zc londweg Scharendijke in beeld Cockpit naar nieuwe bestemming Tiende editie Druma treedt naar buiten Vergeefse zoektocht naar zeeschildpad Lossen containers Fowairet begonnen 13 org om stagnerende grondaankopen eld voor uitbreiding ekker museum Nisse Ongeval eist leven man (19) Mishandeling in Middelburg Vrouw naar ziekenhuis na brand Renault 4 lekt olie in garage Project tegen pesten op scholen gemeente Borsele zeeuwse almanak Jaloers ie: 0113-315649 pzc.nl redactie@pzc.nl 31,4460 AA Goes ntie-exploitatie: en Midden-Zeeland: 0113-315520; Vlaanderen: 0114-372770; aal: 020-4562500. iandag 26 september 2005 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland Aii Pankow glKZEE - De al jaren fel be- aanleg van de rondweg Scharendijke komt in I, Dit traject staat als derde van de recreatieverdeelweg n)op het Meerjarenprogram- Infrastructuur Zeeland voor de periode •2010. inleg van de rondweg staat jject verband met de tweede de rvw tussen de N57 oosten van Haamstede en de ten westen van Scharendij- )e realisatie van dit deel is men in 2007 en zo mogelijk al in 2006 begonnen met anleg, zo blijkt uit de plan- Gedeputeerde Staten, (-fractielid én recreatie-on- semer H. Coomans blijft als [vechter van de rondweg om arendijke nog even wat scep- Hij vreest dat stagnerende jdaankoop ten behoeve van rnv tweede fase de plan- nog flink zou kunnen frus- d. Daardoor zou de realise- van beide trajecten toch verschoven kunnen wor- „Beginnen in 2006 lijkt mij dk geval wel erg optimis- aldus Coomans. irme grond weet dat er stevige onder- delingen nodig zijn voor de idaankopen in dit gebied, betreft zogeheten 'warme nd'. Dat wil zeggen dat de arische ondernemers die hier percelen verkopen hun be- minder waard zien worden ceen weg doorheen gaat lo- Zij dienen reële compensa- DOgelijkheden te krijgen en ten de realisering daarvan rand verwoest loischuur mmanege ISSINGEN - Een grote and heeft gistermiddag de Idschuur van Manege Paar- in Vlissingen volledig ver- schuur lag de hele winter- rraad hooi en stro. Beheers- J Delfos vermoedt dat er ake is van brandstichting, manege van Stichting Ar- is voor minstens twee ton iupeerd. De brand brak rond voor vijf uit. Delfos die vlak- •«ardoes woont, werd gealar- d door haar collega die net afgesloten. De zeventien rden werden met behulp van willigere onmiddellijk in vei- tad gebracht. De stadsgewes- ijke brandweer rukte uit met tankautospuiten en een mandowagen. Met ongeveer mg personen werd het vuur feden. De brandweer heeft leren op het terrein van Paar- aan de Bosweg nog uren Ken nablussen. vertalen in hun verkoopprijs voor de grond", legt Coomans uit. Hij betwijfelt of die aan koopprocedures met voldoende snelheid afgewikkeld zullen worden. De investeringskosten voor de tweede fase rvw worden in de MIZ begroot op 4.185.000 euro. Voor de rondweg om Scharendij ke staat 2,5 miljoen euro geno teerd. Het college van Gedepu teerde Staten benadrukt dat er ten aanzien van deze derde fase rvw een rolverdeling moet ko men tussen gemeente, water schap en provincie voor de voor bereiding, aanleg en beheer van de weginfrastructuur tussen de rijksweg N57 en het dorp Scha rendijke. „Daarbij zal ook de mogelijke co-financiering van het project betrokken worden", aldus gs. Het MIZ voor 2006-2010 ver meldt verder dat eind 2006 of be gin 2007 het fietspad Noordgou- we-Zonnemaire langs de N654 wordt aangelegd. Tegelijkertijd zal ook de rijbaan zelf inclusief één of meer (kruispunt)plateaus worden gereconstrueerd. Het kruispunt Kruisweg bij Zonne- maire zal in het kader van het project 'Verkeersveiligheid op Maat' worden voorzien van een rotonde. Verder zal in combinatie met de aanleg van natuurvriendelijke oevers langs de waterloop tus sen Den Osse en de Elkerzeese- weg een recreatief (schel- pen)fietspad worden gereali seerd. De provincie zal daar een bijdrage voor leveren. De aanleg van dit fietspad moet worden geregeld in een zo geheten uitvoeringsmodule voor het landinrichtingspro ject Schouwen-West. In afwach ting daarvan is de provinciale bijdrage voorlopig op de gros lijst voor de wat latere jaren ge plaatst. Op diezelfde groslijst voor de langere termijn staat ook het verkeersveiliger en overzichtelij ker maken van de oostelijke aan sluitingen op de Heuvelsweg. Dit moet gebeuren door middel van f ietsplateaus. De bedoeling is dat dit te zijner tijd wordt uitgevoerd in combi natie met groot onderhoud aan de rijbaan. Enkele leden van Kunst na Arbeid uit Zegveld concentreren zich tijdens hun optreden in Zierikzee. