSINGEN 0118-412370 VOOR ALLE AANBIEDINGEN KIJK OP WWW.TILROE.NL De allergrootste autosite van Nederland SINT-JANSTEEN - De gemeente Hulst is niet van plan de glas- en papiercontainers in Sint-Jansteen opnieuw een andere plaats in het dorp te geven. De containers zijn deze zomer verhuisd van het Martje van Wardje naar het parkeerterrein bij het voetbalveld. Dat is gebeurd na kri tiek dat het Martje in het centrum van Sint-Jansteen het visitekaartje van het dorp is, een plaats waar geen afval containers thuishoren. Bij de gemeente Hulst was echter een klacht ingediend door iemand die last ondervond van het toegenomen verkeer in de omgeving van de plaats waar de containers nu staan. Het college van B en W vindt het niet wenselijk om de containers op zo'n korte termijn weer te verplaatsen en daarom blijven ze staan. IJZENDIJKE - Stichting 't Watergat doet nogmaals een klemmend beroep op de gemeenteraad opdracht te geven voor een onafhankelijk onderzoek naar de kosten voor een opknapbeurt van het openluchtzwembad in IJzendij- ke. Het zwembad bij partycentrum Mauritshof ging dit voorjaar op slot. Renovatie van het lekkende bad zou min stens een half miljoen euro kosten en dat vindt eigenaar Frans Lievens te duur. Ook de gemeente Sluis wil dat geld niet uitgeven, 't Watergat plaatst vraagtekens bij dit bedrag. De sluiting van het bad zorgde voor een hoop com motie in IJzendijke. De stichting maakt morgenavond in de raadsvergadering gebruik van het inspreekrecht om de raad te vragen een onafhankelijk onderzoek in te stellen. KLOOSTERZANDE - Een bewoner van de Zoutedijk in Kloosterzande heeft de gemeente Hulst vergeefs aanspra kelijk gesteld voor scheurvorming aan zijn woning. De scheuren waren volgens de inwoner van Kloosterzande veroorzaakt door passerend vrachtverkeer. Een verzeke ringsexpert heeft de toestand van het wegdek voor de ge meente bekeken. Hij kwam tot de conclusie dat het weg dek zich in redelijke staat bevindt en dat er geen ongelijk matige trillingsbelasting is. De schadedeskundige stelde vast, dat de bouwkundige constructie van de woning als oorzaak kan worden aangemerkt voor de scheuren. GOES - Een 34-jarige vrouw uit Krabbendijke is gister morgen rond negen uur op een kruising bij Goes gewond geraakt, nadat zij met haar auto over een sloot was 'gevlo gen' en daarna honderd meter door een akker was ge ploegd. Vermoedelijk is de vrouw zonder te remmen recht door gereden. Ze is met nekklachten naar het ziekenhuis overgebracht. foto Camile Schelstraete door Wout Bareman TERNEUZEN - Het dagelijks bestuur van de gemeente Ter- neuzen acht een collectieve ziektekostenverzekering voor de inwoners van Zeeuws-Vlaan deren niet haalbaar. De Terneu- zense Onafhankelijke Partij (TOP) vroeg het college onlangs die mogelijkheid te onderzoe ken. Volgens raadslid G. van Boom zou een collectieve verzekering met het oog op het nieuwe zorg stelsel dat op 1 januari wordt in gevoerd, kunnen leiden tot aan zienlijke kortingen op zowel de basis- als de aanvullende verze kering. De suggestie van TOP spreekt het college 'ten zeerste' aan, maar is praktisch onuit voerbaar, tenzij iedere burger zich bij een dergelijk initiatief zou aansluiten. En dat zal zo goed als zeker niet het geval zijn, menen B en W. „Overigens staat het gedachtegoed van collectiviteit haaks op het in de nieuwe zorgverzekeringswet gehanteerde kernpunten van marktwerking en keuzevrij heid van de cliënt", stippen zij aan. Het college wijst terloops op de pogingen van een aantal bedrij ven in de regio (Dow Benelux, Cerestar) een collectieve aanvul lende ziektekostenverzekering af te sluiten voor het personeel, waarbij ook zorg in Vlaanderen kan worden ingekocht. Wethou der C. van Schaik (personeel) heeft al te kennen gegeven dat hij daar graag bij aanhaakt, maar dan gaat het enkel om het gemeentepersoneel. Minima Net als andere Zeeuwse gemeen ten probeert Temeuzen wel de minima tegemoet te komen. „Daar waar sprake is van kwets bare groepen, zullen wij ons extra inspanningen getroosten Zo bestaat op dit moment voor onze minima de mogelijkheid een aanvullende verzekering af te sluiten, het zogenaamde Plus Extra Pakket", schrijven B en W in antwoord op de vragen van Van Boom. Het college wil die mogelijkheid volgend jaar handhaven. (Advertentie) donderdag 29 september, vrijdag 30 september, zaterdag I oktober Op alle haarden 10% korting www.dominicus.nl zeeuwse almanak Een driejarige peuter uit het oosten van de provincie had zich keurig gedragen tijdens zijn periodieke bezoekje aan de kapper. Als beloning bood de vriende lijke kapster het mannetje een kleurig verpakte lollie aan. Zijn moeder, altijd doen de haar jongste spruit wat al gemene beleefdheden bij te brengen, vroeg daarop: „Wat zegje dan?" „Openmaken?" Deze maand GRATIS uw foto's op CD, afspeelbaar via uw DVD player* op uw TV. Bij ontwikkelen en afdrukken van uw volle filmpje of digitale opdracht van min. 20 roto's. geldt voor bijna iedere DVD player

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 41