)aadkracht strandhotel bepleit Zevende editie van bietentocht K©©P IZC PZC Daar strikken wij onze das voor ZONDAG IN GOES ^Sfsö®" ALTENA Luctor et Emergo pakt breed uit met jubileumconcert ,13 't Scheld moet toeristen tot eerste stop verleiden )ndernemer J. Kristelijn wil snel duidelijkheid van politiek over plan ro»1 \a<3e( lamp 13.00 - 17.00 UUR AAZET agenda Derde stap in aanpak Goese hart Bevelandse campings breiden uit Kritiek op te laat opdagende politie Vergadering Seniorenraad Eis 15 maanden cel voor rol in pinpasfraude vrijdag 23 september 2005 J.AND - Parkeerplaats (held bij Rilland moet het vi- iaartje van Zeeland worden toeristen die via snelweg jZeeland binnenkomen. Laterstaat begint dit na- Let de herinrichting van de ierplaats, zodat met name isten er een 'Welkom in Zee- .gevoel' krijgen. De provincie zorgt voor een digi tale informatiezuil, die 25.000 euro kost. Toeristen kunnen er onder meer hun eindbestem ming op vinden. Je toetst in dat je bijvoorbeeld naar een hotel op de boulevard in Vlissingen moet en vervolgens print het ap paraat een kleurige plattegrond. De zuil geeft ook actuele ver keersinformatie. Bij files wordt een alternatieve route aange reikt. Verder kan de vakantie ganger in het systeem grasdui nen naar attracties en pleister plaatsen. De vandalismebestendige zuil is een stap vooruit vergeleken met het informatiepaneel op parkeer plaats Vliete (bij Krabbendijke). Dat levert slechts algemene in formatie over de provincie. Het paneel blijft wel staan. Rijkswaterstaat wil de herin richting groot aanpakken, maar knipt het karwei in twee fasen. Er is zo'n vier ton begroot en vol gend jaar moet duidelijk wor den of er voldoende geld over blijft voor luxe dingetjes als het uitbreiden van de parkeerplaats met het talud van de spoorlijn, picknickbanken, bruggetjes en extra verlichting. De eerste stap betreft een ande re indeling van de langgerekte en dus tot lekker scheuren uitno digende parkeerplaats. Plan is een scheiding aan te brengen tussen vrachtauto's, personen auto's en auto's met caravans. Voor voetgangers komen er apar te paden. Hart van het vernieuwde 't Scheld vormt een groen eiland met een nette toiletruimte. De afvalbakken maken plaats voor ondergrondse afvalcontainers en de parkeerplaats krijgt einde lijk verlichting. Dat alles moet toeristen uitnodi gen tot hun eerste stop op Zeeuwse bodem. ^PifitKleemans ESSE - Recreatie-onderne- j. Kristelijn uit Renesse ,1 dat de Schouwen-Duive- <e politiek snel duidelijk- verschaft over zijn plan omvorming van strandpa- oen Kijkduin tot een hotel tel strand. Kristelijn hoopt iplan najaar 2006 te kunnen liseren. er komt, heeft Neder- jjerin de visie van Kristelijn compleet nieuw toeristisch duet bij. Een product dat uzijn stellige overtuiging pri- past in zowel de visie van iministerie van Economische (en (EZ) als in de nota jouwen-Duiveland kiest toerisme' van de gemeente louwen-Duiveland en het iïinciaal beleid met betrek- ;i tot toerisme en het gebruik iruimte. Kristelijn ziet geen iel probleem. Het plan is, II hij, technisch uitvoerbaar, cedureel haalbaar en ook f wat betreft de veiligheid ;de toekomstige hotelgasten (it men zich geen zorgen te isen. Ook is er volgens Kriste- igeen sprake van 'domeinvor- isjj' op het strand. Wie zijn d uit wil klappen op het ad wordt daarbij niet gehin- ddoorhet strandhotel. uitvoering van het project gelijk te maken moet de ge ld verblijfsreereatie liet strand toestaan. Kriste- i hoopt van ganser harte dat ssnel duidelijkheid geboden rdt „Alle informatie is aange- ad om over dit plan te kun- (Advertentie) .aVN óe V Bezorgklachten: W0-0231231 epmaandag t/m vrijdag ge torende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur Redactie SCHOUWEN-DUIVELAND Erachtweg 23a Postbus 80 IZIERIKZEE lel: 0111-454647 fax; 0111-454657 ■mail: redzzee@pzc.nl i'arcel Modde (chef) WKIeemans "iPankow ®ne Soesman 3 Lantïng %'Boogert (sport) KNTRALE redactie tstionspark 28 Postbus 31 ^GOES f0113),315500 ^10113)315669 Ui redactie@pzc.nl "TERN ET ""W-pzc.nl fliail: web@pzc.nl nen oordelen. Laat dit plan niet in vergetelheid raken", drong hij bij de fractievertegenwoordi gers aan op daadkracht. „Ik hoop dat het geen olifanten dracht wordt." Kristelijn heeft in een eerder sta dium het plan voor omvorming van strandpaviljoen Kijkduin - gelegen aan de Rampweg tussen Renesse en Scharendijke - tot 'eco-strandpaviljoen met logies- accommodatie' voorgelegd aan wethouder ruimtelijke ordening R. van der Wekken. Die stelt dat het aan de gemeenteraad is te be slissen of verblijfsreereatie op het strand wordt toegestaan. De fractievertegenwoordigers lie ten zich gisterenavond tijdens het raadsledenspreekuur niet verleiden tot beloftes, maar lie ten wel doorschemeren dat ze het plan in ieder geval nader wil len bekijken. Het voorstel van Kristelijn prijkt nu op de lijst van ingeko men stukken bij de gemeente raadsvergadering van donder dag 28 oktober. Vanuit de raad kan voorgesteld worden het plan op de agenda van de eerst volgende commissievergadering Openbare Ruimte te plaatsen. Die bereidheid lijkt er te zijn. K. Tuinman en J. Tuinman-Kloet, hier veertig jaar getrouwd, door Esme Soesman ZIERIKZEE - Drie keer zestig jaar Schouwen-Duivelands lief en leed, sa men met een wethouder aan tafel. De echtparen Van Tiggelhoven uit Zierik- zee, Tuinman uit Burgh-Haamstede en Bolle uit Oosterland maakten het allen deze week mee. Het bezoek van het ge meentebestuur aan echtparen die zestig jaar getrouwd zijn, staat nog altijd hoog in het vaandel. Omwille van het directe contact met mensen, verklaart wethouder G. Houtekamer. „Dat is waar wij de das voor strikken." De wethouder windt er geen doekjes om. Oud of niet, rolstoeler of niet: ieder een is je medemens en het is zaak naar eikaars ervaringen te luisteren. De be zoekjes die de Schouwen-Duivelandse gemeentebestuurders, onder meer afleg gen als er een diamanten huwelijk wordt gevierd, zijn daar een goed mid del voor. „Je komt direct in contact met mensen. Onder meer oudere mensen die veel ervaring hebben. Daar doe je het voor", omschrijft Houtekamer de func tie van de huisbezoeken. Normaalge sproken worden die visites door burge meester Asselbergs afgelegd, maar sinds zijn ziekte nemen de wethouders die representatieve taak beurtelings op zich. Dus belde Houtekamer gistermid dag bij het Zierikzeese echtpaar C. en J. van Tiggelhoven-van den Heuvel (83 en 81 jaar) aan. Tot ons genoegen, geeft me vrouw Van Tiggelhoven aan. „Met vijf tig jaar had ik er geen behoefte aan, maar nu... Zestig jaar is toch een uni cum. Ik zag er ook eerst wat tegenop om J. Bolle en J. Bolle-de Bil. De originele trouwfoto van C. en J. van Tiggelhoven-van den Heuvel. reproducties Mechteld Jansen feest te vieren. Maar nu vind ik het fan tastisch", geniet ze overduidelijk van de dag. Tot voor een aantal jaren geleden wer den ook echtparen die vijftig jaar ge trouwd waren persoonlijk door de bur gemeester bezocht. Maar dat werd na de gemeentelijke herindeling echt te gortig, blikt P. Stoel van de gemeente Schouwen-Duiveland terug. Een jaar lijkse bijeenkomst voor gouden koppels bracht lucht in de zaak. Ook nu lijkt, als na-oorlogs staartje, sprake van een toenemend aantal diamanten huwelij ken te zijn. In 2005 zijn er 24 koppels op Schouwen-Duiveland die deze bij zondere prestatie leveren; vorig jaar ging het om 'slechts' acht paren die zes tig jaar waren getrouwd. Wat de gou den jubilea betreft is eveneens sprake van een stijgende lijn. Tegenover 82 echtparen die in 2004 vijftig jaar waren getrouwd telt 2005 er maar liefst hon derd. Maar stijgend of niet; vooralsnog is de gemeente Schouwen-Duiveland niet van plan de individuele bezoeken aan diamanten echtparen te vervangen door een jaarlijkse