IC ^ereldsprint van Tom Boonen Trainingsritje wordt zegetocht Z ^0 (s) Misstap van AZ tegen pover NAC MICHELIIM BANDEN 195-65HR15 E3A Nu speciale actie prijs oSr- igische sprintbom geeft iedereen het nakijken op WK in Madrid in kilometer I kilometer Blessuregolf bij Ajax en PSV Spanjaard Alonso wereldkampioen Hoek koestert eerste puntje Karin Krappen wint Franse Open Ujg; 0113-315640 ,nl jactie@pzc.nl Is31 f4460 AA Goes «ntie-exploitatie: j en Midden-Zeeland: 0113-315520; «•Vlaanderen: 0114-372770; „aal: 020-4562500. jndag 26 september 2005 AutoTeam opel Chevrolet autoteam niéuw i occasions i beorufswagensi service schade aKijk op www.autoteam.nl AlJiy'fmijjj-.jj] »rvan Leeuwen iMD - Met de regen- imi in bezit verruilt Tom binnenkort het ouder- iuisin het Limburgse Balen Monaco. In het vorstendom i de 24-jarige Belg behalve inancieel aantrekkelijk kli- ook de rust die hem in het •rgekke thuisland niet meer >und. Zeker na zijn gouden ran gisteren in Madrid. Boonen versterkte in de ase hoofdstad de heldensta- :ehij dit voorjaar met over igen in de Ronde van •.deren en Parijs-Roubaix id bereikt. Vriendin, fami- nenden en buren, iedereen lekomende dagen zijn zegje n doen over de Limburger, ilf onder alle successen de ïrheid zelve is gebleven, jnaco kan de wereldkampi- luvvte verder werken cjn ontwikkeling, die voor sncurrentie hopelijk een jt. „Wat te doen als ik sterker word? Dan moeten isschien voor mij een ande- tegorie verzinnen", zei hij igewonnen race in Madrid, ras maar een grapje, want en is geen bluffer, wel een gvuste jongen, aan hem getwijfeld de af- pen weken. Alessandro Pe- i, op wiens lijf het par- i in Madrid geschreven won de afgelopen weken itten in de Vuelta, Boonen halverwege af, zonder nen dijk gezegd vind ik het niet vijf ritten te win- Vuelta. Het ging om ES - Op de Markt in Goes kekken zaterdag om 12.30 151 renners uit 23 ploegen de 45e editie van de Delta bade. Jos van Emden (Bert Sto- els) en Jens Mouris (Axa) ken ten aanval. i. Voorsprong koplopers m. Koplopers achterhaald, ay Hoogerland uit Yerseke ach aan het front door er lier andere renners van- te gaan. De vlucht is van 'duur. n. Op de Stormvloedkering en de renners de wind te- Er volgen tal van demarra- waarvan er geen een echt Peloton breekt op weg net Schouwse Serooskerke ie wind schuin tegen in vier ten. Er ontstaat een echte lerkoers. Winnaar van vorig Niko Eeckhout in derde Francois Franse uit Kwa- tamme in vierde groep, an, Net na de ravitaillering iijnsplaat komen de eerste 'eede groep samen. De der- poep volgt op een minuut. Keste renners uit de vierde p hebben hun conclusie ge- kenen gaan uit koers, km. Johnny Hoogerland uit ske springt weg met Rudi aa (Shimano) en Jens Mou- km. Eerste groep van 64 ren deer samen. km. Groep breekt in twee ten Negentien renners in le groep. Vier renners van «gifts, met Johnny Hooger- zetten in tweede groep ach- 4gmg in. km. Achterstand tweede tien seconden. Twee ren- steken over van tweede 'eerste groep: Roy Sentjens to) en Marcel Sieberg (La- la) Ploeg van Rabobank vol gas. km. Achterstand tweede j3.15. Derde groep op 5.50. demarrages van de vier a-renners in eerste groep, «lillende groepjes komen kop, maar worden steeds 'teruggepakt. km. Bram de Groot slaat nadat een groep van mnners is teruggepakt, km. Bram de Groot wint 45e ftofronde, veertien secon- voor voor ploeggenoot Theo Jen zestien seconden voor ^icAmorison (Lotto). John- "oogerland is de beste vop de 27e plaats. deze dag en ik had de juiste be nen." Boonen zag een koersver loop dat hem wel beviel. In een serieuze ontsnapping, drie ron den voor het einde, waren de Belgen met twee man (Devolder, Gilbert), de Spanjaarden met drie vertegenwoordigd