Liedjes laten je niet los PZC Muziek maken als Cadzand ontwaakt Dans Estafette laat alle genres aan bod komen woensdag 21 september 2005 Iedereen zou moeten weten hoe fantastisch dansen is. Dat vindt bestuurslid C. Geluk van de Stichting Danzee. Deze Zeeuwse koepelorganisatie voor amateurdans houdt zaterdag en zondag een groot dansfestival in het Scheldetheater in Terneu- zen. De titel Dans Estafette duidt op het doorgeven van de stokjes tussen tal van genres. „Van klassiek ballet tot street- dance", zegt Geluk. Het festival biedt een presenta- tievloer voor alle dansmakers in Zeeland met hun leerlingen. „Het is de passie voor dans die ons verbindt", zegt het bestuurs lid van Danzee. De koepel bestaat nu drie jaar. Geluk is blij dat nu voor het eerst een bijna provinciebreed deelnemersveld gepresenteerd kan worden. „Er doen studio's, ballet- en dansscholen van Zeeuws-Vlaanderen tot en met Schouwen-Duiveland mee. Al leen de regio Tholen ontbreekt. We hebben de ervaring dat de dansscholen daar zich meer op West-Brabant richten." De Dans Estafette is bedoeld voor beoefenaars van 6 tot 100 jaar, maar ook voor iedereen die wil komen kijken. Volgens Ge luk komen echt alle dansvormen aan bod. Een blik op de geva rieerde deelnemerslijst beves tigt dat. Fame. Shock Proof, Bangrah Step, Ode aan het wa ter, Country Line, Medusa en Klompendans zijn slechts enke le titels van de vele dansvormen die op het open podium in het Scheldetheater worden gepre senteerd. Flitsend Elke groep krijgt circa tien mi nuten voor een optreden. Daar mee wil Danzee een flitsend pro gramma garanderen. Bestuurslid Geluk was zelf voor heen een bezield beoefenaar, van klassiek ballet tot Oosterse en Balinese dansen. „Voor mij is dansen een fantastische manier om uitdrukking te geven aan je emoties", luidt de kern van haar fascinatie. Nu ze wat ouder is geworden en zelf niet meer danst, zet ze zich graag als bestuurslid in voor de provinciale danskoepel. Danzee werkt bij de tweejaar lijkse organisatie van het Zeeuw se Dansfestival nauw samen met dansconsulente Anita Bee- kers van de Stichting Scoop. In totaal werken 22 dansgroe pen met ongeveer 350 dansers uit Zeeland mee. Als opening brengt dansgezelschap 020 uit Amsterdam zaterdag het duet Sssss... op de planken. Als afsluiting danst zondag de Memento Dance Company uit Tilburg de voorstelling Once. Ali Pankow Dans Estafette, Scheldetheater Ter- neuzen, zaterdag aanvang 20.00 uur en zondag aanvang 15.00 uur. richting Roots is er, op- nieuw, in geslaagd een grootheid in zijn genre naar Porgy Bess te halen. Deze keer is dat gitarist Deke Dickerson, die zondag samen met zijn Ecco-Fonics naar het Terneuzense podium komt. Daar sluit hij zijn Euro pese tournee af, waarin hij slechts één ander concert in Nederland en een in België gaf. Wie een blik in zijn agenda werpt, weet in elk geval één ding zeker: Deke Dickerson is allerminst lui. Deze week treedt hij elke avond op, ergens in Duitsland of Zwitserland. Na Terneuzen keert hij terug naar Amerika, waar komende maand al zeventien concerten staan ge boekt. Volgens de statistieken speelt hij in totaal 225 avonden per jaar ergens in de wereld, met zijn eigen band, als zanger van de instrumentale groep Los Strait jackets of als helft van het gitaarduo Biller Wakefield. Dickersons bakermat is Colum bia, Missouri. In de jaren tach tig richtte hij, pas zeventien jaar oud, de inmiddels legendari sche garagesurfband The Unta med Youth op. Daarnaast