SKNWK treft zes keer de roos Lelijk eendje wordt mooie zwaan Tweede verlies Brouwershaven en WIK'57 Mutaties Zierikzee pakken goed uit Duiveland wordt weggespeeld in Nieuwerkerk: 6-0 DFS incasseert icrste nederlaag Arnemuiden blijft puntloos Eerste verlies Zierikzee 2 Probleemloze zege Zonnemaire Peter Vos sterk in voorwedstrijden Gebrek aan beleving kost RCS punten maandag 19 September 2005 s 0VERKERK - Ook de voet jes van Duiveland waren l(rdag uitgenodigd voor de fepiverkerkse mosselparty na L van de derby tegen fljWK. Maar als je het veld „laat na een waarlijke voetbal en een 6-0-nederlaag, heb je bar eigenlijk geen trek in. Dan [ilje zo snel mogelijk naar de «kant van de weg. beland-trainer Jan Heikamp aalloop: „Duiveland was wer- jtt onherkenbaar. Geen pres- fe balletje breed en nog eens jaballetje breed, maar geen en- de passie. Op alle punten was 0YL ons de baas. Wij wer- feozoekgespeeld." li de waag of Duiveland toch jjlt vasthouden aan het ^-systeem was Heikamp dui- |jk: „Als ik over schakel naar [3-3, dan wordt het achterin «kwetsbaarder dan dat het sal is." te veel vrolijker was p'K-collega trainer Ünaan Nieuwenhuijse: „Dit is Cr ons een heel goede opste- k, want wij waren echt toe jj'zo'n overwinning. Nu is het sik deze lijn vast te houden. Hj kenden deze middag geen sakke schakels. Het was een Cot om spelers zoals Wouter kJonge en Arjo van de Velde C het werk te zien." jsjonge Arjo van de Velde (ne- falien jaar): „Ik begin me teds meer thuis te voelen in iiteam. Vanaf de voorberei- fegheb ik aan iedere wedstrijd Kgedaan. Ja, en dan vanmid- kginvallen en ook nog scoren $nDuiveland... helemaal top- [eleving fouter de Jonge is bij het team feds het wegvallen van de ge- fesseerde Jacky de Bruine. Hij haalde ook na afloop. „Als je I tweede-elftalspeler naar het rste overgaat, moet je scher- rspelen, Maar je krijgt ook be- r spel, vooral omdat er meer tontroleerd gespeeld wordt. Ikvoetballer heb je dan enorm tOES - DFS leed zaterdag in de lierde klasse A de eerste neder- hagvan het seizoen. In Middel ing was MZVC met 1-0 te itrk, Daardoor heeft de ploeg il Burgh-Haamstede nu drie pten achterstand op de onge- ton koplopers Bevelanders BVCK. ZVC-DFS1-0: Zonder Alexan- i Bom (gebroken arm) en ak de Nood (familieomstan- was de thuisclub spel- chnisch de mindere van DFS, creëerde toch de bete- kansen. Twaalf minuten na st leverde een voorzet van fftijn de Vries aan broer San- ïie 1-0 op. DFS drong daar aan, maar de kansen op 2-0 aen vervolgens groter dan die li. pollo'69 - VCK 0-2 (0-1). Michel ^meester 0-1, Merijn Dek 0-2. isele - Wolfaartsdijk 2-2 (1-0). Mijn van de Graaf 1-0, Ronald 'Mier 2-0, Leon Tavemier 2-1, tyEveleens 2-2. Ijnsplaatse Boys - Bevelanders (0-0). Leo Koole 0-1, Leo Me 0-2, Michel Verburg 0-3. «dekenskerke - Nieuwland 2-1 jhWie/s Otte 1-0, Diederik Uit mate 1-1 (eigen doelpunt), Jer- tStoel2-l. Iö-Cadzand 1-2 (0-1). Cor Fie- 'H Peter Nieskens 0-2, Marcel «Oosten 1-2. louden speld peler Tjoba - Chris Boogaard (6(5) vrijdagavond van het Ko- ®ijk Nederlands Korfbal "bond een gouden bondsspeld- ?ekregen. 