jdd voor uitbreiding museum zc PZC Strandgolf met zon en lange wachttijd SOS Strays biedt honden een beter leven Project over pesten op scholen in Borsele Vergeefse zoektocht naar zeeschildpad -11 ekkermuseum in Nisse heeft straks een twee keer zo grote collectie jrpsraad praat er parkeren en akke schakels obbybeurs AAZET edingbeurs Spullen uit woning gestolen Slapend in de sloot Gewonden bij aanrijding Collies wijzen schapen de weg Poging tot herstart regiozender agenda maandag 26 september 2005 ■BnhPaardekam Burgemeester en wet- krs van de gemeente Borse- jen ruim veertigduizend eu- óiirekken voor de uitbrei- jvan het Trekkermuseum in museum is sinds 1997 geves- imeen loods die door de ge- js aangekocht. Destijds er voldoende ruimte, maar collectie is inmiddels zo (dat de trekkers en andere jen te dicht op elkaar staan fatsoenlijk bekeken te jen. Bovendien is de zolder jcht als expositieruimte, fdoor minder validen een de collectie niet kun- iTELANDE - De dorpsraad lande houdt morgen een idenng. Tijdens de bijeen- wordt een presentatie ge il over het project Zwakke dat gegeven wordt medewerkers van het pro- mreau. Daarna zal er gedis- jeerd worden over het par- oeleid voor Zoutelande. De •dering wordt gehouden in Middendorp om 20.00 uur. Advertentie KOZIJNEN ZONWERING WWW.AAZET.» Kapelle -Tel. 1 (Advertentie) ZEEUWS VEILINGHUIS VANDAAG KIJKDAG van 10.00 - 18.00 uur KUNST ANTIEK Di, wo. en do. ook kijkdag Herengracht 74, 4331 PX, Middelburg, Tel. 0118 - 650 680 «ww.zeeuwsveilinghuis.nl worgklachten: 830-0231231 cmaandag t/m vrijdag ge- endede openingstijden; trdags tot 12.00 uur iedactie nalchereim uitenruststraat 18 Wbus 8070 530EB MIDDELBURG i 0118-493000 0118-493009 ■mail: redwalch@pzc.nl paurits Sep (chef) padia Berkelder ^th Ramakers "nam van den Broek Salma Osman fedyvan den Hurk lende Vries (sport) entrale redactie Mionspark 28 istbus 31 WO AA goes I (0113)315500 tt: (0113)315669 "fcik redactie@pzc.nl "vernet *W-pzc.nl mail: web@pzc.nl nen bekijken. Het museum kan op dit moment ook geen groe pen van meer dan 25 personen ontvangen. In het verleden is een verhui zing naar Hoedekenskerke of 's-Gravenpolder overwogen, maar aanbouw op de huidige lo catie, aan de Palmboomseweg bij Nisse, blijkt het voordeligst. Na de uitbreiding kan de collec tie worden verdubbeld en wor den de stukken ruimer opge steld. De zolder wordt in ge bruik genomen als archief en vergaderruimte voor de Oldti mers Trekkers en Motorenclub Midden-Zeeland, die het mu seum beheert. Massaal De provincie deed in eerste in stantie moeilijk over de uitbrei ding, omdat daarmee een te mas saal gebouw in het buitengebied zou ontstaan. De gemeente Bor- sele heeft het provinciebestuur er echter van kunnen overtuigen dat het trekkermuseum een be langrijke attractie in de Zak van Zuid-Beveland is en dat de huidige ruimte echt niet meer volstaat. De vereniging die het museum beheert heeft zelf al 42.000 euro bij elkaar gekregen. Daarnaast hoopt ze op een subsidie van Vitaal Platteland. Omdat on dernemers in het kader van die regeling maximaal vijftien procent van de totale kosten vergoed krijgen en stichtingen en verenigingen liefst veertig procent, zal het museum de komende vijf jaar geen entree heffen. Als ze dat wel doet, wordt ze namelijk gezien als een onderneming en zal een moge lijke subsidie veel lager uitval len. Een officieel besluit over de sub sidie moet nog genomen wor den, maar het college van B en W van Borsele gaat al uit van een bijdrage van ruim 50.000 eu ro. Zelf wil ze het resterende be drag van 44.000 euro betalen. De gemeenteraad neemt daar een besluit over in de vergade ring van donderdag 6 oktober. DELBURG - Wijkvereni- 't Zand /Stromenwijk op zaterdag 8 oktober 10 tot 16 uur een hobby- sin wijkgebouw De Vergul- i-ars Ook zijn er diverse ver dingen te zien. HBURG - Peuterspeelzaal amelhonk aan de Singel in sburg houdt op 7 en 8 okto- ten kinderkleding- en speel- ibeurs. De openingstijden vrijdag van 19.00-20.30 uur zaterdag van 10.00-12.00 