zc {CS maakt het zichzelf moeilijk )ik verlies voor Delta Sport is EMM de baas )e Stormvogel ees de Frel verovert slotdag biljarttitel Lewedorpse Boys verspeelt punten, Renesse profiteert 23 eedeklasser laat veel kansen onbenut en wint met 3-2 van Vlijmense Boys Zierikzee en Dongen spelen gelijk Hoondert/de Waard uit de beker Bouwman wint in Oosterland Vijfde plek voor Tim Dees Vrouwen EMM winnen toernooi Rugbyclubs onderuit in bekerstrijd Wwm maandag 26 september 2005 wb iRnndeWaal f.SOUBURG - De kans op monsterzege was groot, het werd uiteindelijk lis een krappe overwinning, jjg-tweedeklasser RCS |de sterk tegen Vlijmense ar verzuimde het groot- deel van de karrenvracht tansen te benutten. De drie bleven wel meer dan te- i Oost-Souburg: 3-2. eren veel tevreden gezich- ji] RCS voor het duel met sense Boys omdat er diver- •.ponsorcontracten werden ngd, Het duurde gisteren voordat de prestaties tij de wedstrijd ook tot een ;=ch op de gezichten van de leidde. „We hadden rust de wedstrijd al op slot ingooien", zei aanvoerder Bentschap Knook toen hij «lucht het veld verliet. Bent- p Knook refereerde aan de onbenut gelaten mogelijk- 2 van zijn ploeg. Daardoor het volledig onnodig nog knijpen aan het einde van ontmoeting met Vlijmense ïer Alexander van Keulen na afloop niet meer precies reel riante mogelijkheden er eep waren geholpen, ik kom dichtbij de tien", deoefenmeester. Al vroeg wedstrijd creëerde RCS rerwicht, maar tegelijker- moest het beducht blijven de soms vlijmscherpe tegen in van de Brabantse tegen- ider. Na twintig minuten "erde scheidsrechter Sen- de bal op de stip te leggen Martin Janse werd aange- binnen de zestienmeter, ma stapelden de kansen op voor RCS, maar tot een tsprong kwam het niet. Mar- 'anse, Dennis de Nooijer en Uranie zagen geen kans keeper Frank Vlamings te ren. Tien minuten voor weigerde scheidsrechter srs opnieuw de bal op de te leggen toen Dennis de ;]er onderuit werd gehaald et strafschopgebied. Dennis de Nooijer, die een tackle probeert te ontwijken, scoorde twee keer voor RCS. „Ik heb de jongens tijdens de rust verteld dat de goal onher roepelijk aan de andere kant zou vallen, als we zelf zoveel ble ven verprutsen", vertelde Van Keulen na afloop. De tweede helft was nauwelijks begonnen toen Van Keulen al bijna gelijk kreeg. Zowel Patrick Diepstra ten als Wouter van den Oord kopte de bal tot grote opluch ting van RCS bovenop de lat in foto Lex de Meester plaats van achter keeper Arvid Pieterse. Het antwoord van de thuisploeg liet niet lang op zich wachten. Uit een corner van Alwin van Ham kopte Remco Felius einde lijk de bevrijdende 1-0 binnen. Dat het ruim tien minuten slechts 1-0 bleef, had RCS volle dig aan zichzelf te wijten. De ruimere marge kwam er wel. In een één-tegen-éénduel met Mi- chou Hombergen was Dennis de Nooijer het sterkst en hij schoot vervolgens de bevrijdende 2-0 op een sublieme wijze binnen. Even later tekende Mohammed Gezmiz uit het niets voor de aan sluitingstreffer: 2-1. Een blessu re in het gezicht van de doelpun tenmaker zorgde ervoor dat de bezoekers, die al driemaal had den gewisseld, met één man min der op het veld kwamen te staan. Dennis de Nooijer leek zijn ploeg met een prachtige lob (3-1) alsnog voortijdig in veilige haven te