£inde hypotheekaftrek bepleit Politie verricht twee arrestaties in zaak ontvoering Melchers PZC Beatrix dikke maatjes met Ali B. lOW'er krijgt er maand euro meer Ondanks dood Van de Sande Bakhuyzen toch filmpremière Ondernemer Nü GRATIS uw cholesterol meten in de supermarkt iviseurs Tweede Kamer vinden regeling ontwrichtend voor economie I leks mag kosten irsus aftrekken Weerstand tegen ziekenhuisfusie Blair kiest voor Europa en VS Kippen buiten dure grap .VARDEN - Een Neder- heks mag de kosten die voor haar heksenopleiding gemaakt, aftrekken van de ding. ;heeft de Belastingdienst gis- bevestigd. De heks wilde meer posten aftrekken, dat weigerde de fiscus. De stapte naar de rechter in tuwarden, maar kreeg te ho- fdat ze niet in aanmerking kt voor de zelfstandigenaf- ïen aftrek van haar autokos- i Volgens de Belastingdienst jgniet elke heks de opleidings aftrekken. „Deze vrouw de opleiding om als ac- k en docente van workshops de slag te kunnen. Ze ge de opleiding dus om haar op peil te houden", feen woordvoerster van de ANP HAAG - De AOW gaat 100 euro per jaar omhoog. It heeft minister De Geus van Zaken besloten. De is bedoeld om de jupkracht van senioren op peil houden. jng jaar besloot de Tweede per al om ouderen een een- jitg extraatje van 108 euro te Sen. De Geus verzette zich ar eerst tegen, maar ging uit- delijk akkoord. Nu heeft de uister besloten de AOW struc- teelmet 100 euro te verhogen, uitkering gaat maandelijks 15 euro omhoog en het vakan- geldmet 40 euro. GPD LELYSTAD - Koningin Beatrix wordt begroet door rapper Ali B. tijdens haar jubi leumbezoek aan Flevoland. De rapper zong gisteren het lied Wat zou je doen van War- child en maakte daarbij met zijn vingers het vredesteken. Beatrix woonde het optre den breed lachend bij en maakte, terwijl ze stond te swingen, het bekende peace-te- ken terug in de richting van Ali B. De rapper sprong na zijn optreden van het podium en omhelsde de vorstin. Hij begroette haar daarna zoals jongeren elkaar op straat groeten: de koningin en de rapper sloegen de vuisten tegen elkaar, haakten vervol gens de duimen en schudden de hand. foto Lex van Lieshout/ANP UTRECHT - De première van Leef! tijdens het Nederlands Film Festival (NFF) in Utrecht gaat vandaag volgens planning door, ondanks het overlijden gis teren van regisseur Willem van de Sande Bakhuyzen. „Het was zijn nadrukkelijke wens dat we de première zouden vieren", aldus D. Boonekamp, di recteur van het NFF. „We kun nen niets mooiers doen." Boone kamp heeft een dubbel gevoel bij het overlijden van de filmma ker. „Aan de ene kant is het on gelofelijk ongelukkig dat het zo kort gebeurt voor de première van een film die een ode aan het leven brengt, aan de andere kant is het moment ook verschrikke lijk mooi. Het wordt een avond vol emoties, waarin we stil staan bij zijn overlijden." ANP pagina 2 regisseur tot het laatste moment Advertentie Met o.a. de volgende onderwerpen: Contacta 2005 Opening Academisch Jaar de Ondernemer 5 jaar door Remko Tanis DEN HAAG - De politie heeft gisterochtend op een niet be kend gemaakte plaats in Gelder land twee arrestaties verricht in de ontvoeringszaak rond Clau dia Melchers. Het gaat om 'be trokkenen bij de ontvoering' en waarschijnlijk niet om de ont voerders zelf. Hans Melchers, de vader van Claudia, is kritisch over het speurwerk van de poli tie. De politie wil geen nadere mede delingen doen over de arrestan ten. Het recreatiepark Landal Stroombroek in het Achterhoek- se dorp Braamt had