1 ^rd daarmee vereerd, om- "lój al vijftig jaar spelend lid van Tjoba uit 's-Heer Hen- hkskinderen. veel beleving." SKNWK wilde zaterdag zo snel als mogelijk de Oosterlanders op de slachtbank hebben. Na zes minuten werd de eerste aanzet daarvoor gege ven. Leon Goedegebure ontferm de" zich over een corner vanaf rechts. Met een schoonheid van een actie zorgde Gert-Jan Tierie inlopend voor de 1-0. In de acht tiende minuut verdween een bal van Emiel Kuyten vanaf rechts rechtstreeks achter doelman Re ne Zwart van Duiveland. De 2-0 was geboren. Een minuut later: een voorzet op maat van Gert-Jan Tierie en Wouter de Jonge liet de 3-0 aan tekenen. En Duiveland dan? Ja, de geel-zwarten stonden erbij, keken ernaar en konden er niets tegenoverstellen. Het keek uit naar de rust, maar zag kort voor die rust ook nog Jasper van Al- menkerk met een blessure afha ken. Koppend Na de rust weer een stormachtig begin van SKNWK. Het wilde meer. Het duurde slechts tot de 52e minuut voordat SKNWK weer scoorde. Leon de Bruine verzilverde koppend een corner van Leon Goedegebure: 4-0. Bar ry Steenpoorte van Duiveland waagde twee schoten van af stand, maar daar was SKNWK-doelman Leon Quik niet echt bang voor. In de 63e minuut kwam Gert-Jan Tierie weer in het verhaal voor. Toen iedereen bij Duiveland bleef staan voor buitenspel lobde Tie rie de bal over doelman Zwart en de 5-0 was daar. Duiveland leek de eer te redden, toen Lex Zwang (later uit het veld gestuurd met twee gele kaarten) uit een vrije trap direct scoorde. Maar zelfs dat was Dui veland niet gegund: de goal werd afgekeurd door leidsman Sprong, die een indirecte vrije trap had aangegeven. Invaller Arjo van de Velde maak te de afgang compleet. Na een fraaie voorzet van Emiel Kuy ten maakte hij in de 79e minuut 6-0. SKNWK - Duiveland 6-0 (3-0). 6. Gert-Jan Tierie 1-0, 18. Emiel Kuy ten 2-0, 19. Wouter de Jonge 3-0, 52. Leon de Bruine 4-0, 63. Gert-Jan Tierie 5-0, 79. Arjo van de Velde Scheidsrechter: C. Sprong (Ammerzoden). Rode kaart (2x geel): Lex Zwang (Duiveland). Gele kaart: Johnny Bolle en Mar cel Zwager (beiden Duiveland). Aantal toeschouwers: 150. SKNWK: Leon Quik, Leon Goede gebure, Frank Boere, Mark den Haan, Johan Padmos, Maarten Padmos, Martin Huisman (59. Syt- ze Stins), Emiel Kuyten, Gert-Jan Tierie, Leon de Bruine (72. Jurjen Vermeer), Wouter de Jonge (72. Ar jo van de Velde). Duiveland: Rene Zwart, Jasper van Almenkerk (42. Jan IJzelen- berg), Johnny Bolle (62. Lex Zwang), Mark de Reus, Marnix van der Hulle, Marcel de Bruine, Marcel Zwager, Jan-Willem Bolle (55. Alexander Steenpoorte), Bar ry Steenpoorte, Wilmar van der Sande, Dennie le Comte. SïiS v..,::-.. Mevo-speler Lee Mol houdt zich Antonis Riedijk van Yerseke van het lijf. door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - De Deen Hans- Christian Andersen schreef ooit een sprookje over een le lijk jong eendje dat een mooie zwaan werd. Voor Mevo, dat vorig seizoen nog het lachertje van de vierde klasse B ge noemd werd, gaat de vergelij king op. Na een 1-0-overwin- ning op Yerseke mag Mevo, met zes punten uit drie duels, met de borst vooruit lopen. Er is heel wat veranderd bij de Zierikzeese zaterdagvereniging sinds vorig seizoen. Op de slot dag van het seizoen 2004-2005 klopte Mevo op 23 april van dit jaar Smerdiek in Zierikzee met 1-0 (doelpunt Leon Hendrikse) en daarmee sloot de ploeg een uitermate dramatisch verlopen seizoen af. Zes wedstrijdpun- ten, die behaald werden in de laatste drie duels van de compe titie en meer dan honderd te gendoelpunten, 'sierden' Me- vo's eindklassering in de vierde klasse B. Kwaliteit In een paar maanden tijd onder ging Mevo echter een metamor fose. Spelers gingen en spelers kwamen: de hoofdmacht van Mevo kreeg een ware kwali- teitsinjectie. In