irno Melaard is op zijn hoede fZC Arjen Kats heeft zin in de derby tegen SSV'65 De Jonge staart zich niet blind op cross Morres ongeslagen na vier wedstrijden [oploper SSV'65 ontvangt puntloos Arnemuiden in eerste klasse 21 Symposium over Senioren Spelen in Heinkenszand ressuurclinic 'uitverkocht Strandcross Vlissingen onderdeel NK Puyol blijft langer bij Barcelona Slootbeek voorzitter van de KNAU Laatste motorrace Jarno Janssen Audina in kwartfinale Indonesië Chivu bij Ajax alsnog uitgezwaaid Ontvoerde voetbaltrainer weer vrij uitslagen ProTour 2006 gewaarborgd 8NEMUIDEN - In de eerste wedstrij- ffl tijdens het debuut jaar in de eerste isse heeft Arnemuiden nog niet echt wind in de zeilen gehad. Deson- inks is er bij de ploeg van middenvel- tArjen Kats nog geen enkele sprake bezorgdheid. „Daar is de groep he- oaalniet naar." ai een korte downstemming, daarna de knop weer om zetten. Een ande remedie kon Kats (24) na de neder ig inde seizoensouverture tegen Oost- tpelle niet bedenken. „We dachten de rede lijn van de voorbereiding door te ikken, maar dat viel flink tegen", ver- lt de rechtermiddenvelder. „We be amen veel te slap en al snel bleek dat vrijdag 23 september 2005 wb ^RnndeWaal DESMet het volle pond uit ie duels ligt SSV'65 op koers Hing de begeerde top-drie- issering. Voor het treffen van jrgen tegen Arnemuiden lijkt Bevelandse ploeg dan ook fa- [jgt, Toch waarschuwt Arno ilaard zijn ploeg. „Altijd uit ten voor onderschatting." (anaal gerust op een goede jt van de competitie was de nKloetinge overgekomen Me nd (29) niet. „We kenden ver tillende ups en downs. Het stroef in het begin, maar kwam waarschijnlijk ook iidat er veel nieuwe spelers wa ll", legt de linksback uit. „Er i aan teambuilding gedaan plukten we al snel de lichten van. Iedereen durft el- arduidelijk aan te spreken en bereid een extra stap voor een der te doen. Langzaam maar Ier liep het steeds beter en ramen ook de automatismen, itwe de bekerwedstrijd tegen [S in blessuretijd nog won de ploeg ook een be- jjrlljke portie vertrouwen." frachtige jaren linde eerste drie competitie- iels bleven resultaten niet ach- iwege. „Terwijl we toen ook ei altijd even sterk speelden, ar wel tot tweemaal toe een din de tweede helft helemaal nr Ron de Waal naar onze hand zetten", vertelt de speler die nog geen moment spijt heeft gehad van zijn over stap naar SSV'65. „Hoewel ik een moeilijk besluit was. Ik ben enkele prachtige jaren bij Kloe- nu bij een heel leuke club te- tinge beleefde en het voor mij rechtgekomen, waar ik mezelf meteen op mijn gemak voel. Met een behoorlijk uitgebalanceerde mix van jongere en geroutineer- Arnemuiden-speler Arjen Kats (links) en Arno Melaard van SSV'65 staan morgen niet naast, maar tegenover elkaar, foto Lex de Meester de spelers denk ik dat SSV'65 er niet slecht voorstaat. Het enige wat mij tegenvalt, is de geringe publieke belangstelling. Eigen lijk ongelooflijk voor de eerste klasse dat er soms maar hon derd man langs de kant staan." Als morgen Arnemuiden op be zoek komt, zal dat aantal ruim schoots worden overtroffen, denkt Melaard. „Ik verwacht veel publiek, omdat Arnemui den ook de nodige supporters zal meebrengen", zegt Melaard, die niet echt een derbygevoel voelt opkomen. „Zo wil ik meer een duel van Spakenburg met IJsselmeervogels betitelen. Des ondanks voorzie ik wel een heel leuke pot, waarin ik een scherp Arnemuiden