^en Dullaert tegen privatisering Orde slaat brug tussen culturen IC fZC Heerlijk weer voor Reynaertmars Hoofdplaat viert met toneelclub 20-jarig jubileum n Voorlopig nog geen besluit over horeca Den Dullaert 10ur verontwaardigd over onderhandelingen van gemeente met koper I Poëziewandeling in Aardenburg Kantklosdemonstratie in Groede Automobilist rijdt door slagboom Storende lichtbronnen op kaart Brievenbus vernield Baldadige Terneuzenaar Alcoholcontrole levert weinig op AAZET maandag 19 september 2005 ^njnu de Gucht jcr-De onderhandelingen die de L|e Hulst heeft gevoerd met een koper van Den Dullaert los van de privatisering van de 1in het gemeenschapscentrum. Scestuur van Den Dullaert heeft een met een Hulster horeca ondernemer. Voorzitter E. Vink van Den Dullaert: „Wij willen wel, maar de bal ligt nu bij de gemeente. De ge meente zegt ons dat er een probleem met de BTW schijnt te zijn. Voor mijn gevoel is dat probleem eenvoudig op te lossen, maar de gemeente doet hele maal niets meer. Het is al anderhalf jaar erg stil." Ook het CDA, dat wel tegen verkoop van het gemeenschapscentrum is, is niet tegen privatisering van de horeca. Vice-fractievoorzitter J. van Eek: „Er is echter al tijden sprake van een pat stelling tussen de gemeente en Den Dul laert. Een patstelling die er voor ge zorgd heeft dat het vorige bestuur van Den Dullaert is opgestapt. Het wordt tijd dat de wethouder eens met een ant woord komt." Dat antwoord zal volgens wethouder F. van Driessche nog wel even op zich la ten wachten. „Het verhaal van de priva tisering van de horeca hangt natuurlijk samen met eventuele verkoop van het hele gebouw." De Hulster horecaondernemer die een overeenkomst heeft met het bestuur van Den Dullaert is overigens niet dege ne die belangstelling heeft om het hele gebouw te kopen. jW-pu de Gucht -Het bestuur van Den bert in Hulst neemt het lander F. van Driessche jit kwalijk dat hij het genschapscentrum achter mg van het bestuur probeert iopen aan een particu- S getuigt niet van fatsoen", (voorzitter E. Vink van Den ^ert „Zo verlies je wel het Ipven m iemand als hij iniet vertelt. De gebouwen iDen Dullaert zijn van ons. ibn de gemeente toch niet lopen7" fonder P. Weemaes van fi lial vertelde vorige week in commissie Middelen desge- Kddat er drie maal met een iele koper is gesproken, heeft portefeuillehouder hiessche ons niet verteld", Vink. „Wij weten helemaal van de voorgenomen ver is een structurele bespa- op de gemeentebegroting 10,000 euro per jaar. De ac- tngegeven door de penibe- anciële situatie waarin de gaite verkeert. Het voorstel amen met een aantal andere bugingsvoorstellen, in juli thet college van B en W he rmaakt. i bestuur van Den Dullaert ÏEtte zich direct al fel tegen I gedwongen privatisering, ivenvachtte meer duidelijk- tvan Van Driessche in een piek te ki-ijgen. Dat gesprek I intussen plaatsgehad, k Vink zegt daar niet veel ban te zijn geworden. „Af- onderden lensen naar «tvatweekend 1ST - Voor de tweede keer I de familie Verbist het fatweekend in Hulst. Het t was prima en honderden kwamen feest vieren op terrein naast café Het Zout- «forgklachten: KO-0231231 Mandag t/m vrijdag ge tolde de openingstijden; Wags tot 12.00 uur ®)ACTIE Kuiais-vlaanderen WlemAlexanderlaan 45 totbus 145 ®ac terneuzen 0:0115-645769 «0115-645742 wil: redtern@pzc.nl kfêHoonhorst (chef) toitBareman Viond de Frel tóvan Stee ndeloo 16 tolbus 62 ®)AB HULST 