schieten, maar Vlijmen se Boys had opnieuw snel een antwoord. Volledig ongedekt kon invaller Ronald Kant de 3-2 binnen koppen. „De organisatie was er op sommige momenten duidelijk niet", moest Bent schap Knook bekennen. Er kondigde zich na de 3-2 nog een hachelijke slotfase aan. Vlij mense Boys ging op zoek naar een punt, terwijl RCS de wed strijd maar niet leek te willen be slissen. Het bleef bij 3-2. Daardoor kwa men de drie punten terecht bij de ploeg die er ook recht op had. „Dat zeker", merkte Alexander van Keulen op. „Maar, wat maakten we het onszelf onnodig moeilijk." RCS-Vlijmense Boys 3-2 (0-0). 53. Remco Felius 1-0, 66. Dennis de Nooijer 2-0, 75. Mohammed Gez miz 2-1, 77. Dennis de Nooijer 3-1, 78. Ronald Kant 3-2 Scheidsrech ter. J. Senders (Veldhoven). Gele kaart: Dick van Engelen, Michou Hombergen, Johannes van Haas ten, Jan Maarten van Heivoort en Maarten Klerx (allen Vlijmense Boys). Aantal toeschouwers: 250. RCS: Arvid Pieterse; Delano de Keuning, John Bentschap Knook, Alfaro Pentury, Niels Toumoy; Aschraf Elhrouz, Alwin van Ham, Rodi Uranie (83. Joey van der Zweep), Martin Janse (69. Besar Xhoxhaj), Dennis de Nooijer en Remco Felius. ZIERIKZEE - Beide doelpunten in de wedstrijd tussen zondag-tweedeklassers Zierikzee en Dongen vielen giste ren in de toegevoegde tijden van de speelhelften. Dongen kwam in de extra tijd van de eerste helft op voorsprong en Zierikzee kwam in de extra tijd van de tweede speel- helft nog gelijk in 1-1. In de eerste helft tastten beide teams elkaar voornamelijk af. Zierikzee gaf niets weg en Dongen kwam niet verder dan enkele corners. In de 46e minuut van de eerste helft ging Dongen-middenvelder Matthieu Luppens gemakkelijk naar de grond binnen het zestienmetergebied. De leidsman wees naar de stip en Os man Erbars verzilverde de strafschop: 0-1. Na de rust stond een feller Zierikzee binnen de lijnen. De druk werd opgevoerd. Over en weer kwamen wat kleine brandjes aan het licht en daarom stopte de scheidsrechter de tijd even. Zierikzee bleef drukken en werd uiteindelijk be loond in de 94e minuut. Invaller Wesley Goud bracht de bal voor en Wesley Quist maakte volkomen terecht de 1-1. RILLAND - Het bekeravontuur van het driebandenteam Hoondert/de Waard zit erop. Tweededivisionist BC Bet Kolen uit Tilburg was te sterk voor de Zeeuwse ploeg, 6-2. De verschillen in de bekerontmoeting waren aanmer kelijk kleiner dan de uitslag doet vermoeden. Op cruciale momenten waren de bezoekers net iets beter en hadden wat meer geluk. Vic Herreweghe viel iets tegen. Is hij nor maal goed voor moyennes van 1.00 en hoger, dit keer wil de het tegen Ad Vermeer niet lukken. Met 1-2 in sets ging de overwinning naar Vermeer. Frans de Koek won van Hans de Wit: 2-1. Sjaan van Kuyk moest met 1-2 zijn meerdere erkennen in Jan de Leeuw. Bram de Waard was in de tweede set bij 14-14 dicht bij een doorbraak, maar kon het net niet afmaken tegen Jan Hultermans. De winst ging met 0-3 naar de Brabander. Voor bijna alle Zeeuwse teams zit de nationale bekercompetitie er nu op. Alleen Delta/Ockenburgh is als geplaatste ploeg nog in de race. De eredivisionist uit Goes begint in de eerste ronde tegen De Maarschalk uit Hilversum (tweede divisie). OOSTERLAND - Cees Bouwman van BV Delta uit Co- lijnsplaat