Bij DFS is het volop relaxen IZC De Jonge staart zich niet blind op cross Bakker wil vooral in de basis staan ProTour van 2006 is gewaarborgd luwerkerk op acht naar de erste punten ZVH/Morres is ongeslagen na vier wedstrijden Anco van der Linde geniet nog steeds bij vierdeklasser Symposium over Senioren Spelen in Heinkenszand uitslagen 'ressuurclinic d uitverkocht Strandcross Vlissingen onderdeel NK - Na drie speelda- [jn het voetbalseizoen 2005- [)5 is er geen enkel standaard- ju op Schouwen-Duiveland yer puntenverlies. Twee ploe- Louwerkerk en Duiveland, h zelfs helemaal puntloos en dat dit weekeinde [tlgraag zien veranderen. nterkerk speelt in de vijfde jise B de uitwedstrijd tegen ndendamme. Na nederlagen sai Kaaise Boys, Lewedorpse jj-sen Zeeland Sport, ploegen jop het eind van de competi- [in de bovenste regionen wor- 3 verwacht, heeft de ploeg strainer Rini Verwest tegen iadendamme wellicht meer g op succes. Dreischor, dat id terugkwam tegen Robur en i4-4 gelijkspeelde, krijgt Vos- lerop bezoek. Renesse wacht verlies tegen Kaaise Boys en évedorpse Boys uit tegen Zee- ai Sport weer een lastige B.Voor de reserves van Zie- izee is het de vraag in hoever- zêzijn hersteld van de eerste zoensnederlaag. De ploeg van aner Walter de Jonge speelt mil tegen Reusel Sport 2. sonemaire neemt het op tegen 5 vierde elftal van Patrijzen s zaterdag wacht Duiveland Oosterland de confrontatie fl Arendskerke. Nul punten I twee duels, een doelsaldo is nul voor en tien tegen: het opt niet over met de ploeg van iiner Jan Heikamp. De geel- nrten zullen gebrand zijn op 3 goed resultaat. De overige r eilandelijke ploegen in de nde klasse A spelen allemaal ilSKNWK speelt tegen Hein- aszand en voor ZSC'62 en r® Boys is het een weerzien i oude bekenden. ZSC'62 at naar Spui en Bruse Boys be ukt WHS in Sint Annaland. idevierde klasse B is Mevo de logst geklasseerde Schouwse keg. Smerdiek heeft evenals iZierikzeese ploeg 'zes uit ie' en het is duidelijk dat de entuele winnaar van de strijd iTholen mee gaat doen in de ijdom de bovenste plaatsen, mershaven gaat naar Ber- DopZoom waar ZPR'84 de te- ïïtander is. WIK'57 speelt uit jSPS, beide hebben één punt. vrijdag 23 september 2005 s 21 door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - Eén van de nieu welingen bij Zierikzee is Vin cent Bakker. De voetballer (19) uit Burgh-Haamstede speelde zich in de voorbereiding in het basiselftal van trainer Gaby Nie- mantsverdriet. Drie competitie duels verder kreeg Bakker al drie basisplaatsen toebedeeld: het gaat dus goed met de tiener. Bakker kwam aan het eind van vorig seizoen vol ambities over van DFS. Daar voetbalde hij in de hoofdmacht en eerder in de jeugd. Voordat hij enkele jaren geleden naar Schouwen-Duive land verhuisde, speelde hij in Zwijndrecht bij Pelikaan en WGZ. Met Zierikzee smaakte Vincent Bakker vorig weekein de het eerste zoet van de zege. Gefeliciteerd met de eerste drie punten. Hoe heb je de wedstrijd tegen Madese Boys zelf beleefd? „Goed. De eerste helft was wel voor ons, maar de tweede helft was zwaarbevochten. We verlo ren al eerder duels door onnodi ge fouten. Op één momentje na zijn die er zondag uitgehaald. Het is een stap in de goede rich ting." Vorig seizoen speelde je nog bij DFS. Hoe zijn de eerste maan den bij Zierikzee verlopen? „Ik ben heel goed opgevangen door de andere spelers. Ik heb het hartstikke naar mijn zin tot nogtoe. Dus het is gewoon alle maal goed verlopen." Het kwaliteitsverschil tussen de vierde klasse zaterdag en twee de klasse zondag is op papier erg groot. In de praktijk is het ongetwijfeld niet anders. Wat vind je zelf van