meevaller voor Kloetinge Terneuzen krijgt toch nog iets Omstreden goals houden Veere op honderd procent SSV'65 slaat wéér toe in tweede helft 21 inlandse hoofdklasser speelt doelpuntloos gelijk tegen Scheveningen 'ft; 0% m Oostkapelle voelt zich bekocht Voetbalsters Smerdiek kansloos Human en Doeland succesvol Sranang krijgt zesde treffer niet maandag 19 september 2005 swb 0ETINGE - Het begin van .competitie levert Kloetinge j dusverre louter meevallers Vorige week onderscheidde •aanval zich in liet duel met [KlsiorMaassluis (3-5), zater- fopfreden van de verdediging Het defensieve leverde Kloetinge broodnodig punt op: 0-0. lie aanloop naar de competi- de laatste linie trai- Hiensch de nodige De oefenmeester [dein de oefenduels tal van uit de hoge hoed, het leverde nimmer het ge- 0 resultaat op. Ook vorige üs in het openingsduel met Èelsior viel er met name in de ke helft nog wel wat aan te ffjenop het spel van de verde rs Vandaar dat er deze k tijdens de training extra jamd werd op dit aspect, jl succes dus. „Het stond nu rf', was het oordeel van de per. „We hebben weinig weg jeven, organisatorisch klopte van de Kloetinge-defen- gevormd door Erwin Woerdt en Emiel Dorst, speelden fel, geconcen- en waren sterk in de hetgeen tegen het fy- k sterke Scheveningen geen gbodigeluxe was. Het centra- kreeg op de vleugels bij- van rechtsback Joffrey tdof (agressief als altijd) en tjamin Verwest (links). De sale viel vorige week sterk in [mocht nu in de basis begin- 1 De speler uit Dreischor y stijf van de zenuwen, be ls hierdoor wat aarzelend, krspeelde zich gaandeweg in wedstrijd. Hij legde in de kde helft de snelle Maurice Una nagenoeg aan banden. is allemaal even wennen", Hiensch. „Je moet niet dat Ben en Emiel op niveau nog nooit op die gestaan." discipline was ook andere linies goed ver- Scheveningen stemde trneuzense Boys lijft ongeslagen i tweede klasse p - Terneuzense Boys bleef jttrdag in de tweede klasse na ll-0-zege op Kapelle samen Kt NSW ongeslagen koploper. Olissingen en AZVV ver hun ongeslagen status. 3-3 gelijk te spe- VVC'68 en AZVV door bij Zaamslag. 08-GPC Vlissingen 3-3: In openingsminuut maakte Mar svan Elzakker 1-0, waarbij Éian Guingo allerminst be- Ram reageerde. Jeroen van sien tekende na een kwar- vanaf elf meter voor 1-1, ook vanaf de strafschop- ffi zorgde Baay vijf minuten 5 voor 2-1. Erik de Ruiter aide in de veertigste minuut 2-2 in de bovenhoek, maar in «minuut maakte doelman óngo weer foutje: 3-2 via Bel aas C'68 liet vervolgens verschil de counterkansen onbenut prompt werd het - verdiend - aminuten voor tijd 3-3 door al van Maarten Peene. meuzense Boys-Kapelle 1-0: thuisploeg had meer balbe- Éaar Kapelle bleek de verde re organisatie goed op or- ie hebben. Pas tien minuten ortijd werd het 1-0 door Mar rassen. «lense Boys-NSVV 0-1: NS- hvam in de tiende minuut "J via een door de thuis- betwiste strafschop van sgerak. ütepere bezoekers slaagden er )!ra' door prima keeperswerk aMarius Bal niet in verder af- ®1 te nemen en zeker na rust Sffdeook de thuisploeg enke- gedjjdoelkansen. Een g'elijk- leverde dat echter niet Mag-AZW 1-0: De thuis- besliste het duel al na drie phi toen Ferry van de Neen inzet van Peter Diele- 6 achter zijn eigen doelman a 1-0. Bij AZW werd Jo- 01 Marcus na een half uur gestuurd (twee keer geel), in jsoifase kreeg Veli Eryürük -«'I rood. Peuwen-RiUandia 2-3: Na- invaller Raimon Schouten pïe minuut met zijn eerste Nact 0-1 had gemaakt, Ne Barry Kootwijk vanaf jMtrap 0-2. Vroeg in de twee- pi 'haakte Jan-Pieter de f 1-2, maar een kwartier Jhjd besliste Mehmet Dol- het duel. De 2-3 van Michael ®Woan viel in