>ZC KL en Ajax bieden topamusement Hoek kreunt onder mentale druk Denis Mentsjov poetst z'n imago op in de Vuelta 25 Ioeg van Van Gaal wint vermakelijke eredivisietopper verdiend met 4-2 etballer van Istar komt om auto-ongeluk abo houdt de aken op elkaar idopingaffaire Bijrijder overlijdt tijdens WK-rally Phonak ontslaat renner Gonzalez Voormalig bokser doodgeschoten Roda JC met elftal buitenlanders ,0113-315640 Mil 531,4460 AA Goes Switie-exploitatie: SV Midden-Zeeland: 0113-315520; Gaanderen: 0114-372770; JdI: 020-4562500. 19 september 2005 Ockenburgh wankelt, maar blijft wel staan Lknrivan der Steen pAAR - Wie voetbal het kt beoordeelt op esthetische tooheid, moet bij Ajax en Ejn, Niet altijd, Ajax kwam woensdag pas voor het dit seizoen tot combinaties [ouderwets verrukten. Maar L werd de potentie omge- Loms adembenemend spel. Ujax was topamusement. ndstrijd had alles: weerga- islaaltjcs voetbal, sublieme Leen rare rode kaart en een Ithtige uitslag: 4-2. teen klapte na afloop de jen stuk. En toen iedereen is, op de Ajax-supporters r vak na, was er nóg ie- Jdie klapte. Shota Arvelad- n» nog even naar zijn vroe- °fans. Applaudisserend, are in my heart, boys", Luciano van den 1 (21) van voetbalclub j®vogels/Telstar is gister- door een auto-ongeluk ere om het leven geko- ^edigervan de club uit de divisie zag vermoedelijk «zetting voor een ongeval eerder was gebeurd te jploor de macht over het L raakte in een slip en :°P een stilstaande auto. ^°P slag dood. Berg maakte in de afge- ■pcompetitie tegen VW «buut in het eerste elftal e Velsense voetbalclub. viel hij in tijdens de M tegen FC Zwolle. vogels/Telstar reageerde '2 e met grote versla- °P het overlijden van totvolle Rechtsback, ANP ge schot met links van Wesley Sneijder. Even later was het bijna 0-2, maar de bal van Lin- denbergh was net te hoog, lat. Ten onrechte Grensrechter Brink hielp AZ daarna indirect een handje om de rollen om te draaien; hij zwaaide ten onrechte voor een overtreding van Emanuelson. De vrije trap resulteerde in een hoekschop en die leidde tot een goal. Gescoord door Arveladze en weer dankzij Brink. Die had gezien dat de bal over de lijn was geweest, wat heel Ajax na tuurlijk betwistte. „In het gedoe rondom die goal was de organi satie even zoek", analyseerde trainer Danny Blind later. Een minuut later kreeg Perez de kans om heel snel een vrije trap te nemen, waarvoor De Zeeuw eigenlijk klaar stond. Arveladze kon die assertiviteit wel waarde ren en de Georgiër gleed de bal fenomenaal binnen: 2-1. Op dat moment speelde AZ al enige tijd beter, maar nu werd Ajax werkelijk scheel gespeeld. Pikant genoeg was de ruststand 2-2, omdat Sneijder in de blessu retijd van de eerste helft nog even een vrije trap bij de tweede paal tegen het net draaide. Schitterende goal, met rechts ge maakt deze keer. AZ bleek niet onder de indruk van de tegenvaller. „Na rust heb ben we Ajax overklast. Dat is een compliment, als je bedenkt dat we donderdag toch een klap hebben gekregen en in dit duel 20 of 30 minuten zijn wegge speeld", aldus Louis van Gaal. Combinaties Zo was het. De combinaties van AZ waren vaak een lust voor het oog, de goals trouwens ook. Bei de vielen weer binnen twee mi nuten van elkaar, beide weer van dezelfde speler, nu Kenneth Perez. De eerste werd op rechts voorbereid, waar de bal weer even - als ging het om handbal - razendsnel van speler tot speler ging. De Zeeuw opende vervol gens op links, waar Perez de bal met een fluwelen beweging con troleerde en met een bijna vol maakte curve over Vonk draai de. Een minuut later was het 4-2 na een orthodoxe pegel van Perez. Van Gaal kreeg daarmee wat Co Adriaanse werd onthouden: een zege met AZ op Ajax, die de wraaklust goed doet. GPD «man, geweldige spits. Ar- jze-bij de beursgenoteerde meming Ajax ooit door de botweg een half jaar •ietribune verwezen omdat reigerde bij te tekenen, en zomer niet goed genoeg en ld bevonden door de club - tie gisteren tweemaal. In had hij er nog bijna vernederende 5-2 van ge- t, Maar het was goed zo, contrast met de machteloze iberg en Charisteas was wel pijnlijk genoeg. 