zc fismijn wil toerist binnenhalen Extra aandacht is verdiend Magazijn is magazijn-af 1 MIWI erneuzenaar beschuldigt ;ent van mishandeling De Jonge wil in strandcross hoog eindigen iiere activiteiten essentieel voor continuïteitzegt visserijvereniging Slagschaduw blijft binnen norm Kelders Bierkaai niet boeiend Nieuw theater op oude stek lezen we zeeuws zeeuwse almanak Reclame zoek naar ntelzorgers ft 0113-315649 pic.nl .31,4460 AA Goes »ntie-exploitatïe: enMidden-Zeeland: 0113-315520; ...Vlaanderen: 0114-372770; ;al: 020-4562 5 00. lag 23 september 2005 editie Zeeuws-Vlaanderen OOSTBURG - De geluidsproductie en de slagschaduw van vijf windmolens in de polder bij Hoofdplaat vallen binnen de landelijke norm, die is vastgesteld door het mi nisterie van VROM. Dat is de voornaamste conclusie uit een onderzoek dat in opdracht van de gemeente Sluis is uitgevoerd door Schoonderbeek en Partners Advies. Plet college van burgemeester en wethouders besloot tot het onderzoek na klachten van omwonenden. Het college vindt dat het onderzoek geen aanleiding vormt om maat regelen te treffen waarmee de slagschaduw en het geluid worden verminderd. De bestuurders lichten hun stand punt maandag vanaf 19.30 toe tijdens een informatiebij eenkomst in het Oostburgse gemeentehuis. De avond is niet bedoeld voor discussie over planschadeverzoeken. HULST - De kelders onder de panden in de Bierkaai straat in Hulst zijn archeologisch niet interessant. Dat blijkt uit onderzoek door SCEZ, de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland. Voor de gemeente Hulst kan dit voorde lig uitpakken. Wellicht vallen de kosten van later archeo logisch onderzoek hierdoor mee. De Bierkaaistraat gaat op de schop in het kader van stadsvernieuwingsproject De Nieuwe Bierkaai. Waar nu de promenade ligt, zal in de toekomst weer water stromen. Voordat met nieuw bouw kan worden begonnen, is archeologisch onderzoek nodig. SCEZ heeft alvast de kelders onderzocht om te be palen of ze een historisch waarde hebben. Dat is niet het geval. De sloop van acht panden in de Bierkaaistraat en aan het Godsplein, de eerste fase van De Nieuwe Bier kaai, begint maandag. Na de sloop moeten de funderin gen worden verwijderd, maar eerst vindt archeologisch en milieutechnisch onderzoek plaats. Experts bekijken aan de hand van enkele sleuven op verschillende dieptes of zich waardevolle zaken in de bodem bevinden. Dat kost voor het hele gebied ruim 13.500 euro. Wordt er iets waardevols gevonden, dan volgt aanvullend onderzoek. MIDDELBURG - Het nieuwe theater in Middelburg komt aan het Molenwater, op de plaats van de oude schouwburg. In de bouwput aan de Zuidsingel komt een parkeergarage. Bovenop de garage worden appartemen ten gebouwd. Dat is de uitkomst van onderhandelingen tussen CDA en PvdA over een nieuwe coalitie. Onderzoek moet uitwijzen of de plannen te realiseren zijn. Voor een nieuw theater resteert een budget van 21 miljoen euro. Uit het onderzoek moet ook blijken hoe groot de parkeer garage moet worden. Aan de hand van de uitkomst wordt bepaald of er alsnog een reparatie van de bouwput moet plaatsvinden. Dat is het geval als de kelder dieper wordt dan één parkeerlaag. Op de kavel zou plaats zijn voor ze ventig woningen. Voor zowel CDA als PvdA staat vast dat er in de garage ook ruimte moet zijn voor bezoekers van de stad. Dat heeft te maken met de investeringen die al zijn