de bekerwed strijden presteerde Mevo rede lijk, al werd de ploeg wel uitge schakeld, maar in de competi tie kende de ploeg, mede door het uitvallen van doelman Jeroen van den Dries met een gebroken pink, tegen Krabben- dijke een valse start. Twee we ken en twee wedstrijden later staat de puntenteller echter al op zes en is de prestatie van vo rig seizoen al geëvenaard. Maar wie dit Mevo ziet spelen, twijfelt er niet aan dat de ploeg nog veel meer punten gaat pak ken. Met Pieter van der Neut heeft Mevo in verdedigend op zicht een absolute kanjer in huis. Mevo is, naast de ex-spe ler van Kloetinge bij wie tegen Yerseke elke aanvalsopbouw begon, vooral een goede mix. Een aantal jonge spelers wordt goed ondersteund door een aan tal geroutineerde krachten, on der wie Wouter Fioole, Lee Mol en Leon Hendrikse. Ricky Janse, die vorige week te gen Brouwershaven nog ch'ie keer scoorde als invaller, kreeg zaterdag van trainer Cock Knij- nenburg een basisplaats. De jonge speler beschaamde het vertrouwen van zijn trainer niet, want in de 81e minuut van het duel stond de aanvaller aan de basis van de enige goal uit de wedstrijd. Op de linker flank zette Janse, na een pass van Eelco Berrevoets, de Yerse- ke-spelers Jordi den Toonder en Raymond Roovers te kijk. Met een rush haalde Janse de achterlijn, behield het over zicht, en legde de bal terug op de instormende Jeroen Volkeri die deed wat hij moest doen: scoren. Moegestreden Volkeri kon na afloop zijn ge luk niet op: „Het is twee jaar geleden, onder Nico Schoute, dat ik voor het laatst scoorde voor Mevo 1." De 26-jarige voetballer kwam na ruim een uur in het veld voor de moege streden Leon Hendrikse. „Alle bei de ploegen waren op zoek naar een goal. En na de 1-0 was het een kwestie van dicht houden", vond Volkeri. Het duel Mevo - Yerseke was er één met een verleden. De ploegen zaten bij elkaar inge deeld in de bekerpoule en in Yerseke eindigde het bekerduel in een 1-1-gelijkspel. „Voor de beker kwam Yerseke, mede door de eigen scheidsrechter die floot omdat degene die ei genlijk zou fluiten in Zierikzee stond, op een lullige manier aan de 1-1", legde Knijnen- burg uit. Al direct in het duel bleek dat er vooral onder de Mevo-spe- lers nog sprake was van enige frustratie. Het leverde Wouter Fioole, die in Yerseke getorpe deerd werd door doelman Ra mon Boone, al na één minuut spelen een gele kaart op. Scheidsrechter Koeken hield het daarna erg kort en dat kwam het spel van beide ploe gen niet ten goede. Ze creëerden niet één kans, maar gaven ook niks weg. Slechts uit een dode-spelsitua tie, Jordy den Toonder dwong in de 39e minuut uit een vrije trap Mevo-keeper Michel Hen drikse tot een redding, was Yer seke nabij een treffer. De 0-0-ruststand was dan ook zeer logisch. Laatste bal Na rust werd het duel levendi ger. Jordy den Toonder werkte bijna een inzet in eigen doel en aan de andere kant redde Mi chel Hendrikse op pogingen van Michel de Rooij en Ed- mond Verstraete. „Vooral die kans van Edmond had er in ge moeten. Bij ons ontbrak van daag vooral de 'laatste bal"', verzuchtte Yerseke-trainer Cees de Smit achteraf. Na de 1-0 ging Yerseke alles of niks spelen. Den Toonder was foto Marijke Folkertsma nog dicht bij de gelijkmaker, maar hij zag zijn inzet voor langs gaan. En in blessuretijd werd Yerseke een strafschop onthouden toen Raymond Roovers binnen de lijnen naar de grond ging. Scheidsrechter Koeken legde de bal buiten het strafschopgebied waardoor de bezoekers de beste kans van de wedstrijd ontnomen werd. „Die bal was er binnen, dus we hadden geluk", gaf Knijnen- burg ook toe. De Mevo-trainer liep na het laatste fluitsignaal niettemin met het hoofd in de wolken. „Het loopt lekker, de sfeer is goed en ik heb een goede groep. Alles wat we voor de winterstop halen, is mooi mee genomen. Maar dit ruikt naar meer." Mevo-Yerseke 1-0 (0-0). 