zc Iuisartsenpost scoort voldoende Haast leidt tot liefde voor Molenwater PZC Het grootste vloeren- assortiment van Zeeland! PZC jd van vreugde en ïrdriet is voorbij ilcherse locatie wenst eigen apotheek el kastanjes in pelle aangetast Sirkenstock \ctie markt 1-10-2005 Starfighter zet gemeente voor het blok Vernieling Zeeuws onderzoek naar DBC's Inbraken in auto's Vlissingen Fietsster gewond bij ongeval Goes Digitaal Kim langs In tiue showroom to laat o verrisseo hoor oma «edzijillge colltclla je; 0113-315649 |c.nl ifedactie@pzc.nl s3l, 4460 AA Goes lentie-exploitatie: en Midden-Zeeland: 0113-315520; s-Vlaanderen: 0114-372770; ,aa|: 020-4562500. I 27 september 2005 editie Walcheren USSL MURRE-MOENS AFWERK5YSTEMEN Marie Curieweg 9-13, 4389 WB Vlissingen, T 0118-690000 www.murremoens.nl MUARE-MOENS IS ONDERDEEL VAN 10SUS BOUW- EN AFSOUWMATERIAIEN WWW LOCUS NL Êlaudia Sondervan SINGEN - De huisartsen- lissingen wil een eigen, be den apotheek. Binnenkort egt de post daarover met lekers, zorgverzekeraar CZ ekenhuis Walcheren. Dat [terim-directeur F. Hen- j gisteren in Vlissingen, patiëntenplatform Het erblad een onderzoek naar nedenheid van gebruikers ehuisartsenpost voor Wal- n presenteerde. huisartsen om een kleine voor raad veelgebruikte medicijnen op de post te hebben, vertelde Hendriks. Veel patiënten vinden het moeilijk om 's avonds of 's nachts de dienstdoende apo theek te vinden. Bovendien wil len ze na een bezoek aan de Vlis- singse post niet nog eens naar Middelburg of Oost-Souburg rij den. Een ander kritiekpunt, de zware toegangsdeur bij de Vlis- singse post, is inmiddels in be handeling genomen, meldde de directeur. Er wordt een elektro nische bediening geïnstalleerd. Onbekendheid met het feno meen huisartsenpost deed twee jaar geleden een storm van kri tiek oplaaien, toen de huisart sen hun diensten in avonden, nachten en weekeinden bundel den in een centrale praktijk naast het Ziekenhuis Walche ren. Nu noemen patiënten het prettig dat de post er is en zien ze meer voor- dan nadelen: ie dereen weet waar altijd een arts te vinden is, de bereikbaarheid is ook telefonisch goed en de me dewerkers zijn vriendelijk. Wel schort het aan de uitleg die de huisartsenpost geeft: weini gen kennen de tarieven, de thuis bezorgde folders met telefoon nummers zijn doorgaans zoek en mensen zien de medisch assis tenten aan voor telefonisten zon der deskundigheid die vooral veel vragen stellen. Dat moet an ders, vindt Het Klaverblad. Overigens blijkt de oordeelkun digheid van de medisch assisten ten aan loket en telefoon zeer ac curaat, stelt de patiëntenorgani satie. Het medisch triagesys- teem, waarbij door vragen de ernst van de klacht wordt inge- huisartsenpost ;een 7.6 als gemiddeld rap- ijfer. Ruim de helft van de londerd ondervraagden ipost een dikke acht. Niet oor de twee jaar jonge orga- e, vond Hendriks, s een oude wens van de ELLE - De kastanje- of lingsziekte heeft in Kapelle ivan de tien paardenkas- aangetast. Dat is vooral iVan der Biltlaan goed te aardenkastanjes daar laten hun bladeren vallen. Uit slijk onderzoek naar de lis tot nu toe geen duidelij- gzaak naar voren gekomen, jemeente Kapelle is van de aangetaste kastanjes te staan, zolang het landelijk rzoek loopt. De ziekte is in omer van 2002 voor het in Nederland gesignaleerd eft zich sindsdien in een ra- snel tempo verspreid. (Advertentie) ijk vrijdag in de PZC Eigenaar A. Stouten van autosloopbedrijf Stouten kijkt naar de Starfighter die in zijn weiland staat. door Marcel Modde OOSTERLAND - De Starfigh ter in het weiland bij sloopbe drijf Stouten in Oosterland is de gemeente Schouwen-Duiveland een doorn in het oog. De