pzc rerneuzen krijgt toch nog iets Nieuwe meevaller voor Kloetinge Omstreden goals houden Veere op honderd procent SSV'65 slaat wéér toe in tweede helft z2l leeuws--Vlaamse eersteklasser pakt op de valreep een punt rJ H Oostkapelle voelt zich bekocht Arnemuiden blijft puntloos Omgezet Zierikzee wint Gebrek aan passie breekt RCS op maandag 19 september 2005 borJackBealin REUZEN - Beter spelen, ar kansen creëren, maar niet tffdan één schamel puntje na 11-1-gelijkspel tegen OJC Lalen. Temeuzen werd giste- s maar matig bedeeld tegen {koploper. jjjde stand op de ranglijst be- ZOU denken dat Terneuzen lts een grauwe middenmo- tjs/Een ploeg waarvoor niet geris weggelegd dan een onbe kende rol. gt tegendeel bleek gistermid- »waar. De formatie van trai- jArdian Lekaj herbergt een aan voetbaltalenten, maar laten het op de beslissende genten afweten. Misschien i! de ploeg nog te onervaren is [daardoor minder geslepen de tegenstander. OJC toon de met efficiënt omspringen si kansen het hoogste rende- Hitte behalen valt. imeuzen koos voor snelheid pi met Dominique Verlinde kdiepe spits en Daryl Rawid- j en Jorden Takiddine als pkomende middenvelders op [flanken. Mike But kreeg een jjjerol 'op tien'. Voor Remco ELeeuwen en Ramazan Kesik- l was daardoor slechts een bals op de bank weggelegd, k lactiek van Lekaj bleek de [ite. De thuisploeg was egekend fel en OJC werd vroeg isioord. De bezoekers, die al- iranang krijgt lesde treffer niet an arbiter [RKEL-ENSCHOT - De fut- Iers van FM Sranang hebben n derde competitieduel met I verloren van BE'79. pui Held, Alex van den Ho ls, Michael Linger en Gaffin SMeza (2x) scoorden. Bij 6-4 Korde De Meza weer, maar de iikwam via de achterste paal lug in het veld. De scheids- jthter keurde de goal, tot onge- pan Sranang, af. ftrneuzense Boys lijft ongeslagen i tweede klasse jöES - Terneuzense Boys bleef iterdag in de tweede klasse na n 1-0-zege op Kapelle samen tl NSW ongeslagen koploper. PC Vlissingen en AZVV ver tilden hun ongeslagen status. PC door met 3-3 gelijk te spe- ilegen VVC'68 en AZVV door I-verlies bij Zaamslag. fC'68-GPC Vlissingen 3-3: In openingsminuut maakte Mar- i van Elzakker 1-0, waarbij ton Guingo allerminst be aam reageerde. Jeroen van men tekende na een kwar- vanaf elf meter voor 1-1, ar ook vanaf de strafschop- it zorgde Baay vijf minuten irvoor 2-1. Erik de Ruiter aide in de veertigste minuut 1-2 in de bovenhoek, maar in dot minuut maakte doelman itgo weer foutje: 3-2 via Bel as 'C68 liet vervolgens verschil de counterkansen onbenut prompt werd het - verdiend - aminuten voor tijd 3-3 door kopbal van Maarten Peene. wizense Boys-Kapelle 1-0: thuisploeg had meer balbe- laar Kapelle bleek de verde- to? organisatie goed op or- te hebben. Pas tien minuten 'hijdwerd het 1-0 door Mar rassen. •lense Boys-NSVV 0-1: NS- wam in de tiende minuut "■1 via een door de thuis- *8 betwiste strafschop van raak bezoekers slaagden er "ral door prima keeperswerk iMarius Bal niet in verder af- 'jd le nemen en zeker na rust tode ook de thuisploeg enke- We doelkansen. Een gelijk- ®r leverde dat echter niet plag-AZW 1-0: De thuis- ^besliste het duel al na drie toen Ferry van de Seeen inzet van Peter Diele- 0achter zijn eigen doelman 1-0. Bij AZVV werd Jo- 011 Marcus na een half uur Wuurd (twee keer geel), n ™t[ase kreeg Veli Eryüriik «Irood. Nwcn-RiUandia 2-3: Na- invaller Raimon Schouten ;^ie minuut met zijn eerste intact °-l had gemaakt, Barry Kootwijk vanaf «nap 0-2. Vroeg in de twee- maakte Jan-Pieter de 3 1*2, maar een kwartier ^hjd besliste Mehmet Dol- '"«duel. De 2-3 van Michael Gilman viel in blessuretijd. tijd de voetballende oplossing zochten, hadden er veel moeite mee. Lekaj: „Tactisch hebben we ge weldig gespeeld. De ploeg was fel en gedreven. We speelden