bleek in poule noord van het persoonlijk kam pioenschap driebanden tweede klasse van het district Del ta Zuid-West de man met de langste adem. In de finale versloeg hij routinier Koos Dorreman van DOS. Dorre man werd tweede en Eric Niewenhuyse van Onda derde. Dorreman had voor de slotronde één punt voorsprong, Bouwman het hoogste moyenne. Bouwman moest dus win nen, Dorreman had aan een remise genoeg. Fraai was de finale tussen hen allerminst, spannend wel. Uiteindelijk ging de zege met 25-19 na 65 beurten naar de Noord-Be velander. Cees Bouwman verdiende een plek in de regio nale eindstrijd, die in Tilburg wordt gespeeld. ST. GENESIUS RODE - Wielrenner Tim Dees uit Tholen is zaterdag als vijfde geëindigd in de sterkbezette wed strijd in het Belgische St. Genesius Rode. De koers werd gewonnen de Belgische kampioen Gregory Josef. Paul Je- remiasse uit Wemeldinge werd in Wernhout zevende. Ro- nan van Zandbeek kwam hier als eerste over de streep. yKoMechielsen 5 - De mannen van De ralvogel konden gisteravond imponeren in Deurne. In duel met de reseves van rverloor De Stormvogel met kecijfers: 12-2. De Stormvo- deed het beter door met te winnen bij Aquamigos 3. Ganze won met 9-8 van Gor- deGoese vrouwen versloe- net 9-5 Aquamigos 2. 12-Stormvogel 12-2: De eer wedstrijd draaide uit op een eptie voor De Stormvogel. jers konden slechts ze- aelers op de been brengen. "2 was de betere ploeg en in de eerste periode een ""oorsprong. Toen De Storm- in de tweede periode het niet kon verbeteren, was ÜZT dat verder uitliep en op kwam. Conditioneel kwa de Vlissingers tekort. Aan van de derde periode adhet 9-1. De Stormvogel: Gerco imGabrijel Gavranovic. Bmigos 3-De Stormvogel 2 'orig jaar verloor de Vlis- ploeg vervelend in Den - De Stormvogel begon maar kwam in de eerste periode achter: 3-2. De Walche- naren werden sterker en sterker en namen in de tweede periode een 3-4-voorsprong. Toen het in de derde periode 3-5 werd, leek De Stormvogel op rozen te zit ten maar Aquamigos kwam te rug. In het laatste kwart sloeg De Stormvogel de beslissende bres. Scores De Stormvogel 2: Gep Na- vest, Jeroen van de Broeke en Kees Leijnse allen 2, Martijn Me- chielsen en Frank Leijnse 1 De Ganze-Gorgo 9-8. De Goese- naren kenden een sterke start en namen een 4-1-voorsprong. Daarna ging het steeds minder. Ook kwam Gorgo almaar beter in de wedstrijd en kwam terug tot 7-6. Die marge hield De Gan ze in stand. Scores De Ganze: Andre van Zijp 4, Cheyenne van Berkel 2, Guido Vermeulen, Maarten Buijs en Stijn Sandee allen 1 De Ganze-Aquamigos 2 9-5. De vrouwen van De Ganze kwamen in de eerste periode op 4-2. Via 6-4 en een doelpuntloze derde periode kwam De Ganze in de laatste periode op voorsprong en won verdiend met 9-5. Scores De Ganze: Carola Kiel en Joyce Pieters 3, Marjolein Kiel 2 en Anne van Benthem 1. WSTERZANDE - Cees de van biljartvereniging De Ne is in eigen huis win- fgeworden van het persoon kampioenschap driebanden 'de klasse poule zuid van district Delta Zuid-West. kj Hoogedeure (LBV) werd *de en Johan de Punder van Huur verrassend derde. 