vorm de hij enkele jaren later samen met Dave Stuckey het Dave Deke Combo, dat onlangs nog een reünie beleefde. Sinds 1997 werkt Dickerson aan een solocarrière, die reeds acht albums heeft voortgebracht, in clusief het begin deze maand verschenen The Melody. Zijn handelsmerk is het mengen van de beste Amerikaanse muziek- Gitarist Deke Dickerson met zijn onafscheidelijke TNM Custom Double- neck gitaar. stijlen van de afgelopen vijftig jaar, met name authentieke country, rock 'n roll, rhythm blues, doo-wop en surf. Dp het gebied van rockabilly wordt hij tot de wereldtop gerekend. Zijn muziek wordt ook gebruikt voor films, zoals vorig jaar in Side- ivays van Alexander Payne, die een Oscar in de wacht sleepte. The Melody beschouwt Dicker son zelf als een soort conceptal bum. „Ik wilde een album ma ken met songs die zulke sterke melodieën hebben, dat ze weken lang in je hoofd blijven zitten", heeft hij daarover gezegd. De meeste nummers schreef hij zelf, maai' er staan ook enkele covers op die hij wel helemaal naar zijn hand zet, zoals I never cared for you van Willie Nelson en As long al I live van Jerry Lee Lewis. De muziek heeft Dickerson zo puur mogelijk gehouden: geen gimmicks, geen gastmuzikan ten, maar alleen de vaste kern van zijn band: Chris Sprague (drums, zang), Jimmy Sutton (bas), Carl Sonny Leyland (pia no) en Dave Berzansky (steelgui- tar). Zoals BB King zijn Lucille heeft, is Deke Dickerson inmid dels bijna onafscheidelijk van zijn dubbele gitaar, een TNM Custom Doubleneck. Het lood zware instrument is eind jaren vijftig gebouwd door de toen ze ventienjarige Terry MacArthur. De eerste eigenaar was gitarist Ernie Odom. Die ruilde het exemplaar, inmiddels in deplo rabele staat, begin jaren zeven tig in voor een andere gitaar. De doubleneck verdween voor 25 jaar in een koffer, totdat Mac Arthur in de jaren negentig Dickerson leerde kennen. Er volgde een ingrijpende restaura tie van de TNM Custom, die bij elkaar twee jaar in beslag nam. De naam op de hals, Ernie, maakte plaats voor die van de nieuwe eigenaar: Deke Dicker son. Rolf Bosboom Deke Dickerson The Ecco-Fonics, zondag in Porgy Bess, Terneuzen. Aanvang: 15.00 uur. Wie programmeert er nou een optreden als half Zeeuws-Vlaanderen op een vrije dag langzaam ontwaakt? Stud Muffins. Het is niet dat de bandleden zaterdagochtend om half negen veel publiek ver wachten op Boulevard De Wie lingen in Cadzand-Bad, maar je moet toch ergens beginnen. Zanger-gitarist Jelmer Bouma draait er ook helemaal niet om heen. Het is allemaal om publi citeit te doen. Naam maken, niets meer en niets minder. Daarom toeren de poprockers van Stud Muffins zaterdag naar alle uithoeken van Nederland om een kort, akoestisch optre den te verzorgen. „We beginnen onze Uiter- ste-tour 's ochtends om zes uur met een kop koffie bij onze oe fenruimte in Leidschendam. Daarna gaan we met twee au to's naar Cadzand-Bad voor een kort optreden", vertelt gitarist Jelmer Bouma. „Of we verwachtingen hebben? Nee, misschien dat we voor een paar verdwaalde toeristen en wat duiven spelen, maar meer zal het vast niet zijn. Je moet dit vooral zien als een ludieke actie. Begin dit jaar hebben we in onze eigen regio iets soortge lijks gedaan, nu hopen we be kendheid buiten onze eigen om geving te krijgen." Stud Muffins zag eind 2003 het levenslicht, om vervolgens de baby-, peuter- en kleutertijd over te slaan en richting top te stormen. Hun eerste demoschijf je resulteerde vorig jaar