blessuretijd. zorgd. Het middenveld (Corné Schilperoort, Daan Esser, Johan de Goederen) werkte zich een slag in de rondte, terwijl links buiten Ronald Zuijdwegt goed anticipeerde op het inschuiven van Scheveningen-aanvoerder Michiel Sol. Bij balbezit daarentegen mar cheerde het veel minder bij Kloe tinge. De ploeg had voldoende mensen die het spel van de te genstander konden ontregelen, maar eenmaal in balbezit ont brak het aan een stilist. Het is een nieuw aandachtspunt voor Hiensch. De trainer beseft ook wel dat als Kloetinge wil overle ven in de hoofdklasse er voetbal lend veel meer geboden moet worden. Een punt is in deze aan vangsfase aardig, maar straks zullen er toch ook 'driepunters' aan het totaal moeten worden toegevoegd. Dreiging Het onrustige spel leidde er za terdag toe dat Scheveningen voortdurend een veldoverwicht had. De Zuid-Hollandse forma tie koos echter veel te snel en veel te vaak voor de lange bal, waardoor de echte dreiging uit bleef. „We hadden hier moeten winnen", vond Schevenin- gen-doelman Rody Hoegee, die in zijn jeugdjaren bij Kloetinge speelde. „Maar we konden het niet afmaken. We hadden wel voortdurend een overwicht, maar echt opgelegde kansen heeft dat niet opgeleverd. Eigen lijk kreeg Kloetinge nog de bes te kansen." De beste mogelijkheden deden zich halverwege de eerste helft voor, toen Kloetinge enigszins onder de druk van Schevenin gen uitkwam. In die fase demon streerde Regilio Pinas tot twee keer toe zijn snelheid. Tot twee maal verscheen in schietpositie voor het doel, maar tot twee keer toe kon een verdediger van Scheveningen redding brengen. Eenmaal was ook Ferry Alfons gevaarlijk. Hij schoot uit een hoekschop rakelings over. Slijtageslag Na de pauze drong Schevenin gen andermaal aan, maar Kloe tinge bleef overeind in de slijta geslag. „Het werd een knoks- pel", vond Hiensch. „En hoe lan ger in zo'n wedstrijd dan een goal uitblijft, hoe meer het resul taat gaat meespelen. We hebben hard voor een punt moeten wer ken, maar die 0-0 is een terechte uitslag. Kloetinge-Seheveningen 0-0. Scheidsrechter: L. Stofkooper (Gouda). Gele kaart: Emiel Dorst, Johan de Goederen (beiden Kloe tinge), Hendrik Grünholz (Scheve ningen). Aantal toeschouwers: 500. Kloetinge: Merlijn Swennen; Jof frey Geldof, Emiel Dorst, Erwin van der Woerdt, Benjamin Ver west; Johan de Goederen, Daan Es ser (77. Ronald Zwager), Corné Schilperoort; Regilio Pinas, Ferry Alfons en Ronald Zuijdwegt. 4 (ftv-W r'.y Ferry Alfons zoekt de aanval in de wedstrijd tegen Scheveningen. foto Mechteld Jansen door Jack Begijn TERNEUZEN - Beter spelen, meer kansen creëren, maar niet meer dan één schamel puntje na een 1-1-gelijkspel tegen OJC Rosmalen. Terneuzen werd giste ren maar matig bedeeld tegen de koploper. Wie de stand op de ranglijst be kijkt, zou denken dat Terneuzen slechts een grauwe micldenmo- tor is. Een ploeg waarvoor niet meer is weggelegd dan een onbe duidende rol. Het tegendeel bleek gistermid dag waar. De formatie van trai ner Ardian Lekaj herbergt een zee aan voetbaltalenten, maar die laten het op de beslissende momenten afweten, Misschien dat de ploeg nog te onervaren is en daardoor minder geslepen dan de tegenstander. OJC toon de hoe met efficiënt omspringen met kansen het hoogste rende ment te behalen valt. Fel Terneuzen koos voor snelheid voorin met Dominique Verlinde als diepe spits en Daryl Rawid- jan en Jorden Takiddine als op komende middenvelders op de flanken. Mike But kreeg een vrije rol 'op tien'. Voor Remco van Leeuwen en Ramazan Kesik- bas was daardoor slechts een plaats op de bank weggelegd. De tactiek van Lekaj bleek de juiste. De