81. Jeroen Volkeri 1-0. Scheidsrech ter: J.A.M. Koeken (Waalwijk). Gele kaart: Wouter Fioole en Lee Mol (beide Mevo), Michel de Rooij en Raymond Roovers (beide Yerseke). Aantal toeschouwers: 90. Mevo: Michel Hendrikse, Erik Tromper, Patrick Renger, Pieter van de Neut en Leon Groenleer; Stefan Pen (73. John van Assen), Wouter Fioole, Eelco Berrevoets (85. Mark van de Linde) en Lee MolLeon Hendrikse (63. Jeroen Volkeri) en Ricky Janse. töjj Het wil nog niet vlotten «Brouwershaven en WIK'57 !J vierde klasse B. WIK'57 1 een_ helft lang gelijke tred 'Muiningen, maar keek op "eind toch tegen een 0-3-eind- aan. Brouwershaven werd ®svan het veld gespeeld door ttdiek en verloor met 0-5. *endijke gaat in 4B na drie zonder puntenverlies aan 'leiding, '"«ashaven-Smerdiek 0-5: De uitslag had nog hoger uit kunnen vallen, want zonder acht vaste basisspelers had Brouwershaven geen schijn van kans tegen Smerdiek. Erik van Haaf ten zorgde voor 0-1 en 0-2, waarna Gert-Jan van Ham de ruststand op 0-3 bepaalde. In de tweede helft eiste Van Haaften, met nog twee doelpunten, de ab solute hoofdrol voor zich op, WIK'57-Kruiningen 0-3: Het duel begon een halfuur later doordat scheidsrechter Vink uit Arkel met autopech te maken kreeg. In de eerste helft hoefde de leidsman geen doelpunten in zijn boekje te noteren, maar na rust veranderde dat. Edwin van Houte zorgde met drie doelpun ten voor een onvervalste hat trick. Wemeldinge-SPS 1-1: Een coun terend Wemeldinge kwam in de eerste helft door een treffer van Wilco Zuijddijk aan de leiding en de thuisploeg kreeg daarna nog een aantal mogelijkheden om de score op te voeren. Na rust was SPS ook een paar keer, toen de lat werd geraakt en er een bal van de doellijn werd ge red, dicht bij een doelpunt. Drie minuten voor tijd stond Erwin Feijtel bij een voorzet op de juis te plaats en zijn kopbal.leverde SPS een punt op. Vrederust-Stavenisse 6-2: Het was éénrichtingsverkeer naar het doel van Stavenisse. Dennis Ritson, Chris Bal en Erwin Dem- mers hielpen Vrederust met hun goals aan een 3-0-voorsprong. Sander Smits scoorde daarna de 3-1 en Gerard van de Korput zorgde met zijn treffer voor de ruststand. Na rust duurde het tot de slotfase voor er weer ge scoord werd. Eerst verkleinde Jeremy Gierman Stavenisses achterstand, maar door goals van Arjan Boeijkens en Erwin Demmers won de thuisploeg toch nog ruim. Krabbendijke-ZPR'84 2-0: Mar tin Bal speelde een hoofdrol in ARNEMUIDEN - Arnemuiden leed zaterdag de tweede thuisnederlaag van het nog jonge seizoen. De nieuwko mer in de eerste klasse verloor met 1-2 van Roda Boys, dat als rivaal wordt gezien in de strijd voor handhaving. Halverwege de strijd liep Arnemuiden tegen twee tegen- goals op. In de 43e minuut via Pascal Ippel, in de 49e mi nuut via een eigen doelpunt van Jaco Moerdijk. Na ruim een uur maakte Arjen Kats de aansluitingstreffer, maar ondanks een fors offensief (kopbal op de lat van Bart van Steveninck) bleef Arnemuiden opnieuw puntloos. Arnemuiden-Roda Boys 1-2 (0-1). 