hittinger rijdt ondanks doodsmak fZC Zeeuwse jeugdzeilers benutten thuisvoordeel lomogeen HWP verliest nipt van sterrenensemble HSG Terneuzense schakers winnen bij rentree 25 oureur uits-Heerenhoek vijfde in Vlissingse strandcross -Wi' Schweertman vijfde in Europa Cup Haneveld dicht bij titel Zesde plaats De Stormvogel Cappon vierde in Duitsland De Bruijne langs speler uit top 200 Rentmeester wint topcompetitie voor beloften maandag 26 september 2005 dRauke Boersma gSlNGEN - Motorcrossers t geen mietjes, van een val- jj meer of minder liggen ze jakker. Maar dat Arno Rut- *r gisteren startte in de HZ Ddcross in Vlissingen - en je werd in de gecombineer- jXl/MX 3-klasse - gaat nog verder dan dat. De coureur vHeerenhoek crashte vori- iteek immers wel heel erg tb, foutje van een baancom- saris", zo keek Ruttinger gistermiddag op de Vlissing- boulevard met een glimlach op zijn val op het NK in r-Compascuum. „Ik maak- sprong en zag aan de an- ikant van de bult ineens een reur op de grond liggen. Was Saancommissaris vergeten te (gen. Voor ik het wist, vloog «ven op die jongen." ets is bij het motorcrossen ongewoon, maar Ruttinger a er ditmaal niet af met een afwond op zijn arm of een op zijn voorhoofd. „Ik ben ntig minuten buiten westen (eest", vertelde Ruttinger. kan me ook niets meer herin- ten. Ik weet alleen nog dat ik de lucht vloog, die jongen liggen en dacht: oeps, dat tzeerdoen." zeer deed het. Toen Ruttin- weer bijkwam, bleek ook ischouder - die hem toch al raak dwarszit - uit de kom. van de barstende hoofdpijn maar te zwijgen. Maar waar minstens een week rust oden nemen, zat Ruttinger gis- mgewoon op zijn motor. „Ik met zo gauw bang. Ik geloof vooral mijn vriendin nogal rok", zei Ruttinger. „De sndag na die valpartij twijfel- ik wel even, vooral omdat de louder verrekte zeer deed en hoofdpijn in alle hevigheid te- ;kwam. Maar die twijfel was Ivoorbij, hoor." ertakt startte Ruttinger op het ingse strand. In de weten- bap dat er niet meer in zat dan een ereplaats. Ruttinger: „Toen ik hoorde dat William Sa- ris en Heikki van de Berg had den ingeschreven, wist ik dat ik niet hoefde te denken aan de ze ge. Zij rijden op een viertakt en doen bovendien bijna niets an ders dan racen. Ze zitten elke dag wel ergens op de motor." Dat was te zien. Vooral Van de Berg gaf een demonstratie van pure macht, won de eerste man che en leek in de tweede omloop aanvankelijk hard op weg naar de eindzege. Maar halfweg koers ging de coureur uit Ooster hout plots tegen de vlakte. De in haalrace was vervolgens fenome naal, maar niet toereikend om Saris (Bakel) van de overwin ning af te houden. Ook Jimmy Kaal (Groesbeek) eindigde in het klassement nog voor Van de Berg. Ruttinger moest het doen met plaats vijf, net voor Casper Ovaa uit Oost-Souburg. „Over mijn derde plaats in de tweede manche ben ik dik tevreden", sprak de coureur uit 's-Heeren- hoek. „Zeker als je bedenkt wat er vorige week is gebeurd. Maar in de eerste manche ging er te veel mis, ook al werd ik zeven de. Ik had een matige start en kwam ook nog twee keer ten val. En dat was mijn eigen schuld, niet die van een of ande re baancommissaris." Gedrang Rinus van de Ven kon zijn tegen slag in de tweede manche van de MX2-klasse