inkeliers boos om bekeuringen 8C PZC Strandgolf met zon en lange wachttijd Blije zwerfhonden uit Zuid-Europa T ransferiumbus in Middelburg meteen in trek ill )ringend pleidooi voor begrip en redelijkheid bij parkeercontroles agenda oppentheater 'zmoé* Gewonden bij aanrijding Slapend in de sloot Collies wijzen schapen de weg Spullen uit woning gestolen Ondernemers verenigen zich Foto-expositie Museum Watersnood verlengd AAZET maandag 26 september 2005 jfAliPankow crIKZEE - De winkeliers in Visstraat in Zierikzee zijn over de volgens hen rigide waarop sommige parkeer- iiroleurs boetes uitdelen. On- temers die even met de auto fhun winkel staan om te la- en de lossen, lopen kans op boete. Enkelen van hen zijn zat en doen schriftelijk een r0op op het dagelijks gemeen- estuur om meer begrip en re- ijkheid bij de parkeercontro- van deze winkeliers is vis jelaar D. Saman. Hij is ver een over het feit dat hij de af- jpen week een parkeerbon eg uitgereikt toen hij een la- sggekoelde vis voor zijn win- stond uit te laden. Volgens toonde de betreffende con- ieur geen enkel begrip voor situatie. „Hij vroeg of ik nou steeds geen ontheffing voor 'inrijden van de Visstraat in jn bezit had. Die heb ik vorig al aangevraagd samen met verzoek het stukje Nieuwe jerdstraat met eenrichting- seer te mogen inrijden. Op laatste kreeg een afwijzing, ar op het verzoek voor de Vis- aat heb ik helemaal geen ant- oersbaltoernooi ISTERLAND - De Koersbal- ïg Oosterland houdt rgen (dinsdag) in dorpshuis iterhof haar vijfde Kraaien- iooi. wordt aan deelgenomen door ;n Zeeuwse teams en vijf ipen uit Zuid-Holland. De dstrijden beginnen om 11.30 ZEEUWS VEILINGHUIS VANDAAG KIJKDAG van 10.00 - 18.00 uur KUNST ANTIEK Di. wo. en do. ook kijkdag Herengracht 74, 4331 PX, Middelburg, Tel. 0118 - 650 680 v.zeeuwsveilinghuis.n! iezorgklachten: 0231231 opmaandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; aterdags tot 12.00 uur REDACTIE SCHOUWEIM-DU1VELAIMD Irachtweg 23a Postbus 80 B ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Pax: 0111-454657 bnail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) aemans Ni Pankow sne Soesman Melita Lantïng Rudy Boogert (sport) ïntrale redactie ationspark 28 Postbus 31 «60 AA goes fel: (0113)315500 h*: (0113)315669 pffl; redactie@pzc.nl INTERNET fow.pzc.nl fltail: web@pzc.nl woord gekregen", zegt Saman. Volgens de ondernemer verwees de parkeerwachter hem naar de hoek van de straat om vanaf daar de lading vis naar zijn win kel te sjouwen. „Als ik dat doe ben ik weer in overtreding met de wetgeving voor voedselveilig heid. Die schrijft voor dat je ge koelde waar maar een paar me ter door de open lucht mag ver voeren. Die koelketen mag zo min mogelijk doorbroken wor den." Saman zegt dat de betref fende parkeerwachter ongevoe lig was voor zijn argument en ook geen begrip wilde tonen voor het feit dat het laden en los sen maar enkele minuten in be slag zou nemen. Belemmering „Volgens die man zou ik de door gang blokkeren voor mensen in een rolstoel, maar in de praktijk gebeurt dat niet. Daar houd je als ondernemers gewoon reke ning mee", benadrukt de vishan delaar. Saman zegt niet te kunnen be grijpen dat het hem en zijn colle ga's in deze straat zo moeilijk wordt gemaakt. „Dan heb je zo als ik al 35 jaar hier een winkel en dan kun je ineens niet meer gewoon je bedrijf uitoefenen. Maar als de kermis op het Ha venplein moet worden opge bouwd, staat er ruim vijf uur achter elkaar een grote vracht wagen zomaar neergezet op de kop van de straat. Dat wordt dan wel toegestaan." De vishan delaar krijgt bijval van zijn buurman en mosterdmaker T. Schroer die inmiddels ook een brief op poten aan het college heeft verzonden. Saman zelf heeft vrijdagoch tend toen hij wederom een aan voer gekoelde vis moest lossen, wethouder W. Renden van Ver- 1REEKACTIVITEITEN ERIKZEE - Gemeentehuis, 9.30 uur: menraad; ncentrum Onderdak. 