iVijk wil bijgepraat worden )erde boek over Liefdehuis vult hiaten PZC Het grootste vloeren- assortiment van Zeeland! [Wj MURRE-MOENS Kampioenstitels voor Zeeuws vee Fietsster gewond bij ongeval Goes Reeks auto-inbraken in Vlissingen Birkenstock Actie markt 1-10-2005 iva staat wantrouwend tegenover plannen voor buurt dl suu-f zeeuwse almanak Digitaal Hulst moet tap toch op tijd sluiten Panden Bierkaaistraat Hulst tegen de vlakte Kon langs ii onze showroom ei lui i veprassen Uir mie mlilWie cslleclie iör T: 0118-690000 AFWCRKSYSTEMEN www.murremoens.nl HULST - Tijdens de Nationale Vleesveekeuring in Utrecht hebben diverse runderen van Zeeuws-Vlaamse fokkers de kampioenstitel behaald. Van het limousin-ras gingen zelfs alle hoofdprijzen naar Zeeuws-Vlaamse fok kers. Zowel een limousinstier, een -koe en een -pink (een koe tussen de één en twee jaar) van de familie Mol uit Hulst behaalden de kampioenstitel. Een limousin-vaars (een koe die één kalfje heeft gebaard) van de familie Clae- ijs uit Biervliet kreeg ook het kampioensrozet en een stier van Claeijs werd reservekampioen. De familie De Winter uit Hulst viel in de prijzen met haar limousin-koe, die re servekampioen werd. Van het stamboek Belgisch wit blauw werd een stier van E. van de Pol uit Waterlandkerk je kampioen. Ook een Belgisch witblauw vaars van de zoon van Van de Pol viel in de prijzen. De nationale kampioenschappen voor vleesvee werden za terdag gehouden in de Veemarkthallen in Utrecht. De keu ring valt onder de vlag van de Nederlandse Federatie voor Vleesvee Stamboeken. Behalve de rassen limousin en Belgisch witblauw werd ook het charolais ras gekeurd. Zo'n driehonderd fokdieren werden die dag gekeurd. GOES - Een 41-jarige fietsster uit Goes is gistermorgen rond half acht gewond geraakt bij een aanrijding op de kruising van de Kloetingseweg-Van de Spiegelstraat. Zij verleende geen voorrang aan een van links komende 38-ja- rige automobilist. De vrouw is met onbekende verwondin gen naar het Oosterschei de-ziekenhuis in Goes gebracht. VLISSINGEN - In de nacht van zondag op maandag is in het centrum van Vlissingen ingebroken in vijf auto's. Van een andere auto werd de ruit vernield. De dieven namen geluidsapparatuur, cd's en een sleutelbos mee. Onze lezers zoeken uw vacature! \ijk vrijdag in de PZC ctie: 0113-315649 ipzc.nl n;redactie@ pzc.nl 314460 AA Goes U.en Midden-Zeeland: 0113-315520; 0114-372770; 020-4562500. sdag 27 september 2005 editie Zeeuws-Vlaanderen Mede als gevolg van geslegen productie- en distributiekosten is een aanpassing van de abonnementsprijzen helaas noodzakelijk. In verband hiermee zijn de abonnementstarieven per 1 oktober 2005 als volgt vastgesteld. Betaling abonnement automatisch acceptgiro per maand 20,55 23,75 per kwartaal 59,75 62,00 per halfjaar 116,10 120,75 per jaar 229,20 233,30 Genoemde tarieven zijn van toepassing voor bezorging binnen het bestaande verspreidingsgebied van de PZC Indien u de PZC per post ontvangt, worden de portokosten doorberekend. Wij vertrouwen erop dat. abonnees, die een machtiging tot automatische afschrijving hebben verstrekt, ermee akkoord gaan dat bij de eerstvolgende afschrijving de nieuwe abonnementsprijs wordt aangehouden, (Advertentie) Advertentie Het gesprek ging over fototoe stellen. De Middelburger peinsde over de aanschaf van een digitaal exemplaar, maar ja, de prijs was niet mis. „Ik heb nog een Nikon spiegel reflex. Daar heb ik nog be hoorlijk wat