wél aan een an der wijten. Aan een collega-cou reur welteverstaan. Pieter Ber kens uit Deurne kende een vlie gende start, maar lag honderd meter later, bij het ingaan van de eerste bocht, al op zijn snuf ferd. Van de Ven zat er vlak ach ter en kon geen kant op. „In het gedrang rond die valpartij re den er ook nog eens twee cou reurs over mijn voet", zei Van de Ven. „Voor ik weer op gang was, had ik al zeker zo'n dertig plaatsen verloren." Daarmee was de eindzege een utopie. Vlissinger Van de Ven (17) vocht in de eerste manche een mooie tweestrijd uit met Pa- r - li '«SSfe Rinus van de Ven kwam na een prima eerste manche en een ongelukkige tweede manche uit op de derde plaats in de eindklassering bij de MX2-klasse. foto Lex de Meester trick Roos uit Etten-Leur en werd daarin uiteindelijk twee de. De laatste omloop beloofde een spektakel te worden, maar al in de eerste bocht was alle spanning verdwenen. Tenzij Roos nog materiaalpech zou krij gen of onderuit zou gaan. Van de Ven: „Toch ben ik er steeds in blijven geloven. Ik zag dat Patrick al snel de kop pakte, hield hem steeds in het vizier en constateerde dat ik zeker in het begin sneller was dan hij. En dan te bedenken dat hij een vier takt en ik een tweetakt heb. Dat scheelt me toch gauw zo'n tien pk. Over twee weken ga ik zelf ook over op een viertakt." Hoe dan ook, Roos was al te ver uit het zicht van de Vlissinger. Die werd na een inhaalrace nog derde, maar miste de tweede plek in de eindklassering omdat hij evenveel punten had als Timmy Berkers (Deume), maar diens tweede plaats in de laatste manche doorslaggevend was. Ook in de regioklasse ging de ti tel niet naar een Zeeuw. Amster dammer Jamo Meijer was opper machtig en won beide manches. Pinky van de Einden uit Deurne werd tweede, Kevin Olsthoorn (De Lier) derde. Willem Jaap Janse uit Oost-Souburg eindig de als vierde en was daarmee de beste Zeeuw, voor Peter Mara- nus uit Aagtekerke, die zevende werd. PADERBORN - Squasher Piëdro Schweertman is met zijn Belgische ploeg Impuls Lifestyle vijfde geworden tij dens de Europa Cup voor landskampioenen. De 22-jarige Koudekerkenaar won drie van zijn vier wedstrijden. Al leen tegen zijn Engelse opponent verloor hij met 3-0. Impuls Lifestyle eindigde als tweede in de poule van vier. Een Engelse ploeg werd eerste en ging door naar de halve finales, voor het team van Schweertman restte de strijd om de vijfde plaats. Die werd met 4-0 gewonnen van het Schotse Newlands Lawn Tennis Club. BORGERHOUT - Cindy Haneveld is met haar ploeg Bras- schaat Braves nog een overwinning verwijderd van de Bel gische landstitel. De softbalster uit Kapelle, die eerder dit jaar met haar club nog Europees kampioen in de B-poule werd, won de eerste twee wedstrijden van de play-offs om het landskampioenschap. Borgerhout werd in eigen huis tweemaal verslagen: 3-7 en 5-14. In het komende weekeinde speelt Brasschaat Braves thuis tegen Borger hout maximaal twee wedstrijden, één zege volstaat dan voor prolongatie van de landstitel. Als de ploeg van Hane veld beide duels verliest, volgt er later nog een beslissen de vijfde wedstrijd. TILBURG - Tijdens de Nederlandse estafettekampioen schappen zwemmen zijn de meisjes junioren van De Stormvogel als