10114)372776 '10114)372771 Wil: redhulst@pzc.nl teilava JENTRALE redactie Wtispark 28 °stbus3l d: (0113)315500 «1011 fliaibn ^RNET F prc.nl Mr web@pzc.nl gesproken is dat de gemeente op papier zou zetten aan welke ei sen een toekomstige koper zou moeten voldoen. Dat is nog niet Vorige week kwam aan het licht dat de gemeente al aan tafel ge zeten heeft met een kandi daat-koper. Pikant is dat die ge sprekken hebben plaatsgevon den voordat de bezuinigings voorstellen door de gemeente raad op 12 juli zijn besproken. Diverse bronnen bevestigen dat het hier om serieuze onderhan delingen ging. Dat laatste ont kent Van Driessche. „Het waren een aantal oriënterende gesprek ken. Eigenlijk is dat niets nieuws. Wij zijn benaderd door iemand die belangstelling had voor Den Dullaert. Dat is in het verleden wel eens meer gebeurd. Dit hele verhaal is een eigen le ven gaan leiden." Van Driessche tilt er dan ook niet zo zwaar aan dat hij niets tegen het bestuur van Den Dul laert verteld heeft over de onder handelingen. „We hebben met het bestuur afgesproken dat we een visie op papier zetten wat we verder willen met Den Dul laert. Dat gebeurt ook. Daar voor hebben we een aantal oriën terende gesprekken gevoerd met een kandidaat-koper. Binnen kort gaan we weer praten met het bestuur van Den Dullaert. Natuurlijk spelen zij een belang rijke rol in het geheel." De CDA-fractie in de gemeente raad van Hulst verzet zich tegen de privatisering van het gemeen schapscentrum. Vice-fractie voorzitter J. van Eek zet vraagte kens bij de hele gang van zaken. „Dit verdient niet de schoon heidsprijs. Zo ga je toch niet met elkaar om. Op deze wijze be reik je geen bezuinigingen." Knelpunt Ook Van Driessche weet niet of er nu wel een structurele bezuiniging van 100.000 euro per jaar is binnen te halen. „Ik denk dat er nu een knelpunt ligt. Maar ja, er zijn wel meer voorgestelde bezuinigingen die nog waargemaakt moeten wor den. Dan moet de bezuiniging maar ergens anders gehaald wor den." Als het aan Vink ligt blijft alles bij het oude. „Wij zijn helemaal niet van plan Den Dullaert te verkopen. En de gemeente moet niet over andermans eigendom men onderhandelen." deden tien ploe- m tien man elk mee. De gvanPopeye uit Hulst won. tweede prijs was voor PVB U en de derde prijs voor Ü.Zondag stonden op het ter- ifnkele springkastelen voor Ook was er een rom- brkt en stonden oude mo- 3i van bromfietsen en fiet- Verder waren er ffl met modelbouwboten liegtuigen. De Orde Driekoningen wordt ontvangen in de Sint Baafskerk in Aardenburg. door Jean-Lou de Gucht AARDENBURG - Het lijkt tegenwoor dig wel of heel Europa bezig is met na tionale navelstaarderij. Nederlanders zijn vooral met Nederland bezig, Fran sen met Frankrijk en Vlamingen met Vlaanderen. Dat laatste geldt zeker niet voor alle Vlamingen. In het West-Vlaamse kas teeldorp Beauvoorde bestaat een club die zich ten doel stelt bekendheid te krij gen met de cultuur van de omliggende landen. Die club is de Orde Driekonin gen. Zaterdag was de club te gast in Aarden burg. De contacten tussen Aardenburg en Beauvoorde dateren al van een paar jaar terug. „Het was de taal die ons sa menbracht", zegt voorzitter Jan Pleijte van de Stichting Cultureel Aardenburg. De poëziewerkgroep uit Beauvoorde was meerdere keren in Aardenburg. Op dit moment hangen vijftien gedichten op houten panelen van Patrick Lateur, die vorig jaar de poëziewandeling vorm de in