»zc jobby voor veiliger scheepvaart sraagfrPHOTO Tweedehands dok welkom in Hansweert KORTING TILROE OPTIEK Geen zee te hoog voor nieuw woonwagenkamp lüIS UW FOTO'S OP CD Automobiliste ploegt door akker Aanhangwagen en auto gestolen Auto uit de bocht op A58 Steun in rug modelvliegtuigclub Oudelande krijgt in 2006 fietspad langs Dierikweg Beleefd Spectaculaire Haardenshow GEBR. D0MIN1CUS BV <t° C) AutoTrack.nl meenteraad Reimerswaal wil eindelijk daden op Westerschelde zien iwairet wordt irsleept naar ade Verbrugge gctie: 0113-315649 iv.pzc.nl iil:redactïe@ pzc.nl jus 31,4460 AA Goes jrtentie-exploitatie: jj.en Midden-Zeeland: 0113-315520; «s-VIaandérén: 0114-372770; onaal: 020-4562500. iensdag 28 september 2005 editie Bevelanden-Tholen GOES - Een 34-jarige automobiliste uit Krabbendijke is gistermorgen rond negen uur bij Goes gewond geraakt, nadat zij met haar auto over een sloot was 'gevlogen' en nog eens honderd meter door een akker was geploegd. Het ongeval gebeurde ten zuiden van Goes, aan het einde van de Spaanweg, de weg die parallel aan Rijksweg A58 loopt vanaf het wegenwachtstation bij Kapelle richting Goes. Aan het einde van de Spaanweg is een T-kruising met de Wrangeweg, rechtsaf is richting Goes, linksaf rich ting 's-Gravenpolder. Vermoedelijk is de automobiliste zonder te remmen rechtdoor gereden. Zij kan anders, al dus een medewerker van de brandweer, nooit zover in het land tot stilstand gekomen zijn. De vrouw klaagde over nekklachten en is naar het ziekenhuis overgebracht. GOES - Aan de Paul van Zeelandlaan in Goes-Noord is in de nacht van maandag op dinsdag een blauwe Volkswa gen Golf CL Variant gestolen met het kenteken HZ-LZ-18. In dezelfde nacht is aan de Papendijke in We- meldinge een aanhangwagen ontvreemd. De waarde van de gestolen auto was bij de politie niet bekend, die van de aanhangwagen is geschat op enkele honderden euro's. KRUININGEN - Op de A58 ter hoogte van Kruiningen is dinsdag rond kwart over twee 's middags een 40-jarige au tomobilist uit Utrecht uit de bocht gevlogen. Bij het nemen van de afrit Yerseke verloor hij de macht over het stuur. Hij belandde in de linkerberm en sloeg over de kop waarna zijn bestelauto op de kop tot stilstand kwam. De bestuurder liep een pijnlijke nek op en is voor onderzoek overgebracht naar het ziekenhuis. De bestelau to raakte rondom beschadigd. KRUININGEN - De modelvliegtuigclub Zuid-Beveland die 1 april 2006 vertrokken moet zijn van de vlieglocatie in de Yerseke Moer, heeft gisteravond een steun in de rug gekregen van de gemeenteraad van Reimerswaal. In een motie van de ChristenUnie heeft de gemeenteraad het col lege van B en W opgeroepen alles in het werk te stellen om de club aan een nieuwe plek te helpen. Wethouder J. Bliek (SGP, ruimtelijke ordening) zei dat dit al gebeurt en dat een locatie ook op het oog is, maar daaraan ver bindt de eigenaar de voorwaarde dat hij elders eenzelfde stuk grond kan terugkrijgen. Dat de vliegclub weg moet uit de Yerseke Moer is volgens Bliek een gelopen race. De vliegclub kan daar onmogelijk een vergunning krijgen, omdat de Yerseke Moer beschermd natuurgebied is. door Harmen van der Werf OUDELANDE - Waterschap Zeeuwse Eilanden verwacht vol gend jaar april of mei met de aanleg van een fietspad te begin nen langs de Dierikweg richting de doorgaande weg Ovezande- 's-Gravenpolder en dus ook rich ting Goes. Twee landbouwers die ongeveer de helft van de benodigde grond voor het fietspad bezitten, heb ben zich alsnog bereid ver klaard te willen verkopen. De komst van het fietspad zat daar op vast. Zes andere landbou wers die in verhouding weinig grond te verkopen hadden, stem den eerder in met verkoop. Waterschap Zeeuwse Eilanden zette afgelopen zomer een ontei geningsprocedure in gang. Die kan worden stopgezet, mede dankzij het feit dat Zeeuwse Ei landen bereid was op een ver koopvoorwaarde