Wit Blauw is speelbal van Fortis Sterk debuut Mare Hackenberg PZC Olof Sinke is de beste shortboarder Doelpuntenfestijn in de derde klasse De Noormannen heeft geen kind aan Vogelwaarde Zweistra en Kyrain hebben lek boven Tjoba nestelt zich na zege in de subtop 20 Jens van Dam plaatst zich voor het EK De Klerk pakt winst met FVT maandag 19 september 2005 door Jan Roovers GOES - Na drie speeldagen is duidelijk dat het gros van de Zeeuwse korfbalploegen het niet onaardig doet. Fortis, Tjo ba, All Ready, Blauw Wit, Ondo en Seolto zijn (sub)toppers, de rest moet zijn draai nog vinden. Fortis-Wit Blauw 21-12. De uit slag zegt genoeg en was zeker niet geflatteerd. „We waren twee maten te groot voor deze te genstander", keek coach Leo nard Debbaut terug op een wed strijd waarin nieuwelingen Van Mourik en Bebelaar met scherp schoten. In eerdere duels ver zuimde Fortis vaak te scoren, nu liep dat gesmeerd. Na de snel le 0-2-achterstand duwde de thuisploeg even op het gaspe daal, legde de topscorer van de gasten aan banden en ging zelf in vloeiende stijl naar 10-4 bij rust. Debbaut wilde ook in het tweede part zijn team voluit zien gaan en werd met 21-12 op zijn wenken bediend. Scores Fortis: Jacob van Mourik en Niels Bebelaar 5, Wander Koole 4, Jouri van den Broeke 3, Ruth Hoogwerf 2, Marieke de Rijke en Elze Blankenburgh 1 ACKC-Tjoba 10-14. „Met een knipoog naar de subtop", gaf coach Ko Crucq in de voorbe schouwing de verwachte klasse ring aan. Met vijf punten uit de eerste drie duels klopt dat hele maal. „Maar niet zonder strijd. Tegen een moeilijk te bespelen tegenstander als ACKC werd in zet en karakter gevraagd. En spelen op gras was ook een han dicap voor ons", zei Crucq. Na een gelijkopgaande eerste helft gaf Tjoba net voor rust de thuisploeg een vervelend tikje: van 5-6 naar 5-8. Direct daarna werd het 5-9, maar bij 8-9 moes ten de bezoekers weer vol aan de bak. Tjoba deed dat op karak ter en haalde uit naar 9-13. De wedstrijd was gelopen. Scores Tjoba: Sander Hannk 5, Es ther van Boven, Marcel de Dreu en Robert van Schaik 2. Petra Rijn, Jojanneke Fokke en Eric van Zon 1. GKV-Swift 19-7. Een gevoelige, maar ergens ook wel ingecalcu leerde nederlaag. „Maar wel met te grote cijfers", vond coach Ralph Gillissen. Swift kon nooit in zijn spel komen, was verdedi gend niet altijd bij de les en wist, als er al eens scoringskan sen waren, die vaak niet te be nutten. „We boden als ploeg te weinig om hun spel te ontrege len. GKV was een maat te groot voor ons", vond Gillissen. Scores Swift: Richard Geldof en Roel Klootwijk 2, Mabel van de Velde, Anita Hoekstra en Ivo de Hond 1 Merwede-TOP 15-13. Qua veldspel waren beide ploegen ge lijkwaardig. Het verschil zat in het afwerken van de kansen. Met twaalf van de dertien doel punten stalen de vrouwen van TOP aanvallend de show, de mannen lieten het afweten. De mogelijkheden om met minstens een punt te vertrekken waren er, maar op beslissende momen ten ontbrak de scherpte. Na 6-4 achter bij rust kende TOP een ■sterke periode, kwam op 9-10 en zelfs 10-11 kort voor tijd, maar verzuimde toen door te drukken. Na 13-13 zorgden twee afstandsschoten voor 15-13 en bleef TOP met lege han den achter. „Maar over het spel was ik wel tevreden", troostte coach Arie Schroevers zichzelf. Scores TOP: Nelleke van Belzen 6, Petra de Ridder 5, Jantine