43. Pascal Ippel 0-1, 49. Jaco Moerdijk 0-2 (eigen doelpunt), 62. Arjan Kats 1-2. Scheidsrechter: R.J. Collé (Leerdam). Gele kaart: Comé van Belzen Arnemuiden Robert Hak, Sebastian van Driel en Arjen Dekkers (Roda Boys). Aantal toeschouwers: 280. ZIERIKZEE - Het tweede team van Zierikzee is gisteren met een kansloze nederlaag van het eigen veld gestuurd (0-4). De uitslag was volgens de vanwege griep ontbreken de Niels Verkaart terecht. Ondanks zijn fysieke gesteld heid kon Verkaart het gistermiddag niet laten om bij zijn ploeg te gaan kijken. In de dertigste minuut moest de thuisploeg het eerste te gendoelpunt van dit seizoen incasseren (0-1). Volgens spe lers van Zierikzee zou hun keeper de bal klemvast hebben gehad. De scheidsrechter vond echter van niet en kende het doelpunt toe. Twee spelers van Zierikzee kregen voor het leveren van commentaar tevens geel. Vlak voor rust verdubbelden de bezoekers de marge (0-2). In de tweede helft probeerde Zierikzee de schade beperkt te houden. Met nog twee doelpunten zette UNA de einduitslag op het scorebord gezet. Verkaart maakte zich na de wedstrijd vooral kwaad over de gele kaarten. „Die nederlaag is niet zo erg. UNA was overduidelijk de sterkere. Zij zijn niet voor niets drie keer achter elkaar kampioen geworden in deze klasse. De vier gele kaarten die wij vandaag oplie pen zijn voor ons een grotere domper. De selectie is al niet breed. Dan kunnen die kaarten in de loop van het sei zoen nog problemen opleveren." ZONNEMAIRE - Zonnemaire heeft gisteren haar eerste overwinning van het seizoen behaald. Op eigen veld werd Renesse 3 met 8-2 verslagen. Invallercoach aan de kant van Zonnemaire, Stoffel Duinhouwer, was blij met het spel van zijn ploeg. „Er is heel goed gespeeld. Renesse was vandaag geen partij voor ons." Zonnemaire kwam al na twee minuten op voorsprong. Geelhoed zorgde voor de openingstreffer. Vervolgens werd er aan de kant van Zon nemaire gescoord door Hart (2x), Verseput (2x), de Vlie ger en nogmaals Geelhoed. GOES - Peter Vos van VEGABV bleek tijdens de nationa le voorwedstrijden kader 38/2 duidelijk de sterkste biljar ter. Weliswaar eindigde hij op punten gelijk (9) met Bas de Zeeuw van BV Avontuur, maar zijn moyenne van 12.014 was goed genoeg voor de winst en promotie naar de tweede klasse. De Zeeuw bleef met 11.025 net onder de grens. Jan Goudzwaard werd met acht punten en een moyenne van 7.193 op grote afstand derde. het duel tussen de twee koplo pers. In de zevende minuut open de hij na een individuele actie de score en daarna had hij met kansen voor en na rust de score zeker moeten opvoeren. Twintig minuten in het tweede bedrijf gaf Bal een harde voorzet die door ZPR-speler Hubert van Da len achter zijn eigen doelman ge werkt werd. Daarna was het verzet van ZPR'84, dat voor de 2-0 trachtte terug te komen, definitief gebro ken. door Bas Abresch MADE - Na twee ruime nederla gen (4-0 en 5-2) besloot Zierik- zee-coach Gaby Niemantsver- driet wat wijzigingen aan te brengen in zijn team. Deze om zettingen pakten goed uit, want Zierikzee won gisteren in Made met 1-2. „En als winnende trai ner heb je dan achteraf altijd ge lijk", wist ook Niemantsver- driet. De Brabantse oefenmeester in Zeeuwse dienst had zijn tactiek ietwat aangepast aan de tegen stander. In verband met de snel le spitsen van Madese Boys nam Vincent Bakker de plaats van voorstopper Mariko Rouw in. Bakkers