Amerikaanse jager is zater dag neergezet zonder enige ver gunning en dat zint wethouder R. van der Wekken (ruimtelijke ordening) allerminst. Bouwin- specteurs van de gemeente heb ben inmiddels poolshoogte geno men bij de nieuwste aanwinst van het autosloopbedrijf. Eige naar A. Stouten is te verstaan ge geven dat hij alsnog een vergun ning moet aanvragen voor de blikvanger op zijn terrein. De ge meente wil met de procedure duidelijk krijgen of een vlieg tuig op die locatie wel kan, al dus de wethouder. Daartoe wordt ook een oordeel gevraagd van de provincie, die fel gekant is tegen iedere vorm van recla me-uiting langs de wegen. Van der Wekken is sceptisch over de kansen voor de Starfigh ter. „Of het tot een legalisatie komt, valt nog te bezien. Bij mijn weten hebben we geen foto Dirk-Jan Gjeltema vliegveld op die plek, dus is het sterk de vraag of dat ding daar thuishoort." Totdat duidelijk is wat er met de - onschadelijk ge maakte - jager moet gebeuren, kan het vliegtuig daar gewoon blijven staan, aldus een gemeen telijk bouwinspecteur. Stouten wacht de actie met een gerust hart af. „De Starfighter is toch veel te mooi om weg te halen?" schat, werkt uitstekend, vinden de patiënten. Wel blijkt 'spoed' voor patiën ten wat anders dan voor artsen. Wat de ondervraagden inschat ten als zeer urgent, vonden art sen meest matig tot weinig ur gent. Eén op de vijf patiënten gaf aan achteraf de ernst van zijn klacht toch minder te vin den. Eentiende van de patiënten houdt terugkijkend vast aan het spoedeisende karakter. De grote bezorgdheid van patiënten is re den temeer om patiënten goed uit te leggen waarom zij slechts een advies krijgen of een huisbe zoek geweigerd wordt, vindt Het Klaverblad. Ook is het be langrijk om mensen in de wacht kamer uit te leggen waarom zij lang wachten moeten. Nu ko men lange wachttijden voor zon der uitleg over de reden. Van de ondervraagden gaven 44 mensen aan in een klantenpanel te willen meedenken over oplos singen voor de gemelde kritiek. Directeur Hendriks aanvaardde hun hulp gisteren graag. De Walcherse uitkomsten ko men sterk overeen met die van het eerste onderzoek van Het Klaverblad, vorig jaar, naar de huisartsenposten in Terneuzen en Oostburg. De 227 patiënten daar gaven de posten een 7,5. Grootste kritiekpunten waren eveneens de informatievoorzie ning en de wacht- en reistijden. Driekwart bleek onbekend met de tarieven van de huisartsen posten, een derde klaagde lan ger dan vijftien minuten te rei zen naar een post. In januari begint het derde en laatste patiëntenonderzoek naar de huisartsenposten in Zierik- zee en Goes. MIDDELBURG - Aan de Noord- weg in Middelburg is gistermid dag een brievenbus vernield door vuurwerk. Om half twee had een getuige ge zien dat een drietal jongens vuurwerk in de brievenbus gooi de. De brievenbus ontplofte waardoor een deel van de brie ven verbrandde. De schade aan de bus bedraagt ongeveer dui zend euro. Maurits Sep (SINGEN - De slopers van Schelde gaan grondig te Met hun kranen en grij- zijn ze inmiddels opgerukt svan Dishoeckstraat. het oude Scheldekwartier, de mannen (en vrouwen) Ie scheepswerf elkaar ont- Iten in tijden van vreugde irdriet, ontkomt niet aan de et gebouw zijn feestjes ge en reorganisaties aange- igd. De personeelsvereni- hield er toneelopvoeringen, igde de jubilarissen. De vak- len kwamen er bijeen voor ngen, de ondernemings- vergaderde er. Maar ook irectie van de Koninklijke Me Groep maakte gebruik het Scheldekwartier als zij een grote reorganisatie moest aankondigen. Vervolgens nam het opvangteam er zijn in trek om personeel te helpen dat de problemen niet meer aankon. „Er is gelachen en gehuild", her