Eerste Steen Leonhart klopt oude liefde Sluis verrast tegen IJzendijke punten vrouwen van Nederlaag is bittere pil voor Terneuzen Fikse afstraffing voor volleybalsters Savok iVaterpoloërs tan De Schelde tansloos Biljarttitel Cees de Frel ,23 Vierdeklasser HVV'24 heeft geen problemen met Hulsterloo: 4-1 Hoek 2 nog zonder overwinning Zes tegentreffers Terneuzen Al Verlies Terneuzense Boys Al HVV'24 deelt de punten Vierde zege van Terneuzen BI HVV'24 onderuit in slotminuut Terneuzen Cl weer kansloos Eerste winst Terneuzen Dl Jeugdbiljarter Van Dam gaat niet naar NK libre ipnrEddv van der Hooft [iATSHEUVEL - Terneuzen (acht in de eerste klasse van zondagvoetbal na vier wed- irijden nog altijd op de eerste oerwinning. De Zeeuws-Vla ggen waren gisteren vooral u (je rust veel meer in de aan- al dan de tegenstander, maar erloren wèl. Na een 1-0-rust- land werd het uiteindelijk 2-1. nederlaag van dit sei nen was voor trainer Ardian Le- ERNEUZEN - De waterpolo- annen van De Schelde hebben jterdag in de eerste wedstrijd an het seizoen geen vuist kun- en maken tegen De Meer. Met [in nederlaag was rekening ge maar 13-4 deed pijn bij fcTemeuzenaren. Schelde 13-4. Hoe- tel de spelers hadden beloofd L allemaal elke wedstrijd aan te zijn, moest De Schelde zaterdag zonder Bram van Heuvel en Bart van de Rest fcen. Er waren slechts zes basis delers beschikbaar, jet team werd aangevuld met (arcel Verlinde, Michiel Won- jergem en Thijs Salome. In Cu- hnborg begon De Schelde sterk innam het een voorsprong. Aan Seteinde van de eerste periode leidde De Meer met 3-2. In de ireede periode ging De Schelde erg slordig om met de kansen en noest aan het einde tegen een i-3-voorsprong aankijken. In de ierde periode hetzelfde beeld. De Meer wist in acht man-meer- iwaties zeven keer te scoren. De Schelde scoorde uit negen slfde situaties slechts twee ger. In de laatste periode kon Schelde geen vuist meer maken, sores Schelde: Chris van Royen Chris Eijsebaert en Cees van lomoelingen 1. De Schelde 2-De Treffers 2 4-8. Dereserves van De Treffers had- Jen vanaf het begin van de wed strijd de touwtjes in handen en kamen al snel op 0-3. De Schei- Je werkte wel hard, maar kwam fysiek tekort. Scores Schelde 2: Leander Kwan- itrman en Jean Jack van de Vijver KLOOSTERZANDE Cees de Frel van BV De I Kastanje is in eigen huis i ninnaar geworden van het I persoonlijk kampioen schap driebanden tweede klasse poule zuid van het district Delta Zuid-West. i Jacky Hoogedeure van LBV werd tweede en Johan de Punder van Avontuur derde. Alle ingrediënten die een toernooi aantrekkelijk ma- 1 ken waren volop aanwezig j tijdens het persoonlijk kam- pioenschap in Kloosterzan- i i de. De spanning was van de eerste tot de laatste mi- nuut te snijden. Twee par tijen eindigden met 23-25 - als uitslag. Liefst acht keer kwam er 24-25 op het bord en één keer zelfs 25-25. De finale stond bol van de spanning en leverde een thuisspeler als winnaar op. Meer lijkt een organisatie zich niet te kunnen wen sen. Tot de laatste dag was Jac- ky Hoogedeure de fiere kop loper. Maar, al in de vijfde ronde werd er flink aan zijn poten gezaagd. Paul de Kort van De Kastanje tast- te als eerste de ongeslagen status van de Lewedorper aanHet werd een remise II Cees de Frel (ook van De 1 Kastanje) bleef in de vijfde fi ronde wel overeind en na derde de leider tot op één punt. In de zesde ronde struikelde Hoogedeure op nieuw en wist De Frel het clubduel tegen Edward Jan sen op het nippertje (25-24) te winnen. De slotronde zou de