Z-LJlN WtKIINVj AAZET. NL el. 0113-330333 Een balletje slaan op het strand blijkt toch wat anders dan op de 'green', door Ali Pankow SCHARENDIJKE - Het fraaie nazomer- weer drijft talloze mensen naar het Schouwse strand zaterdag. Een Duits gezin met twee kinderen graaft een die pe kuil en koestert zich vervolgens daar in de zon. Voorzitter Oliver Verwest van de fundraise commissie van de Lionsclub waarschuwt hen dat er zo meteen een hard balletje door de lucht komt vliegen. „Ja undVwagen de Duit sers, beslist niet van zins hun kuil te ver laten. Het is een treffend voorbeeld van de on verwachte situaties waar de organisato ren van het groots opgezette North Sea Beach Golftoernooi tussen Scharendij- ke en Renesse zaterdag tegenaan lopen. „Dit moet volgend jaar anders", consta teert Verwest. Dat er een vervolg komt is zeker. Dat billijkt immers alleen al de voorlopige opbrengt van ruim 7000 eu ro voor het goede doel: aanschaf van voorzieningen voor de Beatrixschool voor Zeer Moeilijk Lerende Kinderen (ZMLK) in Zierikzee. Voor dit geld zul len onder meer nieuwe audiovisuele middelen worden gekocht. Verwest erkent, absoluut niet gerekend te hebben op zoveel strandgangers naast de 180 deelnemers aan het golf toernooi. De toeloop leidt tot lange wachttijden bij de afslagplaatsen. „Je kunt niet zomaar een bal gaan slaan als er zoveel mensen op het slagveld lo pen", zegt Verwest. Zorgen Het heeft hem best wat zorgen gebaard om alsnog een beetje vaart in het toer nooi te houden. Een van de maatregelen daartoe is het ter plekke bezorgen van de mossellunch bij enkele van de deelne mende teams. Veel golfers vinden dat wel zo gezellig. Met zo'n catering en met dit weer is wachten op het strand zeker geen straf. Het team van Café De Gekroonde Sui kerbiet uit Zierikzee bereidt zichzelf een ludiek intermezzo. Halverwege het traject van circa zes kilometer komen twee duikers uit zee. Ze brengen een fles champagne mee. Dat smaakt na zo'n afstand door het zand ploegen. Ineke van de Werf van het team 'De Zandloapers' beleeft een fantastische dag, maar vindt spelen op de 'green' toch prettiger. „Maar ik ben nog niet zo ervaren hoor. Ik speel nog maar een halfjaar bij Molenberg", laat ze weten. Een golfer die vooral onder de aanwezi ge vrouwen specifiek de aandacht trekt is soapacteur Winston Post. Hij vertolk te in de serie 'Goede Tijden Slechte Tij den' de rol van Benjamin. Hier op het Schouwse strand draait het voor hem niet om fictie, maar pure werkelijkheid. Daarin dienen met de golfbal soms af standen van ruim achthonderd meter te worden overbrugd. Golfprof Hans von Burg van Grevelin- genhout Bruinisse vertelt hoe dat zou foto Dirk-Jan Gjeltema moeten tijdens zijn golf clinic voor pas santen op het strand. Ierland is de ba kermat voor beachgolf, zegt Von Burg. Volgens hem is het van belang bij de af slag exact de bal en niet het zand te ra ken. „Het weer speelt altijd mee bij golf. Daar is het een buitensport voor. Een echte golfer heeft dan ook altijd een re genpak bij zich. Het spel wordt alleen voor onweer en bliksem onderbroken. Bij strandgolf dient vooral rekening te te worden gehouden met de invloed van de wind", aldus de prof. Er zijn negen holes te nemen langs het strand. Ze zijn behoorlijk ver uiteen ge situeerd met behulp van goed veranker de matten. Drie marshalls - Piet van Ge- mert, Bram van Rossum en Piet Dale bout - leggen in hun quat het traject meermalen af om supervisie te houden. Voor de rest wordt vertrouwd op het in zicht van de captain die per team wordt aangewezen. Het team van Bouwbedrijf Roggeband uit Zierikzee komt tijdens de verlate prijsuitreiking uiteindelijk als winnaar uit de bus. door Ali Pankow SCHARENDIJKE - De vrouw maakt op het zandpad al de riem van haar hond los en roept: „Ga maar lekker rennen jon gen." Het dier stuift uitbundig het strand aan de kop van de Brouwersdam op. Het barst er van de soortgenoten. SOS Strays houdt hier zondagmiddag een reünie voor adoptanten en honden die betrok ken zijn bij de