van de twee landbouwers in te gaan. Welke voorwaarde dat is, is niet be kend gemaakt. Dat het niet tot onteigening hoeft te komen, heeft als groot voordeel dat het fietspad eerder kan worden ge realiseerd. ZLTO heeft als be middelaar gefungeerd. Zowel de dorpsraad Oudelande als de gemeente Borsele heeft zich sterk gemaakt voor een goe de fietsverbinding langs de Die rikweg. Veel scholieren rijden via die weg richting Goes. Wet houder M. Vermue-Vermue (CDA, verkeer) reageert ver heugd op de nakende overeen stemming tussen waterschap en de twee landbouwers. De aanleg van het fietspad kostzeven ton. (Advertentie) OP DE COMPLETE BRIL (MONTUUR EN GLAZEN) ALLE MERKEN EN SOORTEN GLAZEN - BRILCOLLECTIE 2005/2006 INFORMEER NAAR DE MOGELIJKHEDEN EN VOORWAARDEN WALSTRAAT 81 VLISSINGEN 0118-412370 VOOR ALLE AANBIEDINGEN KIJK OP WWW.TILROE.NL zeeuwse almanak Een driejarige peuter uit het oosten van de provincie had zich keurig gedragen tijdens zijn periodieke bezoekje aan de kapper. Als beloning bood de vriende lijke kapster het mannetje een kleurig verpakte lollie aan. Zijn moeder, altijd doen de haar jongste spruit wal al gemene beleefdheden bij te brengen, vroeg daarop: „Wat zegje dan?" „Openmaken?" JSSINGEN - De bergings- ibinatie Multraship/Unie Reddings- en Sleepdienst [int vandaag in de Quarlesha- in Vlissingen-Oost met het «n van de ruimen van het ge rende containerschip Fowai- I Gisterochtend tegen negen I werden de laatste van 600 tainers, die bovendeks gesta- i stonden, van boord gehe- igs keurde loco-burge ster L. Poppe-de Looff van iingen het losplan voor de nen goed. Het werd opge- d door havenschap Zeeland iports, in samenspraak met regionale brandweer, Rijks- erstaat en de bergers, die gis- n ook een deel van de stook- uit de brandstoftanks van schip overpompten, lochtend om acht uur werd Fowairet vanaf de ligplaats le boeien in de monding van iloehaven versleept naar de Ie van Verbrugge Terminals le Quarleshaven. Daar wor- voor alle zekerheid nog olie- ermen rond het schip gelegd, bergingscombinatie (die in >al zestig mensen inzet) is di- begonnen met het 'gecontro- rd'lossen van de 1300 contai- uit de ruimen. Dat karwei gt nog een dag of tien. In één de ruimen staan drie lagen tainers onder water. Ze be ten geen gevaarlijke stoffen, ir worden op het terrein van brugge wel voor alle zeker- gescheiden van de 'droge' tainers opgeslagen. Ook de tainers die wel gevaarlijke fen bevatten, krijgen een spe- ebehandeling. Het is nog on- delijk wat er na het lossen de Fowairet, die vorige ïk strandde op een zandplaat de voormalige veerhaven Perkpolder, gebeurt. Het 'P gaat zo goed als zeker it voor inspectie in dok bij re- atiewerf Scheldepoort. door Harmen van der Werf HANSWEERT - Werknemers van scheepswerf Reimerswaal worden ongeduldig. Ze staan dinsdagmorgen bij de oostsluis van Hansweert al een tijdje te wachten op het binnenvaren van het nieuwe, bredere droog dok voor de werf. Het dok ligt binnen handbereik aan de bui tensteiger. „Schiet op met die bak roest", moedigt een werkne mer aan. Zo rond half twaalf komt er beweging in. Zeesleper Fairplay IX die het droogdok uit Sicilië naar de in gang van het Kanaal van Zuid- Beveland heeft gebracht, heeft losgemaakt. De Bravo, de Schou- wenbank en een slepertje mogen het karwei afmaken en het dok via de oostsluis naar de eindbe stemming brengen. Het dok past met een buitenbreedte van 22,5 meter maar net in de 24 meter brede sluis. De sleepbootbeman ningen verstaan hun vak. Ze va ren het droogdok - dat een leng te heeft van 120 meter en enkele meters boven de sluis uitsteekt - schijnbaar moeiteloos én kaars recht de oostsluis in. De werkne mers van scheepswerf Reimers waal laten stootblokken tussen het dok en de sluiswand zakken om schade te voorkomen, maar het gaat gesmeerd. Aanbieding Scheepswerf Reimerswaal heeft het nieuwe dok