Meul- meester en Niels Wattel 1. Derde klasse Vriendenschaar-Togo 8-6. Bij zijn komst als trainer/coach wist Sjaak Joziasse dat scoren het manco was van de ploeg. Dat moest dus veranderen. Maar de zes doelpunten in dit duel geven aan dat het lek nog niet boven is. „Kansen genoeg, maar geen afwerking. En dan verlies je, zo simpel is dat", be sefte de coach. Scores Togo: Anniek Elenbaas, Yvonne Joziasse, Marscha van Bel zen, Martin Crucq, Roel Schipper en Marcel Viergever Korbatjo-Blauw Wit 12-12. Na de promotie blijft Blauw Wit ie dereen verrassen. Behalve coach Bert Mol dan, die al vanuit de start van de competitie roept dat de ploeg op dit niveau mee kan. Het bewijs daarvoor werd ook in deze moeilijke uitbeurt weer geleverd: na een 4-0-ach- terstand kwam een gedreven Blauw Wit sterk terug. Scores Blauw Wit: Marco de Jonge 6, Gert-Jan de Jonge en Edwin Bommeljee (na 12-11 goed voor 12-12) beiden 3. Stormvogels-Oranje Zwart 5-14. Een mindere beurt van Stormvogels. Vanaf het begin liep het niet soepel en uit de vaak opgelegde kansen werd voor rust slechts twee keer ge scoord. Dat vroeg om proble men. „Snel vergeten", zei coach Richard Ollefei's, die hoopt op een spoedige terugkeer van de geblesseerde Linda Lievense. Scores Stormvogels: Arjen Schoe en Jan Theune 2, Niek Peene 1. Ondo-Vios W 12-10. De eerste ontmoeting tussen de twee als ti telkandidaat getipte ploegen in de derde klasse D is door Ondo gewonnen. „Een stap in de goe de richting", vond coach Edwin Coppoolse. Hij zocht de winst vooral in het sterk verdedigen van zijn ploeg. Na 6-2 deed Vios er alles aan om terug in de wed strijd te komen, maar strandde op de verdediging van de thuis- ploeg. Scores Ondo: Wim Allaart en Iwan de Pagter 3, Sandra van de Broek en Renee Groenleer 2, Sanne Platz- beecker enBas de Pagter 1. Vierde klasse In de vierde klasse C staat er voorlopig geen maat op Seolto. Na eerdere zeges met dubbele cijfers op Zaamslag en Atlas werd thuis het bezoekende ZKV met 16-7 gedeklasseerd. De tus- sensprint van 8-6 naar 11-6 deed de gasten capituleren. Harry Kerkhof zorgde met ze ven doelpunten voor vuurwerk. Atlas, vorig seizoen nog een subtopper op het veld, ging nu voor de derde keer op rij in de fout. Bij rust leidde de ploeg nog met 6-5 tegen KVK. Van de foutenlast bij Atlas maakten de bezoekers uit Kapelle na rust dankbaar gebruik om met de 13-10-overwinning te vertrek ken. Olof Sinke surft op de golven bij Domburg naar de overwinning in de categorie shortboarden. foto Arthur Lavooy van onze sportredactie DOMBURG - Olof Sinke heeft zich zater dag gekroond tot beste shortboarder van Zeeland. Tijdens het ZK golfsurfen in Dom burg, voor Sinke een thuiswedstrijd, her haalde hij in de koningsklasse het kunstje dat hij in juni van dit jaar tijdens de eerste ZK-wedstrijd ook flikte. De omstandigheden waren zaterdag per fect. Er waren prachtige golven en ook het weer, op af en toe een buitje na, werkte mee. Bij het longboarden heerste, net als in juni, Erik Roose uit Koudekerke. De vrouwenfi nale was een prooi voor Cilia Bommeljé en de grommets-finale ging deze keer naar Bas Bosschaart. Als tweede eindigde Pascal van der Mast. In juni was dat nog andersom, waardoor beide golfsurfers Zeeuws kam pioen zijn. AMEIDE - Jeugdbiljarter Jens van Dam uit Sas van Gent heeft zich geplaatst voor