PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT torgformulier is veel te moeilijk w Ziekenhuis Zeeland krijgt vorm PZC 19' |n° Claudia Melchers zat vast in vakantiehuis Minister bepleit langere leerplicht Activiste tegen oorlog in Irak opgepakt bij Witte Huis jter wat zon iscus en verzekeraars moeten van Kamer helpen bij invullen 19 Boosheid over duur treinkaartje Gouden plaat voor Racoon Kopzorgen Ajax-trainer Blind 18 HARDCIAZEN DEUREN i <S/ MELIESTE 99% van de ANWB-leden is lid vanwege de Wegenwacht Terwijl de Wegenwacht maar 1% is van wat de ANWB doet We hadden het zelf niet beter kunnen zeggen. liegje velt ariniers ZW 5 ekkende regen, vanmiddag af en toe iMatige tot vrij krachtige WZW-wind. .„ma rond 19 graden. ie jaargang no. 228 .dag 27 september 2005 wmmer 1,25 Blinde golfer Ronald Boef maakt indruk internet: www.pzc.nl Vogels voelen- zich thuis in nieuw Walchers natuurgebied 'Schandalig' vindt de Consumentenbond; 'een greep in de portemonnee van reizigers', reageert reizigersvereniging Rover en 'veel te fors' oordeelt de ANWB. De prijsverho ging van gemiddeld ruim drie procent die de Nederlandse Spoorwegen volgend jaar invoeren voor het treinkaartje is slecht gevallen bij de consumen tenorganisaties. De Zeeuwse popgroep Racoon mag binnenkort een gou den plaat in ontvangst nemen. Van hun album Another Day ging gisteren het 40.000e exem plaar over de toon bank. De single Love you moreafkomstig van het album, staat inmiddels op num mer drie in de top-40 en de cd Another Day staat op zeven in de al bum- P? lijst. I w Danny Blind beslist pas vandaag met welke elf spelers hij vandaag aantreedt tegen Arsenal. De trainer van Ajax mist een waslijst aan geblesseerde spelers voor het twee de duel in de Champions League. Bij de Engelse tegen stander ontbreekt ex-Ajacied Dennis Berg kamp door een blessure. Robin van Persie is ge schorst. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 6: Radio Televisie: 7; Zeeland: 9, 11,13,14 en 15; Buitengebied: 19, 20, 21 en 23 door Paul Bolwerk en Henk van Gelder NIJMEGEN - Claudia Melchers is twee weken geleden drie da gen lang door haar ontvoerders vastgehouden in bungalowpark Landal Stroombroek in het dorp Braamt in de Achterhoek. De miljonairsdochter werd ver borgen gehouden in een achtper- soonsbungalow. Deze werd van af maandag 5 september voor drie weken gehuurd. Claudia Melchers werd op maandag 12 september uit haar woning in Amsterdam ontvoerd. De da ders eisten driehonderd kilo co caïne van de industrieel Hans Melchers, oud-directeur van het bedrijf Melchemie in Arnhem. Volgens de politie is er geen los geld betaald. In de nacht van woensdag 14 op donderdag 15 september werd Claudia onge deerd vrijgelaten bij het Sons- beekpark in Arnhem. De daders zijn nog steeds voortvluch- tig.Hans Melchers heeft één mil joen Amerikaanse dollar uitge loofd voor de gouden tip die naar de opsporing van de da ders leidt. Hij wil daarmee de politie ondersteunen. „Iedereen in het criminele milieu moet we ten dat ik nooit geld zal betalen aan het tuig dat deze ontvoering op touw zette. Maar als het door dit tipgeld lukt om deze schur ken achter de tralies te krijgen, is mij dat een miljoen dollar waard", aldus Melchers. GPD (Advertentie) J Vakkundige montage! I /V\ Glashandel j Showroom geopend ma t/m vr 7.30-17.30 uur J Livingstoneweg 20, GOES. Tel. (0113) 227854 www.meliesteglas.nl Advertentie Sum in Amsterdam. Maar pen weken vertoon- eens negentig van de militairen de symptomen. het bij de eerste vier dien louter om steken van andvlieg bleek te gaan, en iets ernstigers, is beslo- 3eoverige getroffenen in Af- ustan te behandelen. GPD door Claudia Sondervan VLISSINGEN - Noord- en Mid den-Zeeland hebben per januari 2006 drie ziekenhuizen onder een vierhoofdige leiding: de hol ding stichting Ziekenhuis Zee land. Een jaar later komen Zie kenhuis Walcheren in Vlissin gen en de Oosterscheldezieken- (Advertentie) Bron: Regionale dagbladen 17/9: 100% pechhulp en daarom tot 41% goedkoper. www.routemobiel.nl of bel gratis 0800-0504 Route Mobiel. Sneller en goedkoper bij pech onderweg. huizen in Goes