'verloop van de wedstrijd sowieso meer dan voldoen- lektakel. Ajax speelde AZ eerste half uur volledig van al, daarna kon het volle sta lletje ruim drie kwartier van de thuisploeg, ikwam vroeg, na negen mi- kop 0-1 door een prachti- 1DRID - De leiding van de M-wielerploeg houdt na het hn van het persbericht over [positief geteste renner Rory Ierland de kaken stijf op pr, De 23-jarige Australiër fiiia de uitslag van zijn test ie afgelopen Ronde van Wand meteen op non-actief Beid door de ploeg. [k inmiddels een contra-ex- Ie aangevraagd. De po- feve dopingcontrole van rland heeft volgens Rabo temaken met bloeddoping middel van epo. Op welk lel de renner dan wel posi- jetest is, wil de ploeg niet n. feit dat we vrijdag een lericht hebben gestuurd, is el wat", zegt Theo de Rooy leRaboploeg. „We hadden tanen zeggen dat Rory ten knieblessure terug naar ®lië is gestuurd, maar we ervoor openheid te geven, de tijd dat er meer R is, zullen we dat laten Verder zegt niemand Hoe minder er gezegd minder er ge- tven wordt en hoe beter het ktl bekend worden van de dieve controle van Suther- hij meteen uit de Austra- GPD Kenneth Perez is de gevierde man bij AZ nadat hij zijn ploeg op een beslissende 4-2-voorsprong tegen Ajax heeft gezet. foto Koen Suyk/ANP Hoofdklasser heeft na drie duels nog nul punten en al tien goals tegen door Frits Bakker NOORDWIJK - Het hoort zeker niet bij de traditie van Hoek, maar in barre tijden is een kin derhand gauw gevuld. Daarom vond trainer Eric Tetaert zater dag na het derde verlies op rij (4-1 bij Noordwijk) dat zijn elf tal buitengewoon goed had ge voetbald en de wedstrijd had ge dicteerd. En riep Thomas Ragut vrolijk in een microfoon dat Hoek zich geen zorgen maakt, dat het even tegen zit, dat Dja- mel Buyse de perfecte spits is en zijn club hoog gaat eindigen. De somberheid van een grauwe start werd weggestoken achter een slecht gespeelde goed- nieuws-show. Want Hoek moet zichzelf met tien goals tegen in drie wedstrijden en met nul winstpunten maar eens diep in de ogen kijken. David Destorme klonk in elk geval al veel realisti scher. De schaduwspits, vorig jaar een van de beste spelers in de hoofdklasse, schetste in Noordwijk het beeld van een elf tal dat worstelt met een mentale inzinking. „We hebben dezelfde trainer, hetzelfde systeem en nog meer kwaliteit dan vorig jaar", zocht hij naar een verklaring. „Maar we scoren niet en we winnen niet. De oorzaak kan alleen op het mentale vlak liggen. Dat ge voel heb ik al van voor de com petitie. We werken er met zijn allen heel hard voor om hier uit te komen. Het voetbal is niet slecht, alleen is het vertrouwen er niet. Ik zie het ook aan me zelf: vorig jaar lukte alles, was iedere kans een goal. En nu gaat alles net mis." Veel langer moet die mentale cri sis natuurlijk niet duren, beseft iedereen die de cultuur van Hoek een beetje kent. „Ik hoop Hock-speler Sam Ysebaert is Bram Meurs van Noordwijk (links) te snel af. foto Hielco Kuipers alleen niet dat er mensen in pa niek raken", zei Destorme na de domper bij Noordwijk. „We had den vorig jaar in het begin ook zo'n slechte periode. Toen zijn we er ten koste van de trainer bovenop gekomen. Ik hoop al leen dat het nu niet zo ver komt. Wat we nodig hebben, is een lek kere wedstrijd met veel goals." Systeem De vraag is alleen: hoe krijgt Te taert een elftal, dat zaterdag pas na 221 minuten competitie de eerste goal maakte, in een week tijd uit een sportieve depressie? En waar haalt hij snel een sys teem vandaan om de kwetsbare verdediging dicht te spijkeren? Want zaterdag wordt het erop of eronder. De thuiswedstrijd te gen het statige Quick Boys, dat ook dramatisch is gestart, krijgt een apart karakter. De ranglijst staat op zijn kop: Hoek en Quick Boys, twee