Uniek toernooi zonder aandenken PZC PZC Rabo-jeugd acteert sterk in Ronde van Polen Rossi moet wachten op vijfde titel Ruiterploeg blijft in Super League f K doet het veel beter dan verwacht 19 honkballers lopen bronzen medaille net mis op WK in eigen land Boonen opnieuw onder het mes Lenders springt naar vierde plaats De Reuver tweede in GP Ierland Nadal wint in Peking Tadesse verbetert tijd Rotterdam Wisse achtste in zevenkamp Rusland wint Fed-Cup Van Dijk tweede maandag 19 september 2005 HARLEM - Een uniek toer ei zonder tastbare herinne- De Nederlandse honkbal- k'overtroffen tijdens het we- nldkanipioenschap in eigen ieders verwachting door het eerst in de geschiedenis jihalve finales te bereiken. Tot Italië van Oranje leverde ftnijlpaal echter geen aanden- fenop. p-Korea versperde Neder- ^id de weg naar de eindstrijd, laardoor zaterdagmiddag de pijd om het brons restte. Maar Bk dat duel ging verloren. Pa- La bleek met 7-6 te sterk. „Als je voor het eerst in de histo rie de halve finale haalt, wil je ook een medaille", zei bonds coach Robert Eenhoorn. „Het is teleurstellend dat van die vier landen uitgerekend Nederland met lege handen achterblijft." Niemand had na afloop van de mondiale titelstrijd zin in een feestje. Direct na de wedstrijd kropen de honkballers teneerge- slagen in de dug-out. In een po ging de juichende Panamezen te negeren, zochten enkelen de kleedkamer op. Zelfs op het mo ment dat de duizenden Neder landse fans 'Holland, Holland' begonnen te scanderen, kwam er geen beweging in de dug-out van Oranje. LSven Remijnsen [OTTERDAM - Het WK honk- talin Nederland heeft de afgelo- pn twee weken ruim 135.000 Küchouwers getrokken, veel leer dan verwacht. Mede daar- fcor is de organisatie uit de kos- n gekomen en is er zelfs een Heine winst geboekt. 1st Paalman, de voorzitter van iêtorganisatiecomité, sprak za ngavond na de finale tussen tuba en Zuid-Korea (3-0) van Uonkbalhype'. U ging wat ver, maar het is |ip en klaar dat het Neder- ladsteam met zijn uitstekende relaties en de vierde plaats in I eindstand de organisatie een lomie dienst heeft bewezen. ;Dat is een zegen geweest voor lts",zei Paalman. „We hoopten (peen plek in de kwartfinale, li was de belangstelling zo bot dat er in Rotterdam een hbune bijgebouwd moest wor- jffl." li grote toeloop zorgde soms por problemen, erkende Paal- nan. „In Rotterdam hebben we h beetje Tast' gehad van het pPetervan Leeuwen IARPACZ - Hoewel de eindze- p voor de Luxemburger Kim Mien was, werd er gisteren lij de wielerploeg van Rabo- bk tevreden teruggeblikt op ktslolweekeinde van de Ronde mi Polen. adat Pieter Weening zaterdag zesde etappe had gewonnen even leider was in de Pro- lir-rittenkoers, won Thomas tóker gistermiddag de afslui- Jideklimtijdrit. „Ze zijn goed vorm", kon ploegleider Erik Mikink concluderen, ffl steil klimmetje naar Kar- iczstond centraal in de laatste written van de door de inter- e wielrenunie UCI fors gewaardeerde Ronde van Po- l ging het zes keer om togen was Pieter Weening uit- sportredactie Stationspark 28 Postbus 31 «60 AA goes iet 0113-315640 Fax; 0113-315669 bnail: sport@pzc.nl (coördinator zuid) Koen de Vries (coördinator midden) (coördinator noord) noeiand van Vliet S van der Hooft centrale redactie 28 «60 AA goes T* (0113)315500 f3x: (0113)315669 '■mail: re 'nternet "wiw.pzc.nl biail; web@pzc.nl „We waren gewoon niet blij", zei Danny Rombley. „Daarom