het niveau van je tegenstanders tot nu toe? „Het is allemaal een tempo ho ger. Als ik bij Zierikzee train, gaat het allemaal al hoger. Het is wel even wennen, maar ik heb wel het idee dat het goed komt." Het lijkt, afgaande op het duel met Madese Boys, dat je je oude DFS-teamgenoot Mariko Rouw uit de ploeg hebt gespeeld. Blijf je staan als voorstopper of speel je toch liever als rechtshalf? „Ik zou het niet weten. Ik heb daar natuurlijk zelf niks over te zeggen, de trainer maakt iedere week de opstelling. Ik kom uit de vierde klasse en het maakt me eigenlijk ook niet zoveel uit waar ik sta. Als ik maar speel." Zondag treffen jullie thuis Don gen. De confrontaties van vorig seizoen leverden zes punten op. Geeft de eerste zege jullie vol doende zelfvertrouwen om de weg naar boven in te slaan? „Ik hoop het. Zelf weet ik niks van Dongen, maar de andere jon gens wel. Natuurlijk gaan we ie der duel voor drie punten, ik hoop dat het zondag ook zo is." TERNEUZEN - Met ZVH/ Morres/Controlec gaat het in de eerste klasse van het futsal nog steeds voortvarend. Ook het uit de hoofdklasse gedegradeerde Troy bleek te zwak voor de Zeeuws-Vlamingen. Morres won met 6-3 van de ploeg uit Bergen op Zoom en heeft nu twaalf punten uit vier duels. In Bergen op Zoom ging de thuisploeg beter van start en kwam al vroeg op 1-0. Lang zaam kwamen de Zeeuwen be ter in hun spel en Dwight van Hulle en Ali Eryürük zorgden voor een 2-1-voorsprong bij rust. Ralph Zegers maakte na de pauze de 3-1. Iets later kwam Troy weer dichterbij, maar Jor- dy Bakker zorgde al weer snel voor een marge van twee. Troy zette vervolgens een offen sief in, maar het was Morres dat scoorde. Mario de Fouw was ver antwoordelijk voor de 5-2. Na de tegentreffer bepaalde Ali Eryürük de eindstand op 6-3. Twee gele kaarten voor Morres in de laatste minuten brachten daar geen verandering meer in. door Klaas Verspoor BURGH-HAAMSTEDE - In de zestien seizoenen in het eerste van DFS uit Burgh-Haamstede maakte Anco van der Linde (33) veel pieken en dalen mee. Het jongste dipje beleefde de aanval ler in de laatste competitiewed strijd tegen MZVC, toen hij met zijn ploeg tegen een onverwach te nederlaag aanliep. Na zeges op Hoedekenskerke en Cadzand toog DFS vol goede moed naar het Middelburgse MZVC. Maar DFS verloor met 1-0 en dat was een forse tegen valler voor Van der Linde. Er was volgens hem geen sprake van een terechte nederlaag. „Ik vond zeker van niet. Wij kregen veel kansen, maar maakten die niet af. Zelf had ik ook een paar kansen. Ik denk dat we in totaal vier of vijf uitgespeelde kansen kregen. Dat we verloren, viel ons vies tegen." De klap kwam redelijk hard aan. „Nou, hard. Ik schat MZVC in als één van de favorieten. Al wonnen ze ook met maar 2-0 van Hoedekenskerke. Maar dit was wel een koude douche." De voetballer behoort inmiddels tot de inventaris van DFS. Hij maakte al meer dan 130 goals voor het eerste, waarvan 57 in de afgelopen vier seizoenen. Dit voetbaljaar staat Van der Linde, door treffers tegen Hoedekens kerke, al op twee goals. Zelf houdt hij de tel niet bij. „Dan moet je bij Jacob van den Berge zijn. Die hield volgens mij altijd alles bij", reageert hij lachend. Komen en gaan Van der Linde zag bij DFS in al die jaren veel trainers komen en gaan. Hoeveel exact weet hij niet, maar hij zag de afgelopen jaren Edwin Kriens, Nico Kind, John Ebert, Marcel de Nijs, André Wurth en Kees Joosse passeren. „Ik speel vanaf mijn zeventien de in het eerste en ben het nog niet beu. Soms stribbelt mijn lichaam tegen, ik merk dat ik ouder word. Het duurt gewoon langer voordat je hersteld bent. Als ik op zaterdag