fransferiumbus meteen in trek Hooischuur manege afgebrand PZC Met een oud barrel door de woestijn Middenstanders Zierikzee boos om bekeuringen 11 onnexxion vervoert kleine zeshonderd reizigers in Middelburg andelen in Zak van aid-Beveland AAZET Gewonden bij aanrijding Ondernemers verenigen zich VVD wil aanpak pauperpanden Foto-expositie Ramp langer open Woninginbraak maandag 26 september 2005 „qplma Osman 1DELBURG - De transfe rs tussen de binnenstad Middelburg en de winkels Je Mortiereboulevard blijkt een week al een succes, (erste acht dagen is er door zeshonderd mensen ge- ik van gemaakt. Ook afgelo- laterdag trok de gratis pen is behoorlijk wat passa- ADENDAMME - Er kan •gewandeld worden met Na- monumenten in de Zak van j.Beveland. «■dag voert de tocht rond de aakse Weel. Dit gebied i\ de komende tijd helemaal leuw ingericht. Tijdens de _-sie komen de herinrich- iplannen uitgebreid aan De wandeling start om uur bij de werkschuur van aurmonumenten aan de aakse Dijk in Kwadendam- zaterdag 22 oktober staat B wandelexcursie over de indijken op het programma, ns de rondgang zal spe- aandacht worden besteed paddestoelen en korstmos- Er wordt om 13.30 uur ver leid bij het bezoekerscen- van de Zeeuwse Schaaps- jde aan de Nieuwkamerse- tussen Heinkenszand en Belangstellenden dienen looraf bij Natuurmonumen- aante melden. (Advertentie) OZIJNEN- ZONWERING WWW. AAZET. I liptfc -Tel. 0113-331 genda uorgklachten: 830-0231231 maandag t/m vrijdag burende de openingstij- uaterdags tot 12.00 uur iOACTIE ievelanden/tholen lalionspark 28 bstbus31 *50 AA goes 0113-315670 0113-315669 nl rank Balkenende (chef) tyid Huibers ieke an derJagt *ek Janssen 'te Paardekam ten de Vries (sport) Mien van der Werf sntrale redactie ionspark 28 etbus 31 160 AA goes el: (0113)315500 (0113)315669 nail: redactie@pzc.nl ternet pzc.nl oiaii: web@pzc.nl Busmaatschappij Connexxion is dik tevreden. Vervoerarchitect R.J. Oosting had zelf een iets rus tigere start verwacht. De cijfers zijn verwerkt tot en met donder dag. In de eerste week reed de bus vijf dagen. Nu volgt hij de normale dienstregeling, dat wil zeggen elke donderdag en zater- dag. Topdag was vorige week zater dag. Toen stapten er tweehon derd passagiers in de bus. De donderdagen (met de week markt in het centrum) zijn min der druk, maar nog altijd goed voor ruim honderd reizigers. Mooie score Oosting is in positieve zin ver rast, „We hebben bijna zeshon derd mensen vervoerd. Dat is voor ruim een week een mooie score." Meteen al op de eerste dag, dinsdag 13 september, trok de bus zeventig passagiers. Het was die dag op de Mortierebou levard razend druk omdat de deuren van elektronica-gigant Media Markt openden. Uit de vervoerscijfers blijkt dat het richting het centrum iets drukker is dan richting de Mor- tiere. De piek ligt tussen één en vijf uur. Oosting is enigszins ver baasd dat de vroege ochtendrit- ten van negen uur nog erg stil zijn. Hij denkt dat mensen die in de stad werken de mogelijk heid om hun auto bij de Mortie- re te parkeren en met de bus ver der te gaan, nog niet hebben ont dekt. „Als blijkt dat negen uur net iets te laat is, kunnen we overwegen iets vroeger te gaan rijden." Tevens wordt overwo gen om tegen het einde van het jaar ook op koopavonden te gaan rijden. Volgens Connexxion moeten de passagiersaantallen de komende tijd nog flink groeien. De bus maatschappij streeft naar vier- tot vijfhonderd reizigers op een zaterdag. De pendelbus moet er voor zorgen dat er minder au to's in de binnenstad komen. Bo vendien hoopt de gemeente Mid delburg een beweging tot stand te brengen tussen de de Mortie reboulevard (met zijn bouw markten, een tuincentrum en in de toekomst ook meubelzaken) en de winkels en horeca in de binnenstad. :mnvi \ny *Q333 MEKACTIVITEITEN ISLAND - Bij de skatevoorziening, •19.45 uur: Streetgames voor jon- 12 t/m 18 jaar; IGEN OP ZOOM Grote Markt: Vertrek zomerstadswande- onder leiding van een gids; 5WEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: iKENSZAND - Achter de Hervorm- 19 30 uur: Prijsklaverjassen; B1E De Vroone, 09.00 uur: Schil- 10.00 uur: Internationale dan- .00 uur Soos, biljarten; 14.30 Gymnastiek; ÉNGEN - Ons Dorpshuis, M7.00 uur: Biljartclub senioren; schaakclub De Zwarte Dame; Den Inkel, 19.00 uur: Aqua- '•g 19.30 uur: Aquarobic; AND - Luctor et Emergo, 19.30 Modeshow NBvP, i- Dorpshuis, 13.15 uur: Meer voorouderen; IEIDINGE De Wemel, 09.15 en uur Meer bewegen voor oude- 13,00-17.00 uur: Klaverjassen, kaar biljarten; 14.00 uur: Koersbal; 5EKE - Zorgcentrum Vredelust, i uur: Bewegen voor ouderen; 'uur Biljarten in de hal; Trefpunt. 