wil grotere terrassen Hulst Hoefijzerfabriek mag verbouwen EZC Liever fietsen nakijken dan rekenen ZONDAG GEOPEND Brugman Tijd dringt voor plan Kanaaleiland 0NDAG G©ES Brandweer houdt open dag in kazerne gemoetkoming aan horecaondernemers SEPTEMBER .aW deV Strenge lichteisen aan kassen Verdacht van doodslag na wilde rit Cafébaas dient weer schadeclaim in agenda •l-Utili'llliii-liiil-nH-iiUélillvh'lYiLI-l-J-U, vrijdag 23 september 2005 z 13 njane Verstraeten GENT - Als de drie op het Kanaaleiland van Gent nog dit jaar uit- den betaald moeten zijn, oet de aannemer uiterlijk iber kunnen starten met rk. mingsbedrijf Gebrs. van heeft dit de gemeente izen laten weten. •eind deze maand worden jen dan wordt schrifte- lijk vastgelegd dat het karwei nog eind dit jaar gereed zal zijn. Dat is de voorwaarde om de toe gezegde Europese subsidie van 450.000 euro binnen te slepen. Het gaat om de aanleg van een wandelpromenade, het realise ren van een thuishaven voor his torische schepen en de bruine vloot en het herstellen van de voormalige sluis. Deze projec ten maken onderdeel uit van het project Vitaal Sas van Gent. Ze maken ook deel uit van de grote re ontwikkeling van het Kanaal eiland, waarbij wordt gemikt op woningbouw. Met de opbrengst van de wonin gen zouden de drie projecten ge financierd moeten worden. Want de 450.000 euro subsidie is maar een klein deel van de to tale kosten van ruim 2,2 miljoen euro. Of de woningen er komen, is nog niet zeker. Dat wordt op dit moment onderzocht, in verband met onder meer de veiligheidsri sico's van de scheepvaart op het kanaal. De uitkomst van dit on derzoek is van cruciaal belang voor de verdere ontwikkeling van het plan. Het aantal te realiseren wonin gen is nog niet duidelijk. Initia tiefnemer Van der Poel gaat voorlopig uit van 140 woningen. „Voorshands wordt dat aantal als optimistisch ingeschat", schrijven B en W aan de gemeen teraad. Omdat er nog geen op brengsten zijn, moet de gemeen te de kosten van de nu uit te voe ren drie projecten voorfinancie ren. Met subsidie er af gaat het om bijna 1,8 miljoen euro. Dat geld moet dan vanaf volgend jaar worden terug verdiend uit de inkomsten van de woning bouw. B en W vragen de gemeen teraad het geld beschikbaar te stellen, zodat het werk op het Kanaaleiland tijdig kan begin nen. Voordat de raad een besluit neemt buigt de commissie Omge ving zich woensdag over de kwestie. De vergadering begint om 19.30 uur in cultureel cen trum Concordia in Westdorpe. van Doorsselaer - Hoewel ze het ver- Srculatieplan voor de bin- id van Hulst hebben afge- i willen de raadsfracties en wethou- terrassen aan de Grote vergroten. Dit onderdeel et verkeersplan willen de (Advertentie) ,00 - 17.00 UUR (Advertentie) ERIEUR H DESIGN Idestraat 25-29 vlissingen (Advertentie) prgklachten: 80-0231 231 baandag t/m vrijdag ge wende de openingstijden; Irdagstot 12.00 uur edactie ieuws-vlaanderen MemAlexanderlaan 45 >»lbus 145 30 AC terneuzen 11:0115-645769 K0115-645742 redtern@pzc.nl ^Hoonhorst (chef) •tal Bareman ïymond de Frel ^évan Stee ^Bakken (sport) Neloo 16 62 hulst M0114)372776 *10114)372771 ®il: redhulst@pzc.nl «eilavan Doorsselaer «'kale redactie üionspark 28 >tbus31 ^aagoes •■(0113)315500 «(0113)315669 redactie@pzc.nl lïERNET ^•pzc.nl web@pzc.nl partijen wel uitgevoerd zien, en het liefst snel. De wens van drie horecaonder nemers op de Grote Markt die hun terrassen willen vergroten, was mede de