clubs met ho ge aspiraties, staan na drie we ken broederlijk onderaan. Hoek moet zich, ondanks al het goede nieuws, maar eens aan een zelfanalyse onderwerpen na drie uiterst povere wedstrijden. Heeft het wel de spelers en het potentieel om te volharden in het systeem met twee diepe vleu gels en een overbezetting in de as van het elftal? Bij Noordwijk speelde de ploeg met Hendrik- sen en Porteman centi'aal achter in, met Van de Broeke, Destor me en Ysebaert centraal op het middenveld en Djamel Buyse daar nog voor als diepste spits. Het gevolg was dat er op de flan ken een zee van ruimte lag voor de tegenstander, die met zijn snelle buitenspelers keer op keer door de verdediging sneed. Wesley de Smet en Thomas Ra- gut kwamen handen en voeten tekort om de dreiging van de buitenspelers te ontregelen. Het is al tekenend voor de defensie ve onmacht dat Hoek met vijf ge le kaarten van het veld stapte. Vrij vertaald wil dat zeggen dat er een enorme vechtlust was, maar het ontbrak de ploeg aan daadkracht. Counterclub Eric Tetaert rekende optimis tisch voor: „Wij hebben gedic teerd en veruit de meeste kan sen gekregen. Noordwijk is een counterclub. Het is dat we bij 2-1 die kans van Dominicus lie ten liggen, anders war^n we er overheen gegaan." De andere partij hoorde het glimlachend aan. Trainer Hein van Heek: „Ik heb me geen moment zorgen ge maakt. We kwamen 2-0 voor, het was bij 2-1 even moeilijk, maar na de 3-1 hadden we nog wel vijf keer kunnen scoren. De waarheid lag in het midden. Noordwijk, dat zijn spitsen Roc ky Pitti (schorsing) en Bram Marbus (door een blessure pas tien minuten voor tijd ingeval len) nog moest missen, speelde ook geen grootse wedstrijd. Voor rust was het van beide kan ten uiterst matig, na de pauze was Hoek aanvankelijk beter, maar het faalde in de afreke ning. Sam Ysebaert maakte koppend het enige doelpunt tot nu toe, na een van Melki's vloeiende acties op links. Het is een schraal ren dement uit drie wedstrijden, waar bovendien nog tien tegen- goals tegenover staan. Noord wijk maakte er zaterdag vier van, verdeeld over twee helften. Joost Leonard, die vrij door de verdediging mocht lopen, en Peter Bos, met een kopbal uit een vrije trap, zorgden voor de 2-0. Steve Promes voor de 3-1 na de rust en Bram Marbus voor de 4-1 in de laatste minuten. Noordwijk-Hoek 4-1 (2-1). 8. Joost Leonard 1-0, 37. Peter Bos 2-0, 41. Sam Ysebaert 2-1, 81. Ste ve Promes 3-1, 89. Bram Marbus 4-1. Scheidsrechter: G.J. Sanou (Amsterdam). Gele kaart: Marco van 't Wout (Noordwijk), Wesley de Smet, Stijn Porteman, Wilco de Valk, Jeroen van de Broeke, Tho mas Ragut (allen Hoek). Aantal toeschouwers: 550. Hoek: Filip van der Vloet; Thomas Ragut (68. Niels Dominicus), Roy Iiendriksen, Stijn Porteman, Wes ley de Smet; Jeroen van de Broeke, David Destorme, Sam Ysebaert, Wilco de Valk, Djamel Buyse, Nyim Melki. CARDIFF - Tijdens de Rally van Groot-Brittannië kwam gistermorgen de Britse bijrijder Michael Park om het le ven, toen de Estse bestuurder Markko Martin tegen een boom reed. Martin bleef ongedeerd. Tijdens de derde klas sementsproef gleed de auto van het duo in de buurt van Cardiff van het parkoers en botste tegen een boom. De 39-jarige Michael Park overleed ter plaatse. Hij laat een vrouw en twee kinderen na. Na het dodelijk ongeval werd de rally niet meer hervat. ANP MADRID - Wielerploeg Phonak heeft de Spaanse prof Santos Gonzalez ontslagen. Hij kwam na de 17e etappe in de Vueltas niet door een gezondheidstest. Gonzalez werd derde in die rit en stond achtste in het algemeen klasse ment, toen hij in een gezondheidstest door de eigen medi sche begeleiders een te hoge bloedwaarde vertoonde. De ploegleiding nam hem daarop uit de wedstrijd. Gonzalez was het oneens met de uitslag van de test en liet door de wereldwielrenunie UCI een onafhankelijke test doen. Deze viel gunstig voor hem uit, deelde hij mee. Gon zalez kondigde al aan dat hij Phonak