'oekomstplan voor Stellendam W or En ZC Schouwen verliest laatste echte postkantoor Verenigingen azen op beheer podiumelementen iTiTirBE meente Goedereede wil meer ruimte voor recreatieve invulling havengebied ©RVKKERY Grondtransport oor camping an Helleweg Hoeveel invloed heb je op je ontwikkeling? ALLES MOET yiNTERSPOBT Illegale fruitplukkers aangetroffen Grote actie tegen kinderporno Vier weken cel voor stelen worst Protest tegen afschaffen subsidie Bromfietscontrole ELKE 2e FLES* HALVE PRIJS! GALL®GALL Amsterdam ;e: 0113-315649 Kctie@pzc.nl ^31,4460 AA Goes fgn Midden'-Z'eelland: 0113-315520; Vlaanderen: 0114-372770; %l: 020-4562500. flderdag 22 september 2005 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland «Marcel Modde jLLENDAM - Het havenge- jVan Stellendam ondergaat wnende jaren een ingrijpen- terandering. De gemeente dereede wil voorbereid zijn üii vertrek van de visserij en lenoekt de mogelijkheden een meer recreatieve invul- van het gebied. Daarbij |dl onder meer gekeken naar lieiding van de jachthaven Je bouw van een hotel bij de liaExpo. een herstructureringsplan {dehavens houdt de gemeen te rekening mee dat de vis ie van de UFA, waartoe ook afslag van Colijnsplaat ft, over vijf jaar uit Stellen- i verdwijnt. De UFA heeft i optie op een terrein op de asvlakte. Daarnaast wordt gesproken over verhuizing ide bedrijfsactiviteiten naar leveringen. Dat zou niet al- nhistorisch maar vooral ook Komisch een klap zijn voor Advertentie iwvond vanaf 17.30 uur bsseriemenu pei mini quiche en I Mi met pikante zalm of rap met brie en bavarois jpi2,soof€io,oo (vegetarisch) herveren: 0118-886 866 ^7september 20.00 uur Zeeuwse Bibiliotheek Klialid Boudou pet Schnitzelparadijs Markt 511 Middelburg de regio, aldus wethouder T. Ba- kelaar. „Dus mag duidelijk zijn dat wij alles wat binnen onze macht is, zullen aanwenden om de visserij in Stellendam te be houden." De visvloot van Goed ereede biedt vierhonderd men sen directe werkgelegenheid. Bij aanverwante bedrijven ver dienen nog eens vijfhonderd mensen indirect een boterham aan de visserij. De afslag kent een gemiddelde jaaromzet van zo'n 25 miljoen euro. Bakelaar beseft echter dat het 'niet zo makkelijk' om de sector binnenboord te houden. Door slaggevend in dat besluit, zijn de vissers zelf, benadrukt de wethouder. Wanneer voor hen de beperkingen van een getijde haven als Stellendam te zwaar gaan wegen, houdt het op, weet hij. De gemeente heeft met het Havenbedrijf Rotterdam een overeenkomst gesloten voor het regelmatig baggeren van de aan- voerroute onder de Goereese Noordzeekust. Afgesproken is dat de ondiepte in het zogeheten Slijkgat op maximaal 5,5 meter blijft. Vooral in de huidige eco nomisch zware tijden is het voor vissers nadelig wanneer ze hun lading niet op ieder gewenst mo ment aan land kunnen brengen om te mijnen. „Voor Stellendam zullen ze hoe dan ook altijd reke ning moeten houden met het tij. Daar hebben ze nogal eens last van wanneer ze volgeladen zijn. Op de Maasvlakte speelt dat pro bleem niet. Dat maakt het ver schil." Daarnaast zet de minis ter landelijk in op een concentra tie van het aantal vismijnen. Dat zou kunnen betekenen een inkrimping van de huidige elf tot maximaal drie grote afsla gen. In het herstructurerings plan voor het havengebied wordt dan ook serieus rekening gehouden met een vertrek van de visserij en later ook met aan verwante bedrijven. Binnen dat kader wordt de recreatie een meer nadrukkelijke rol toebe dacht. De toekomstvisie (2010-2020) meldt 'een groeien de belangstelling' voor de Delta Expo. De omgeving van de hore ca- en tentoonstellingsgebouw aan de Haringvlietdam geniet bij recreanten eveneens een