'ZC meteen in trek Hooischuur manege afgebrand Negen minuten gezelligheid Elektronicazaken in Middelburg hebben het drukker Lossen containers Fowairet begonnen 13 onnexxion vervoert op topdag tweehonderd reizigers ndernemers Meliskerke rijgen eigen tlangengroep odelbouwbeurs Ongeval eist leven man (19) Mishandeling in Middelburg Vrouw naar ziekenhuis na brand Auto lekt brandstof in garage Kledingbeurs zeeuwse almanak Jaloers ^e. 0113-315649 pzc.nl Jius 31,4460 AA Goes wtentie-exploitatie: j.en Midden-Zeeland: 0113-315520; Ws-Vlaanderen: 0114-372770; naal: 020-4562500. andag 26 september 2005 editie Walcheren rSelma Osman IDELBüRG - De transfe rs tussen de binnenstad Middelburg en de winkels de Mortiereboulevard blijkt i een week al een succes, eerste acht dagen is er door zeshonderd mensen ge- ik van gemaakt. Ook afgelo- aterdag trok de gratis pen- behoorlijk wat passa- inaatschappij Connexxion is tevreden. Vervoerarchitect Oosting had zelf een iets rus- i¥ start verwacht. De cijfers renverkt tot en met donder- de eerste week reed de vijf dagen. Nu volgt hij de male dienstregeling, dat wil gen elke donderdag en zater dag was vorige week zater- Toen stapten er tweehon- in de bus. De (met de week- xt in het centrum) zijn min- druk, maar nog altijd goed fruim honderd reizigers. ooie score ling is in positieve zin ver- ,,We hebben bijna zeshon- mensen vervoerd. Dat is ruim een week een heel ie score/' Meteen al op de se dag, dinsdag 13 septem- ,trok de bus zeventig passa is. Het was die dag op de ttiereboulevard razend druk lat de deuren van elektroni- jgant Media Markt open de vervoerscijfers blijkt dat richting het centrum iets skker is dan richting de Mor- De piek ligt tussen één en uur. Oosting is enigszins ver- uSelma Osman LISKERKE - Meliskerke |t een ondernemersvereni- i?.Het is vijf ondernemers uit tdorp gelukt om collega's en- lusiast te krijgen voor een ei- belangengroep. Ruim de van de ondernemers uit Idorp sluit zich aan. ondernemersvereniging Me- erke gaat in november met leden beginnen. Een voorlo- bestuur is op dit moment be- met het opstellen van een be- lan. Actiepunten zijn er niet. Slager J. Wisse, een de initiatiefnemers, denkt de leden op de vergadering ideeën zullen spuien, a een jaar geleden ontstond om een club op te rich- die de belangen van de on- nemers in het dorp gaat be- Bgen. „Een ondernemersver- ging is er bij mijn weten hier geweest", zegt Wisse, sn jaar geleden was er een iatief, maar dat is in de kiem ioord." jskerke heeft meer dan veer- winkels en bedrijven. „Het heeft een regiofunctie", ÈHt Wisse. „Dat komt omdat zoveel verschillende bedrij en. Je kunt hier alles ko- Ee vindt het een goede zaak middenstanders onderling er- ingen kunnen uitwisselen, arnaast kan de ondernemers- miging een eensluidend ndpunt innemen over zaken in de toekomst op het dorp bmen. Daarbij denkt hij bij- Kbeeld aan de gevolgen van benoemen van Walcheren nationaal landschap. Boven wijst hij op het gemak van aanspreekpunt voor de ge- "teVeere. november volgt de oprich- Ssvergadering. K - In en rond het dorps in Hoek vond zaterdag de vierde keer de Trans den Modelbouwbeurs plaats. vijfhonderd bezoekers ge- tfflvan vrachtauto's en ande- 1 modellen in allerlei soorten n^len. Verschillende bedrij ft de hele regio en stand- were en modelbouwers van ichillende clubs deden aan beurs mee. baasd dat de vroege ochtendrit- ten van negen uur nog erg stil zijn. Hij denkt dat mensen die in de stad werken de mogelijk heid om hun auto bij de Mortie- re te parkeren en met de bus ver der te gaan, nog niet hebben ont dekt. „Als blijkt dat negen uur net iets te laat is, kunnen we overwegen iets vroeger te gaan rijden." Tevens wordt overwo gen om tegen het einde van het jaar ook