voor betaald. Als ik die nou kon inruilen... maar ze wilden hem niet eens hebben bij de fotozaak." Hij zuchtte. „Nou ja. Mis schien als ik die Nikon voor honderd euro op internet te koop zet..." „Moet je doen", meesmuilde een collega. „En dan zet je erbij: Amper Gebruikt! Was van een oud mannetje dat het toestel al tijd netjes toegedekt in de ga rage had staan!" ta liggen de spelregels vast voor de grotere evenementen in de ge meente. Vuistregel is, dat er op die feesten maximaal tot één uur 's nachts muziek mag klin ken. Een half uur later moeten ook de tapkranen dicht. Tijdens de vergadering van de commissie algemeen bestuurlij ke zaken was twee weken gele den nog een raadsmeerderheid voorstander van soepeler om gaan met de sluitingstijden. De woordvoerders van de frac ties van Progressief Hulst, PvdA, Algemeen Belang, WD, CDA en Groot Hontenisse pleit ten er in die vergadering voor om de sluitingstijd een uur later te stellen. Ze voelden niets voor het systeem waarbij de burge meester van geval tot geval toe stemming kan geven om uitzon deringen te maken op de regel. „Het humeur van de burgemees ter van dat moment bepaalt of er nog wat langer mag worden gefeest. Draai het om en hanteer een ruimere sluitingstijd als al gemene regel", zei CDA'er A. Sponselee toen. In de toelichting op het raads voorstel valt te lezen, dat de christen-democraten en Groot Hontenisse hun mening inmid dels hebben gewijzigd. „We heb ben ons laten overtuigen door de argumenten die de burge meester in de commissievergade ring heeft gegeven", zegt fractie voorzitter W. Broekhoven van Groot Hontenisse. En ook het CDA kan zich uitein delijk wel vinden in de regel dat feesten uiterlijk om één uur 's nachts de volumeknop van de muziek dicht moeten draaien. Fractievoorzitter J. Steijaert (CDA): „De burgemeester moet wel toestaan dat er langer wordt doorgefeest als er geen overlast is voor de woonomge ving, en als er geen klachten zijn over een bepaald feest." Progressief Hulst, PvdA, Alge meen Belang en WD blijven van mening dat de eindtijden ruimer moeten worden gesteld. De raad vargadert donderdag vanaf 19.30 uur. rWout Bareman - Het bestuur de wijkvereniging Java in binnenstad van Terneuzen |zich stiefmoederlijk behan- Idoor de gemeente. Er doen tan geruchten de ronde over invulling van de wijk de omliggende Scheldedijk, irop het stadhuis loopt het luur tegen een muur op. Al- I over het parkeren in de [vond onlangs een goed ge- ik plaats. werd een klei jaar geleden opgericht aanleiding van de discussie de vestiging van een dag- nachtopvangcentrum voor lozen en verslaafden. De Java voelde zich toen mis- door het dagelijks gemeente er en protesteerde fel te- de komst van het centrum, gevestigd zou worden in ge it de Tijman tegenover het luis. Uiteindelijk bliezen B V het plan af, maar sinds- is het wantrouwen bij de Bewoners groot. Iwinden voelden zich eerder ook al rhet blok gezet bij de uitwer- gvan de plannen voor de t woontorens van Water- j op de plaats van de oude ïtoren. Voorzitter T. van Bent: „Alle argumenten van njkbewoners - geluids- en doverlast - werden wegge ld, maar die blijken nu in de ktijk heel erg gegrond. Veel gen kunnen niet in hun tuin en vanwege de valwinden en wervelwinden, veroorzaakt t die twee enorme torens, sen, die planschadeclaims (Advertentie) plannen voor invulling van het gebied tussen stadhuis en Water front dateren uit de vorige raadsperiode, van voor de herin deling. Voor