wilden we niet naar buiten ko men. Bij ons wist iedereen dat we deze wedstrijd hadden kun nen winnen." Geschiedenisles Na lang aandringen besloten de internationals toch hun fans te bedanken voor de steun. De sup porters waren trots op de honk ballers, omdat Nederland nooit eerder op een WK de halve fina le haalde. Maar zonder die be geerde medaille om de nek wil de geen enkele speler op geschie denisles worden getrakteerd. „Als je met 7-6 verliest, zijn dat niet de eerste gedachten die in je opkomen", zei Railey Legito eerlijk. Ook collega Dirk van 't Klooster wilde even niet terug kijken op een geweldig toernooi. „Die historie was woensdag al bereikt. Nu is het zaterdag en wilde je gewoon die medaille winnen." Over een paar dagen zullen de honkballers toch een zoete na smaak overhouden aan het WK. Voor aanvang van deze titel strijd had Oranje in 1982 en 1998 het beste resultaat gele verd. Toen eindigde de ploeg als zesde. In eigen land werd die prestatie overtroffen. En dat niet alleen. Na het echec van 'Athene' toonden de honkbal lers ook weer aan dat ze van top- landen als Canada en Panama kunnen winnen. „Dat is ons de afgelopen twee jaar niet ge lukt", wist Eenhoorn. De toekomst zal uitwijzen of de vierde plek op dit mondiale plat form een uitschieter was. Spe lers en coach zijn in elk geval overtuigd dat Oranje deze lijn kan doorzetten. „We hebben be wezen dat we met de sterke lan den kunnen spelen én winnen", zei de bondscoach. Korte stop Legito was het daarmee eens: „Er zit zeker nog rek in dit team." Alhoewel Cuba voor de 25e keel de wereldtitel opraapte, is er op dit WK eigenlijk maar één win naar: Het Nederlandse honkbal. Bestuurders spraken na het toer nooi de hoop uit dat vele kinde ren lid worden van een honkbal club en dat bedrijven in de rij staan om sponsor te worden. Een eerste geldschieter meldde zich al: Telecombedrijf Versatel zou hoofdsponsor willen wor den van ADO. Voor de internationals rest voor lopig de pijn van de laatste ne derlaag. De stuntploeg van het WK greep naast de medaille en kreeg daarmee te weinig. Dat vond ook Van 't Klooster: „Dit moet slijten." ANP uitverkochte stadion. De stren ge beveiliging was wennen voor iedereen, het zorgde in het be gin voor vertraging bij de in gang. Vooraf was er veel te doen over het verbod op het meene men van koelboxen, maar daar heb ik nauwelijks iemand over gehoord. Het was heel gezellig in de stadions." Binnen het comité zelf verliep niet alles naar wens. Secretaris Peter Schuier stapte tijdens het toernooi op na een conflict. „Er zijn inderdaad wat spanningen ontstaan", beaamde Paalman. „Lang met elkaar optrekken heeft voordelen, maar ook nade len. Bij zo'n groot toernooi is er altijd sprake van een beetje stress." In twee weken tijd werden in vijf steden 83 wedstrijden ge speeld voor in totaal 135.900 toe schouwers: 56.900 in Rotter dam, 46.950 in Haarlem, 11.800 in Eindhoven, 10.700 in Amster dam en 9550 in Almere. De begroting van 8 miljoen eu ro, waarvan de overheid de ene helft en het organisatiecomité de andere helft inbracht, kon zo sluitend worden gemaakt. GPD eindelijk de snelste voor Kir- chen en Thomas Dekker. Mi chael Boogerd werd, ondanks een gekneusde rib, zesde. In de ochtendetappe van gis teren moesten de Nederlanders in de slotkilometer passen toen de Italiaan Di Luca en Kirchen op dezelfde klim van gemiddeld 12 procent stijging aanvielen. Het