voor de rechter zal dagen om zijn ontslag aan te vechten. ANP/RTR JOHANNESBURG - Voormalig wereldkampioen vliegge- wicht Mzukisi Sikali is doodgeschoten in zijn huis in het Zuid-Afrikaanse Uitenhage. De 34-jarige ex-profbokser was het slachtoffer van een roofmoord. Behalve de wereld titel bij de IBO, was hij in meerdere klassen nationaal kampioen van Zuid-Afrika. ANP/SID KERKRADE - Roda JC speelde gisteren tegen Willem II (0-2) de laatste 22 minuten met elf buitenlanders. Het is voor het eerst in de historie van cle eredivisie dat een club geen Nederlandse voetballer in het veld had. De primeur was een feit toen in de 68ste minuut Gregoor van Dijk, de enige Nederlander in de basis, werd vervangen door de Nieuw-Zeelander Ivan Vicelich. Roda JC speelde de laatste 22 minuten met de volgende elf buitenlanders: Vladan Kujovic (Servië Montenegro), Laszló Bodnar (Hongarije), Alexander Voigt (Duitsland), Pa Modou Kah (Noorwegen), Vincent Lachambre (Bel gië), Boldizsar Bödör (Noorwegen), Sérgio (Brazilië), Pre- drag Filipovic (België), Sekou Cissé (Ivoorkust), Andres Oper (Estland) en Ivan Vicelich (Nieuw-Zeeland). Van de veertien gebruikte spelers hebben dertien een niet-Neder- landse nationaliteit. Edrissa Sonko (Gambia) en Kevin van Dessel (België) werden eerder al vervangen. GPD bleek de ploeg rond de Rus alles behalve sterk genoeg om de kop man bij te staan waar nodig. De ambities van de ploeg en die van Mentsjov lagen te ver uit elkaar. Ploegleider Adri van Houwelin- gen gaf ronduit toe dat hij ach teraf voor een andere ploeg had gekozen, Mentsjov concludeerde dat hij met een sterkere ploeg de Vuelta niet had verloren. Heras wist dat Mentsjov gelijk had, maar de feiten logen niet: zijn uiteindelijke voorsprong be droeg 4.36 minuten. Met zo'n groot verschil had de 31-jarige prof nog nooit gewonnen. Heras noemde de coupe op Val- grande-Pajares hét moment van de Vuelta. De titelverdediger was slechts één dag echt beter geweest dan Mentsjov en had al les te danken aan zijn ploeg, die in de afdaling van de Alto de la Colladiella hulp van vier ploeg genoten kreeg. Mentsjov had al leen steun van Bram de Groot en verloor vervolgens de ronde. Desondanks bleef Mentsjov men taal overeind. De in de Tour mentaal geknakte Rus herstelde zich en hervond zijn oude ni veau. In de tijdrit werd hij zater dag vierde, waarmee zijn twee de plaats veilig was. „Mijn be nen zijn drie weken lang goed en dat is goed voor mijn hoofd én voor de toekomst", zei Mentsjov, met het oog op de Tour van volgend jaar. GPD door Harm Vonk MADRID - Verfoeid in Frank rijk, befaamd in de Vuelta: het seizoen van Denis Mentsjov in een notendop. De miljoenenaan koop van Rabo maakte niet zijn tweede plaats in de Ronde van Spanje, waar Allesandro Petta- chi gisteren de slotrit won, veel goed na een mislukte Tour. Hij bezorgde Rabo de eerste podium plaats in een grote ronde. Zijn beoogde top vijf-klassering in de Ronde van Frankrijk werd een desillusie. De successen van Pieter Weening en Michael Ras mussen camoufleerden het falen van de Rus, die 85ste werd. Maar Mentsjov wilde per se eer herstel. Dat kwam in de Vuelta: de 27-jarige Rus loste zijn belof te in met het winnen van de pro loog en zijn tijdritzege. Eén slechte dag kostte Mentsjov de eindzege. De toch al 'eenzame' Rus werd door Roberto Heras en zijn ploeg nog verder geïso leerd, kreeg last van een oude knieblessure en werd door op ruim vijf minuten gereden. Rabo kreeg daarmee de kous op de kop, nimmer startte de ploeg met tot in de hemel reikende am bities. Rabo vertrok in Spanje voor een ritzege van Oscar Frei- re, maar die bleef nog langer ge blesseerd dan hij al was. Met de op wraak beluste Mentsjov Raborenner Denis Mentsjov stelde zaterdag in de tijdrit zijn tweede plaats in de Ronde van Spanje, en daarmee zijn revanche voor de mislukte Tour de France, veilig. foto Luij Tejido/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 17