tweedehands ge kocht. Het was in de aanbieding bij een werf op Sicilië waar het werk terugloopt door concurren tie van werven in landen als Tur kije. En de Hansweertse werf kon goed een vooral breder dok gebruiken. Met een binnenmaat van 18,5 meter is het Italiaanse (Advertentie) onderdag 29 september, vrijdag 30 september, zaterdag I oktober Op alle haarden 10% korting dok vier meter breder dan de huidige twee van scheepswerf Reimerswaal. „Onze klanten ko men met bredere schepen. Je moet dan wel meegaan", aldus algemeen directeur en mede-ei genaar Rudi Pieters. Twee miljoen euro is met de tota le investering in het dok ge moeid. Dit laat zien dat de direc tie van de Hansweertse werf ver trouwen heeft in de toekomst. Pieters: „Wij hebben op tijd on ze bakens verzet. Wij waren tot in de jaren negentig voor 95 pro cent afhankelijk van werk aan vissersschepen, maar daar is de klad in gekomen. Het gaat niet goed met de visserij en dat merk je. Ging een viskotter vroeger elk jaar in dok, tegenwoordig ge beurt dat hooguit twee keer in de vijf jaar. Als wij van onze om zet nog vijf procent uit de visse rij halen, is dat veel." Flexibel Kustvaart, bagger- en werksche pen en binnenvaart, daar moet de werf het nu van hebben. En dat lukt, dankzij de opzet van het bedrijf, stelt Pieters. „Wij zitten er als eigenaren zelf bovenop om opdrachten bin nen te halen. Wij kunnen snel handelen en zijn flexibel. Er wordt desnoods dag en nacht doorgewerkt." Zo heeft scheepswerf Reimerswaal een positie verworven tussen een grote jongen als Damen Ship yards, eigenaar van 'concurrent' Scheldepoort in Vlissingen-Oost én van zo goed als alle scheepsre- paratiewei-ven in Rotterdam. Dat Damen zo'n dikke vinger in de pap heeft, is zelfs gunstig voor Reimerswaal. Pieters: „Het maakt bedrijven kopschuw, als één firma zo'n sterke positie heeft." Scheepswerf Reimerswaal heeft vijfenveertig mensen in vaste dienst en vijftien inleenkrach- ten die, zegt Pieters. 'ook al twintig jaar bij ons werken'. De basis is zestig man, maar afhan kelijk van het werkaanbod kan dat aantal oplopen tot tachtig en 'soms' honderd. Als het nieuwe dok gereed is, gaat van de twee bestaande de kleinste eruit; die van tachtig meter lang. Pieters heeft er nog geen klant voor. „Je verkoopt een oude schoen niet, voordat je zeker weet dat de nieuwe er echt is én goed past. door Harmen van der Werf HANSWEERT - De opening van het nieuwe woonwagen kamp in Hansweert is giste ren slechts met een bescheiden feestje gevierd. De vreugde was er echter niet minder om. „Voor de komende twintig, vijfentwin tig jaar is in Hansweert de woon wagencultuur gered", zei be woonster Anna Huiskes vol trots. Wat die cultuur precies inhoudt, verwoordde haar zoon Piet Reij- erse. „Je bent vrijer, je hebt al tijd een campinggevoel én ieder een kent iedereen. Het is één gro te familie." Zijn vriendin Maris- ka van Vossen komt 'van bui ten'. Ze woonde in Hansweert. De saamhorigheid onder woon wagenbewoners spreekt haar het meeste aan. Voorzitter Dick van der Zaag van het woonwagenschap ver richtte de officiële opening van het nieuwe woonwagenkampje. „Geen zeeën zijn te hoog ge weest om dit voor elkaar te krij gen", keek hij met name in de richting van Anna Huiskes. Zij heeft zich als geen ander voor een nieuw woonwagenkampje aan de Maartenbroersweg inge zet, iets dichterbij de dorpsbe bouwing en met 'eindelijk' fat soenlijke douches en toiletten. Om dat voor elkaar te krijgen (Advertentie) De allergrootste autosite van Nederland hebben de gemeente Reimers waal, het woonwagenschap en ook ontwikkelaar Nijbod Con sultancy samen nog extra geld op tafel gelegd. Vandaar: geen zeeën te hoog. André Nijssen van Nijbod Con sultancy heeft in Zeeland inmid dels bijna alle woonwagenkam pen onder handen genomen. Het kampje in Hansweert was in 1992 het eerste waarvoor hij is gevraagd. „Dat