13.00-17.00 uur: Biljarten. Sven Koedoot (in de auto), hier geholpen door zijn oud-decaan Bernard Broeders en diens zoon Bart, doet mee aan de rally Amsterdam-Dakar. foto Mechteld Jansen door Rob Paardekam THOLEN - Eind november begint Sven Koedoot (23) uit Tholen aan het groot ste avontuur van zijn leven. Met zijn maat Eric van Voorden uit Rotterdam staat hij dan aan de start van de rally Amsterdam-Dakar; een drie weken du rende tocht door westelijk Afrika voor oude auto's die niet duurder mogen zijn dan vijfhonderd euro. Nou was dat laatste niet zo moeilijk. Een oud barrel voor een paar centen vind je altijd wel ergens. Het probleem is echter dat er voor niet meer dan hon derdvijftig euro aan gesleuteld mag wor den. Sven weet ook wel dat de organisa tie dat niet tot op de cent kan controle ren, maar hij wil het eerlijk spelen en daarom zocht bij sponsors die wat on derdelen wilden afstaan. Die bleken best te vinden. Niet in de laatste plaats omdat het om een goed doel gaat. Aan het eind van de rally worden de deelne mende auto's geschonken aan lokale hulpprojecten. „Dat is voor mij een extra motivatie om echt met een goede auto aan de start te verschijnen", zegt Sven. Maar dat is gemakkelijker gezegd dan gedaan, want de oude Lada Niva die hij en Eric in België voor 250 euro op de kop tikten, bleek bij nadere inspectie de nodige gebreken te vertonen. De koppe lingscilinder was lek, de versnellings bak was nodig aan vervanging toe en er moest veel nieuwe bedrading worden aangebracht. Er komen ook sportstoe len in de auto, want een beetje comfort tijdens de zware rit stellen ze wel op prijs. Het grote voordeel van een Lada is volgens Sven dat hij een zeer eenvou dige techniek heeft. „Als we straks een keer pech krijgen, moet hij gemakkelijk weer aan de praat te krijgen zijn." Aan gereedschap hebben de twee in elk ge val geen gebrek, want ze hebben al een gereedschapsponsor gevonden. Ook een brandstofsponsor, trouwens. Daar is Sven wel blij mee. „Want die bak van ons is niet bepaald zuinig." Ondertussen besteden de twee sportieve- lingen, daarbij veelvuldig geholpen door vrienden en kennissen, bijna elk vrij uurtje aan hun auto. Die was afgelo pen zaterdag nog zwart, maar dat leek hen geen succes in de warme sahara. Hij wordt daarom babyblauw. Autocross Het was Eric die als eerste las over de rally en Sven, die bij hem in het bedrijf stage had gelopen, overhaalde om mee te doen. Die twijfelde niet lang, al heeft hij nog nooit in zijn leven een dergelijke rally gereden. De autocrossen die hij in Nederland wel eens rijdt, wil hij er ze ker niet mee vergelijken. De rally, waar overigens alleen Neder landers aan meedoen, begint op 26 no vember. Dan gaat de hele karavaan (er doen zo'n vijfhonderd auto's mee) eerst naar Zuid-Spanje, waar de oversteek naar Marokko wordt gemaakt. In Ceuta begint het dan echt. Via Mauritanië en Senegal komt de stoet uiteindelijk in de Gambiaanse hoofdstad Banjul terecht. De rit eindigt daar, en niet in Dakar, vanwege invoerproblemen met oude au to's in Senegal. Sven benadrukt dat het niet om een wedstrijd gaat. „De auto's gaan naar het goede doel, dus het is de bedoeling dat ze allemaal zo goed mogelijk aanko men", zegt hij. „Op gevaarlijke stukken zijn we zelfs verplicht om in colonne te rijden en wie echt belachelijk hard rijdt, wordt uit de rally gehaald." De Tholenaar zegt dat er best wat geld in zijn avontuur gaat zitten. „We moe ten de vliegreis terug naar huis zelf be talen en ook de inentingen en de mala- riapillen kosten me meer dan tweehon derd euro. Maar ik heb het er voor over. Zoiets beleef je maar één keer in je le ven!" Meer informatie over de rally Amster dam-Dakar, die aan zijn tweede editie toe is, staat op de website www.amster- dam-dakar.nl door Selma