en Zierikzee sa men in één huishouding. Patiën ten en personeel merken voorlo pig weinig van de fusie. Ko mend jaar bepaalt de nieuwe Raad van Bestuur hoe de uitvoe ring van de zorg in Ziekenhuis Zeeland eruit gaat zien. De basis wordt het tweede rap port van de regisseur voor de in richting van de Zeeuwse curatie ve zorg, P. Vierhout. Dat rap port komt eind oktober. Daarin staat op welke manieren de Zeeuwse medisch specialisten willen samenwerken. Ziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen blijft nog buiten de fusie omdat het hecht aan de samenwerking met Universiteitsziekenhuis Gent. Zeeuws-Vlaanderen wil wel hechter samenwerken met de andere Zeeuwse ziekenhui zen. „Op pex-soonlijke titel durf ik te zeggen dat, als wij slagen in een goed plan voor de zieken huiszorg, er over één, twee jaar een vertrouwensbasis is voor verdere fusie", zegt H. Simons, aanstaand voorzitter van de raad van bestuur van de hol ding. In de aanloop naar de orga nisatorische samensmelting blijft hij met directeur O. Bou- huys de Oosterscheldeziekenhui- zen aansturen. In Vlissingen blij ven de beoogd vice-voorzitter van de holding, R. Zomer en di recteur J. van den Blink dat doen. Ziekenhuis Zeeland heeft een ge zamenlijke omzet van ruim hon derddertig miljoen euro. Er wer ken 2646 mensen in 1739 werk plaatsen. De fusie krijgt geen grote gevolgen voor de medewer kers, belooft de raad van be stuur. De fusie is een langgekoesterde wens van beide ziekenhuizen. „Als je vanuit de Randstad naar Zeeland komt, is één ziekenhuis organisatie voor de Zeeuwse schaal logisch. Vanuit Zeeland gezien wa dat perspectief lang anders", zegt Van den Blink Een jaar na zijn aantreden in Vlissingen in 1997 besprak hij de fusie al met de eveneens nieuw in Goes gekomen direc teur J. Broertjes. Een intentie verklaring volgde in 1999. Het vertrek van de emotioneel beladen specialismen van Wal cheren en grote problemen met mislukte fusies tussen ziekenhui zen elders in het land zorgde er voor dat de Tweede Kamer het fusieplan verbood. Inmiddels is de politieke visie wat genuan ceerder, denkt Simons, temeer daar er geen sprake is van ophef fing van behandellocaties. Wat blijft is de grote moeite die het kost om voldoende artsen naar Zeeland te lokken. „We hebben al drie jaar een vacature voor een keel-, neus- en oorarts waarvoor nu pas een kandidaat is. Voor de opvolging van een uroloog die binnenkort met pen sioen gaat, heeft nog niemand gereageerd", geeft Van den Blink als voorbeeld. „We zoeken een derde neuroloog. Goes heeft vier neurologen. Het is veel aan trekkelijker voor artsen om als zevende neuroloog aan de slag te gaan in een team waarin ruim te is voor bijzondere specialisa tie, dan in een groep van twee of drie waarbij je veel nacht- en weekdiensten hebt." door John Hermse DEN HAAG - Minister Van der Hoeven (Onderwijs) wil een uit breiding van de leerplicht. Nu moeten jongeren na hun zestien de nog een jaar lang minstens twee dagen per week naar school, de minister wil dat zij volledig leerplichtig worden. Volgens haar woordvoerder komt minister Van der Hoeven dit najaar met een brief aan de Tweede Kamer. Vorige week be pleitte de CDA-fractie in de Tweede Kamer uitbreiding van de leerplicht om het voortijdig verlaten van de school terug te dringen. Met een langere volledi ge leerplicht kunnen jongeren die de schoolbanken te vroeg hebben verlaten beter worden aangepakt. Bovendien is voor een leerplichtambtenaar beter te controleren of een jongere de hele week onderwijs volgt, dan twee of drie dagen. De Tweede Kamer vindt al lan ger dat voortijdig schoolverla ters steviger moeten worden aan gepakt. Er zou zelfs een leer-werkplicht tot 23 jaar moe ten komen. Daar voelde het ka binet weinig voor, omdat maat regelen die zijn toegesneden op specifieke probleemgroepen be ter zouden werken. ANP rAp van den Berg HAAG - Medewerkers i de Belastingdienst en zorgverzekeraars moe- liet land in om mensen jelpen met het invullen het aanvraagformulier Jtoeslag. Dat eisen «(voerders van rege- s- en oppositiefracties Tweede Kamer van mi- trHoogervorst (Volksge- lleid). urgtoeslag is een compensa tor de nieuwe, verplichte sverzekering die in 2006 in- lenvoor veel mensen een for- remieverzwaring betekent, jlijks bellen ongeveer DO mensen naar de fiscus vragen over de zorgtoeslag, een woordvoerster weten, deren, gehandicapten en an- n zitten met de handen in haar, omdat het allemaal bingewikkeld is", zegt Ka- hd Heemskerk (PvdA). „Be- sgdienst en zorgverzeke- s moeten massaal naar ver ghuizen, verpleeghuizen iaurtcentra om die mensen persoonlijke begeleiding uit rand te helpen." 