'oging herstart regiozender ZVT i VD Terneuzen wil aanpak 'pauperpanden' Bamisfeesten Kloosterzande weer een succes Handtekeningenactie voor fiets-voetveer blijkt zeer succesvol Lossen containers Fowairet begonnen 13 Jedeeltelijke ontkoppeling kabelkanaal AVS biedt mogelijkheden oektocht naar eeschildpad Najaarskermis Terhole nieuw leven ingeblazen Gewonden bij aanrijding Veel publiek modelbouwbeurs Museummedewerkers geëerd Ongeval eist leven man (19) Vrouw naar ziekenhuis na brand zeeuwse almanak Jaloers jactie: 0113-315649 wpzc.nl e@pzc.nl pijus 314460 AA Goes Ofd-en luws-VI ^onaal: Midden-Zeeland: 0113-315520; i-Vlaanderen: 0114-372770; ,al: 020-4562500. aandag 26 september 2005 editie Zeeuws-Vlaanderen nrWout Bareman g\JEUZEN - De sluimerende ijonale televisiezender mvs-Vlaamse Televisie \T) wordt nieuw leven inge- uen. Maar of het ook daad- jkelijk tot reguliere uitzen- igen komt, is vooral afhanke- tvan de drie Zeeuws-Vlaam- gemeenten. Doen die niet e. dan trekt initiatiefnemer lievens uit IJzendijke de stek- erdefinitief uit. as enkele maanden wordt al jefgedraaid met een kabel- int vol informatie over het jeldetheater in Terneuzen, :Ledel theater in Oostburg en nDullaert in Hulst. Met de re- male VW is afgesproken dat oral in het zomerseizoen ook aie aandacht wordt besteed jalle mogelijke evenementen gebeurtenissen in de streek, it kan gepaard gaan met 'le- ide beelden', want de ZVT is 3plan ook camera's in te zet- i De ZVT is ook in gesprek S lokale radiozenders, zoals liioScheldemond in Breskens iOmroep Terneuzen. Hun uit ingen kunnen met de kabel- at worden gecombineerd. En amaast is er overleg met de re sale tv-zenders Focus in st-Vlaanderen en Kanaal 3 het Waasland over een «uitwisseling. Die kan zo el de kabelkrant als de tv-uit- adingen ten goede komen. EZVTwerd begin jaren negen- opgericht met het oog op sisoverschrijdende samenwer- cg met de regionale st-Vlaamse zender AVS in aio. Die zender beschikt over professionele tv-studio in liDDORP - Met twee vaartui- fii van de KNRM vanuit Oud- irp en Stellendam is zaterdag- étend intensief, maar tever- «fs gezocht naar een gewonde schildpad die eerder was ge paleerd door opvarenden van tduikersvaartuig Karin Roos. ck langs de vloedlijn werd op s strand van Ouddorp gecon- deerd of het dier was aange- oeld. De zoekactie werd rond !f twaalf zonder resultaat indigd. ilgens de duikers op de Karin )os betreft het een zogeheten derschildpad van ruim twee eter lengte. Zij constateerden it het dier gewond is aan de l De opvarenden meldden in waarneming zaterdagoch- ad aan medewerker J. Schot de Verkeersdienst op de Jirtoren in Ouddorp. Hij scha de op zijn beurt de KNRM in. reddingboot Bruinvis zette cuit Ouddorp de zoekactie in even later voer met hetzelfde d ook het KNRM-vaartuig Margriet vanuit Stellen en uit. Na circa twee uur inten- dzoeken werd de actie stopge- Gent en is één van de participan ten in het Euregio-tv-project De Zeeuw van Vlaanderen. De sa menwerking tussen ZVT en AVS was destijds vooral gericht op Euregio-TV, een wekelijks programma, waarin aandacht zou worden besteed aan alle mo gelijke grensoverschrijdende za ken. Na verzet van de Vlaamse regering stierf het project een stille dood. Ruim een maand ge leden echter beleefde het initia tief een wederopstanding met het wekelijkse programma De Zeeuw van Vlaanderen, een cop roductie van Omroep Zeeland, AVS en de West-Vlaamse regio zender Focus. Lievens: ,,Wij willen een plat- form zijn voor specifieke zaken die de Zeeuws-Vlaming interes