verwacht. Wij moe ten op onze hoede zijn en ook heel scherp beginnen." Hoofdklasse Dat de druk bij het momenteel veel hoger geklasseerde SSV'65 ligt, ervaart Melaard niet eens zo zeer. „Ik zie het gewoon als één van de vele wedstrijden die ik wil winnen." Met ooit nog eens in de hoofd klasse terugkeren, houdt Arno Melaard zich op dit moment nog niet bezig. „Ik heb vernomen dat dit voor SSV'65 een droom is, maar laten we de groep eerst maar eens bij elkaar houden. En ons voorlopig richten op de doel stelling om bij de eerste drie te eindigen." niemand zijn normale niveau-haalde. Misschien stond er onbewust wel te veel spanning op de groep." Toch denkt Kats dat er sprake was van een incident. „Je zag dat het in de twee de wedstrijd tegen WGZ, die na veer tig minuten bij -0-0 wegens -bliksem werd gestaakt, een stuk beter ging." Toch bleek daarna ook in de derde wed strijd tegen Roda Boys dat het scorend vermogen van Arnemuiden de ploeg momenteel in de steek laat. „Dat klopt wel", erkent Kats. „Vorig seizoen was dit, met onder anderen Bart van Steven- inck, minder problematisch, maar die kennen ze ondertussen ook beter. Tot nu toe ben ik zelf de enige die dit sei zoen doel trof." In de derby van morgen tegen het nog ongeslagen SSV'65 lijkt zich voor Arne muiden een mooie kans aan te dienen om het nodige recht te zetten. Kats: „Dat zou best eens kunnen. SSV'65 is de favoriet, maar ik denk dat wij met een enorme werklust weieens een heel eind kunnen komen. De druk ligt in mijn ogen bij hun, omdat zij toch voor het kampioenschap willen gaan. Ik heb er in ieder geval heel veel zin in." Een positief gevoel dat Kats al bekroop toen hij ruim een jaar geleden aan zijn avontuur bij Arnemuiden begon. „Van af het eerste moment ben ik uitstekend opgevangen in de groep. Nooit heb ik het idee gekregen dat ik een buiten staander was. Arnemuiden is een fan tastische club waar een unieke mentali teit heerst, met een geweldige aan hang", vertelt Kats, die in het verleden voor VCK en Nieuwdorp uitkwam. Reikhalzend kijkt Kats dan ook uit naar de tweede Zeeuwse derby van het seizoen. „Ik vind dat best wel speciaal. Ik ken een aantal spelers van SSV'65 en bovendien denk ik dat we extra ge motiveerd zullen zijn." Om niet punt loos uit Goes te vertrekken, zal volgens Kats een zware klus worden. „Omdat SSV'65 op dit moment één van de beste ploegen in deze klasse is. Maar als wij veel strijd leveren, zijn we niet kans loos. Van druk is nog zeker geen spra ke, want die punten komen echt wel." HEINKENSZAND - Op maandag 3 oktober organi seert SportZeeland een lan delijk symposium als war- ;-up voor de mogelijk ia Zeeland te houden Euro pese Senioren Spelen. fenomeen Senioren a, de Olympische Spe len voor sporters vanaf 50 jaar, is in vele werelddelen ;grip. In Amerika en Australië nemen ruim 10.000 sporters deel aan bet tweejaarlijkse evene ment. In Europa zijn nog geen Se nioren Spelen en SportZee- nam het initiatief om te onderzoeken of zo'n eve nement in Europa haal baar is. Op het symposium, dat de naam Sport(s) for Life zullen onder ande ren ex-topatleet Gerard Üijboer en sportdirecteur NOCNSF Marcel Sturken- 'coom spreken. De thema's rijn 'Hoezo, te oud voor rport?' en 'Een leven lang Sport', Prof. dr. Theo hoogleraar economi se psychologie, belicht net thema 'Sport, ouderen ade revitalisering van be leid'. de Kamerlid Gerdi Meet, ook voorzitter van ■e landelijke