PZC Terneuzense Boys verliest topper Klein verlies doet SAR veel deugd De la Ruelle krijgt zijn revanche Belgen blinken uit in snelheid Eerste punten voor Luctor Debutant GPC Vlissingen blijft ongeslagen Spanning wordt Pascal de Zeeuw beetje te machtig Sandra de Block loopt recordtijd uitslagen Zege Vasseur maandag 26 september 2005 ;22 door Aector Dooms VLISSINGEN - Terneuzense Boys heeft zaterdag nipt verlo ren bij GPC. De zege van de Vlis- singers was zwaarbevochten. Matchwinnaar werd Jeroen van Onnnen met een bekeken kop- GPC-trainer Carlos de Jonge gaf toe dat de gelukkigste ploeg had gewonnen. „Maar het was niet onverdiend. We hebben wei nig kansen weggegeven. Aanval lend hadden we wel meer moe ten profiteren van de ruimte.'' De topper in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal kwam pas na rust op gang. De eerste helft bracht weinig opwinding. De tweede helft was levendiger, waarbij de spanning tot het ein de (met zeven minuten blessure tijd) erin bleef. Terneuzense Boys had moeite met de agressie ve speelwijze van de Vlissingers. Zo had de Boys-verdediging zijn handenvol aan de razend snelle spitsen Erik de Ruijter en Björn Ronde. Op het midden veld zorgde de handige Leo de Groot bij GPC voor de aanvoer en achterin organiseerden routi nier Marco Schroevers en uit blinker Maarten Peene de verde diging. Zo werd spits Marco Faassen, die in de eerste duels indruk maakte bij de Terneuze- naren, aan banden gelegd. Het eerste kwartier was voor GPC. Ralph Wiessner verscheen in de beginfase alleen voor Boys doelman Guido Vinke, maar zijn inzet ging over het doel. Oogstrelend De Zeeuws-Vlamingen namen gaandeweg de wedstrijd het ini tiatief over zonder tot oogstre lende combinaties te komen, het zij kansen af te dwingen. Ali Eryürük en Marco Bollemari zorgden pas na een half uur met afstandsschoten voor het eerste doelgevaar. Arjen Oostdijk, die kennelijk zijn dag niet had, had nog de beste mogelijkheid. Zijn schot ging net naast. De on macht was tekenend voor de Boys. „Ik miste de scherpte, die mijn AXEL - Tot de laatste wedstrijd dag blijft de strijd om de RES-ti- tels spannend. Zaterdag kon nog geen enkele coureur aan de champagne. Tot degenen die erg veel last hadden van nervositeit, behoor de Pascal de Zeeuw. De Axelaar leidt de dans in de groep licentie houders en dacht dat hij alleen nog bedreigd kon worden door Aswin Vandamme uit Zuiddor- pe. Maar Adriaan de Visser (door de derde plek in dagklassement nu tweede in de strijd om RES-titel) en Jeroen van Rijssel- berghe uit Aaigem (na zaterdag derde) deden goede zaken. De druk op de nerveuze Axelaar neemt daardoor toe, hoewel hij nog altijd riant op kop gaat met 42 punten voorsprong op De Vis ser uit Kapelle. Dennis Schelleman uit Magrette kan nog vijfde worden na twins- tig manches. „Het lukt dit jaar echt niet. Veel problemen met de vering gehad en allerlei ande re ellende. Het is alsof de motor niet vooruit wil", klaagde Schel leman. Winnaar in deze catego rie werd Pascal Brons uit Berg- schenhoek. Winnen deed de negentienjarige Jurgen den Engelsman niet. Maar de student computerkun- de liep ondanks zijn derde plaats toch uit op zijn naaste be lager Jacco de Korte uit Melis- kerke. Den Engelsman begint de laatste dag met negen punten voorsprong op de rest van het veld. De zege in zijn categorie 125cc