op koopavonden te gaan rijden. Volgens Connexxion moeten de passagiersaantallen de komende tijd nog flink groeien. De bus maatschappij streeft naar vier- tot vijfhonderd reizigers op een zaterdag. De pendelbus moet er voor zorgen dat er minder au to's in de binnenstad komen. Bo vendien hoopt de gemeente Mid delburg een beweging tot stand te brengen tussen de de Mortie reboulevard (met zijn bouw markten, een tuincentrum en in de toekomst ook meubelzaken) en de winkels en horeca in de binnenstad. De transferiumbus tussen de Middelburgse binnenstad en de Mortiereboulevard trok de eerste week al behoorlijk wat passagiers. door Selma Osman MIDDELBURG - Buschauf feur Jan Hamoen rijdt zater dag voor het eerst op lijn 63. De code Transferium kan hij niet vinden, daarom heeft hij op het bord aan de buitenzijde van de bus maar 'Extra dienst' gezet. Over anderhalf uur draagt hij zijn dienst weer over aan een collega. Die kent de co de waarschijnlijk wel. Zodra hij klaar is, gaat hij meteen even vragen waar de bus moet keren. Want ook dat weet hij nog niet. „Ik doe het nu maar even zo", zegt hij terwijl hij op de weg naast Groenrijk een fer me zwaai en het stuur geeft. Het is rond het middaguur en de pendelbus vertrekt leeg van de Middelburgse Mortierebou levard richting de binnenstad. „Het lijkt wel alsof de mensen steeds later wakker worden", zegt de goedgemutste chauf feur uit Wilhelminadorp. „Ik ben nog van de oude stempel, sta om negen uur al in de win kel. Maar hier is het om tien uur nog stil." De wielerronde trekt voorbij en zorgt voor wat oponthoud. Hamoen heeft het net uitgere kend. Als er niks tegenzit, doet hij negen minuten over het rit je. Hij is blij dat hij tegen twee ën een andere route krijgt. „De hele dag ditzelfde stukje zou ik niet leuk vinden. Zo denken mijn collega's er ook over. Daarom wisselen we het af, dat is wel zo gezellig." Hamoen heeft nog geen idee wat hij van de Middelburgse transferiumbus moet verwach ten. „In Goes werkt het. Toen ik nog op Noord-Beveland woonde, parkeerde ik zelf ook bij het transferium. Voor het ge mak. Je hoeft niet te zoeken naar een parkeerplaats." Bij de halte Nieuwe Haven wacht het echtpaar Van Grol uit Vlissingen. Ze gaan de Me dia Markt en de andere zaken die erbij zitten eens even bekij ken. Omdat ze geen auto heb ben, is de pendelbus een uit komst. Bij de Mortiere wacht de chauf feur een aangename verras sing. Er staan elf mensen in de halte die naar de stad willen. Vader en dochter Wijkstra be groeten Hamoen enthousiast. Ze zijn al weer klaar met hun boodschap, een in tweeën ge zaagde gipsplaat. Het is de tweede keer dat Middelburgers Henk en Femke met de transfe riumbus naar de Mortiere gaan. „Hartstikke leuk", vindt Femke de rit. Straks lopen ze nog even door de stad, voordat ze naar huis gaan. Ijsje eten Een gezellig ritje, zo denken meer mensen erover. Frans en Fanny Steyaert uit de wijk Dauwendaele zijn met de fiets naar de Mortiere gekomen. „We gaan nu even met onze kleindochter een ijsje kopen in de binnenstad." De vierjarige Kaylee wipt op het busbankje. „Ik vind het leuk, oma", roept ze. De bus is nog maar net ver trokken. Liene en Frans van de Water zijn deze rit de enige die hun auto op het transferiumterrein hebben geparkeerd. Ze komen foto Lex de Meester uit Kapelle en maken dikwijls gebruik van het transferium in Goes. „Nu komen we eens kij ken hoe het hier is." De Media Markt hebben ze al verkend, zo is te zien aan het tasje met dvd's op schoot. „Het transferium scheelt een stuk", vinden Liene en Frans. „Geen zorgen over de parkeer- meter, dus kun je lekker rustig slenteren." Daar houden ze van. „We slenteren zowat iede re dag." Lachend stappen ze uit de bus, gearmd het centrum in. In krap twee uur