innert Rinie de Jonge zich, de vroegere voorzitter van de cen trale ondernemingsraad van de KSG. De KSG is verantwoorde lijk voor de sloop van de eigen gebouwen. Inmiddels is de twee de fase van de sloop in volle gang. Het terrein moet in decem ber kaal worden opgeleverd en overgedragen aan de gemeente, die er woningen gaat bouwen. Door het verdwijnen van een deel van de bebouwing in de Van Dishoeckstraat, is de nieuw bouw van het Regionaal Pedago gische Centrum Zeeland duide lijk zichtbaar. De toren van acht etages hoog wordt in fe bruari in gebruik genomen. foto Ruben Oreel GOES - Het Klaverblad doet onderzoek naar de ervarin gen van Zeeuwse ziekenhuispatiënten met de nieuwe afre- kenmethode voor bepaalde ziekenhuisbehandelingen, de Diagnose Behandel Combinaties. Met een vragenlijst op de internetsite over zorg van de patiëntverenigingen wil Het Klaverblad uitvinden welke problemen zich daarbij voordoen. De korte vragenlijst op www.kiesmetzorg.nl gaat over de wijze waarop patiënten over DBC's worden voorgelicht en hoe correct de patiënten de toepassing vin den. DBC's zijn sinds 1 januari dit jaar in gebruik als afre- kenmethode voor een klein aantal ziekenhuisbehandelin gen die op afspraak worden uitgevoerd, de zogeheten planbare zorg. Een DBC is het prijstotaal van onderzoek, diagnose en behandeling voor een bepaalde aandoening. Voor een aantal DBC's kunnen ziekenhuizen onderling verschillen in prijs, de zogenaamde vrije DBC's. De zorg verzekeraar bepaalt dan in welk ziekenhuis de behande ling kan worden uitgevoerd. VLISSINGEN - In de nacht van zondag op maandag is in het centrum van Vlissingen ingebroken in zeven auto's. Van een andere auto werd de ruit vernield. De auto's ston den geparkeerd aan de Vlamingstraat, Kommedijk, Ke nau Hasselaarstraat en de Steenen Beer. De dieven na men geluidsapparatuur, cd's en een sleutelbos mee. GOES - Een 41-jarige fietsster uit Goes is gistermorgen even voor half acht gewond geraakt bij een aanrijding op de kruising van de Kloetingseweg-Van de Spiegelstraat. Zij verleende op de kruising geen voorrang aan een 38-ja- rige automobilist. De vrouw is met onbekende verwondin gen overgebracht naar het Oosterschelde-ziekenhuis in Goes. Auto en fiets liepen schade op. Advertentie U ZOekl Onze lezers zoeken zorgtalent? UW vacature! 77% van de mensen die werk zoeken in de zorgsector zoekt een nieuwe baan tussen de personeelsadvertenties in de PZC. JobTrack.nl, de banensite van de PZC en alle andere Wegener dagbladen, is de best bekeken vacaturesite van Nederland. De meest krachtige combinatie in personeelswerving: de PZC en JobTrack.nl Ook voor personeelswerving in de zorgsector. het alfabet van Zeeland WeseueR dagbladen (Advertentie) Mede als gevolg van gestegen productie- en distributiekosten is een aanpassing van de abonnementsprijzen helaas noodzakelijk. In verband hiermee zijn de abonnementstarieven pér l oktober 2005 als volgt vastgesteld. Betaling abonnement automatisch acceptgiro per maand 20.55 23,75 1 per kwartaal 59,75 62,00 per halfjaar.. 116,10 120,75 per. jaar 229.20 233,30 Genoemde tarieven zijn van toepassing voor bezorging binnen het bestaande verspreidingsgebied'van de PZC. indien u de PZC per post ontvangt, worden de portokosten doorberekend. Wij vertrouwen erop dat abonnees, die een machtiging tot automatische afschrijving hebben verstrekt, ermee akkoord gaan dat bij de eerstvolgende afschrijving de nieuwe abonnementsprijs wordt aangehouden. het alfabet van Zeeland ns wordt het Molenwater ge- mdals locatie voor een nieuw iter in Middelburg. Een keuze s ingegeven door haast en de is om tot politieke overeen- nming te komen. Nadia Berkelder DELBURG - Nog geen maand gele ek het Molenwater definitief afge- even als locatie voor het nieuwe kt. De plaats waar nu de oude üwburg staat, was niet eens één de vier opties waaruit de gemeente- mocht ldezen. 