toe nemende populariteit, aldus bur gemeester en wethouders. Hotel Maar ook bij behoud van de vis- afslag wil het gemeentebestuur die ontwikkeling beter benutten door uitbreiding van het aantal DER SLOOT lange Delft 48, Middelburg EXESSE - Binnenkort begintt it laatste grondtransport voor anieuwe camping aan de Hei leg. Het gaat om een trans it! van ongeveer 18.000 kubie- i meter grond vanaf een ter- in bij Slot Moermond. n het transport in goede ba te leiden worden speciale ligplaatsen gemaakt waar de actoren elkaar kunnen passe- it de gemeente afspra- o gemaakt met de aannemer ;er het vergoeden van eventue- schade aan de weg. Eerder dit ar heeft een grondtransport or het nieuwe terrein de nodi- iproblemen opgeleverd. Ber en waren finaal kapotgereden irestanten klei op de weg zor- o voor gevaarlijke situaties Mat de wegen spiegelglad wa- Advertentie Het postkantoor aan de Poststraat in Zierikzee. door Melita Lanting ZIERIKZEE - Met de verhui zing van het postkantoor in Zie rikzee naar een winkel is de her structurering op Schouwen-Dui veland voltooid. „Als Zierikzee is verhuisd heeft de dienstverle ning de vorm bereikt die ons voor ogen staat", zegt woord voerder F. Sterk van Postban ken bv. Het postkantoor in de Post straat in Zierikzee is het laatste kantoor op Schouwen-Duive land dat nog volledig in handen is van Postkantoren BV. De an dere acht vestigingen zijn al on dergebracht in winkelpanden. Omdat het kantoor steeds min der klanten trekt door bijvoor beeld de opkomst van internet- bankieren en pinautomaten, wil Postkantoren bv van het pand af. „Dat betekent dat de vesti ging wordt opgeheven en dat wij een winkelier zoeken die na mens ons alle diensten uitvoert, vergelijkbaar met de vestigin gen in Burgh-Haamstede en Bruinisse." Eerder deze week meldde een woordvoerder van Postkantoren bv nog dat het kantoor in Zierik zee 'een volwaardig kantoor met een eigen balie en eigen perso neel' zou blijven. „Dat ligt wat genuanceerder", zegt Sterk. „De winkelier voert de taken namens ons uit met ei gen personeel. Het komt wel eens een enkele keer voor dat on ze medewerkers het werk vol gen en dus in dienst komen van de winkelier, maar dat hoeft niet. Wij bieden de mensen de mogelijkheid voor herplaat sing." Volgens Sterk zijn hier over duidelijke afspraken ge maakt met de vakbonden. De dienstverlening naar de klant blijft wel ongewijzigd. Verbouwingen Het postkantoor in Zierikzee da teert van 1940 en is in de loop van de jaren verschillende keren verbouwd. Zo wei'den in 1984 nog loketten gebouwd met pant serglas. Speciaal voor de veilig heid van het personeel, omdat het kantoor 'te gastvrij' was. De verbouwing kwam de PTT overi gens wel op kritiek te staan. De vurig gewenste hellingbaan voor gehandicapten werd niet Tien jaar later, in 1994, volgt weer een grote verbouwing. Het pantserglas verdwijnt en het kantoor krijgt een 'open karak ter'. Nu, anno 2005, wordt duide lijk dat het postkantoor in zijn Advertentie) door Melita Lanting BURGH-HAAMSTEDE - De ge zamenlijke verenigingen in de Westhoek willen graag podium elementen overnemen van de ge meente. Dat schrijven de vereni gingen in een brief aan het colle ge en de gemeenteraad. De ver enigingen zijn bang dat de ele menten anders verloren gaan. „De gemeente moet aan ons blij ven denken", zegt voorzitter J. Vredenbregt van muziekvere niging Witte van Haemstede. „Ik heb gezegd dat als een van ons ze kan overnemen we dat graag doen." De gezamenlijke verenigingen reageren hiermee op een brief van de gemeente waarin staat dat de gemeente de elementen van de hand wil doen. Verenigingen op Schou wen-Duiveland kunnen sinds ja ren gratis gebruik maken van