Forthomme is een fiere kopman SC Familie Thijs boekt dubbele EK-winst Hockeysters van Vlissingen laten zich verrassen door vaardig Shot Babahmetovic blijft nuchter onder succes Z wemgala in Hulst levert snelle tijden op Wisselend succes dartster Krappen Winst hardlopers Smit en Lasseur Stokman beste in werpcompetitie Volleyballers VVS bekeren verder Van de Vreede pakt vierde plaats Golftitel Van Dommelen en Quick krslagett door Dick Jaspers, maar Ockenburgh wint wel: 5-3 loogerland wint iHoogerheide maandag 19 september 2005 BRIDLINGTON - De Britse Open zijn voor Karin Krap pen met wisselend succes verlopen. De Vlissingse dartster won het dubbeltoemooi met de Russische Anastasia Do- bromyslova. Maar in het singletoernooi struikelde Krap pen in de tweede ronde over de Britse Karen Smith: 3-2. SOMMELSDIJK - Wim Padmos (Rockanje) won in Som- melsdijk de Tielemanloop over 10 kilometer, voor Edwin Stolk (Flakkee), Fouad Fertoute (Spirit) en Niels Koole (Dynamica). Bij de vrouwen won triatlete Yvonne van Vlerken (Spiridon) in 35.37. Joop Lasseur (Delta Sport) was de sterkste bij de mannen H60 in 40.10. Eddy Smit (Delta Sport) won bij de mannen H55, voor Dré de Wit (Leiden Atletiek). Smit liep onlangs in Roosendaal een pr van 15.538 km in een uurwedstrijd. Hij staat nu tweede op de Nederlandse ranglijst aller tijden in zijn leeftijdsca tegorie. Kees van Koeveringe (Veteranen Nederland) liep 15.147 km in een uur. Wim Besuyen (Dynamica) moest bij de mannen H50 Eef Kooman (Flakkee) laten voorgaan. MEETJESLAND - Met zeges op kogelstoten (12.20) en dis cuswerpen bij wedstrijden in het Belgische Meetjesland won Stefan Stokman (AV56) de werpcompetitie over drie wedstrijden. Vanaf november traint Stokman in Eeklo. VLISSINGEN - De volleyballers van VVS'92 verzekerden zich door een 3-0-zege (25-22, 25-18, 25-18) op Rowi van een vervolg van het bekeravontuur. In Vlissingen stuitte de ploeg na een stroeve start op afnemende tegenstand. WS zocht in de eerste set naar de juiste patronen, maar won wel. Daarna had WS geen enkel probleem meer met Rowi. Met een goede servicedruk en een veelscorende mid- denaanval werd de tweede ronde gehaald. De mannen van AVC verloren met 2-3 van Groene Ster. De vrouwen van IJVC wezen De Sterre met 3-1 terug. AMERSFOORT - Wielrenner John van de Vreede werd za terdag vierde in de achtste Amersfoortse Groeistad klas sieker, de slotkoers in de beloftencompetitie over 158,3 ki lometer. Koen Zanders van De Peddelaars won. Van de Vreede, lid van Middelkamp, maakte deel uit van een kop groep van acht man. Dirk van Dam werd dertiende, Wilco Jonker dertigste. Door de resultaten in de slotkoers werd zrtc Middelkamp twaalfde in de eindstand. BATH - Idde Quick van golfclub Reymerswael en Jannie van Dommelen van de Goese Golf Club zijn Zeeuws golf- kampioen 2005 geworden. In Bath leidde Van Dommelen bij de vrouwen na twee ronden, maar ze zag Marian Uit- tenboogaard in de laatste ronde dichtbij komen. Op de laatste hole stelde Van Dommelen de zege veilig. Ook bij de mannen moest de laatste hole uitsluitsel brengen. Daar op hield Idde Quick Walter Remeeus één slag achter zich. Kan Roland Forthom- wel verliezen op het bil- weken snelt de Waalse dander in hooggewaardeer- iotmooien van de ene over ig naar de andere. Voor kost in zijn carrière won hij [^teeen toernooi om de we kker en zaterdagavond i*reep hij in twee grootse op- jios de superprestige in Bel- Forthomme had al dertien tijen niet meer verloren. onverslaanbaar is nie- Dick Jaspers, getergd als ontsnapte tijger, speelde in Goes voor het eerst Twentevisie. De Bra was zijn geld dubbel en zwaard. Na een bliksems- hij Forthomme met [jende cijfers: 50-17 in 26 eten. Het verlies van de kop ij bracht Delta/Ockenburgh ,het