thuisploeg was onge kend fel en OJC werd vroeg ge stoord. De bezoekers, die altijd de voetballende oplossing zoch ten, hadden er veel moeite mee. Lekaj: „Tactisch hebben we ge weldig gespeeld. De ploeg was fel en gedreven. We speelden pressie vooruit om snel in balbe zit te komen. Het gaat om ruim te en tijd, om snelheid van han delen, pompen en altijd weten waar de bal naar toe moet. Wat ik wilde, is vanmiddag goed uit gevoerd. Deze opstelling was een bewuste keuze. Ik heb een selectie van 22 man. Dat bete kent evenveel zekerheden als on zekerheden. Voorop staat niet de persoon, maar de teampresta tie." Nadat Terneuzen, vooral in de tweede helft, legio kansen had laten liggen, sloegen de Bra banders halverwege het tweede bedrijf toe. Uit een hoekschop kopte Farley Kromodikoro snoeihard binnen; Terneuzen ge slagen en bijna verslagen achter latend. Maar met opportunis tisch voetbal en met een fantas tisch spelende aanvoerder Mike But als aanjager, kreeg de thuis ploeg toch nog waar het recht op had. Ooghoek De uitblinker zelve zag ruim tien minuten voor tijd vanuit zijn ooghoek dat doelman Joris van der Cammen te ver voor zijn doel stond. Ruim dertig meter was de afstand die But en de goalie van elkaar scheidden. Met een bekeken en strakke pass lepelde But uit het niets de bal over Van der Cammen. De ontlading was groot. Spelers vie len elkaar in de armen. Want even zag het er naar uit dat Ter neuzen met lege handen achter zou blijven. Aanvoerder Mike But vond het vertoonde spel 'een beetje op z'n Engels'. „Het was vanmiddag heel zwaar. De wedstrijd golfde op en neer. Ondanks ons goede spel en de vele kansen die we kregen, was dit gelijke spel wel in verhouding. We hebben een jonge ploeg die openstaat voor aanwijzingen. Voor ons is be langrijk dat Terneuzen eerste klasser blijft, want daarmee is het behoud van de club gewaar borgd." Terneuzen-OJC Rosmalen 1-1 (0-0). 64. Farley Kromodikoro 0-1, 76. Mike But 1-1. Scheidsrechter: J. Tempelaar (Dordrecht). Gele kaart: Roel Alberti (Terneuzen), Farley Kromodikoro (OJC Rosmalen). Aantal toeschouwers: 250. Terneuzen: Dennis Wondergem, Roel Alberti, Erik-Jan Naudts, Jan Bosman, Jules Bazelier (65. Tim Faassen), Daryl Rawidjan, Dennis de Kraker (65. Ramazan Kesik- bas), Jorden Takiddine (46. Hans van Damme), Maik de Wolf, Mike But, Dominique Verlinde. door Bauke Boersma VEEN - De voetballers van eersteklasser SSV'65 wonnen zaterdag voor de derde op eenvolgende keer. En even zovele malen sloegen de Goesenaren na rust toe. Via een 1-1-ruststand (ook de derde op rij) klopte de ploeg van trainer Cees Houtepen Achil les Veen in eigen huis: 1-2. En dat terwijl de voorbereiding verre van optimaal was. Op de reis naar Veen werd de spelersbus bij Hoogerheide door de politie staande gehouden voor een controle. Daar door arriveerde SSV'65 veel te laat op sport park De Heuye. En toen Chinedu Chukwug- bo al in de 12e minuut met een liesblessure uitviel, leek de ploeg van IToutepen een zwa re middag tegemoet te gaan. Dat viel uiteindelijk mee. Na ruim een kwar tier ontsnapte SSV weliswaar aan een ach terstand toen Nabil Bouchlal de bal tegen de onderkant van de lat trapte, maar zeven minuten voor rust kwam de ploeg op 0-1 toen de door Björn Langeveld gelanceerde Dennis van der Welle de bal op het hoofd van Arjan Koopmans legde. Vlak voor rust plofte de bal na een weergaloze omhaal van Petric Dubbelman in de kruising achter doelman Christol van Campenhout: 1-1. Acht minuten na rust kwam SSV weer op voorsprong via een bijna exacte kopie van de eerste goal. Langeveld bediende Van der Welle, die de 1-2 op de schoen van Koop- mans legde. In het restant van het duel ont wikkelde Achilles Veen veel druk, maar on der leiding van Mamadouba Gueye gaf SSV de zege en daarmee de gedeelde koppositie na drie duels niet meer af, Achilles V'een-SSV'65 1-2 (1-1). 