vervoert Ham oen 29 mensen. Een andere bus is in aantocht om zijn dienst over te nemen. Hamoen licht de wachtenden even in: „Je mag niet met mij mee, want d'r komt zometeen een echte chauf feur!" door Selma Osman VLISSINGEN - Een grote brand heeft gistermiddag de veldschuur van Manege Paar does in Vlissingen volledig ver woest. In de schuur lag de hele wintervoorraad hooi en stro. Be heerster J. Delfos vermoedt dat er sprake is van brandstichting. De manege van Stichting Ar duin is voor minstens twee ton gedupeerd. De brand brak rond tien voor vijf uit. Delfos, die vlakbij Paar does woont, werd gealarmeerd door haar collega die net had af gesloten. De zeventien paarden werden met hulp van vrijwilli gers onmiddellijk in veiligheid gebracht. De stadsgewestelijke brandweer rukte uit met twee tankautospuiten en een com mandowagen. Met ongeveer twintig personen werd het vuur bestreden. Vanwege de heftige rookontwik keling moesten twee tanksta tions aan de Sloeweg een half uur sluiten. Het was volgens een medewerkster van de Esso on mogelijk om te tanken. „De rook deed pijn aan je ogen." Bin nen enkele minuten stonden de terreinen van beide tanksta tions vol met kijkers. Op de Sloe weg ontstonden files. De politie was ter plekke om het verkeer te regelen. Er werd een loonbedrijf ingeschakeld om met een kraan de smeulende restanten van het hooi en stro op het naastgelegen weiland uit te spreiden. De brandweer was afgelopen nacht op het terrein aan de Bosweg nog uren bezig met nablussen. Beheerster Delfos is aangesla gen en verwacht dat vandaag ook de verstandelijke gehandi capten en vrijwilligers zullen schrikken. Zij worden opgevan gen door deskundigen van Stich ting Arduin. De veldschuur was nog geen vijf jaar oud en is destijds gebouwd met geld van sponsors. Delfos hoopt nu met hulp van sponsors weer een nieuwe schuur bij el kaar te sparen. Ze is er zeker van dat de brand is aangesto ken. Zaterdagavond werd een kruiwagen met hooi in brand ge stoken. Daarvan had ze zondag ochtend aangifte gedaan. De technische recherche was nog maar enkele uren weg toen de nieuwe brand uitbrak. Beheerster van Paardoes in Vlissingen vermoedt brandstichting KRUININGEN - Een negentienjarige Portugees is in de nacht van zaterdag op zondag om het leven gekomen bij een ongeluk in Kruiningen. De man liep rond één uur op de rijbaan van de Oude Rijks weg en werd over het hoofd gezien door een 22-jarige au tomobilist uit Krabbendijke, die hem aanreed. Het slacht offer overleed ter plaatse. De politie zegt geen idee te hebben waarom de man op de rijbaan liep. MIDDELBURG - De politie zoekt getuigen van een mis handeling die gisterochtend tussen drie uur en kwart over drie werd gepleegd op de Hogelandseweg in Middelburg. Na een avondje stappen, fietste een zeventienjarige jon gen uit Middelburg met twee vrienden naar huis. Op de Hogelandsweg werden zij ingehaald door een groep je jongeren, eveneens op de fiets, en tot stoppen gedwon gen. Vervolgens kregen ze enkele rake klappen en werden hun fietssleutels in de sloot gegooid. De zeventienjarige jongen liep bij de mishandeling ver wondingen op aan zijn gezicht en moest naar de huisart senpost voor behandeling. De daders waren een groep van vier jongens en twee meis jes. De meesten van hen hadden een capuchon op. MIDDELBURG - Een 82-jarige bewoonster van de Touw- baan in Middelburg is gistermiddag naar het ziekenhuis gebracht na een brand in haar woning. Ze had veel rook b innengekregen. De brand brak rond tien voor twee uit en werd geblust door de stadsgewestelijke brandweer. Het vuur ontstond in een frietpannetje in de keuken. Via de afzuigkap raak ten ook de keukenkastjes'in brand. De schade wordt ge schat op dertigduizend euro. VLISSINGEN - De