ROVINCIALE ZEEUWSE COURAN kiekte bedreigt pensioenopbouw HIK? PZC Op z'n Zeeuws PZC KI HAPPY INN Kalou hoopt op hulp Cruijff en Van Basten HiHpl (inche wil dat kabinet uitgaat van laatstverdiende loon en niet van uitkering Files door ongevallen JAGUAR Rita neemt af in kracht Fraudedrempel ligt steeds lager Eindelijk zege Heerenveen Van Jole Partners BV lezen we zeeuws IZD CO O 4 N 3 |12° iwolking lenvelden en overwegend droog, gfook wat zon.Tot zwak afnemende tfdenwind. Maxima rond 18 graden. I,jaargang no. 226 ,,dag 24 september 2005 iummer 1,75 Pearyweg 6 (de Poel 2) GOES, 0113 - 56 18 12, www.autovermeulen.nl internet: www.pzc.nl I iMII'lilMil mill (Maurice Wilbrink HAAG - Langdurig ie en arbeidsongeschikte knemers dreigen een Ivan hun pensioenrecht ijl te raken. Ook het na- taandenpensioen kan slig in waarde dalen irziekte. Igebeurt als het kabinet vast- jtaan het idee dat de pen- apbouw moet worden ge- r/Jd aan de uitkering bij uof arbeidsongeschiktheid, sioenfondsen gaan echter an het (hogere) laatstver- aleloon, ook als iemand niet jterugkeert in het arbeids- ss. pensioenkoepel stichting On- smingspensioenfondsen hoopt dat de Tweede Ka- tr in slaagt om het kabinet ï'orengen van dit standpunt, directeur Steenvoorden: ders zien mensen hun pen- sopbouw ernstig verslechte- en dat wordt als heel on- sivaardig ervaren, zeker als oorzaak ziekte is." |ens de Opf is dit het gevolg afspraken over ziektegeld et Sociaal Akkoord uit 2004. sin kwamen vakbonden, gevers en kabinet overeen leen zieke werknemer in het Eede jaar van zijn verzuim te- raltnaar 70 procent van zijn Verdiende loon. Daarover Jen in CAO's afspraken ge- ilt, waarbij in sommige ge in ook al een korting wordt gepast in het eerste ziekte- Advertentie onze wekelijkse ature-index jaar. Het kabinet wil dat pen sioenfondsen bij het uitvoeren van pensioenregelingen uitgaan van de hoogte van het ziekte- geld. Dat is in het tweede ziekte jaar altijd lager dan het salaris. Wordt men arbeidsongeschikt, dan moet de hoogte van de uitke ring de basis zijn voor pen sioenopbouw. Dat kan, zeker bij langdurige arbeidsongeschikt heid, leiden tot een aanzienlijk lager pensioen dan verwacht. Het kabinet denkt dat minder pensioenopbouw mensen prik kelt om weer sneller aan het werk te gaan. Als een werknemer na een jaar ziekte komt te overlijden, dan is het nabestaandenpensioen al snel de helft lager dan bij sterfte in het eerste ziektejaar, zo becij fert het Opf. „Dit heeft tot ver ontwaardigde reacties geleid bij ondernemingspensioenfond sen", zegt Steenvoorden. Het Opf heeft tevergeefs gepro beerd in contacten met het mi nisterie van Financiën het kabi netsstandpunt te wijzigen. Het Opf vindt dit standpunt 'on rechtvaardig', omdat een zieke werknemer zich niet meer kan bijverzekeren, bijvoorbeeld via een levensverzekering. GPD het alfabet van Zeeland GOES - Nog nooit waren zo veel Zeeuwse kostuums bij elkaar te zien als gisteren in de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes. Om de presentatie van het boek 'De Zeeuwse streekdrachten 1800-2000' passend te verlevendigen betraden zo'n tweehon derd leden van verschillende klederdrachtverenigingen de catwalk om de mooiste creaties van de afgelopen tweehonderd jaar te tonen. Aan het eind van de show werd een aantal Walcherse vrouwen in het zonnetje gezet, omdat zij nog dagelijks in au thentieke Zeeuwse kledij lopen. Zij zijn degenen die de dracht nog echt in stand hou den. foto Mechteld Jansen pagina 15 samenwerken om klederdrachten voort te laten bestaan (Advertentie) ie nationale wintersportbeurs 29 September t/m 2 oktober www.skihappyinn2005.nl Elke week in de zaterdagkrant I Daar moetje naar toe. (Advertentie) door Jan Salden ROTTERDAM - Feye- noord-spits Salomon Kalou uit Ivoorkust stapt naar de rechter om alsnog het Nederlander schap te krijgen. De advocaten van de 20-jarige speler bereiden een rechtszaak voor tegen minister Verdonk van Integratie, die zijn aan vraag tot naturalisatie in mei af wees. Zij overwegen bonds coach Marco van Basten en Jo- han Cruijff als getuige-deskun- digen op te roepen. De advocaten sturen maandag een beroepsschrift naar de recht bank in Rotterdam, omdat Ver donk te laat is met haar beslis sing over het bezwaar dat Kalou op 28 juni indiende tegen de af wijzing. „De wet schrijft voor dat de minister binnen tien we ken na het inleveren van het be zwaarschrift een besluit moet nemen", zegt J. Kroes, raads man van Kalou. „Die termijn is verstreken. Kroes hoopt dat de rechter het beroep van Kalou met voorrang wil behandelen, zodat hij bij *IEUW OP DE DIGITALE SNELWEG