Task Force Sport en Bewegen, leidt-een debat. Iet symposium is op maan- ^3 oktober van 16.00 tot tOO uur in het Congres centrum De Stenge te Plein- ^®ANT - De belangstelling ^dedressuurclinic die ama- Anky van Grunsven van- jj d,'n manege Heikant ver- noot 's overweldigend. Nianisatoren hebben gister- 'Md de verkoop van kaarten Mten staken. in totaal 1250 toegangs- "Mn verkocht en dat is het ■annum. Natuurlijk dagdroomt Dave de Jonge wel eens over deelname aan een Grand Prix. Maar vooralsnog vindt de motorcrosser uit Heinkenszand, zondag van de partij tijdens de strandcross in Vlissingen, zich zelf niet meer dan een hobbyist. Voor wie cruciale weken zijn aangebroken. door Bauke Boersma HEINKENSZAND - Is het vaderliefde die een tikkeltje te ver gaat? Die van een talentvolle motorcrosser een verwend nest maakt, dat wat al te veel in de wat ten wordt gelegd? Nee hoor, haast Dave de Jonge zich te zeggen. Dat zijn vader op de buiten plaats van de Heinkenszandse woning druk doende is de motor van zoonlief schoon te spuiten na wéér een training, heeft alles te maken met de ongewone si tuatie. Met het feit dat Dave de Jonge zich razendsnel moet omkleden omdat hij een afspraak heeft. „Dit is echt niet de normale gang van za ken bij ons thuis, hoor", glimlacht de 18-jarige motorcrosser. „Meestal doe ik die karweitjes toch echt zelf. Het is mijn sport, dus ook mijn verantwoordelijk heid." Dus hanteert de mavo-scholier enkele ke ren per week zelf de spuit. „Ik doe en laat veel voor het crossen", vertelt Dave de Jonge. „Ben gedurende het seizoen heel veel op pad, zodat er in die periode voor andere dingen niet zo veel tijd is. Maar ik staar me er niet blind op, hoor. Vooralsnog is crossen niet meer dan een hobby." Dat zou in de nabije toekomst best eens kunnen veranderen, zo realiseert De Jon ge zich. Als hij bijvoorbeeld over ruim drie weken in Valkenswaard wordt ge kroond tot Nederlands kampioen bij de junioren. De Jonge begon de reeks van vier wedstrijden om de nationale titel uit stekend door de race in Emmer-Compas- cuum te winnen. „Word je Nederlands kampioen, dan gaan er wellicht deuren voor je open", be seft de motorcrosser uit Heinkenszand. „Het is niet zo dat er nu financieel niets mogelijk is, hoor. We redden ons prima zonder sponsoren. Maar het zou wel een uitkomst zijn als ik in een professioneel team zou worden opgenomen. Dan is de keuze voor fulltime crossen waarschijn- door Bauke Boersma VLISSINGEN - De strandcross in Vlissingen kent dit jaar een noviteit. De races in de MX-klas- sen tellen mee voor het NK strandcross. In Dronten werd daartoe afgelopen weekeinde al een aanzet gegeven, zondag is op het strand aan de boulevard van Vlissingen de tweede en laatste wedstrijd van het NK. In vergelijking met vorige jaren is er voor de komende editie van de strandcross nog een verande ring. Werd er voorheen gereden in de klassen 125cc, 250/500cc en districtrijders, zondag wordt de KNMV-indeling gehanteerd. Dat wil zeggen dat er wordt ge reden in de MX2-klasse en de ge combineerde MX1- en MX3-klasse, met een Regioklas se als toevoeging aan het motor sportevenement. Op het circuit - dat zo'n 2000 meter lang is en zware zandstuk- ken, schansen, glooiende passa ges en een snel recht stuk van 400 meter langs de vloedlijn kent - komen in MX2- klasse 55 crossers aan het vertrek. Onder hen de Zeeuwen Rinus van de Ven uit Vlissingen