stadsgewestelijke brandweer is zater dagochtend rond kwart voor tien uitgerukt voor een auto die brandstof lekte in een parkeerkelder aan de Boule vard Bankert in Vlissingen. De auto, een Renault 4 van een vakantieganger uit Utrecht, stond twee lagen diep on der de grond. Omdat er vanwege mogelijke dampen en de aanwezigheid van veel andere auto's explosiegevaar was, werd de Renault naar buiten geduwd. Daar is de inhoud van de tank opgevangen in een bak. De brandweerlieden zijn een klein uur bezig geweest. door Selma Osman MIDDELBURG - Topdrukte op de Middelburgse Mortiereboule vard. Het fenomeen Media Markt trekt heel wat kijkers én kopers. Vooral dat laatste wordt met argusogen bekeken door fo to- en elektronicazaken in de binnenstad. Maar ook daar rin kelt deze weken de kassa. „We hebben het zelfs drukker dan normaal." J. Looise, bedrijfsleider van Mik- ro Electro, heeft er eigenlijk maar één verklaring voor. „De mensen hebben gewacht met hun aankopen." Hij vermoedt dat ze dat zelfs enige maanden hebben gedaan, want ook in de weken voor de opening van Me dia Markt op 13 september merkte hij geen verschil. Tach tig procent van zijn klanten is nu eerst bij Media Markt ge weest en komt daarna prijzen vergelijken. „Logisch", zegt Looise. De prijsverschillen zijn volgens hem niet spectaculair. Ook F. Huyssen van foto- en vi deozaak Verschuren is op dat punt gerustgesteld. „Onze prij zen zijn gelijk of lager. Ik heb bij Media Markt bijvoorbeeld niet één geheugenkaart gezien die goedkoper was." Hij heeft zijn prijzen niet plots verlaagd. „Scherpe aanbiedingen hebben we in onze branche al langer. Dat komt door de vele internet aanbieders." J. Verkaart van Foto Verschoore merkt net als Looise dat zijn klanten eerst goed bij Media Markt hebben rondgekeken. „Ze gaan daar 'inspiratie' op doen en komen bij ons een came ra kopen", zegt hij. Verkaart is opgelucht dat het verlies aan klanten meevalt. „Ik had het er ger verwacht." Volgens hem is het een kwestie van je allebei re delijk opstellen, als klanten con stateren dat Media Markt met sommige producten goedkoper is. „Mensen komen natuurlijk niet voor niks naar ons toe", zin speelt hij op advies en service. Ook R. Kamperman van elektro nicazaak Expert Kamperman geeft aan dat zijn klanten 'een stuk service' waarderen. „Het loopt hier als een trein", meldt hij op zaterdagmiddag. „Het zijn over het algemeen niet mijn klanten die bij Media Markt ko men. Het klinkt misschien wat oneerbiedig, maar het 'Tok- kie-gehalte' is daar erg hoog. De helft loopt daar een beetje te slenteren." Die groep kan hij missen als kiespijn. „Je hebt, als je in de winkel staat, soms het gevoel dat je entertainment bent. Daarom ben ik op koop zondag niet open." TERNEUZEN - Een deel van de opbrengst - 900 euro - van de kinderkledingbeurs afgelopen weekeinde in het Terneuzense Zeldenrust-Steelantcollege gaat naar de Kinderboerderij Terneu- zen van Stichting Tragel. De hooischuur van Manege Paardoes in Vlissingen is gistermiddag door een grote brand volledig ver woest. foto Rolf de Feijter Jaloers keek Stijn naar zijn zusje. Zij mocht wel aan de waterkant spelen; lekker met modder rotzooien, balance rend op het laatste stukje gras voor de nattigheid. On dertussen moest hij naar zijn prekende vader luisteren. „Ik wil je niet meer op de stei ger zien tot je een zwemdiplo ma hebt!", klonk het. „Maar ik wil ook daar spelen waar Tanne nu zit", wierp de vijfjarige nog tegen. „Niks mee te maken", was het antwoord. „Zorg eerst maar eens dat je net zo goed kunt uitkijken..." Een enorme plons onderbrak de tirade. Pa vervolgde, na een blik op zijn kletsnatte dochter: „Ehm... tot je net zo goed kunt zwemmen als je zus."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 9