wankelen tegen het 0 waartegen het vorig sei- 3 de finale van de play-offs side én won. Door de winst lüd Koorevaar en de remise Paul de Bruijn tegen buitsei' Rudolph stond de sco orde laatste partij op 3-3. Spoormans maakte de jonge Dave Christiani de helft van de partij indruk. Het stond voor Christiani, maar is een wonderlijke geluksbal gelde de partij. De Belg, die competitie meestal zwak at, vocht als een leeuw en bog in 55 beurten: 50-46. iGoese landskampioen won Eindafrekening met 5-3. (re kopman een fiere kopman"lach- die met een bier- :inde ene en een sigaartje in indere hand zijn eigen teleur- al had verwerkt. Ocken- aan een ongun- „We hebben wat ge- igehad vandaag", bekende Mrmans. De Bruijn kon dat men, nadat hij in de laatste nten tegen de irritant trage iolph door het oog van de ild was gekropen. Forthom me drukte het plastisch uit: „De winnende bal van Rudolph pas seerde sjuust door een gaatje waar hij eigenlijk niet door kon." Daardoor kreeg De Bruijn nog een herkansing en kon hij er een remise uitslepen. „Meer dan dat puntje zat er absoluut niet in", bekende de Hulstenaar, die al een paar dagen werd ge plaagd door een verkoudheidje. De heilzame werking van een vleugje Chinese olie („wat ik overal voor gebruik") had hem op de ochtend van de wedstrijd toch. weer op de been gebracht. „Tijdens de partij had ik een zakdoek op tafel liggen, waar ik af en toe aan heb gesnoven." Zaterdag twijfelde De Bruijn nog over meedoen. „Ik ben thuis op de bank drie keer in slaap, ge vallen", vertelde hij. Tijdens zijn partij, die tergend lange stil tes kende, bleef De Bruijn wel wakker, maar.viel er in het pu bliek nogal eens een oogje dicht. De eerste sessie voor eigen pu bliek gaf Ockenburgh het ver trouwen dat het ook dit jaar mee kan doen mét de besten in de eredivisie. „Wat een mooie start", bedacht Forthomme. „Drie punten uit twee, tegen twee van de beste teams uit de competitie. We waren al met minder tevreden geweest." De kopman staat zelf nog droog na nederlagen tegen Caudron en Jaspers. „Maar ik heb een onbe grensd vertrouwen aan het bil jart. Jaspers schotelde me in het begin onmogelijke ballen voor. Voordat ik het wist, stond ik met 25-2 achter en was het ge daan. Zoiets overkomt je af en toe, zelfs al heb je net twee we- reldtoernooien gewonnen." Het geeft de Waal een gevoel van euforie, niet van onoverwin nelijkheid. Dat bestaat niet in biljarten, zei Jaspers, die in een glanzende vorm verkeert, maar sporadisch ook een off-day te genkomt. „Het gaat in een partij vaak om details: loopt het vanaf de ac quit lekker, krijg je maakbare ballen, voel je het biljart goed aan? Ik weet hoe gevreesd en ge vaarlijk Forthomme is, maar vandaag had ik hem in mijn greep." Voor Twentevisie bleef het bij die ene zege. Ad Koorevaar de buteerde voor Ockenburgh met een vlekkeloze start tegen de on ervaren Eggers (50-36 in 33 beurten). Jean Paul de Bruijn had in de laatste beurten een en gel op zijn keu en Martin Spoor mans heeft er een patent op om op beslissende momenten een ge- luksballetje mee te pikken. Delta/Ockenburgh-Twentevisie 5-3. Koorevaar-Eggers 50-36 in 33 beurten; De Bruijn-Rudolph 50-50 (46); Jaspers-Forthomme 50-17 (26); Spoormans-Christiani 50-46 (55). lOGERHEIDE - Johhny Hoo heeft gisteren het crite- iinHoogerheide gewonnen, [wielrenner uit Yerseke, die langs te horen kreeg dat hij tl mee mag naar het WK van pdc week in Madrid, ver lig in de eindsprint in Bra- itWilfried Bastiaanse. fraaie zege van Hoogerland op drie tweede plaatsen in de week. Zowel in de Barrage, de GP Mon als de GP Hotton moest de uit Yerseke genoegen ne de rol van eerst geklop- GP Hotton verloor Hoo fed in de eindsprint van de Picolas Maes. tije in Dam tot amloop naar lamoverwinning "STERDAM - iU-jan Beije uit fflistede heeft in de Dam tot doop vormbehoud getoond, il hij vorige week actief ndeJungfraumarathon, no- bhij gisteren op de 10 En- mijlen van Amsterdam Zaandam een tijd van Mminuten, goed voor de zes- plaats in de businessloop. k dankzij Beije's prestatie ïdhetTNT-team eerste in de ^rangschikking. De loop pas- ""'"5ns trainer Jan Kloet uit- linde voorbereiding van pop de Kustmarathon op 1 te. Sjaak Luteyn uit Oost- Iwerd in de individuele wed- io2e overall in 55 minuten '"1 seconden goed voor de plek bij de masters M45. Roland Forthomme van Delta/Ockenburgh kijkt toe hoe Dick Jaspers bezig is aan de enige zege van Twentevisie. foto Dirk-Jan Gjeltema door Mieke van den Broek NEELTJE JANS - Een heus Eu ropees kampioenschap op Neel- tje Jans. Een open EK nog wel. Zelfs een Argentijnse was naar Zeeland gereisd om mee te doen aan het open EK roeifietsen. Op weg naar Neeltje Jans wijst niets op een Europees kampioen schap. Geen reclamezuilen of wegwijsbordjes voor toeschou wers, vips of deelnemers. Vlak voor de parkeerplaats aan de westzijde van Neeltje Jans duikt plots een plaat op met de Neder landse tekst 'wedstrijd'. Het bord waarschuwt automobilis ten, die tijdens de wedstrijd ge woon over het parkoers mogen rijden. Gelet op het aantal wagens op de parkeerplaats lijken er niet meer dan wat strandgasten te zijn. De dertig auto's verraden niet dat er een EK wordt gehou den. Verderop is een start-finish- doek zichtbaar. Met daarnaast twee vrachtwagens, waarvan de doeken aan de zijkanten zijn ver wijderd. Deelnemers, publiek en organisatie moeten regelma tig de wagen in om te schuilen. Opvallend is dat zo'n beetje alle betrokkenen in de twee opslag wagens passen. In de verte komen wat roeifiet- sers aan. Het zijn de wedstrijd fietsers die strijden om het crite rium van veertien kilometer. Ze bewegen zich voort op hun lig fietsen door de beweging te ma- Roeifietsers trapten zichzelf dit weekeinde in het zweet tijdens het EK. ken die ook nodig is om een roei- apparaat in de fitnessruimte aan de gang te houden. Als de EK-deelnemers de streep passe ren, laat de speaker zich horen. Het begint steeds meer op een EK te lijken. Het EK wordt in twee verschil lende categorieën verreden, de wedstrijd- en de tourklasse. De tourklasse bestaat uit twee ra ces van zestig en zeventig kilo meter. Bij het EK roeifietsen wordt op een opvallende wijze bekeken wie de deelnemers zijn. Met een gil van één van de orga nisatoren, „Ik wil weten wie er j allemaal meedoen", worden de namen genoteerd. Ook het starten gaat op een ori ginele manier. Niet een officieel startschot, maar de opmerking 'Prettige rit' is voor de roeifiet- sers het teken om aan de tocht te beginnnen. De tourklasse is volgens medeorganisator Beb Thijs vooral een promotie voor Zeeland. „De deelnemers sturen we voor de mooie omgeving om het Veerse meer heen. De zege is bij de tourdeelnemers niet be langrijk. Zij doen rustig onder weg een terrasje met een bakkie koffie en appeltaart." foto Marijke Folkertsma In de wedstrijdklasse wordt wel om de winst gestreden. De deel nemers komen uit op vier onder delen. De sprint, het criterium, de uurrace en de duurrace. Bij de vrouwen heeft viervoudig EK-winnares Beb Thijs dit jaar heel wat tegenstand. Daniëlle van der Waard, van origine lig fietster, kaapt voor Thijs de winst op de duurrace weg. Op de andere drie onderdelen houdt de Middelburgse haar grootste concurrent achter zich. Daarmee wint de 52-jarige Thijs haar vierde EK-titel. „Ik ben erg blij met de winst. Voorlopig berg ik mijn roeifiets even op. Volgend jaar zien we wel weer of de concurrentie dichterbij is gekomen. Het moment komt een keer dat ik niet meer de beste ben. Maar met verlies kan ik ook omgaan." Ook