het Euro pees kampioenschap libre voor kadetten (tot 17 jaar). In de bil jartzaal Het Wapen van Ameide eindigde hij in de plaatsingswed strijden als tweede. Dat was vol doende om kwalificatie af te dwingen. Van vrijdag 28 tot en met zon dag 30 oktober speelt hij in Hoo- geveen waar dit EK wordt ge houden. Al eerder in die week begint voor hem en de andere Nederlandse deelnemers de voorbereiding onder leiding van Frans van Hoey. Jens van Dam werd in Ameide met twee nieuwe regels in het libre-spel geconfronteerd. In de reguliere extra klasse, waar in hij uitkomt, wordt ge speeld met de kleine hoek. De biljarters hebben de keuze bij vastliggende ballen. In Ameide werd met de grote hoek ge speeld en waren de deelnemers verplicht om bij vastliggende ballen opnieuw van acquit te gaan. Hij hield het lang spannend. De eerste partij verloor hij in twintig beurten met minimaal verschil van latere winnaar Demi Pattiruhu (200-199). Zijn tweede ontmoeting won hij in twintig beurten van William Alink. Toch moest hij de slot- partij ruim winnen om nog kans op kwalificatie te maken. Dat deed hij. In opnieuw twintig beurten liet hij Mike Nijman kansloos. In die partij scoorde hij de hoogste reeks van 92 ca ramboles. GOES - Simone de Klerk heeft met haar team FVT een overwin ning geboekt in de eredivisie. Branderstad werd met 5-2 ver slagen. Simone de Klerk, die van SAR afkomstig is, won één enkelpar tij en was samen met Monique Posthuma succesvol in het dub belspel. Haar tweede enkelpar tij tegen Jolanda Waterreus ging verloren. Enkelspel: Simone de Klerk-Da- melle Maas 3-1 (12-10, 6-11, 11-5, 11-8), Simone de Klerk-Jolanda Waterreus 1-3 (11-8. 7-11, 2-11, 8-11). Dubbelspel: De Klerk/Posthuma-Waterreus/Maas 3-0(11-8, 11-9, 11-4). door Alex Krappen MIDDELBURG - In de jacht op handhaving in de tweede divisie hebben de tafeltennissers van TTC Middelburg met een 7-3-ze- ge op Victoria goede zaken ge daan. Bij de Middelburgers was voor al de prestatie van Mare Hacken berg opvallend. Hij luisterde zijn debuut op met drie afgete kende overwinningen. De overi ge punten kwamen van Jan-Henk Bomhof (2x) en Ma- rijn Veygen, die eenmaal won. In dezelfde klasse kwamen de mannen van SAR/Rabobank met 3-2 voor tegen titelkandi daat FvT 2. Daar bleef het ech ter bij, de Rotterdammers na men zeven punten mee uit Kloos- terzande. Vooral Leon van Boven zal onte vreden terugkijken op deze wed strijd. Hij verloor al zijn drie wedstrijden in vijf games. Den nis Verdurmen won een partij, evenals Pascal Neve. In de hoofdklasse werd de streekderby tussen TTCM en Ar- nemuiden gewonnen door TTCM 2. De 6-4-uitslag kwam op het bord door drie zeges van Thomas Groenewoud en twee ze ges van Jeroen Louws. Invaller Soren de Witte kwam niet tot scoren. Aan Arnemuiden-zijde won Jan Steijn twee partijen, en Stefan de Groot en Daan Mijns- bergen beiden een. Het derde Zeeuwse team in deze klasse, SAR 2, werd met 8-2 af gedroogd door de Backhands. Het Thoolse Smash'76 speelde verdienstelijk gelijk tegen Hot- ak'68 2. Een hoofdrol was daar bij weggelegd voor Christian van 't Hof, die ongeslagen bleef. Anne van Dijke won een partij. In de derde divisie speelden de vrouwen van SAR 2 gelijk tegen Vriendenschaar. Nathalie van Wolffelaar en Marieke Munne wonnen beiden twee partijen, de nog jonge Chantal Remorie kwam niet tot