gemeenschappelijke samenkomst. Stoel; „Het is niet altijd zo'n topdrukte als deze Week. Dus zo lang het te doen blijft, gaat'de burge meester hiermee door." Of, bij zijn afwezigheid, zijn wethou ders. Zoals deze week A. Croné, die dinsdag op visitie ging bij het Ooster- landse echtpaar J. Bolle (88) en J. Bol le-de Bil (85). Woensdag kreeg het echt paar K. Tuinman (84) en J. Tuin man-Kloet (80) uit Burgh-Haamstede bezoek van R. van der Wekken. Houte kamer tenslotte deed gisteren het echt paar Tiggelhoven aan. Om te luisteren naar de vaak indrukwekkende verhalen over liefdes die zestig jaar geleden wer den bezegeld met een huwelijk. Zoals over mevrouw Van Tiggelhoven, die haar man ontmoette na een luchtalarm op het station in Dordrecht en haar woonplaats Tiel verruilde voor Zierik- zee. Of over mevrouw Bolle, die zich nog als de dag van gisteren herinnert dat het prachtig weer was toen ze trouwde. „En dat is het bijna elk jaar weer." En over mevrouw Tuinman die elke zonnige dag die ze samen met haar man heeft nog altijd koestert. „En mor gen zien we dan wel weer." Maar één ding hebben de drie paren zoner meer gemeen; Bolle: „Zestig jaar ja, dat is een lange tijd. Maar echt, het is voorbij gevlogen." door Rob Paardekam GOES - De Zeeuwse wateren vormen over een kleine maand weer het toneel van de traditio nele bietentocht. Die is aan zijn zevende editie toe. Het evene ment is volgens organisator Jaap Litlooij niet alleen leuk, maar ook nodig, want in tegen stelling tot bijvoorbeeld de Hoogaars krijgen andere monu mentale schepen in zijn ogen maar weinig aandacht. Aan de bietentocht doen dit jaar zo'n twintig oudere, gaffelge- tuigde schepen mee. In lengte va riëren die van twaalf tot bijna dertig meter. De tocht bestaat uit drie etappes. In de vroege morgen van maandag 17 okto- (Advertentie) ber wordt in Sint-Annaland de eerste lading bieten op de sche pen geladen en vertrekken ze richting Goes. Daar worden ze in de loop van de middag extra feestelijk onthaald, omdat de stad zeshonderd jaar bestaat. De volgende dag trekt de vloot richting Bruinisse om op woens dag de laatste etappe naar Steenbergen af te leggen. Daar worden de bieten, die de sche pen in de verschillende havens hebben opgehaald, van boord ge haald en naar de suikerfabriek in Dinteloord gebracht. „Dat ele ment met de bieten moet je meer (Advertentie) INTERIEUR IH DESIGN scheldestraat 25-29 vlissingen 25 SEPTEMBER als symbolisch zien", zegt Lit- tooij, die medebedenker van de tocht is. „We krijgen er elke keer maar drie of vier bieten bij. Op het einde hebben we dus een mandje vol." Wedstrijd De tocht heeft een wedstrijdele ment. Wie de drie etappes als snelste aflegt, wordt tot win naar uitgeroepen en krijgt de wisseltroffee of beter gezegd: de wisselbel. Natuurlijk zijn er re geltjes. Zo mag er niet op de mo tor gevaren worden. Wie dat wel doet, krijgt strafminuten aan zijn broek. Op het moment dat de wind uit de zeilen gaat, moet de bemanning gaan jagen (het schip vooruit trekken met een touw) om te zorgen dat de vaart er niet uitgaat. Dat is vaak het geval op het havenka naal tussen het Goese Sas en Goes. Littooij is de bietentocht zeven jaar geleden begonnen om de Advertentie KOZIJNEN - ZONWERING www.aazet.nl -3 303*33 Kapelle -Tel. 0113-3 aandacht te vestigen op de va rende monumenten van de deel nemers, want volgens hem zijn het vaak juweeltjes. Zelf heeft hij een schip uit 1893. „Dat is ge woon varend erfgoed", zegt hij. „Al wordt het door veel mensen nog niet zo gezien. Voor monu mentale panden wordt vaak enorm veel geld vrijgemaakt, maar de eigenaren van deze schepen zijn gek genoeg om ze met eigen middelen op te knap pen en varende te houden." Rotterdam Littooij lobbyt ook voor meer vaste ligplaatsen in Zeeland voor de monumentale schepen. Zelf woont hij op zijn schip, maar wel in Rotterdam, omdat hij in Zeeland nergens terecht