dierenhulporganisatie. „Wij hebben inmiddels duizend zwerf honden uit landen als Griekenland, Span je en Portugal bij adoptiegezinnen in Ne derland kunnen plaatsen", zegt Rem co Vegting. Hij is inspecteur en zogeheten blije rijder bij SOS Strays. Inspecteur wil zeggen dat hij bij enige twijfel ter plekke controleert of de relatie tussen hond en adoptant wel succesvol verloopt. Het 'blije rijder' houdt in dat hij het ver voer van de zwerfhonden verzorgt vanaf de luchthavens in Amsterdam en Brussel naar de verschillende opvangadressen van SOS Strays. Vegting zet zich als vrijwilliger in voor de organisatie. Hij kent de vragen als 'waarom halen jullie zielige honden uit Zuid-Europa terwijl de asiels in Neder land vol zitten?'. Hij antwoordt steevast dat in de Nederlandse asiels vrijwel uit sluitend 'honden met een verhaal' zitten, doelend op gedragsproblemen, omdat het baasje is vertrokken of een andere reden. In Zuid-Europa echter bestaat nog het begrip zwerfhond, iets wat in Nederland niet meer voorkomt. Volgens Vegting gaat het SOS Strays vooral om de aan- Voormalige zwerfhonden en hun eigenaren ontmoetten elkaar gisteren op het strand bij Scharendijke. foto Dirk-Jan Gjeltema pak van dat fenomeen. „Het zijn over het algemeen vrolijke honden zonder een ver haal", volgens deze vrijwilliger. Etensbak Barbara Kruijt was eerst ook vrijwillig ster bij de organisatie en nu zelf adoptan- te. „Het is van belang dat de dieren na aankomst een goed socialistieproces door maken. Pas dan kunnen ze met succes ge adopteerd worden." Kruijt heeft zelf de ervaring dat ze haar geadopteerde hond je met stukjes eten voeren, heeft moeten leren dat hij een eigen etensbak heeft en daar gewoon uit mag eten. „Eerst liep hij die bak onaangeroerd en nam hij alleen de restjes van mijn eigen hond als die klaar was met eten. Zo was hij dat altijd gewend geweest in zijn zwerversbe staan." De reünie bij Scharendijke blijkt vooral bedoeld voor uitwisseling van ervaringen en informatie. De honden amuseren zich uitstekend langs de vloedlijn. De talrijke soorten verdragen elkaar goed. „Ze zijn vaak gewend geweest in roedels te le ven", zegt Vegting. OOST-SOUBURG - Een insluiper heeft kans gezien om in de nacht van vrijdag op zaterdag spullen uit een wo ning aan de Jacob Isaac Sandersestraat in Oost-Souburg te stelen. De buit bestond uit waardepapieren, mobiele te lefoons en foto-apparatuur. De diefstal werd gepleegd tus sen vrijdag 04.00 uur en zaterdagochtend 10.00 uur. KAPELLE - Een 23-jarige automobilist uit Middelburg is gisterochtend rond negen uur in een sloot naast de A58 ter hoogte van Kapelle beland, toen hij in slaap viel ach ter het stuur. De auto raakte eerst de middenberm en kwam vervolgens via de rechterberm in de sloot terecht. De auto is totaal vernield, maar er zijn geen gewonden ge vallen. TERNEUZEN - Op de kruising van de N61 met de Mr. F. J. Haarmanweg in Temeuzen vond gistermiddag rond kwart over twee een aanrijding plaats waarbij twee men sen gewond raakten. Een 45-jarige bestuurster van een personenauto uit de ge meente Terneuzen verleende geen voorrang aan de van rechts komende 55-jarige Duitse automobilist. De 45-jari- ge vrouw en de inzittende van de 55-jarige Duitser raak ten gewond. DRIEWEGEN - Tientallen mensen kwamen gisteren in Driewegen kijken naar een kwalificatiewedstrijd voor het Nederlands Kampioenschap schapendrijven. Ruim veer tig bordercollies en hun baasjes, of in dit geval handiers, namen daaraan deel. Plaats van handeling was een groot veld aan de Trenteweg. In het verleden zijn op het weiland onder de naam 'Cou- dorpetrial' al de nodige wedstrijden gehouden, maar nu kreeg organisator Frans Sturm voor het eerst een kwalifi catiewedstrijd voor het Nederlands Kampioenschap toe gewezen. „Een mooi compliment", vindt hij. „Kennelijk vinden ze dat het hier altijd goed georganiseerd is en dat het veld er prima bij ligt." De Zeeuwse viervoeters wisten zich gisteren niet in de top van het klassement te neste len. De eerste drie