broer Derk Thijs eindigt in het eindklasse ment bovenaan. De Middelbur ger pakt daarmee de titel van Ymte Sijbrandij (winnaar 2003 en 2004) af. Hoewel Thijs voor de wedstrijd onzeker was over zijn sprint, krijgt hij het voor el kaar de duurrace in de laatste meters te beslissen. Thijs: „Als ik een lange aanloop heb, kan ik het wel. Maar vanuit stilstand spurten, is niets voor mij. Ik lag er niet voor niets bij de sprint in de eerste ronde al uit." Geen huldiging De titel van Beb en Derk Thijs werd gisteren bekroond met een beker. Een huldiging in woon plaats Middelburg staat volgens Derk niet op het px-ogramma. „Ik kan misschien een felicitatie bij de bakker verwachten, maar meer ook niet." Of het EK een grote broer gaat krijgen in de vorm van een WK is nog de vraag. Volgens win naar en mede-organisator Derk Thijs komt dat er misschien ooit van. „Maar buiten Europa zijn er niet veel roeifietsers. Ach, met 500 roeifietsers op deze aardkloot moeten we al heel blij zijn met 60 deelnemers hier. Dat betekent toch een opkomst hebt van meer dan tien procent." 'ÊS-De hockeysters van Vlis- werden in de derde klas- ttrrast door Shot. De Zeeuw- "ouvven verloren met 3-1. De van Rapide deden het 'slasse lager beter en won- fkmet 4-0 bij Reeuwijk. Mid- te verloor dik (13-0) van ti- telidaat Tempo. mannen kampte Rapide wek aan slagvaardigheid fnSÉ DES in de slotfase Jde 2-2-gelijkmaker gecon- ted. Olympia won met dui- cijfers (7-3) van Made. rouwen inlt klasse gissingen 3-1: Vlissingen ^errast door het goede hoek- ey van Shot. Snel en technisch vaardig. Toch lag het ook een beetje aan de instelling dat Vlis singen verloor. In het begin startte de ploeg tam. Binnen zes minuten scoorde Shot twee keer. Daarna was Vlissingen niet minder, maar veel doelge- vaar stichtte de ploeg niet. Ze ven minuten voor tijd scoorde Shot 3-0. Amper een minuut la ter bepaalde Adriënne Krijnen de eindstand op 3-1. Vierde klasse Reeuwijk-Rapide 0-4: In de eer ste helft ging het moeizaam. Ra pide kreeg kansen, maar benut- te die niet. Ook ergerde de ploeg zich aan de eenzijdige arbitrage. Na rust trok Rapide zich daar niets meer van aan, speelde ge concentreerd en was effectief. Reeuwijk was amper gevaarlijk. Na vijf minuten opende Karlien Boussen na een solo de score. Op aangeven van Elianne Totté scoorde Ilse Franckaert 0-2. Zij verzorgde ook de 0-3 en 0-4. Tempo-Middelburg 13-0: Als de voortekenen niet bedriegen, is Tempo een belangrijke titelkan didaat. Vorige week won de ploeg met 13-1 bij Vlijmen, nu was Middelburg de klos. Middel burg had pech dat het drie vaste krachten miste vanwege blessu res. Daar profiteerde Tempo van. Bij rust was het al 6-0. Mannen Vierde klasse DES-Rapide 2-2: Rapide had dit duel met ruime cijfers moe ten winnen. Qua veldspel was de Hulster ploeg een. klasse be ter, ook kreeg het team verre weg de meeste kansen. Alleen in de afwerking en in verdedigend opzicht liep het mank. In de 25e minuut nam Rapide de leiding door Jochem Beaart, maar di rect na rust werd het 1-1. Een kwartier voor tijd bracht Beaart zijn ploeg weer aan de positieve kant van de score, waarna Rapi de verzuimde uit te lopen naar een ruimere marge. In de slotmi nuten nam de ploeg te veel risi co. Het ging met te veel spelers voor de bal in de aanval en leed door Lucien Roelandt KLOOSTERZANDE - Esmeral da Babahmetovic was de grote ster in de dressuurwedstrijd van de Honteruiters in Kloosterzan- de. De 21-jarige amazone uit Aardenburg stuurde de ruin Isa- ros in beide proeven naar de overwinning van de klasse Zl. Babahmetovic trok hiermee de opgaande lijn door. Hoewel de vijftienjarige ruin beslist niet be kend staat als de gemakkelijk ste om te rijden, weet Babahme tovic de capaciteiten van de Sa ros-zoon