5vel is te klein voor een groot thea- toncludeerde adviesbureau Toorn- Partners. In de buurt zijn boven dien geen parkeervoorzieningen. Het adviesbureau rekende voor dat er een kelder met 250 plaatsen moest worden gebouwd om het gebrek aan parkeer plaatsen te compenseren. Door die kel der werd het Molenwater met voor sprong de duurste van alle onderzochte locaties. De plotselinge liefde voor het Molenwa ter is dan ook niet ingegeven door ste denbouwkundige, technische, finan ciële of zelfs maar culturele overwegin gen. Die liefde is een politiek compro mis, geboren uit een bestuurlijke crisis. Het CDA moet, gedwongen door de meerderheid van de raad, tegen zijn zin meewerken aan een theater op een an dere locatie dan de Zuidsingel. Kiezen voor de Punt, de eerste liefde van de PvdA, zou te veel gezichtsverlies bete kenen. Het CDA moest al veel kritiek op de PvdA inslikken om de coalitie voort te kunnen zetten. Met het Molen water houdt de PvdA het theater in de binnenstad, het CDA lijkt door het ak koord toch de vurig gewenste parkeer garage aan de Zuidsingel te krijgen. analyse Volgens het compromis wordt dat straks een openbare garage. Die parkeerkelder kan de splijtzwam worden voor een volgende coalitie met het CDA en de PvdA. Om een rendabe le parkeerkelder te bouwen, lijkt het noodzakelijk om de bouwput af te ma ken. Er zal vermoedelijk in ieder geval meer dan één laag ondergronds ge bouwd moeten worden. Voor de PvdA was het gebrek aan draagvlak voor doorbouwen één van de argumenten om te stoppen met de bouw van de par keergarage en het theater. Dat argu ment geldt natuurlijk met dezelfde kracht voor een garage met apparte menten er bovenop. Het is de vraag hoe ver en hoe diep de PvdA deze keer wil gaan. Het compromis over het theater kwam twee dagen na de verzoening tussen de twee partijen. Haast lijkt het sleutel woord te worden in dit dikke en inmid dels pijnlijke dossier. Vijf jaar geleden werd, onder druk van de arbeidsinspec tie, binnen een paar maanden besloten om te gaan bouwen aan de Zuidsingel. Uitstel van de beslissing zou sluiting van de afgekeurde stadsschouwburg be tekenen. Vorige maand nam de gemeen teraad nauwelijks de tijd om grondig te debatteren over het theater. De bouw aan de Zuidsingel werd na een uiterst karige discussie en langdurig gehak ketak over de vergaderprocedure afge blazen. Voor Middelburgers is inmid dels niet meer te volgen wat de politiek wil met het toekomstige theater. Moet het een theater worden voor grote pro ducties? Komt er een grote zaal in? En wat gebeurt er met het filmtheater? De keuze voor het Molenwater is, net als de keuze voor de Zuidsingel dat was, in gegeven door tijdsdruk en de wens om tot politieke overeenstemming te ko men. Van een visie op het toekomstige theater is geen sprake. zeeuwse almanak Het gesprek ging over fototoe stellen. De Middelburger peinsde over de aanschaf van een digitaal exemplaar, maar ja, de prijs was niet mis. „Ik heb nog een Nikon spiegel reflex. Daar heb ik nog be hoorlijk wat voor betaald. Als ik die nou kon inruilen... maar ze wilden hem niet eens hebben bij de fotozaak. Hij zuchtte. „Nou ja. Mis schien als ik die Nikon voor honderd euro op internet te koop zet..." „Moet je doen", meesmuilde een collega. „En dan zet je erbij: Amper gebruiktWas van een oud mannetje dat het toestel al tijd netjes toegedekt in de ga rage had staan!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 9