ging naar Mark Boot uit Burg-Haamstede. Kevin van Houdt uit Terneuzen werd twee de. Dat Van Houdt ondanks zijn sterke rijden met in de top van het klassement staat, heeft te maken met het feit dat hij in het begin van de competitie nog uit kwam in de 85cc. In die groep is Jordie van de Wiele uit St. Jan steen leider, hoewel hij zaterdag door de Belg Jelle Wijns geklopt werd. Maar Jeffrey van Kempen uit Oost-Souburg hield hij keu rig achter zich. Jos Kester uit Opglabbeek vol deed aan de verwachtingen in de groep 250/500cc. Ronald Doens uit Biervliet werd twee de, met achter zich Peter de Booy uit Walsoorden. Met een vijfde plaats in het dagklasse ment nam hij de vierde plaats in de totaalstand over van Herman van de Bos uit Koewacht. spelers in de eerste drie wedstrij den wel hadden", zei Danny van de Velde later. De trainer van Terneuzense Boys geloofde niet dat zijn team nog in de euforie van de vlekkeloze competities tart leefde. „Van onderschatting kan geen sprake zijn. We had den minstens een punt, mis schien wel drie punten ver diend. Maar wat koop je ervoor als je met nul punten hier weg gaat." Hij verwees naar de twee de helft toen zijn ploeg het mees te balbezit had, enkele mogelijk heden kreeg maar niet effectief genoeg was. Onder aanvoering van de voortreffelijk spelende Eryürük ging Terneuzense Boys in die fase op jacht naar een tref fer, maar het doelpunt viel voor de Terneuzenaren aan de ver keerde kant. Een verre vrije trap van Erik de Ruijter bereik te het hoofd van de kopsterke Van Ommeren, die de Boys-ver dediging verraste en zijn ploeg naar 1-0 kopte. Passie Terneuzense Boys schroefde het tempo op, kreeg een kans via Oostdijk, maar zijn schot ging over het doel. Eryürük dwong GPC-doelman Henry Guingo in actie te komen. Niet veel later kwam Terneuzense Boys met tien man te staan. Eryürük, die in zijn passie weieens op het randje van het toelaatbare speelt, moest ruim een kwartier voor tijd na een tweede gele kaart (dus rood) vertrekken toen hij De Ruijter onderuithaal de. „Een domme overtreding, zo dicht bij de zijlijn", vond Van de Velde. De realiteit was dat de gangmaker uit zijn ploeg ver dween. Van de Velde bracht Robbie Jonkman en Ruud Hoo- gesteger in om de situatie nog recht te zetten. Terneuzense Boys drukte de thuisclub terug in de verdediging, er kwamen kansjes, die echter niet tot het gewenste resultaat leidden. De thuisclub was via een tegenaan val via de snelle Björn Ronde nog dicht bij de bevrijdende tref fer, maar doelman Vinke pareer de het schot. Hoogesteger zag in de slotfase nog een inzet gestopt door de GPC-doelman. De Vlis singers overleefden het slotof- fensief. De gevolgen: Terneuzense Boys leed zijn eerste nederlaag, ter wijl debutant GPC zijn ongesla gen status handhaaft. De Jonge was trots op zijn ploeg, maar bleef met beide benen op de grond staan. „We spelen onbe vangen. In deze ploeg zit veel ka rakter. We hebben een titelkan didaat geklopt. Misschien zijn we nu ook plotseling titelkandi daat. maar ik bekijk het liever van wedstrijd tot wedstrijd." GPC-Temeuzense Boys 1-0 (0-0). 