[loetinge komt er bekaaid af Hoek verzuimt klus te klaren PC klimt naar t tweede plaats 's-Heer Arendskerke afgeschoten: 10-0 )ofdklasser maakt het Ter Leede in Sassenheim net niet lastig genoeg: 1-0 Oostkapelle klimt op ranglijst Human matchwinnaar voor ASWH Ajax laat Vermaelen niet gaan Obodai breekt sleutelbeen meuzen cht nog op ste zege maandag 26 September 2005 swb2 1 Boers ma ENHEIM - Met 1-0 verliezen bij en te- ir Leede was vooraf ongetwijfeld nog fdienstelijk bestempeld. Maar zater- ade uitwedstrijd in Sassenheim kon jge simpelweg niet tevreden zijn met urginale cijfers. Omdat de Zeeuwse klasser er met de nederlaag een beetje (kaaid af kwam. I3U duidelijk wel even sprake van ge- gevoelens", stelden zowel Kloetin- (aer Diederik Hiensch als doelman h Swennen na het duel op sportpark jnolen. „Er had meer in gezeten, mini- Êpunt was mogelijk en ook wel ver beest." n, zo betoogde vooral Swennen, ii winnende treffer die Remco Torken zeventigste minuut op aangeven van t Kalkema achter de Kloetin- deponeerde, nooit genade mogen pin de ogen van scheidsrechter Blom- fcjn. „De grensrechter vlagde secon- werd genegeerd", fulmineer den. „Wij zijn er van overtuigd dat pienspel was, dat maakt deze neder- Cgwat moeilijker te verteren." t:je was furieus over Blommensteijns [opzijn eigen waarneming te vertrou- toarde Amsterdammer, die zijn assis- p wel vaker (meestal terecht) negeer- kI vermoedelijk gelijk. De grensrech- rtelde later dat hij naar de middenstip voor een doelpunt, maar de kans is dat hij vlagde voor buitenspel van Flo- i Cornelia - waarvan alleen met heel sntasie kan worden gesteld dat hij in an van Torkens schuiver stond - zijn sing laat inzag en toen schielijk zijn K zakken. ,Als dat zo was, valt de beslissing hen te billijken. Maar als de grens- vlagt, kan de scheidsrechter op zijn opheldering vragen. En omdat de «hier plots zei dat hij voor een doel- ken ik nu nog niet de ware re- azijnvlagsignaal." op de validiteit van Torkens treffer san te merken, Kloetinge mocht zich sklagen over de uitkomst van het duel. Euwen waren zeker na de pauze mini- gelijkwaardig aan de na zaterdag een koploper van de hoofdklasse A. En nor rust had Kloetinge niet al te veel iten van Ter Leede. ssenheimers drongen Kloetinge 45 mi- lang naar achteren, veel gevaar lever- tniet op. Swennen maakte een venij- cot van Rogier Koordes onschadelijk, aio van Zeist na een hoekschop over koppen en raapte een rollertje van Torken op. Kloetinge stelde er aanvallend niets tegen over. „We hadden verdedigend amper pro blemen, organisatorisch stond het goed", merkte Swennen terecht op. „Maar in balbe zit waren we te slordig om aanvallend iets te kunnen doen", voegde Hiensch toe. Hoe anders was dat na de pauze. Daan Es- ser kwam na vier minuten een teenlengte te kort om een vrije trap van Ronald Zuijd- wegt tot goal te promoveren, even later werd de doorgebroken Regilio Pinas onte recht teruggefloten omdat hij een overtre ding zou hebben begaan. Aan de andere kant vonden Kalkema en Cornelia (twee keer) Swennen op hun weg. Maar hoe goed de doelman ook speelde, in de 67e minuut leidde hij bijna de Sassen- heimse voorsprong in. Swennen wilde ver voor zijn doel uitverdedigen, maar depo neerde de bal bij Torken in de