38. Arjan Koop- mans 0-1, 44. Petric Dubbelman 1-1, 53. Arjan Koopmans 1-2. Scheidsrechter: G. Daems (Gil- ze). Gele kaart: Wim Holster (Achilles Veen) en Jan-Willem van Dijk (SSV'65). Aantal toeschou- ivers: 180. ZWIJNDRECHT - Oostkapelle voelde zich zaterdag on recht aangedaan. Het 1-1-gelijkspel bij Groote Lindt kwam mede tot stand door een in Oostkappelse ogen bui- tenspelcloelpunt van Paul Opmeer. Oostkapelle maakte tien minuten voor tijd weliswaar gelijk via Micha Leka- wael, maar dat kon de wrange nasmaak niet wegspoelen. Oostkapelle had het gevoel dat het effect van het wegstu ren van zijn grensrechter een week geleden tegen LRC nog naijlde tegen Groote Lindt. „Onze grensrechter heeft in de eerste helft één keer voor buitenspel gevlagd", zei trainer Karl Vergouwen, „hij werd willens en wetens ge negeerd door de scheidsrechter. We hebben niet gelijk- speeld door de scheidsrechter, maar het had wel invloed op de wedstrijd. We kregen alles tegen." Over de wedstrijd zelf was Vergouwen snel uitverteld: „Zo snel mogelijk vergeten." Oostkapelle had aanvallen de intenties (onderstreept door zeven corners in de eerste helft), maar Groote Lindt leunde op zijn defensie. Nog meer na de openingsgoal. Nadat invaller Harold Vermeu len nog de lat had geraakt, maakt Lekawael uit een scrim mage uiteindelijk de 1-1; het zesde gelijkspel tussen Groote Lindt en Oostkapelle in negen ontmoetingen. GOES - In de eerste klasse van het vrouwenvoetbal ver loor Smerdiek kansloos van Rijsoord: 2-0. Oostkapelle versloeg de reserves van Wartburgia met 2-1. Oostkapelle-Wartburgia 2 2-1: De thuisploeg was een klasse beter, maar pas na een uur werd het door een kop bal van Mirjam van Belzen uit een mooie voorzet van Anouk Wisse 1-0. Vijf minuten later tekende Rosanne Lammers met een fraaie lob voor 2-0. In de slotminuut kon Wartburgia, volgens de thuisclub overigens in buiten spelpositie, de eer i'edden. Rijsoord-Smerdiek 2-0: De thuisploeg had steeds het bete re van het spel, maar pas tien minuten voor tijd werd het 1-0. Smerdiek nam daarna in verdedigend opzicht alle ri sico's voor de gelijkmaker. Plet leverde in de laatste mi nuut via een knappe counter ook nog de 2-0 op. GOES - Arjan Human en Onno Doeland, beiden ex-Hoek- en ex-Kloetinge-spits, waren trefzeker in de hoofdklasse van het zaterdagvoetbal. Human scoorde twee keer namens amateur-landskampioen ASWH en leg de daarmee de basis voor de 3-1-uitzege op WOG. Het was de eerste zege van de club uit Hendrik-Ido-Ambacht. Onno Doeland bezorgde zijn club Capelle het eerste punt van de competitie in de hoofdklasse A. Als invaller maak te hij in de 88e minuut de 1-1 tegen Excelsior M. BERKEL-ENSCHOT - De futsallers van FM Sranang heb ben hun derde competitieduel met 6-5 verloren van BE'79. De Goese treffers kwamen van Edwin Held, Alex van Ploven, Michael Linger en Ga ff in de Meza (2x). Bij 6-4 schoot De Meza de bal achter de doelman, maar het leer kwam via de achterste paal net zo hard terug. De scheidsrechter keurde het doelpunt, tot ongeloof van Sra nang, af. Vanavond speelt de hoofdklasser in Sportpunt Zeeland te gen FC Oud Veldhoven. door Klaas Verspoor GOES - Ook na drie duels is Veere in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal, door 3-1-winst op Nieuwdorp, nog foutloos. Met negen punten uit drie duels behouden de mannen van trainer Rinus Zegers een voorsprong van twee punten