Osman VLISSINGEN - Een grote brand heeft gistermiddag de veldschuur van Manege Paar does in Vlissingen volledig ver woest. In de schuur lag de hele wintervoorraad hooi en stro. Be heerster J. Delfos vermoedt dat er sprake is van brandstichting. De manege van Stichting Ar duin is voor minstens twee ton gedupeerd. De brand brak rond tien voor vijf uit. Delfos, die vlakbij Paar does woont, werd gealarmeerd door haar collega die net had af gesloten. De zeventien paarden werden met hulp van vrijwilli gers onmiddellijk in veiligheid gebracht. De stadsgewestelijke brandweer rukte uit met twee tankautospuiten en een com mandowagen. Met ongeveer twintig personen werd het vuur bestreden. Vanwege de heftige rookontwik keling moesten twee tanksta tions aan de Sloeweg een half uur sluiten. Het was volgens een medewerkster van de Esso on mogelijk om te tanken. „De rook deed pijn aan je ogen." Bin nen enkele minuten stonden de terreinen van beide tanksta tions vol met kijkers. Op de Sloe weg ontstonden files. De politie was ter plekke om het verkeer te regelen. Er werd een loonbedrijf ingeschakeld om met een kraan de smeulende restanten van het hooi en stro op het naastgelegen weiland uit te spreiden. De brandweer was afgelopen nacht op het terrein aan de Bosweg nog uren bezig met nablussen. Beheerster Delfos is aangesla gen en vernacht dat vandaag ook de verstandelijke gehandi capten en vrijwilligers zullen schrikken. Zij worden opgevan gen door deskundigen van Stich ting Arduin. De veldschuur was nog geen vijf jaar oud en is destijds gebouwd met geld van sponsors. Delfos hoopt nu met hulp van sponsors weer een nieuwe schuur bij el kaar te sparen. Ze is er zeker van dat de brand is aangesto ken. Zaterdagavond werd een kruiwagen met hooi in brand ge stoken. Daarvan had ze zondag ochtend aangifte gedaan. De technische recherche was nog maar enkele uren weg toen de nieuwe brand uitbrak. Beheerster van Paardoes in Vlissingen vermoedt brandstichting TERNEUZEN - Op de kruising van de N61 met de Mr. F. J. Haarman weg in Terneuzen vond gistermiddag rond kwart over twee een aanrijding plaats waarbij twee men sen gewond raakten. Een 45-jarige bestuurster van een personenauto uit de ge meente Terneuzen verleende geen voorrang aan de van rechts komende 55-jarige Duitse automobilist. De 45-jari- ge vrouw en de inzittende van de 55-jarige Duitser raak ten gewond. MELISKERKE - Meliskerke krijgt een ondernemersvere niging. Het is vijf ondernemers uit het dorp gelukt om col lega's enthousiast te krijgen voor een eigen belangen groep. Ruim de helft van de ondernemers uit het dorp sluit zich aan. De ondernemersvereniging Meliskerke gaat in november met 24 leden beginnen. Een voorlopig bestuur is op dit moment bezig met het opstellen van een beleidsplan. Actiepunten zijn er nog niet. Slager J. Wisse, een van de initiatiefnemers, denkt dat de leden op de ver gadering genoeg ideeën zullen spuien. Bijna een jaar gele den ontstond het idee om een club op te richten die de be langen van de ondernemers in het dorp gaat behartigen, „Een ondernemersvereniging is er bij mijn weten hier nooit geweest", zegt Wisse. „Tien jaar geleden was er een initiatief, maar dat is in de kiem gesmoord." Meliskerke heeft meer dan veertig winkels en bedrijven. TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen moet harder op treden tegen eigenaren van verpauperende panden, maar ook de eigen bezittingen niet verwaarlozen. De 'pauper panden' werpen een smet op de stad. En vooral in de bin nenstad leidt dat al snel tot ongewenste situaties. In raadsvragen aan B en W kaart WD-fractievoorzitter W. Broekhuysen de kwestie aan. Hij vraagt zich af of de gemeente wel een goede aanschrijvingsbeleid hanteert en suggereert dat B en W daarin te laks zijn. Hét voorbeeld van verpaupering is een boederij aan de Hoofdweg tussen Hoek en de Braakman. De woning is de laatste jaren ver worden tot een ruïne en een doorn in het oog van iedere passant, stelt Broekhuysen vast. OUWERKERK - De foto-expositie 'Het Koninklijke Huis en de Watersnoodramp' in het Watersnoodmuseum in Ou- werkerk wordt wegens de grote belangstelling verlengd tot 6 november dit jaar. De toeloop bij deze