het gebied tussen stadhuis en De Veste is een nieuw bestemmingsplan in de maak. De wijkvereniging wil daarover meer informatie. „We willen gewoon worden bij gepraat. Maar als we zeggen dat De Veste-flats, Waterfront en het gebied tot aan het stadhuis ook bij onze wijk horen, wordt dat ontkend. Dat is een aparte wijk, krijgen we te horen. Ja, dank je de koekoek." Het bestuur van de wijk vereniging blijft intussen de ontwikkeling rond de Tijman nauwlettend volgen. Binnenkort vertrekt een afdeling van Zorgsaam uit het pand, dat daar na geschikt zou worden ge maakt voor bewoning (apparte menten). Van der Bent en Jis- koot zijn er niet gerust op: „Wie weet stoppen ze er straks toch nog daklozen en verslaafden in." Parkeren Over één zaak zijn ze redelijk te vreden: de komende parkeer- maatregelen, die de wijkbewo ners via nieuw uit te geven ver gunningen wat meer ruimte bie den voor hun auto. Veel 'vrije' parkeerplaatsen worden nu zes dagen achtereen ingenomen door langparkeerders. Het gaat om winkel- en kantoorpersoneel uit de omgeving. Van der Bent is teleurgesteld over het besluit van B en W om af te zien van een bezoekersregeling. „Die mensen moeten hun auto straks ik weet niet hoever buiten de wijk parkeren. Voor oudere men sen is dat geen doen." HULST - De sluitingstijden voor grote volksfeesten in de ge meente Hulst worden toch niet verruimd. Dat blijkt uit de toe lichting op het voorstel dat don derdag aan de orde komt tijdens de gemeenteraadsvergadering. De raad stelt dan de evenemen tennota definitief vast. In die no- WeGeNeR dagbladen indienden zijn toen geschof feerd. Hoewel deskundigen die claims redelijk achtten, werden ze door de gemeente gene geerd." En nu gonst het opnieuw van de geruchten. Van der Bent en be stuurslid P. Jiskoot wijzen op de plannen van woningstichting Clavis en aannemer Gebroeders Van der Poel om tussen Water front en het oudercomplex De Veste (drie flats) een apparte mentencomplex van dertien hoog te bouwen. Navraag bij de gemeente leverde niets op, 'om dat er nog geen bouwvergun ning zou zijn verleend'. Jiskoot: „Maar de folders zijn al in om loop." De wijkvereniging wijst de plan nen op voorhand af. Volgens Van der Bent zijn de plannen voor de sloop van drie bunga lows tussen het stadhuis en Wa terfront, die plaats moeten ma ken voor kantoorbouw in combi natie met appartementen, ook veel concreter dan op het stad huis wordt beweerd. „Die drie bungaloweigenaren zouden aan vankelijk tien jaar de tijd krij gen om te vertrekken, maar dat is al teruggebracht naar vijf jaar. En werken ze niet mee, dan worden ze onteigend", weet Van der Bent. Een gemeentelijk woordvoerder noemt dat 'niet aannemelijk'. Wethouder A. van Waes wees er al eerder op dat de door Harold de Puysseleijr HULST - Over twee weken is er nog slechts een grote kale vlakte te zien in de omgeving Bierkaaistraat/Godsplein in de binnenstad van Hulst. Medewer kers van Kegels Sloop- en Mi lieutechniek uit Terneuzen zijn gisteren begonnen met het neer halen van de voormalige winkel panden aan de Bierkaaistraat (nummers 20 tot en met 28) en aan het Godsplein (nummers 4a, 6 en 8). Zodra de panden zijn gesloopt, kunnen oudheidkundigen aan de slag om te onderzoeken of er waardevolle dingen uit het verle den in de grond zitten. De ar cheologen mogen drie maanden speuren in de bodem. Daarna laat de Woonstichting Hulst op het terrein dertig appartemen ten en twee gezinswoningen bou wen. Ook