flink aan de bak moet, ben ik soms op dins dag pas weer helemaal fit." Net op tijd dus voor de eerste training van de week onder DFS' nieuwe trainer Ronnie de Bniine. Op de waag waarin De Bruine zich onderscheidt van al le andere trainers zegt Van der Linde: „Het is heel simpel wat hij doet. Onder het motto: Doe maar gewoon, iedereen moet normaal doen. Het is relaxed zo. Hij denkt in het clubbelang en dat is bij een club als DFS maar goed. Als wij op zaterdag der tien man hebben en het tweede heeft een man tekort, dan gaan wij gewoon met twaalf weg. Dat is een goede kant van hem. En hij houdt wel van gezelligheid." Van der Linde geniet nog steeds bij DFS, maar kijkt goed om zich heen. Spelers kwamen en spelers gingen, jaar in, jaar uit. Zelf heeft hij nooit aan een ver trek gedacht en ook aan stoppen denkt hij nog niet. „Zolang ik nog geen vervanger in de jeugd zie rondlopen, ga ik door. Maar ik houd het goed in de gaten." Zeker de laatste seizoenen zag hij de ene na de andere speler vertrekken. Hij denkt dat het team met onder meer de gebroe ders Nortier, Richard Eerd- mans, Ronald Braam en Mariko Rouw mogelijk het beste was dat hij bij DFS tegenkwam. „Toen hadden we een heel leuk team." Maar ook het huidige DFS voldoet aan de eisen van de lange speler. „Ik had vooraf wei nig verwachtingen, we willen ge woon leuk meedraaien, maar we doen het niet slecht. Dat valt mee. Veel nieuwe spelers zijn er dit seizoen bij DFS niet." Toch onderscheidt zich in de ogen van Van der Linde tot nu toe één speler. „Martijn Boot is heel goed bezig. Als Kloetinge of Hoek komen scouten, is hij weg", verwacht Van der Linde. Morgen is SVD de tegenstander. De ploeg uit Driewegen is al ja ren geen hoogvlieger in de laag ste zaterdagklasse. In 2003- 2004 won DFS uit met 3-0 en op sportpark Van Zuijen met 4-1. „Normaliter moet het kunnen. SVD stelt niet veel voor, al moe ten we oppassen voor onder schatting. Maar we houden de punten op zak", stelt Van der Linde vooral de fans gerust. Voor de vaste aanhang heeft DFS een goed woord over. „Die blijft ons altijd steunen. Het is een vast clubje dat er uit en thuis er altijd is. Ook al laten wij wel eens boerenkoolvoetbal zien. Zelf was ik al lang thuisge bleven", schatert hij het uit. Voor Van der Linde, die al heel wat titels en degradaties mee maakte, zijn VCK, Bevelanders, MZVC en Wolf aartsdijk de voor naamste titelkandidaten. Zelf re kent hij zijn ploeg daar (nog) niet toe. „Ik denk dat we een pe riode kunnen pakken. Trou wens, DFS speelt altijd nacom- petitie, lijkt het wel." Anco van der Linde heeft nog steeds plezier bij DFS. „Ik speel vanaf mijn zeventiende in het eerste en ben het nog niet beu. Soms stribbelt mijn lichaam tegen, ik merk dat ik ouder word. Het duurt gewoon langer voordat je hersteld bent." foto Marijke Folkertsma HEINKENSZAND - Op maandag 3 oktober organi seert SportZeeland een lan delijk symposium als war- tning-up voor de mogelijk in Zeeland te houden Euro pese Senioren Spelen. fenomeen Senioren en, de Olympische Spe len voor sporters vanaf 50 is in vele werelddelen n begrip. In Amerika en Australië nemen ruim 10.000 sporters deel aan iet tweejaarlijkse evene ment. opa zijn nog geen Se nioren Spelen en SportZee- 1 nam het initiatief om le onderzoeken of zo'n eve- cement in Europa haal baar is. Op het symposium, dat de aaam Sport(s) for Life t, zullen onder ande an ex-topatleet Gerard Nijboer en sportdirecteur ÜOCNSF Marcel Sturken- boom spreken. De thema's ajn 'Hoezo, te oud voor sport?' en 'Een leven lang Sport'. Prof. dr. Theo ?oiesz, hoogleraar economi se psychologie, belicht thema 'Sport, ouderen