pressie vooruit om snel in balbe zit te komen. Het gaat om ruim te en tijd, om snelheid van han delen, pompen en altijd weten waar de bal naar toe moet. Wat ik wilde, is vanmiddag goed uit gevoerd. Deze opstelling was een bewuste keuze. Ik heb een selectie van 22 man. Dat bete kent evenveel zekerheden als on zekerheden. Voorop staat niet de persoon, maar de teampresta tie." Aanjager Nadat Terneuzen, vooral in de tweede helft, legio kansen had laten liggen, sloegen de Braban ders halverwege het tweede be drijf toe. Uit een hoekschop kop te Farley Kromodikoro snoei hard binnen; Terneuzen gesla gen en bijna verslagen achterla tend. Maar met opportunistisch voetbal en met een fantastisch spelende aanvoerder Mike But als aanjager, kreeg de thuis ploeg toch nog waar het recht op had.De uitblinker zelve zag ruim tien minuten voor tijd van uit zijn ooghoek dat doelman Jo ris van der Cammen te ver voor zijn doel stond. Ruim dertig me ter was de afstand die But en de goalie van elkaar scheidden. Met een bekeken en strakke pass lepelde But uit het niets de bal over Van der Cammen. De ontlading was groot. Spelers vie len elkaar in de armen. Want even zag het er naar uit dat Ter neuzen met lege handen achter zou blijven. Aanvoerder Mike But vond het vertoonde spel 'een beetje op z'n Engels'. „Het was vanmiddag heel zwaar. De wedstrijd golfde op en neer. On danks ons goede spel en de vele kansen die we kregen, was dit gelijke spel wel in verhouding. We hebben een jonge ploeg die openstaat voor aanwijzingen. Voor ons is belangrijk dat Ter neuzen eersteklasser blijft, want daarmee is het behoud van de club gewaarborgd." Terneuzen-OJC Rosmalen 1-1 (0-0). 64. Farley Kromodikoro 0-1, 76. Mike But 1-1 Scheidsrechter: J. Tempelaar (Dordrecht). Gele kaart: Roel Alberti Terneuzen Farley Kromodikoro (OJC Rosma len). Aantal toeschouwers: 250. Terneuzen: Dennis Wondergem, Roel Alberti, Erik-Jan Naudts, Jan Bosman, Jules Bazelier (65. Tim Faassen), Daryl Rawidjan, Dennis de Kraker (65. Ramazan Kesik- bas), Jorden Takiddine (46. Hans van Damme), Maik de Wolf, Mike But, Dominique Verlinde. 1r;;y "V y zp.j Ferry Alfons zoekt de aanval in de wedstrijd tegen Scheveningen. foto Mechteld Jansen door Jan Daqevos KLOETINGE - Het begin van de competitie levert Kloetinge tot dusverre louter meevallers op. Vorige week onderscheidde de aanval zich in het duel met Excelsior Maassluis (3-5), zater dag tegen Scheveningen stemde het optreden van de verdediging tot tevredenheid. Het defensieve vlechtwerk leverde Kloetinge een broodnodig punt op: 0-0. In de aanloop naar de competi tie bezorgde de laatste linie trai ner Diederik Hiensch de nodige hoofdbrekens. De oefenmeester toverde in de oefenduels tal van varianten uit de hoge hoed, maar het leverde nimmer het ge wenste resultaat op. Ook vorige week in het openingsduel met Excelsior viel er met name in de eerste helft nog wel wat aan te merken op het spel van de verde digers. Vandaar' dat er deze week tijdens de training extra getraind werd op dit aspect. Met succes dus. „Het stond nu goed", was het oordeel van de trainer. „We hebben weinig weg gegeven, organisatorisch klopte het." Het hart van de Kloetinge-defen- sie werd gevormd door Erwin van der Woerdt en Emiel Dorst. Beiden speelden fel, geconcen treerd en waren sterk in de luchtduels, hetgeen tegen het fy siek sterke Scheveningen geen overbodige luxe was. Het centra le duo kreeg op de vleugels bij stand van rechtsback Joffrey Geldof (agressief als altijd) en Benjamin Verwest (links). De laatste viel vorige week sterk in en mocht nu in de basis begin nen. De speler uit Dreischor stond stijf van de zenuwen, be gon hierdoor wat aarzelend, maar speelde zich gaandeweg in de wedstrijd. Hij legde in de tweede helft de