en lag de druk bij de Italianen, die Bettini geïsoleerd voorin hadden. Petacchi sneuvelde toen de koers in de slotronde hard werd gemaakt door de Nederlanders (Boogerd, Moerenhout), de Ka zak Vinokoerov en nogmaals Bettini. Toen het in de laatste vijfhonderd meter alsnog tot een hergroepering kwam, waren er nog maar zo'n 25 renners voorin over en klopte Boonen met speels gemak de Spanjaard Valverde en de Fransman Ge- slin. Behalve Petacchi waren ook de Australiër McEwen en de Duitser Zabel niet meer in de buurt om de Belg te bedreigen. „Ik heb nooit gewanhoopt", ver telde hij naderhand. „Peter van Petegem heeft vol doorgetrok ken om het laatste gaatje te dich ten. Op driehonderd meter van de streep begon Valverde zijn sprint, honderd meter later ben ik hem voorbijgegaan. Ik ben de ploeg heel dankbaar. Iedereen heeft geluisterd naar mij. Ik heb jongens inspanningen zien doen die ik misschien niet eens kan le veren. De Belgen hebben hier een perfecte koers gereden." Rustig Hij had Petacchi in de laatste twee ronden niet meer gezien. „Waarom zou ik ook? Ik heb mijn race nooit op hem afge stemd. Doe je dat, dan verlies je meestal. Ik probeer altijd mijn eigen race te rijden. De Italia nen hadden veel bondgenoten in het peloton, maar de regen boogtrui is voor mij. Ik weet maar al te goed dat ik er hard voor gewerkt heb. Toch ben ik de laatste weken altijd rustig ge bleven. Daarvoor moet je sterk zijn in je hoofd. Misschien is dat wel mijn grootste kracht." pagina 19 Oranje dicht bij medaille De Belg Tom Boonen was na een spectaculaire finale in een lange sprint de snelste op het WK in Madrid. foto Andrea Comas/RTR Invaller Bram de Groot wint de 45 e Delta Prof ronde Bram de Groot plaatste in het zicht van de finish twee keer een demarrage en won met een solo de Delta Profronde. foto Ronald den Dekker door Koen de Vries GOES - Een renner die eigenlijk niet mee zou doen heeft zaterdag de Delta Profronde gewonnen. Rabo-man Bram de Groot had van zijn ploegleiding een weekje rust gekregen na de loodzware Ronde van Spanje, maar hoorde woens dag dat hij in Goes van start kon gaan. Erik Dekker kon niet rijden vanwege een virusinfectie. „Ik heb het toen maar gedaan", vertelde de verrassende win naar zaterdag kort na zijn zege. „Een wedstrijd rijden is altijd leuker dan trai nen." De Groot was de sterkste in een afvalrace die al kort na de start in Goes begon en 202 kilometer verderop weer in Goes finishte. Vijf kilometer voor de eindstreep sloeg hij zijn slag in een slotaccoord dat door de Raboploeg ei genlijk niet verloren kon worden. In de kopgroep van 21 mochten vier renners van de sterke bankploeg het opnemen tegen concurrenten die alleen zaten of met z'n tweeën moesten opboksen tegen de overmacht. Theo Eltink, Maarten den Bakker, Roy Sentjens en Bram de Groot demarreerden om beurten. Vooral Stefan van Dijk van Mi* Bookma ker zat in de tang. De winnaar van de Profronde van 2003 was op papier de snelste man van de groep, maar kon in zijn eentje weinig uitrichten. Uiteinde lijk sloeg de 30-jarige De Groot een gat dat niet meer werd dichtgereden. Zijn ploeggenoot Theo Eltink werd op 14 se conden tweede, de Belg Frederic Amo- rison van Davitamon Lotto derde op 16 seconden. Anti-held Zo kwam de zege terecht bij een wiel renner die met recht een anti-held ge noemd mag worden. De in Alkmaar ge boren en in Lanaken woonachtige De Groot is niet bepaald het prototype van een winnaar en als hij eens in de voor ste gelederen fietst, lukt het hem toch om lang buiten beeld te blijven. Wie herinnert zich niet de twee Tour etappes in 2003 waarin hij streed om de zege, daar twee keer net naast greep en vervolgens door niemand terug te vin den was