65. Jeroen van Ommen 1-0. Scheidsrechter: G.J. Wisse (Koude- kerke). Rode kaart: Ali Eryuruk Terneuzense Boys), na twee keer geel. Gele kaart: Marco Schroe vers GPC), Matti Buysse (Terneu zense Boys). Aantal toeschouwers: 150. GPC: Heny Guingo; Martin Wil leen (83 Michel Kloppenburg), Marco Schroevers, Jeroen van Om men, Maarten Peene; Ralph Wiess ner, Joris Beilo, Leo de Groot (78. Ashdin Boufrahie), Sven Ronde: Erik de Ruijter, Björn Ronde. Terneuzense Boys: Guido Vinke; Gerben Schram, Ayhan Atmaca (78. Robbie Jonkman), Kees Duile- meijer, Jordi Goossen: Anrico van Hecke (68. Ruud Hoogesteger), Marco Bolleman, Ali Eryuruk, Matti Buysse (86. Robert Beze- merArjen Oostdijk, Marco Faas sen. SAR-speelster Stephanie Fassaert in concentratie bij de service. foto Camile Schelstraete door Peter van Kouteren KLOOSTERZANDE - Het team is eigen lijk niet veranderd, de klasse waarin wordt gespeeld is hetzelfde gebleven en toch staat de ploeg plots meer in de schijnwerpers. Na het opdoeken van de hoofdmacht vormen de vrouwen van het voormalige tweede team van SAR/Rabobank het keurkorps. Zaterdag werd in eigen huis nipt verloren (4-6) van titelkandidaat Docos. Dat kleine ver lies deed in Kloosterzande deugd. Johan 't Hooft, die samen met Mare Maas de coaching voor zijn rekening nam, sprak vooraf de hoop uit twee of drie punten aan het duel met Docos over te houden. Mare Maas roemde na afloop de prestatie van het team. „Dit is heel goed. Docos is afkomstig uit de eerste di visie en wil zo snel mogelijk terug. Als je het goed beschouwt, hebben we kans op meer gehad. We hebben twee partijen in de vijfde game met twee punten verschil verloren. We kunnen misschien wel een tijdje meedoen om het kampioenschap." Verbeten De coach zei het in alle euforie na een en erverend duel, waarin SAR/Rabobank met een verbeten inzet net als een week eerder boven verwachting presteerde. Na de onverwacht ruime zege in het ope ningsduel van de competitie tegen Hotak (8-2) ontpopte het nieuwe keurkorps van de Kloosterzandse formatie zich als een lastig te bestrijden team. Stephanie Fas saert en Lacey Koole verrasten ieder met twee winstpartijen. Lindsay Boerdam was een paar keer dicht bij winst en baal de vooral na de nipte nederlaag tegen de Chinese Yo Ling. Audrey Koole bleef vol gens afspraak aan de kant, omdat met een rouleersysteem wordt gewerkt. SAR/Rabobank klopte in het recente ver leden een paar keer aan de poort van de eredivisie en had ondanks verlies in de nacompetitie dit seizoen in het Walhalla van het tafeltennis kunnen uitkomen. Omdat na afloop van de competitie be kend werd dat enkele teams werden te ruggetrokken. Johan 't Hooft: „Maar na dat bekend was dat ons eerste team uit el kaar zou vallen, hebben we dat natuur lijk niet gedaan." Het uiteenvallen van de hoofdmacht was voor SAR/Rabobank een teleurstelling, 't Hooft: „Het is voor een club altijd leuk om in de eredivisie te spelen. Maar je kunt niemand dwingen om te blijven. Daar kun je je heel druk om maken, maar dat heeft geen enkele zin." Stapje terug SAR/Rabobank schoof het tweede team door, maar deed in sportief opzicht vrij willig een stapje terug. Johan 't Hooft: „Deze ploeg zou het ontzettend moeilijk hebben in de eerste divisie. Lindsay en Stephanie scoren in de tweede divisrie on geveer veertig procent." De competitiestart is niettemin veelbelo vend. Met de acht punten tegen het sterk ingeschatte Hotak en de vier punten te gen titelkandidaat Docos zijn de ver wachtingen bijgesteld. „Een plaats in de topdrie moet mogelijk zijn", stelde Johan 't Hooft vast. SAR/Rabobank-Docos 