voeten. Diens lob had te weinig snelheid om de terugsprin- tende keeper een kater te bezorgen. „Ik raakte de bal verkeerd", zei Swennen (22), die na ruim een jaar absentie vanwege een afgescheurde kruisband keepte alsof hij nooit is weggeweest en in blessuretijd met een fabelachtige redding de 2-0 voorkwam. „Gelukkig was ik op tijd terug. Loopt het verkeerd af, dan heb ik er niets aan dat ik goed speelde." Drie minuten later was Swennen kansloos op Torkens inzet (1-0), maar Kloetinge was dat in het restant van het duel zeker niet. Eerst moest Ter Lee- de-doelman Thomas Waasdorp alles geven bij een harde inzet van Ferry Alfons, tien minuten voor tijd wilde de Kloetinge-spits het in kansrijke positie te mooi doen door de bal met buitenkant rechts te beroeren in plaats van te kiezen voor een streep met links. Daardoor kwam het verdiende punt er niet voor Kloetinge. „'Dan pakken we volgende week Ajax wel"', zeiden de jongens net in de kleedkamer al", glimlachte Hiensch. „Mooi vind ik dat, het staat symbool voor de enorme gretigheid van de groep. Maar in derdaad, als dat niet gepaard gaat met het pakken van punten, komt die gretigheid wel onder druk te staan." Ter Leede-Kloetinge 1-0 (0-0). 70. Remco Tor ken 1-0. Scheidsrechter: T. Blommensteijn (Am sterdam). Gele kaart: Jurgen Faefber (Ter Lee de), Joffrey Geldof, Ronald Zuijdwegl en Johan de Goederen (allen Kloetinge). Aantal toeschou wers: 390. Kloetinge: Merlijn Swennen; Joffrey Geldof, Er- win van der Woerdt, Emiel Dorst, Benjamin Verwest; Daan Esser (85. André Siereveld), Jo han de Goederen (90+5. Rien de Bruine), Corné SchilperoortRegilio Pi7ias, Ferry Alfons, Ro nald Zuijdwegt (77. Ronald Zwager). OOSTKAPELLE - De voetballers van Oostkapelle behaal den zaterdag de tweede zege van het seizoen. Op eigen veld werd het nog ongeslagen Nieuw-Lekkerland met mi nimaal verschil verslagen: 1-0. Oostkapelle klom daar door naar de derde plaats in de eerste klasse C. Trainer Karl Vergouwen zag dat de uitgedachte tactiek werkte. „Nieuw-Lekkerland is zwak in de opbouw. Daar om lieten we de tegenstander het spel maken en wachtten wij op de fouten. Wanneer wij balbezit hadden, hebben we goed positiespel laten zien. Uiteindelijk hadden we voor mijn gevoel de score moeten uitbouwen naar 2-0 of zelfs 3-0." De enige goal van de wedstrijd viel al na een kwartier. Uit een corner kopte Matthijs Lugtenburg, die zijn ren tree maakte na een meniscusoperatie, op de lat, waarna de rebound voor Remon van Geersdaele was: 1-0. Daarna was Stefan Wielemaker met een schot buitenkant paal het dichtst bij de tweede goal. In de tweede helft gooide Nieuw-Lekkerland alles op de aanval. „Ze gingen de lange bal spelen en daarin gingen wij mee. Kansen heeft Nieuw-Lekkerland niet gehad." In valler Davy van Geersdaele wél. Hij stuitte in een één-op-éénsituatie op de keeper. Oostkapelle - Nieuw-Lekkerland 1-0 (1-0). 