kan. Hij pendelt nu elke dag tus sen Goes en Rotterdam. „Her en der in Zeeland liggen wel wat schepen", zegt hij. „Maar dat is dan historisch zo gegroeid. Wat wij graag willen, is dat gemeen ten plaatsen aanwijzen. Dat is toch een prachtig gezicht?" De lobby heeft tot nu toe niet veel opgeleverd, maar Littooij hoopt dat de gemeente Goes bij de her ontwikkeling van het havenge bied tot woongebied rekening houdt met de wensen van de schippers. Succes gegarandeerd, GOES - De gemeente Goes wil 3 oktober beginnen met de derde fase van het Masterplan Binnenstad. Het gaat om de winkelstraten ten noorden van de Grote Markt. Bij middenstanders bestond enige zorg dat de gemeente, na een negatieve uitspraak van het Haagse hof over de baat belasting in Breda, een pauze zou inlassen om na te gaan of de baatbelasting wel of niet valt te innen. De eigenaren van panden in de binnenstad betalen namelijk 4,75 mil joen euro mee aan de vernieuwing van het Goese koop- hart. Het college van burgemeester en wethouders neemt de zorg van de winkeliers weg. Deze week is besloten in okto ber met de uitvoering van de derde fase te beginnen. De winkelstraten Opril Grote Markt, Magdalenastraat, Kei zerstraat, Koningstraat, Gouden Muilstraat en Rijffelst- raat worden opnieuw geplaveid. De herinrichting van de Vlasmarkt, die een kunstplein moet worden, volgt later. De gemeente houdt volgende week dinsdag een informa tieavond voor middenstanders over de derde fase. WOLPHAARTSDIJK - De kogel is door de kerk. Na vele jaren wachten, mogen camping 't Veerse Meer in Wol- phaartsdijk en camping De Haas in Oud-Sabbinge uit breiden. Het Goese college van burgemeester en wethouders is de ze week akkoord gegaan met de uitbreidingsplannen, 't Veerse Meer wacht al vijftien jaar, De Haas dertien jaar. Beide campings hebben meer ruimte nodig voor stacara vans. In het achterland kunnen ze alleen overleven als ze gasten ruime plaatsen met veel comfort voor een accepta bele prijs kunnen aanbieden. De gebiedsgerichte aanpak voor het Veerse Meer, waarbij verschillende overheden en instanties samenwerken aan de kwaliteitsverbetering van voorzieningen rond het meer, heeft de weg naar uitbrei ding geopend. SINT-MAARTENSDIJK - De politie Zeeland heeft ernsti ge fouten gemaakt bij de afhandeling van een melding van vernieling aan auto's, eerder deze maand op de par keerplaats bij zaal Meulvliet in Tholen. De benadeelde au tomobilisten moesten daardoor anderhalf uur in de stro mende regen wachten op de beloofde politie, die vervol gens niet kwam opdagen. De Thoolse burgemeester W. Nuis toonde zich deze week in de raadscommissie bestuurszaken uiterst kritisch over de afhandeling van de kwestie. „Dit is fnuikend voor de beeldvorming rond de politie. Zo ga je niet met mensen om." De gang van zaken op de betreffende avond was voor Ch. van der Linde (PvdA) reden om vragen te stellen. Ook elders in Tholen werden die avond vernielingen aan auto's aangericht. De gewaarschuwde politie liet door een reeks communicatiefouten echter niets van zich ho ren. Volgens teamchef Tholen A. de Regt zat er een kink in de kabel tussen het servicecentrum en de centrale meldka mer en werden daardoor de dienstdoende Thoolse agen ten niet ingeseind. Ploewel het Thoolse korps geen blaam treft, heeft De Regt ondertussen wel zijn excuses bij de au tomobilisten aangeboden. Nuis noemde de Zoekweg een moeilijke plek, die uitnodigt tot vandalisme en crimineel gedrag. „Het is een soort niemandsland tussen twee wij ken. meent hij. „Als de gemeente van daag vijf ligplaatsen aanwijst, liggen ze morgen vol. Zeker we ten." ZIERIKZEE - De Seniorenraad Schouwen-Duiveland houdt maandagochtend 26 september een openbare vergadering in ka mer 111 van het Zierikzeese ge meentehuis. Tijdens deze bijeenkomst wordt officieel afscheid genomen van H. Klatter, die vanaf het eerste uur voorzitter is geweest