4-6. Stephanie Fas- saert-Yo Ling 10-12, 6-11, 8-11; Lindsay Boerdam-Nadia Huizer 11-8, 9-11, 12-14; Lacey Koole-Sheila Tol 11-9, 8-11, 11-8, 11-8; Fassaert/Boerdam - Huizer/Tol 11-5, 10-12, 6-11, 11-5, 6-11; Lindsay Boer- dam-Yo Ling 3-11, 13-11, 11-5, 5-11, 11-13; Stephanie Fassaert-Sheila Tol 9-11, 11-8, 11-13, 12-10, 11-3; Lacey Koole-Nadia Hui zer 5-11, 10-12, 11-6, 11-5, 10-12; Lindsay Boerdam-Sheila Tol 12-10, 7-11, 5-11, 7-11; Lacey Koole-Yo Ling 13-11, 11-4, 11-8; Step hanie Fasssaert-Nadia Huizer 4-11, 11-4, 11-7, 11-9. door Wim de Vos AXEL - Vorige week wilde hij zijn loopschoenen nog weg gooien. Edwin de la Ruelle had ambities voor de Van Dam tot Dam-loop. Hij wilde de zestien kilometer lange wedstrijd bin nen het uur lopen, maar enkele kilometers voor de finish had De la Ruelle het al door: dat zou hem niet gaan lukken. Weg ambitie, weg moraal en een tijd van ruim boven het uur. „Weg met die schoenen, nooit meer", was de eerste impuls van de Koewachtenaar. Zover is het echter niet gekomen; De la Ruel le trok zaterdag (diezelfde) schoenen weer aan voor de Axel- se Appelloop en nam revanche op zichzelf. Hij won de eerste wedstrijd in het kader van het Zeeuws-Vlaamse Runnerscrite rium. Ambitie Edwin de la Ruelle kan het nog altijd niet begrijpen. „Ik was met zóveel ambitie naar de Van Dam tot Dam-loop gegaan en had gedacht een goede tijd te kunnen lopen. Maar het is alle maal zoveel anders dan de wed strijden hier. Vooral veel klim- metjes en ook een heel andere entourage waarin je loopt. Toen ik in de gaten kreeg dat ik er niet in zou slagen binnen het uur tü lonen, sine het niet meer en ging ik steeds langzamer lo pen", vertelde De la Ruelle za terdag in Axel. „Ja, ik heb er toen serieus aan gedacht om te stoppen met lopen. Als ik oude, versleten schoenen had gehad, weet ik echt niet wat ik gedaan zou hebben. Maar ik heb pas nieuwe. Ik heb me toch weer op kunnen laden en ben toch naar Axel gekomen." Met zijn tweeën En hoe. Vanaf de eerste kilome ters liep De la Ruelle (die overi gens volgende maand uit de rou latie zal zijn in verband met een operatieve ingreep die hij moet ondergaan) samen met Nitin Klapwijk uit Axel aan de lei ding. Met zijn tweeën liepen ze van de rest weg. Alleen in de laatste twee kilometer leek de klad er in te komen. Hoewel Klapwijk een paar maal De la Ruelle probeerde te lossen, ble ven ze bij elkaar. En in een lan ge spurt greep de Koewachten aar de winst in Axel. „Einde lijk", verzuchtte hij. „Die heb ik toch maar te pakken. Ik was er echt aan toe." Marianne Knijff uit Philippine was zaterdagmid dag verrassenderwijs de snelste bij de vrouwen. De overige af standen leverden allemaal een Belgische overwinning op. De start van de Appelloop. foto Wim Knnvman door Lucien Roelandt AXEL - In Axel sloten zaterdag de springruiters het Zeeuwse buitenseizoen af. De Belgen wa ren op het zonovergoten hippi sche sportpark van RSV Axel duidelijk in de meerderheid. Met overwinningen in drie van de vijf rubrieken in het Axelse bos beslisten de zuiderburen de strijd met de Nederlanders ook kwalitatief in hun voordeel. Ruim honderd combinaties gin gen zaterdag in de schaduw van de Axelse watertoren van start. Daaronder zo'n tachtig Belgen, die de Nederlanders niet qua rijstijl maar in snelheid duide lijk overtroffen. Ilyo de Loos: „De