wi n naar aan moeten wijzen. De finale leek een formali teit te worden. Bevelander f Hoogedeure vertrok als een speer en De Frel volgde op grote afstand. Maar, bij 20-9 stokte de productie p, even plotseling als hij was begonnen. De Frel kwam langzaam terug in de roatch en Hoogedeure ver- krampte. Met 25-23 ging de winst en de titel alsnog aaar De Frel. Met de zege g verdiende hij een plaats in de regionale finale die in Tilburg wordt gespeeld. De hoogste toernooiserie e; kwam op naam van Edward Jansen met 9. kaj een bittere pil. „Vooral na de rust was het éénrichtingsver keer", zei hij na afloop. „Maar we kunnen onze kansen niet af maken. Dat beeld achtervolgt ons al de hele competitie." Zo kon het gebeuren dat voor rust niet Terneuzen maar Desk als enige kon scoren. Dominique Verlinde kreeg in de beginfase weliswaar tot tweemaal toe een van onze sportredactie TERNEUZEN - Sluis zorgde voor een verrassing in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal. De hekkensluiter hield de ge doodverfde titelkandidaat IJzen dijke op 0-0. Ook koploper Graauw verging het niet goed. Het werd kans loos (4-0) afgeserveerd door- Biervliet. Sluiskil walste met 5-1 over SDO'63 heen. Het duel Philippine-Oostburg duurde slechts dertig minuten. Bij de stand 1-0 (doelpunt Stephan Epskamp), moest scheidsrechter van onze sportredactie TERNEUZEN - Hulsterloo blijft opmerkelijk presteren in de vijfde klasse van het zondag voetbal voor vrouwen. Na de winst (2-1) op BSC 2 voert de ploeg uit Nieuw-Namen zonder puntverlies de ranglijst aan. Nieuwdorp-Aardenburg 0-3: De twee zaterdag-vierdeklassers waren aan elkaar gewaagd. Aar denburg sprong echter zorgvul diger met de kansen om. Bij rust was het 0-2 door doel punten van Cindy de Valcke en Meike Quataert. In de tweede aanzienlijke kans, maar beide keren liet de aanvaller deze aan zich voorbijgaan. Een fout in de verdediging van Terneuzen werd daarna wel met een door de tegenstander afge straft. In de 23e minuut verzuim den de centrale verdedigers door te dekken, waarna Jelle Hakkert voor 1-0 kon zorgen. De achterstand verplichtte Ter- Willy de Ruysscher met een ham stringblessure de strijd staken. Een beter Corn Boys kon niet scoren bij Schoondijke: 0-0. Sluis-IJzendijke 0-0: IJzendijke dacht er schijnbaar te gemakke lijk over na een aantal duels waarin het superieur was ge weest^ De wedstrijd in Sluis was ook niet eenzijdig, maar eerder even wichtig met kansen voor beide teams. Vijf minuten voor tijd kreeg Sluis een riante kans om zelf 1-0 te scoren. Alex Radeles- cu faalde oog in oog met de IJ- zendijke-doelman. Biervliet-Graauw 4-0: De thuis- helft probeerde de thuisploeg nog iets te forceren, maar toen Cindy de Valcke de 0-3 liet aan tekenen was de weerstand gebro ken. Smerdiek 2-Zaamslag 2 4-0: Vijfdeklasser Zaamslag kampte zaterdag met personele proble men. Tijdens de training waren twee speelsters geblesseerd afge haakt en Zaamslag kon tegen Smerdiek slechts tien vrouwen op de been brengen. De Zeeuws-Vlaamse formatie pro beerde er toch het beste van te maken. Massaal verdedigen en goed keeperswerk van Silvia neuzen na de rust tot een langdu rig offensief. Met Eric-Jan Naudts voor de verdediging kre gen de Zeeuws-Vlamingen meer greep op de tegenstander, maar na 58 minuten werd Terneuzen op een nog grotere achterstand gezet. Eric-Jan Naudts kreeg de bal on gelukkigerwijs op zijn schouder en uit de toegekende vrije trap ploeg liet het betere voetbal zien. Mustafa Yilmaz scoorde binnen een kwartier twee keer. In