op Serooskerke en Heinkenszand, die beide ook tot winst kwamen. Opvallend was de 6-0-afstraf- fing die Duiveland kreeg van SKNWK. Veere-Nieuwdorp 3-1: De thuisclub had het geluk van de koploper, want aan twee Veere-goals zat een luchtje. De eerste helft verliep rommelig. Na rust kreeg Nieuwdorp in eer ste instantie de beste kansen, maar ook Veere bleef, met name toen een inzet van Joachim Cor- nelisse op de paal belandde, ge vaarlijk. In de 69e minuut kwam Nieuwdorp door een goal van Marcel van de Does aan de leiding en niet veel later werd bezoeker Pascal Gaakeer na twee gele kaarten uit het veld ge stuurd. Het betekende een keer punt in de wedstrijd. René-Mi- chel Gerritsen zorgde een kwar tier voor tijd voor de gelijkma ker. Vijf minuten voor tijd kreeg Veere een omstreden strafschop, omdat de overtreding nog bui ten het strafschopgebied ge maakt werd. André van Malde- gem scoorde niettemin de 2-1. Aan de 3-1 van Jacky van Goud zwaard ging een buitenspelsitua tie vooraf waardoor Nieuwdorp zich bestolen voelde. ZSC'62-Heinkenszand 1-2: ZSC-doelman Leon Weeda be hoedde zijn ploeg in de eerste helft voor een achterstand, maar in de tweede helft was er voor hem geen houden meer aan. Na rust klopte Gerben Men- heere de doelman, na een voor zet van Pi eter van Liere. Nadat Gerard Verhoek met tweemaal geel van het veld werd gestuurd, profiteerde Heinkenszand opti maal van de overtalsituatie. Na een voorzet van Jimmy Nieuw dorp was Menheere opnieuw trefzeker. Daarna scoorde Niels van de Moezel namens ZSC'62 nog tegen. Dauwendaele-WHS 0-0: De eer ste twintig minuten waren voor de thuisploeg, maar het over wicht werd niet in goals uitge drukt. Daarna ontpopte zich een gelijkopgaande strijd met kansjes over en weer. In de twee de helft was WHS het dichtst bij een doelpunt, maar Dauwendae- 1 le-speler René de Nooijer haal- de de bal van de eigen doellijn. 's-Heer Arendskerke-Seroosker- ke 1-3: Nicky Holmes opende na een halfuur de score en vijf mi- 1 nuten in de tweede helft zorgde Kyrian Guepin voor de 0-2. Niet veel later zorgde Holmes met zijn tweede treffer voor 0-3 en daarna hield Arendskerke-doel- man Arno Wisse Serooskerke van een aantal bijna zekere tref fers af. Stefan van de Velde scoorde een kwartier voor tijd i nog de 1-3. Bruse Boys-Spui 4-0: De uitslag had nog veel hoger uit kunnen j vallen, want bij rust leidde Bru se Boys al met 3-0. Spits Peter i j Willemse opende uit een voorzet van Ralph van den Ouden de sco re en Mats Willemse zorgde van- j af de strafschopstip, na een handsbal, voor 2-0. Peter Wil lemse tekende met zijn tweede treffer voor de 3-0 aan. Na de hervatting zorgde invaller Ger- ard Vogel voor de vierde Bruse treffer. SKNWK-Duiveland 6-0: De Nieuwerkerkse thuisploeg was heer en meester en verdeelde het halve dozijn doelpunten eer lijk over beide helften. Gert-Jan Tierie opende na zes minuten de j score, waarna Emiel Kuijten en I Wouter de Jonge binnen twintig minuten de 3-0 op het bord zet- 1 ten. Na de rust maakten Leon de Bruine, opnieuw Tierie en in valler Arjo van de Velde het feest compleet. Kogelvangers-Noad'67 1-3: De ploeg uit Philipsland kwam na twintig minuten op voorsprong toen een strakke voorzet van Sven Buijs in eigen doel werd ge werkt. Diezelfde Buijs tekende vlak voor rust voor 0-2. In de vijfde minuut van de twee de helft kwam Kogelvangers door Van der Giessen terug tot 1-2, maar toen de ploeg vervol gens alle risico's moest nemen voor de gelijkmaker, counterde Noad zich via Martijn Rein- houdt een kwartier voor tijd naar 1-3 en de eerste zege in een jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 35