Jteen is onmachtig tegen Goes SAR zal keihard moeten werken Polderman vertrekt met winst liljartteams delen tinten in divisie Koewacht klein voor maatje te HVV'24 -derdeklasser gaat voor tweede keer thuis de boot in: 6-1 Hoek 2 na rust snel gevloerd Terneuzen Al doeltreffend Terneuzense Boys Al wint weer Ruime nederlaag HVV'24 Terneuzen BI langs HVV'24 Terneuzen Cl is kansloos Terneuzen Dl zwaar onderuit zuud jgffivan der Hooft JJANSTEEN - De zon j, gistermiddag uitbundig, gezicht van Steen-trai te Brems stond na afloop duel met Goes op on- Veel reden om vrolijk te hij ook niet, omdat al voor de tweede maal idzoeii op eigen veld een ne- leed. Na de 0-2 tegen ^dia-Middelburg werd gis- 5 niet 6-1 verloren van lie cijfers viel niet veel af te dingen, omdat Goes niet alleen over een uitgebalanceerder elf tal bleek te beschikken, maar ook veel doelgerichter was. Steen was in het veld lange tijd niet eens de mindere van de ploeg van Romeo van Aerde. Maar, waar de aanvallen van Goes voortdurend dreigend wa ren, kon Steen in aanvallend op zicht heel weinig uitrichten. De machteloosheid van de thuisclub was na rust nog het duidelijkst. Met de 1-3-rust- stand als ruggensteun, liet Goes Steen aanvankelijk komen om [joop van den Oudenhoven De Zeeuwse biljart- derde divisie van de felijke competitie drieban- pot kwamen allemaal een lovereen. Zeeuwse derby tussen b/De Parel en Hoondert/de Ik'wamen de teams na een «taande wedstrijd een te- 4-4 overeen. De Stene in Waalwijk tot een 4-4 tegen Tolle- rBV vierde divisie was er wel [winnaar. De Geslootene de Zeeuws-Vlaamse plegen 't Bierwinkeltje met ^ai" zich toe. jlnjd tussen Royal/De Parel üoondert/de Waard was een Sduel. Theo Platjouw verzet je op de van hem bekende, [wijze. Hij kon doen wat hij tegen het geweld van Vic beghe, maar was er niet te- Opnieuw liet felgische huurling 1.060 als noteren. [tafel twee had Eddie van een uitstekende dag moyenne). Mede dankzij inaaie serie van negen werd Koek vastgenageld en ten. jsieu Vlerick bleek te sterk vervolgens vanuit de tegenaan val een hele serie kansen te creë ren. Omdat de Zeeuws-Vlamin gen zich beperkten tot een enke le kopbal van Sander van Re- mortele en schoten van afstand van Ecldy van den Bosch en Stijn Dobbelaar, werd cle wed strijd in de tweede helft nooit een wedstrijd meer. Vrij gemak kelijk liep Goes uit in het laat ste half uur van 1-3 naar 1-6. Steen begon veelbelovend want in de eerste minuut schoot Peter de Bot zijn ploeg fraai naar een 1-0-voorsprong. Nauwelijks tien minuten later had Goes cle achterstand in een voorsprong omgezet. Eerst was het Shannon Braafhart die op aangeven van Wander Snoeck raak kopte en vervolgens zag Trung Tran een als voorzet bedoelde inzet over Steen-doelman Job van Dorsse- laer zeilen: 1-2. Knock-out Steen ging daarna verbeten op jacht naar de gelijkmaker. Aan vankelijk gebeurde dat met veel overtuiging, maar die ebde steeds verder weg naarmate de eerste helft vorderde en Goes meer greep op de wedstrijd kreeg. In de slotminuut van de eerste helft ging de thuisclub knock-out toen de 18-jarige Rick de Punder de bal contro leerde op de zestienmeterlijn en vervolgens met een laag schot raak schoot: 1-3. In de tweede helft liet Goes Steen eerst uitra zen om in het restant van het duel nog eens driemaal te sco ren. Nadat Koen Wisse en Niels Paardekooper al enkele dotten van kansen lieten liggen, was het Paardekooper die in de 64e minuut met een stiftbal voor 1-4 zorgde. Johnny Kooien benutte vervolgens een strafschop (1-5) en in de slotfase was het inval ler Patrick Ketting die de eind stand op 1-6 bepaalde. Steen-Goes 1-6 (1-3). 