omdat hij nog een paar kilome ter doorreed om weer een beetje op adem te komen? Dit seizoen bleef De Groot weer lang buiten beeld. In februari, tijdens zijn tweede wedstrijd van het seizoen, brak hij bij een valpartij in de Ronde van de Middellandse Zee zijn sleutelbeen en toen hij drie maanden en een operatie aan het zitvlak later weer een beetje bo ven Jan was, brak hij in de Catalaanse Week zijn linkeronderarm. De Groot kon dag met zijn (rechter) handje zeg gen tegen de Tour de France. Daaroverheen kwam nog eens de sug gestie dat De Groot doping zou gebrui ken, omdat plaatsgenoot Mare Lotz en kele maanden geleden tegen de lamp liep. Vorige week kwam daar de Austra liër Rory Sutherland, ook Raborenner en ook gevestigd in Lanaken, bij. In de Ronde van Spanje maakte De Groot zijn derde rentree van het sei zoen. Hij deed dat voortreffelijk, mede omdat hij zijn Russische ploeggenoot Denis Mentchov mocht bijstaan. Het was een fantastische ervaring, vond De Groot, maar het was ook loodzwaar. „De afgelopen week heb ik heel slecht geslapen. Ik werd steeds om vijf uur wakker en lag dan uren naar het pla fond te staren. Ik denk dat het door de inspanningen in Spanje kwam." Zonder veel illusies startte De Groot za terdag in Goes, maar die stelde hij al snel bij. „Tot mijn verbazing voelde ik in de eerste kilometers dat ik goede be nen had. Ik ben lang rustig gebleven en dat heeft me goed geholpen", vertelde de winnaar, die ondanks zijn voorzichti ge beginfase ook de prijs voor de strijd- lustigste renner kreeg toebedeeld. „In de slotfase zag ik dat iedereen er een beetje doorzat terwijl ik me nog goed voelde." De overwinning in de Profron de werd door de kenners één van de be langrijkste zeges uit de canTere van Bram de Groot genoemd en dat was ei genlijk ook zo. Naast etappezeges in 2003 in de Rondes van Calalonië en de Middellandse Zee (waar hij dit jaar dus twee keer ten val kwam) staat er weinig op zijn erelijst. „Ik had me dit jaar voorgenomen om het beter te doen", keek De Groot te rug. „Ik wilde minstens vijf wedstrijden winnen. Dit was nog maar mijn tweede. Er volgen nog drie wereldbekerwedstrij den. Ik reed vandaag heel sterk, maar het zou me verbazen als ik op vijf zou eindigen." pagina 26 Profronde wil status en respect AMSTERDAM/EINDHOVEN - Voor Ajax en PSV was er dit weekeinde winst in de competitie. De twee clubs wor den wel geplaagd door blessures in de week dat ze Euro pees moeten spelen. De kans dat Afellay en Alex met PSV in Istanbul spelen is klein. Doelman Gomes is wel fit. Bij Ajax zijn voor de wedstrijd tegen Arsenal nog meer on zekerheden. Wesley Sneijder. Nigel de Jong en Mauro Ros- ales zijn twijgelgevallen. Trabelsi speelt zeker niet. pagina 18 PSV maakt van nood een deugd Ajax doet hoop vertrouwen op SAO PAULO - De Spaanse autocoureur Fernando Alonso is gisteren op Interlagos in Sao Paulo wereldkampioen Formule 1 geworden. De derde plaats in de Braziliaanse Grand Prix maakte de Renault-coureur onbereikbaar in het klassement voor de wereldtitel. De race leverde een dubbele overwinning op voor McLaren-Mercedes. De Co lombiaan Juan-Pablo Montoya zegevierde voor de Fin Ki- mi Raikkonen. pagina 19 Alonso jongste kampioen ooit GOES - Het was minder dan Hoek op basis van het wed strijdbeeld had verdiend, maar het ene puntje tegen Quick Boys (1-1) haalde de hatelijke nul weg van de rang lijst. De Zeeuws-Vlamingen staan niettemin nog altijd on derin in de hoofdklasse. Kloetinge verloor de uitwedstrijd tegen Ter Leede. SSV'65 blijft in de eerste klasse fier bo venaan met de maximale winst. Amemuiden staat trooste loos onderaan. Temeuzen is in de eerste klasse van het zondagvoetbal nog op zoek naar vorm en punten, pagina 