komt er winkel- of kantoorruimte. Gisteren is ook een begin ge maakt met de ontmanteling van activiteitencentrum het Houten kwartier. De voorbereidende sloop en asbestverwijdering uit het gebouw nemen twee weken in beslag. Het grove werk start op 10 oktober. Dat is een klus waar volgens de planning vier weken voor staat. Op de plaats van het Houten kwartier komen huurapparte- menten voor jongeren en alleen staanden, en woningen voor ver standelijk gehandicapten van Stichting Tragel. foto Camile Schelstraete -*l derde deel van de serie van Tonny van Kemseke (foto links) over het Liefdehuis prijkt onder andere een afbeelding van zuster Maria Regina naast het bedje met Bob i#rt. reproductie Peter Nicolai 77% van de mensen die werk zoeken in de zorgsector zoekt een nieuwe baan tussen de personeelsadvertenties in de PZC JobTrack.nl, de banensite van de PZC en alle andere Wegener dagbladen, is de best bekeken vacaturesite van Nederland. De meest krachtige combinatie in personeelswerving: de PZC en JobTrack.nl Ook voor personeelswerving in de zorgsector. het alfabet van Zeeland tJeanette Vergouwen I-JANSTEEN - Na de publicatie de eerste twee boeken van Tonny Kemseke over het Liefdehuis en la- iet Liduinaziekenhuis in Hulst, kwa- inog veel foto's en wetenswaardighe- aan het licht. Voldoende voor Van iseke om een derde boek te schrijven. Fotoboek verschijnt op 24 november. Ivrouw had het archief van het Lief lis. dat in de Blaauwe Hoeve in do- was neergezet, in bewaring genomen, aeeft contact met me opgenomen en eb daar uren gezeten. Ik viel echt van ffle verbazing in de andere. Jaren had aar ontbrekende stukjes in mijn ver gezocht en hier vond ik ze bijna alle- ilToen ik mijn eerste boek samenstel- ontbrak het deel over de Eerste We ioorlog. Dat heb ik nu dus gevonden, oieer Brieven met legaten en schen en en zelfs machtigingen van de ko- Üijke familie." bet opgeduikelde testament van ree- van Jole blijkt dat hij de bewoners 1 het Liefdehuis wilde verrassen na i begrafenis. Ze kregen allemaal tepap en krentenbrood. „Dat moet geweldige traktatie geweest zijn in lijd." Ook is er een brief opgenomen een boze zoon die de directie op igende toon vraagt waar het geld en «dien van zijn vader gebleven zijn. Het boek bestaat uit twee delen. Na het ontbrekende materiaal over het Liefde huis zijn er veel foto's opgenomen over het honderdjarig bestaan en gegevens over de specialisten en het zwartboek uit 1964 dat alle gebreken van het gebouw toont na de grote brand. In deel 2 komt Liduina aan de beurt met wetenswaardig heden over onder andere de kapel. Ook de tekeningen over de niet gerealiseerde uitbreiding, van 160 naar 400 bedden, van Liduina zijn afgebeeld. Als die uit breiding was doorgegaan zouden de ten nisvelden opgeofferd zijn. Volgens Van Kemseke is het derde boek een aanvulling op de andere twee. Het boek staat vol bijzonder fotomateriaal van bijvoorbeeld oude grafstenen, bouw tekeningen, rekeningen en aanbestedin gen. Van Kemseke is nog niet uitgeschre ven over de gezondheidszorg in Hulst. Hij werkt nu aan de periode 1600 tot 1865. Dit boek verschijnt volgend jaar en daarna begint hij aan het onderwerp on derwijs. Het derde boek over de gezondheidszorg kan nog tot 1 oktober besteld worden. Het boek kost 32,50 euro en is te bestellen via 0114-315597 of via de website wwio.denul- stenaer.nl. Deel 3, Fotoboek, is een eenmali ge druk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 39