jn de revitalisering van be- i^'eede Kamerlid Gerdi fobeet, ook voorzitter van j landelijke Task Force Sport en Bewegen, leidt een debat. fet symposium is op maan- hg 3 oktober van 16.00 tot 11.00 uur in het Congres- sotrum De Stenge te Hein- Coureur uit Heinkenszand staat voor belangrijke fase in zijn loopbaan ÖKANT - De belangstelling de dressuurclinic die ama- Anky van Grunsven van- -d in manege Heikant ver bis overweldigend. •wganisatoren hebben gistel lend de verkoop van kaarten Roeten staken. ^jn in totaal 1250 toegangs kan verkocht en dat is het jsimum. Natuurlijk dagdroomt Dave de Jonge wel eens over deelname aan een Grand Prix. Maar vooralsnog vindt de motorcrosser uit Heinkenszand, zondag van de partij tijdens de strandcross in Vlissingen, zich zelf niet meer dan een hobbyist. Voor wie cruciale weken zijn aangebroken. door Bauke Boersma HEINKENSZAND - Is het vaderliefde die een tikkeltje te ver gaat? Die van een talentvolle motorcrosser een verwend nest maakt, dat wat al te veel in de wat ten wordt gelegd? Nee hoor, haast Dave de Jonge zich te zeggen. Dat zijn vader op de buiten plaats van de Heinkenszandse woning druk doende is de motor van zoonlief schoon te spuiten na wéér een training, heeft aHes te maken met de ongewone si tuatie. Met het feit dat Dave de Jonge zich razendsnel moet omkleden omdat hij een afspraak heeft. „Dit is echt niet de normale gang van za ken bij ons thuis, hoor", glimlacht de 18-jarige motorcrosser. „Meestal doe ik die karweitjes toch echt zelf. Het is mijn sport, dus ook mijn verantwoordelijk heid." Dus hanteert de mavo-scholier enkele ke ren per week zelf de spuit. „Ik doe en laat veel voor het crossen", vertelt Dave de Jonge. „Ben gedurende het seizoen heel veel op pad, zodat er in die periode voor andere dingen niet zo veel tijd is. Maar ik staar me er niet blind op, hoor. Vooralsnog is crossen niet meer dan een hobby." Dat zou in de nabije toekomst best eens kunnen veranderen, zo realiseert De Jon ge zich. Als hij bijvoorbeeld over ruim drie weken in Valkenswaard wordt ge kroond tot Nederlands kampioen bij de junioren. De Jonge begon de reeks van vier wedstrijden om de nationale titel uit stekend door de race in Emmer-Compas- cuum te winnen. „Word je Nederlands kampioen, dan gaan er wellicht deuren voor je open", be seft de motorcrosser uit Heinkenszand. „Het is niet zo dat er nu financieel niets mogelijk is, hoor. We redden ons prima zonder sponsoren. Maar het zou wel een uitkomst zijn als ik in een professioneel team zou worden opgenomen. Dan is de keuze voor fulltime crossen waarschijn- Dave de Jonge hoopt zich bij de strandcross in Vlissingen in de topvijf te rijden. foto Mechteld Jansen lijk wat makkelijker gemaakt. Maar aan de andere kant, als ik slecht presteer in het NK kan het ook zomaar zijn dat ik na tionaal crossen voor gezien houd. Dat ik alleen in Zeeland nog rijd." In de huidige situatie twijfelt De Jonge nog te vaak. Tussen alles op de motor sport gooien enerzijds en studeren ander zijds. „Natuurlijk droom ik wel eens van het rijden van Grands Prix", stelt De Jon ge. „Maar dan is er, als je het al haalt, nog een heel lange weg te gaan. En het is ook maar de vraag of je ooit in staat zult zijn met crossen goed geld te verdienen. Het is best een dilemma. Dit zijn de jaren waarin je moet investeren als je een top- crosser wil worden, maar tegelijkertijd óók de jaren waarin je aan een maat schappelijke loopbaan moet denken. En dat vind ik ook heel belangrijk." Het is ook daarom dat Dave de Jonge zich niet wil spiegelen aan Rinus van de Ven, dat andere Zeeuwse motorcrossta lent. „Ik doe volgens