seren. Je praat over een breed scala, van informatie over evene menten en andere gebeurtenis sen net over de grens in Brugge en Sint-Niklaas, tot alle mogelij ke activiteiten in onze eigen re gio." Focus en Kanaal 3 willen meewerken. En logischerwijze wordt ook gepoogd met de alou de partner, de Oost-Vlaamse zender AVS Ontkoppeling Lievens: „Ons doel is nog steeds te komen tot een goede grens overschrijdende informatiever strekking tussen Zeeuws-Vlaan deren en het achterland. Op ba sis van de in 1995 gesloten over eenkomst tussen de ZVT en AVS is er nog altijd sprake van een samenwerkingsverband, maar wij vinden dat Zeeuws-Vlaanderen in de pro grammering grotelijks wordt ondergewaardeerd. Daarom lijkt een gedeeltelijke ontkop peling van de zenders op het ka belkanaal een goede oplossing. Op die manier kunnen we een evenwichtige berichtgeving over gebeurtenissen in de drie belangrijkste grensregio's Hulst-Waasland, Sluis-Brugge en Gent-Terneuzen bewerkstelli gen." De komende weken vin den gesprekken plaats met de portefeuillehouders van de drie gemeenten. Volgens Lievens hoe ven die niet te vrezen voor finan ciële offers, Het gaat vooral om morele on dersteuning. door Edy de Witte KLOOSTERZANDE - Ouder wets feesten op Klooster'. Met deze affiche kondigde de carna valsstichting de Kloorianen af gelopen weekeinde de 32e editie van de Bamisfeesten aan. Met activiteiten voor jong en oud za melde het Kloosterse carnaval geld in voor het komende zotten- feest. De grote belangstelling van de lokale bevolking deed de Kloori anen weer goed. Zo zetten we onze schouders nog eens extra onder alle activiteiten rond het carnaval 2006", zei secretaris Stanny van Mieghem. Er was weinig gesleuteld aan de succes- formule van de afgelopen jaren. Voor de derde keer werd er ge feest in en rondom zaal de Lin de. Bijna dertig jaar bouwden de Kloorianen voor de Bamis een tent op het Marijkeplein op. De kosten hiervoor rezen op den duur de pan uit. Bovendien was dit vaak met de herfst voor de deur maar een kille entourage. Vrijdagmorgen schoven in de Linde al 42 deelnemers aan ta fel voor een prijskaarting bie den en jokeren, 's Middags rol den de balletjes bij de druk be zochte bingo voor mensen van de derde leeftijd, 's Avonds was er een grote Bamis kwis. Met deelname van ploegen die de laatste 31 jaar bij welke activi teit dan ook op het Bamisfestijn present wai-en, zat er een heus reünie-tintje aan. Naast theore tische kennis kregen de dertien teams ook praktische opdrach ten voor hun kiezen. Het fiets band pompen en blokken stape len bracht een ludiek element in de kwis. De Prutsers kaapten de overwinning weg voor de Knos- seljèrs. Zaterdagmiddag pakten 46 liefhebbers de pijltjes ter hand voor de tweede editie van Tijdens de Bamisfeesten pakten 46 liefhebbers de pijltjes ter hand voor de tweede editie van het Bamis open dartstoernooi. foto Wim Kooyman het Bamis open dartstoernooi. De plaatselijke dartsvereniging de Kastanje tekende mede voor de organisatie. De overwinning bij de heren ging naar Mare Michiels. Van de zes deelnemen de dames was Anita Gerincke het sterkst. Kevin de Smit won in de categorie jeugd. De hoog ste uitgooi kwam met 140 op naam van Sonny van Kruijssen. Op het buitenterrein was er een rommelmarkt en kinderver- maak met onder meer een draai molen, enkele springkussens en een wafelkraam. Het middagpro gramma vermeldde verder nog een schieting op de liggende wip en een mosselmaaltijd. Met de dj's Arnout en Wim achter de knoppen barstte in de avondu ren de