van de Seniorenraad. De vergadering begint om 9.30 uur. STREEKACTIVITEITEN BROUWERSHAVEN - Grote kerk, 20.00 uur, concert Westhoekzangers mmv familie stouten en Schouws Jeugdorkest; DEN OSSE - Nell's place, 20.00 uur, Nell's feest vol. 2, mmv DJ Juanito, DJ Lacroix en DJ Ramon Castells. door Ali Pankow RENESSE - Dirigent Ronald Slager van Luctor et Emergo verheugt zich op het bijzondere jubileumconcert dat de Renes- ser fanfare zaterdagmiddag en-avond in De Zeeuwse Stro men in Renesse geeft in samen werking met Cor Bakker. Deze landelijk bekende musicus is uit genodigd voor een optreden in het kader van het honderdjarig bestaan van de muziekvereni ging- „Om er naar te luisteren, zal het voor het publiek allemaal heel toegankelijk zijn, maar voor de muzikanten biedt het program ma behoorlijk wat uitdaging. Ondanks dat de werken eenvou dig klinken, zitten er muzikaal nog knap lastige werken tus sen", zegt Slager. Hij laat weten dat Luctor et Emergo grotendeels zelf het pro gramma heeft kunnen bepalen, rekening houdend met een lijst van werken die Bakker al eens met andere orkesten heeft ge speeld. „We hebben vooral gekozen voor nummers waarin zowel het orkest als Bakker tot hun recht komt", zegt de dirigent. Zo speelt de fanfare het muziek stuk 'Esther' uit de film 'Sol daat van Oranje'. Twee leden van Luctor et Emergo soleren hierin: Gemma van de Vaate (so praansax) en Arjan van 't Veer (bugel). Zij worden dan zowel door Bakker als door het orkest begeleid. Jazzy Verder speelt het orkest met Bakker als solist 'Just a jazz thing'. „Dat is een jazzy werkje, waarin hij naar hartelust kan improviseren. Het enige wat Bakker heeft is een akkoorden schema en een baslijn en verder is hij vrij om te variëren. Ook spelen we met hem het bekende 'Adios Nonino' van Astor Piaz- zolla. De bandoneonsolo wordt in dit geval vervangen door de piano", vertelt Slager. Ook de slagwerkgroep onder lei ding van Ronald de Roo speelt een werk waarin Bakker soleert. Dat is 'Africa' van Toto. Naast de nummers samen, tre den solist, orkest en slagwerk ook afzonderlijk op tijdens dit jubileumconcert. Zo staat er voor de fanfare onder meer 'Bi- zet in Swing'en 'Variazione in blue' van Jacob de Haan op het programma. De slagwerkgroep laat verder van zich horen met 'Kongojela' en 'Tracks for cracks'. Kaarten voor het con cert 'Muziek met Cor' zijn ver krijgbaar bij Delta Warenhuis en Tabac Gifts Jaap Moer land in Renesse. Het concert wordt zowel 's middags om 15,30 uur als 's avonds om 20.00 uur uitgevoerd. MIDDELBURG - Een 24-jarige vrouw uit Rotterdam hoorde gis teren bij de rechtbank in Middel burg voor oplichting en haar aandeel in een omvangrijke frau de met bankpasjes, acceptgiro's vijftien maanden gevangenis straf, waarvan vier maanden voorwaardelijk, tegen zich ei sen. De verdachte is volgens officier van justitie J. Zondervan betrok ken geweest bij de frauduleuze handelingen, waarvan zoveel mensen financieel de dupe wer den. Zo bleek de vrouw in 2003 en vorig jaar samen met ande ren bij banken in Vlissingen, Rotterdam, Hellevoetsluis, Den Haag, Breda en Etten-Leur voor bedragen tot circa 30.000 euro te hebben gepind. „Zelf kreeg ik niets", beweerde ze. Haar toen malige vriend was een van de hoofdrolspelers in de zwendel. Door zijn contacten bij de belas tingdienst kwam hij achter de persoons- en adresgegevens. Hij haalde uit postbussen de bank- brieven met acceptgirokaarten en bankpassen. De gegevens werden op de acceptgiro's veran derd en de handtekeningen ver valst. De fraudeurs maakten ge bruik van valse paspoorten om zich bij de bankmedewerkers te identificeren. De verdediging meende dat haar cliënt zelf het slachtoffer was geworden, om dat ze als jong en naïef meisje was gebruikt. Ook zou ze de poli tie hebben geholpen bij het on derzoek. Uitspraak: 5 oktober.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 33