de eerste twintig minuten na rust drong Graauw aan, maar kon weinig gevaar stichten. Toen invaller Bart-Jan Maring in de 70e minuut 3-0 scoorde was de weerstand bij Graauw gebroken. Een andere invaller, Remco Faasse, bepaalde de eind stand op 4-0. Sluiskil-SDO'63 5-1: In de eer ste helft was Sluiskil al sterker en kreeg verschillende goede kansen. Slechts één werd er be nut door Niels van Putten. Na de pauze liep een superieure Meeusen zorgden ervoor dat de schade beperkt bleef. WDS'19-Terneuzen 3-2: Terneu zen had het verlies aan zichzelf te danken. De ploeg speelde te tam, verloor te veel persoonlijke duels en sprong daarnaast te slordig met de doelkansen om. Na zeventien minuten nam de thuisploeg de leiding door Frida Geerts. Net voor rust zorgde An- nelien van Hecke voor 1-1. Tus sen de 75e en 80e minuut liep WDS'19 uit naar 3-1 door twee doelpunten van Jetske Hovinga. Zondag-derdeklasser Terneu zen kwam in het vervolg nog dichterbij. Drie minuten voor schoot Angelo Ernst van een me ter of zeventien zeer fraai raak: 2-0. „Het was hun enige kans", treur de Lekaj naderhand. Niet lang daarna bracht Maik de Wolf de spanning terug tot 2-1 en kreeg Terneuzen nieuwe hoop. Wat de ploeg daarna ook ondernam, tot de gelijkmaker leidde dat niet. Met een schot op de paal was thuisploeg uit naar 4-0 door doelpunten van Rafaël Buijsse, Umit Sakinmaz en Jimmy Coone. Pascal Helmich scoorde nog wel tegen voor SDO'63, maar Nico Sermijn verruimde de marge opnieuw tot vier doel punten. Schoondijke-Corn Boys 0-0: Corn Boys verzuimde de kansen te verzilveren. Naarmate de wed strijd vorderde steeg het geloof in een goede afloop bij de thuis ploeg. Nog één keer hield het de adem in. Dat was in de 70e mi nuut toen Manuel Dhondt voor Com Boys aan mocht leggen vanaf de strafschopstip. Doel- tijd scoorde Annelien van Hecke 3-2 en net voor tijd schoot Lau ra Grguric tegen de lat. Internos 2-Steen 1-4: De eerste drie punten zijn binnen voor Steen dat uitkomt in de vierde klasse van het zondagvoetbal. Het team was vrijwel compleet en trof in Internos 2 een tegen stander uit de onderste regio nen. Het veldoverwicht van Steen resulteerde in de 20e mi nuut in 0-1 door Karin Schop- man. Vijf minuten na rust teken de Saskia Blommaert voor 0-2 en niet veel later nam zij ook de 0-3 voor haar rekening. Uit een corner, die niet goed wegge- Tim Faassen nog het dichtst bij de 2-2. Desk-Terneuzen 2-1 (1-0). 23. Jel le Hakkert 1-0, 58. Angelo Ernst 2-0, 62. Maik de Wolf 2-1. Scheids rechter. J.W.A. van Esch uit Til burg. Geel: Joost Loonbeek (Desk). Aantal toeschouwers: 375. Terneuzen: Dennis Wondergem, Eric-Jan Naudts, Jan Bosman, Remco van Leeuwen, Tim Faas sen; Dennis de Kraker (45. Jules Bazelier), Maik de Wolf, Milce But-, Hans van Darnme; Dominique Ver linde (45. Daryl Rawidjan, 70. Roel Alberti), Ramazan Kesikbas. man Sander den Hollander stop te die inzet. Koewacht 2-Terhole 4-1 (2-1) - In de reserveklasse nam TErho- le al na vijf minuten de leiding door een vrije trap van Patrick Freijzer. Daarna een evenwichti ge partij. Nog voor de pauze boog Koewacht via twee doel punten, waaraan volgens Terho le een een buitenspelluchtje zat, de achterstand om in een voor sprong. De makers waren Pa trick Vos en Christof Coene. Na rust nam Terhole risico. Dat werd afgestraft via doelpunten van Christof Coene en Peter Au- denaerde. werkt werd, scoorde Geal Mo- hammadi tegen. Karin Schop- man bepaalde de eindstand op 1-4. Hulsterloo-BSC 2 2-1: Een pit tig duel. Aan beide kanten werd