2. Peter de Bol 1-0, 3. Shannon Braafhart 1-1, 10. Trung Tran 1-2, 44. Rick de Punder 1-3, 64. Niels Paarde kooper 1-4, 82. Jeroen Kooien 1-5, 86. Patrick Ketting 1-6. Scheidsrechter: C.P.A. Ineveld (Roosendaal). Gele kaart: Koen Wisse en Mansour Gader (Goes), Eddy van den Bosch en Wouter de Neijs (Steen). Aantal, toeschou wers: 250. Steen: Job van Dorsselaer; Junior van Remortele, Eddy van den Bosch, Michel van den Bosch, Peter Lernout (70. Danny van Daalen); Serge Merckx, Wouter de Neijs, Jeroen Claessens, Peter de Bot (67. Stijn Dobbelaar), Sander van Remortele, Dennis Buijs. voor Bram de Waard, waarna Gerrit Blom de balans voor de bezoekers weer in evenwicht bracht door Peter Snelders kans loos te laten. De Zeeuws-Vlaamse derby in de vierde divisie werd een fel ge vecht. De punten gingen nipt naar De Geslootene Boom. Ettienne van Damme en Arie Vink sloten op tafel één af met een remise. Willie van Dorst was te sterk voor Joke Breur. Bennie cle Waal ondervond van de ongelukkig spelende Joni Sanderse geen echte problemen. Veel spanning zat in het duel tussen teamleider Rob Duiteme- ijer en Marein Geirland. Aan vankelijk leek de thuisspeler de winst op te eisen, maar na een bliksemstart ging het licht lang zaam maar zeker uit. Het werd werken voor elk punt. Dat ging Geirland nog het beste af. Derde divisie. Royal/de Parel - Hoondert/de Waard 4-4: Theo Plat- jouw-Vic Herreweghe 21-35 (33); Eddie van Goethem-Frans de Koek 35-21 (42); Mathieu Vlerick Bram de Waard 30-22 (50); Peter Snelders-Gerrit Blom 18-30 (58). Vierde divisie. De Geslootene Boom-'t Bierwinkeltje 5-3. Etien- ne van Damme-Arie Vink 30-30 (59); Willie van Dorst-Joke Breur 25-19 (60); Benny de Waal - Joni Sanderse 25-13 (50); Rob Duiteme- ijer-Marein Geirland 17-20 (58). Steen-aanvoerder Wouter de Neijs zet een aanval op in de wedstrijd tegen Goes. Steen verloor op eigen veld kansloos, foto Wim Kooyman HOEK - Voor de reserves van hoofdklasser Hoek liep de tweede thuiswedstrijd van dit voetbalseizoen op een te leurstelling uit. De ploeg van Piet de Vries was voetbal lend niet eens zoveel minder dan tegenstander Rijsoord 2, maar verloor met 0-4. Halverwege de wedstrijd stond het nog 0-0. Rijsoord kreeg daarna vier kansen en haalde er- een optimaal rendement uit. De eerste drie treffers vielen kort na de hervatting binnen een tijdsbestek van amper vijf minuten. TERNEUZEN - De A-junioren van Terneuzen hadden te gen BSC Al misschien niet het beste van het spel, maar wonnen wel: 3-1. Janos Vick opende in de eerste helft de score, maar een langdurig offensief van de tegenstander resulteerde in de tweede helft in de gelijkmaker. Toen BSC leek door te drukken sloeg Terneuzen echter met twee late treffers van Gianni Kimvidi toe. De laatste goal kwam uit een strafschop. ETTEN-LEUR - Na de 5-0-zege van vorige week op Roosendaal waren de A-junioren van Terneuzense Boys' ook te sterk voor Unitas'30. In Etten-Leur werd het een afgetekende 0-3-overwinning. Ruurd van Westen zorgde in de eerste helft voor 0-1, waarna Leon van Fraeyenhove en Jarmo Gilling de score na de rust verder opvoerden naar 0-3. OOST-SOUBURG - HW'24 Al moest na twee overwin ningen op rij genoegen nemen met een nederlaag in de uit wedstrijd tegen RCS Al: 4-1. Bij de rust was het nog al tijd 0-0, daarna liep RCS vrij gemakkelijk weg naar 3-0, ook omdat Tim Mechelink er bij een 2-0-achterstand niet in slaagde