discoparty met muziek uit de jaren 70 en 80 los. De Zeeuwse André Hazes bracht een spetterend live tribute op de overleden volkszanger ten geho re. De feestgangers in de bom volle zaal zongen luidkeels de krakers van Hazes mee. Giste renmiddag kreeg de kinderker- doorEdy de Witte TERHOLE - Het dorpsfeestcomité in Ter hole bracht zaterdag samen met de plaat selijke verenigingen de najaarskermis in het dorp weer tot leven. De kermis, die de laatste jaren leek weg te kwijnen, werd nu gecombineerd met het jaarlijkse dorpsfeest. Burgemeester J.F. Mulder van Hulst die na het middaguur de officiële opening verrichtte met het oplaten van ballonnen prees de samenwerking van de dorpsvere nigingen. „Zo ontstaat er in een kleine kern een saamhorigheid die tot prachtige activiteiten kan leiden", aldus Mulder. Vrijdagavond gaf de jeugd tussen 12 en 18 jaar al de aftrap met een disco-avond in het dorpshuis. Fanfare Excelsior luis terde zaterdag de opening op met een rondgang door het dorp. Na de ballon nenwedstrijd bij de feesttent aan de Vliet- straat werd het programma vervolgd. Ruim 40 ouderen woonden een animatie programma in het dorpshuis bij. Met een optreden van De Milado's en 't Souffleur- ke kregen de toehoorders een program ma voorgeschoteld dat bol stond van mu ziek en cabaret. Voor de kinderen begon tegelijkertijd de Vlaamse Kermis. De jeugd kon aan de bak met zeven spelletjes, een schmink- stand, een springkussen en salsadansen. Tien teams van families en verenigingen bekampten elkaar daarna op het grote luchtkussen zeer fanatiek tijdens partij tjes levend tafelvoetbal. De sportieve jorWout Bareman OWEUZEN - De gemeente meuzen moet harder optre- «tegen eigenaren van verpau- ftnde panden, maar ook de ei- bezittingen niet verwaarlo- De 'pauperpanden' werpen ismet op de stad. En vooral 'ie binnenstad leidt dat al iltot ongewenste situaties. 'raadsvragen aan B en W art WD-fractievoorzitter W. ekhuysen de kwestie aan. vraagt zich af of de gemeen tel een goede aanschrijvings- M hanteert en suggereert B en W daarin te laks zijn. 'voorbeeld van verpaupering !!®boederij aan de Hoofdweg i Hoek en de Braakman, woning is de laatste jaren worden tot een ruïne en een li in het oog van iedere pas- stelt Broekhuysen vast. ook op de staat waarin spanden in de Terneuzense istad verkeren, is veel aan perken. Het oude restaurant Jnopole in de Korte Kerk- üt, het voormalige pand van zeilmakerij Van der Sneppen in de belendende Nieuwstraat en een aantal panden op de Kop van de Noordstraat (Vloos- wijkstraat) staat er verkom merd bij. Broekhuysen wijst op een preventieartikel in de Bouw verordening, waarin te lezen valt dat 'het normale onderhoud van een bouwwerk zodanig dient te geschieden dat het bouwwerk zich in zindelijke staat bevindt'. Aangekocht Het raadslid: „De gemeente moet de hand ook in eigen boe zem steken, want Monopole en Van der Sneppen plus een aan tal panden op de Kop van de noordstraat zijn door de gemeen te aangekocht. We geven dus zelf bepaald niet het goede voor beeld." Hij pleit voor een snelle uitvoe ring van de renovatieplannen voor de Korte Kerkstraat en de Smidswal en hoopt dat de ge meente nu eindelijk eens vaart zegt achter de invulling van het zuidelijk deel van de Noord straat. Wethouder A. van Waes (open bare werken) geeft Broekhuysen gelijk als het gaat om een stren gere toepassing van het aan- schrijvingsbeleid voor het stads centrum. „Dan mag het natuur lijk niet blijven bij een of twee keer een briefje sturen aan de ei genaar. TERNEUZEN - Op de kruising