gedaan in de bouwput. Als er geen openbare gara ge komt, moet een bedrag van zes miljoen euro in één keer worden afgeboekt. Dat zijn de kosten die inmiddels zijn gemaakt voor de bouw van de parkeerkelder onder het theater. Voor de afschrijving van de kosten die ge maakt zijn voor het theater zelf is een oplossing gevon den. Dat betekent dat Middelburg volgend jaar een slui tende begroting heeft en niet onder toezicht komt te staan van de provincie. Het geld, 6,8 miljoen euro, is gevonden door investeringen uit te stellen, overschotten op projec ten in te zetten en door spaarpotjes aan te spreken. (Advertentie) voorletters straal' nunrnêi; poslcc plaats: telefoon: e-mail: (post)bankrekeningnummer: O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag va rekeningnummer. Ik heb de laatste n O Noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: CU per maand met automatische incasso 19,95). CJ per kwartaal met automatische incasso 58,00). CJ per jaar met automatische incasso 222,50). i maanden geen proefabonnement 8"71168811555530' Kjlkop wWw:p/c,nl/abonnewn, bel gratis 0800 0231231 of stuur deie bonuaar P2C; 'afdeling leterssemce Antwoordnummer VIS, 4460 WB Goes het alfabet van Zeeland Gebruind en vol indrukken, keerde het stel uit Ritthem on langs terug van een korte va kantie in Turkije. De regio is vooral in trek bij Nederlandse gasten. Dat was met name te merken aan de manier waarop de Turkse win keliers probeerden hun siera den, leren jassen, T-shirts en jeans aan de man te brengen. Geschreven in beverig hand schrift, al dan niet in correct Nederlands, lagen grote, zelfo gemaakte reclameborden in de etalage. De teksten lieten niets te raden over: 'Goedko per dan de Hema, maar beter dan de C&A'. In een andere winkel had een middenstan der onze nationale knuffel beer omarmd: 'Hier heeft Frans Bauer een broek ge kocht'. Maar de mooiste slo gan kwamen ze in ander toe ristendorpje tegen: 'Voor elke kont, hebben wij een passen de spijkerbroek'. Advertentie itfoon- 0118-591900 MininmtvvoUwénpoIder.ttl ÜEUZEN - De Zeeuws- mie Steunpunten Mantel - willen 10 november alle Izorgers in de regio een Ibloemen en een informa nt aanbieden. ag is de nationale dag van rg. Mensen die de voor een familielid of goe- :ende op zich nemen, wor- het zonnetje gezet. Er aar schatting ruim vijfhon- fflantelzorgers in de regio. met de verschillende togen Welzijn voor Oude- ijn de steunpunten bezig sl verzamelen van adres- Zie een mantelzorger kent tot 28 oktober aanmel- ijeen van de Steunpunten: kneuzen (0115-695822), Zws-Vlaanderen (0117- 2)of Hulst (0114-312388). foto Peter Nicolai gio zetten hun leidsters in het zonnetje. In de gemeente Hulst, bezocht coördinatrice Ingeborg Pols de verschillende peuter speelzalen om de leidsters per soonlijk te bedanken voor het goede werk dat ze al vele jaren verrichten. „Het zijn roerige tij den in de kinderopvang. Een maal per jaar mogen de men sen die peuters opvangen best eens in de schijnwerpers staan." door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - In de meeste kinderdagverblijven, buiten schoolse opvanggelegenheden en peuterspeelzalen in Zeeuws- Vlaanderen werden de leid sters gisteren in het zonnetje ge zet. Dat gebeurde in het kader van de 'Dag van de leidster en gastouder', die is uitgeroepen door oudervereniging BoinK. Op veel plaatsen was er giste ren gebak bij de koffie en