plaatsen waren voor respectievelijk Thymothy, Glen en Taff. TERNEUZEN - De sluimerende regionale televisiezender Zeeuws-Vlaamse Televisie (ZVT) wordt nieuw leven inge blazen. Maar of het ook daadwerkelijk tot reguliere uit zendingen komt, is vooral afhankelijk van de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten. Doen die niet mee, dan trekt initiatiefnemer F. Lievens uit IJzendijke de stekker er definitief uit. Sinds enkele maanden wordt al proefgedraaid met een ka belkrant vol informatie over het Scheldetheater in Ter- neuzen, het Ledeltheater in Oostburg en Den Dullaert in Hulst. Met de regionale VW is afgesproken dat vooral in het zomerseizoen ook ruime aandacht wordt besteed aan alle mogelijke evenementen en gebeurtenissen in de streek. door Rob Paardekam HEINKENSZAND - De jonge- renraad van de gemeente Borse le houdt de komende maand een anti-pestproject op zeven basis scholen. De werkgroep veiligheid van die raad vindt dat er veel te veel ge pest wordt en wil dat leerlingen en leerkrachten eens serieus gaan nadenken over dat onder werp. Alle scholen in de gemeen te werden aangeschreven, zeven toonden interesse om mee te doen. Signaturen Het gaat om scholen van allerlei signaturen uit Nisse, 's-Heer Abtskerke, Kwadendamme, Driewegen, Nieuwdorp en Lewe- dorp. „We hadden op iets meer res pons gehoopt", zegt T. Capello van de gemeente, die de werk groep begeleidt. „Normaal rea geert bij dit soort projecten on geveer de de helft positief, maar in ons geval was dat maar een derde van de scholen." Desondanks is het project vori ge week begonnen met een voor stelling over pesten in De Sten- ge in Heinkenszand. De komen de weken gaan de leerlingen op school aan de slag met het onder werp. Ze schrijven verhalen en maken tekeningen. De beste daarvan worden gebundeld in een boekje. Verder verzinnen de kinderen slogans over het onder werp pesten. Die worden op aan plakborden in de hele gemeente geplakt. Het project wordt betaald uit het potje integrale veiligheid van de gemeente. Ook Pekoenja. het jongerenprogramma van de stichting Kinderpostzegels, le vert een bijdrage. door Ali Pankow OUDDORP - Met twee vaartui gen van de KNRM vanuit Oud dorp en Stellendam is zater dagochtend intensief, maar te vergeefs gezocht naar een ge wonde zeeschildpad die eerder was gesignaleerd door opvaren den van het duikersvaartuig Karin Roos. Ook langs de vloedlijn werd op het strand van Ouddorp gecon troleerd of het dier was aange spoeld. De zoekactie werd rond half twaalf zonder resultaat beëindigd. Gewond Volgens de duikers op de Karin Roos betreft het een zogeheten lederschildpad van ruim twee meter lengte. Zij constateerden dat het dier gewond is aan de rug. De opvarenden meldden hun waarneming zatex-dagoch- tend aan medewerker J. Schot van de Verkeersdienst op de vuurtoren in Ouddorp. Hij scha kelde op zijn beurt de KNRM in. „Verder heb ik contact opgeno men met Diergaarde Blij dorp in Rotterdam om zeker te zijn van opvang voor de gewonde zee schildpad zodra hij gevonden zou worden", aldus Schot. De reddingboot Bruinvis zette vanuit Ouddorp de zoekactie in en even later voer met hetzelfde doel ook het KNRM-vaartuig Prinses Margriet vanuit Stellen dam uit. Toen na circa twee uur intensief zoeken nog geen spoor van de zeeschildpad was gevonden, werd de actie stopgezet. STREEKACTIVITEITEN BIGGEKERKE Dorpshuis Biggekerke 14.00 - 16.00 uur: Tafeltennis voor 55-plussers; KOUDEKERKE - Sportcentrum Cou- burg, 9.15 - 10.15 en 10.15 - 11.15 uur: Bewegen voor ouderen; SEROOSKERKE De Zandput, 14.00 uur: Politieke bijeenkomst, georgani seerd door de Stichting Welzijn Oude- VLISSINGEN Open Hof, 9.10 uur Ha tha yoga en om 10.45 uur 55+ yoga; Yogazaal Open Hof, 19.00 - 20 00 uur: Djembélessen voor beginners en tus sen 20.00 - 21 00 uur voor gevorderden, Yogazaal, 18.00 - 19.00 uur, Kung Fu voor jongeren en volwassenen; Walk-lnn, 20.00 uur: Bingoavond voor en door bewoners uit het Middenge bied

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 11