onder meer in optredens bij radiosta tion 3FM en op het festival Parkpop in Den Haag. Ook sleepte de band de Haagse Pop prijs voor Aanstormend Talent in de wacht. Onder leiding van Roland Dirkse (die ook met Anouk werkte) en Ernst van Wa- geningen (onder meer Di-reet en Jim) werd de tweede rockde- mo II opgenomen. „We willen volgend jaar onze eerste volledige cd af hebben. Met de Uiterste-tour hopen we alvast wat lijntjes uit te gooien voor de productie van onze plaat. Misschien is dit wel een beetje de omgekeerde wereld: eerst naam maken, dan pas een cd uitbrengen. Maar wij willen pas iets op de markt brengen als het naar onze mening echt goed is", zegt Bouma. Na Cadzand-Bad speelt de vijf mansformatie op het middag uur op het drielandenpunt in Vaals, Om zes uur volgt een mi ni-optreden in Delfzijl. Rond elf uur wordt de tour afgesloten in Den Helder, waar een be vriende band apparatuur be schikbaar stelt voor een ver sterkt optreden. Met de Uiterste-tour hoopt Stud Muffins ook bands te ont moeten, die elkaar op sleep touw willen nemen. Bouma: „In podiumcafé Paard in Den Haag hebben we vier eigen avonden gepland. Daarvoor nodigen we bands uit, die we onderweg op onze tournee tegenkomen." Raymond de Frel Stud Muffins, zaterdag om 8.30 uur op Boulevard De Wielingen in Cad zand-Bad. ANTWERPEN De kussenman. Theaterstuk naar Nar- tin Mcdonagh, verwijzend naar Het Proces van Kafka, in een vertaling en regie van Koen De Sutter over aange klaagd schrijver, die ondervraagd wordt door twee politierechercheurs wo. t/m za. Zuidpool 20.00 uur. Heliogabal. Theaterstuk over een kindkeizer, die ten prooi valt aan het wrede spel van macht en massahyste rie, liefde en narcisme, waanzin en koele berekening, door Josse De Pauw/Toneelhuis. wo. vr. en za. Bour- Ia 20.00 uur, zo. 15.00 uur. Voorstellingen Theater Het Klokhuis: Jaloezie, faxdialoog voor 3 vrouwen, theaterproductie naar Ester Vilar, over drie vrouwen, die een relatie heb ben met dezelfde man en elkaar besto ken met faxen, vr. 20.30 uur; Tango blote kontje: acteur Hubert Damen leest erotische gedichten van de Brazi liaanse dichter Carlos Drummond de Andrade, in een vertaling van August Willemsen, met tangomuziek door Quatuor d'Amore, za. 20.30 uur. Voorstellingen in het Raamtheater: De genodigde, komedie van David Pharao, over een werkeloze, vr. pre mière en za. Raamtheater op 't Zuid 20.00 uur; Thomas laatste afspraak, monoloog over zelfdoding van adoles cent van Ives Jansen, gespeeld door Koen Bogaerts, wo. t/m za. 't Klein Raamtheater 20.00 uur. Voorstellingen in het Fakkeltheater: Fuck You (De menopauzemonoloog), tekst (van Peter Perceval) en bloemle zing van liederen door An Nelissen en d'ouwe venten, een live band van 50 mannen, do. vr. za. en zo. Rode Zaal 20.30 uur; De babydans, woord- en muziektheater naar Jane Anderson, over draagmoederschap tegen beta ling, door De Speling, do. en za. Kel dertheater 20.30 uur; Seppe, theater stuk, waarin de 50-jarige Jos Van Geel zijn eerste liefde 'herleeft' met Jos en Jonas Van Geel, vr. en za. zwar te zaal 20.30 uur; Bladgoud, komedie van Thomas Smith, di. rode zaal 20.30 uur. Parel van een meid. Komedie van Mare Camoletti rond huwelijksperike len. vr. en za. Noordtheater 20.15 uur, zo. 15.00 uur. Op blote voeten in het park, komedie van Neil Simon over een pas gehuwd koppeltje, do. vr. en za. EWT 20.30 uur, zo. 15.00 uur. Voorstellingen in de Arenberg: Muzikale voorstelling met poëtische folk door Mairen