scoren. In de jongens A-klasse zorgde TTC Middelburg voor een stunt- je door het sterker geachte Bult man-Smash met 6-4 te kloppen. Wouter van der Mark Startte stroef, maar eindigde toch nog met twee zeges, Ook Emiel de Rijke won tweemaal. Soren de Witte had de wedstrijd van vrij dagavond nog in de benen en won slechts een partij. De jongens van Reynaert kwa men er in de B-klasse niet echt aan te pas tegen Taverzo. Tot 2-2 speelden ze leuk mee, daar na liep Taverzo ietwat geflat teerd uit naar 8-2. Voor Reynae rt won Stephan Pieters een par tij. Ook het dubbelspel was een prooi voor de Zeeuwen. De jongens van Arnemuiden ver ging het beter. Zij maakten met een 8-2-zege op TTC Nieuwe- gein duidelijk dat de competitie leider een vergissing heeft be gaan had met het laten degrade ren van de vissersploeg. Vooral Max Vleugel toonde met drie ze ges aan dat hij van aanpassings problemen in deze klasse geen last heeft. Ook Wilbert Poppe bleef ongeslagen, Thijs Vleugel scoorde eenmaal. De meisjes van Arnemuiden ken den in hun jacht op de titel in de B-klasse een valse start. In Swal- men werd met 6-4 van Destatec verloren. Voor Arnemuiden scoorden Dominique van de Ket terij en Christel van Waarde bei den twee punten, Claudia van Belzen won niet. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Aan doelpun ten geen gebrek dit weekeinde in de derde klasse A van het zondagvoetbal. Er werd in zes duels maar liefst 32 keer ge scoord. Domburg werd voor de derde achtereenvolgende keer slachtoffer van de sco ringsdrift van de tegenstan der. Dit keer werd met 7-0 van BSC verloren. Ook bij Steen-Goes vielen zeven tref fers te bewonderen (1-6). VC Vlissingen deed het thuis op nieuw goed en won met 5-1 van HSC'28. Domburg-BSC 0-7: De ploe gen die dit seizoen nog niet tot scoren waren gekomen, wa ren voor rust aan elkaar ge waagd. Toch konden de bezoe kers met een 1-0-voorsprong na een treffer van Achmed Di- di aan de thee beginnen, mede omdat Chiel Maranus kort na de openingstreffer oog in oog met de Brabantse doelman niet tot scoren kwam. Enkele minuten na het begin van de tweede helft werd het 0-2 door Thomas de Keijzer, waar na Achmed Didi even latei- met zijn tweede treffer Dom burg de genadeklap toedien de: 0-3. BSC liep vervolgens verder uit naar 0-7 via Ach med Didi, Thomas de Keijzer, Fitoury en Jeroen Benjert. Vlissingen-HSC'28 5-1: Onder de uitstekende leiding van de pas 22-jarige scheidsrechter Nuijten had de thuisploeg de wedstrijd al binnen 25 minu ten beslist. Op dat moment leidde een superieur Vlissin gen comfortabel met 3-0 via doelpunten van Mervin Nie- mantsverdriet, Peter de Jong en Khaled Boufrahi. Omdat er hierna wat gemakzucht in de ploeg sloop kon Barry Perk er kort na rust 3-1 van maken. Spannend werd het echter niet meer, want de Vlissingers bleven beter. Via twee treffers van Mervin Niemantsverdriet werd het in het laatste kwar tier nog 5-1. Patrijzen-Breskens 3-1: Patrij zen opende sterk. Dennis We- ijers zorgde al in de tweede nu- nuut voor 1-0. Rick van der Gaag liet hierna de 2-0 aantel kenen. In de 62e minuut gooj. de de thuisclub het duel in het slot. Rick van der Gaag was opnieuw trefzeker. Kort hier na scoorde Elmar Lauret met een fraaie lob tegen, maar de beste kansen bleven voor Pa. trijzen. William Sallet kreeg in de slotfase nog een rode