snelle Maurice Escalona nagenoeg aan banden. „Het is allemaal even wennen", erkende Hiensch. „Je moet niet vergeten dat Ben en Emiel op dit niveau nog nooit op die plaats hebben gestaan." De tactische discipline was ook in de andere linies goed ver zorgd. Het middenveld (Corné Schilperoort, Daan Esser, Johan de Goederen) werkte zich een slag in de rondte, terwijl links buiten Ronald Zuijdwegt goed anticipeerde op het inschuiven van Scheveningen-aanvoerder Michiel Sol. Bij balbezit daarentegen mar cheerde het veel minder bij Kloe tinge. De ploeg had voldoende mensen die het spel van de te genstander konden ontregelen, maar eenmaal in balbezit ont brak het aan een stilist. Het is een nieuw aandachtspunt voor Hiensch. De trainer beseft ook wel dat als Kloetinge wil overle ven in de hoofdklasse er voetbal lend veel meer geboden moet worden. Een punt is in deze aan vangsfase aardig, maar straks zullen er toch ook 'driepunters' aan het totaal moeten worden toegevoegd. Dreiging Het onrustige spel leidde er za terdag toe dat Scheveningen voortdurend een veldoverwicht had. De Zuid-Hollandse forma tie koos echter veel te snel en veel te vaak voor de lange bal, waardoor de echte dreiging uit bleef. „We hadden hier moeten winnen", vond Schevenin- gen-doelman Rody Hoegee, die in zijn jeugdjaren bij Kloetinge speelde. „Maar we konden het niet afmaken. We hadden wel voortdurend een overwicht, maar echt opgelegde kansen heeft dat niet opgeleverd. Eigen lijk kreeg Kloetinge nog de bes te kansen." De beste mogelijkheden deden zich halverwege de eerste helft voor, toen Kloetinge enigszins onder de druk van Schevenin gen uitkwam. In die fase demon streerde Regilio Pinas tot twee keer toe zijn snelheid. Tot twee maal verscheen in schietpositie voor het doel, maar tot twee keer toe kon een verdediger van Scheveningen redding brengen. Eenmaal was ook Ferry Alfons gevaarlijk. Hij schoot uit een hoekschop rakelings over. Na de pauze drong Schevenin gen andermaal aan, maar Kloe tinge bleef overeind in de slijta geslag. „Het werd een knoks- pel", vond Hiensch. „En hoe lan ger in zo'n wedstrijd dan een goal uitblijft, hoe meer het resul taat gaat meespelen. We hebben hard voor een punt moeten wer ken, maar die 0-0 is een terechte uitslag." Kloetinge-Scheveningen 0-0. Scheidsrechter: L. Stofkooper (Gouda). Gele kaart: Emiel Dorst, Johan de Goederen (beiden Kloe tinge), Hendrik Grünholz (Scheve ningen). Aantal toeschouwers: 500. Kloetinge: Merlijn Swennen; Jof frey Geldof, Emiel Dorst, Erwin van der Woerdt, Benjamin Ver west; Johan de Goederen, Daan Es ser (77. Ronald Zioager), Comé Schilperoort; Regilio Pinas, Ferry Alfons en Ronald Zuijdwegt. door Bauke Boersma VEEN - De voetballers van eersteklasser SSV'65 wonnen zaterdag voor de derde op eenvolgende keer. En even zovele malen sloegen de Goesenaren na rust toe. Via een 1-1-ruststand (ook de derde op rij) klopte de ploeg van trainer Cees Houtepen Achil les Veen in eigen huis: 1-2. En dat terwijl de voorbereiding verre van optimaal was. Op de reis naar Veen werd de spelersbus bij Hoogerheide door de politie staande gehouden voor een controle. Daar door arriveerde SSV'65 veel te laat op sport park De Heuye. En toen Chinedu Chukwug- bo al in de 12e minuut met een liesblessure uitviel, leek de ploeg van Houtepen een zwa re middag tegemoet te gaan. Dat viel uiteindelijk mee. Na ruim een kwar tier ontsnapte SSV weliswaar aan een ach terstand toen Nabil Bouchlal de bal tegen de onderkant van de lat trapte, maar zeven minuten voor rust kwam de ploeg op 0-1 toen de door Björn Langeveld gelanceerde Dennis van der Welle de bal op het hoofd van Arjan Koopmans legde. Vlak voor rust plofte de bal na een weergaloze omhaal van Petric Dubbelman in de kruising achter doelman Christol van Campenhout: 1-1. Acht minuten na rust kwam SSV weer op voorsprong via een bijna exacte kopie van de eerste goal. Langeveld bediende Van der Welle, die de 1-2 op de schoen van Koop- mans legde. In het restant van het duel ont wikkelde Achilles Veen veel druk, maar on der leiding van Mamadouba Gueye gaf SSV de zege en daarmee de gedeelde koppositie na drie duels niet meer af. Achilles Veen-SSV'65 1-2 (1-1). 