32ag het er naar uit dat de aaar Hoogedeure zou gaan. de laatste dag was hij koplo- Toeh werd er in de vijfde deal aan zijn poten gezaagd. de Kort van De Kastanje ket beginsignaal om de onge- status van de Lewedor- «au te tasten. Het lukte nog half, het werd remise. De overgebleven serieuze be- ?er Cees de Frel, eveneens bleef in die ronde wel overeind en naderde de lei der tot op een punt. In de zesde ronde struikelde Hoogedeure op nieuw en zette De Frel het club duel met Edward Jansen op het nippertje (25-24) in winst om. De Frel stond aan kop. De slot ronde moest de winnaar aanwij zen met het duel Hoogede- ure-De Frel nog te gaan. Voor de eigenlijke finale zou worden gespeeld eiste Jansen voor even een hoofdrol op. Hij maakte met de hoogste partij van het toer nooi (1.000) een einde aan de il lusies van De Kort. De finale leek een formaliteit te worden. De Bevelander vertrok als een speer en De Frel volgde op grote afstand. Bi] 20-9 stokte de pro ductie. De Frel kwam langzaam terug en Hoogedeure verkramp te. Met 25-23 ging de winst en de titel alsnog naar De Frel. door Ben Hameeteman ZIERIKZEE - Na een afwezig heid van zeven jaar is de Zeeuw se handbalderby tussen Lifedesign/Delta Sport en EMM weer terug. Gisteren troffen bei de ploegen elkaar in de Zierik- zeese sporthal Onderdak. De jeugdige thuisploeg won de fy sieke ontmoeting vrij eenvoudig van de oude garde uit Middel burg: 23-17. Het was gisteren één groot feest van herkenning. Even leek het erop alsof er een gezellige reü nie aan de gang was. Gezien de vele 'dwarsverbanden' een lo gisch tafereel. Zo maakte Delta Sport-schutter Joey Aertssen voorheen onderdeel uit van de ploeg van EMM. Middelburger Jean-Marie Toubiana verdedig de op zijn beurt jarenlang het blauw van Delta Sport. Harold van Zwieten speelde ooit bij de Zierikzeeënaren en trainer/coach Eric Dingemanse van EMM was in het verleden trainer van het Schouwse zeven tal. Toen eenmaal het eerste fluitsig naal had geklonken, werd er ste vig gehandbald, waarbij het er niet altijd zachtzinnig aan toe ging. In de eerste helft deden bei de ploegen geenszins voor el kaar onder. De 9-9-ruststand was illustratief voor de enorme inzet van beide kanten. Na de hervatting nam Joey Aertssen Delta Sport als van ouds op sleeptouw. Met twee treffers op rij bracht hij EMM ei genhandig een belangrijke slag toe. „Het was duidelijk dat EMM er in de tweede helft al vrij snel doorheen zat. Eigenlijk waren de Middelburgers op het einde van de eerste helft al moe. En Delta Sport werd steeds beter", zei Aertssen, goed voor zeven doelpunten, na afloop. „Dit voelt zo lekker, joh. We hebben ons gefocust op deze wedstrijd. Er zat vooraf enorm veel span ning op. Ik ben blij dat ik zo Zwaar gehinderd door Tijs de Vos legt rechterhoekspeler Arjo Nieuwkoop van Delta Sport aan voor een schot, dat met succes gekeerd zal worden door EMM-keeper Ramon Vael. foto Dirk-Jan Gjeltema goed in de wedstrijd zat van daag." EMM-middenopbouwer Jean- Marie Toubiana had met zeven treffers eveneens een belangrijk aandeel in de score. Daar waar Aertssen na rust pas excelleer de, deed Toubiana dat in de eer ste helft. „Dit was mijn eerste wedstrijd dit seizoen. In de twee de helft ging het gebrek aan con ditie toch wel erg meespelen. Ik denk dat Delta Sport terecht ge wonnen heeft vanmiddag. Zij waren gewoon veel feller dan wij." Met een lach van oor tot oor nam Delta Sport-trainer Jaap Niemans na