15 Remon van Geers daele 1-0. Scheidsrechter: H. Hofman (Deil). Gele kaart: Rick Pat- tenier (Oostkapelle). Aantal toeschouwers: 220. HENDRIK-IDO-AMBACHT - Arjan Human was zater dag opnieuw belangrijk voor zijn ploeg ASWH. De voet baller uit Middelburg scoorde twee keer in het thuisduel met Spakenburg en bezorgde de Nederlands amateurkam pioen daarmee drie punten. ASWH won na een 1-0-ach- terstand met 3-1Human heeft na vier competitieduels in middels zes doelpunten achter zijn naam staan. De voor malig spits van onder meer Kloetinge en Hoek scoorde tot nu toe in elke wedstrijd. AMSTERDAM - Ajax wil niet aan een vertrek van Tho mas Vermaelen meewerken. De technische staf van Roda JC ziet in de negentienjarige verdediger een goede opvol ger voor Predrag Filipovic, die in de belangstelling van PSV staat. „Er zijn wel meer clubs die hem willen heb ben", aldus trainer Blind van Ajax. „Maar dat gaat niet door." Vermaelen maakte afgelopen zaterdagavond na an derhalf jaar weer eens deel uit van de basisformatie van Ajax. De Belg speelde een sterke wedstrijd. „Hij heeft la ten zien waarom hij niet weg mag", aldus Blind over de verdediger. PSV zoekt een alternatief voor de geblesseer de verdedigers Ball en Reiziger. Trainer Hiddink van de landskampioen maakte afgelopen week bij Roda JC de be langstelling voor Filipovic kenbaar. De Limburgse club beslist vandaag of hij de speler wil laten gaan. ANP ROTTERDAM - Sparta kan voorlopig geen beroep doen op middenvelder Anthony Obodai. De Ghanees brak giste ren op het Kasteel tegen Heracles Almelo (2-0) een sleutel been. Hij kwam in de eerste helft ongelukkig terecht na een overtreding van Maas. Zondag mist Obodai dus het thuisduel met Ajax, zijn voormalige werkgever. ANP Wim Broekhoven NSW kwam zaterdag tweede klasse alleen aan Üing. Zelf won de voetbal- uit Numansdorp simpel >•1 van Zaamslag, terwijl rrent Terneuzense Boys 10 verloor van GPC. De 2gers namen daardoor de ie plaats over van de Ter- fóe ploeg. De hekkenslui- De Meeuwen en Tholense verloren. De Meeuwen met 'an Kapelle en Tholense net 1-0 van Wieldrecht. •Zaamslag 5-1: De thuis- ïon uiterst eenvoudig. Ze- sïnuten voor tijd mocht Lauret vanaf elf meter tvan de groen-witten red- 'ij rust was het al 2-0 door Rn doelpunt en een tref- iLangerak. Bras tekende snuf voor 3-0 en Sprey in ijende tien minuten voor Omslag kon er eigenlijk SHEUVEL - Terneuzen in de eerste klasse van adagvoetbal na vier wed- nog altijd op de eerste ^ning. De Zeeuws-Vla- waren gisteren vooral rast veel meer in de aan- de tegenstander, maar ra wèl. Na een 1-0-rust- Wrdhet uiteindelijk 2-1. wie nederlaag van dit sei- rasvoor trainer Ardian Le- 5 bittere pil. „Vooral na Hwas het éénrichtingsver- ifti hij na afloop. „Maai den onze kansen niet af- Dat beeld achtervolgt de hele competitie." wam in de 23e minuut op komen door Jelle d. In de 58e minuut ■- Angel o Ernst uit een h? 2-0. Niet lang daarna Maik de Wolf de span- 'Hgtot 2-1 en kreeg Ter- nieuwe hoop. Wat de ^arna ook ondernam, tot •tfmaker leidde dat niet. schot op de paal was 'assen nog het dichtst bij zelfs geen kans tegenover plaat sen. Kapelle-De Meeuwen 2-1: Ka pelle won, maar eindigde met ne gen man. Ferdi Tilroe zorgde na elf minuten voor 1-0. Jan-Pieter de Vides maakte vlak na rust ge lijk. Randy de Dreu werd halver wege de tweede helft met een tweede gele kaart weggestuurd door arbiter Patrick Fase. Tilroe maakte er vijf minuten voor tijd 2-1 van, maar de thuisclub voel de zich toch mede-verliezer om dat ook Martijn van Zweeden na een ruwe overtreding vroeg tijdig moest gaan douchen. Wieldrecht-Tholense Boys 1-0: Tholense Boys begon sterk, maar de thuisploeg kwam na een kwartier op voorsprong door een doelpunt van Boertje. De bezoekers hadden vervol gens steeds een overwicht. Het leverde kansjes op, maar de ge lijkmaker kwam er niet. Rillandia-Hardinxveld 2-0: De bezoekers maakten het spel en de thuisclub de doelpunten. Edwin Clement was al in de der de minuut succesvol en tien mi nuten later tekende Jan-Willem Meeuwsen met een vrije trap voor 2-0. De bezoekers bleken ondanks hun overwicht niet in staat een echte kans te creëren. Rillandia kon het zich zelfs per mitteren een strafschop te mis sen via Barry Klootwijk. AZW-WC'68 2-3: Waar de thuisploeg ondanks een hele reeks fraaie kansen er voor rust niet in slaagde te scoren, deden de bezoekers dat via twee doel punten van Baay wél. Een kwar tier voor tijd werd het via Jur gen de Reu 1-2, maar via Mar tijn van Elzakker werd het 1-3. Gerben Steyaert benutte vijf mi nuten voor tijd een strafschop voor 2-3, maar meer zat er voor de teleurstellend opererende thuisploeg niet in. GPC Vlissingen-Terneuzense Boys 1-0: Een pittige wedstrijd. Terneuzense Boys had het mees te balbezit, maar dwong geen echte kansen af. Toen Jeroen van Ommen halverwege de twee de helft GPC met een fraaie kop bal op 1-0 zette, slaagde Terneu zense Boys er niet meer in om de achterstand weg te werken. De Terneuzenaren kwamen nog met tien man te staan toen Ali Eryürük een kwartier voor tijd met zijn tweede gele kaart (dus rood) naar de kleedkamers werd gestuurd. Sam Ysebaert haalt uit voor de gelijkmaker (1-1) van Hoek tegen Quick Boys. Op de achtergrond kijkt ploeggenoot Djamel Buyse, die de bal bij Ysebaert bezorgde, toe. foto Camile Schelstraete door Barry van der Hooft HOEK - Aan de ene kant was er het onbestemde gevoel, omdat een zege voor het oprapen had gelegen. Maar aan de andere kant was er ook sprake van een zekere opluchting, want door het gelijkspel tegen Quick Boys (1-1) doorbrak Hoek een negatie ve reeks van drie nederlagen. Misschien nog wel belangrijker was dat de thuisploeg bij vlagen deed terugdenken aan de geolie de machine die het vorig seizoen was. De trainer van Hoek was vooral vanwege dat laatste gegeven een tevreden mens. „Ik ben superge lukkig dat we ons gezicht van vorig seizoen weer hebben laten zien", zei Eric Tetaert. „Binnen de club waren enkele mensen al in paniek en volgens sommigen moest ik met een echte libero gaan spelen. Ik begrijp de men sen, maar ze moeten ons gewoon ons werk laten doen. Vorig jaar stond het als een huis en dat huis komt dit seizoen weer te rug." De Belg erkende dat hij zich niets aantrekt van de geluiden rondom de club. Zijn visie staat vast en daar wijkt Tetaert niet vanaf. „Want je kunt niet om de haverklap van systeem verande ren. Hoek heeft een aanvallend gezicht en dat moet zo blijven. Vorige week tegen Noordwijk hebben we in mijn ogen één punt laten liggen, vandaag wa ren het er twee. Wie objectief naar deze wedstrijd heeft geke ken, heeft gezien dat wij hadden moeten winnen. Het ontbrak ons alleen nog aan de factor ge luk." Dat Hoek tegen Quick Boys ein delijk zijn ware gezicht toonde, viel niet toevallig samen met de terugkeer van Pieter de Munnik in het basisteam. De middenvel der kampt al sinds de voorberei