niet op een overtreding meer of minder gekeken. In die hecti sche entourage kon Hulsterloo zich het best beheersen. Na ruim een kwartier opende Tanja Bleijenberg de score voor de thuisploeg. Kort voor de pauze liet Sylvana Duncan 1-1 note ren. In de 65e minuut werd Tam ara Bleijenberg neergelegd in het strafschopgebied. Ellen van de Perre benutte de penalty. door Peter van Kouteren SAS VAN GENT - Van een flit sende competitiestart net als vo rig seizoen was geen sprake en eigenlijk viel er niets op de af straffing (0-4) af te dingen. De volleybalsters van Savok had den zich tegen debutant Voko/Finenzo een ander begin van de competitie voorgesteld, maar beseften dat de nieuwko mer in de regiodivisie in alle op zichten heer en meester was ge weest. Savok zat geen moment in de wedstrijd en had in het ope ningsduel van de competitie geen schijn van kans. Voor ei gen publiek ging de Sasse forma tie genadeloos onderuit tegen een ploeg, die iedereen verraste en wel eens hoge ogen zou kun nen gooien. Voko/Finenzo eindigde vorig sei zoen in de promotieklasse op de tweede plaats en verzekerde zich in de nacompetitie van een plaats in de regiodivisie. Vreemd genoeg werd het team daarna geconfronteerd met een ware leegloop. Vijf ervaren speelsters vertrokken, maar dat bleek zaterdag in Sas van Gent allerminst een aderlating. „We zijn geen moment in de wed strijd geweest", verzuchtte Savok-coach Piet Hubregtsen. Savok stuitte op een tegenstan der die allround bleek en geen zwakke plekken kende. „Ze speelden heel degelijk", vond Sandra van Puyvelde. „We heb- van onze sportredactie DORDRECHT - Jens van Dam is er niet in geslaagd zich te kwa lificeren voor het nationaal kam pioenschap extra klasse libre jeugd. In Dordrecht won de 14-jarige jeugdbiljarter uit Sas van Gent één partij, hij speelde vier keer remise en vier keer ver loor hij. Hij verspeelde de kans op plaat sing in de eerste twee partijen. Twee nederlagen. Zijn algemeen gemiddelde van 6,61 was erg laag. In de derde ronde liet hij zich nadrukkelijker gelden. Toen speelde hij remise tegen ben echt van alles geprobeerd maar we kwamen er niet door heen. Ik wil niet negatief zijn maar dit was om moedeloos var te worden. We kregen de bal ge-1 woon niet op de grond." Piet Hubregtsen had het met le-; de ogen aanschouwd. De coach wisselde, zette zijn team op di verse plaatsen om, maar kreeg Savok niet op het juiste spoor1 „Zij verdedigden niet alleer goed, maar sloegen in aanval lend opzicht de ballen om ons oren. Van tevoren zat de spiril er goed in. We zijn vorig week end nog op survival geweest. Ze hadden allemaal zoiets van: we vreten ze op. Maar we stonder niet anders dan met de rug te gen de muur." Savok oogde in het begin onge organiseerd en incasseerde ir kort tijdsbestek de eerste setne- derlaag: 18-25. De thuisploeg leek daarna heel even de goede draad op te pakken en bouwde in de tweede set een lichte voor sprong op. Sandra van Puyvel de: „Maar het ging opeens vee te hard, toen wij vijf fouten og rij maakten. Onze dip was steeds te groot." Voko/Finenzc zette de achterstand om in eer voordelige marge en trok na hel vijftiende punt ook de tweede set naar zich toe: 18-25. Daarm stond er geen maat meer op hei spel van de bezoekers. De Bra banders wonnen de derde sei met 14-25 en konden het zich veroorloven om in de laatste sei de teugels licht te laten vieren 22-25. Demi Pattihuru. Zijn partij moyenne was met 22,72 goed. Ir elf beurten maakte hij de 250 ca ramboles vol. In de vierde rondo had Van