optimaal aan het licht te brengen. In Kloosterzande mocht de Haringruiter-combina- tie al weer drie winstpunten aan haar totaal toevoegen. Daarmee komt promotie naar het hoogste basisniveau, de Z2, in zicht. Zelf blijft de amazone nuchter onder het succes. „Isaros is een mooi paard om te zien, hij heeft alleen een wat moeilijk karak ter. Maar als je hem niet bele digt, is hij altijd bereid voor je te werken." Oppermachtig Linda Wille was oppermachtig in de klasse L2. De 21-jarige amazone uit Axel stuurde het ei gen fokproduct Sundance in bei de proeven, met 163 en 173 pun ten, naar het oranje erelint. Na de goede resultaten in de laatste wedstrijden is Linda Wille er van overtuigd dat de schimmel- menie de blessure te boven is. „Op een gegeven moment kreeg Sundance last met de beweging. Dit kwam voort uit de rug. Daar door lagen we er lange tijd uit. Maar gelukkig lijkt ze hiervan volledig hersteld. Het gaat steeds beter. Daarom ga ik ook regelmatig naar Frenk Jespers in Teteringen. Ik heb bewust voor hem gekozen, omdat hij veel aandacht besteedt aan het gymnastisei'en van het paard. Veel trainers richten zich vooral op het goed rijden van de proe ven. Frenk zegt; een paard moet eerst goed en gemakkelijk kun nen bewegen, dan lopen ze van zelf gemakkelijk door de proef." Tevreden In de klasse M2 slaagde Femke van Goethem met Rebel er niet in de zege in eigen huis te hou den. In beide proeven moest de Honteruiter-combinatie de eer laten aan Agnetha Bertou uit Oostburg met Vitamine H onder het zadel. Desondanks toonde de 25-jarige amazone uit Bosch- kapelle zich tevreden. „Rebel gaf mij een goed gevoel. Hij is echt super in vorm. In beide proeven heeft hij geen echte fou ten gemaakt. Ik zit er niet zo mee dat ik niet heb gewonnen." knullig balverlies. DES nam over en scoorde 2-2. Olympia-Made 7-3: Ondanks het gemis van enkele vaste krachten, waaronder de veel sco rende Paul Schueler (gekneusde ribben), speelde Olympia een puik duel. De ploeg had een groot overwicht en al in de eer ste minuut opende Arjen de Vries de score. De strafcorner liep goed bij Olympia, liefst vijf goals leverde dat op. Onder meer de 2-0, via Gijs Schueler. Nadat Made 2-1 scoorde, teken de Aaron Lexmond ook uit een strafcomer voor 3-1 en na rust maakte hij 4-1. Na de 4-2 was het de beurt aan Gijs Schueler uit een strafcorner. Made sput terde tegen (5-3), maar via straf- corners van Jan Kruysse en Gijs Schueler werd het 7-3. door Jeroen Dellebeke HULST - Zweinclub Merwede Nautilus Combinatie uit Dord recht manifesteerde zich na drukkelijk op het Langebaanga- la, dat ZC Koewacht ter afslui ting van het open water-zwem- seizoen in Hulst hield. Astrid Koert won voor de tiende keer de 1500 meter schoolslag, clubgenote Daniëlle uit den Boogaard was de snelste op de 1500 meter vrije slag. Koert, sinds jaar en dag dé schoolslag zwemster van Nederland op de lange afstanden was al vanaf de eerste honderd meter de snelste, Omdat het haar tiende zege was, kreeg ze een aandenken. Uit den Boogaard, uitkomend voor DWK uit Barneveld, noteer de een nieuw wedstrijdrecord: 17.10,93. Daarmee zette ze een streep door de tijd van oud olympiër Carla Geurts. Zij no teerde in 1993 17.21,6. Bij de mannen wonnen Lesley Voorn (schoolslag) en Michel He- ij nen (vrije slag). Tim van den Berg zette wel de snelste tijd ooit neer op de 1500 school, maar door technische foutjes werd de 20-jarige zwemmer van de Kempvis uit Spijkenisse ge diskwalificeerd. Heijnen, van de startcombinatie Hellas/Glana/ KZ uit Sittard, was iedereen te snel af op de 1500 meter. Joost Kuijlaars, die na 200 me ter nog zevende lag, tikte verras send als tweede aan, vlak voor Niek de Ridder van de Bruinvis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 25