een strafschop te benutten. Jorn Knibbeler scoorde daarna nog tegen, maar toen de aansluitingstref fer uitbleef en RCS nog eens scoorde bleek de strijd gestre den: 4-1. HULST - De tweestrijd tussen de B-junioren van HVV'24 en Terneuzen eindigde in de hoofdklasse in een 0-2-over- winning voor Terneuzen. Op die uitslag viel weinig af te dingen, omdat de bezoekers over de betere voetballers be schikten. Erwin Schoonakker bracht in de eerste helft de score op 0-1. Na de rust was het Souffian Dooms die de eindstand op 0-2 bepaalde. WAALWIJK - Voor de C-junioren van Terneuzen was za terdag weinig eer weggelegd in de uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk C2: 7-0. Nadat RKC de eerste helft had ge domineerd weerden de Zeeuws-Vlamingen zich in cle tweede helft beter, maar ook in die fase bleek de koploper een maatje te groot. Kansen waren er toen wel voor Bas Hubregsen en Marvin Comelis, maar vrij voor doel slaag den zij er niet in tot scoren te komen. zendijke zet igeslagen ippine opzij - IJzendijke, van- fc start van de competitie ti- boekte ook op de jsle dag winst. Philippine 3-2 verslagen. pel eigenlijk niet veel af te jaop die winst. In de eerste sliep IJzendijke al uit naar poor doelpunten van Mike lie Velde. De thuisploeg be lie tweecle helft wat tam en s! het meeste balbezit aan Üppine laten. Toch kwam de int de lucht vallen. Dat doel- Ikwam van Frédérique Ver- L IJzendijke stelde daarna op zaken, al had het wel drafschop nodig om via Ad- Hanegem op 3-1 te ko- iVijf minuten voor het ein- ïoordê Ostar Dieleman uit itrafschop 3-2. Baw-Sluiskil 1-1 (0-0). Voor teams waren er nogal wat sai, Daarvan werden er pas tweede helft twee benut. ^Sakinmaz liet in de 65e mi- 10-1 noteren. Tien minuten jièteinde zorgde Karei Ste lt met. een fraaie kopbal 1-1. de-Biervliet 1-1 (0-1). Een Strijd met twee gezichten. eerste helft had Biervliet :®tevan het spel. De ploeg I verdiend op 0-1 door Boerman. Na de pauze sterker Groede, dat wel tot minuut moest wachten k gelijkmaker. Die kwam te hoofd van good-old aVerkruijsse. 'fó-Schoondijke 0-1 (0-0). 1 gelijkopgaancle wedstrijd, f eerste helft lieten Rob it (SDO) en Antoine cle (tt (Schoondijke) een fraaie ®gskans liggen. Na rust ten doelpunt van SDO-spe- teninque de Koning afge- Tien minuten voor het 8besliste Arjan de Feijter kopbal het duel. Daar- i SDO'63 nog pech dat |P°ppe de paal raakte en %ie de Koning uit de re- teegen cle doelman schoot. «Boys-Sluis 5-0 (1-0). Sluis "J de eerste helft de gelijk te van Corn Boys. Pas op ten rust opende Stefan Bur- «oe score. In de tweede ï;oei totaal ander beeld. dicteerde Corn Boys het •Jker nadat Sven Ver min de 50e minuut voor gezorgd. Stefan Bur- ||f] en Martij n van den I 'den de eindcijfers naar doorJurqen Naeye KOEWACHT - De verwachtin gen waren hooggespannen. Een boeiende derby tussen Koe wacht en HVV'24 lag in het ver schiet, maar het tegendeel was waar. De stad had geen kind aan het dorp. Een tam spelend Koewacht werd met ruime en niet eens geflatteerde cijfers (0-4) aan de kant geschoven door een veel beter HW'24. De ontgoocheling bij de thuis ploeg was groot. Na een gelijk spel en een overwinning liep Koewacht tegen de eerste neder laag van het seizoen aan. Uitge rekend tegen HVV'24 en boven dien op eigen veld. Al na 35 seconden rammelden voor de eerste keer de bellen in Koewacht. Een vrije trap van Wannes Daneel werd door Kana da Rosa Bernardo binnenge werkt. De thuisploeg was nog niet van de schrik bekomen of de 0-2 lag al in het net. Jari