mij niet zo heel veel onder voor Rinus, laatst nog bij een cross in Axel zat ik niet zo ver achter hem. Maar hij is alleen maar met crossen bezig en dat is een groot voordeel." Zo heeft Van de Ven ook alle gelegenheid in de wintermaanden volop door te trai nen. „Ik kan 's winters ook wel naar het buitenland, dit jaar ga ik wellicht weer even naar Spanje om te trainen bij John van den Berk, maar vanwege school blijft dat toch altijd beperkt." Ach, dat heeft ook zo zijn voordelen, zegt Dave de Jonge. „Gedurende het seizoen, toch zo'n acht maanden per jaar, schie ten andere dingen dan crossen en school er bij in. Daarom zijn de crossloze maand in de zomer en drie maanden in de winter voor de lol, de fun. Natuurlijk doe ik dan wel aan conditietraining en zo, maar er blijft dan tijd genoeg over voor leuke dingen." De strandcross van zondag in Vlissingen beschouwt De Jonge als tussendoortje. „De race telt niet mee voor een of ander klassement. Maar toch zou ik dolgraag in de topvijf finishen, Vorig jaar was ik ne gende, nu moet ik maar een eindje stij gen." Rulle zand Dat de ondergrond anders is dan motor crossers normaal gesproken voor de wie len krijgen, deert De Jonge niet. „Ach, sommigen doen wel eens wat moeilijk over het rulle zand. Maar je moet gewoon gas blijven geven. Dan is er niks aan de hand." En na afloop van de race snel de motor schoonspuiten. De Jonge: „Als ik al een nadeel van een strandcross moet opnoe men, is dat het zoute water. Als je dat niet snel aanpakt, roest zo je motor weg. Daarom rijd ik zondag ook op mijn trai ningsmotor." door Bauke Boersma VLISSINGEN - De strandcross in Vlissingen kent dit jaar een noviteit. De races in de MX-klas- sen tellen mee voor het NK strandcross. In Dronten werd daartoe afgelopen weekeinde al een aanzet gegeven, zondag is op het strand aan de boulevard van Vlissingen de tweede en laatste wedstrijd van het NK. In vergelijking met vorige jaren is er voor de komende editie van de strandcross nog een verande ring. Werd er voorheen gereden in de klassen 125cc, 250/500cc en districtrijders, zondag wordt de KNMV-indeling gehanteerd. Dat wil zeggen dat er wordt ge reden in de MX2-klasse en de ge combineerde MX1- en MX3-klasse, met een Regioklas se als toevoeging aan het motor sportevenement. Op het circuit - dat zo'n 2000 meter lang is en zware zandstuk- ken, schansen, glooiende passa ges en een snel recht stuk van 400 meter langs de vloedlijn kent - komen in MX2- klasse 55 crossers aan het vertrek. Onder hen de Zeeuwen Rinus van de Ven uit Vlissingen en Dave de Jonge uit Heinkenszand. Jakarta. Indonesië Open. Vrouwen, tweede ronde: Audina (Ned)-Hiraya- ma (Jap) 11-2 8-11 11-4, Yulianti (Ino)-Yao Jie (Ned) 11-3 11-6, Mannen, tweede ronde: Ahn (ZKo)-Palyama (Ned) 14-17 15-3 15-9. Riviera del Beigua. WK landen teams mannen, kwartfinale: Neder land-Rusland 0-2 (3-5); Wiersma-Geor- giev 1-1, Baljakin-Tsjizjov 1-1, Thijssen- Schwarzmann 1-1, Clerc-Getmanski 0-2. Letland-Kameroen 1-1 (4-4), barrage 2-0 (5-3). Lucky Day: 16-17-19-21-22-26-27-23- 33-34-36-39-58-60-61 -63-66-67-75-80 On der voorbehoud. Peking. Vrouwen. Tweede ronde: Sjarapova (Rus/1- Peer (Isr) 6-0 5-7 6-2, Asagoe (Jap)-Craybas (VSt) 6-2 6-4, Kiri- lenko (Rus)-Nakamura (Jap) 6-1 7-6 (3), Domachowska (Pol)-Zheng (Chn) 6-3 6-1, Venus Williams (VSt/3) - Llagostera Vives (Spa) 6-3 6-1. Calcutta. Vrouwen. Tweede ronde: Miskina (Rus/1 )-Voskobojeva (Rus) 6-0 6-1, Arvidsson (Zwe)-Antonella Serra Zanetti (lta/5) 6-2 6-1, Lichovtseva (Rus/2)-Rao (VSt) 6-3 6-1, Sprem (Kro/7) -Castellvi (PRi) 7-5 3-6 6-1, Bammer (Oos)-Camerin (lta/4) 1-6 7-6 (4) 