en Dave de Jonge uit Heinkenszand. In de MX1 en MX3-klasse gaan 43 coureurs van start, met daar bij Arno Ruttinger uit 's-Heeren- hoek en Casper Ovaa uit Oost-Souburg. De Regioklasse is met 100 crossers het rijkst be deeld. Het motorcrossspektakel op het strand van Vlissingen gaat zondag om 12.00 uur van start en zal rond 16.00 uur eindi gen met de prijsuitreiking. BARCELONA - Barcelona heeft het contract met verdedi ger Carles Puyol verlengd tot de zomer van 2010. De cen trale verdediger en aanvoerder van het team van Frank Rijkaard had een contract tot juni 2007. Barcelona is be zig de contracten met diverse vedetten te verlengen. Eer der besloten Deco, Ronaldinho, Xavi, Larsson, talent Mes- si, Eto'o en doelman Valdes hun overeenkomsten te ver lengen. Rijkaard deed al tot de zomer van 2009. ANP DEN HAAG - Wim Slootbeek (51) wordt door de de Ko ninklijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) voorgedra gen als nieuwe voorzitter. Hij volgt Martin van Rooijen op, die per 1 september is teruggetreden. Sindsdien was Slotbeek al waarnemend voorzitter. Voormalig atlete El len van Langen, gouden-medaillewinnares op de 800 me ter van de Olympische Spelen in Barcelona (1992), zal als bestuurslid worden voorgedragen. GPD ASSEN - Wegracer Jarno Janssen rijdt zondag op het cir cuit van Assen in de Race of the Champions zijn laatste wedstrijd. De 29-jarige coureur gaat verder als manager van zijn eigen raceteam. Janssen reed ruim dertien jaar geleden zijn eerste race. Vervolgens maakte de coureur uit Deurne faam in 125cc-klasse bij NK's. Janssen reed ook 44 keer een GP voor het WK en baarde in 2001 opzien door als invaller in de 500cc op het circuit van Le Mans naar de vijftiende plaats te racen. Zijn enige nationale ti tel behaalde hij in 2003 in de kwartliters. ANP JAKARTA - Badmintonster Mia Audina heeft als enige van de Nederlandse deelnemers de kwartfinale van de In donesië Open in Jakarta bereikt. De Indonesische van ge boorte versloeg in de tweede ronde de Japanse Hirayama (11-2 8-11 11-4). Yao Jie redde het niet in de tweede ron de. Ze ging zelfs roemloos ten onder tegen de Indonesi sche Yulianti (3-11 6-11). Dicky Palyama speelde bij de mannen wel sterk, maar verloor toch van de Zuid-Kore- aan Ahn Hyun Suk (17-14 3-15 9-15). ANP AMSTERDAM - Ajax nam woensdagavond afscheid van twee oud-Ajacieclen. John O'Brien, tegenwoordig spelend voor ADO Den Haag, werd na de wedstrijd in de Arena (2-2) in het zonnetje gezet door Ajax-voorzitter John Jaak- ke. Ook Cristian Chivu, die twee seizoenen geleden al naar AS Roma werd getransfereerd, kwam afscheid ne men van het publiek in Amsterdam. GPD MEXICO-STAD - De twee maanden terug ontvoerde Ar gentijn Ruben Omar Romano, trainer van de Mexicaanse voetbalclub Cruz Azul, is vrij. Hij werd bevrijd in de wijk Iztapalapa in de hoofdstad Mexico-Stad. Daar zijn ont voeringen aan de orde van de dag. Wie de ontvoerders wa ren en of er losgeld is betaald, is onduidelijk. ANP/EFE Jakarta. Indonesië Open. Vrouwen, tweede ronde: Audina (Ned)-Hiraya- ma (Jap) 11-2 8-11 11-4, Yulianti (Ino)-Yao Jie (Ned) 11-3 11-6. Mannen, tweede ronde: Ahn (ZKo)-Palyama (Ned) 14-17 15-3 15-9. Riviera del Beigua. WK landen teams mannen, kwartfinale: Neder land-Rusland 0-2 (3-5); Wiersma-Geor- giev 1-1, Baljakin-Tsjizjov 1-1, Thijssen- Schwarzmann 1-1, Clerc-Getmanski 0-2. Letland-Kameroen 1-1 (4-4), barrage 2-0 (5-3). Midden Zeeuws-Vlaanderen. Twee de klasse: Chocolat. Mauritsz-Cerestar 3-6, Atoom Boys/Kraaghof-Sportcafé Axel 9-5, Bakkerland Terneuzen-DOW 1 2-6, DS Calypso-Smit Sportprijzen 5-10, Marine Service-Reham Vastgoed bv 3-6. Stand: 1. Smit Sportprijzen 1-3; 2. Atoom Boys/Kraaghof 1-3; 3. DOW 1 1-3; 4. Cerestar 1-3; 5. Reham Vastgoed bv 1-3; 6. HKC-Driewegen 0-0; 7. Marine Service 1-0; 8. Chocolat. Mauritsz 1-0; 9. Sportcafé Axel 1-0; 10. Bakkerland Tern. 1-0; 11. DS Calypso 1-0. Derde klasse: Café de Griete-Flux Electro 3-10, Benny Sport-Cafe Driewegen 2-4, Deurwaar der M&T-FC Ilex 4-4, FC Vatitec-Unitron 5-5, AmstelhoekjeA/deco-Sportk.'t Zwaantje 2-3. Stand: 1. Flux Electro 1-3; 2. Café Driewegen 1-3; 3. Sportk. 't Zwaantje 1-3; 4. FC Vatitec 1-1; 5. Unitron 1-1; 6. Deurwaarder M&T 1-1; 7. FC Ilex 1-1; 8. Café de Mops 0-0; 9. Schipper/Adhanco 0-0; 10. Amstelhoek- je /Vdeco 1-0; 11. Benny Sport 1-0; 11. Cafe de Griete 1-0. Sportpriisvragen Lucky Day: 16-17-19-21-22-26-27-28- 33-34-36-39-58-60-61 -63-66-67-75-80 On der voorbehoud. Peking. Vrouwen. Tweede ronde: Sjarapova (Rus/1) - Peer (Isr) 6-0 5-7 6-2, Asagoe (Jap)-Craybas (VSt) 6-2 6-4, Kiri- lenko (Rus)-Nakamura (Jap) 6-1 7-6 (3), Domachowska (Pol)-Zheng (Chn) 6-3 6-1, Venus Williams (VSt/3) - Llagostera Vives (Spa) 6-3 6-1. Calcutta. Vrouwen. Tweede ronde: Miskina (Rus/1 )-Voskobojeva (Rus) 6-0 6-1, Arvidsson (Zwe)-Antonella Serra Zanetti (lta/5) 6-2 6-1, Lichovtseva (Rus/2)-Rao (VSt) 6-3 6-1, Sprem (Kro/7) -Casteilvi (PRi) 7-5 3-6 6-1, Bammer (Oos)-Camerin (lta/4) 1-6 7-6 (4) 6-3. Portoroz. Vrouwen. Tweede ronde: Henke (Dui)-Bitsjkova (Rus) 6-4 7-5, Me dina Garrigues (Spa/2)-Zec Peskiric (Slv) 6-1 6-2, Tu (VSt)-Benesova (Tsj/7) 6-4 2-6 6-4, Daniilidou (Gri)-Ani (Est) 3-6 6-2 7-5. I I III Pula. EK vrouwen. Groep 2: Neder land- Spanje 3-0 (25-23 25-20 25-22). Stand: 1. Italië 4-8 (12-1), 2. Rusland 4-8 (12-3), 3. Bulgarije 4-4 (6-8), 4. Ne derland 5-4 (11-10), 5. Turkije 4-2 (4-9), 6. Spanje 5-0(1-15). Madrid. WK wielrennen. Individuele tijdrit. Elite: 1 Rogers (Aus) 44,1 km in 53.34 (49,389 km/u), 2. Gutierrez (Spa) 0.23, 3. Cancellara (Zwi), 4. Plaza (Spa) 0.44, 5. Vinokoerov (Kaz) 1.20, 6. Kasjetsjkin (Kaz) 1.29, 7. Wiggins (GBr) 1.31, 8. Lang (Dui) 1.35, 9. Medici (Arg) 1.37, 10. Julich (VSt) 1.45, 35. Thomas Dekker 3.44, 37. Posthuma 3.48. Wielerrevuecompetitie. Nieuwelin gen meisjes. Eindstand, klassering zrtc Middelkamp: 5. Anne Eversdijk (Kapel- Ie), 11Agnieta Francke (Koudekerke). MADRID - De opzet van de Pro- Tour is ook in 2006 gewaar borgd. De overkoepelende orga nisaties van Tour de France (ASO), Giro (RCS) en Vuelta (Unipublic) hadden een reeks ei sen gesteld voor de 'Champions League' van de wielersport en besloten, toen die niet werden ingewilligd, voor volgend sei zoen af te haken. Nieuw overleg in Madrid heeft de ergste kou gisteravond („slik ken of stikken", noemde de scheidende UCI-voorzitter Hein Verbruggen het) uit de lucht ge kregen. De twintig profploegen van de UCI ProTour houden wel de ver plichting aan de drie Grote Ron des deel te nemen, maar hebben verder geen concessies gedaan. door Eugène de Kok TERNEUZEN - Met ZVH/ Morres/Controlec gaat het in de eerste klasse van het futsal nog steeds voortvarend. Ook het uit de hoofdklasse gedegradeerde Troy bleek te zwak voor de Zeeuws-Vlamingen. Morres won met 6-3 van de ploeg uit Bergen op Zoom en heeft