en Karei Deruwe, wo. do. en vr. 20.30 uur; concert door John Cale met presentatie album Back Acetate, do. 20.15 uur. Voorstellingen in de Roma: Van Paduart Trio met Bert Joris, met akoestische jazz, do. 20.30 uur; Ani ma Eterna met Jos Van Immerseel, piano en Sergei Istomin, violoncello, concert met Pièces Tardives van Frans Liszt, zo. 15.00 uur. Voorstellingen in het Zuiderpershuis: Saxafabra, concert met mix van stij len uit de hele wereld door 4 saxofo nisten, 4 percussionisten en 1 tubaspe ler o.l.v. componist Cesariusz Gadzi- na, do. 20.30 uur; Joao Donato, con cert met Braziliaanse bossa nova, vr. 20.30 uur; Malick Pathé Sow Wel- néré, cd-voorstelling Miin E Mah, concert met muziek van nomaden uit Senegal, za. 20.30 uur; concert mbira (duimpiano) door Mhondiwa Ponda- mari uit Zimbabwe, zo. 15.00 uur. Voorstellingen in De Singel: Proust 2 De kant van Albertine, twee de deel van theatercyclus Guy Cas- siers, naar werk van Marcel Proust: wo. en do. Rode Zaal 20.00 uur, Proust 3 De kant van Charles, met de introductie van Marcel in de Parijse salons, vr. rode zaal 20.00 uur, Proust 4 De kant van Marcel, waarin het the ma van de kunst centraal staat en het schrijversschap van Marcel, za. rode zaal 17.00 en 21.00 uur; Quator Da- nel, concert met strijkkwartetten van Bartok, Saygun en Hindemith, wo. blauwe zaal 20.00 uur; Crating the Li brary, met 2 sprekers per avond, do. 20.00 uur; Ensemble Explorations, concert met Septet voor strijkers en blazers van Beethoven en Nonet voor strijkers en blazers van Spohr, za. blauwe zaal 20.00 uur; Eric Sleichim/ Muziektheater Transparant met Men in Tribulation, monodrama dat zich afspeelt in het hoofd van Antonin Artaud, dichter, theatermaker en visi onair, spreektaal engels, di. rode zaal 20.00 uur; Eric Watson, piano, Chris- tof Lauer Quartet, blues met klassiek allure, di. blauwe zaal 20.00 uur. Concerten in Koningin Elisabethzaal: Caals zingt Hazes, ode van Luc Caals aan André Hazes, vr. 20.15 uur; Elisa- bethconcert: concert met Die Schöpfung van Haydn door Choeur de Chambre de Namur, Sybilla Ru bens, sopraan, Johannes Chum, te nor, Michael Volle, bas o.l.v. Philippe Van Herreweghe, za. 20.00 uur. Evenementen in het Sportpaleis: Concert door de Canadese rockzan ger Bryan Adams, met Daniel Powler in voorprogramma, wo. 20.00 uur; Il lusion: 18 Years Celebration met o.a. DJ Tiësto, vr. 22.00 uur; Studio 54, The biggest disco party on earth: eer betoon aan Studio 54 in New York in de jaren 70, za. 21.00 uur. Poni. Performance rond werktitel 15 coffins and a theatre,met installaties, objecten, tekeningen, sculpturen, tek sten, beweging, dans en video. vr. Monty 13.30 - 18.00 uur. GENT Voorstellingen in NTGent Area: Dragelijk, theatermonoloog over le lijk zijn, naar Michel Houellebecq, door Yvon Jansen, wo. en do. 20.30 uur; De ideale echtgenoot, naar Oscar Wilde, ma. en di. 20.30 uur. Voorstellingen in de Tinnenpot: Cabaret-Fier, door Margriet Brugge- man, Jo De Meyere en Oswald Versyp o.l.v. Jo Decaluwé, za. 20.00 uur; Vin cent van Gogh, toneel van Jo Gevers en Jo Decaluwé, gebaseerd op de brie ven van Vincent aan zijn broer Theo, zijn moeder, Paul Gauguin, Pissarro e.a., ma. 20.00 uur. Het liegen en de zwaluw. Voorstel ling waarin leugen en vertelling cen traal staan, met tekst, muziek en beel dende kunst door Het Muziek Lod. vr. première en za. Minard 20.00 uur. Voorstellingen in Vooruit: Podium Performance Theater met Ben Benaouise (B), wo. en do. 