wel de per soonsgegevens van de huurders van de bungalow waar Claudia Melchers twee dagen is vastge houden aan de politie doorgege ven. Bij die gegevens zat ook een identificatiebewijs. Niemand in het Landal-park heeft iets van de ontvoering ge merkt, zei manager Dick Jansen gisteren. Hij zei 'volledig ver rast' te zijn over het feit dat Claudia Melchers daar opgeslo ten zat. Claudia's vader, de ondernemer Hans Melchers die maandag een miljoen dollar uitloofde voor de Woensdag 5 oktober a.s. verschijnt de Ondernemer 4 Een slaapkamer van bungalow 222 op vakantiepark Landal Stroombroek bij Braamt, waar Claudia Melchers is vastgehouden. Rond het bed waarop Melchers waarschijnlijk heeft geslapen, is zwart mag nesiumpoeder te zien, dat door de recherche wordt gebruikt bij sporenonderzoek. foto ANP gouden tip in de ontvoerings zaak, is gisteren voor het eerst uitgebreid in de publiciteit ge treden. In een interview met NRC Handelsblad zegt hij het tipgeld beschikbaar te hebben gesteld omdat hij niet de indruk had dat er veel vorderingen wa ren in het onderzoek. Ook over het eerste optreden van de Am sterdamse politie op de avond van de ontvoering, 12 septem ber, is hij kritisch. „Wat ik die avond waarnam, boezemde mij weinig vertrouwen in", zegt Mel chers in het interview. Zo moest hij uren wachten tot agenten uit de hoofdstad zijn landgoed in Vorden hadden gevonden om hem mee te nemen. Hij mocht van de politie niet op eigen gele genheid naar Amsterdam ko men. Tiplijn De familie Melchers opende gis teren een eigen telefoonlijn voor tips over de daders. Voor de gou den tip heeft Hans Melchers een miljoen dollar uitgeloofd, 'om de zaak kracht bij te zetten'. „Misschien zijn die criminelen bereid om elkaar aan te geven voor een miljoen." Toen duide lijk werd dat de ontvoerders driehonderd kilo cocaïne eisten, is in diverse media gespeculeerd over betrokkenheid van de fami lie Melchers bij drugshandel. Hans Melchers noemt dit 'ab surd'. Hij onderneemt juridi sche stappen tegen media die zich volgens hem schuldig heb ben gemaakt aan tendentieuze berichtgeving. Als eerste noemt hij de Telegraaf en Nova. GPD De Nationale Cholesteroltest: van 26 september t/m 28 oktober 2005. 1 op de 3 mensen heeft een te hoog cholesterol. Weet u het al? Kijk voor supermarktadressen op www.hartstichting.nl en doe mee. [en toe zon jen met zon en vrijwel de hele dag j. Matige tot vrij krachtige westen- j, Maxima 17 of 18 graden. s jaargang no. 229 nsdag 28 september 2005 nummer 1,25 rPaul Koopman JJ HAAG - De hypo- ^krente-aftrek moet voor nieuwe huiseigenaren oluut worden afgeschaft de inkomstenbelasting ir 65-plussers moet om- )g. Dat stelt de Raad iEconomische Adviseurs !A) in een advies dat van- aan de Tweede Kamer aangeboden. brood in het advies te zien. Ook oppositiepartij PvdA is terug houdend. „Een tikkeltje te wild, amigo's", aldus Kamerlid Cro ne. Ook het verhogen van het be lastingtarief voor AOW'ers (nu 17,9 procent) met een procent punt stuit op verzet van een Ka mermeerderheid. De Raad, die door de Tweede Kamer zelf is ingesteld, meent echter dat de 'patstelling' over deze gevoelige onderwerpen moet worden doorbroken. „Bei de posten zijn te belangrijk om blijvend te worden genegeerd." De onafhankelijke economen vinden dat de relatief hoge be lastingen op arbeid in Neder land een rem zetten op de econo mische groei. Voor veel burgers is het simpelweg te duur om ar beidskrachten zoals timmerlie den of schilders in te huren. Bij een lager