kostte Weening, die negen seconden verloor, de eindzege. Na de door Dekker gewonnen afsluitende tijdrit behield Kir chen de leiding met vijf se conden voorsprong op Weening. Dekker werd op elf seconden derde in het eindklassement. Weening bevestigde zaterdag nog maar eens dat zijn ritzege in de Ronde van Frankrijk geen uit schieter is geweest. Samen met Kirchen ontsnapte hij 18 kilome ter voor het einde. Bij de finish liet Weening de Luxemburger vier seconden achter zich en kon hij de leiderstrui overne men van de Italiaan Luca Paoli- ni. Een dag later had Weening noch Dekker een antwoord toen Di Luca en Kirchen aanvielen. „Al les zat bij elkaar tot Di Luca iets meer dan een kilometer voor de streep aanviel en Kirchen meenam", keek Breukink terug. „Thomas moest er eerst af, Pieter kon uitein delijk ook net niet volgen. Geen schande, in dat explosieve werk is Di Luca natuurlijk een specialist." Kirchen klopte Di Luca in de sprint en nam daarmee wraak voor zijn neder laag op een vergelijkbare aan komst in de Waalse Pijl eerder dit jaar. In de afsluitende tijdrit kon Tho mas Dekker vier dagen voor het WK tijdrijden in Madrid laten zien dat het voor hem weinig uit maakt of een race tegen het uur werk op een vlak dan wel hel lend parkoers wordt verreden. De 21-jarige Rabo-renner liet de Amerikaan Jülich, één van de specialisten voor de tijdrit van donderdag in Madrid, zeven seconden achter zich. De Zweed Lovkvist werd derde op acht se conden, Weening vijfde op 25 tellen. Het was de vierhonderd ste zege voor Rabobank sinds de oprichting van de ploeg in 1996. ANP Robin van Doornspeek verwerkt zijn teleurstelling nadat zijn ploeg net naast de bronzen medaille heeft gegrepen. foto Evert-Jan Daniëls/GPD door Leo van de Ruit MOTEGI - Valentino Rossi moet nog minimaal een week geduld hebben voor hij zich voor de vijf de keer wereldkampioen motor racen in de MotoGP mag noe- De Italiaan viel gisteren halver wege de Grote Prijs van Japan uit na een botsing. Hij had in Motegi als eerste of tweede moe ten eindigen om weer kampioen te zijn. De Japanse Grand Prix werd ge wonnen door Rossi's landgenoot Loris Capirossi op Ducati. Voor Capirossi was het de eerste over winning sinds Barcelona 2003. De Italiaan Max Biaggi, die tweede is in de WK-stand, ein digde als tweede en de Japanner Makoto Tamada als derde. Volgende week is de Grote Prijs van Maleisië. Rossi heeft nog een voorsprong van 112 punten in het klassement voor de we reldtitel op zijn landgenoot Max Biaggi. Valentino Rossi moest door tech nische problemen in de kwalifi catie vanaf de vierde rij starten. Hij rukte snel op in het veld en vocht in de 12e ronde een duel uit met zijn landgenoot Marco Melandri. Toen hij wilde passe ren raakten beide motoren el kaar en vloog Rossi van het cir cuit. Het was zijn eerste crash dit seizoen en de eerste sinds de Grote Prijs van Qatar in okto ber vorig jaar. Zijn team diende geen klacht in. Het 26-jarige Italiaanse feno meen, die wereldtitels heeft in alle raceklassen op twee wielen, won dit jaar negen van de twaalf Grote Prijzen. In de GP van Maleisië in Sepang moet Rossi winnen om de vijfde wereldtitel in de MotoGP te pak ken en mag Biaggi niet binnen de topvijf eindigen. „Sepang is een van mijn favoriete circuits", verklaarde de ongedeerde Rossi in Mptegi. „Meestal rijd ik daar snel. Ik heb veel vertrouwen in het komende resultaat. We zul len zien." Eerder