VAN ZEELAND: DELTA DIGITALE TV EN RADIO W is de digitale snelweg van Zeeland vijf keer zo snel geworden. Die enorme kiteit van de Zeeuwse kabel zetten we nu ook in voor digitale tv en radio. Voor ^haarscherpe beeld en supergeluid van DELTA DIGITALE TV en RADIO hebt u - naast uw bestaande kabelabonnement - alleen een digitale ontvanger en een DELTA startpakket met Smartcard nodig. U koopt deze bij de elektronicawinkel bij u in de buurt. Klanten met een kabelabonnement,(volledig pakket), betalen voor DELTA DI6ITALE TV en RADIO geen extra abonnemeritskosten. Wilt u meer informatie, ga dan naar de winkel, kijk op www.deltadigrtaletv.nl of bel 0800 - 55 n 55o. GOES - Bij ongelukken op de A58 en de Weg naar de Val bij Zierikzee zijn gisteren vijf ge wonden gevallen, van wie ten minste één zwaar gewond. De aanrijding op de A58 bij Goes vond plaats op de zuidbaan van de snelweg. Daarbij vielen vier gewonden. Ze zijn naar verschillen de ziekenhuizen gebracht. Het ongeluk gebeur de tegen half zes 's middags en leidde tot files op de snelweg, omdat de politie de zuidbaan an derhalf uur lang afsloot. Verkeer werd omge leid over de provinciale weg N254. Een paar uur later, rond kwart over acht, deed zich op de Weg naar de Val bij Zierikzee een frontale botsing voor tussen een vrachtwagen en een personenauto. Daarbij raakte een betrok kene zwaargewond. De automobilist raakte be kneld en moest door de brandweer uit de auto worden bevrijd, waarna de gewonde naar het ziekenhuis in Goes werd overgebracht. De poli tie had enkele uren na het ongeval nog geen na dere gegevens beschikbaar. foto Mechteld Jansen Uw Regionaal Jaguar Centrum: Bogaers Jaguar Breda B.V. Minervum 7118 4817 ZN Breda. Tel.: 076 - 5263800 www.bogaers-jaguar.nl Dierenhandel via internet baart zorgen Een kijkje aan de Goese Oostsingel Wereld inspireert de mode een positief vonnis nog voor het wereldkampioenschap voetbal volgend jaar zomer in Duitsland genaturaliseerd kan worden, zo dat hij voor Nederland kan uit komen. Kalou's advocaten rekenen er overigens op dat Verdonk bij haar standpunt blijft. GPD GALVESTON - De kuststrook op de grens van de Amerikaanse staten Texas en Louisiana zette zich in de nacht van vrijdag op zaterdag schrap voor de komst van Rita. De orkaan nam gister avond voor de kust sterk in kracht af. Deskundigen gaven aan dat de structuur van Rita boven zee snel uiteen viel. De kern was vrijwel niet meer te zien. De storm komt vanochtend aan land en wordt voorafgegaan door zware regenval en windsto ten. De autoriteiten voorspelden dat de stad Port Arthur, 100 ki lometer ten oosten van Houston, geheel overstroomd zou worden en dat zeker zesduizend huizen zouden worden verwoest. Twee miljoen mensen zijn inmiddels geëvacueerd. GPD pagina 5 stilte voor de storm bestaat dus echt (Advertentie) W|>: %-w Skiën in de herfstzon Even een brandverzekering afsluiten, terwijl het huis al is afgebrand. Het aantal gestolen en geclaimde Ray Bans bij reisverzekeringen overtreft de totale produc tie. Sjoemelen met de ouderdom van een appa raat, is dat een vergissing of opzet? De drempel om de verzekeraar op te lichten ligt veel lager dan altijd werd aangenomen. Na drie dikke nederlagen heeft Heerenveen gisteravond eindelijk weer een wedstrijd gewonnen. De Friezen ble ven in eigen stadion NEC nipt de baas, 2-1. Het midden veld blijft het zorgenkindje van Heerenveen. Voormalige toppers Paul Bosvelt en Arnold Bruggink maken daar tot nu toe weinig indruk. De winnende treffer werd gescoord door Pranjic, die van grote af- stand raak schoot. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio Televisie: 8 en 9; Zeeland: 11,13, 15, 16 en 17; Sport: 18, 19 en 20; Reportage: 21, 22, 23, 24 en 25; Wonen: W1, W2 en W5; Trends: W7 en W9; Jong: W10 en W11; Reizen: W13, W14 en W17 (Advertentie) Organisatieadvies, Project- en Interimmanagement Breda - Hulst telefoon 076 5302344 - www.vanjole.com (Advertentie) voorlezers O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geef daarbij éénmalig toeslemming voor automatische incasso van dit bedrag van onderstaand rekeningnummer. Ik heb de laatste zes maanden geen proefabonnement I plaats:'. telefoon: i tpostlbahkrekeningnummer O Noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand met automatische incasso 19.95), O per kwartaal met automatische incasso 58,00). O per |aar met automatische incasso 222.50). i Kijk op wwYj.pec.nl/abonneren, bel gratis 1 0800 6231231 of stuur deze bon near. i P2C, afdaling lezersservice i Antwoordnummer 713,4460 WB Goes het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 1