toegestane tijd is kort. Daarop moet je je rijstijl wat aanpassen. Daar hebben de Bel gen geen moeite mee. Daar ken nen ze geen wedstrijden die op fouten en stijl worden beslist. Daar gaat het altijd om snel heid. Zij krijgen dat racen met de paplepel ingegeven." Ilyo de Loos gaf er in Axel blijk van dat snelheid niet ten koste hoeft te gaan van de rijstijl. In de klasse ZZ stuurde de stylist uit Zaamslag zijn springkanon met gemak binnen de tijd fout loos door het basisparcours. De Loos eiste vervolgens met de snelste barragetij d van de dag de overwinning op. Met zijn tijd van 38.58 toonde Ilyo de Loos zich ruim zes tellen sneller dan zijn rivale Cindy Perdaen. Bo vendien trok de jeugdintematio- nal uit Sas van Gent met de mer rie Rachel ook nog een paal naar het gras. Ook in de klasse Z leek Ilyo de Loos de snelste tijd te gaan reali seren. Maar met nog twee hin demissen te gaan kreeg hij met de merrie Quenette een pech- foutje aan zijn broek. Voor De Loos reden om wat gas terug te nemen. Daardoor eindigde hij als derde, achter de Belgische winnaar Stany Bral, die met Ra- tina van Komelishoeve exact de zelfde tijd als Ilyo de Loos reali seerde. Voor de Belg Dirk de Perment- ier was het de dertigste keer dat hij in Axel aan de start ver scheen. De Belg bekroonde zesde lustrum met een ovenr- ning in de klasse M, metffg ty-S onder het zadel. Het gelijk van Ilyo de Looswerj in de klasse B, waar fouten® stijl de rangorde bepalen, bewe zen. Tussen een overmacht J Belgen toonde Marije Perdagi uit Sas van Gent zich hierin^ barrage in het zadel y® Discovery duidelijk de beste sty. liste. Met Bert Verseput i Kerkwerve met Unich op de tweede plaats en Johnny Thjjs uit Sint Jansteen met Penelope als derde, toonden de Nederig ders zich qua stijl overduideyj beter dan de zuiderburen. HULST - Sandra de Block r® RKHAV heeft dit vveekeuè haar clubrecord op de 3000 me ter verbeterd. De RKHAV-atlete liep tijder de clubkampioenschappen i Hulst de 3000 meter in 10.31; Daarmee was ze op de valne van het baanseizoen precies i seconde sneller dan haar recordtijd. Axel. Appelloop, 12,7 kilometer. Mannen: 1. Edwin de la Ruelle (Koe wacht) 45.11, 2. Nitin Klapwijk (Axel) 45.18, 3. Johan Eeckhaut (B) 46.18, 4. Mare Willaert (Hulst) 47.40, 5. Henk van Tatenhove (Terneuzen) 47.53. Vrou wen: 1. Marianne Knijff (Philippine) 1.02.35, 2. G. Tergat (B) 1.04.52. 3. Els Zweistra (Terneuzen) 1.06.49. 7 kilome ter, mannen: 1. Kris Derveaux (B) 24.23, 2. Mare Bosman (B) 25.37, 3. Mi chael den Hamer (Terneuzen) 26.42. Vrouwen: 1. Martina Verdonck (B) 33.50, 2. Carla Zegers (Koewacht) 34.15, 3. Hester Vink (Westdorpe) 35.22. 4 ki lometer, mannen: 1. Marco de Dobbe- laer (B) 14.36, 2. Arne Lippens (B) 14.47. 3. A. Masson (B) 16.25. Vrouwen: 1. Lynn Masson (B) 17.51, 2. Lieve Geld hof (B) 18.37, 3. Haike van de Velde (B) 18.50. Eindstand persoonlijk kampioen schap driebanden tweede klasse poule zuid van het district Delta Zuid-West: 1. Cees de Frel De Kastanje 7-12, 0.543, 5. 