20.00 uur; Dolores Bouckaert met In Search of the Ultimate S, wo. en do. 20.00 uur; Dolores Bouckaert Hans Bryssinck (B) met Sterven in stijl, wo. 20.00 uur; Miet Warlop (B), en Sport- band met Afgetrainde klanken, wo. 20.00 en 22.00 uur; Hel's Kitchen, wo. 22.00 uur; Madensuyu - city billy - vooruit pop, wo. 23.00 uur; Talib Kweli (US), hip-hop/soul support: The Pharcyde (US), vr. 21.00 uur; Satoko Fuji Natsuki Tamura (Ja pan) in een ontmoeting met Misha Mengelberg Angelo Verpleog (Nld), jazzconcert, di. 20.00 uur; David Eu gene Edwards Wooven Hand (US), popconcert in het kader festival van Vlaandei-en, di. 23.00 uur. Festival van Vlaanderen 2005 Gent: Victoria Deluxe - Gemengde Huwelij ken: The Making Of, huwelijksmu- ziek uit de Roma/Turkse cultuur met verhalen uit gemengde huwelijken, vr. NT Gent 20.00 uur; Victoria De- luxe, Het Huwelijk - huwelijksfeest vanuit de Marokkaanse en Vlaamse traditie, za. NT Gent 20.00 uur; Kris Defoort, piano, Lode Vercamp, cello. Claron McFadden. zang, Arne van Dongen, contrabas met The Songses- sions, een mix van klassiek ensemble en jazzband, creatie van Claron Mc- Faden en Kris Defoort, ma. Handels beurs 20.15 uur; Puur: dans van Wim Vandekeybus, door Ultima Vez, geba seerd op oude mythen en verhalen over de moord op onschuldige men sen, di. Vlaamse Opera 20.00 uur. Klassiek concert. Concert met symfo nie nr. 9 van Bruckner door de Filhar monie o.l.v. Philippe van Herreweg he. vr. Bijloke 20.00 uur. Zangersmanifest Zangersbond Zang Veredelt houdt het Zeeuws ZangcrsW fest 2005. j Onder de titel Koren laten zich horen treden zeven korg jut Zeeland en Goeree-Overflakkee op. Verder zijn er enkè'j 511 listische optredens. Er worden prijzen uitgereikt voorts grappigste lied en het aandoenÜjste lied van de dag. •Dorphuis De Schutse, Burgh-Haamstede, 9.30 uur. Historische Steden. Concert met werk Hydn, Mozart en Beethoven, vr. Groenzaal Sint-Bavo 20.00 uur. Ariadne auf Naxos. Opera van Ri chard Strauss, vr. Vlaamse Opera 20.00 uur, zo. 15.00 uur. Concerten in de Rode Pomp: Anne-Sophie Bertrand, harp, do. 20.30 uur; Xie-Ya-ou, piano, vr. 20.30 uur; Jos Van Immerseel, piano, za. 20.30 uur. Open Ba(a)r Theater. Perfonnance door Ben Benaouisse. za. Nieuwpoort- theater 19.30 uur. BRUGGE Proust 3: De kant van Charles. Derde deel van de vier-delige Proust-cyclus, door het Ro-theater. di. Stadsschouw burg 20.00 uur. Concerten in de Werf: 30 jaar on the road!, concert door het Willem Breuker Kollektief, met he dendaagse en geïmproviseerde mu ziek, vr. 20.30 uur; Sonatas and Prelu de, cd-releaseconcert: pianorecital door Saori Oya en Benjamin Van Es- ser met nieuw werk van Frank Nuyts en werk van Stravinsky, Messiaen, Mozart en Ravel, za. 20.30 uur. Concerten in het Concertgebouw: Ian Pace, pianoconcert met werk van Chopin, Liszt, Ravel, Sciarrino en Bussotti, za. 20.00 uur Musica Sacra 2. Jubileumconcert/10 jaar Collegium de Dunis, concert door het concertkoor Collegium de Dunis uit Brugge o.l.v. Ignace Theve- lein. za. Sint-Jakobskerk 20.00 uur. Play it again! Dans van Canadese cho reografe Danièle Desnoyers, met mu ziek van Jean-Francois Laporte, door Le Carré des Lombes. za. Wereldpre mière Stadsschouwburg 20.00 uur. KNOKKE De lokroep van Vera-Paz. Theater voorstelling door Géne Bervoets Wigbert. za. Casino 20.00 uur. Orgelconcert Margreeth Clir. de Jong verzorgt een orgelconcert. Naast eigen composities, brengt zij ook werk van Bach. 0( Haydn en Franck. •Nederlands