38. Arjan Koop- mans 0-1, 44. Petric Dubbelman 1-1, 53. Arjan Koopmans 1-2. Scheidsrechter: G. Daems (Gil- ze). Gele kaart: Wim Holster (Achilles Veen) en Jan-Willem van Dijk (SSV'65). Aantal toeschou wers: 180. ZWIJNDRECHT - Oostkapelle voelde zich zaterdag on recht aangedaan. Het 1-1-gelijkspel bij Groote Lindt kwam mede tot stand door een in Oostkappelse ogen bui- tenspeldoelpunt van Paul Opmeer. Oostkapelle maakte tien minuten voor tijd weliswaar gelijk via Micha Leka- wael, maar dat kon de wrange nasmaak niet wegspoelen. Over de wedstrijd was Vergouwen snel uitverteld: „Zo snel mogelijk vergeten." Oostkapelle had aanvallende in tenties (onderstreept door zeven corners in de eerste helft), maar Groote Lindt leunde op zijn defensie. Nog meer na de openingsgoal. Nadat invaller Harold Vermeu len nog de lat had geraakt, maakt Lekawael uit een scrim mage uiteindelijk de 1-1. Groote Lindt-Oostkapelle 1-1 (1-0). 35. Paul Opmeer 1-0, 80. Mi cha Lekawael 1-1. Scheidsrechter: Peijnenburg. Aantal toeschou wers: 300. ARNEMUIDEN - Arnemuiden leed zaterdag de tweede thuisnederlaag van het nog jonge seizoen. De nieuwko mer in de eerste klasse verloor met 1-2 van Roda Boys, dat als rivaal wordt gezien in de strijd voor handhaving. Halverwege de strijd liep Arnemuiden tegen twee tegen- goals op. In de 43e minuut via Pascal Ippel, in de 49e mi nuut via een eigen doelpunt van Jaco Moerdijk. Na ruim een uur maakte Arjen Kats de aansluitingstreffer, maar ondanks een fors offensief (kopbal op de lat van Bart van Steveninck) bleef Arnemuiden opnieuw puntloos. Arnemuiden-Roda Boys 1-2 (0-1). 43. Pascal Ippel 0-1, 49. Jaco Moerdijk 0-2 (eigen doelpunt), 62. Arjan Kats 1-2. Scheidsrechter: R.J. Collé (Leerdam). Gele kaart: Comé van Belzen (Arnemuiden), Robert Hak, Sebastian van Driel en Arjen Dekkers (Roda Boys). Aantal toeschouwers: 280. MADE - Na twee ruime nederlagen (4-0 en 5-2) besloot Zierikzee-coach Gaby Niemantsverdriet wat wijzigingen toe te passen in zijn team. Deze omzettingen pakten goed uit, want Zierikzee won gisteren bij Madese Boys met 1-2. „En als winnende trainer heb je dan achteraf altijd gelijk", wist ook Niemantsverdriet. Mathijs ITage zorgde voor beide Zierikzeese goals. Madese Boys-Zierikzee 1-2 (0-1). 29. Mathijs Iiage 0-1, 54. Jan van der Ven 1-1, 67. Mathijs Hage 1-2. Scheidsrechter: P. de Rover. Gele kaart: Jamo Vermeulen. Aantal toeschouwers: 200. DONGEN - Een gebrek aan passie heeft RCS de eerste ne derlaag van het seizoen opgeleverd. Tegenstander Don gen had een betere wedstrijdopvatting en was daardoor de terechte winnaar. Ook al kwam die overwinning pas in de laatste minuten tot stand. RCS kende in Dongen slechts één goede fase: zo'n twintig minuten na rust wer den de Brabanders goed vastgezet en drong RCS nadruk kelijk aan. Het was dan ook niet toevallig dat juist in die periode het Zeeuwse doelpunt viel. Die periode duurde te kort om aanspraak te maken op de zege. Dongen-RCS 3-1 (1-0). 