belastingtarief komt er volgens de Raad van economi sche adviseurs meer werkgele genheid. De Raad stelt voor de hypo theekrente-aftrek te schrappen, maar eigenaren wel de gelegen heid te bieden hun hypotheek schuld in box-3 (vermogen) op te voeren. Dat zou neerkomen op een netto-aftrekpost van 1,2 procent. Het AOW-tarief zou jaarlijks, gedurende 18 jaar met één procent moeten worden op getrokken. Met de opbrengsten (per jaar 7 miljard euro) kan een 'vlaktaks' (een voor iedereen ge lijk belastingtarief) van 40 pro cent worden ingevoerd. De raad meent verder dat het ka binet in zijn begroting van vol gend jaar uitgaat van te zonnige scenario's. De voorspelde econo mische groei van 2,5 procent is volgens de raad 'niet erg waar schijnlijk'. GPD (Advertentie) (posQbankrelreningnumroer. Kijk op wav pjc nl/abonneren. bel gratis 0800 -0231231 of stuur deze bon naar PZC. afdeling lezersservice Antvjoordnummer 713. 4460 WB Goes 8I,711688II555530I het alfabet van Zeeland Vroege tegengoal leidt verlies in van Ajax tegen Arsenal internet: www.pzc.nl fiscale voordelen voor huisei- en gepensioneerden de raad 'een kostbare ver- in ons belastingstelsel, tot 'ontwrichting van Irbeidsmarkt'. De raad heeft feend dat de woningprijzen fhet schrappen van de hypo- pkrente met acht procent zul- [dalen. Dat is een forse strop de huidige woningbezit- erkent de raad. „Maar het een lust voor toekomstige die nog een huis moe- [het advies loopt de druk op r:ek Den Haag om het hypo- te doorbreken ver- Eerder pleitten de Oeso, IMF, de Vereniging van Ban- |en president Wellink van de aerlandsche Bank voor her tog van de regeling. livild Kamermeerderheid vol- echter in het afwijzen van ingrepen. De rege- CDA en VVD lie- weten weinig De Britse premier Tony Blair heeft gisteren op het congres van zijn Labourpartij de militaire aanwezig heid van zijn land in Irak verdedigd. Hij keerde zich te gen het isolatio nisme en sprak zich uit voor sterke banden met de Eu ropese Unie (de grootste handels partner van Groot- Brittannië) en de Verenig de Sta- E? ten. Het SP-Kamerlid Kant en haar CD A-collega Buijs tonen zich weinig enthousiast over de voorgenomen fusie van de ziekenhuizen in Midden- en Noord-Zeeland. De Kamerle den wijzen erop dat er nog altijd een fusiestop geldt. Kant noemt het stijlloos dat de samenvoeging als een voldongen feit wordt gepresenteerd: „Wat - mij betreft gaat dit niet door." Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 6: Radio Televisie: 7; Zeeland: 9, 11, 12, 13, 14 en 15; Sport: 17 en 19; Kunst: 21, 22, 23 en 25; Uit: 27,28 en 29 Tobago lijkt wel een beetje op Zeeland Het is twijfelachtig of de versoepeling van de ophokplicht zal leiden tot meer kippen in de wei. Kippenboeren moe ten het perceel waarop de kippen lopen overspannen met netten. Voor een beetje kippenhouder betekent dit een for se investering. De verwachting is dat de meeste kippen houders hun vo gels nog een tijd je binnen houden totdat alle beper kende maatregelen zijn in- getrok- "Ti ken. O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 ik geef daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van mijn rekeningnummer Ik heb de laatste res maanden geen proefabonnement gehad. O Noteert u mij voor een vast abonnement De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand met automatische incasso l€ 20.55) per kwartaal met automatische incasso 59,75) O per jaar met automatische incasso 229,20). (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1