kre gen de leidsters een attentie aangeboden. Alle gastouders van de Stich ting Kinderopvang Zeeuwsch- Vlaanderen kregen hun atten tie per post. Bij de stichting werken zo'n 160 gastouders en 135 leidsters. Verspreid door de regio, in 25 vestigingen, wordt opvang geboden aan on geveer 1300 kinderen van 0 tot 16 jaar. „Wij doen ieder jaar mee aan de dag van de leidster", zegt Monique Dingenouts van de stichting. „Want wij vinden het een goed idee om onze leid sters en gastouders één keer per jaar die extra aandacht te geven. Dat verdienen ze." Voor de kinderen was het gisteren ook een beetje feest. Ze werden getrakteerd op spekjes. Ook veel peuterspeelzalen in de re- Frank van Cooten SENS - Visserijvereni- Ons Belang in Breskens Ie trappelen om de vismijn Bttcn voor toeristische ac- jlen, Voorzitter J. de Bliek bet jammer dat de gemeen ds nog steeds geen con- plan heeft. jekriep het Sluise gemeen- iiur vorig jaar al op actie lernemen, maar tot nu toe [resultaat. De voorzitter Breskense belangenver- i betreurt dat. „Het ge- lebestuur mag wat ons be et harder lopen om de vis- eschikt te maken voor toe- ie activiteiten. Dat hoeft 0 moeilijk te zijn. Het ge- 1 is immers al eigendom [gemeente. Een duur ad- ireau is niet nodig, omdat •eën genoeg zijn. De ge le hoeft alleen de voorzet ren, wij koppen die graag os De Bliek is haast gebo- De visserijsector staat on- loledruk. De brandstofprij- ijn hoog en de voorzitter is niet vrolijk geworden op Prins jesdag. „In de miljoenennota staat dat het kabinet een mil jard euro uittrekt voor windmo lenparken op de Noordzee. Maar de plaatsen waar windmo lenparken komen, gaan voor de visserij verloren. Door de slag schaduw en het lawaai van de molens heeft dat deel van de Noordzee geen kraamkamer functie meer, waardoor de vis stand aanzienlijk afneemt." In de buurt van zo'n windmolen park paait geen vis. In de plan nen wordt nergens rekening ge houden met compensatie voor de visserijsector, stelt De Bliek. „Daarom zijn andere ontwikke lingen nodig om het hoofd bo ven water te houden. Zoals het gebruik van de vismijn voor toe ristische activiteiten. Naast het geven van rondleidingen kun je de toerist bijvoorbeeld het eigen maaltje vis laten mijnen. En zo zijn er nog talloze voorbeelden te bedenken. Maar de gemeente moet wel meewerken." De ople vering van het vernieuwde dorpshart van Breskens ziet De Bliek als een prima gelegenheid toeristische activiteiten in de vis mijn te presenteren. „Dat zou mooi bij elkaar passen. Meer doen met de vismijn is essen tieel voor de continuïteit." Masterplan Wethouder R. Leentfaar onder schrijft de mening van De Bliek. „Ook wij vinden toeristische ac tiviteiten in de vismijn heel be langrijk. We zijn alleen een beet je gehandicapt door grote projec ten zoals de renovatie van het Spuiplein en het Oranjeplein in Breskens. Daarnaast remt de ambtelijke capaciteit ons. We willen een masterplan ontwikke len voor de haven waar de vis mijn een essentieel onderdeel van is, maar dat plan is helaas nog niet gereed. Ik kan niet zeg gen wanneer dat er wel is." Ook speelt volgens Leentfaar nog steeds de mogelijke verhui zing van de vismijn van de Kaai naar de Middenhavendam. „Dat vergt veel onderhandelingen. Wij zijn geen eigenaar van ter- reinen op de Middenhaven dam." Volgens De Bliek hoeft het een het ander niet uit te sluiten. „Vooruitlopend op een herin richting