kaart. MOC'17-Zeelandia Middel- burg 4-1: De eerste helft speei- den de bezoekers veelal op de helft van MOC'17, maar meer dan een schot van MimoFofa- na (de bal belandde op de lal) leverde dit niet op. De thuis ploeg kreeg enkele kansen vu uitvallen, maar kwam ever- eens niet tot scoren. Ook in de tweede helft waret het veelal de Middelburgen die de aanval zochten, maar de overtuiging ontbrak De Brabanders gingen daarente gen in de persoon van Enk van de Watering wel zeer ef fectief met de kansen om. Na' een hattrick van Van de Wate ring scoorde Ronnie Mesu nog tegen (3-1), maar met zijn vier de treffer van die middag be- sliste de schotvaardige aanval ler het duel: 4-1. Steen-Goes 1-6: Steen namal in de eerste minuut een 1-0- voorsprong door een doelpunt van Peter de Bot, maar niet veel later had Goes alweer or de op zaken gesteld doortref fers van Shannon Braafhan en Trung Tran. Steen zette daarna wel aan voor een of fensief, maar kreeg in de slot minuut van de eerste helft het deksel op de neus toen de Punder de score naar 1-3 uitbouwde. In de tweede hel ontbrak het de thuisclub aan elke vorm van overtuiging Vnj makkelijk liep Goes het laatste half uur ook ver der weg. Eerst was het Niels Paardekooper die voor 14 zorgde, waarna Johnny Kooien (1-5) en Patrick Ket ting (1-6) de overwinning nog meer glans gaven. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Ook na de der de speelronde gaat De Noorman nen nog zonder puntenverlies aan de leiding in de vierde klas se A van het zondagvoetbal. De ploeg won in Vogelwaarde met 5-2. In de vierde klasse B eindig de het eerste Zeeuwse treffen van dit seizoen tussen Hans- weertse Boys en Luctor'88 in 1-1. Axel-Hontenisse 5-0: Nadat Per cy Verlinden in de 15e minuut de score had geopend liep Axel nog voor rust uit naar 4-0 via Ivo Verstraeten en Kevin Schot (2x). In de tweede helft lag het tempo lager en viel er nog slechts een doelpunt van Ivo Verstraeten te noteren: 5-0. Aardenburg-Clinge 1-5: Nadat de thuisploeg eerst twee kansen onbenut had gelaten, opende Jurgen Ras uit een vrije trap de score namens Clinge. Thomas Leeghwater bepaalde de stand halverwege op 0-2. Vijf minuten na het begin van de tweede helft bracht Jurgen Ras de bezoekers met zijn tweede treffer in veili ge haven: 0-3. Aardenburg ging risico's nemen, iets waarvan Thomas Leeghwater en Björn Luijcks profiteerden. Tussen door zorgde Jelle de Vreeze nog voor de enige tegentreffer: 1-5. Hulsterloo-Jong Ambon 1-1: In de eerste helft beheerste Hulster- loo de wedstrijd, hetgeen echter niet meer opleverde dan een doelpunt van Dave de Booij: 1-0. Het eerste kwartier van de tweede helft namen de bezoe kers het initiatief in handen en in de 60e minuut tekende Giaco- mo Wattel uit een vrije trap de gelijkmaker aan. Hierna nam de thuisploeg het heft weer in han den, maar mede omdat Eric Goossens vanaf de strafschop stip niet tot scoren kwam, bleef het bij een 1-1-gelijkspel. Vogelwaarde-De Noormannen 2-5: Ondanks de vroege ope ningstreffer van Robin Oppe neer (3e minuut) zag het er geen moment naar uit dat de thuis ploeg voor een verrassing zou zorgen. Noormannen was heer en meester en halverwege stond het dan ook 1-3 door Niek Min- derhoud, Wim Delaere (eigen doelpunt) en Joost Grootjans. Ook na rust gingen de bezoekers door en via Tom Hengst i Mark Minderhoud