afloop met graagte de vele felicitaties in ontvangst. „Je ziet dat het jonge talent van middag heeft gezegevierd. Wat een leuke pot was dit", zei hij. Vervolgens deed hij trots de ge kozen strategie uit de doeken: „De gemiddelde leeftijd van EMM ligt zo'n vijftien jaar ho ger. De bedoeling was dat wij ge woon in een hoog tempo bleven spelen, om zo EMM eronder te krijgen. Dat lukte." „Voor EMM is dit een hele zwa re competitie", stelde de gebles seerde EMM-keeper Eef van Ginkel, die gisteren als coach op trad. „We hebben een smalle se lectie, maar moeten wel veel wedstrijden spelen. Hopelijk krijgen we niet te veel blessures, anders wordt het nog moeilijker voor ons." Voor de Middelburgers is het dit seizoen zaak zich te handhaven. Van Ginkel: „We proberen in de eerste klasse te blijven, maar eventueel één klasse terug met dit team zou niet erg zijn. Dan kunnen we de jeugd gaan inpas sen." Tot aan de rust hielden beide ploegen elkaar exact in even wicht. Met maar liefst tien straf fen (gele kaarten en twee minu ten uitsluiting) moest het arbi trale duo regelmatig ingrijpen. Ook in de tweede helft werd veelvuldig de twee minuten straftijd gehanteerd. Zo kon het gebeuren dat er regelmatig vijf-tegen-vijf werd gespeeld. Langzaam maar zeker werd evenwel duidelijk dat Delta Sport de derby zou gaan win nen. De voorsprong werd ge staag uitgebouwd. EMM werd volledig beurs gebeukt. Scores EMM: Edwin Davidse 3, Tijs de Vos 2, Jean-Marie Toubia na 7, Jurgen Vermaat 1, Eric Din gemanse 1, Alexandre Benoit 3 Scores Delta Sport: Guust Sluys 3, Jim Niemans 4, Leon van de Zan- de 1, Erwin Bos 2, Joey Aertssen 7, Kenneth Mellaart 1. Jordy Nie mans 2, Rick Evertse 3 VLISSINGEN - EMM heeft dit weekeinde de eerste plaats vero verd op het Olympus-toernooi. De Middelburgse vrouwen had den weinig problemen met EHV, Spirit en Olympus. Vervelend was de vingerblessu re die Ariska Tax opliep. Zij is er volgende week tegen HMC niet bij. EMM was te sterk voor Olympus (16-8) en het Brabant se EHV (20-9). Spirit, dat ook in de eerste klasse speelt, wist de schade wel te beperken: 14-10 en 23-22. Rechterhoekspeelster Xaira Nij- sen was in Vlissingen niet van de partij. De vijftienjarige Mid delburgse was door de Brabant se bond uitgenodigd om mee te trainen met de beloften. Nijsen doorstond de eerste test. Olympus van Hans Dierickx legde beslag op de derde plek door punten te pakken tegen EHV. Na de 15-13-zege eindig de de partij gisteren in remise: 10-10. Van EMM (8-16) en Spi- rit(16-22) werd verloren. Het mannentoernooi werd gewon nen door EHV. Trainster Rita van den Velde was lovend over de eerste ver richtingen van de nieuwe man- nenmix van Olympus en EMM die ook deelnam. Onder welke naam de combinatie aan de vier de klasse zal beginnen, is nog niet duidelijk. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Lewedorpse Boys liep in de vijfde klasse B van het zondagvoetbal op eigen veld tegen het eerste puntenver lies aan. Het elftal verloor met 1-0 van Rimboe. Zeeland Sport, dat met 2-0 won van Renesse, gaat nu alleen aan de leiding. Kwadendamme haalde flink uit tegen Ouwerkerk. Marco Re- mijn zorgde met drie treffers voor de helft van de productie. Dreischor-Vosmeer 4-1: Voor rust waren de ploegen redelijk aan elkaar gewaagd. De beste kansen waren voor de thuis ploeg. Toch opende Jaco Vaders de score namens de gasten, maar nog voor de thee maakte Frank van de Helm gelijk: 1-1. Na de 2-1 van Daan Ruitenbeek in de 50e minuut werd de sfeer binnen de lijnen grimmiger. Dreïschor bouwde de voor sprong via Frank van de Helm en Erwin Nelissen verder uit naar 4-1. Vosmeer eindigde de de wedstrijd met maar negen spelers binnen de lijnen. Kwadendamme - Ouwerkerk 6-0: In een eenzijdig duel met een 5-0-ruststand (drie doelpun ten van Marco Remijn, Martin Smaardijk en Rob Landa), riep het publiek al snel om een over winning met dubbele cijfers. De spelers van Kwadendamme kwa men in de tweede helft niet aan deze wens tegemoet, maar leg den een soort zomeravondvoet bal op de mat. In de slotfase be paalde Martin Smaardijk de eindstand op 6-0. Zeeland Sport-Renesse 2-0: De Vlissingers hadden een licht overwicht, maar dat leidde tot niet meer dan een inzet van Jo- ren Lammers tegen de paal. Vijf minuten na het begin van de tweede helft zorgde Lammers op aangeven van Dennis Boots gezel wél voor de openingstref fer: 1-0. Een kwartier voor tijd was het weer Lammers die, op nieuw uit een voorzet van Boots gezel, voor 2-0 zorgde Lewedorpse Boys-Rimboe 0-1: Nadat de thuisploeg al in de ne gende minuut tegen een 0-1-ach terstand moest aankijken, werd fanatiek de aanval gezocht te gen Rimboe. De Brabanders loer den op een uitval. Hoewel het veel kansen kreeg, was het bij Lebo telkens nét niet. De thuis ploeg had ook nog de pech dat de Brabantse doelman in prima vorm stak. Het bleef bij 0-1. Volharding-Robur 1-3: Rick Hopmans maakte na een kwar tier de openingstreffer voor de bezoekers. Tien minuten later kopte John Sommeijer de gelijk maker binnen. In de tweede helft zette Robur de thuisploeg onder druk, maar het duurde tot de zeventigste minuut voordat Marco Elshout zijn ploeg op nieuw op voorsprong bracht: 1-2. Kort hierna besliste Bennie Scholten de wedstrijd definitief door de 1-3 aan te tekenen. GOES - De eerste ronde van het bekerronde bracht weinig goeds voor de Zeeuwse rugbyclubs. Zo wel Tovaal als Oemoemenoe ging onderuit. Op grond van de derde plaats in de vorige competitie mocht de Goese rugbyclub Tovaal deelne men aan het landelijk bekertoer nooi, hetgeen een thuiswed strijd tegen eersteklasser RCC uit Roosendaal opleverde. De Goesenaren verloren met 7-41. RCC was in de eerste helft heer en meester. De thuisclub miste te veel spelers om het de Braban ders moeilijk te maken, zodat RCC met een verdiende 0-19-voorsprong kon gaan rus ten. Na rust gebruikten de Goe senaren het windvoordeel om een overwicht te creëren, maar echte kansen leverde dat amper op. Bij een 0-34 achterstand red de Peter van Stee de eer en be nutte Jan-Joost Wiebrens een conversion. Het laatste woord was toch voor RCC7-41 Breda-Oemoemenoe 32-17: De Middelburgers gingen met een incompleet team naar Breda Toch legde Oemoemenoe in de eerste helft een goede pot rugby op de mat. Door try's van Ken neth Kik en Julien Minier leid den de Zeeuwen bij de rust met 6-10. Na de pauze was er voor Oemoemenoe geen houden meer aan. Rink Bassie bepaalde de eindstand met een try en een conversion op 32-17. HÊi.;:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 23