podiumelementen. Ze worden gebruikt tijdens evenementen als de Burghse dag maar ook voor uitvoeringen van een koor of toneelgroep. „De elementen verkeren alleen in een zeer slech te staat", vertelt B. Stuit van de gemeente. „Daarom zijn we gaan kijken wat we kunnen doen en het college is nu van plan om de elementen over te doen aan een commercieel be drijf, Sound de-Light in Burgh-Haamstede. Die gaat de elementen opknappen en tegen een laag tarief aan de verenigin gen verhuren." „Dan is er sprake van een incon sistent beleid", reageert W. van den Akker, voorzitter van de Burghse dag en voorzitter van de ondernemersvereniging Burgh-Haamstede. Beide clubs hebben het verzoek van De Wit- (Advertentie) SSI N G E N Do. Vr. Zat. Superkortingen SPORTARTIKELEN VERLAAGD Klokstraat 5 Goes tel. 0113-270860 Nieuwe Burg 22-28 Middelburg tel. 0118-611741 Walstraat 80 Vlissingen tel. 0118-440084 Appelmarkt 18 Zierikzee tel. 0111-450260 voorzieningen, inclusief de bouw van een hotel in de rich ting van de jachthaven en bin nenhaven. Uitbreiding van de vierhonderd ligplaatsen voor de pleziervaart is in beeld. Op het zogeheten Noordereiland tegen over de buitenhaven ziet het col lege ruimte voor jachtbouw en een viskwekerij. Voor de korte termijn steekt de gemeente bijna vier ton in verbe teringen ten behoeve van de be drijven rond de binnenhaven. De parkeervoorzieningen en ver lichting tot aan de jachthaven worden verbeterd en wegen wor den aangepast. TERNEUZEN - De Nederlandse en Vlaamse Arbeidsin spectie hebben dinsdag bij een controle bij een Belgische fruitkweker in de grensstreek van Oost- Zeeuws-Vlaande- ren vijf illegale Bulgaren aangetroffen. Ze plukten appels in een boomgaard op Nederlands grondgebied. Tegelijker tijd werden in een boomgaard van dezelfde kweker op Vlaams grondgebied vier illegale Poolse fruitplukkers aangetroffen. De fruitkweker kreeg voor het inzetten van de Bulgaren 40.000 euro boete. De vijf zijn overgedragen aan de Vreemdelingedienst en worden het land uitgezet. De inspecties besloten tot een gezamenlijke actie omdat vorig jaar, bij een eenzijdige controle door de Vlaamse in spectie de illegale plukkers de Zeeuws-Vlaamse grens wa ren overgestoken, waar die inspectie geen bevoegdheden heeft. Een woordvoerster van de Nederlandse Arbeidsin spectie gisteren: „Deze actie was zó succesvol dat dit voor herhaling vatbaar is. We voeren de controles uit omdat er bij de inzet van illegale fruitplukkers sprake was van on eerlijke concurrentie ten opzichte van welwillende kwe kers. Bovendien pakken de illegalen werk af van mensen, die legaal aan de slag willen." MIDDELBURG - Bij een Europese justitiële actie tegen kinderporno is gisteren een woning in de gemeente Veere doorzocht. Op het bewuste adres heeft de politie een com puter, cd's, cd-roms en dvd's in beslag genomen. Er zijn geen aanhoudingen verricht. Justitie wilde niet vertellen in welke kern van de Walcherse gemeente gezocht is. Een woordvoerster wilde alleen kwijt dat het om een dorpje ging. De huiszoeking maakt deel uit van 'Operatie IJsbre ker II', onder leiding van de Europese politieorganisatie Europol. Daarbij zijn ook in de gemeente Kerkrade en in Denemarken, Frankrijk, Italië, Zweden en Groot-Brittan- nië zo'n tachtig huizen doorzocht en is een onbekend aan tal verdachten gearresteerd. In Nederland zijn geen ver dachten aangehouden. Dat kan alsnog als het in beslag ge nomen materiaal kinderporno blijkt te bevatten, aldus de woordvoerster van het Openbaar Ministerie (OM) in Mid delburg. Eerst worden de in beslaggenomen materialen onderzocht door de digitale recherche van de politie Zee land. Dat kan een aantal weken in beslag nemen. MIDDELBURG - Plet stelen van een worst ter waarde van een euro en negendertig cent moest een 29-jarige Vlis- singer gisteren in Middelburg bekopen met vier weken ge vangenisstraf. De man had in de plaatselijke supermarkt het worstje in zijn zak gestopt en wilde de kassa passeren zonder af te rekenen. „Ik heb de worst later willen beta7 len", was zijn verweer. Politierechter M. Klarenbeek waS niet te vermurwen. „Dat kan elke dief wel zeggen." ZIERIKZEE - De personeelsver eniging van de gemeente Schou wen-Duiveland komt in het ge weer tegen het raadsbesluit om de subsidie af te schaffen. In het kader van de bezuinigin gen heeft de gemeenteraad in juni besloten de jaarlijkse bij drage van ruim 8300 euro te schrappen. Dit is bijna de helft van de begroting van de vereni ging. De andere helft wordt op gebracht door de leden. Het foto Marijke Folkertsma huidige vorm niet langer renda bel is. Sterk verwacht dat het Zierikzeese postkantoor op zijn vroegst eind van dit jaar of be gin volgend jaar zal verhuizen. „Als we eenmaal een overeen stemming hebben met een win kelier, duurt het nog een maand of drie voor we kunnen verhui zen." Wat er met het huidige pand gaat gebeuren is niet be kend. Advertentie Van donderdag 22 tot en met zaterdag 24 september te van Haemstede mede onderte kend. „In het concept evenemen- tenbeleid dat de gemeente nu aan het schrijven is, wordt nog wel gesproken over de podium elementen en ik begrijp nu dat een andere ambtenaar de ele menten van de hand wil doen. Ik ben het daar helemaal niet mee eens." Van den Akker vraagt zich af hoeveel de vereni gingen in de toekomst moeten betalen voor de elementen en of de nieuwe verhuurder wel reke ning gaat houden met de evene mentenkalender zodat de vaste gebruikers het podium gewoon kunnen krijgen. Stuit kan nog niet zeggen hoe hoog de tarieven zijn. De ge meente is nog in onderhande ling met het bedrijf. VLISSINGEN-OOST - Tijdens een bromfietscontrole in het Sloegebied zijn gisterochtend 17 bromfietsers bekeurd. Hun bromfietsen hadden uiteenlopen de technische mankementen. De controle vond plaats op de Duitslandweg. In totaal werden 25 bromfietsen gecontroleerd. Genieten Genieten zeeuwse almanak Het Middelburgse stel ver blijft geregeld een weekeinde in Amsterdam. Dikwijls ver kiezen ze dan een bezoek aan een restaurant boven het zelf bereiden van een warme hap. Zo ook die ene keer. De twee, die zich erg op hun gemak voelen in de hoofd stad, waren op weg naar een Italiaans eethuis in het cen trum van Amsterdam. Onderweg, niet ver van het restaurant, kwam een fietser hen tegemoet. De man mom pelde iets onverstaanbaars in het voorbijgaan en knikte geërgerd. Het stel keek ver baasd achterom. Na honderd meter keerde de man en fiets te weer richting de Middelbur gers. De schrik sloeg de doorgaans nuchtere Zeeuwse om het hart en ze probeerde haar vriend vriendelijk doch divin- gend over te halen het eerste het beste restaurant in te dui ken. Haar partner wilde ech ter blijven staan en met het zweet in de handen wachtte het stel de ontmoeting met de man af. Toen deze bij de Middelbur gers aangekomen was, vroeg hij boos: „Wat is het nou? Wil len jullie mijn fiets nog ko pen, of niet?" steekt de bestuursleden vooral dat de subsidie in één keer weg valt met ingang van volgend jaar. „Op deze manier zijn we in een klap een groot deel van onze inkomsten kwijt. Een afbouwre geling is daarom behoorlijker omdat we op die manier onze ac tiviteiten aan kunnen passen naar het niveau van de subsi die", schrijft het bestuur aan de gemeenteraad. Het bestuur ver- I zoekt de raad om terug te ko men op het besluit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 35