zesde geëindigd. Manon Minneboo, Anniek Minderhoud, Judith Stap en Monique de Haard kwamen na de estafettes over 4x100 meter school-, rug-, wissel- en vrije slag tot deze presta tie. KEULEN - Erik Cappon is gisteren bij de Brückenlauf in Keulen op de vierde plaats geëindigd. De atleet uit Zuid- zande realiseerde een tijd van 59,56 minuten. De afstand bedroeg 16,7 kilometer. De winst ging naar de Duitser Ro land Emmerich, in 56,48 minuten. Er waren 6000 deelne mers. EEKLO - Andy de Bruijne heeft afgelopen week een over winning geboekt op een speler uit de top 200 van de we reldranglijst. De 21-jarige tennisser versloeg vrijdag op het EK voor club teams in Eeklo de Fransman Jean-Rene Lisnard, de nummer 140 van de wereldranglijst. De Bruij ne die zelf op plek 1497 van de wereldranglijst staat, won met 7-5 3-6 6-0 van Lisnard. De Zeeuws-Vlaming was vooral erg tevreden over zijn eer ste set. „Op toernooien sta ik nooit tegenover zo'n hoogge plaatste speler. Al gaf hij de derde set misschien een beet je weg, het is toch een speler die begin dit jaar nog de der de ronde van de Australian Open haalde. Toch werd het Belgische team van De Bruijne uitgescha keld in de halve finale. Ondanks zijn winstpartij werd met 3-2 verloren van Rennes. Die ploeg ging vervolgens met de titel aan de haal, nadat in de finale TC Kopenha gen was verslagen. yMieke van den Broek IMPERLAND - De Zeeuwen hebben weekeinde goed gepresteerd op de iited4sailing jeugdwedstrijd in Kam- tland. Ze hadden duidelijk voordeel de stroming in de Oosterschelde. andere zeilers waren daar niet mee lend. selectiezeilers van Zeeland zijn vol- Sepers, jeugdcoach van het ionale watersportverbond, über- ipt goed bezig. Steeds vaker zijn tuwen bij belangrijke wedstrijden te- te vinden in de toptien, pers: „Er is vooruitgang geboekt, idat er vaker en op meer gerichte nenten gezeild wordt. Tegenwoor- irainen de pupillen ook vaak op msdagmiddag. Dan ben je niet meer afhankelijk van het weekend." Urn het Zeeuwse succes is de actieve «ersportvereniging in Wolphaarts- van de uit Zeeland afkomstige talenten die ook momenteel goed be- 5, is Niels van Fraassen uit Kloetin- Hij behaalde zaterdag een achtste sn tiende plek in de Optimist- klas- Gisteren was het een wat mindere voor Van Fraassen. Hij eindigde 27e, als zesde en als 33ste. Het lever- hem in de eindklassering een 25e fop. iropees kampioenschap sn veld van 110 deelnemers is dat a slecht resultaat. Te meer omdat de «nog drie jaar mee mag strijden in tklasse. «Ivoor Van Fraassen is om in de Op- sist nog eens uit te komen op een EK. Ijaar zit dat er volgens hem nog niet Om voor de nationale selectie en het EK in aanmerking te komen, De vele zeilers - er deden er zo'n vijfhonderd mee in Kamperland - bereiden zich voor op de start. foto Mechteld Jansen had de zeiler afgelopen weekeinde bij gaan op het water van de Oosterschel de eerste tien moeten varen. Van Fraas- de. „Over zaterdag ben ik wel tevre- sen vond het desondanks wel goed den", zei de verlegen Van Fraassen na afloop van de eerste wedstrijddag. „Het was vandaag niet al te zwaar, om dat er weinig wind stond. Daarbij is het een voordeel dat ik het water hier ken." De twaalfjarige zeiler is al vijf jaar met de