18.00-20.00 Schoolzwemtoernooi (t/m 30/9). ERIKZEE - De Vakantie Bij lclub biedt woensdagmiddag voorstelling voor kinderen isl vier jaar aan in het MFC Zierikzee. Het optreden van ppenspeler Aad Peters begint 14.00 uur een optreden. (Advertentie) Een balletje slaan op het strand blijkt toch wat anders dan op de 'green'. door Ali Pankow SCHARENDIJKE - Het fraaie nazomer- weer drijft talloze mensen naar het Schouwse strand zaterdag. Een Duits gezin met twee kinderen graaft een die pe kuil en koestert zich vervolgens daar in de zon. Voorzitter Oliver Verwest van de fundraise commissie van de Lionsclub waarschuwt hen dat er zo meteen een hard balletje door de lucht komt vliegen. „Ja undVvragen de Duit sers, beslist niet van zins hun kuil te ver laten. Het is een treffend voorbeeld van de on verwachte situaties waar de organisato ren van het groots opgezette North Sea Beach Golftoernooi tussen Scharendij- ke en Renesse zaterdag tegenaan lopen. „Dit moet volgend jaar anders", consta teert Verwest. Dat er een vervolg komt is zeker. Dat billijkt immers alleen al de voorlopige opbrengt van ruim 7000 eu ro voor het goede doel: aanschaf van voorzieningen voor de Beatrixschool voor Zeer Moeilijk Lerende Kinderen (ZMLK) in Zierikzee. Voor dit geld zul- len onder meer nieuwe audiovisuele middelen worden gekocht. Verwest erkent, absoluut niet gerekend te hebben op zoveel strandgangers naast de 180 deelnemers aan het golf toernooi. De toeloop leidt tot lange wachttijden bij de afslagplaatsen. „Je kunt niet zomaar een bal gaan slaan als er zoveel mensen op het slagveld lo pen", zegt Verwest. Het heeft hem best wat zorgen gebaard om alsnog een beetje vaart in het toer nooi te houden. Een van de maatregelen daartoe is het ter plekke bezorgen van de mossellunch bij enkele van de deelne mende teams. Veel golfers vinden dat wel zo gezellig. Met zo'n catering en met dit weer is wachten op het strand zeker geen straf. Het team van Café De Gekroonde Sui kerbiet uit Zierikzee bereidt zichzelf een ludiek intermezzo. Halverwege het traject van circa zes kilometer komen twee duikers uit zee. Ze brengen een fles champagne mee. Dat smaakt na zo'n afstand door het zand ploegen. Ineke van de Werf van het team 'De Zandloapers' beleeft een fantastische dag, maar vindt spelen op de 'green' toch prettiger. „Maar ik ben nog niet zo ervaren hoor. Ik speel nog maar een halfjaar bij Molenberg", laat ze weten. Soapacteur Een golfer die vooral onder de aanwezi ge vrouwen specifiek de aandacht trekt is soapacteur Winston Post. Hij vertolk te in de serie 'Goede Tijden Slechte Tij den' de rol van Benjamin. Hier op het Schouwse strand draait het voor hem niet om fictie, maar pure werkelijkheid. Daarin dienen met de golfbal soms af standen van ruim achthonderd meter te worden overbrugd. Golfprof Hans von Burg van Grevelin- genhout Bruinisse vertelt hoe dat zou foto Dirk-Jan Gjeltema moeten tijdens zijn golfclinic voor pas santen op het strand. Ierland is de ba kermat voor beachgolfzegt Von Burg. Volgens hem is het van belang bij de af slag exact de bal en niet het zand te ra ken. „Het weer speelt altijd mee bij golf. Daar is het een buitensport voor. Een echte golfer heeft dan ook altijd een re genpak bij zich. Het spel wordt alleen voor onweer en bliksem onderbroken. Bij strandgolf dient vooral rekening te te worden gehouden met de invloed van de wind", aldus de prof. Er zijn negen holes te nemen langs het strand. Ze zijn behoorlijk ver uiteen ge situeerd met behulp van goed veranker de matten. Drie marshalls - Piet van Ge- mert, Bram van Rossum en Piet Dale bout - leggen in hun quat het traject meermalen af om supervisie te houden. Voor de rest wordt vertrouwd op het in zicht van de captain die per team wordt aangewezen. Het team van Bouwbedrijf Roggeband uit Zierikzee komt tijdens de verlate prijsuitreiking uiteindelijk als winnaar uit de bus. door Ali Pankow SCHARENDIJKE - De vrouw maakt op het zandpad al de riem van haar hond los en roept: „Ga maar lekker rennen, jon gen." Het dier stuift uitbundig het strand aan de kop van de Brouwersdam op. Het barst er van de soortgenoten. SOS Strays houdt hier zondagmid dag een reünie voor adoptanten en honden die betrokken zijn bij de dierenhulporganisatie. „Wij hebben inmiddels duizend zwerfhonden uit landen als Grie kenland, Spanje en Portugal bij adoptiegezinnen in Nederland