op de dag won de Fin Mi- ka Kallio de Japanse GP in de Valentino Rossi kreeg gisteren na zijn val een lift naar de pit. klasse 125 cc. Die race moest na vijftien ronden worden beëin digd na een spectaculaire crash van WK-leider Thomas Luthi en de Spanjaard Sergio Gadea. Na dat de wedstrijd was afgevlagd kreeg Luthi de tweede plaats toebedeeld. De Zwitser had een arm uit de kom en snijwonden aap de enkels. Hij bleef aan kop in de wereldtitelstrijd, maar Kal lio naderde tot op drie punten. foto Kimimasa Mayama/Reuters De Japanner Hiroshi Ayoma gaf de 68.000 toeschouwers in Mote gi iets te juichen door de klasse 250 cc te winnen voor WK-lei der Dani Pedrosa uit Spanje. ANP BALEN - Tom Boonen rijdt nog het wereldkampioen schap in Madrid volgende week, maar wordt aansluitend opnieuw geopereerd aan de buik. De succesvolle 24-jari- ge Belgische wielrenner onderging al eerder een soortgelij ke ingreep. Daarmee komt meteen een einde aan Boonens seizoen. De sprinter was dit jaar onder meer succesvol in de Ronde van Frankrijk, waarin hij twee etappes won. ANP/SID EINDHOVEN - Nederland is bij de strijd om de wereldti tels trampolinespringen in Eindhoven buiten de medail les gebleven. Na de knappe vierde plaats van Rea Lenders in de individuele wedstrijd, kwam het synchroonkoppel Sven Mooij en Alan Villafuerte zaterdag in de eindstrijd niet verder dan de zesde plaats. ANP DESERT MARTIN - Motorcrosser Mare de Reuver heeft zaterdag het wereldkampioenschap in de MX2-klasse af gesloten met een tweede plaats in de Grote Prijs van Ier land. De 22-jarige Amstelvener bereikte die klassering op de crossbaan van Desert Martin met winst in de eerste manche en een derde plek in de tweede reeks. Net als twee weken geleden in de Grote Prijs van Nederland in Lierop, moest De Reuver alleen de Zuid-Afrikaan Tyla Rattray voor zich dulden. De Italiaan Antonio Cairoli, die in Lierop de wereldtitel al zekerstelde, eindigde als tien de. De Reuver kan terugkijken op een uitstekende rentree in de motorcross. Hij miste dit jaar de eerste twaalf van de zeventien races in het WK door een ernstige knieblessure. In de vijf resterende GP's toonde de coureur van KTM aan dat hij gewoon bij de wereldtop hoort. Volgend jaar rijdt De Reuver voor KTM in de koningsklasse MX1. Hij bindt dan de strijd aan met de Belg Stefan Everts, die twee weken terug in Lierop voor de negende keer in zijn loopbaan de wereldtitel veroverde. ANP PEKING - Rafael Nadal heeft gisteren het open Chinees tenniskampioenschap op zijn naam geschreven. De als eerste geplaatste Spanjaard was in de finale te sterk voor de Argentijn Guillermo Coria: 5-7 6-1 6-2. Het was de tiende toernooiwinst dit jaar voor de 19-jarige Nadal. Na verlies van de eerste set leek het alsof de Spanjaard ontwaakte. De tweede en derde set bracht hij in record tempo op zijn naam. Daardoor klaarde hij de klus nog net binnen twee uur. Nadal versloeg in de kwartfinales de Ne derlander Peter Wessels. ANP/RTR NEWCASTLE - Zersenay Tadesse uit Eritrea heeft giste ren in Newcastle het wereldrecord op de halve marathon verbeterd. De atleet kwam tot 59,05 minuten. Tadesse, derde op de 10.000 meter bij de Olympische Spelen, was daarmee 11 seconden sneller dan Samuel Wanjiru uit Ke nia. Wanjiru, 18 jaar, liep zijn wereldrecord pas een week geleden in Rotterdam. Beide toptijden moeten nog wor den erkend door de atletiekfederatie IAAF. ANP