aanleiding voor het verkeerscirculatieplan. Pro gressief Hulst diende twee jaar geleden een initiatiefvoorstel in voor een asverschuiving ter hoogte van de Gentsestraat en de Grote Markt. Niet alleen zou den hierdoor de terrassen van de cafés De Boy, 't Anker en 't Raedthuijs vergroot kunnen worden, het zou volgens de par tij ook de verkeersveiligheid ten goede komen. De Hulster horecaondernemers rekenden de gemeente voor dat de asverschuiving niet veel hoeft te kosten. De aanleg kan worden bekostigd worden door de meeropbrengst van precario rechten. De cafébazen moeten immers meer precario betalen als hun terrassen groter worden. Hoewel aanvankelijk alle frac ties dit plan steunden, krabbel den het CDA, Groot Hulst en Groot Hontenisse terug. Het idee werd afgeschoten en ook het college gaf later dat jaar in een brief aan niets te voelen voor de asverschuiving, In het verkeerscirculatieplan dat ruim twee jaar later werd ge presenteerd, is de asverschui ving echter wel opgenomen en wordt ook gesproken over de mogelijkheid om de terrassen te vergroten. Hoewel de meeste fracties niets voelen voor de overige maatrege len in het plan (Gentsestraat ver keersluw maken; Frans van Waesberghestraat wordt entree binnenstad en rijrichting in Steenstraat omzetten), willen ze nu allemaal dat de terrassen wel worden uitgebreid. Burgemeester J.F. Mulder be looft dat het college op korte ter mijn een uitbreiding van de ter rassen zal bekijken. „De rest van het plan kan dan dienen als onderlegger voor later." De fracties vinden dat er pas over de andere maatregelen in het plan gedacht kan worden als stadsvemieuwingsproject De Nieuwe Bierkaai zo goed als klaar is. Dat duurt nog wel enke le jaren. De horeca aan de Grote Markt reageert opgetogen over de toe zegging van Mulder. Hun woord voerder, B. Picavet van 't Raedt huijs, is opgelucht. „We hebben lang op deze toezegging moeten wachten. Ik ben echt heel erg te vreden, maar zal pas gerust zijn als de hamer over dit voorstel de finitief is gevallen." Verpleegkundige Daniëlle de Broecke geeft kinderen van De Drieklank uitleg over de ambulance. door Raymond de Frel OOSTBURG - Het is vooral bedoeld als verkeersles, maar onbewust is de 3VO-actiedag Op Voeten en Fietsen naar School op basisschool De Drie klank in Oostburg ook een goede oefe ning voor spelling en grammatica. Na dat een leerling een fiets van een klasge noot vakkundig had gekeurd, ging het toch nog bijna fout, blijkt op een opmer kingenkaartje. 'Maak je remen', is het advies. Waarna de rapporteur snel nog een extra 'm' boven zijn waarschuwing kalkt. „Ja, je leert hier elke dag bij, hè", grapt verkeersmoeder Jos Basting van De Drieklank. Zij stippelt op deze landelijke actiedag van verkeersorganisatie 3VO en gezond heidsdienst GGD een programma uit voor alle vijftig leerlingen van de school. Veel scholen proberen vandaag duidelijk te maken dat een dagelijks gangetje naar school op de fiets of te voet veel voordelen heeft. Het is niet al leen veiliger dan dat iedereen met de au to komt, het zorgt er ook voor dat kinde ren geconcentreerder aan de dag begin nen en op gewicht blijven. Bovendien doen de leerlingen op deze manier be langrijke verkeerservaring op. Zo is het maar net, vindt Basting. „Maar eigenlijk gaat negentig procent van deze school elke dag al op de fiets of te voet naar school. Daarom hebben wij er nu voor de vierde keer een com plete verkeersdag