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ali Pankow ZIERIKZEE - Een schoolplein middenin De Jordaan in Amster dam is weer heel wat anders dan een sporthal in Zierikzee. Die ervaring deden de leden van showkorps Sandido uit Hendrik Ido Ambacht zaterdag op tij dens het Drumafestival in sport centrum Onderdak. „Het galmt hier zo. Het geluid slaat tegen de tribunes en daar voor speel je snel te hard", zegt Aad Tilgenkamp. Hij is tweede penningmeester van Sandido en voorstander van deelname aan dit soort festivals. „De jury-be oordeling geeft een goede in druk waar je staat en welke on derdelen van je optreden verbe terd kunnen worden. Muziek maken blijft een momentopna me. Daarom is het goed je als korps met regelmaat te laten be oordelen", zegt Tilgenkamp. Het showkorps uit Hendrik Ido Ambacht bestaat uit tamboers, blazers en een majorettenpelo- ton. Pas twee weken geleden to gen ze naar Amsterdam, nu zijn de meesten weer enthousiast af gereisd naar Zierikzee voor een vergelijkbaar festival. Eerste baritonspeler Fred van der Haven van Sandido vindt het hier een leuke dag. Vooral de streetparade door de binnen stad sprak hem zeer aan. „Niet elk korps heeft een rondgang door de stad gemaakt. Dan had den we wel een dag extra nodig gehad", zegt Patrick Struijk, sa men met zijn oom Cor Struijk de trouwe organisatoren van het Drumafestival in Zierikzee. Zij weten zich daarbij gesteund door een stevige achterban in de vorm van de Marchingband Schouwen-Duiveland. Volgens Patrick blijft de belang stelling voor deelname enorm. Ruim 450 muzikanten en majo rettes presenteren zich tijdens deze dag. „Terwijl we nog onge veer veertien groepen hebben moeten afwijzen. Op een be paald moment is het program ma gewoon vol." Zwaargewichten Hij spreekt met trots over de 'muzikale zwaargewichten' aan juryleden die voor deze dag zijn aangetrokken: Wim Laseroms, vooral bekend om zijn talrijke eigen composities en Dion Hop penbrouwer, zelf leider van een majorettenpeloton dat zojuist een Europees kampioenschap heeft gewonnen. De deelnemers komen uit veel verschillende plaatsen, maar vooral de regio rond Rotterdam is breed vertegenwoordigd. In de hal van 'Onderdak' is het he le dag een komen gaan van man nen en vrouwen in kleurrijke uniformen en slanke, maar ook heel wat mollige meiden in glit terpakjes, pluimen en kokette laarsjes. Velen hebben trouwe fans bij zich, die in voortdurend wisselende samenstelling de tri bunes bevolken om hun favorie ten te zien en te horen. Tijdens de slotfinale wordt tijd ingeruimd voor dankwoorden en attenties voor festivalcommis saris Riet van der Weijde-Smits, componist Wim Laseroms en ge luidstechnicus Cor Kok van Rin- co Sound. „Dat zijn mensen die ons al die jaren belangrijke ad viezen hebben gegeven om het Drumafestival voortdurend te verbeteren", zegt Patrick Struijk. Uiteraard wordt de twee organisatoren zelf ook veel lof toegezaaid. Dat doen voorzit ter R. de Groot van de Marching band Schouwen-Duiveland en Riet van der Weijde namens de KNFM. In de dankwoorden wor den ook de gezinsleden van bei de mannen betrokken. Muzikale dank klinkt er in de vorm van een serenade door het korps Ce lebration uit Zwijndrecht. [Rob Paardekam SSE - Burgemeester en wet te van de gemeente Borse- fillen ruim 40.000 euro uit een voor de uitbreiding van trekkermuseum in Nisse. museum is sinds 1997 geves in een