3-Kamerlid Schippers en j'er Bakker willen bovendien ie sociale diensten ervoor jen dat de zorgtoeslag voor eringsgerechtigden recht- eks naar de zorgverzekeraar it overgemaakt, en niet hun privé-bankrekening. worden mensen niet in de KHAAG - Negentig Neder- ise militairen in Afghanis- zijn de afgelopen weken ten »i gevallen aan agressieve ivliegjes. De steken van de- insecten veroorzaken een tadoening waarbij grote mn kunnen ontstaan. vankelijk leken maar vier airen van het in Ma- i-Sharif gelegerde mari- sbataljon te zijn gestoken, «erden begin deze maand de zekerheid overgebracht 'het Academisch Medisch verleiding gebracht om de toe slag anders te besteden. Dit moet voorkomen dat veel men sen wegens wanbetaling uit hun verzekering worden gegooid. Overigens kan iedereen die zorg toeslag ontvangt, dat via een machtiging rechtstreeks laten verrekenen met de maandelijkse premie. De 'overhaaste' invoering van de basispolis is voor de linkse oppositie in de Eerste Kamer aanleiding om vandaag in een debat voor uitstel te pleiten. De regeringsfracties in de Senaat steunen het kabinet. Wel wil het CDA dat Hoogervorst een paar honderd miljoen euro achter de hand houdt om onvoorziene pro blemen bij het nieuwe zorgstel sel op te lossen. De basisverzekering voor ieder een wordt definitief uitgerust met een no-claimkorting, die nu alleen geldt voor ziekenfonds verzekerden. Minister Hoogervorst ziet geen aanleiding de teruggaafrege ling te schrappen voor een an dere methode om de vraag naar zorg af te remmen. Op ver zoek van Tweede Kamer en Se naat heeft hij de no-claimrege- ling onder de loep genomen. Al ternatieven zijn er niet, al was het maar omdat de tijd om die nu nog in te voeren, ont breekt.De fiscus heeft inmiddels de meeste formulieren ver stuurd naar de mensen die in aanmerking komen voor een zorgtoeslag. Naar schatting ko men ongeveer tien miljoen men sen in aanmerking voor de subsi dieregeling. Een alleenstaande krijgt maximaal 400 euro, een huishoudenmaximaal 1150 euro per jaar. Uitgangspunt is dat mensen maximaal 5 procent van hun inkomen aan ziektekos ten kwijt mogen zijn. Daarbij is een gemiddelde teruggaaf (no claim) van 90 euro per jaar in begrepen. Wie relatief veel zorg gebruikt, is dus meer geld kwijt dan de norm van 5 pro cent. Bezoekjes aan de huisarts tellen niet mee voor de terugbe taling. GPD Ziekenhuizen Vlissingen, Goes en Zierikzee komen onder één directie WASHINGTON - Politiemannen leiden Cindy Sheehan, moeder van een in Irak om gekomen militair, weg van het Witte Huis in Washington. Zij en andere mensen die betoogden tegen de invasie in Irak werden gisteravond (Nederlandse tijd) opge pakt nadat ze weigerden gehoor te geven aan een oproep van de politie om te vertrek ken. Cindy Sheehan voerde in augustus al enkele weken actie bij de ranch van presi dent George W. Bush in Texas. Volgens Sheehan stierf haar zoon Casey tijdens een zinloze oorlog. Zij houdt Bush daarvoor persoonlijk verantwoordelijk. foto Molly Riley/RTR lpost)bankrekeningnummer. Antwoordnummer 713.4460 WB Goes 8"711688"555530 het alfabet van Zeeland O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geel daarbi| éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van mijn rekeningnummer. Ik heb de laatste zes maanden geen - proefabonnement gehad O Noteert u mij voor oen vast abonnement." De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: D por maand met automatische incasso 20.55), O per kwartaal mei automatische incasso 59,75). per jaar met automatische incasso 229.20). ■•mm vm mm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1