21 Hoek verzuimt karwei te klaren GERARDMER - Karin Krappen schreef zaterdag de Open Franse kampioenschappen op haar naam. De Vlis- singse dartster, die twee weken geleden iedereen verraste door de World Darts Trophy in Utrecht te winnen, reken de in de finale met 4-2 af met de Belgische Sandra Pollet. Krappen, die met haar zege 800 euro verdiende, rekende in de kwartfinale van het niet zo sterk bezette evenement af met landgenote Roelie Bakker: 3-1. In het jeugdtoemooi van de Franse Open presteerde Pie- ter Otten prima. De 16-jarige darter uit Oostkapelle haal de de finale, maar ging daarin met 4-2 onderuit tegen landgenoot Daniël van Mourik. Topscorer Shota Arveladze kon nu zelfs oog in oog met Van Zwam niet doeltreffend uitha len. „Daar hebben we onszelf on gelooflijk te kort gedaan", sprak Barry Opdam later. De centrale verdediger, die in de bus begreep dat niet hij maar Kenneth Perez de nieuwe aan voerder was nu Denny Land zaat geschorst was, constateer de hoe NAC op het punt stond het geloof te verliezen. „Maar doordat het zo lang 1-0 bleef lieten wij ze er alsnog weer in geloven." NAC kon daar om weer met durf en vooral vol bluf de kleedkamer uitstappen. David Mendes da Silva en PSV-huurling Johan Vonlan- then werden in hun drang naar de gelijkmaker nog gestuit. En juist op het moment dat AZ de zaken opnieuw onder controle leek te krijgen sloeg de thuisclub toe. Sander van Ges- sel mocht ongestoord een aan speelpunt zoeken in het straf schopgebied. Arno Slot was de afmaker (1-1). „Daarmee kre gen we de deksel al op de neus", zei Opdam. Vonlanthen, aange speeld door Pierre van Hooij- donk, maakte er voor AZ hele maal een lesje doelmatigheid van (2-1). „Wij krijgen twaalf goeie mogelijkheden en maken één goal. NAC scoort twee keer uit hooguit vier kansen", reken de de Alkmaarse verdediger voor. „Na die achterstand kwa men we niet meer in ons spel. We voetbalden toen alleen nog tegen onszelf", vond Opdam. NAC voelde zich daar heerlijk bij, op weg naar de derde thuis zege op rij. Aan de hand van cap tain Van Hooijdonk, die zonder zelf te scoren de grote meneer mocht spelen. GPD door Ruud Ramler BREDA - Het ongeloof was uit eindelijk groter dan de pijn van de eerste competitienederlaag. Want dat moment, zo weten ze ook in Alkmaar, komt altijd wel in een lange competitie. Dat het gisteren al in Breda gebeurde, was net zo onverwacht als onno dig. AZ was sterker, maar al leen de thuisclub bleek doelmati ger (2-1). In de beleving van Louis van Gaal stond de wereld op zijn kop. Dat was wat erg zwaar aan gezet van de trainer van AZ. Die toch ook moet hebben gezien dat zijn voetballers alleen zich zelf konden aanspreken op de uitglijder. En dan vooral de zo geroemde aanvallers die tot nog toe gewend waren met scherp te schieten in de eredivisie. Kansen kregen ze genoeg om dat ook tegen NAC te doen. Maar omdat de afwerking onder maats was gaf het veel betere AZ de tegenstander de kracht om te overleven. „NAC is op zich een moeilijke ploeg om te verslaan", zei Van Gaal. „Maar wij hebben deze tegenstander nu toch echt laten winnen." Hoe vreemd het ook mag klinken, de basis voor de nederlaag lag in de eerste helft die AZ nog met een voorspong afsloot. Arno van Zwam kon de inzet van Demy de Zeeuw, als middenvelder dit keer fraai weggestuurd door Barry Opdam, nog keren. Maar op de rebound van Tarik Sek- tioui was de NAC-doelman kans loos (0-1). Daarvoor had AZ via de opgerukte verdedigers Tim de Cler (vrije schietkans over) en Kew Jaliens (paal) al kansen gekregen om afstand te nemen. NAC-speler Sikora controleert de bal in een duel met Sektioui van AZ. foto Robin Utrecht/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 17