Beauvoorde, in Aardenburg. Zo maar ergens in Aardenburg aan de muur van een huis is het volgende ge dicht te lezen: Als in gewijde uren uit de kinderjaren doorlees ik dit beduimeld prentenboek van vale woorden vol oude verhalen en sla een bladzij om bij elke hoek. Beauvoorde is het poëziedorp van Vlaanderen. „Het is niet zo gek dat wij in contact gekomen zijn met Beauvoor de", zegt Pleijte. „Wij willen Aarden burg als poëziestad promoten. We heb ben dan ook nogal wat raakvlakken met Beauvoorde. Als we met andere cul turen in aanraking komen kunnen we onze eigen cultuur verrijken." Dat laatste beaamt secretaris Luc De- lancker van de Orde Driekoningen. We willen ons de cultuur van de omlig gende landen eigen maken. Ook de cul tuur van Zeeuws-Vlaanderen. De men sen uit Beauvoorde zullen misschien wel denken dat ze die cultuur kennen. Sluis, Oostburg en verder. Ja verder. Cadzand misschien. Maar dat wordt het nu net niet. Vandaag brengen we naast Aardenburg een bezoek aan Groede, IJ- zendijke en Hoofdplaat. De bedoeling is dat de huidige poëzie- foto Peter Nicolai wandeling in Beauvoorde volgend jaar weer naar Aardenburg komt. En dat is zeker niet het enige dat de Stichting Cultureel Aardenburg op het program ma heeft staan. Het volgende project is twintig Latijnse gedichten bij het Cas- tellum (de overblijfselen van een Ro meinse legerplaats in de buurt van de Sint Baafskerk) aan de straatcollectie toe te voegen. Al deze gedichten zijn ge schreven in de eerste eeuwen van onze jaartelling en passen goed bij het imago van Aardenburg als Romeinse stad Pleijte en Delancker hebben ook nog wel een andere wens. Ze willen meer jeugd bij hun projecten betrekken. Want daar ontbreekt het nog wel eens aan. Plannen om de samenwerking uit te breiden met andere plaatsen zijn er niet. Pleijte: „Daar hebben we eenvou dig de tijd niet voor. We hebben met het organiseren van activiteiten in Aarden burg al de handen vol." door Jeannette Vergouwen HULST - Buurtvereniging Den Dullaert vierde feest. De Reynae rtmars kreeg dit jaar een zilve ren tintje. Wat in 1980 begon als een activiteit tijdens het 800-ja- rig bestaan van Hulst, is nu een niet meer weg te denken activi teit geworden. „Mooi toch dat we een zilveren jubileum kunnen vieren. De ge meente schenkt elke deelnemer een balpen of een papierknijper en we krijgen hier alleen positie ve reacties van de wandelaars." Tussen de 250 en 300 wande laars meldden zich bij de in- schrijfpost zondagochtend. Een aantal dat de deelnemers van de afgelopen jaren evenaart. Twin tig echte stappers liepen de tocht van 40 kilometer en veer tig gingen op pad om de 26 kilo- metertocht te lopen. „Wij wandelen al 27 jaar elke week. Deze tocht was goed geor ganiseerd en we hebben met dit ideale wandelweer heerlijk ge stapt", vertelt Jan Schouten, die samen met zijn vrouw Irene de route door Hulst liep naar Sint Jansteen en Heikant. „Daar heb ik mijn bakje koffie gedronken in de loods van Dobbelaar en toen zijn we door de Waterlei- dingsbossen en het Clingse bos gegaan en via de wijk waar vroe ger de vuilnisbelt van Pluist lag, weer terug naar hier. Nu is het tijd voor een pils, want de benen hebben het werk weer gedaan." Ook W. de Ridder is vol lof over de route. Hij liep de Reynaert mars voor de zesde keer, dit jaar de 15 kilometer, want zijn vrouw ging voor de eerste keer mee. „Dit was precies genoeg voor mij. Gelukkig waren er twee