Waterschap vreest verlies kiezers L Niemand is de bob bij café Pake Sake MAATJES VOOR TE GEI (KE "NATUURLIJK GOED" ije keuze stemlokaal bij Goese raadsverkiezingen kan opkomst temperen I Sectormanager iwwrocwesterschelde.nl aerssens pateer "Er kwam altijd een oplossing" Vrouw bestraft voor vechtpartij Gewonde bij aanrijding in Goes Omgevallen boom stremt verkeer Vlissingse krijgt pitbull niet terug Provincie lost belofte over geluidswal Nieuwdorp in GEZOCHT 0113 - 267000 Water ]S31,4460 AA Goes ipntïe-expl o i ta t i e Midden-Zeeland: 0113-315520; Vlaanderen: 0114-372770: ^020-4562500. Kfdag 17 september 2005 De R is weer in de maand, dus is weer open Specialise in British/Irish Quality Clothing de Egelantier Herenstraat 5 Middelburg tel. 0118-650665 editie Bevelanden-Tholen I,frank Balkenende i-Het besluit van de Goe- jd om burgers bij de ge- ileraadsverkiezingen op 6 volgend jaar zelf te laten |en in welk stemlokaal ze j, kost het waterschap ise Eilanden vrijwel zeker ,Dat risico zit erin", dijkgraaf W. Gosselaar. lezingen voor gemeente en waterschappen worden land gecombineerd. Op de- u kunnen inwoners in temlokaal zowel een stem ogen op kandidaten voor ïeenteraad als op hoofdin- tden voor de algemene ver- ring van het waterschap. heeft besloten mee te aan de proef van minister iold van Bestuurlijke Ver ging om burgers te laten welk stembureau ze lemocratische plicht vervul- ton dat het waterschap men kosten. Wie bijvoor de Goese Polder woont, besluit in Zuid voor de ge- teraad te stemmen, moet de waterschapsverkiezin- och naar het stembureau in woonwijk. In dit voorbeeld Polder. UW Rag is hoeveel Goesenaren ;ite nemen om twee keer temlokaal binnen te wande- Dijkgraaf Gosselaar ver- danook dat de Goese deel- aan het experiment van lid het waterschap stem- »aat kosten. Hoeveel kan iet precies inschatten. „Ik aoed niet al te veel, mis- enkele tientallen. Ik ba- me daarbij op het opkomst- ilve finales ash of the iverbands i - Zeven coverbands vrijdag 30 september en lag 28 oktober tegenover el- in de regionale halve fina- van The Clash of the Cover Heartbreak Café aan loese Grote Markt. laatste vrijdag van septem- reden drie bands op, de laat- van oktober vier. De pen die 30 september in itbreak Café het strijdperk eden, zijn: de Zeeuwse band the Edge (metalrock), Slash (rock) uit Heinkens- Tears of Blood (metal) ant-Annaland. oktober zijn aan de vier band aan de beurt: Mown! (rock en funk) uit enbroek, de top-100- band Hair Day uit Zierikzee, (van Herman Brood tot «De Dijk) uitBruinisse en etalrockcoverband Defence jrabbendijke. alvefinales beginnen zowel september als op 28 okto- j® 21.00 uur. De toegangs- «s tien euro, in de voorver- etende kaartjes 8,50 eu- percentage van 51 procent bij de laatste verkiezingen, waaruit blijkt dat Zeeuwen het water schap redelijk trouw zijn." De dijkgraaf zegt dat het water schap onmogelijk aan de proef kan meedoen. „In principe wil den we dat wel, want het is voor mensen een stuk plezieriger als ze in één stemlokaal voor de ge meenteraad en het waterschap terecht kunnen. Procedureel is het echter ondoenlijk. Wij moe ten voor elke gemeente ons regle ment aanpassen en daarvoor een verzoek indienen bij Gedeputeer de Staten. Uiteindelijk moeten Provinciale Staten daarover een beslissing nemen. In het Goese geval zou dat besluit in de Sta ten op 13 januari vallen. Het is dan tot maart te kort dag om de verkiezingen anders te organise ren. Eigenlijk is Pechtold hier te laat mee gekomen. Voor ons is de proef onhaalbaar." Het wordt nog ingewikkelder voor het waterschap als ook an dere gemeenten (in het werkge bied van Zeeuwse Eilanden) dit najaar het Goese voorbeeld vol gen. Voor elke proefgemeente is een apart verzoek nodig. Daar om houdt het waterschap het bij de aloude oproepkaart, waarop staat waar in welk stembureau de ingezetene het stembiljet kan invullen. Overigens boezemt een naderen de wetswijziging Gosselaar meer angst in. Als de Tweede Ka mer ermee instemt, worden in 2008 de verkiezingen voor water schappen in het hele land op de zelfde dag gehouden. De water schapsverkiezingen worden dan losgekoppeld van de gemeente raadsverkiezingen. Juist die com binatie levert volgens Gosselaar een hoge opkomst op. Brenda Kosters, Johan Berrevoets en Elisabeth de Jong (vlnr) organiseerden de ludieke Bob-actie waarbij cafébezoekers