45. Manuel de Keuster 1-0, 61. Aschraf Elhrouz 1-1, 87. Tomas van den Rijken 2-1, 90+2. Osman Erbas 3-1 (pen.) Bijzonderheid: 85. Ismet Ozkan (Dongen) mist penalty. Scheidsrechter: G.H. Briene. Gele kaarten: Al-kam Uzum (Don gen), Delano de Keuning (RCS). Aantal toeschouwers: 260. door Klaas Verspoor GOES - Ook na drie duels is Veere in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal, door 3-1-winst op Nieuwdorp, nog foutloos. Met negen punten uit drie duels behouden de mannen van trainer Rinus Zegers een voorsprong van twee punten op Serooskerke en Heinkenszand, die beide ook tot winst kwamen. Opvallend was de 6-0-afstraf- fing die Duiveland kreeg van SKNWK. Veere-Nieuwdorp 3-1: De thuisclub had het geluk van de koploper, want aan twee Veere-goals zat een luchtje. De eerste helft verliep rommelig. Na rust kreeg Nieuwdorp in eer ste instantie de beste kansen, maar ook Veere bleef, met name toen een inzet van Joachim Cor- nelisse op de paal belandde, ge vaarlijk. In de 69e minuut kwam Nieuwdorp door een goal van Marcel van de Does aan de leiding en niet veel later werd bezoeker Pascal Gaakeer na twee gele kaarten uit het veld ge stuurd. Het betekende een keer punt in de wedstrijd, René-Mi- chel Gerritsen zorgde een kwar tier voor tijd voor de gelijkma ker. Vijf minuten voor tijd kreeg Veere een omstreden strafschop, omdat de overtreding nog bui ten het strafschopgebied ge maakt werd. André van Malde- gem scoorde niettemin de 2-1. Aan de 3-1 van Jacky van Goud zwaard ging een buitenspelsitua tie vooraf waardoor Nieuwdorp zich bestolen voelde. ZSC'62-Heinkenszand 1-2: ZSC-doelman Leon Weeda be hoedde zijn ploeg in de eerste helft voor een achterstand, maar in de tweede helft was er voor hem geen houden meer aan. Na rust klopte Gerben Men- heere de doelman, na een voor zet van Pieter van Liere. Nadat Gerard Verhoek met tweemaal geel van het veld werd gestuurd, profiteerde Heinkenszand opti maal van de overtalsituatie. Na een voorzet van Jimmy Nieuw dorp was Menheere opnieuw trefzeker. Daarna scoorde Niels van de Moezel namens ZSC'62 nog tegen. Dauwendaele-WHS 0-0: De eer ste twintig minuten waren voor de thuisploeg, maar het over wicht werd niet in goals uitge drukt. Daarna ontpopte zich een gelijkopgaande strijd met kansjes over en weer. In de twee de helft was WHS het dichtst bij een doelpunt, maar Dauwendae- le-speler René de Nooijer haal de de bal van de eigen doellijn. 's-Heer Arendskerke-Seroosker- ke 1-3: Nicky Holmes opende na een halfuur de score en vijf mi nuten in de tweede helft zorgde Kyrian Guepin voor de 0-2. Niet veel later zorgde Holmes met zijn tweede treffer voor 0-3 en daarna hield Arendskerke-doel- man Arno Wisse Serooskerke van een aantal bijna zekere tref fers af. Stefan van de Velde scoorde een kwartier voor tijd nog de 1-3. Bruse Boys-Spui 4-0: De uitslag had nog veel hoger uit kunnen vallen, want bij rust leidde Bru se Boys al met 3-0. Spits Peter Willemse opende uit een voorzet van Ralph van den Ouden de sco re en Mats Willemse zorgde van af de strafschopstip, na een handsbal, voor 2-0. Peter Wil lemse tekende met zijn tweede treffer voor de 3-0 aan. Na de hervatting zorgde invaller Ger ard Vogel voor de vierde Bruse treffer. SKNWK-Duiveland 6-0: De Nieuwerkerkse thuisploeg was heer en meester en verdeelde het halve dozijn doelpunten eer lijk over beide helften. Gert-Jan Tierie opende na zes minuten de score, waarna Emiel Kuijten en Wouter de Jonge binnen twintig minuten de 3-0 op het bord zet ten. Na de rust maakten Leon de Bruine, opnieuw Tierie en in valler Arjo van de Velde het feest compleet. Kogelvangers-Noad'67 1-3: De ploeg uit Philipsland kwam na twintig minuten op voorsprong toen een strakke voorzet van Sven Buijs in eigen doel werd ge werkt. Diezelfde Buijs tekende vlak voor rust voor 0-2. In de vijfde minuut van de twee de helft kwam Kogelvangers door Van der Giessen terug tot 1-2, maar toen de ploeg vervol gens alle risico's moest nemen voor de gelijkmaker, counterde Noad zich via Martijn Rein- houdt een kwartier voor tijd naar 1-3 en de eerste zege in een jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 43