controleposten waar we iets konden drinken." Voor de 15 en 7 kilometertocht waren er telkens ongeveer honderd in schrijvingen. De tocht door de binnenstad van Hulst en over de historische wallen vonden velen een goede keuze van de organisa tie. „Ik heb plekjes gezien in Hulst die ik nog nooit bewust ge zien had, mooi hoor. Ik doe vol gend jaar weer mee." GROEDE - Het Vlaemsche Erfgoed in het Slijkstraatje in Groede stond zaterdag in het teken van het tienjarig be staan. Reden om de kanten en gehaakte mutsen en kleder drachten eens goed in de plooi te zetten. Ook het kantklos sen werd gedemonstreerd. Ondanks het mindere weer was er voldoende belangstelling. De klederdrachtgroep 'Mooi Zeeland' liet een grote verscheidenheid aan Zeeuw se streekdrachten zien. De zeventigjarige Marie van Dale uit Cadzand liet zien hoe mutsen worden gemaakt. Graag zou ze haar kennis en vaardigheden doorgeven aan jonge ren. De belangstelling is volgens haar echter gering. „Ik heb al verschillende malen geprobeerd een cursus op te zetten. Dat is tot nu toe nog niet gelukt. Eigenlijk zouden jongeren dit moeten oppakken. Mensen die wel eens reage ren zijn helaas van mijn leeftijd." Een groep van het kant- klossterskabinet uit Papendrecht gaf ook een demonstra tie. Mede-organisator Corry Marcusse toonde zich tevre den met de opkomst. „Het is een bijzondere dag. Voor her haling vatbaar. SLUISKIL - Vrijdagavond is een 28-jarige Portugese au tomobilist op de N61 met een bedrijfsbus door de slag boom van de brug bij Sluiskil gereden. De man is daarna doorgereden, maar kon, omdat de brugwachter het kente ken had genoteerd, later op de avond op een camping in Hoek worden aangehouden. Hij kreeg een bekeuring van 300 euro. VEERE - Vanaf de duinen bij Domburg was afgelopen weekeinde een oranje gloed zichtbaar boven de Maasvlak te Europoort, Zeebrugge Knokke en het Sloegebied bij Vlissingen. Dat was een van de opvallende waarnemingen van de vrijwilligers Kees Brandenburg en Peter Lievense. In opdracht van de Zeeuwse Milieu Federatie (ZMF) gin gen zij twee weekeinden achter elkaar op stap om licht punten te noteren voor een Walcherse lichtbronnenkaar- ten. „Het lagere gedeelte tussen Westkapelle en Aagteker- ke is weer vrij ongerept. Alleen het schijnsel van de vuur toren komt geregeld voorbij. Dat veroorzaakt een bijzon der effect. Het is daar verder donker zolang er geen auto rijdt", zegt Brandenburg. Ongeveer twintig vrijwilligers zijn voor de ZMF in de weer voor de landelijke campagne 'Laat het donker donker'. Met soms kleine technische aan passingen kunnen lichtbronnen minder hinderlijk wor den voor de omgeving. VOGELWAARDE - In de nacht van vrijdag op zaterdag gooiden onbekenden een stuk vuurwerk door de brieven bus van een woning in Vogelwaarde. Hierdoor werden de brievenbus, de voordeur en een binnendeur beschadigd. Het schadebedrag is niet bekend. TERNEUZEN - In de De Jongestraat, is in de nacht van zaterdag op zondag een 16-jarige Terneuzenaar aangehou den wegens baldadigheid. De jongen had fietsen omverge- duwd en heeft hiervoor een bekeuring gekregen. door Wilma Valk HOOFDPLAAT - Een missver kiezing in een bejaardentehuis, vertolkt door het jeugdtoneel uit Sint Jansteen was een van de toppers in de feesttent in Hoofd plaat. De toneelvereniging Tekst Kwijt vierde haar twintigjarige jubileum met veel muziek en vooral veel toneel. Naast de jubi lerende vereniging voerden be vriende verenigingen uit Terneu- zen, Philippine, Waterlandkerk je en Sint Jansteen korte toneel stukjes op en oogsten veel ap plaus. „Het is hier gezellig en er is vooral veel variatie", aldus een van de toeschouwers. De sketches werden afgewisseld door optredens van Drums for Nature, een accordeongroep en agenda Deelnemers aan de wandeltocht passeren de Keldermanspoort. foto Peter Nicolai ten. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur; Kaarten, vrij biljarten; 14.00 uur: Bewe gen 55+; De Halle, 14.00 uur: Prijskaarten, biljar ten; Trefpunt, 13.00 uur; Kaarten en biljar ten; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO koersbal en biljarten; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Bridge; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljar ten, computeren; 9.30 uur: Bijeenkomst KBO Zeeland; 10.30 uur: Yoga; 13.00 uur: Biljart club; 13.30 uur: Yoga, jeu de boules, computeren; 19.30 uur: Verga dering De Zonnebloem;; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Koersbal; Kerklaan 87,19.00 uur: Creatieve bijeen komst; NIEUW - NAMEN - De Kauter, 13.30 uur: KBO koersbal en handwerken: OOSTBURG - Hervormd Kerkcentrum, 20.00 uur: Guirlande 'Psychometrie met voorwerpen en foto's'; SAS VAN GENT - St.Albert, 14.00 uur: Kaarten; De Vlaanderen, 20.00 uur: Bingo; SINT - JANSTEEN Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; De Warande, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Bingo; 15.30 uur: Kreatieve Vor ming; 19.00 uur: Jeugdtoneel; 20.00 uur: Bijeenkomst jeugdsoos; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Kaarten bieden en jokeren en biljarten; 20.00 uur: Optreden groep Papillon; Sporthal 't Zwaantje, 13.00 uur: Koers bal en bowls; Ter Schorre, 14.00 uur: Palazzolihuis bij eenkomst (ex) kankerpatiënten en naas- een dansgroep. Allen groepen met onder de spelers bewoners uit Hoofdplaat zelf. Zoals altijd in't düürp, zoals de inwoners het zelf liefdevol noemen, waren er vooral eigen mensen en oud Hoofdplatenaren. De tent bij het dorpshuis was de hele mid dag goed bezet en de bar draai de op volle toeren. Alleen de fietstocht zaterdag morgen had te lijden van het slechte weer. „Men moest de rou te aanpassen en een stukje rich ting Breskens schrappen door de werkzaamheden aan de rond weg daar. De tocht werd daar door iets korter, maar gezien de buien was dat niet erg", wist een van de deelnemers. Uiteinde lijk waren er maar vijftig in schrijvingen. Heel wat meer kwamen in de vroege avond naar de tent voor de feestavond en de barbecue. De leden van Tekst Kwijt' kun nen terug kijken op een ge slaagd feest. Ze hebben maar even rust, binnenkort beginnen de repetities voor de volgende uitvoering. THOLEN - Bij vijf alcoholcon troles op Tholen en Sint- Philipsland heeft de politie in de nacht van vrijdag op zater dag weinig autobestuurders aan getroffen die met een slok te veel op achter het stuur waren gekropen. Van de bijna driehonderd gecon troleerde automobilisten bleken er vijf meer dan de toegestande hoeveelheid alcohol te hebben genuttigd. In Poortvliet moest een bestuur der zijn rijbewijs inleveren, om dat hij tweeënhalf keer te veel had gedronken. De vier andere betrapte chauf feurs kregen rijverboden opge legd van één uur tot vier uur. (Advertentie) K07IINPN 7DNWERIN\j et.nl •33Q333 KOZIJNEN ZONWERING www. aa z et. i Kapelle

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 41