Dam slechts tien beur ten nodig om, met een serie var 182 caramboles, de partij uit te maken. Zijn algemeen gemiddel de steeg door die sterke parti naar 14.29. Daarna had hij weei een wat minder optreden (10,0' moyenne) in een verliespartij er en zakte hij naar een gemiddel de van 12,94. Ook de slotparti verloor hij, maar wel met eer moyenne van 19.33 waardoo: hij uitkwam op 13.67. Voldoen de om zich als debutant in dezt extra klasse libre te handhaven maandag 26 september 2005 door Jack Begijn HULST - In de aanloop naar HVV'24-HuIsterloo trok Michel Leon hart de ene na de andere doos met super latieven open om zijn oude ploeg Hulster loo de hemel in te prijzen. Iedereen mocht het horen, in Nieuw-Namen moest iedereen het horen. Gisteren maakten HW'24 en Leonhart echter duidelijk hoe de werkelijke verhoudingen liggen: 4-1. De trainer, die na een uit de hand gelo pen conflict met Winand van Haelst een bewogen seizoen bij Hulsterloo achter de rug had, verwees op de website van HVV'24 naar een weerzien met vrienden. Hij hemelde alle spelers op en sprak over talentvolle voetbalvrienden, die ge steund worden door een fantastisch be stuur. Trainer Paul de Kort van Hulster loo had zo zijn bedenkingen. „Veel hebben we er niet over gespro ken", zei hij. „Ik weet niet hoe je dit moet noemen. Voor mij komt het over pis een soort van onderkruipen." Vrienden zullen De Kort en Leonhart wel nooit worden. „Ik wilde alleen met respect over de tegenstander spreken", verweerde Leonhart zich. „Meer niet." En dan was er ook nog het discutabele vlaggen van de assisten-scheidsrechter van HW'24 waar De Kort zich over op wond. „Dat hij de nederlaag toeschrijft aan de manier van vlaggen van onze grensrechter, vind ik ongepast. Het is een gegeven dat clubgrensrechters wel eens dubieuze beslissingen nemen. Daar heb je mee te leven." Paul de Kort had zich tijdens de wed strijd mateloos lopen opwinden over het optreden van grensrechter William van Nispen, die in de ogen van de oefenmees- ter te pas en te onpas met de vlag naar bo ven stond. Bovendien gaf scheidsrechter Patty op aanraden van Van Nispen Hul- sterloo-speler Daan van Damme een gele kaart. „Dat vind ik een vorm van matennaaien. Dat doe je niet", sprak de Kort verbol gen. „Maar ik wil deze nederlaag niet, zo als Leonhart zegt, op het conto van de grensrechter schrijven. Dat zou te gemak kelijk zijn. In de eerste helft hebben we het door persoonlijke fouten weggege ven. In plaats van strak in te passen naar de eigen spelers, gaven we de bal tot drie keer toe in de voeten van de tegenstan der. Met wat meer precisie had deze uit slag nooit op het bord gestaan." Beide trainers hadden zo hun eigen verhaal. Maar geen van beiden kon terugzien op een goede wedstrijd. De linies van beide ploegen sloten niet goed aan. De vrijstaande man werd moei lijk gevonden en de bal di-ie maal naar el kaar toespelen lukte slechts bij hoge uit zondering. HW'24 domineerde in de eer ste helft, kreeg legio kansen, maar scoor de slechts drie keer via Evert van den Berg (twee maal) en Kana da Rosa Ber nardo. Uit een spervuur aan aanvallen troffen Jari Vyane en Evert van den Berg de paal. „We begonnen veel te slap", doceerde de Kort. „De wil om van je oud-trainer te winnen, ontbrak. Ja, ik heb me in de rust heel erg kwaad gemaakt." De preek miste zijn uitwerking niet. Hul sterloo trok daarna fel van leer en kreeg halverwege het verdiende doelpunt door Dave de Booy. De aansluitingstreffer hing in de lucht. HW'24 snakte naar adem en leek de wedstrijd volledig uit handen te gaan geven. Totdat Jari Vyane met een snel uitgevoerde solo aan alle twijfel een einde maakte. Michel Leonhart: „Toegegeven: het spel was niet goed. Ik weet dat deze ploeg meer kan. Ze moeten het alleen in de praktijk laten zien. Na de rust was het meer galleryplay dan verzorgd voetbal." Paul de Kort: „HW'24 heeft een betere ploeg. Dat is normaal. Alleen hebben wij op de verkeerde momenten pech gehad." HW'24-Hulsterloo 4-1 (3-0). 