kunnen plaatsen", zegt Remco Vegting. Hij is inspecteur en zo geheten blije rijder bij SOS Strays. Inspecteur wil zeggen dat hij bij enige twijfel ter plek ke controleert of de relatie tus sen hond en adoptant wel suc cesvol verloopt. Het 'blije rijder' houdt in dat hij het vervoer van de zwerfhonden verzorgt vanaf de luchthavens in Amsterdam en Brussel naar de verschillende opvangadressen van SOS Strays. Vegting zet zich als vrijwilliger in voor de organisatie. Hij kent de vragen als 'waarom halen jul lie zielige honden uit Zuid-Euro pa terwijl de asiels in Neder- Voormalige zwerfhonden en hun eigenaren ontmoetten elkaar gisteren op het strand bij Scharendijke. foto Dirk-Jan Gjeltema land vol zitten?'. Hij antwoordt steevast dat in de Nederlandse asiels vrijwel uitsluitend 'hon den met een verhaal' zitten, doe lend op gedragsproblemen, om dat het baasje is vertrokken of een andere reden. In Zuid-Euro pa echter bestaat nog het begrip zwerfhond, iets wat in Neder- keer gebeld. „Ik wilde hem vra gen hoe ik die vracht nou kon lossen zonder weer een boete op te lopen, maar ik kreeg hem niet te pakken. Toen ben ik met een ambtenaar doorverbonden. Hij gaf me toestemming de lading voor de deur van de winkel los sen. Verder hoop ik dat onze brieven nou snel behandeld wor den en dat die parkeercontro- leurs de regels eens wat redelij ker gaan toepassen." TERNEUZEN - Op de kruising van de N61 met de Mr. F. J. Haarmanweg in Terneuzen vond gistermiddag rond kwart over twee een aanrijding plaats waarbij twee men sen gewond raakten. Een 45-jarige bestuurster van een personenauto uit de ge meente Terneuzen verleende geen voorrang aan de van rechts komende 55-jarige Duitse automobilist. De 45-jari- ge vrouw en de inzittende van de 55-jarige Duitser raak ten gewond. KAPELLE - Een 23-jarige automobilist uit Middelburg is gisterochtend rond negen uur in een sloot naast de A58 ter hoogte van Kapelle beland, toen hij in slaap viel ach ter het stuur. De auto raakte eerst de middenberm en kwam vervolgens via de rechterberm in de sloot terecht. De auto is totaal vernield, maar er zijn geen gewonden ge vallen. DRIEWEGEN - Tientallen mensen kwamen gisteren in Driewegen kijken naar een kwalificatiewedstrijd voor het Nederlands Kampioenschap schapendrijven, waar ruim veertig bordercollies en hun baasjes, of in dit geval hand- Iers, aan deelnamen. Plaats van handeling was een groot veld aan de Trenteweg. De naastgelegen dijk vormde een soort tribune vanwaar de toeschouwers goed konden zien hoe de honden de schapen keurig over het veld en tussen de hekjes door loodsten. In het verleden zijn op het weiland onder de naam 'Cou- dorpetrial' al de nodige wedstrijden gehouden, maar nu kreeg organisator Frans Sturm voor het eerst een kwalifi catiewedstrijd voor het Nederlands Kampioenschap toe gewezen. „Een mooi compliment", vindt hij. „Kennelijk vinden ze dat het hier altijd goed georganiseerd is en dat het veld er prima bij ligt." De Zeeuwse viervoeters wisten zich gisteren niet in de top van het klassement te neste len. De eerste drie plaatsen waren voor respectievelijk Thymothy, Glen en Taff. OOST-SOUBURG - Een insluiper heeft kans gezien om in de nacht van vrijdag op zaterdag spullen uit een wo ning aan de Jacob Isaac Sandersestraat in Oost-Souburg te stelen, De buit bestond uit waardepapieren, mobiele te lefoons en foto-apparatuur. De diefstal werd gepleegd tus sen vrijdag 04.00 uur en zaterdagochtend 10.00 uur. MELISKERKE - Meliskerke krijgt een ondernemersvere niging. Het is vijf ondernemers uit het dorp gelukt om col lega's enthousiast te krijgen voor een eigen belangen groep. Ruim de helft van de ondernemers uit het dorp sluit zich aan. De ondernemersvereniging Meliskerke gaat in november met 24 leden beginnen. Een voorlopig bestuur is op dit moment bezig met het opstellen van een beleidsplan. Ac tiepunten zijn er nog niet. Meliskerke heeft meer dan veer tig winkels en bedrijven. In november volgt de oprich tingsvergadering. land niet meer voorkomt. Vol gens Vegting gaat het SOS Strays vooral om de aanpak van dat fenomeen. „Het zijn over het algemeen vrolijke honden