sport bezig. Hij kreeg de watersport met de paplepel ingegoten. Van Fraassen is lid van watersportvere niging Wolphaartsdijk. Hij traint daar twee keer in de week zo'n tweeënhalf uur. Zeilen is niet zijn enige vrijetijds besteding; hockey en tennis zijn zijn an dere hobby's. Reistijd Vader Van Fraassen sprong even bij. „Je bent met zeilen veel tijd kwijt", ver telde hij. „Niels doet aan zo'n veertien wedstrijden per jaar mee. De helft daar van duurt een heel weekeinde. Daar moet je vaak nog behoorlijke reistijden bij optellen. Je bent dan van vrijdag middag tot zondagavond op pad." Va der Van Fraassen is zelf ook actief op zo'n wedstrijd weekend. Zo voer hij af gelopen weekend op zijn rubberboot mee om de prestaties van zijn zoon van dichtbij te kunnen bekijken. Er waren afgelopen weekeinde overi gens wel meer van die rubberbootjes op het water. Medeorganisator Hans Plat- teeuw schatte dat het er zeventig wa ren. De wedstrijd is één van de grotere zeilevenementen in Nederland. Er kwa men niet voor niets vijfhonderd zeilers in Kamperland in actie. Derde keer Volgens Platteeuw is de locatie bij de jachthaven Marina Roompot behoor lijk bijzonder te noemen. „Er is hier open water, in de haven kun je veel bo ten kwijt en ook de andere faciliteiten zijn prima. Veel mensen komen van ver en overnachten het weekend hier. Dat zou elders moeilijker zijn. Er is dan ook al toegezegd dat we het evenement volgend jaar voor de derde keer mogen organiseren op deze locatie." nSKIL - Blij is misschien overdreven, maar de scha- van Het Witte Paard oog zaterdag toch zeker tevre- oa de nederlaag tegen ster- team HSG uit Hilversum. De uit Sas van Gent verloor in 'Kte ronde van de meester- •e met 6-4 van het Ajax, ftnoord n PSV ineen onder *haakteams. denk dat we minimaal drie ënhalf punt zullen halen, allien wel vier", voorspelde ®ter Deleyn na zijn vlotte winning op Rudy Douven. 11 is een puik resultaat. We niet zwaar verliezen, r tegen een ervaren ploeg HSG zou tweeëneenhalf normaal zijn. De twee remi- 'm de partijen die al waren gespeeld (Hans Groffen en Mark de Waal werkten eerder hun wedstrijden af), waren een opste ker. In dit soort wedstrijden moet je pakken wat je pakken kunt. Elk halfje is winst voor ons." Zijn eigen partij was als een dubbeltje dat beide kanten op kon vallen, zei de Gentenaar. „We zaten allebei in een trein die almaar doordenderde. Je moest hopen dat hij op het juis te station zou stoppen. Hij dacht dat hij gelijk had, ik dacht dat ik gelijk had. Geluk kig vielen op een gegeven mo ment de stukken goed voor mij. Ik had een goede dag, net als het hele team, overigens." De zege van Deleyn was één van de twee overwinningen die HWP zaterdag boekte. De twee de kwam op naam van Johan Goormachtigh. Hij won op het negende bord vrij simpel van Henk Vedder, de laagst gerang schikte speler van HSG. Maar die had nog altijd ruim 170 Elo-punten achter zijn naam dan Goormachtigh. HSG begon in een van de sterk ste opstellingen in de Ark in Sluiskil. Het sterrenensemble bestond onder meer uit de num mers één, twee, vier en vijf (Loek van Wely, Daniël Stellwa- gen, Friso Nijboer en Ruud Jans sen) van het deze maand gehou den NK in Leeuwarden. Groot meesters Ian Rogers en