met de taxi naar huis worden gebracht. foto Mechteld Jansen door Rob Paardekam GOES - Wie is vanavond de bob? Het is vaak een vervelende vraag. Zeker als iedereen wel van een biertje houdt. Bij café Pake Sake in Goes bieden ze aan het eind van de maand voor één keer de oplossing. Tijdens een zogeheten 'Niemand is bob-party' mag iedereen zich be zatten, want dan speelt taxibe drijf De Koster voor bob. Het fenomeen bob kwam een paar jaar geleden overgewaaid uit België. De bob is iemand die niet drinkt, omdat hij bijvoor beeld nog met de auto naar huis moet. Wat weinig mensen we ten, is dat Bob helemaal geen af korting is. Dat het Bewust Onbe- schonken Bestuurder zou bete kenen, heeft iemand ooit verzon nen. Nu neemt iedereen het voor waarheid aan. Humoristen ma ken er ook wel eens Bewust Ont zettend Bezopen of Belabberd Opgeleide Bestuurder van. (Advertentie) zoekt: JVESTERSCHEUQE voor de sector Zorg, Welzijn en onderwijs kijk voor meer informatie op Advertentie vertrouwd adres.»; nieuwe naam... De organisatoren van de party in Pake Sake hopen de bob-cam pagne met hun initiatief een po sitieve stimulans te geven, want ook zij vinden dronken achter het stuur zitten maar niks. Elisabeth de Jong, Johan Berre voets en Brenda Koster organise ren sinds kort op veel vrij daga vonden themafeesten in café Pa ke Sake. Zo waren er al een sum mer cocktail-party en een after kermis-party. „Toen konden de bezoekers touwtje trekken", ver telt Elisabeth. „We dachten nog: zouden ze dat nou wel echt leuk vinden? Nou je moest eens we ten! Alsof ze weer kind waren." De drie twintigers schuwen ook de serieuzere thema's niet. Alco hol in het verkeer bijvoorbeeld. Vandaar dat het volgende feest in het teken van de bob staat. Dat doen ze niet door iedereen frisdrank te serveren, maar juist door te zeggen: drink maar alco hol, maar dan wordt je wel met de taxi naar huis gebracht. Kosten „We zijn er nog niet helemaal uit of dat gratis kan", zegt Elisa beth. „We vragen vijf euro en treegeld, maar daarmee komen we er denk ik net niet helemaal uit qua financiën. En aangezien het niet de bedoeling is dat er heel veel van ons eigen geld in gaat zitten, kan het ook dat we bijvoorbeeld de helft van de taxirit betalen." Om het feest compleet te maken, willen Elisa beth, Johan en Brenda graag al lerlei bob-hebbedingetjes als sleutelhangers, balpennen en stickers uitdelen. 'Die krijgen we wel', dachten ze. Verkeersvei ligheidsorganisatie 3VO juicht initiatieven als deze immers toe. „Nou, mooi niet", zegt Elisa beth. „Je moet er gewoon voor betalen. Een sleutelhanger kost iets van vijftien cent. Dat is niet veel, maar toch. Je zou er eigen lijk een paar moeten kunnen krijgen." Johan: „Wij hebben als organisatie ook bob-T-shirts voor onszelf besteld en lopen hun campagne straks dus ge woon te promoten. Moet je als dank nog betalen ook! Desondanks zijn de drie initia tiefnemers nog steeds enthou siast over het thema. „Weet je, het valt niet mee om steeds weer iets leuks te bedenken", zegt Jo han. „Dat hebben we een beetje onderschat. Je wilt toch origi neel uit de hoek komen." Komende vrijdag staat een Hol landse avond op het programma en ergens in november komen echte cheerleaders Pake Sake op stelten zetten. Misschien is het aardig om ook eens een 'ie- KRABBENDIJKE - Het heeft even geduurd, maar de sloop van het in mei uitgebrande be drijfsgebouw aan de Doelstraat in Krabbendij- ke is dan toch begonnen. Projectontwikkelaar BVR uit Roosendaal wilde het pand meteen na de brand afbreken, maar het aanvankelijk ont breken van een sloopvergunning, onderzoek naar de mogelijke aanwezigheid van asbest en de tussenkomst van de bouwvak gooiden roet in het eten. Het gebouw, dat ten tijde van de brand al leeg stond, herbergde in het verleden onder meer een zouterij en een chipsfabriek, maar maakt nu plaats voor twaalf woningen. Het is nog niet duidelijk wanneer die worden ge bouwd. BVR wil eerst een aanzienlijk deel heb ben verkocht voor de eerste paal geslagen wordt. Een uitgebreide advertentiecampagne moet nog beginnen. foto Mechteld Jansen Advertentie voortwen Theelen van der Weele DELTA WERKT ER AAN: HET WORDT ECHT GEREGELD. DELTA\ llll DELTA N.V. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter G. van Unnik heeft gisteren een 38-jarige vrouw uit Oost-Sou burg voor openlijke geweldpleging en wapenbezit veroor deeld tot tachtig uur werkstraf. De Souburgse had op 27 augustus vorig jaar in het attractiepark Duinrell in Wasse naar een Duitse jongen met een bierfles geslagen. In een café was een ruzie tussen de familie van de verdachte en een groep Duitsers geëscaleerd in een vechtpartij. Het wa penbezit betrof een veerdrukpistool. GOES - Een 16-jarige bromfietser uit Goes is gistermor gen rond negen uur licht gewond geraakt bij een aanrij ding op de kruising van de Van de Spiegelstraat en de Dam. Hij is aangereden door een 48-jarige Noord-Beve- landse automobiliste die over de Dam reed uit de richting van het Damplein. Zij verleende geen voorrang. GOES - Het verkeer op de Evertsenstraat in Goes-West is gistermiddag enige tijd gestremd geweest, nadat een door houtrot aangetaste boom was omgevallen. Het gevaarte nam een lantaarnpaal in zijn val mee. De Goese brand weer is ruim een uur bezig geweest om de boom in stuk ken te zagen en te verwijderen. Bij het incident raakte nie mand gewond. MIDDELBURG - Een 26-jarige vrouw uit Vlissingen is het niet gelukt om haar pitbull-terriër terug te krijgen. De Middelburgse politierechter A. Gaakeer besliste giste ren dat de negenjarige hond aan het verkeer moet worden onttrokken. Anders gezegd: de hond zal tezijnertijd wor den afgemaakt. Zover komt het nog niet, want de verdach te gaat tegen de uitspraak in hoger beroep bij het Ge rechtshof in Den Haag. De Vlissingse kreeg ook nog een voorwaardelijke boete van 200 euro opgelegd. De vrouw liet op 23 juni in Vlissin gen haar hond los lopen. Dat was volgens de politierech ter in strijd met de regeling agressieve dieren. De hond, die als gevaarlijk wordt bestempeld, was die dag niet gemuilkorfd en niet kort aangelijnd. Verder ont brak er een chip en een registratie van het dier. De hond werd door de politie in beslag genomen. Officier van justi tie R. Rammeloo eiste 200 euro boete. „De hond zal moe ten inslapen." Raadsman A. Neels meende dat de terugga ve van de hond geen schade kan berokkenen. „Zolang men voldoet aan de richtlijnen, zoals het castreren, kort aanlijnen en het muilkorven." De verdachte wilde nog kwijt dat de pitbull nog nooit lastig is geweest. dereen is bob'-party te organise ren. Elisabeth: „Dat zou wat we zen. Iedereen verplicht aan de cola en de Spa blauw zeker? Een leuk idee, maar ik betwijfel of al le gasten daar zo over denken." De 'niemand is bob-party' in Pa ke Sake vindt plaats op vrijdag 30 september en begint om mid dernacht. door Harmen van der Werf NIEUWDORP - De geluidswal langs de Bernhardweg-West bij Nieuwdorp wordt vanaf maan dag verbreed en verhoogd. Het werk duurt vier weken, tot en met 14 oktober. Eén rijbaan van de Bernhard weg-West langs Nieuwdorp, de rijbaan vanaf de Westerschelde- tunnel in de richting van Middel burg, wordt in verband met de werkzaamheden voor alle ver keer afgesloten. Dat gebeurt op werkdagen van acht uur 's mor gens tot acht uur 's avonds. Het verkeer wordt omgeleid door Vlissingen-Oost, via de Frank- rijkweg langs de voormalige vuilstortplaats tot de Engeland- weg en weer terug naar de Ber- hardweg-West. Met de verbreding en verhoging van de geluidswal bij Nieuw dorp lost provinciaal bestuur der T. Poppelaar (CDA, verkeer) een belofte in die hij eerder dit jaar deed aan de dorpsraad van Nieuwdorp. De dorpsraad wil een betere afscherming van het dorp vanwege het sterk toegeno men verkeer op de Bernhardweg- West sinds de opening van de Westerscheldetunnel tweeën- halfjaar geleden. De geluidswal wordt op twee plekken aangepakt; over een lengte van tweehonderd meter bij het viaduct in de Bernhard weg-West en over een lengte van zeshonderd meter achter de Herten- en Havenweg bij Nieuw dorp. Sagro uit 's-Heerenhoek is als goedkoopste inschrijver van vier aannemers uit de bus ge rold. Met het werk zijn enkele tonnen in euro's gemoeid, aldus Poppelaars. Aan het einde van de geluidswal komt een soort drinkput of, zoals de provincie vermeldt, 'een natuurvriendelij ke poel'. Advertentie ff Bel voor boeiend t&Èk vrijwilligerswerk vriendendienst@emergis.nl MET Z'N TWEEËN Emergis I IS LEUKER DAN ALLEEN! zeeuwse almanak Zegt de Middelburger die in de omgeving woont van de theaterbouwput tegen een ke- nis uit de nieuwbouiowijk Mortiere: „In onze put zit ten minste schoon water.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 57