van de N61 met de Mr. F. J. Haarmanweg te Terneuzen vond gistermiddag rond kwart over twee een aanrijding plaats waarbij twee men sen gewond raakten. Een 45-jaidge bestuurster van een personenauto uit de gemeente Terneuzen verleende geen voorrang aan de van rechts komende 55-jarige Duitse be stuurder van eveneens een personenauto. De 45-jarige vrouw en de inzittende van de 55-jarige Duitser raakten gewond. HOEK - In het dorpshuis in Hoek vond zaterdag voor de vierde keer de Transport en Modelbouwbeurs plaats. Ruim vijfhonderd bezoekers genoten een hele dag van vrachtauto's en andere modellen in allerlei soorten en ma ten. In en rond dorpshuis De Hoekzak was het een gezelli ge drukte. Buiten stonde zeventig vrachtwagens van ver schillende bedrijven uit de hele regio opgesteld. De truckers hadden hun pronkstuk speciaal opgepoetst om hun 'trots' te tonen aan alle belangstellenden. Jong en oud vergaapte zich aan de verschillende merken die al dan niet bespoten en behangen met allerlei extra's ten toon stonden. Binnen hadden de standhouders en model bouwers van verschillende clubs hun collecties opgesteld in kleiner formaat. AARDENBURG - „Vrijwilligers van het archeologisch museum Aardenburg houden ons museum draaiende." Wethouder Leen Wille sprak zaterdag tijdens een feest middag zijn bewondering uit voor het werk voor het mu seum. Als dank voor hun enthousiaste inzet mogen alle vrijwilligers op 16 oktober op excursie naar Brugge. Dat bezoek wordt mogelijk gemaakt door financiële bijdragen van de Stichting Cultureel Aardenburg en de gemeente Sluis. Ilse van Iwaarden en Tessa van de Voorde behaal den een prijs voor de teken - en kleurwedstrijd tijdens het museumweekend. Het archeologisch museum organiseer de in de zomer samen met de Sincfalbode ook een eigen tekenwedstrijd. Dwain Bulle en Liza Stoel behaalden 1 hierbij de eerste prijzen. KRUININGEN - Een 19-jarige Portugees is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen bij een ongeluk in Kruiningen. De man liep rond één uur op de rijbaan van de Oude Rijksweg en werd over het hoofd gezien door een 22-jarige automobilist uit Krabbendijke, die hem aan reed. Het slachtoffer overleed ter plaatse. De politie zegt geen idee te hebben waarom de man op de rijbaan liep. mis nog een vervolg. Het plaatse lijke modehuis Sam Sam en schoenenzaak Schoen en Co ver zorgden een modeshow. De jeugd kwam verder nog aan haar trekken met een demonstra tie van jeugdleden van de Free Country Dancers. Windkracht 9 toeterde er op de afsluitende Ba mismiddag vrolijk op los. Kermistrofee 2005 werd gewonnen dooi de Droolse Woepers. De familie Freijzer eindigde als tweede. Voor het avondprogramma was een alou de kermistraditie in ere hersteld. Ruim 110 belangstellenden schoven aan de dis om te genieten van een typisch kermis- maal: gebakken of gestoofde paling. De muzikale afsluiting van de avond leverde een goed gevulde feesttent op. Pu bliekstrekkers als Anita (oftewel de Bel gische Corrie Konings) en de populaire volkszanger John Tura kregen het pu bliek al snel van de stoelen. De feestband Suck on This nam daarna het muzikale stokje over. De sloopboerderij naast de N61 bij Hoek. foto Camile Schelstraete De raad heeft onlangs overigens het handhavingsbeleid vastge steld en daarbij ook aanvaai'd dat het aanschrijvingsbeleid niet de hoogste prioriteit heeft. Je moet er dan wel heel zorgvul dig mee omspringen, want ingre pen in het eigendomsrecht lig gen juridisch technisch hele maal niet zo gemakkeloijk." Van Waes verwacht dat