Vyane prikte een voorzet van Maarten Scheer ders achter een kansloze doel man Danny Pijcke binnen. Droomstart „Een droomstart", beaamde de man van de assist. „Tegen Noor mannen en Vogelwaarde kwa men we op achterstand. Van daag was er een snelle voorsprong. Die vroege treffer was precies het duwtje in de rug dat we nodig hadden. We heb ben in de voorbereiding en in de bekercompetitie niet slecht ge speeld, maar we lieten de kan sen onbenut. Dat gaat knagen aan het zelfvertrouwen. We heb ben een nieuwe ploeg met spe lers uit eigen kweek. Vertrou wen winnen is dus belangrijk. Het is nu zaak de stijgende lijn vast te houden en meer op balbe zit te spelen. Want af en toe is het spel nog te onrustig", aldus Scheerders. De 27-jarige verdediger doelde met zijn opmerking op een fase in de eerste helft, waarin zijn ploeg regelmatig balverlies leed. Het slordige spel bood Koe wacht de gelegenheid om terug in de wedstrijd te komen. Kort voör het rustsignaal leek de aansluitingstreffer een feit. Johnny Lensen liep het zestien metergebied in en speelde de bal breed naar een medespeler. Maar Robin Mac Taggart onder schepte de breedtepass en luid- de de tegenaanval in. De ploeg uit Hulst schakelde razendsnel- om van verdediging naar aan val. Het was uiteindelijk Jari Vyaene die op fraaie wijze de counter met een goal bekroon de: 0-3. „Dat was het keerpunt in de wedstrijd", vond Johnny Len sen. „Maken wij 1-2 dan hebben we nog een kans. Nu zat de wed strijd op slot." Jacky Lambert miste nog een strafschop, die werd gestopt door Tim Siersema. De bezoe kers slaagden er wél in het net nog een keer te vinden. Evert van de Berg schoot van dichtbij de 0-4 binnen. In het laatste kwartier kreeg HW'24 nog kansen om de score op te voeren, ,maar een grotere nederlaag bleef Koewacht be spaard. Koewacht-HVV'24 0-4 (0-3). 1Ka- na da Rosa Bernardo 0-1, 13. Jari Vyane 0-2, 45. Jari Vyane 0-3, 68. Evert van de Berg 0-4. Gele kaar ten: Carlo van Grimberghe (Koe wacht), Robin Mac Taggart, Tristan van Acker (HVV'24). Scheidsrechter P van Groeninge (Roosendaal). Aantal toeschou wers: 250. Koewacht: Danny Pijcke; Rudy Govaert, Rein de Hoogd (69. Jim my van Regenmortel), Reinbert Broos, Dennis Aerts; Win van Gorp, Johnny Lensen, Carlo van Grimberghe, Bart van Remoortele (89. Peter Audenaert); Jacky Lam bert, Robin Mariman (46. Lorenzo D'Hondt). HVV'24: Tim Siersema; Davy Ker- stens (71. Niels Comelis), Robin Mac Taggart, Maarten Scheerders, Wannes Daneel; Ruben van der Ploeven, Kieran O'Shea, Evert van de Berg, Christof de Clippelaer (46, Tristan van Acker); Jari Vya ne, Kana da Rosa Bernardo (78. Tim Mechelinck). TERNEUZEN - Drie wedstrij den na het begin van de competi tie wachten de D-pupillen van Terneuzen in de derde divisie van het landelijk jeugdvoetbal nog altijd op het eerste punt. Zaterdag zat dat er, thuis tegen RKC Waalwijk Dl, geen mo ment in: 0-10. Voor rust konden de Zeeuws-Vlamingen nog aar dig stand houden, maar in de tweede helft was het overwicht van de bezoekers zo groot dat de score steeds verder opliep. Funest De les uit de eerste ontmoeting is simpel, volgens 't Hooft. „Het wordt keihard werken om erin te blijven, maar veel ploegen zijn redelijk aan elkaar ge waagd. Eén slechte dag kan in deze klasse funest zijn. Dat geldt voor elke ploeg. Je moet al leen zorgen dat je die slechtste dag zo goed mogelijk doorkomt. door Frits Bakker PEER - Arnold Polderman ver trekt morgen met een goed ge voel naar Canada voor een trai ningsstage op ski's. De Axelaar won