Hervormde kerk, Kapelle, 20.00 uur Meezingconcert Bas en Ralf Grevelink brengen het vierde meezingconca] Het repertoire is een ode aan het Nederlandse lied, meld der meer Ben ik te min, Sammy, Ritme van de regen, Jf Babbe en de klassieker Louise zit niet op je nagels te bi; •Den Dullaert, Hulst, 20.00 uur Projectkoor Make a change verzorgt een uitvoering. Het projectkoor van 75 zangers en zangeressen uit gehei Zeeland staat onder leiding van Remco Hakkert en zin»! pels. •Ledeltheater, Oostburg, 20.00 uur Dansfestival In totaal 22 groepen met gezamenlijk 350 dansers uit Zr- t- land werken mee aan het tweedaagse dansfestival Danst fette. Streetdance, hiphop, jazzdans, moderne dans, klassieks let en volksdansen worden uitgevoerd. Als opening pre* teert dansgezelschap 020 uit Amsterdam het duet Sssü •Scheldetheater, Terneuzen, 20.00 uur Herfstconcert Het Schouws Kamerkoor concerteert. Op het programma staan vocale werken over de vierjal tijden. Zo worden uit de zestiende eeuw compositiesgd gen van Orlando di Lasso en Orlando Gibbons en uit<fe' gentiende eeuw van Mendelssohn, Elgar, Sullivan enSt fordt. Bert Geleijnse (klavecimbel) en Bert Alderliestec (fluit) spelen werken van Georg Philipp Telemann en ft J nio Bigaglia. Dit concert vervangt het concert in de Doe? zinde kerk in Middelburg. •Toren Hervormde Kerk, Goedereede, 20.00 uur Het Scheldeloodsenkoor presenteert de musical Shadow time. Het oudste shantykoor van Nederland belicht de emotie '°i beleving van het varen door de zeelieden en hun achteiü vende vrouwen. De liefde voor de zee tegenover de liefc; voor elkaar tegen de achtergrond van rangen en standee die tijd. Het geheel onderbroken door muzikale muitin» le stukken over de zee en haar gevaren en een speciaalft over het varen van vandaag de dag. Alle kaarten zijnve kocht. Theater De Mythe, Goes, 20.00 uur Quatre-main Musiceren aan de kreek is een voorspeelmiddag, georgau. seerd door de Quatre-mainsgroep Zeeland. Twee composities van de Zeeuwse musicus Leen doBrcé voor quatre-mains gaan in première. Verder worden pig werken uitgevoerd van Galluzzi, Gershwin, Kuhlauen Dvorak. '1 •Badmotel Westkapelle, 14.30 uur Fanfare Fanfarekorps Luctor et Emergo uit Renesse geeft inheit der van het 100-jarig bestaan twee concerten met CorBj). EX kcr. De pianist verzorgt een solo-optreden, maar speelt ookcEj le nummers met de Renesser Fanfare samen. •Hotel De Zeeuwse Stromen, Renesse, 15.30 uur en 201 uur. ai ui) 10 £'f Dans De afdeling jazz van de KNGU houdt een presentatie, Twintig dansen werden uitgeselecteerd tijdens de laatste fD twee demonstratiedagen van de KNGU in de regio. 2e\m den uitgevoerd in samenwerking met de Belgische dans groep Pro Arte olv Jac Delsing en Eliane Degendt. •Stadsschouwburg, Middelburg, 19.30 uur Mannenkoor VES verzorgt een concert. Het Vocaal Ensemble Sint-Laurens, zoals de oorspronky ke naam van het mannenkoor is, bestaat twintig jaaren maakt een jubileumtour door de provincie. De twaalf nen zingen a capella olv dirigent Hans v.d. Broeke. •Lutherse kerk, Zierikzee, 20.00 uur Musical Concert Het Middelburgs Kamerkoor en organist Jos Vogelk* motetten en madrigalen. Het koor olv Lieven Deroo zingt werken van onderaf Obrecht, Lassus en Schütz, maar ook van Daan Mans» De begeleiding is in handen van organist Jos Vogel-® speelt ook composities van Frescobaldi, Scheidemann^ Cabezón en Schlick. •Lutherse kerk. Middelburg, 20.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 50