ding met blessures en trainde door een kneuzing op de knie schijf de afgelopen vier weken niet met de groep mee. Toch ver scheen De Munnik tegen Quick Boys aan de aftrap en dat kwam het spel van Hoek ten goede. De Munnik zorgde voor diepgang vanuit het middenveld en dat le verde problemen op voor de ploeg uit Katwijk. Verloofde Tegelijkertijd leek ook David Destorme weer beter tot zijn recht te komen. Tetaert had daar wel een verklaring voor: „Pieter is in het veld eigenlijk de verloofde van David. Zij heb ben elkaar nodig." Dat bleek in de eerste helft, want Hoek was geen schim meer van de ploeg die tegen drie opeenvolgende ne derlagen opliep. Vanaf de eerste minuut was er agressie en gedre venheid en probeerde Hoek het tempo hoog te houden. Het leverde in de eerste 45 minu ten vijf echte kansen op, maar scoren lukte opnieuw niet. Sam Ysebaert was er het dichtst bij, maar de spits werd aangetikt op het moment dat hij wilde schie ten. Quick Boys stelde er twee mogelijkheden tegenover. In blessuretijd kopte Sergio Om- mel van dichtbij in, maar Filip van der Vloet hield Hoek met een knappe redding op de been. Meteen na rust was de doelman van Hoek echter wel kansloos. Na een snelle uitval belandde de bal voor de voeten van Michel van Zundert, die droog raak schoot. Vanaf dat moment golfde het spel een kwartier lang op en neer. Beide ploegen kregen pri ma kansen en ruim twintig mi nuten voor tijd paste Tetaert een dubbele wissel toe. Djamel Buyse ging evenals een week eer der in de spits spelen, Niels Do- minicus loste de licht geblesseer de Nyim Melki af als linksbui ten. De omzetting leverde vijf minu ten later al resultaat op voor Hoek. Na een combinatie met Buyse schoot Ysebaert de gelijk maker binnen (1-1). Het doel punt gaf Hoek het gevoel dat er nog meer in zat en dus ging de thuisploeg gedreven op zoek naar de winnende treffer. Die kwam er echter niet, omdat We sley de Smet, de sterk spelende Wilco de Valk en Ysebaert de bal niet voor een tweede keer langs doelman Kromhout kre gen. Het eerste punt zorgde weer voor wat vertrouwen bij Hoek. „Deze wedstrijd geeft voldoe ning", zei Tetaert. „Het is een bevestiging van het onderlinge vertrouwen tussen de spelers en de technische staf. En er is ook nog niets verloren. We hebben een dip gehad qua punten, maar die gaan andere ploegen ook nog krijgen." Hoek-Quick Boys 1-1 (0-0). 48. Mi chel van Zundert 0-1, 73. Sam Yse baert 1-1. Scheidsrechter: H.J.G.M. van Beek (Cothen). Gele kaart: Michael Ros, Sergio Om- mel, Michel van ZundertMartin Bekx (allen Quick Boys). Aantal toeschouwers: 1100. Hoek: Filip van der Vloet; Thomas Ragut, Roy Hendriksen, Stijn Por- teman, Wesley de Smet; Pieter de Munnik (62 Thijs Binnerts), Jeroen van de Broeke (68. Djamel Buyse), David Destorme; Wilco de Valk, Sam Ysebaert en Nyim Melki (68. Niels Dojninicus). door Klaas Verspoor GOES - Duiveland herstelde zich van een mislukte compe titiestart en liet 's-Heer Arendskerke alle hoeken van het veld zien: 10-0. Degra dant Nieuwdorp zakte door de derde seizoensnederlaag, nu tegen Dauwendaele, naar de laatste plaats. Serooskerke won de topper tegen Veere met 3-0 en is de nieuwe leider in de derde klasse A. Heinkenszand-SKNWK 1-1: In de eerste helft kwamen bei de