loods die door de ge- ite is aangekocht. Destijds er voldoende ruimte, maar collectie is inmiddels zo Wdat de trekkers en andere s!:en te dicht op elkaar staan cog fatsoenlijk bekeken te Bovendien is de zolder mcht als expositieruimte, «door minder validen een van de collectie niet kun- bekijken. Het museum kan moment ook geen groe- van meer dan 25 personen vangen. kt verleden is een verhui- naar Hoedekenskerke of fovenpolder overwogen, aanbouw op de huidige lo- aan de Palmboomseweg fee, blijkt het voordeligst, k uitbreiding kan de collec- «orden verdubbeld en wor de stukken ruimer opge- De zolder wordt in ge- a genomen als archief en laderruimte voor de Oldti mers Trekkers en Motorenclub Midden-Zeeland, die het mu seum beheert. De provincie deed in eerste in stantie moeilijk over de uitbrei ding, omdat een te massaal ge bouw in het buitengebied zou ontstaan. De gemeente heeft het provinciebestuur er echter van kunnen overtuigen dat het trek kermuseum een belangrijke at tractie in de Zak van Zuid-Beve land is en dat de huidige ruimte echt niet meer volstaat. De vereniging die het museum beheert heeft zelf al 42.000 euro bij elkaar gekregen. Daarnaast hoopt ze op een subsidie van Vi taal Platteland. Omdat onderne mers in het kader van die rege ling maximaal vijftien procent van de totale kosten vergoed krijgen en stichtingen en vereni gingen liefst veertig procent, zal het museum de komende vijf jaar geen entree heffen. Als ze dat wel doet, wordt ze gezien als een onderneming en valt een mo gelijke subsidie veel lager uit. Een officieel besluit over de sub sidie moet nog genomen wor den, maar het college van Borse- le gaat al uit van een bijdrage van ruim 50.000 euro. Zelf wil ze het resterende bedrag van 44.000 euro betalen. door Andrea Bolle OOSTERLAND - Het heeft jaren geduurd maar zaterdag ochtend was het dan eindelijk zover. De leden van de Tielse onderwatersportvereniging (TOV) Gagnan namen hun nieuwe duikobject mee naar huis. Het gaat om de oude 747-cockpit die tien jaar lang dienst deed als blikvanger van autosloperij Stouten in Ooster- land. Het is een uniek duikobject volgens Frans Jansen van de onderwatersportvereniging, waar veel mensen op af zullen komen. „In de Beldert verdwijnt de flora en fauna langzamer hand. De cockpit werkt voor dui kers natuurlijk als een magneet, dus hopen we daarmee het on derwaterleven een beetje te ont zien." De plaats waar de neus van de oude Boeing 747 tot zaterdag lag is direct opgevuld door een ander opvallend object. Ad Stouten heeft, nadat hij de cockpit verkocht aan de Tiele- naren, een Belgische Starfighter op de kop getikt. „Zo'n bommen werper geeft nog meer bekijks natuurlijk", zegt hij trots. Jan- KRUININGEN - Een 19-jarige Portugees is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen bij een ongeluk in Kruiningen. De man liep rond één uur op de rijbaan van de Oude Rijks weg en werd over het hoofd gezien door een 22-jarige au tomobilist uit Krabbendijke, die hem aanreed. Het slacht offer overleed ter plaatse. De politie zegt geen idee te hebben waarom de man op de rijbaan liep. MIDDELBURG - De politie zoekt getuigen van een mis handeling die gisterochtend tussen drie uur en kwart over drie werd gepleegd op de Hoogelandseweg in Middel burg. Na een avondje stappen fietste een zeventienjarige jongen uit Middelburg met twee vrienden naar huis. Op de Hoog- elandsweg werden zij ingehaald door een groepje jonge ren, eveneens op de fiets, en tot stoppen gedwongen. Ver volgens kregen ze enkele rake klappen en werden hun fietssleutels in de sloot gegooid. De zeventienjarige jongen liep bij de mishandeling ver wondingen op aan zijn gezicht en moest naar de huisart senpost voor behandeling. De daders waren een groep van vier jongens en twee meis jes. De meesten van hen hadden een capuchon op. MIDDELBURG - Een 82-jarige bewoonster van de Touw- baan in Middelburg is gistermiddag naar het ziekenhuis gebracht na een brand in haar