Erwin l'Ami ontbraken. Op Janssen na (remise tegen Tom Piceu) wonnen alle topspe- lers van HSG. Stellwagen ver sloeg op bord twee Helmut Car- don. De internationaal meester van HWP stond lang goed, had uitzicht op minstens remise, maar raakte in tijdnood in de problemen. Nijboer liet op het derde bord Koen Leenhouts kansloos. „Vrijwel direct na de opening had ik een mindere stel ling", zei de Oostburger. „Dat werd alleen maar minder. Dat kun je aan iemand als Nijboer wel overlaten." Scherp Op het eerste bord nam groot meester Paul Motwani het op te gen zesvoudig Nederlands kampioen Van Wely. De Schot stond lang een pion achter, maar kreeg in de 26e zet een kans om dat recht te zetten. Mot wani zag die mogelijkheid ech ter niet, liet een kans op remise door zijn vingers glippen en ging de boot in. Toch was hij na afloop tevre den. „Vorig jaar speelde ik mijn eerste partij tegen Jan Timman. Toen was ik kansloos. Nu heb ik niet slecht gespeeld", zei Motwa ni na de uitvoerige analyse. „Ik geef tegenwoordig weer les op een school en heb de laatste drie maanden niet kunnen schaken. Dan ben je niet zo scherp als je zou moeten zijn. Maar, het is geen schande. Hij heeft zijn best moeten doen." Van Wely beaamde dat. „In het begin zat hij behoorlijk in de problemen, maar hij kreeg een goede mogelijkheid waardoor het zeker niet makkelijker was geworden. Dat hij die kans kreeg, daar ben ik eigenlijk niet zo blij mee." King Loek had zich - zoals ge woonlijk - terdege voorbereid op zijn partij. „Ik dacht dat ik wel tegen Motwani zou spelen. Ik weet dat hij een paar boeken heeft geschreven met behoorlijk creatieve denkbeelden over het schaken. Voor mij was het zaak te voorkomen dat hij die in prak tijk kon brengen. Ik moest hem aan het lijntje houden." De uiteindelijke zege (6-4) viel Van Wely iets tegen. „Het is op merkelijk dat er zoveel proble men zijn. We hoopten gemakke lijk te winnen, maar verliezen twee partijen. Maar, HWP is een team dat tegen sterkere tegen standers altijd wel punten pakt. Zij moeten het hebben van hun homogeniteit." HWP-HSG 4-6. Gedetailleerd: 1. Paul Motwani-Loek van Wely 0-1, 2. Helmut Cardon-Daniël Stellwa gen 0-1, 3. Koen Leenhouts-Friso Nijboer 0-1, 4. Bart Michiels-Jan Smeets 0,5-0,5, 5. Mark de Waal-Dennis de Vreugt 0,5-0,5, 6. Tom Piceu-Ruud Janssen 0,5-0,5, 7. Kees Nieuwelink-Jop Delemarre 0-1, 8. Gunter Deleyn-Rudy Dou ven 1-0, 9. Johan Goormach- tigh-Henk Vreede 1-0, 10. Hans Groffen-Wieb Zagema 0,5-0,5. door Roeland Alders GOES - De schakers van Ter- neuzen hebben bij hun rentree in de landelijke schaakcompeti tie gewonnen. LSG 4 werd met harde cijfers opgerold. De ande re Zeeuwse teams presteerden minder. Het HWP 2 en Middel burg konden in de tweede klas se niets klaarmaken. Souburg en HWP 3 liepen tegen een ne derlaag aan in de derde klasse. WSC-Middelburg 5-3: WSC was net iets beter dan de Middelbur gers. Enkel Sven Stange kon een overwinning boeken en dat terwijl hij niet echt goed stond. De nieuwe teamleider, Wil lem-Jan Pannekoek, had lange tijd een betere stelling, maar moest tot slot berusten in remi se. 1. T. van Dijk-R. Tiggelman remi se, 2. J.W. de Jong-J. de Wolf 1-0, 3. M. Pietersma-S. Stange 0-1, 4. J. Valstar-C. Jansen 1-0, 5. M. Aa- gaard-E. van Hecke remise, 6. M. Kindt-W. Stange remise, 7. P. Bras- ser-M. Westerweele 1-0, 8. M. van Woerden-W.J. Pannekoek remise. HWP Sas van Gent 2-Oegst- geest '80 2-6: Waar vorig jaar nog gewonnen werd van het ster ke team uit Oegstgeest, werden de Zeeuws-Vlamingen nu hard met de neus op de feiten ge drukt. Talent Tybaut Maenhout moest zijn meerdere erkennen in grootmeester Nicolic en ook Bernard de Bruijcker verloor. Alleen Rudi van de Wynkele won zijn partij. 