ploegen niet tot scoren, maar kort na rust veranderde dat toen Gerben Menheere na een pass van Guido Wiskerke de score openbrak. Maarten Padmos scoorde na een mooie aanval van SKNWK ruim twintig minuten later de 1-1. Daarna kwamen beide ploe gen in het sportieve duel niet meer aan echt uitgespeelde kansen toe. Nieuwdorp-Dauwendaele 2-3: In blessuretijd gaf Nieuw dorp een punt uit handen. Een kopbal van Teun Rent meester betekende 1-0, maar twee minuten later schoot Jor- rit Schuurman Dauwendaele uit een vrije trap langszij. De bezoekers bleven tot aan de rust de betere ploeg en Jordi van Bunderen scoorde de ver diende 1-2. Een kwartier voor het einde van de wedstrijd werd inval ler Martin de Hamer in het strafschopgebied foutief afge stopt en scoorde Teun Rent meester vanaf de stip de ge lijkmaker. Twee minuten in blessuretijd leidde een perfect uitgevoer de counter uiteindelijk tot de winnende treffer van Jorrit Schuurman. Spui-ZSC'62 2-2: Ludwig Ka lisvaart opende namens Spui de score en René Coomans zorgde daarna voor de gelijk maker. Spui, dat voor rust de betere ploeg was, kwam in het tweede wedstrijddeel niet verder meer dan hard wer ken. Jos Kristalijn bracht ZSC'62 zelfs na een uur aan de leiding, maar een door Alex Meijer benutte straf schop, na een overtreding op Meijer zelf, leverde Spui toch een punt op. WHS-Bruse Boys 2-6: Peter Willemse opende al na vijftig seconden de score en Mats Willemse scoorde daarna 0-2. Invaller Andreas Vroegop zorgde voor 1-2 en kort na het begin van de tweede helft liet WHS twee grote kansen onbenut. Een perfecte Bruse counter le verde de 1-3 van Jan-Peter Dekker op en daarmee was te vens het verzet van WHS ge broken. Door goals van opnieuw Dek ker en tweemaal invaller Ger ard Vogel liep Bruse Boys een voudig uit naar 1-6. Andreas Vroegop zorgde uit een cor ner nog voor 2-6. Serooskerke-Veere 3-0: De thuisploeg maakte het ver schil in de tweede helft. De evenwichtige eerste helft (kansen voor beide ploegen) werd met 0-0 afgesloten. In de tweede helft fungeerde •Jeroen Geerse als breekijzer. Hij stiftte Serooskerke naar 1-0, bracht Patrick van de Putte in stelling voor 2-0 en maakte zelf 3-0 uit de re bound van een inzet van Frank Allaart. Duiveland-'s-Heer Arendsker ke 10-0: Al na vijf minuten opende Marcel de Bruine de score door de bal vanaf twin tig meter in de kruising te knallen. Daarna was vrijwel elke kans van de thuisploeg een goal. Door twee keer Dennie Le Comte, Marcel de Bruine, Jan IJzelenberg en opnieuw De Bruine stond het binnen een half uur 6-0. Voor rust maak te aanvoerder Lex Zwang er zelfs 7-0 van. In de tweede helft nam Duiveland gas te rug. maar zelfs toen maakten Wilmar van der Sande en Bar ry Steenpoorte (2x) de tien vol. Derde klasse B Noad'67-Klundert 0-3: In de twintigste minuut kreeg Noad-speler Van de Velde rood wegens het onreglemen tair voorkomen van een sco ringskans. Twee minuten later werd het 0-1 door Den Hollander en daarmee was de thuisclub ei genlijk al geklopt. Nog voor rust tekende Hollemans voor de 0-2 en halverwege de twee de helft Fuanani voor de 0-3. foto Hielco Kuipers Kloetinge-speler Daan Esser ontwijkt een tackle in het duel met Ter Leede.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 35