zegt iets over hoe moeilijk dingen kunnen lo pen", aldus Nijssen. Goes De woonwagenkampen bij Tho- len en Bruinisse moeten nog ver nieuwd worden. Zierikzee wordt deze dagen teruggebracht van tien naar vijf plaatsen, omdat er geen interesse voor is. Dat geldt niet voor Goes, weet Nijssen. Het aantal bewoners neemt daar juist toe, wat volgens Nijssen een oplossing vraagt. Van der Zaag, ook burgemeester van Goes, ging daar niet op in. Hij hoopt dat het lukt om het be heer van de woonwagenkampen 1 januari 2007 over te dragen aan woningcorporaties. Zij heb ben daarvoor als verhuurders er varing. Marie Huiskes-de Visser - moeder van Anna - reageerde direct: „Zo slecht hebben wij het bij het schap niet." Alle be woners kregen een bloemetje. Ze brachten het snel naar hun wagen om zich daarna weer in het officiële gezelschap te men gen in een van de regen druipen de partytent. ■Harmen van der Werf UININGEN - De Zeeuwse ge- uiten langs de Westerschelde ie provincie Zeeland moeten aen een vuist maken om de igheid van de scheepvaart Iverbeterd te krijgen. De ge- mteraad van Reimerswaal (t gisteravond eensgezind motie van die strekking van ChristenUnie aangenomen. aanleiding voor de motie i de stranding vorige week dag van het containerschip pairet bij Pei'kpolder. Ook de aeente Reimerswaal was irbij betrokken en richtte een asteam in. Dat haalde voor zekerheid meer dan vijftien bulances naar Kruiningen zonodig minder valide men- te evacueren. rkeerd rer kwam het niet, maar bij gemeenteraadsleden in Rei- iswaal overheerste toch het oei dat de bewoners van Rei- rswaal weer door het oog van naald zijn gekropen. „Het is op heden altijd meegeval- zei SGP-fractievoorzitter, Sinke „maar het kan een r ook heel erg verkeerd uit- ken." was niet voor het eerst dat Reimerswaalse raadsleden r de veiligheid van de scheep- it spraken. Zij hebben dat laatste jaren verschillende ke- gedaan op initiatief van nstenUnie-raadslid A. Jume- 'Dat gebeurde telkens na een uw ongeval dat goed afliep, isteeds", riep Jumelet in her ring, „verstomde daarna de cussiealsnel." het aan de gemeenteraad van Reimerswaal ligt, gebeurt dat niet meer tót er afdoende maatregelen zijn genomen. Een lobby van Zeeuwse Westerschel- de-gemeenten en de provincie richting Den Haag moet daar voor zorgen én 'een agressieve houding', luidde de oproep van CDA-raadslid H. Eversdijk aan burgemeester A. Huisman. Die toonde zich daar niet wars van. „Niets van de eerdere toezeggin gen zijn nagekomen", had hij eerder in de pers gezegd. Minis ter Peijs van Verkeer en Water staat had hem dat niet in dank afgenomen, verklaarde de burge meester. Welke maatregelen precies nodig zijn en of die haalbaar zijn, bleef onduidelijk. Zo stel de Jumelet voor om gezagvoer ders van gestrande of veronge lukte schepen voortaan te ver plichten sleepboothulp te ne men. De kapitein van de om hooggelopen Fowairet weigerde dat eerst. Hij mag dat op basis van internationale regelgeving. Rijkswaterstaat kan vervolgens beslissen een schip onder de Wrakkenwet te plaatsen. Alle (fi nanciële) verantwoordelijkheid komt dan op het bordje van de rijksoverheid te liggen. Dat kan de schatkist, dus de belastingbe taler, miljoenen euro's kosten. Burgemeester Huisman ging niet in op de vraag 'wat moet er gebeuren?'. Hij gaf aan dat er iets moet gebeuren en dat de des kundigen dat moeten uitvech ten. „Wat wij moeten doen, is de discussie aanzwengelen én gaan de houden." Het dok past maar net in de 24 meter brede sluis. De sleepbootbemanningen varen het droogdok schijnbaar moeiteloos én kaarsrecht de oostsluis in. foto Ronald den Dekker Deze maand GRATIS uw foto's op CD, afspeelbaar via uw DVD player* op uw TV. Bij ontwikkelen en afdrukken van uw volle filmpje of digitale opdracht van min. 20 foto's. geldt voor bijna iedere DVD player

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 31