nu twaalf punten uit vier duels. In Bergen op Zoom ging de thuisploeg beter van start en kwam al vroeg op 1-0. Lang zaam kwamen de Zeeuwen be ter in hun spel en Dwight van Hulle en Ali Eryürük zorgden voor een 2-1-voorsprong bij rust. Ralph Zegers maakte na de pauze de 3-1. Iets later kwam Troy weer dichterbij, maar Jor- dy Bakker zorgde al weer snel voor een marge van twee. Troy zette vervolgens een offen sief in, maar het was Morres dat scoorde. Mario de Fouw was ver antwoordelijk voor de 5-2. Na de tegentreffer bepaalde Ali Eryürük de eindstand op 6-3. Twee gele kaarten voor Morres in de laatste minuten brachten daar geen verandering meer in. Coureur uit Heinkenszand staat voor belangrijke fase in zijn loopbaan Dave de Jonge hoopt zich bij de strandcross in Vlissingen in de topvijf te rijden. foto Mechteld Jansen lijk wat makkelijker gemaakt. Maar aan de andere kant, als ik slecht presteer in het NK kan het ook zomaar zijn dat ik na tionaal crossen voor gezien houd. Dat ik alleen in Zeeland nog rijd." In de huidige situatie twijfelt De Jonge nog te vaak. Tussen alles op de motor sport gooien enerzijds en studeren ander zijds. „Natuurlijk droom ik wel eens van het rijden van Grands Prix", stelt De Jon ge. „Maar dan is er, als je het al haalt, nog een heel lange weg te gaan. En het is ook maar de vraag of je ooit in staat zult zijn met crossen goed geld te verdienen. Het is best een dilemma. Dit zijn de jaren waarin je moet investeren als je een top- crosser wil worden, maar tegelijkertijd óók de jaren waarin je aan een maat schappelijke loopbaan moet denken. En dat vind ik ook heel belangrijk." Het is ook daarom dat Dave de Jonge zich niet wil spiegelen aan Rinus van de Ven, dat andere Zeeuwse motorcrossta lent. „Ik doe volgens mij niet zo heel veel onder voor Rinus, laatst nog bij een cross in Axel zat ik niet zo ver achter hem. Maar hij is alleen maar met crossen bezig en dat is een groot voordeel." Zo heeft Van de Ven ook alle gelegenheid in de wintermaanden volop door te trai nen. „Ik kan 's winters ook wel naar het buitenland, dit jaar ga ik wellicht weer even naar Spanje om te trainen bij John van den Berk, maar vanwege school blijft dat toch altijd beperkt." Ach, dat heeft ook zo zijn voordelen, zegt Dave de Jonge. „Gedurende het seizoen, toch zo'n acht maanden per jaar, schie ten andere dingen dan crossen en school er bij in. Daarom zijn de crossloze maand in de zomer en drie maanden in de winter voor de lol, de fun. Natuurlijk doe ik dan wel aan conditietraining en zo, maar er blijft dan tijd genoeg over voor leuke dingen." De strandcross van zondag in Vlissingen beschouwt De Jonge als tussendoortje. „De race telt niet mee voor een of ander klassement. Maar toch zou ik dolgraag in de topvijf finishen. Vorig jaar was ik ne gende, nu moet ik maar een eindje stij gen." Rulle zand Dat de ondergrond anders is dan motor crossers normaal gesproken voor de wie len krijgen, deert De Jonge niet. „Ach, sommigen doen wel eens wat moeiüjk over het rulle zand. Maar je moet gewoon gas blijven geven. Dan is er niks aan de hand." En na afloop van de race snel de motor schoonspuiten. De Jonge: „Als ik al een nadeel van een strandcross moet opnoe men, is dat het zoute water. Als je dat niet snel aanpakt, roest zo je motor weg. Daarom rijd ik zondag ook op mijn trai ningsmotor."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 21