leidde dit 1-5. Tien minuten voor het ei de bepaalde Arno Wauten eindstand op 2-5. Hoofdplaat-RL\ W 2-2: E opende na een kwartier de se via Ruud Audenaerddiezi;ii zet via een Hoofdplaat-spele het doel zag belanden: 0-1H verwege de eerste helft bra Erik de Rechter vanaf elfefi de stand in evenwicht: 1-1. To begonnen de bezoekers aai tweede helft met een 2-1-vft sprong, omdat de bal na eens lo van Arno Verlinde ietwat) lukkig voor de voeten van Pa cal Wedage kwam, die vend gens raakschoot. Na rust kffl RIA zo'n 35 minuten eenort wicht, maar in de slotfase gooi de Hoofdplaat er nog een oflfj sief uit. In blessuretijd leid' dit tot de gelijkmaker van Eri de Rechter op aangeven van Ba ry Sutin. Koewacht-HW'24 0-4. HW troefde de thuisclub op alle fa* ten af. Al na 35 seconden het raak. Een vrije trap Wannes Daneel werd door Ka da Rosa Bernardo binnesS werkt. Twaalf minuten ls: zorgde Jari Vyane voor 0-2. slag van rust werd het via dffl de Vyane 0-3 en was de strijd beslist. Evert van de Ba bepaalde in de tweede helft' eindstand op 0-4. Hansweertse Bovs-Lucton 1-1: Na een half uur igÖ de Groene aan de zijkant gd door om vervolgens de bal fl* te zetten op Arnold Hagenaa die de score opende: 0-1 Bin» een minuut wist Juri Backt een snel genomen vrije trap' gelijkmaker binnen te schiet® In de tweede helft kende thuisploeg meer balbezit, ma naast enkele afstandsschoten verde dit niet meer op dan ft inzet van Juul Back die teg| lat eindigde. j Odio-Walcheren 2-1: De helft bracht Walcheren meer bezit, maar een op loerend Odio de op fer: 1-0 via Roger VolleblW de 12e minuut. Na rust tre de Zeeuwen het initiatief zich toe wat al snel leidde u gelijkmaker van Paul Bu 1-1. In de 60e minuut Odio een strafschop die door sley van Aalst werd benut -- door Koen de Vries SAUMUR/GOES - Amazone Thamar Zweistra is met haar paard Hexagons Kyrain de weg naar boven weer ingesla gen. De dressuurcombinatie reikte gisteren in het Franse Saumur naar de vierde plaats in de kür op muziek. Twee jaar geleden werd Zweis tra (22) met Kyrain in Saumur Europees kampioen bij de ju nioren, young ridere genaamd. Nog even trok ze de opgaande lijn door, onder meer met een zege in the International Horse show in Stockholm, maar daar na werd Kyrain steeds onrusti ger. „Hij werd steeds banger in de ring", vertelde trainer Leunus van Lieren gisteren. „Kyrain werd bang van het publiek, bang om de piaffe te doen. Maar nu hebben we dat weer onder controle. Ky rain krabbelt beetje bij beetje op." In Saumur werd Zweistra met de dertienjarige ruin Kyrain twee keer vierde en een keer ze vende. Gisteren, op het hoofd nummer de kür op muziek, ver liep bijna alles perfect. Zelfs de piaffe zag er goed uit. De ju ry waardeerde het optreden met ruim 71%. Die score had de combinatie dit jaar niet meer gahaald. Zweistra werd de tweede Ne derlandse in het klassement. Patricia Callaghan uit Oss werd met Joy derde, de Duitse Susanne Lebek tweede en de ZwitserseBirgit Wientzek eer ste. Met Hexagons Roumanda, een zevenjarige merrie, kwam Zweistra wat minder uit de verf. In de Prix Saint George werd de combinatie elfde met 65%, in de Intermediaire I pak te ze de dertiende plaats met 63,3%. Thamar Zweistra is met haar paard Hexagons Kyrain op de weg terug. foto Hans van Oo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 20