Nederlander Jos Lansink, degra deerde. Het team van de formatie van debuterend coach Ehrens ver keerde tot de slotdag in onzeker heid. Lang werd tegenvallend gepresteerd, met als uitzonde ring de derde plaats op de Euro pese titelstrijd deze zomer in San Patrignano. Pas de twee laatste wedstrijden in de Super League kwam groots herstel. Ook al onder aan voering van Gerco Schroder en Jeroen Dubbeldam weid enkele weken geleden in Aken de twee de plaats veroverd. Die presta tie werd op de Real Club de Po lo van Barcelona zelfs nog over troffen. ANP door Ger Lammerink BARCELONA - De Nederland se ruiterequipe heeft zich met glans gehandhaafd in de Super League. De formatie van bonds coach Rob Ehrens won gisteren in Barcelona de afsluitende wed strijd van de reeks van beste lan den ter wereld. Voor Oranje kwamen in de ring Gerco Schroder, Jeroen Dubbeldam, Harry Smolders en Leon Thijs- sen. Het kwartet hield in de eerste èn tweede omloop de schade be perkt tot steeds vier strafpun- ten. Schroder, dit keer startend met de onervaren Eurocommer- ce Milano, was opnieuw de onbe twiste topper. De Twent reed twee keer fout loos. Dubbeldam (BMC Nassau) en Smolder (Oliver) haalden nul en vier, Thijssen (Naibori) reed vier en acht. De Verenigde Staten won het eindklassement. België, met als belangrijkste kracht voormalig TALENCE - Yvonne Wisse is bij de Decastar in Talence, het be faamde Franse meerkamptoer- nooi, achtste geworden. De Vlis- singse atlete kwam tot een to taal van 5916 punten. Wisse stond na de eerste dag nog op de vijfde plaats, maar een matige prestatie bij het speerwerpen (33 meter 33) wierp har ver terug in het klasse ment. De atlete bleef 110 pun ten verwijderd van haar per soonlijk record. Na de eerste dag had Wisse door goede verrichtingen op 100 hor den (13,49), hoog (1,81) en ver springen (24,29) en een wat min dere afstand bij het kogelstoten (11.92) nog uitzicht op een po diumplaats. Gisteren waren het verspringen (5.82) en de 800 meter (2.12.43) ook goed. Het speerwerpen was van aanmerkelijk minder allooi. De Fran9aise Eunice Barber won overtuigend met 6675 pun ten. Ze bleef de Britse Kelly So- theton (6278) en de Oekraiënse Ljoedmila Blonska (6278) ver voor. De Nederlandse Karin Rückstuhl werd zevende. PARIJS - Rusland heeft gisteren in Parijs de Fed-Cup gewonnen. De Russische tennisvrouwen ver sloegen in de finale Frankrijk met 3-2. Zaterdag, na de eerste dag, was de stand 1-1. Jelena Dementjeva versloeg Mary Pierce: 7-6 2-6 6-1. Amélie Mauresmo trok de stand gelijk door winst in twee sets op Anastasia Miskina, 6-4 6-2. Dezelfde Mauresmo verloor gis teren van Dementjeva, 4-6 6-4 2-6. Pierce, verliezend finaliste in de US Open vorig week, was even de heldin van de dag door te winnen van Miskina. Ze had er drie sets voor nodig: 4-6 6-4 6-2. De beslissing viel in het vijfde duel, het dubbel. Daarin was het Russische koppel in drie sets de Frangaises de baas, 6-4 1-6 6-3 .ANP/SID ISBERGUES - Stefan van Dijk heeft een abonnement op de tweede plaats. De renner van MrBookmaker werd gisteren in de GP d'Isber- gues geklopt door de Belg Nico Eeckhout. Vorige week werd de Westlander ook al twee keer tweede. Dit keer was hij McE- wen te vlug af, maar was Nico Eeckhout net iets sneller. Eeck hout is zaterdag een van de favo rieten in de Delta Profronde, met start en finish in Goes. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 19