van de haven is de vis mijn nu al aan te passen voor toeristische activiteiten. Wacht daar niet te lang mee." In het nieuwe uitleencentrum wordt een rolstoel uit elkaar gehaald en gerepareerd, foto Peter Nicolai door René Hoonhorst TERNEUZEN - Hel Centraal Magazijn van Thuiszorg Zeeuws-Vlaanderen is gisteren na de heropening direct defini tief gesloten. Thuiszorg heeft he lemaal geen magazijn, maar een uitleencentrum. Rolstoelen, collators, krukken, toilet- en bedverhogers, po-stoe- len, bedden en tilliften horen helemaal niet in een opslag loods. Die moeten schoonge wassen, fris gepoetst en tiptop in orde staan te popelen om aan een hulpbehoevende of invalide rende patiënt te worden uitge leend. Voorzitter P. Radema- cher van de Raad van Bestuur van de stichting Zorgsaam ont hulde daarom de nieuwe naam van het voormalige magazijn: de 3-Klank. In die naam is de sa menwerking van Thuiszorg, zie kenhuis Zeeuws- Vlaanderen en de ouderenzorg verv&t, plus het muzikale van de Tamboerijn, de naam van de kleuter-school die voorheen in het pand huisde. Overigens is het uitleencentrum veel groter dan het toenmalig schooltje. Na eerdere uitbreidin gen is het pand de afgelopen maanden nog bijna anderhalf keer zo groot geworden. Het telt nu bijna 750 vierkante meters. In het gebouw zijn ook ruimtes voorzien voor het geven van cur sussen en voor de huisvesting van enkele Thuiszorgteams. Directrice Rianne Vons geeft Barbara en Kristel, leidsters bij de kinderopvang in Terneuzen, een attentie. later kwam zij er achter dat ze inwendige bloedingen had. Daarom stapte ze rond zeven uur 's ochtends naar een poli- tie-auto. De agenten zouden haar naar het ziekenhuis bren gen", vertelt Neve. De Terneuze- naar, die toegeeft dat hij te veel had gedronken en enigszins 'op gefokt' was, wilde zijn vriendin vergezellen. Neve: „De politie vond dat geen goed idee. Toen mijn vriendin mij nog eens riep, opende ik het portier opnieuw. Vervolgens werd ik vastgepakt en op de grond gegooid. Mijn hoofd smakte keihard tegen de grond. Ik werd zowat gewurgd, ik werd helemaal blauw en het bloed kwam uit mijn ogen. Een agent zei dat hij mijn strot zou afknijpen." Neves ogen zijn nu nog steeds rood. „Ik geef toe dat ik veel te veel had gedronken, maar dit kan echt niet. Ik ben al vier keer bij de dokter geweest. Ik ben vaker gearresteerd, maar dat ging er nooit zo hard aan toe. Daarom heb ik een aan klacht ingediend." Politiewoordvoerder J. van Mou- rick bevestigt dat de klacht is ge deponeerd. „Er zijn die nacht al lerlei dingen gebeurd, Hij heeft nog een tijdje vastgezeten, om dat hij zich had verzet bij zijn aanhouding. Er lopen in deze zaak verschillende onderzoe ken. Daarom kan ik onze versie van het verhaal nog niet geven." Raymond de Frel ÜZEN - De 21-jarige zenaar Angelo Neve j de politie in zijn woon- een aanklacht ingediend, 'hij bij een arrestatie zou ■ishandeld oor een agent. Neve was zaterdagavond 10 sep tember op stap in de Terneuzen- se Nieuwstraat, toen hij ruzie kreeg met een voorbijganger. „Ik weet nog steeds niet waar om we ruzie kregen. Ik was sa men met een vriendin, die om ver werd geduwd. Een paar uur Skoda Fabia al vanaf €11.990,- harte welkom BIJ: Mr. F.J. Haarmanweg 6 WTOHUIS TERNEUZEN B.V. 4538 AR Terneuzen (0115)62 26 00 Advertentie WEEN FABIA COMBI RIJDEN IN 2006 BETALEN JEN.Ï

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 39