zonder een verhaal", volgens de ze vrijwilliger. Barbara Kruijt was eerst ook vrijwilligster bij de organisatie en nu zelf adoptante. „Het is van belang dat de dieren na aan komst een goed socialistiepro- ces doormaken. Pas dan kunnen ze met succes geadopteerd wor den." Etensbak Kruijt heeft zelf de ervaring dat ze haar geadopteerde hondje met stukjes eten voeren, heeft moeten leren dat hij een eigen etensbak heeft en daar gewoon uit mag eten. „Eerst liep hij die bak onaange roerd en nam hij alleen de rest jes van mijn eigen hond als die klaar was met eten. Zo was hij dat altijd gewend geweest in zijn zwerversbestaan." De reünie bij Scharendijke blijkt vooral bedoeld voor uit wisseling van ervaringen en in formatie. De honden amuseren zich uitstekend langs de vloed lijn. De talrijke soorten verdra gen elkaar goed. „Ze zijn vaak gewend geweest in roedels te le ven", zegt Vegting. door Selma Osman MIDDELBURG - De transfe riumbus tussen de binnenstad van Middelburg en de winkels aan de Mortiereboulevard blijkt na ruim een week al een succes. De eerste acht dagen is er door bijna zeshonderd mensen ge bruik van gemaakt. Ook afgelo pen zaterdag trok de gratis pen delbus behoorlijk wat passa giers. Busmaatschappij Connexxion is dik tevreden. Vervoerarchitect R.J. Oosting had zelf een iets rus tiger start verwacht. De cijfers zijn verwerkt tot en met donder dag. In de eerste week reed de bus vijf dagen. Nu volgt hij de normale dienstregeling, dat wil zeggen elke donderdag en zater dag. Topdag was vorige week zater dag. Toen stapten er tweehon derd passagiers in de bus. De donderdagen (met de week markt in het centrum) zijn min der druk, maar nog altijd goed voor ruim honderd reizigers. Oosting is in positieve zin ver rast. „We hebben bijna zeshon derd mensen vervoerd. Dat is voor ruim een week een heel mooie score." Meteen al op de eerste dag, dinsdag 13 septem ber, trok de bus zeventig passa giers. Het was die dag op de Mortiereboulevard razend druk omdat de deuren van elektroni- ca-gigant Media Markt open den. Uit de vervoerscijfers blijkt dat het richting het centrum iets drukker is dan richting de Mor- tiere. De piek ligt tussen één en vijf uur. Oosting is enigszins ver baasd dat de vroege ochtendrit- ten van negen uur nog erg stil zijn. Hij denkt dat mensen die in de stad werken de mogelijk heid om hun auto bij de Mortie- re te parkeren en met de bus ver der te gaan, nog niet hebben ont dekt. Volgens Connexxion moeten de passagiersaantallen de komende tijd nog flink groeien. De bus maatschappij streeft naar vier- tot vijfhonderd reizigers op een zaterdag. OUWERKERK - De foto-exposi tie 'Het Koninklijke Huis en de Watersnoodramp' in het Waters noodmuseum in Ouwerkerk wordt wegens de grote belang stelling verlengd tot 6 november dit jaar. De toeloop bij deze tentoonstel ling heeft erin geresulteerd dat het bezoekersaantal in het mu seum dit seizoen uitstijgt boven de 22.000 van vorig jaar, Volgens voorzitter J. Schoof trok het museum als gevolg van overstromingen in Amerika de laatste tijd weer extra aandacht van de nationale en internatio nale pers. Ook dat heeft invloed op de bezoekersstroom. Het huidige museumseizoen wordt zondag 6 november afge sloten. Eén dag eerder echter, op zaterdag 5 november, voert Theater Kwark ter afronding van de wisseltentoonstelling over Verdronken Dorpen op Schouwen-Duiveland een pas send toneelstuk op in of bij het Watersnoodmuseum. De 5e no vember staat bekend als 'Quade Saterdach' door de Sint Fe- lixvloed die in 1530 op die da tum plaatsvond en die onder meer Reimerswaal en achttien omliggende dorpen verwoestte. Eerder al. op donderdag 6 okto ber wordt in het museum een presentatie gegeven van de uit breidingsplannen. Verder wordt hier op vrijdag 14 oktober het boek 'Helpt hen, het zijn wezen' gepresenteerd. De bundel bevat verhalen van hulpverleners over hun ervaringen in 1953. Het Watersnoodmuseum is ge opend van dinsdag tot en met zondag van 13.00 tot 17.00 uur. (Advertentie) K07IINFN 70NWERINW rr.Nju KOZIJNEN ZONWERING WWW. AAZET.I Kapelle - Tel. 0113-3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 33