tentoonstelling heeft erin geresul teerd dat het bezoekersaantal in het museum dit seizoen uitstijgt boven de 22.000 van vorig jaar. Volgens voorzitter J. Schoof trok het museum als gevolg van overstromingen in Amerika de laatste tijd weer extra aandacht van de nationale en internationale pers. Ook dat heeft invloed op de bezoekersstroom. Het huidige museumseizoen wordt zondag 6 november af gesloten. Eerder al, op donderdag 6 oktober wordt in het museum een presentatie gegeven van de uitbreidingsplan nen. Verder wordt hier op vrijdag 14 oktober het boek 'Helpt hen, het zijn wezen' gepresenteerd. De bundel be vat verhalen van hulpverleners over hun ervaringen in 1953. De hooischuur van Manege Paardoes in Vlissingen is gistermiddag door een grote brand volledig ver woest. foto Rolf de Feijter door Ali Pankow ZIERIKZEE - De winkeliers in de Visstraat in Zierikzee zijn boos over de volgens hen rigide wijze waarop sommige parkeer- controleurs boetes uitdelen. On dernemers die even met de auto voor hun winkel staan om te la den en te lossen, lopen kans op een bekeuring. Enkelen van hen zijn dat zat en doen schriftelijk een beroep op het dagelijks ge meentebestuur om meer begrip en redelijkheid bij de parkeer- controles. Eén van deze winkeliers is vis handelaar D. Saman. Hij is ver bolgen over het feit dat hij de af gelopen week een parkeerbon kreeg toen hij een lading gekoel de vis voor zijn winkel stond uit te laden. Volgens hem toonde de betreffende controleur geen en kel begrip voor de situatie. „Hij vroeg of ik nou nog steeds geen ontheffing voor het inrijden van de Visstraat in mijn bezit had. Die heb ik vorig jaar al aange vraagd samen met een verzoek het stukje Nieuwe Bogerdstraat met eenrichtingverkeer te mo gen inrijden. Op dat laatste kreeg ik een afwijzing, maar op het verzoek voor de Visstraat heb ik helemaal geen antwoord gekregen", zegt Saman. Volgens de ondernemer verwees de parkeerwachter hem naar de hoek van de straat om vanaf daar de lading vis naar zijn win kel te sjouwen. „Als ik dat doe ben ik weer in overtreding met de wetgeving voor voedselveilig heid. Die schrijft voor dat je ge koelde waar maar een paar me ter door de open lucht mag ver voeren. Die koelketen mag zo min mogelijk doorbroken wor den." Saman zegt dat de par keerwachter ongevoelig was voor zijn argument en geen be grip wilde tonen voor het feit dat het laden en lossen maar en kele minuten zou duren. Belemmering „Volgens die man zou ik de door gang blokkeren voor mensen in een rolstoel, maar in de praktijk gebeurt dat niet. Daar houd je als ondernemers rekening mee", benadrukt de vishandelaar. Saman zegt niet te kunnen be grijpen dat het hem en zijn colle ga's in deze straat zo moeilijk wordt gemaakt. „Dan heb je zo als ik al 35 jaar hier een winkel en dan kun je ineens niet meer gewoon je bedrijf uitoefenen. Maar als de kennis op het Ha venplein moet worden opge bouwd, staat er vijf uur een gro te vrachtwagen neergezet op de kop van de straat. Dat wordt wel toegestaan." De vishande laar krijgt bijval van zijn buur man en mosterdmaker T. Schroer die inmiddels ook een brief aan het college heeft ver zonden. Saman zelf heeft vrij dagochtend toen hij wederom een aanvoer gekoelde vis moest lossen, wethouder W. Renden van Verkeer gebeld. „Ik wilde hem vragen hoe ik die vracht kon lossen zonder weer een boe te op te lopen, maar ik kreeg hem niet te pakken. Toen ben ik met een ambtenaar doorverbon den. Hij gaf me toestemming de lading voor de deur van de win kel lossen. Verder hoop ik dat onze brieven nou snel behan deld worden en dat die parkeer- controleurs de regels eens wat redelijker gaan toepassen." OOST-SOUBURG - Een inslui per heeft kans gezien om uit een woning aan de Jacob Isaac San- dersestraat in Oost-Souburg goederen te stelen. De buit be stond uit waardepapieren, mo biele telefoons en foto-appara- tuur. De diefstal werd gepleegd tussen vrijdag 04.00 uur en za terdagochtend 10.00 uur. (Advertentie) ZEEUWS VEILINGHUIS VANDAAG KIJKDAG van 10.00- 18.00 uur KUNST ANTIEK Di, wo. en do. ook kijkdag Herengracht 74, 4331 PX, Middelburg. Tel 0118 - 650 680 www.zeeuwsvcilinghuis.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 29