positie werd overgeno men door Freek Torensma. Ver der kreeg Wesley Quist op het middenveld de voorkeur- boven Elmar Verhage. „Het is fijn om een redelijk gelijkwaardige se lectie te hebben. De jongens die er vandaag niet in stonden, wer den niet gepasseerd omdat ze slecht hebben gevoetbald. Soms vraagt de tegenstander of situa tie om een andere invulling. Ze houden elkaar in ieder geval lek ker scherp", zo verklaarde Nie- mantsverdriet zijn wisselingen in het elftal. Hij sprak van een dikverdiende overwinning. Zierikzee beheers te en controleerde de wedstrijd en de thuisploeg kon daar vrij weinig tegenover zetten. Nadat twee eerdere kansen onbenut waren gelaten, tekende Mathijs Ha ge na een krap half uurtje voor de verdiende openingstref fer. Na rust maakte Madese Boys gelijk. Een corner viel na een scrimmage precies goed voor Jan van der Ven, die niet twijfelde: 1-1. Een klein kwar tiertje later stelde Mathijs Hage echter weer orde op zaken door een één-tegen-één-situatie met de doelman in zijn voordeel te beslissen: 1-2. Niet veel later had Hage de wedstrijd zelfs kun nen beslissen, maar hij schoot over. In de slotfase was het nog even billen knijpen voor de Schouw- se ploeg, maar een kopbal van Joost Jansen verdween aan de voor Zierikzee goede kant van de paal naast het doel. Niemantsverdriet: „Deze over winning is goed voor de moraal. Na de slechte seizoensstart moesten we hier minimaal een punt pakken. Uiteindelijk was het dikverdiend dat het er drie werden." Madese Boys-Zierikzee 1-2 (0-1). 29. Mathijs Hage 0-1, 54. Jan van der Ven 1-1, 67. Mathijs Hage 1-2. Scheidsrechter: P. de Rover. Gele kaart: Jamo Vermeulen. Aantal toeschouwers: 200. Zierikzee: Peter Brussé; Barry Ha ge, Serge Berrevoets, Vincent Bak ker, Martijn van Grunsven; Wesley Quist, Jarno Vermeulen, Freek To rensma; Thomas Vos (73. Elmar Verhage), Patrick Roggeband (60. Wesley Goud), Mathijs Hage. DONGEN - Een gebrek aan pas sie heeft RCS de eerste neder laag van het seizoen opgeleverd. Tegenstander Dongen had een betere wedstrijdopvatting en was daardoor de terechte win naar. Ook al kwam die overwin ning pas in de laatste minuten tot stand. RCS kende in Dongen slechts één goede fase: zo'n twintig mi nuten na rust werden de Braban ders goed vastgezet en drongen de Souburgers nadrukkelijk aan. Het was dan ook niet toe vallig dat juist in die periode het Zeeuwse doelpunt viel. Uit een scrimmage werd de bal te ruggelegd op Aschraf Elhrouz, die onberispelijk binnen schoot en daarmee de openingstreffer van Manuel de Keuster onge daan maakte. „Maar daarna zak te het weer weg", aldus Van Keulen. Nadat de thuisploeg vijf minuten voor tijd nog een penalty had gemist, werd in de laatste minuten alsnog het lot van RCS bezegeld. Tomas van der Rijken en Osman Erbas (uit een strafschop) zetten de 3-1-eindstand op het bord. Dongen-RCS 3-1 (1-0). 45. Manuel de Keuster 1-0, 61. Aschraf Elhrouz 1-1,- 87. Tomas van den Rijken 2-1, 90+2. Osman Erbas 3-1 (pen.). Bijzonderheid: 85. Ismet Oz- kan (Dongen) mist penalty. Scheidsrechter: G.H. Briene. Gele kaarten: Alkam Uzum (Dongen), Delano de Keumng (RCS). Aantal toeschouivers: 260. RCS: Arvid Pieterse; Delano de Keuning, Alwin van Ham, Alfaro Pentury, Niels Toumoy; Aschraf Elhrouz, Besar Xhoxhaj, Rodi Ura- ni; Remco Felius (70. Rudley St-Ja- go), Dennis de Nooijer, Martin Jan se (61. Dangelo Marlien).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 37