6-3. Portoroz. Vrouwen. Tweede ronde: Henke (Dui)-Bitsjkova (Rus) 6-4 7-5, Me dina Garrigues (Spa/2)-Zec Peskiric (Slv) 6-1 6-2, Tu (VSt)-Benesova (Tsj/7) 6-4 2-6 6-4, Daniilidou (Gri)-Ani (Est) 3-6 6-27-5. Frankrijk, competitie: Olympique Lyon-Lens 1-1. Stand aan kop: Lyon 8-18, Paris SG 8-16, Le Mans 8-14, Lens 8-13. Pula. EK vrouwen. Groep 2: Neder land- Spanje 3-0 (25-23 25-20 25-22). Stand: 1. Italië 4-8 (12-1), 2. Rusland 4-8 (12-3), 3. Bulgarije 4-4 (6-8), 4. Ne derland 5-4 (11-10), 5. Turkije 4-2 (4-9), 6. Spanje 5-0(1-15). Madrid. WK wielrennen. Individuele tijdrit. Elite: 1. Rogers (Aus) 44,1 km in 53.34 (49,389 km/u), 2. Gutierrez (Spa) 0.23, 3. Cancellara (Zwi), 4. Plaza (Spa) 0.44, 5. Vinokoerov (Kaz) 1.20, 6. Kasjetsjkin (Kaz) 1.29, 7. Wiggins (GBr) 1.31, 8. Lang (Dui) 1.35, 9. Medici (Arg) 1.37, 10. Julich (VSt) 1.45, 35. Thomas Dekker 3.44, 37. Posthuma 3.48. Wielerrevuecompetitie. Nieuwelin gen meisjes. Eindstand, klassering zrtc Middelkamp: 5. Anne Eversdijk (Kapel- Ie), 11Agnieta Francke (Koudekerke). In de MX1 en MX3-klasse gaan 43 coureurs van start, met daar bij Arno Ruttinger uit 's-Heeren- hoek en Casper Ovaa uit Oost-Souburg. De Regioklasse is met 100 crossers het rijkst be deeld. Het motorcrossspektakel op het strand van Vlissingen gaat zondag om 12.00 uur van start en zal rond 16.00 uur eindi gen met de prijsuitreiking. van onze sportredactie MADRID - De opzet van de Pro- Tour is ook in 2006 gewaar borgd. De overkoepelende orga nisaties van Tour de France (ASO), Giro (RCS) en Vuelta (Unipublic) hadden een reeks ei sen gesteld voor de 'Champions League' van de wielersport en besloten, toen die niet werden ingewilligd, voor volgend sei zoen af te haken. Nieuw overleg in Madrid heeft de ergste kou gisteravond („slik ken of stikken", noemde de scheidende UCI-voorzitter Hein Verbruggen het) uit de lucht ge kregen. De twintig profploegen van de UCI ProTour houden wel de verplichting aan de drie gro te Ronden deel te nemen, maar hebben verder geen concessies gedaan. Het ProTour-comité (CUPT) besloot wel de WK op de weg vanaf 2006 niet meer te laten meetellen voor het punten klassement. De halve danwel hele draai van de ASO-bestuurders en hun Ita liaanse en Spaanse collega's mag worden uitgelegd als een overwinning van de wielerfor- maties, en uiteraard hun spon sors, die komend seizoen dertig renners onder contract hebben. Ze stelden zich onlangs vierkant op achter de UCI en zijn geestes kind ProTour. „De ploegen wa ren zeer geïrriteerd", zei Ver bruggen, die alleen het begin van de vergadering meemaakte maar niet verrast was door het resultaat, „En ze zijn zeer goed georganiseerd. In de pers was de tendens altijd dat niemand om de Tour heen kan. Niemand zegt: de Tour de France kan niet om de topploegen heen. Dat is natuurlijk wel zo. De ploegen weten dat en zijn zeer zelfbe wust. We hebben aangetoond dat ze niet zonder de ProTour kunnen. De ProTour, dat is de UCI plus 20 ploegen, zes- tot ze venhonderd renners." Plet machtspelletje van vooral de ASO leek de ProTour voortij dig op te blazen, maar uiteinde lijk kozen de betrokkenen toch eieren voor hun geld. „De Ron den wilden destijds graag in de ProTour", keek Verbruggen te rug, „nu ook nog, maar dan wel van alles veranderen. Bijvoor beeld nog maar achttien licen ties in plaats van twintig, een promoti e-degradatie-systeem Allerlei eisen aan de ploegen, nooit ten aanzien van zichzelf." Dat leidde tot de scheiding, tij delijk zo bleek. Op hun beurt lij ken nu de ProTour-formaties aan zet, al zullen die de overeen komst tot 2008 nakomen. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 35