woning. Ze had veel rook binnengekregen. De brand brak rond tien voor twee uit en werd geblust door de stadsgewestelijke brandweer. Het vuur ontstond in een frietpannetje in de keuken. Via de afzuigkap raak ten ook de keukenkastjes in brand. De schade wordt ge schat op 30.000 euro. VLISSINGEN - De stadsgewestelijke brandweer is zater dagochtend rond kwart voor tien uitgerukt voor een auto die brandstof lekte in een parkeerkelder aan de Boule vard Bankert in Vlissingen. De auto, een Renault 4 van een vakantieganger uit Utrecht, stond twee lagen diep on der de grond. Omdat er vanwege mogelijke dampen en de aanwezigheid van veel andere auto's explosiegevaar was, werd de Renault naar buiten geduwd. Daar is de inhoud van de tank opgevangen in een bak. De brandweerlieden zijn een klein uur bezig geweest. rug. De opvarenden meldden hun waarneming zaterdagoch tend aan medewerker J. Schot van de Verkeersdienst op de vuurtoren in Ouddorp. Hij scha kelde op zijn beurt de KNRM in. „Verder heb ik contact opgeno men met Diergaarde Blijdorp in Rotterdam om zeker te zijn van opvang voor de gewonde zee schildpad zodra hij gevonden zou worden", aldus Schot. De reddingboot Bruinvis zette vanuit Ouddorp de zoekactie in en even later voer met hetzelfde doel ook het KNRM-vaartuig Prinses Margriet vanuit Stellen dam uit. Toen na circa twee uur intensief zoeken nog geen spoor van de zeeschildpad was gevonden, werd de actie stopgezet. door Ali Pankow OUDDORP - Met twee vaartui gen van de KNRM vanuit Oud dorp en Stellendam is zaterdag ochtend intensief, maar tever geefs gezocht naar een gewonde zeeschildpad die eerder was ge signaleerd door opvarenden van het duikersvaartuig Karin Roos. Ook langs de vloedlijn werd op het strand van Ouddorp gecon troleerd of het dier was aange spoeld. De zoekactie werd rond half twaalf zonder resultaat beëindigd. Volgens de duikers op de Karin Roos betreft het een zogeheten lederschildpad van ruim twee meter lengte. Zij constateerden dat het dier gewond is aan de 's-Heer Abtskerke, Kwadendam- me, Driewegen, Nieuwdorp en Lewedorp. „We hadden op iets meer respons gehoopt", zegt T. Capello van de gemeente, die de werkgroep begeleidt. „Nor maal reageert bij dit soort pro jecten ongeveer de de helft posi tief, maar in ons geval was dat maar eenderde van de scholen." Desondanks is het project vori ge week begonnen met een voor stelling over pesten in De Sten- ge in Heinkenszand. De komen de weken gaan de leerlingen op school aan de slag met het onder werp. Ze schrijven verhalen en maken tekeningen. door Rob Paardekam HEINKENSZAND - De jonge- renraad van de gemeente Borse le houdt de komende maand een anti-pestproject op zeven basis scholen. De werkgroep veiligheid van die raad vindt dat er veel te veel ge pest wordt en wil dat leerlingen en leerkrachten eens serieus gaan nadenken over dat onder werp. Alle scholen in de gemeen te werden aangeschreven, zeven toonden interesse om mee te doen. Het gaat om scholen van allerlei signaturen uit Nisse, sen hoopt dat na een grondige opknapbeurt de nieuwe aan winst volgend jaar op de bodem van de Beldert ligt. „We bestaan in september vijfentwintig jaar en dat is een mooie gelegenheid om de Boeing als duikobject in gebruik te nemen." foto Dirk-Jan Gjeltema Jaloers keek Stijn naar zijn zusje. Zij mocht wel aan de waterkant spelen; lekker met modder rotzooien, balance rend op het laatste stukje gras voor de nattigheid. On dertussen moest hij naar zijn prekende vader luisteren. „Ik wil je niet meer op de stei ger zien tot je een zwemdiplo ma hebt!", klonk het. „Maar ik wil ook daar spelen waar Tanne nu zit", wierp de vijfjarige nog tegen. „Niks mee te maken", was het antwoord. „Zorg eerst maar eens dat je net zo goed kunt uitkijken..." Een enorme plons onderbrak de tirade. Pa vervolgde, na een blik op zijn kletsnatte dochter: „Ehm... tot je net zo goed kunt zwemmen als je zus."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 31