van gemaakt." In de vroege ochtenduren trokken de leerlingen van groep 8 er op uit om auto mobilisten bij de watertoren in Oost burg attent te maken op hun snelheid. Nu, aan het begin van de middag, onder werpen ze de fietsen van hun klasgeno ten aan een 'deskundige toets'. „Ik kijk onder meer of de banden hard genoeg staan, of de bedrading in orde is en of de bel het doet. Als iets niet aan de ei sen voldoet, maak ik daar op een kaart je een opmerking over, die ik aan het stuur hang", vertelt Dagmar Riesebos (10). Net als haar klasgenootjes Robin Bontenbal en Leroy Minderhoud geniet zij met volle teugen van de verkeersdag. „Want hierdoor hoeven we vandaag niet te rekenen", roept Leroy. Pyjama Terwijl de jongere leerlingen op de Bre- destraat auto's tellen, en zo bepalen of de situatie daar veilig genoeg is, mogen de leerlingen van groep 7 en 8 op het schoolplein een kijkje nemen in de am bulance van chauffeur Pieter de Wilde en verpleegkundige Daniëlle de Broecke. „Als je 's nachts wordt opge roepen, kruip je dan gewoon in je pyja ma achter het stuur?", wil Fred van Wijnsbergen (11) weten. „Nee, natuur lijk niet. Maar ik moet wel heel snel uit mijn bed, want we moeten overal bin- foto Camile Schelstraete nen vijftien minuten kunnen zijn", ver telt De Wilde. Aan de andere kant van de ambulance wordt de uitleg van De Broecke twee meisjes iets te veel. Hun angst voor zie kenhuizen resulteert in een korte huil bui, waarna ze voorzichtig weer in de ambulance durven te kijken. Ricardo Jansen doet op dat moment een bijzon dere ontdekking. „Hé, jullie hebben ook een televisie in de ambulance!" De Wil de helpt hem snel uit de droom. „Nee, dat is een navigatiesysteem, want wij kennen natuurlijk niet alle straten in West-Zeeuws-Vlaanderen uit ons hoofd. Dat apparaatje kan ons daarbij helpen." Het hoogtepunt van de verkeersdag moet dan nog komen: burgemeester Jaap Sala van de gemeente Sluis die sa men met de verkeersouders de opge knapte fietsenstalling onthult. Een stie keme blik achter de doeken leert echter al dat het hok met een flitsend gele kleur en grappige verkeersborden voor taan met recht één van de pronkstuk ken van de school is. door Sheila van Doorsselaer VOGELWAARDE - De firma Kerckhaert heeft alle vergunnin gen binnen voor de verbouwing en de gedeeltelijke nieuwbouw van de hoefijzerfabriek in Vogel waarde. Kerckhaert heeft bijna drie jaar op groen licht van de gemeente Hulst gewacht. Hoefijzerfabriek Kerckhaert is de grootste hoefijzerproducent ter wereld en is sinds 1916 geves tigd aan Rapenburg in Vogel waarde. Het bedrijf breidde stapsgewijs uit, waarbij steeds nieuwe hallen aan de bestaande panden werden gebouwd. Kerck haert streeft al zo'n tien jaar naar nieuwe uitbreiding. De oudste gedeelten van de werkplaats en de huidige kan toorruimten worden gesloopt. Ook de twee omliggende wonin gen, in het verleden door het be drijf aangekocht, gaan tegen de vlakte. Ter vervanging van de gesloopte werk- en kantoorruim te komt nieuwbouw. Ook heeft Kerckhaert op bedrij venterrein de Hogeweg in Hulst een nieuw magazijn en distribu tiecentrum gebouwd. De totale investeringen voor de locaties in Hulst en Vogelwaarde bedragen voor de hoefijzerfabriek zo'n zes miljoen euro. De gemeente en de provincie dragen ieder bijna een half miljoen euro bij in het ka der van stads- en dorpsvernieu wing. De verwachting is dat de werk gelegenheid bij Kerckhaert met