het her inrichtingsplan voor de Korte Kerkstraat en de Smidswal bin nenkort kunnen worden voorge legd aan de verschillende raads commissies. De Kop van de Noordstraat, waar aanvankelijk een bioscoop in combinatie met appartementen en winkeltjes zou worden verwezenlijkt, is een ander verhaal. Crime „Dat plan is echt een crime. Het is veel te vroeg naar buiten ge bracht en daarvan plukken we nu de wrange vruchten. We over wegen om binnenkort tot ontei gening van een aantal panden over te gaan. Want dat er snel iets moet gebeuren, is iedereen duidelijk." door Edy de Witte KLOOSTERZANDE - De afde ling Hulst van de Socialistische Partij heeft afgelopen weekein de in Kloosterzande ruim 600 handtekeningen verzameld om het streven van een regelmatige veerdienst voor fietsers en voet gangers tussen Perkpolder en Hans weert te steunen. Schipper L. de Brouwer van mo torschip De Onderneming wil vanaf januari volgend jaar een permanente veerdienst gaan on derhouden over de Westerschel- de. De dienst moet zich gaan richten op scholieren en woon werkverkeer. Leden van de SP hebben bij de supermarkt op het Marijkeplein in Kloosterzan de en de Bamisfeesten in diezelf de plaats mensen aangesproken om het initiatief te ondersteu nen. Partij voorzitster G. van Unen was zeer te spreken over het behaalde resultaat. Je ziet dat een regelmatig voet- fiets- veer bij de mensen leeft. Ruim 20 medestanders maakten ken baar dat ze er dan ook op werk dagen dagelijks gebruik van zul len maken. Dat waren vooral scholieren. Het moedigt ons wel aan om ook in andere regionale kernen te gaan posten voor een handtekeningactie. Als er geen interesse zou zijn, houdt het ge woon op." De Brouwer onderhield deze zo mer voor het eerst een toeris tische veerdienst tussen Perkpol der en Hansweert als schakel in het netwerk Fiets een Rondje j met een Pontje. Hij zette zo'n 1600 personen over. Volgens de Brouwer blijkt er behoefte te zijn aan een permanente veerver- binding. De schipper van De On derneming, die zelf ook de be- langstelling peilt, zegt dat hij een groep van tweehonderd da gelijkse vaste gebruikers nodig heeft om een rendabele dienst j. tussen Zeeuws-Vlaanderen en Zuid-Beveland te kunnen onder houden. De Brouwer wil bij de provincie en de gemeente aan kloppen als blijkt dat er moge- lijkheden zijn voor een perma nente dienst. Ook moet er dan gepraat worden over verder aan sluitend openbaar vervoer. MIDDELBURG - Een 82-jarige bewoonster van de Touwbaan in Middelburg is gistermiddag naar het ziekenhuis gebracht na een brand in haar woning. Ze had veel rook binnengekregen. De brand brak rond tien voor twee uit en werd geblust door de stadsgewestelijke brand- weer. Het vuur ontstond in een frietpannetje in de keuken. Via de afzuigkap raakten ook de keukenkastjes in brand. De schade wordt geschat op der- tigduizend euro. Jaloers keek Stijn naar zijn zusje. Zij mocht wel aan de waterkant spelen; lekker met modder rotzooien, balance rend op het laatste stukje gras voor de nattigheid. On dertussen moest hij naar zijn prekende vader luisteren. „Ik wil je niet meer op de stei ger zien tot je een zwemdiplo ma hebt!", klonk het. „Maar ik wil ook daar spelen waar Tanne nu zit", wierp de vijfjarige nog tegen. „Niks mee te maken", was het antwoord. „Zorg eerst maar eens dat je net zo goed kunt uitkijken..." Een enorme plons onderbrak de tirade. Pa vervolgde, na een blik op zijn kletsnatte dochter: „Ehm... tot je net zo goed kunt zwemmen als je zus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 39