0.625; 2. Jacky Hoogede- SINT-LAUREINS - Veroniqoe Vasseur uit Oostburg heeft ia het Belgische Sint-Laureinso loop over vijf kilometer gewon- nen bij de vrouwen tol 35 jaar. De Zeeuws-Vlaamse atlete beëindigde de wedstrijd in ees tijd van 20.50. Wouter Thom«s ook uit Oostburg, won j Sint-Laureins de jeugdloco over 1500 meter. Frank Verschorre uit Breskes eindigde op de tien kilometerop de tiende plaats in een tijd va 37.50. Op dezelfde afstandw® George Goole uit Zuiddorpezs tiende met 40.36. Op de vijftig kilometer was er een twaaiii plaats voor Michel de Ruysschj uit Breskens. Jan van Hoeve® Breskens werd vijftiende op vijf kilometer bij de mannen ure LBV 7-9, 0.542, 6, 0.892; 3. Johar.s Punder Avontuur 7-8 0.495, 6, 0.5681 Paul de Kort De Kastanje 7-7, 0.525, 0.609; 5. Edward Jansen De Kaslanji 7-6, 0.509, 9, 1.000; 6. Arie Vink Hofv» eede 7-6, 0.488, 5, 0.925; 7. Msnli Sturm Ons Genoegen 7-4, 0.425, i 0.609; 8. Hans Toet Den Oude Ars 7-4, 0.401,4, 0.581. Paardensport Axel. Springen RSV Axel. Paarda klasse ZZ: 1 Ilyo de Loos, Nad (Hulst) 0/0/38.58; 2. Cindy Perdaen,ri chel (Eenhoornr.) 0/4/45.35; 3. CindyPï daen, Nonnevanck, 4/89.64. Z: 1 Sunf Bral, Ratina van de Komelishoeve8 Gilles) 0/0/41.74; 2. Bart Temmems* Sam (Kalken) 0/4/38.13; 3. Ilyo de La Qunette, 0/4/41.74. M: 1. Dirk de Pen entier, Witty-S (Belsele) 0/0/43.05. LI Bart Temmerman, Wembly, 0/0/3951 Pony's klasse ZZ cat. D: 1. Maxins van der Eijken, Gideon (Oudenbosch) 2/107.06. M cat. D: 1. Roxannevandii Eijken, Tylano (Oudenbosch) 0/4/38.11 L. cat. CD: 1Tine van Oosl, Elssfi (Temse) 0/0/36.78. door Jan Roovers TERNEUZEN - Met twee over winningen uit drie wedstrijden deden de korfballers van de Zeeuws-Vlaamse clubs het goed in de vierde speelronde op het veld. Derdeklasser Luctor won thuis met 10-7 van Stormvogels, in de vierde klasse C verraste Zaamslag met een 9-3-overwin- ning bij Thor in Rotterdam. BKC kreeg met 10-22 een pak slaag van koploper 't Capproen. Luctor-Stormvogels 10-7: Na de promotie haalde Luctor zater dag de eerste competitiepunten binnen. Volkomen verdiend, om dat het achttal van coach Peter Durink feller uit de startblok ken kwam, aanvallend en verde digend scherper was. Dat Storm vogels desondanks lang aan kon klampen, dankte het in de begin fase aan de strafworpen die de ploeg van coach Richard Olle- fers meekreeg. „Maar wij had den er voor rust ook best een paar mogen krijgen", vond Du- rink. Daar was de tegenstander het mee eens. Bij 5-3 leek de thuis ploeg verder afstand te nemen, maar op slag van rust maakte Loura Kleinepier de aanslui tingstreffer. En ook de aanslui ting kwam er. Na 5-5 kreeg Stormvogels alle kansen om na 7-6 ook 7-7 aan te tekenen. Maar het bleef bij dreigen, sco ren was en bleef een kunst die Ho rfocëon nta* Knhnnr sen. En 'natuurlijk' viel het doel punt toen aan de andere kant, en haalden Ferry de Waele, Da vy Jonker en Adrie de Jonge ver volgens de buit binnen. Na twee gemiste 'stippen' last Olleies een schottraining in. Scores Luctor: Adrie de Jongf i Evelien van den Dool, Davy Jo* ker en Ferry de Waele 2, Marjolat Durink 1. Scores Stormvogels; Tlieune 4, Loura Kleinepier en At no Sanderse 1 Thor-Zaamslag 3-9: Coach Ivan de Herdt van Zaamslag v zeer enthousiast over de presta tie van zijn ploeg: Gedrevenee bekeken gespeeld, verde fantastisch, aanvallend si „Vooral door de verdediging hebben we het hier gewonnen, die gaf echt helemaal niets weg", aldus De Herdt. Scores Zaamslag: Marjan Verhcti Frans Verpoorte en Ewout 0pe> neer 2, Debby Cerpentier, Joris M Bree en Wilco van de Ree 1. BKC-'t Capproen 10-22: Met een team dat vergeleken metvo-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 44