twintig arbeidsplaatsen kan worden uitgebreid. Momenteel werken er zo'n honderd mensen bij en voor Kerckhaert. Zeer tevreden Woordvoerder A. Compiet van Kerckhaert is zeer tevreden dat de verbouwing en de nieuw bouw in Vogelwaarde nu defini tief is geregeld. Het zal volgens Compiet nog enkele maanden duren voordat de werkzaamhe den beginnen. „Eerst moet de in houd van de magazijnen worden overgebracht naar Hulst. Ook TERNEUZEN - Burgemeester en wethouders van Terneu- zen en initiatiefnemer Zeeland Seaports kiezen bij de ont wikkeling van glastuinbouw in de Kanaalzone voor het milieuvriendelijkste alternatief. Dat betekent dat de om geving zo goed als (technisch) mogelijk tegen lichtover- last wordt beschermd. Kassen mogen assimilatiebelich ting hebben als minstens 95 procent van het licht wordt afgeschermd. Tussen het glastuinbouwgebied en Westdor pe wordt een afstand gehouden die varieert van 450 tot 800 meter en meer. De tussenruimte bestaat uit open agra risch gebied met aansluitend een honderd meter brede groenstrook. Het college vraagt de gemeenteraad de mi lieu-effectrapportage te aanvaarden. Als dat gebeurd is, wordt het voorontwerp bestemmingsplan Glastuinbouw gebied Kanaalzone zes weken ter inzage gelegd. De kas bouw wordt woensdag besproken in de commissie Omge ving. Die vergadert om 19.30 uur in cultureel centrum Concordia in Westdorpe. MIDDELBURG - Een 47-jarige vrouw uit Deinze (B) ont kende gisteren bij de rechtbank in Middelburg bewust te zijn ingereden op een politieman. „Ik heb een klap ge hoord, maar van een aanrijding heb ik niets gemerkt." Voor officier van justitie N. de Coninck was het helder dat de verdachte de kans voor lief had genomen de agent dood te rijden. Zij eiste voor poging tot doodslag vijftien maanden gevangenisstraf waarvan vijf maanden voor waardelijk, en twee jaar rijontzegging. Het slachtoffer was een inspecteur van politie uit België, die 5 augustus in Cadzand na een helse achtervolging de automobiliste wilde aanhouden. Dat leek geen probleem, omdat de vrouw een doodlopende straat was ingereden. Toen de agent bij haar auto kwam, gaf ze plotseling gas en reed achteruit de straat uit. Daarbij raakte ze de agent, die nog wel opzij was gesprongen. De aanleiding was de aan rijding van een voetganger in Knokke-Heist. Onder de ogen van de politie was ze er als een haas vandoor ge gaan. De vrouw reed met hoge snelheid richting de grens, naar Retranchement. Onderweg moesten fietsers uitwij ken om een botsing te voorkomen. De dollemansrit leek in Cadzand te eindigen, maar de vrouw wist dus te ont snappen. Het slachtoffer moest naar het ziekenhuis en heeft nog steeds rugklachten. De vrouw zei gisteren van niets te weten. De rechtbank doet 5 oktober uitspraak. HULST - De Hulster horeca-ondernemer P. Ummenthum neemt geen genoegen met de afwijzing van de schade claim van zo'n tweehonderdduizend euro die hij bij de ge meente indiende, in verband met de verpaupering in de straten rondom de basiliek. Ummenthum is uitbater van pub The Prince of Wales aan de Lange Nieuwstraat. De verzekeraar van de gemeente heeft de claim afgewezen, omdat er geen aantoonbaar verband zou zijn tussen de schade die de cafébaas zegt te lijden en nalatigheid van de gemeente. Ummenthum legt nu een schadeclaim van honderdduizend euro neer bij de gemeente, vanwege de overlast door de werkzaamheden voor het bouwproject Onder de Toren. „Het drukke werkverkeer