1. T. Maenhout-P. Nicolic 0-1, 2. B. de Bruijcker-F. Slingerland 0-1, 3. M. Lacrosse-J. Piket remise, 4. E. van Leeuwen-E. van 't Hof 0-1, 5. H. Provoost-R. Straver 0-1, 6. L. Artels-P. Pouw 0-1, 7 G. van Rij-S. Kamps remise, 8. R. v/d Wynkele-E. Leeuwenburgh 1-0. Terneuzen-LSG 4 6,5-1,5: De promovendus deed in de eerste ronde flink van zich spreken. Het Leidse team kon totaal geen potten breken. De sterk spe lende Jan Breukelman en Wilf- ried Vleeskens waren snel klaar met hun tegenstanders, waarna de rest volgde. Eric Roose en Jaap Dekker deelden het punt om zo de ruime winst veilig te stellen. 1. M. Freeke-J. Fongers 1-0, 2. G Kamminga-A. Serdijn-Koster re mise, 3 J. Breukelman-J. v/d Lin den 1-0, 4. W. Vleeskens-T. This- sen 1-0, 5. D. Lansay-J. Faydi 1-0, 6. A.J. Breukelman-J. v/d Weijer 1-0, 7. J. Dekker-F. Geertsema re mise, 8. E. Roose-J. Bosman remi- Souburg-Moerkapelle 3-5: In een gelijkopgaande wedstrijd moesten de Souburgers toezien dat een kleine nederlaag gele den werd. Snel verlies van Roe land Alders werd ongedaan ge maakt door Jeroen Hekhuis en ook op de andere borden bij in valler Martin Koolhoven en Col lin Boelhouwer zag het er niet slecht uit. De tijdnood speelden echter parten, waarna er nipt verloren werd. 1. J. Hekhuis-B. van Geffen 1-0, 2. M. Boelhouwer-Jvan Elteren re mise, 3. R. Bosters-G. van Omme ren remise, 4. K. Zomer-H. van El- teren 0-1, 5. C. Boelhouwer-D. Bac 0-1, 6. H. Westerweéle-WVroegin- deweij 1-0, 7. R. Alders-M. Vroegindeweij 0-1, 8. M. Koolho- ven-B. Weijermars 0-1. HWP Sas van Gent 3-DSC Delft 2 3-5: Het Delftse achttal was een maatje te groot voor het der de team van Het Witte Paard. Al snel stonden de Zeeuws-Vlamin gen met 4,5-1,5 achter, toen Henk de Ridder de eer nog mocht redden met een overwin ning. 1. F. Verduijn-J.P. van Zandwijk remise, 2. A Galle-D. Voogd remi se, 3. H. v/d Wynkele-W. Amema remise, 4. F. Sneijder-P. de Bas 0-1, 5. J. Gommers-K. Meulen- broek 0-1, 6. H. de Ridder-S. van Zutphen 1-0, 7. R. Pauwels-P. Bu- zing remise, 8. J. de Zwart-L. v/d Lisdonk 0-1. KUINRE - Mountainbiker Ruud Rentmeester uit Goes heeft gis teren de topcompetitie voor beloften op zijn naam geschre ven. In Kuinre, waar de derde en laat ste wedstrijd voor de competitie werd gehouden, werd Rentmees ter derde. Door zijn prestaties in de twee voorgaande wed strijden was dat voor Rentmees ter voldoende om winnaar van het overall-klassement te wor den. Het enige dat de 21-jarige Ruud Rentmeester in Kuinre moest doen, was zijn grootste concur renten in de gaten houden en ze vooral voorblijven. En dat luk te. Hans Becking uit Gorssel werd tweede in het eindklasse ment en Maarten Krommendijk uit Peize derde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 25