9. Evert van den Berg 1-0, 34. Evert van den Berg 2-0, 35. Kana da Rosa Bernardo 3-073. Dave de Booy 3-1, 78. Jari Vyane 4-1. Scheidsrechter T.H. Patty ('s-Hertogenbosch.) Gele kaart: Ruben van der Hoeven en Jari Vyane (bei den HW'24) en Dennis Mangnus, Alexan der Praet en Daan van Damme (Hulsterloo). Aantal toeschouwers: 250. HVV'24: Tim Siersema; Davy Kerstens, Ro bin MacTaggart, Maarten Scheerders (46. Niels Cornelis), Tristan van Acker (65. Job Ingels); Wannes Daneel, Evert van den Berg, Kieran O'Shea, Ruben van der Hoeven; Ka na da Rosa Bernardo en Jari Vyane (80. Tim Mechelinck.) Hulsterloo: Jelle van Damme; Tommy Bleyenberg, Mario Vermeirssen, Joerie Ver leg, Dennis Mangnus; Sylvester Sturms (21. Michiel de Burggraeve), Kenneth Mangnus, Alexander Praet (65 Jay de Maayer), Eric Goossen (82. Remie van Iteghem); Daan van Damme en Dave de Booy. Jari Vyane (midden) scoort het vierde en laatste doelpunt voor HVV in het duel met Hulsterloo. ARNEMUIDEN - De reservevoetballers van hoofdklasser Hoek wachten nog altijd op hun eerste zege. Tegen Ame- muiden 2 werd het zaterdag 1-1. Marco Doens maakte de 0-1, Frank Davidse diep in de tweede helft de gelijkma ker. Gert-Jan Hamelink liet een strafschop onbenut. De wedstrijd lag vijf minuten stil nadat supporters van de- thuisclub het veld waren opgekomen. NUENEN - De A-junioren van Terneuzen hebben zater dag met 6-1 verloren van koploper Nuenen Al. Terneuzen kwam door een doelpunt van Sinan Coban op 0-1, maar nog voor rust stond het 1-1. Na de hei-vatting had Terneu zen niets meer in te brengen. Bij Terneuzen kregen Harun Kilinc en Youssouf Kilinc rood. TERNEUZEN - Na twee zeges op rij heeft Terneuzense Boys Al zaterdag met 2-3 verloren van Oranje Wit Al. Na een 2-0-achterstand kwamen de Boys door twee goals van Reimer Leunis terug tot 2-2. Onmiddelijk daarna maakte Oranje Wit de winnende treffer. HULST - De A-junioren van HW'24 Al slaagden er za terdag niet in om koploper Roosendaal Al zijn eerste ne derlaag toe te dienen. In Hulst werd het 4-4. Voor HVV'24 scoorden Tim Mechelink (2x), Jorn Knibbeïer (strafschop) en Jaimy de Visser. TERNEUZEN - De B-junioren van Terneuzen behielden tegen Zeelandia-Middelburg BI hun ongeslagen status. Na een 0-0-ruststand werd het 2-0. Souffian Doorns en Er- win Schoonakker maakten de treffers. VLISSINGEN - Voor de B-junioren van HW'24 liep de: uitwedstrijd tegen Zeeland Sport BI niet goed af. In Vlis-' singen werd het 1-0. Zeeland Sport scoorde de winnende goal in de voorlaatste minuut. TERNEUZEN - De C-junioren van Terneuzen hebben za terdag thuis met 2-8 klop gekregen van OJC Rosmalen Cl. Hoewel Marvin Cornelis direct na de aftrap scoorde, was de wedstrijd bij rust gespeeld: 1-6. Bas Hubregsen maakte via een strafschop de tweede treffer. PAPENDRECHT - De D-pupillen van Terneuzen boekter. zaterdag hun eerste zege in de derde divisie van het lande-1 lijk jeugdvoetbal. In en tegen Papendrecht werd het 1-2 door goals van Ricardo Stoffijn en Nick Claasen. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 45