brengt geluid hinder mee", schrijft hij. „Ook het uitzicht naar mijn zaak wordt deels belemmerd door de bouwketen. Dat kost mij omzet van voorbijgaande toeristen die hun pad elders kiezen omdat ze geen zicht hebben op mijn zaak." door Frank Gijsel AARDENBURG - De brand weer van Aardenburg houdt za terdag open dag. Tussen 13.00 en 17.00 uur kun nen belangstellenden een kijkje nemen in de brandweerkazerne aan de Noordstraat. Het materi eel van het brandweerkorps staat opgesteld op het terrein achter de kazerne. Ook de brandweerkorpsen van Malde- gem, Elopak en Dow zijn met en kele voertuigen aanwezig en er is een haakarmbak van de Regio nale Brandweer Zeeland, de Zeeuwse politie geeft samen met verkeersorganisatie 3VO in formatie over verkeersveilig heid. 3VO brengt een 'kantel- voertuig' mee, waarmee mensen geleerd wordt hoe ze een voer tuig kunnen verlaten als dit bij een ongeval op zijn kop terecht is gekomen. De brandweer ver zorgt demonstraties op het ge bied van hulpverlening en brandbestrijding. Voor jonge be zoekers zijn er enkele brand weerspelletjes en een quiz. STREEKACTIVITEITEN ABSDALE - Den Ouwen Ferdinandus, 20.30 uur: Afrikaanse avond ten bate van Nyakwere in Kenia; AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur; Kaarten, biljarten; 16.00 uur: Zitgymnas- tiek; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljar ten; Trefpunt, 10.00 uur: Koersbal; 13.00 uur: Kaarten, biljarten; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO bingo; 19 uur: Jeugdsoos; Gemeen schapshuis, 14 uur: KBO spelmiddag; Malpertuus, 13.30 uur: KBO kaarten; HEIKANT - 't Heike, 13.00 uur: biljar ten, pieren; HENGSTDIJK - Horecacentrum De Vo gel, 20.00 uur: Kaarten; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Volksdansen en solo dan sen; 19.30 uur; Gezelschapsdansen; HULST - De Lieve, 9.00 uur: biljarten, Engels, computeren, fysiogym; 10.00 uur: Fysiogym; 13.00 uur: Biljarten Ka naalzone; 13.30 uur; Bridge, jeu de bou les; 14.00 uur: Internet café, DB KBO; KLOOSTERZANDE Zaal de Linde, 9.30 uur: Bamisfeesten met kaarten; 13.45 uur: Bingo; 20.30 uur: Bamiskwis; OOSTBURG - Hervormd Kerkcentrum, 20.00 uur: Guirlande 'Dans van de vijf ritmes'; SAS VAN GENT - St.Albert, 13.00 uur: Regionale biljartcompetitie; SINT - JANSTEEN - Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; De Warande, 9.30 uur: Bijeenkomst 't Klaverblad; 13.00 uur: Biljarten competitie Kanaalzone; 15.30 uur: Kreatieve Vorming; TERHOLE - Dorpshuis, 20.00 uur: Ker mis en jeugd disco; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Soos voor mindervaliden Ons Verzetje, biljarten en klaverjassen; Sporthal 't Zwaantje, 9.00 uur: Bowls; De Honte, 14.00 uur: Bijeenkomst lotgenotencon tact borstkankerpatiënten. (Advertentie) KOZIJNEN-ZONWERING WWW.AAZET.Nj Kapelle Tel. 0113-330333 Advertentie moeten de machines die in de te slopen hal staan, worden ver plaatst en dat vergt nogal wat werk." Volgens Compiet gaat de produc tie van hoefijzers tijdens de ver bouwing gewoon door. Per jaar worden tussen de vijftien en de zeventien miljoen hoefijzers ge maakt. Een van de grotere ma chines zal gedurende de verbou wing een tijdje stilgelegd moe ten worden, maar daarmee loopt de productie slechts mini maal terug. van 12.00 tot 18.00 uur "uitsluitend keukenshowroom KEUKENS BADKAMERS Hulst*, Absdaalseweg 19, Telefoon 0114-320080 t

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 41