zaterdag nog gauw even het open Belgisch kampioen schap voor tandemrijders. Met voorrijder Heerko Gorter uit Gorkum domineerde Polder man de hele koers. De wedstrijd ging over tachtig kilometer, maar na een kwart was de eer ste schifting al gemaakt. Polderman en Gorter begonnen aan een solo en namen twee mi nuten voorsprong op de rest van de zestien koppels. ,,We kregen een paar ronden voor het einde een lekke band", vertelde Pol derman. „Daardoor slonk de voorsprong, maar op de eind streep hadden we nog een halve minuut over." Voor Polderman is het fietssei- zoen met deze wedstrijd voorbij. Morgen vertrekt hij met zijn Ca nadese vriendin Shauna, die in Peer dameskampioene werd, naar een trainingsstage in Cana da. „Mijn doel is de Paralym pics, daarvoor ga ik nu de eerste voorbereiding doen." De Axelaar blijft zes weken in Canada. Na terugkeer gaat hij met de valide langlaufploeg op trainingskamp naar Zweden. „In december is de eerste wed strijd voor de worldcup in Ita lië. Daar ga ik een eerste serieu ze poging doen om de limiet te halen." door Peter van Kouteren KLOOSTERZANDE - De teleur stelling viel direct na de twee laatst verloren partijen van de gezichten af te lezen en toch overheerste na afloop geen slecht gevoel. De tafeltennissers van SAR verloren de eerste con frontatie in de tweede divisie met 3-7, maar uiteindelijk werd dat resultaat niet eens als slecht beschouwd. SAR was niettemin dicht bij een verrassend resultaat tegen het uit de eerste divisie gedegradeer de tweede team van FVT. De Kloosterzandse formatie verze kerde zich halverwege - door overwinningen van Pascal Neve en Dennis Verdurmen en een ze ge in het dubbelspel - van een 3-2 voorsprong. „We wisten welke partijen er nog zouden komen en dat het zwaar zou worden", zei Wim 't Hooft, die zelf niet speelde en zich op de bank zat te verbijten. „Het is alleen jammer dat we in de laatste twee partijen in de vijfde game met 11-9 verliezen. Een gelijkspel zou geflatteerd geweest zijn, maar 4-6 had er toch eigenlijk wel in gezeten." SAR stuitte vooral op de gerouti neerde Alfred de Jong, die heel wat jaren in de eredivisie speel de en ongeslagen bleef. „Dat is geen schande", vond 't Hooft. „We wisten dat het een moeilij ke opgave zou worden. Dit is een titelkandidaat." Toch legden de Zeeuws-Vlamin gen deze ploeg het vuur na aan de schenen. Leon van Boven speelde sterk tegen Jeroen Kie- vits, maar verloor in de voor laatste partij met 11-9 in de vijf de game. Pascal Neve ging in een boeiende laatste ontmoeting met dezelfde cijfers onderuit te gen Mitchel Alsemgeest. Wim 't Hooft: „Ons spel was goed, maar het gaat om kleine verschillen. In de derde divisie win je rally's na drie, vier slagen wisselingen. In de tweede divi sie krijg je die bal nog een keer loeihard terug." Als we erin blijven, zijn we dik tevreden. Maar dat zal moeilijk worden." SAR-FVT 2 3-7: Neve-Kievits 11-5, 12-10, 10-12, 11-9; Verdur- men-Alsemgeest 5-11, 5-11, 7-11; Van Boven-De Jong 13-11, 7-11, 11-9, 3-11, 6-11Verdurmen/ Van Boven-Kievits/Alsemgeest 12-14, 11-3, 11-6, 11-9Verdurmen-Kie- vits 12-10, 10-12, 11-5, 3-11, 11-9; Neve-De Jong 8-11, 8-11, 6-11; Van Boven-Alsemgeest 11-9, 12-14, 8-11, 11-9, 5-11; Verdur- men-De Jong 12-10, 6-11, 3-11, 10-12; Van Boven-Kievits 6-11, 9-11, 12-10, 12-10, 9-11; Neve-Als emgeest 11-7, 9-11, 6-11, 11-6, 9-11. Dennis Verdurmen droeg voor de pauze bij aan een voorsprong van SAR, die uiteindelijk weer werd verspeeld. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 45